استخدام سازمان جنگلها و مراتع (خبر استخدام جدید)

استخدام سازمان جنگلها و مراتع

آزمون استخدام سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور

خبر ۲۴ آذر ۱۴۰۰: خبر استخدام ۸۶۰ نفر در سازمان جنگل‌ها 

مدیرکل امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از برنامه این سازمان برای جذب و استخدام ۸۶۰ نفر نیروی جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل معینی نژاد پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه گردهمایی سراسری مدیران ستادی و معاونان برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تبدیل وضعیت همکاران ایثارگر یکی از اولویت‌های سازمان جنگل‌هاست که پرونده آنان در ادارات کل استان‌ها و سازمان تکمیل و به سازمان امور استخدامی کشور ارسال می‌شود؛ این یکی از موضوعاتی است که با حساسیت ویژه در حال پیگیری است.

او با بیان اینکه سهمیه استخدام فرزندان ایثارگران ۲۵ درصد و جانبازان بالای ۲۵ درصد است، اضافه کرد: یک سهمیه پنج درصد نیز شامل همه ایثارگران می‌شود.

مدیرکل امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: سهمیه جذب نیروی جدید در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سال آینده ۸۶۰ نفر است که بزودی آگهی آن اعلام می‌شود و اگر افراد واجد شرایط باشند، استخدام خواهند.

معینی نژاد خاطرنشان کرد: از سهمیه جذب نیروهای جدید سهم فرزندان شهدا و ایثارگران ۵۹ نفر است که برای آنان پرونده تشکیل شده و یک سهمیه نیز از سال ۱۳۹۷ بوده که ۵۰ نفر است و تلاش می‌کنیم این تعداد افراد باقی مانده را نیز برای سال پیش رو جذب کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، گردهمایی سراسری مدیران ستادی و معاونان برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به میزبانی اصفهان به مدت ۲ روز درحال برگزاری است.


خبر ۲۰ تیر ۹۷ – جزییات استخدام نیرو در سازمان جنگل‌ها
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور با اعلام اینکه موافقت اولیه برای ۵۴۴ نفر را دریافت کردیم، گفت: آگهی جذب نیرو مهرماه صادر می‌شود.به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، خلیل آقایی بعد از ظهر سه‌شنبه به همراه معاون امور جنگل‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وارد استان مازندران شده است و مورد استقبال مسوولان منابع طبیعی مازندران قرار گرفت.
وی که برنامه سفرش را با برگزاری جلسه شورای اداری منابع طبیعی مازندران آغاز کرده است، در جمع خبرنگاران استان مازندران هم حضور یافت و هدف از حضورش در استان را بررسی وظایف سازمانی، بحث و گفت‌وگو در ارتباط با مسائل جنگل و مراتع بازدید از پروژه‌های در دست اجرا، دیدار با استاندار مازندران و در نهایت حضور در عرصه‌های منابع طبیعی استان عنوان کرد.
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در ارتباط با وضعیت طرح تنفس جنگل و اقدامات در دست اجرا، خاطر نشان کرد: این طرح بسیار مناسب بوده و سازمان ما زودتر از موعد مقرر نسبت به اجرا اقدام کرده است و باید بر حفاظت و نگهداری جنگل طی برنامه ششم اقدام کنیم.
عزم راسخ بر اجرای طرح تنفس جنگل در کشور وجود دارد
وی با اعلام اینکه عزم راسخ بر اجرای طرح تنفس جنگل در کشور وجود دارد و با وجود عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و اقامت دولت، کنترل و اقدامات لازم هم وجود دارد، گفت: برای اجرای مناسب‌طرح نیاز به کمک‌های اعتباری است.
آقایی با اعلام اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مجلس قول مساعد برای کمک به اجرای مناسب این طرح داده است، گفت: انتظار داریم که با تامین اعتبارات لازم و با تعامل بین مجلس و دولت این مشکل هم حل و فصل شود.
وی در ارتباط با برداشت از جنگل توسط بهره‌برداران، بیان کرد: سهم بهره‌برداران از جنگل ۱۵ درصد بیشتر نیست و طرح ممنوعیت برداشت از جنگل چندان مشکلی برای شرکت‌های بهره‌بردار ایجاد نمی‌کند، با این وجود برای اجرای مناسب این طرح، سازمان برای دست‌یابی مناسب به چوب‌های مورد نیاز از بازار داخل و خارج اقداماتی را انجام داده است که از جمله تسهیل در روند واردات و طرح توسعه زراعت چوب هم از اقداماتی حمایتی این مجموعه است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه قرنطینه واردات چوب در مبادی خروجی کشورهای صادر کننده چوب به کشور فعال است، افزود: چوب‌های مورد نیاز پس از تایید کارشناسان وارد کشور می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
وی در ارتباط با بحث خشکی شمشادها و چالش‌های که برای درختان بلوط ایجاد شده است، افزود: ارتباط لازم با سازمان‌های علمی و فنی وجود دارد و تلاش آنها این است که از بروز خسارت به جنگل کاهش یابد.
عمدی بودن ۹۰ درصد آتش‌سوزی جنگل
آقایی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که یکی از نگرانی‌های حال حاضر در استان‌های شمالی و جنگل‌خیز کشور نبود امکانات و تجهیزات کافی به ویژه بالگردهای مورد نیاز برای خاموش کردن آتش‌های احتمالی است، گفت: بیش از ۹۰ درصد آتش‌سوزی در جنگل عوامل انسانی دارد، قبل از بحث مهار آتش باید به فکر فرهنگ‌سازی مناسب در این ارتباط باشیم که از رسانه‌ها استمداد دارم در این زمینه به صورت جدی ورود پیدا کنند.
وی در ادامه گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت دفاع امضا کردیم که به با توجه به امکانات موجود نیازمندی‌های این سازمان به بالگرد را در زمان مورد نیاز تامین کند.
معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور خاطر نشان کرد: در سال جاری ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار یگان حفاظت برای تامین نیازمندی‌های این مجموعه پیش‌بینی شده و طرح ساماندهی تشکل‌های و گروه‌های بومی و محلی هم در راستای حفاظت از جنگل به صورت ویژه ابلاغ شد و استفاده از ظرفیت مردم روستاهم در برنامه کاری قرار دارد و باید این موضوعات به صورت جدی نهادینه شود.
وی با اشاره به قابلیت‌های کشور فنلاند در مهار آتش‌سوزی خاطر نشان کرد: در مهرماه سال جاری کارشناسی از این کشور برای آموزش به یگان حفاظت وارد کشور می‌شوند و ارتباطات علمی و خلاقانه مورد نیاز را دریافت می‌کنیم.
آقائی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که در نهایت بالگرد به استان‌های شمالی تعلق نمی‌گیرد، گفت: تکنولوژی ساخت بالگرد در اختیار وزارت دفاع قرار دارد و پیگیری‌های در این ارتباط انجام دادیم و برنامه داریم که پایگاه‌های برای حفاظت از جنگل‌ها ایجاد کنیم و باید زمینه دسترسی مناسب بالگرد‌ها به مراتع جنگلی به ویژه صعب‌العبور برای نشست و برخاست بالگرد فراهم شود.
وی با اعلام اینکه برخی کمبودها و مشکلات در این بخش قابل رد کردن نیست، گفت: محدودیت‌ها و مقدورات را مطالعه می‌کنیم و در حال بررسی هستیم که آیا یکی از شرکت‌های جهاد را زیرپوشش قرار دهیم و مقدمات کار فراهم شده و برای تجهیز نیاز به کمک و اعتبار داریم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با بحث اجاره مراتع یکی از استان‌های جنوبی ایران برای چرای شترها یکی از کشورهای عربی که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، بیان کرد: این موضوع وجود خارجی ندارد، کسی که مسوول مستقیم در حوزه منابع طبیعی کشور است بنده هستم تاکنون در این ارتباط به سراغ بنده نیامده است.
وی در پاسخ به دیگر سووال خبرنگاران در ارتباط با مشکل تامین نیرو و گلایه‌های که در این ارتباط وجود دارد، گفت :تجمع نیروی در استان مازندران نسبت به دیگر نقاط کشور بیشتر است.
جذب ۵۴۴ نیرو
رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام اینکه پیش‌بینی ما برای تامین نیرو این مجموعه بیش از ۳ هزار نفر بوده است، گفت: قول اولیه برای جذب ۵۴۴ نفر داده شده است و در مهرماه آگهی جذب نیروی انسانی صادر می‌شود که سهم استان مازندران هم ۱۰ نفر است.
وی در پایان از برنامه‌ریزی برای سند دار کردن اراضی جنگلی کشور خبر داد و گفت: ۱۴ میلیون اراضی جنگلی کشور، ۲.۵ میلیون هکتار اراضی جنگلی شمال کشور داری سند تک برگ می‌شوند.منبع : خبرگزاری فارس

خبر ۱۷ تیر۹۷ –  برنامه استخدام نیروهای جدید در سازمان جنگل ها

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز در نشست بررسی مسایل منابع طبیعی در رشت با بیان اینکه برای حفاظت از عرصه های طبیعی با کمبود نیرو مواجه ایم گفت : برای این کار به ۳ هزار نیروی جدید نیاز داریم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی با استخدام ۵۴۴ موافقت کرد.
آقا آقایی افزود : این افراد با برگزاری آزمون جذب می شوند که سهم گیلان ۴۰ نفر است.
وی تصریح کرد : برای صیانت از جنگل ها طرح کاداستر را در ۳۲ هزار هکتار از اراضی جنگلی کشور اجرا شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین با بیان اینکه که قرار است امسال هم ۱۴ میلیون هکتار از جنگل های کشور مشمول طرح کاداستر شود گفت : هدف از اجرای طرح کاداستر تک برگی شدن سند جنگل های کشور، گسترش زراعت چوب و حفظ اراضی ملی است.
آقای آقایی به توانمندی گیلان در زراعت چوب اشاره و اضافه کرد : گیلان از مناطق اصلی برای توسعه زراعت چوب در کشور است.
وی به صادرات چوب نیز اشاره و گفت : سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای توسعه صادرات و واردات چوب کارشناس قرنطینه را در گمرک مستقر کرده و صادرات آن را آزاد گذاشته است.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پاسخ به درخواست واگذاری بخشی از پارک جنگلی سراوان به شهرداری رشت گفت : من عرصه های جنگلی را به نیروهای دولتی واگذار نمی کنم ، شهرداری می تواند بخش خصوصی را به صورت مستقیم وارد کار کند.
فرماندار رشت هم گفت : مهمترین تهدید ما در جنگل ها خطر آتش سوزی است که باید برای مقابله با آن به تجهیزات نوین مجهز شویم.
سید محمد احمدی با گلایه از کمبود نیروی انسانی برای حفاظت از اراضی ملی گفت : اکثر پاسگاه های حفاظت جنگل ها با کمبود نیرو مواجه اند.
آقای کوچکی نژاد یکی از نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی از رییس سازمان جنگل ها خواست شرایط واگذاری عرصه های طبیعی برای سرمایه گذاری شفاف تر شود تا همه بتوانند در سرمایه گذاری ها شرکت کنند و از رانت خواری جلوگیری شود.
آقای حسنی دیگر نماینده رشت در مجلس شورای هنوز طرح کاداستر یا حد نگاری در جنگل های گیلان بطور کامل اجرا نشده است به همین دلیل جنگل نشینان و حاشیه نشینان جنگل تکلیف شان مشخص نیست.
وی افزود : واگذاری ۷۵۵ هکتار زمین سپیدرود بدون هماهنگی با استان بوده است که با پیگیری استاندار از این امر جلوگیری شد.
آقای جعفرزاده دیگر نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی هم گفت : برای اجرای طرح کاداستر باید زمان مشخص شود.
شهردار رشت هم در این نشست با اشاره به مشکل ساماندهی پسماند گفت : ۱۵ هکتار از جنگل های سراوان بیش از ۳۰ سال است که محل دفن زباله شده است و این باعث تاثر وتاسف است.
آقای نصرتی افزود : برای توسعه ی گردشگری و درآمد زایی و ایجاد اشتغال طرح ساخت یک مجمع رفاهی گردشگری در پارک جنگلی سروان در دست اجرا است.
آقای شعبان نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز گفت : ۸۷ درصد از زمین های گیلان کشاورزی و ۵۶۴ هزار هکتار جنگلی است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۷ -استخدام بیش از ۵۰۰ قرقبان در کشور

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در کاشان: بیش از ۵۰۰ قرقبان در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور امسال استخدام می شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز در بازدید از چند طرح جنگل کاری در کاشان با اشاره به کمبود قرقبان سازمان جنگلها و مراتع کشور گفت: مجوز استخدام ۵۴۴ قرقبان در این سازمان صادر شده و به زودی از طریق روزنامه های کثیرالانتشار اعلام و در سال جاری جذب می شوند.
خلیل آقایی افزود: هم اکنون کمبود نیروی قرقبان با بهره گیری از سیاست حفاظت مشارکتی که با همکاری بهره برداران منابع طبیعی در حال انجام است، جبران می شود.
به گفته وی تاکنون ۲۰ میلیون هکتار از اراضی منابع ملی به صورت مشارکتی برای حفاظت به بهره برداران واگذار شده است.
معاون وزیر جهاد کشاوزی در ادامه گفت: دو هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تملک دارایی ها امسال به سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور اختصاص یافت.
آقایی افزود: این میزان بودجه برای بیابان زدایی زدایی ۳۰ هزار هکتار و اجرای طرح های حفظ خاک، افزایش پوشش گیاهی و استفاده بهینه از منابع آب، خاک، جلوگیری از ریزگردها، تلطیف هوا، فرسایش خاک و تامین اکسیژن و حفظ و حراست از جنگل ها و مراتع کشور هزینه خواهد شد.
وی اضافه کرد: در قالب طرح مدیریت جامع آبخیزداری در کشور همزمان احیای مکانیکی، بیو مکانیکی و بیولوژی در عرصه های منابع طبیعی با هدف حفظ پوشش خاک، جلوگیری از هدر رفت آب و بهره گیری از سیلاب ها اجرا می شود.
رییس سازمان جنگل ها و مراتع کشور با اشاره به اینکه ممیزی و کاداست اراضی ملی با اولویت جنگل های کشور در سال ۹۷ است گفت: کاداست و ثبت مالکیت با توجه به وجود اختلاف نظر بین کارشناسان و تعیین میزان وسعت دقیق تمام جنگل ها از جمله هیرکان، زاگرس و جنوب، مشخص می شود.
وی با بیان اینکه ۳۰ میلیون هکتار از اراضی مرتعی کشور سال گذشته کاداست و ممیزی شد افزود: امسال ممیزی جنگل ها در اولویت و دستور کار قرار دارد که در صورت تامین اعتبار و تجهیزات به مدت دو سال انجام و مالکیت دولت در این اراضی تثبیت و سند تک برگی صادر می شود.
آقایی با اشاره به کاهش برداشت های غیرقانونی از عرصه های منابع طبیعی کشور در سال گذشته گفت: با توجه به سیاست افزایش حفاظت مشترک با بهره گیری از بهره برداران منابع طبیعی ۶ تا ۸ درصد تجاوزات و تخلفات به این عرصه ها در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ کاهش یافت.


خبر ۱۵ شهریور ۹۶ -جذب نیرو برای ادارات منابع طبیعی سراسر کشور در نیمه دوم سال۹۶

معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، گفت: در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال ۹۶ از طریق برگزاری آزمون سراسری برای ادارات منابع طبیعی در سراسر کشور نیرو جذب کنیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج علی جعفری عصر امروز در گردهمایی روسای ادارات امور اداری و پشتیبانی منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه دو کشور که در یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: مسوولان منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تلاش‌های زیادی برای حراست و حفاظت از منابع طبیعی این استان انجام می‌دهند.
معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به کسب رتبه برتر این دستگاه در جشنواره شهید رجایی، افزود: کسب این رتبه در شاخص‌های عمومی توسط این دستگاه موجب افتخار است.
وی ضمن تقدیر از تلاش‌های نیروهای منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: تلاش این اداره کل می‌تواند به عنوان الگو مورد توجه برای سایر استان‌ها قرار گیرد.
این مسوول در ادامه به شرایط جذب نیرو در ادارات منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال ۹۶ از طریق برگزار آزمون سراسری برای ادارات منابع طبیعی در سراسر کشور نیرو جذب کنیم.
جعفری با بیان اینکه ادارات منابع طبیعی از جمله این استان با کمبود نیرو مواجه بوده و برخی از پست‌ها خالی است، گفت: جذب نیرو از موارد مورد توجه در ادارات منابع طبیعی در کشور است.
معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری پیگیری و تلاش برای مشکلات مسوولان و نیروهای منابع طبیعی در سراسر استان را از موارد مهم و مورد توجه سازمان بیان کرد و یادآور شد: سعی داریم تا با پیگیری‌های مداوم قسمتی از مشکلات را رفع و حل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیگیری وضعیت نیروهای مشمول رای ۴۹۸ و هیات عمومی دیوان عدالت را از دیگر موارد مورد توجه سازمان عنوان کرد و بیان داشت: این موضوع نیز در حال انجام و بررسی است.
در ادامه هر کدام از مدعوین و روسای ادارات امور اداری و پشتیبانی منابع طبیعی و آبخیزداری حاضر در این گردهمایی به ارائه نظرات، بیان ظرفیت‌ها و مشکلات اداره خود پرداختند.
تغییر و تبدیل وضعیت نیروهای انسانی بر اساس پست‌های خالی، تعمیر و توسعه فضای اداری، ساماندهی بیمه تکمیلی کارکنان، پرداخت تسهیلات بانکی و حل مشکل کمبود خودرو از جمله موارد و موضوعات مطرح شده در این گردهمایی بود


معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، گفت: در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال ۹۶ از طریق برگزاری آزمون سراسری برای ادارات منابع طبیعی در سراسر کشور نیرو جذب کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج علی جعفری عصر امروز در گردهمایی  روسای ادارات امور اداری و پشتیبانی منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه دو کشور که در یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: مسوولان منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تلاش‌های زیادی برای حراست و حفاظت از منابع طبیعی این استان انجام می‌دهند.

معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به کسب رتبه برتر این دستگاه در جشنواره شهید رجایی، افزود: کسب این رتبه در شاخص‌های عمومی توسط این دستگاه موجب افتخار است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های نیروهای منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: تلاش این اداره کل می‌تواند به عنوان الگو مورد توجه برای سایر استان‌ها قرار گیرد.

این مسوول در ادامه به شرایط جذب نیرو در ادارات منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال ۹۶ از طریق برگزار آزمون سراسری برای ادارات منابع طبیعی در سراسر کشور نیرو جذب کنیم.

جعفری با بیان اینکه ادارات منابع طبیعی از جمله این استان با کمبود نیرو مواجه بوده و برخی از پست‌ها خالی است، گفت: جذب نیرو از موارد مورد توجه در ادارات منابع طبیعی در کشور است.

معاون امور اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری پیگیری و تلاش برای مشکلات مسوولان و نیروهای منابع طبیعی در سراسر استان را از موارد مهم و مورد توجه سازمان بیان کرد و یادآور شد: سعی داریم تا با پیگیری‌های مداوم قسمتی از مشکلات را رفع و حل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیگیری وضعیت نیروهای مشمول رای ۴۹۸ و هیات عمومی دیوان عدالت را از دیگر موارد مورد توجه سازمان عنوان کرد و بیان داشت: این موضوع نیز در حال انجام و بررسی است.

در ادامه هر کدام از مدعوین و روسای ادارات امور اداری و پشتیبانی منابع طبیعی و آبخیزداری حاضر در این گردهمایی به ارائه نظرات، بیان ظرفیت‌ها و مشکلات اداره خود پرداختند.

تغییر و تبدیل وضعیت نیروهای انسانی بر اساس پست‌های خالی، تعمیر و توسعه فضای اداری، ساماندهی بیمه تکمیلی کارکنان، پرداخت تسهیلات بانکی و حل مشکل کمبود خودرو از جمله موارد و موضوعات مطرح شده در این گردهمایی بود.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۸)

 1. لیدا گفت:

  سلام من هنوز نمیدونم چطوری باید تو آزمون استخدامی منابع طبیعی شرکت کنم بعدشم چه درسایی بخونم

 2. آزاده گفت:

  چی بخونیم اسم درسایی که برای استخدام.باید خوندو مبشه بگید

 3. فاطمه گفت:

  سلام
  برای آزمون استخدامی مثلا منابع طبیعی چی باید بخونیم؟چه منابعی؟چه درسایی؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 4. یزدانی گفت:

  لیسانس فضای سبز کشاورزی وفوق لیسانس منابع طبیعی جنگلداری نیاز به یه شغل دارم تورو خدا استخدام بزنید چرا آزمون برگزار نمیکننخدااااااااا

 5. پروین امیرانی پور گفت:

  آشنایی با کامپیوتر – چی پی اس-

 6. پروین امیرانی پور گفت:

  دو نفر لیسانس بیکاریم – لیسانس مرتع و آبخیزداری بیکار –

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها