سبد کالا به چه کسانی تعلق میگرد؟

سبد یارانه کالا – جزییات زمان توزیع سبد کالا


خبر ۲ اسفند ۹۴ : اعطای سبد کالا به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در آستانه سال ۹۵  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:در آستانه آغاز سال ۹۵ ، سبد کالای اهدایی به تمامی مددجویان سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره )اعطا می شود.
احمد میدری معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همانند سال های گذشته در ماه پایانی سال به نیازمندان سبد کالا اعطا می کند.
وی گفت: علاوه بر دیگر نیازمندان ،سبد کالای اهدایی به تمامی مددجویان سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) ، نیز تعلق می گیرد.
معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به میزان بودجه در نظر گرفته شده برای دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۹۵ بیان کرد: باتوجه به دارا بودن ردیف مستقل بودجه این دو سازمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،تنها بودجه حمایت غذایی به منظور حمایت از کودکانی که دارای سوء تغذیه هستند و اعطای سبد کالا  برای دو سازمان نامبرده در نظر گرفته است.


خبر ۲۴ بهمن ۹۴ :‌ شورای عالی کار سبد هزینه را تعیین نکرد (منبع :‌خبرگزاری تسنیم)

جلسات شورای عالی کار در حالی در روزها و هفته‌های بعدی ادامه‌دار است که هیچ عدد و رقمی از هزینه سبد مصرفی کارگران برای افزایش مزد سال آینده از جلسه دو روز پیش بیرون نیامده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در حالی دو روز پیش جلسه شورای عالی کار را برگزار کردند که قرار بود به جمع‌بندی نسبی درباره سبد هزینه‌ای کارگران دست یابند.

اما فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره مذاکرات این جلسه می‌گوید: مذاکرات منجر به دستیابی به یک نتیجه روشن و اعلام هزینه‌های جدید خانوار نشد.

عضو شورای عالی کار می‌افزاید: سبد مورد نظر جامعه کارفرمایی با کارگری متفاوت است. متأسفانه فاصله بین ارقام به دست آمده کارگران با کارفرمایان زیاد است و نتیجه این شد که در هفته آینده دوباره جلسه‌ای برگزار و محاسبات دو گروه بررسی شود.

*کارفرمایان میانگین تعداد خانوار را ۳نفره می‌دانند

اصغر آهنی‌ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار درباره این اختلاف نظرها می‌گوید: کارگران معتقدند سبد معیشت خانوار کارگری باید ۴نفره محاسبه شود، در حالی که مطابق آمار تأمین اجتماعی میانگین خانواده‌های این سازمان ۳نفره است.

وی ادامه می‌دهد: علاوه بر این موضوع نمایندگان کارگران تعیین دستمزد را برای سراسر کشور یکسان می‌دانند، در صورتی که نمایندگان کارفرمایان معتقدند دستمزد نباید برای همه یکسان باشد. گاهی پیش می‌آید که هزینه معیشت یک کارگر در شهر ۲برابر یک کارگر در روستا است، بنابراین ضرورتی ندارد که کارگر روستایی مطابق کارگر شهری حقوق و مزایا دریافت کند.

آهنی‌ها اظهار داشت: ما معتقد هستیم دستمزد باید منطقه‌ای و متناسب با شغل فرد تعیین شود. ۴ محور در محاسبه میزان معیشت خانوار کارگری مد نظر کارفرمایان است. تورم، معیشت، مزد صنایع مختلف و مزد در مناطق مختلف از جمله مواردی است که در بررسی و محاسبات ما لحاظ می‌شود.

وی می‌گوید: در این زمینه‌ها با نمایندگان کارگران اختلاف نظر داریم که حل آن نیازمند بررسی‌های بیشتر است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها