استخدام شرکت فرودگاه‌ های کشور (استخدام جدید)

استخدام شرکت فرودگاه‌ های کشور

 

خبر ۱۱ آبان ۱۴۰۰- خبر جذب و استخدام ۳۵۰ نفر نیروی انسانی در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال جاری به دنبال اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی و جذب ۳۵۰ نفر نیروی انسانی در ستاد و فرودگاه های کشور، اجرای فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی از یکم آذر ماه و اتمام ۱۵ پروژه فرودگاهی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ صبح امروز ۱۰ آبان ماه، هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی کشور با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره و معاونین شرکت فرودگاه ها به صورت وبینار برگزار شد. در این نشست، معاونان شرکت فرودگاه ها در بخش های مختلف فرودگاهی، هوانوردی، توسعه مدیریت و منابع و برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی گزارشی از وضعیت موجود ارائه و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به دنبال جذب و استخدام ۳۵۰ نفر نیروی انسانی هستیم

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از تنظیم سند جامعه نیروی انسانی و پیگیری برای دریافت مجوز جذب و استخدام ۳۵۰ نفر نیروی انسانی در بخش های مختلف فرودگاهی و ستادی خبر داد.

علی شورمیج در هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی با اعلام این خبر گفت: از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ حدود ۳۵۰ نفر بازنشسته می شوند که از این تعداد ۱۹۱ در حوزه عملیات هوانوردی، ۶۰ نفر در حوزه عملیات فرودگاهی و ۹۹ نفر در حوزه پشتیبانی هستند و با توجه به خروجی بالای نیروی انسانی، از سوی سازمان اداری و استخدامی، پیگیر جذب ۳۵۰ نفر هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: از مجوز قبلی که برای ۱۹۴ خذ شد، تاکنون مقدمات انجام کار ۱۶۲ نفر صورت گرفته و ۳۲ نفر به دلیل دارا نبودن امتیازات لازم می بایست در آزمون آذر ماه سال جاری که از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود، شرکت کنند.

وی از برگزاری موفق مجموع عمومی شرکت فرودگاه ها و تصویب صورتهای مالی سال ۱۳۹۹ شرکت در ۲۸ شهریور سال جاری خبر داد.

شورمیج در خصوص میزان وصول مطالبات شرکت فرودگاه ها با بیان اینکه در این بخش با توجه به بودجه مصوب باید تلاش های بیشتری انجام شود، گفت: فرودگاه ها در وصول مطالبات نقش موثری دارند و با توجه به بررسی صورت گرفته، فرودگاه اهواز در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد خوبی به لحاظ وصول مطالبات داشته است.

وی در خصوص اراضی فرودگاهی نیز گفت: از ۲۶ هزار هکتار اراضی در اختیار شرکت فرودگاه ها، سند تک برگ ۲۰ هزار هکتار اخذ و شش هزار هکتار دیگر نیز در دست اقدام است که با پیگیری های دفتر حقوقی امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم تمامی اسناد را اخذ کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع همچنین در خصوص معافیت مالیاتی شرکت فرودگاه ها به استناد مواد ۴۰ و ۵۳ قانون احکام دائمی از سال ۹۷ گفت: این موضوع برای تحقق در شورای حل اختلاف مطرح شده و به دنبال حل آن در سال جاری و سال پیش رو هستیم.

شورمیج همچینین از پیگیری مستمر اساسنامه شرکت فرودگاه ها خبر داد و گفت این اساسنامه همچنان به دلایلی بین هیات وزیران و شورای نگهبان رد و بدل می شود و ما پیگیر حل موانع موجود هستیم.

وی همچنین از بازنگری چارت سازمانی و ابلاغ آن در آینده نزدیک خبر داد و در عین حال گفت: چارت تفصیلی می بایست مورد بازنگری قرار گیرد.

اجرای فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی از اول آذر ماه

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی از انجام فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی در ده فرودگاه کشور از یکم آذرماه خبر داد.

احمد مظفر در نشست هم اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی کشور با اشاره به اجرای موفق فاز نخست بودجه‌ریزی عملیاتی در ۱۰ فرودگاه منتخب کشور گفت: بودجه ریزی عملیاتی تکلیف قانونی و مصوبه هیات مدیره است و در فاز نخست با توجه به هدف گذاری های صورت گرفته شاهد مدیریت هزینه و هدایت اعتبارات به سمت پروژه ها بودیم که منجر به ارتقای بهره وری و صرفه جویی شد.

مظفر ادامه داد: فاز دوم بودجه‌ریزی عملیاتی از اول آذر ماه در ۱۰ فرودگاه دیگر آغاز می‌شود.
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای دریافت مجوز زیست محیطی پروژه ها در فرودگاههای کشور که مورد پیگیری جدی دستگاه های نظارتی نیز هست گفت: از حدود ۶۲ پروژه مجوز ۴۲ پروژه زیست محیطی اخذ شده است و حدود ۲۰ پروژه در فرودگاه‌ها باقی مانده است که می بایست ظرف ۲۰ روز آینده اقدامات لازم برای آن انجام شود.

مظفر در خصوص مدیریت هزینه در حامل های انرژی، خطاب به مدیران فرودگاهی گفت: در قالب برنامه ابلاغی مدیریت سبز اهتمام ویژه ای داشته باشند تا شاهد صرفه جویی در این بخش باشیم.

مظفر در خصوص سند استراتژیک که نقشه راه و حرکت شرکت در مسیر توسعه است، گفت: این سند به تصویب هیات مدیره رسیده و ابلاغ شده است. همچنین نقشه راه ستادی و فرودگاهی آماده شده و به زودی بالاغ می شود و امیدواریم مدیران فرودگاهی برنامه های خود را در قالب این سند طراحی و اجرا کنند.

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی با اشاره به بخشنامه صادر شده از سوی سازمان اداری و استخدامی گفت: مدیران به برنامه های عملیاتی در شاخص های اختصاصی اهتمام داشته باشند چراکه ارزیابی واحدهای استانی به ستادملی دستگاه ها واگذار شده است.

وی گفت: شاخص های سند بهره وروی شرکت بر اساس سند جامع حمل و نقل ابلاغی وزارتخانه احصا و ابلاغ شده است و استقرار چرخه بهره وری نیز بر اساس سند ابلاغی که توسط دانشگاه علوم تحقیقات در حال بررسی است، ابلاغ خواهد شد.

وی در خصوص سند راهبردی سلامت اداری گفت: در این زمینه شاخص های لازم در دانشگاه علامه طباطبایی در حال بررسی و آسیب شناسی است و گلوگاه های احتمال وقوع فساد را شناسایی می کند تا با همکاری فرودگاه ها یک نقشه راه و سند راهبردی ارزشمندی در سلامت اداری تدوین شود.

وی در خصوص اصلاح نظامنامه واگذاری اماکن گفت: از آثار و نتایج نظامنامه اصلاح شده، تسهیل در فراخوان ها و تسهیل در ورود برندها و از همه مهمتر تغییر مبنای درآمدی از اجاره به سمت درصدی از فروش است که بر اساس گزارش بازرگانی، از زمان ابلاغ تا کنون ۲۷۱ درصد افزایش درآمد نسبت به شش ماه سال گذشته داشتیم و از همین رو فرودگاهها در این زمینه باید اهتمام ویژه داشته باشند.

مظفر ادامه داد: اصلاح تعرفه خدمات در فعالیت های فرودگاهی در دستور مجمع قرار گرفته که در صورت تایید ابلاغ خواهد شد که در آن ۲۶ مورد تعرفه بازنگری شده است که شاهد تعدیل نرخ ها و هدفمند کردن درآمدها در این بخش خواهیم بود.

تهیه پیش نویس جانمایی غرف تجاری بر اساس وضعیت موجود، طرح جامع سرمایه گذاری، استفاده فرودگاه ها از اعتبارات حوزه های نظارت تصویری با همکاری حراست، شناسایی املاک آزاد با هماهنگی مدیرعامل، استقرار سامانه فروش آپ در غرفه های تجاری فرودگاهها و مجوز کسب ۱۸ دوره آموزشی برای ۶۸ نفر با هماهنگی نهاد بین المللی ACI از دیگر مواردی بود که معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی به آن اشاره کرد.

نیکبخت:‌خروجی استاندارد محتویات موردنیاز صدور “نوتام” با رونمایی از یک اپلیکیشن

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: بر اساس الزامات سازمان هواپیمایی جهانی (ICAO)، اطلاع‌رسانی از نظر بازدید و ارزیابی سطوح پروازی شامل باند، تاکسی‌وی و… و همچنین نحوه اعلام اطلاعیه هوانوردی برف (SNOWTAM) با شرایطی که در گذشته بوده است، متفاوت و تغییر یافته است.

مسعود نیکبخت ادامه‌ داد: در فرایند جدید، ضرورت دارد در ابتدا فرودگاه یک تیم ارزیابی باند (Runway safely team) را تشکیل داده که این تیم، وظیفه بررسی و تهیه اطلاعات موردنیاز جهت صدور اطلاعیه هوانوردی را دارد.

نیکبخت اضافه کرد: به‌‌منظور تسهیل در صدور اطلاعیه و کاهش هرگونه خطا، همکاران اداره اطلاعات هوانوردی اداره‌کل کنترل ترافیک هوایی و اداره‌کل مخابرات فناوری اطلاعات و امنیت سایبری، “اپلیکیشنی” را در این زمینه تهیه کرده‌اند که بعد از ورود اطلاعات از سوی تیم ارزیابی، محتویات موردنیاز صدور “نوتام” به‌صورت استاندارد را خروجی خواهد داشت که این خروجی برای اطلاع خلبان خوانده خواهد شد.

گفتنی است این مهم، پنجشنبه همین هفته (به‌تاریخ سیزدهم آبان ماه) عملیاتی خواهد

 

صفایی: ۱۵ پروژه فرودگاهی تا پایان سال به اتمام می‌رسند

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها در نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور گفت: در سال گذشته به‌رغم وجود کرونا، پروژه‌های مهمی را به انجام رساندیم که سال ۹۹ پروژه‌هایی با هزینه‌کردی بالغ‌بر ۲۲ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و این دستاورد مهمی برای شرکت فرودگاه‌ها است.
مصطفی صفایی افزود: امسال نیز باید ۱۵ پروژه فرودگاهی تا پایان سال به اتمام برسند که ۱۲ پروژه در فرودگاه‌‌های مختلف با ارزش ۱۶ هزار میلیون ریال تا اسفند ماه به اتمام خواهند رسید.
صفایی ادامه داد: سال گذشته ما به‌رغم وجود کرونا، ۱۲ طرح جامع را به تصویب رساندیم.
صفایی یکی از موارد مهم را تشکیل کارگروه‌های لازم برای بررسی قیمت‌های جدید عنوان کرد و گفت: کارگروه‌ها لازم است که‌ با نظارت بر اقدامات مشاوران و پیمانکاران، پروژه‌ها را با کمک ستاد هدایت کنند.
این مقام مسئول فرودگاهی همچنین در انتها ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره همکارانی که بر اثر کرونا از دست رفته بودند، اظهار داشت: امیدواریم با توجه به فروکش کردن کرونا، بتوانیم پروژه‌های آتی را با موفقیت به پایان برسانیم.


خبر ۶ شهریور ۹۹: اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ درباره‌ تاریخ‌ ثبت‌ نام‌ و شرکت در‌ هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی کشور

به ‌اطلاع‌ همه متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ می‌رساند که ثبت‌نام این آزمون در هفته سوم شهریور ماه سال ۱۳۹۹ منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان صورت می‌پذیرد؛ لذا متقاضیان می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمایند.
دفترچه راهنمای ثبت‌نام در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

منبع: سایت سازمان سنجش


خبر ۱ شهریور ۹۹: برگزاری آزمون استخدام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در نیمه دوم آبان ماه (منبع: خبرگزاری مهر)

شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، از آغاز ثبت نام داوطلبان استخدام در این شرکت در ۱۰ شهریور و برگزاری آزمون در نیمه دوم آبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه آزمون استخدامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای جذب ۱۹۴ نفر در قالب هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی نیمه دوم آبان برگزار می‌شود، گفت: کارهای مقدماتی این آزمون برای جذب ۴۰ هزار نفر در معاونت سرمایه انسانی نهاد ریاست جمهوری انجام و دستگاه‌هایی که سهمیه استخدامی دارند و توانسته‌اند در خصوص تأمین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه کشور به توافق برسند، مشخص شده‌اند.

انصاری افزود: توزیع سهمیه‌های استانی انجام شده است و در این آزمون حدود چهل هزار نفر استخدام جدید خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما آمادگی داشتیم در مردادماه فرآیند ثبت نام در آزمون را آغاز کنیم؛ اما به دلیل همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و تأخیر در برگزاری سایر آزمون‌ها، ثبت نام این آزمون نیز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به اواخر مردادماه و اوایل شهریورماه موکول شده است.

انصاری اظهار امیدواری کرد: دهم شهریورماه دفترچه آزمون استخدامی در سایت سازمان سنجش بارگذاری می‌شود و امیدواریم بتوانیم با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی، در نیمه دوم آبان‌ماه این آزمون را برگزار کنیم.

گفتنی است؛ ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی شامل استخدام ۲۸ هزار نفر در آموزش و پرورش، استخدام ۱۰ هزار نفر در وزارت بهداشت، استخدام ۲۰۰ نفر در پزشکی قانونی کشور، استخدام محیط بان در سازمان محیط زیست، استخدام هزار و ۱۰۰ نفر در ادارات جهاد کشاورزی و استخدام ۱۹۴ نفر در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران می‌شود.


خبر ۲۱ خرداد ۹۹: خبر استخدام نیروی جدید در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

مدیرکل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از برگزاری آزمون استخدامی شرکت و جذب ۱۹۴ نفر در پنج رشته شغلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از کن نیوز؛ احمد مظفر با اعلام این خبر عنوان کرد: این آزمون استخدامی در پنج رشته شغلی کارشناس مراقبت پرواز، کارشناس الکترونیک هواپیمایی، کارشناس مخابرات هواپیمایی، کارشناس ایمنی زمینی هواپیما و کارشناس عملیات فرودگاهی در ۳۷ فرودگاه کشور تعیین و ابلاغ شده است.

مدیرکل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: این آزمون استخدامی توسط سازمان سنجش در شهریور امسال برگزار می شود.

وی همچنین گفت: ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران مشمول ماده ۲۱ قانون جامع و ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه و همچنین سه درصد سهمیه معلولان با هماهنگی نهادهای ذیربط لحاظ شده است.
به گفته مظفر سه برابر ظرفیت استخدام یعنی ۵۸۲ نفر براساس نمره کسب شده در آزمون استخدامی به مرحله مصاحبه تخصصی و گزینش راه می یابند.
وی همچنین اظهار داشت: در شرایط مساوی نیروهای بومی از اولویت برخوردار هستند.
گفتنی است؛ تاریخ و نحوه نام نویسی و نیز منابع و مواد پرسش های آزمون در حال هماهنگی با مراجع ذیربط است و متعاقبا اعلام خواهد شد.

 


مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌های کشور از برگزاری آزمون استخدامی این شرکت تا پایان مهر ماه سال جاری خبر داد.
به‌گزاراش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، سیدعبدالمجید حسینی روح‌الامینی مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌ها ضمن اعلام این خبر گفت: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، مجور برگزاری این آزمون هفدهم شهریور ماه اخذ شد.
روح‌الامینی افزود: اقدامات لازم برای اطلاع رسانی و درج آگهی در روزنامه در حال انجام است و تا پایان مهر ماه این آزمون برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در این آزمون ۲۸۴ نفر پذیرفته خواهند شد افزود: از این تعداد ۳۵ نفر در مشاغل ستادی و مابقی برای فعالیت در ۴۴ فرودگاه کشور جذب خواهند شد.
مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی در ادامه گفت: این آزمون برای مشاغل مورد نیاز در رشته‌های الکترونیک، مراقبت پرواز، مخابرات، ایمنی‌زمینی، مالی، تداراکات، ساختمان، فنی،امور کارکنان، بازرگانی، استاندارد فرودگاهی و همکاری‌‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد.
به گفته وی در فرودگاه‌های مهرآباد و امام‌خمینی(ره) به ترتیب ۱۸ و ۱۲ نفر جذب خواهند شد.
روح‌الامینی همچنین در خصوص شرایط تحصیلی متقاضیان نیز یادآور شد؛ ۹۰ درصد از مشاغل پذیرفته شده در مقطع لیسانس و مابقی نیز در مقطع فوق دیپلم خواهد بود.

وی همچنین در خصوص آزمون انجام شده از سوی استانداری‌ها در برخی از استان‌ها برای پذیرش مشاغل فرودگاهی با تاکید بر اینکه روند کار متوقف نشده است؛ گفت: پذیرفته‌شدگان این آزمون در مشاغل فرودگاهی در صورت صدور مجوز استخدام از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی نیز جذب خواهند شد.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۲)

 1. احسان گفت:

  یعنی منی که دیپلم ریاضی دارم،ورزشکارم و قد۱۹۶ رو قبول نمیکنن؟،بعد اونایی که سهمیه ایثارگری و جانبازی دارن همه قبولن.
  خدا حفظتون کنه…
  عملا دارید از بند پ استفاده میکنید

  • امیرمهدی گفت:

   دوست عزیز من فرزند جانباز ۷۰ درصدم پدرم ۳۸ ساله تو خونه افتاده ۳۷ سال سنمه لیسانس حقوق دارم و استخدام جایی هم نیستم هر روزه من و خانوادم درگیر مشکلات پدرم هستیم و به جز فحش و متلک چیزی از این نظام نصیبمون نشده خواهشا نمک رو زخممون نپاشید سپاس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها