استخدام دانشگاه فرهنگیان ۹۵ (کلیه اخبار)

استخدام دانشگاه فرهنگیان

 

 

۳۰ بهمن ۹۵ – جذب هیئت علمی قوی در دانشگاه فرهنگیان ضروری است 

خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: جذب هیئت علمی قوی در دانشگاه فرهنگیان ضروری است.
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کرمی عصر جمعه در جمع کارشناسان و کارشناس مسئولان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور اظهار داشت: رسالت دانشگاه فرهنگیان بسیار سنگین است چرا که تربیت نیرو برای بزرگترین دستگاه کشور را برعهده دارد.
وی افزود: خروجی این دانشگاه خود مسئول تربیت نیروهای انسانی مورد نیاز در همه بخش‌های جامعه است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: نیرویی که وظیفه تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز کشور را بر عهده دارد خود باید در همه حوزه‌ها توانمند باشد.
کرمی خاطر نشان کرد: جذب هیئت علمی قوی در دانشگاه فرهنگیان از جمله مواردی مورد نیاز این دانشگاه‌ها است.
وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان وظیفه تزریق نیروهای متخصص به آموزش و پرورش را دارد بیان کرد: ما نیز تلاش می‌کنیم که بتوانیم تا حدتوان مشکلات پیش روی دانشگاه فرهنگیان استان تلاش کنیم.

 

 


خبر ۲۸ شهریور ۹۵: اعلام نتایج مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش (منبع: cfu.ac.ir)

ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و با آرزوی توفیق برای همه کسانی که نخستین بار جامه خدمت معلمی به تن می کنند، بدین وسیله به اطلاع مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش می رساند نتایج نهایی ارزشیابی پایانی دوره مهارت آموزی حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ به اطلاع ذینفعان خواهد رسید. همچنین زمان و چگونگی دریافت گواهی پایان دوره متعاقباً اعلام می گردد.


۲۷ شهریور ۹۵ – سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان: در برخی از رشته‌محل‌ها با کمبود نیرو مواجه هستیم

خبرگزاری ایسنا: سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: در برخی از رشته‌محل‌ها با کمبود نیرو مواجه هستیم.
حسن پیریایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: به منظور رسیدن به توازن نیروی انسانی در برخی رشته‌محل‌ها در استان نیاز است از طریق آزمون‌های استخدامی و کنکور سراسری پذیرش داشته باشیم.
وی ادامه داد: در استان در برخی رشته‌محل‌های دوره ابتدایی و رشته‌محل‌های دوره دبیرستان با کمبود نیرو مواجه‌ایم و این در حالیست که استان‌های دیگر در این دو مورد دارای مازاد نیرو هستند.
پیریایی بیان کرد: انتظار می‌رود در سال‌های آینده برای رسیدن به توازن نیروی انسانی از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ سهمیه استان افزایش یابد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان تأکید کرد: برای آزمون استخدامی ماده ۲۸ باید ورودی کنکور دانشگاه فرهنگیان به نحو چشمگیری افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید ۲۲۹ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان پذیرش می‌شوند، تصریح کرد: همچنین امسال برای اولین بار ۵۸۵ نفر از دانشگاه فرهنگیان لرستان فارغ‌التحصیل می‌شوند.

 


 

۲۳ شهریور ۹۵ – فراخوان بکار گیری دانشجویان معلمان ورودی سال ۹۱ سهمیه استان کردستان

خبرگزری پانا : از سوی معاونت پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان فراخوان بکارگیری دانشجو معلمان ورودی سال ۹۱ سهمیه استان کردستان به جز رشته علوم تربیتی برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ اعلام شد .
به گزارش پانا کردستان ،طالب محمدی معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی استان کردستان با اعلام این خبر گفت : در اجرای مجوز  شماره ۹۸۴۴۵ – ۹/۶/۹۵ وزارت آموزش و پرورش این اداه کل در نظر دارد از تعدادی از دانشجویان متعهد خدمت ورودی سال ۹۱  که تا بهمن فارغ التحصیل می شوند به صورت حق التدریس ( اضافه تدریس ) استفاده کند .
وی با اشاره به زمان سازماندهی این افراد گفت : سازماندهی دانشجویان متعهد خدمت ورودی سال ۹۱ سهمیه استان کردستان به استثنای رشته علوم تربیتی که قبلا سازماندهی شده اند ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۲۳/۶/۱۳۹۵ در سنندج ، دبیرستان نمونه دولتی امام شافعی واقع در خیابان اکباتان کوچه اداره برق  انجام می شود .
به گفته وی دانشجویان باید شخصا راس  ساعت مقرر در محل اعلام شده حضور بهم رسانند و مسئولیت عدم حضور آنها بر عهده دانشجویان خواهد بود .


۱۷ شهریور ۹۵ – کمبود نیروی انسانی خلائی جدی در دانشگاه فرهنگیان

خبرگزاری ایسنا: سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی کمبود نیروی انسانی در دانشگاه فرهنگیان را خلائی جدی دانست و افزود: این خلاء در استان مرکزی بروز بیشتری دارد، اما همدلی و همراهی دست اندرکارن و دانشجویان موجب قوت قلب و راهگشای ایده‌های جدید است.
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر سعید فخاری در مراسم افتتاحیه مرکز مشاوره دانشگاه فرهنگیان شهیدباهنر اراک گفت: مرکز مشاوره پردیس شهید باهنر اراک همراه با چشم‌انداز و فضای سبز تعبیه شده است، همچنین دارای سه اتاق شامل اتاق پزشک، مشاوره فردی و مشاوره گروهی است.
وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان به چنین مراکزی نیاز واقعی داشت و نبود آن یک خلاء بود، افزود: یک مولفه برای تربیت معلم نمونه تامین سلامت روانی وی است.
وی تصریح کرد: باید فضایی جهت تامین شاخصه‌های اصلی یک معلم همراه با توانمندی‌های عزت نفس، خودباوری، خویشتن‌داری و خودکنترلی ایجاد می‌شد و از جهت دیگری دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی شبانه‌روزی است از این رو یکی از مولفه‌های لاینفک آن می‌تواند حمایت روانشناختی و مشاوره‌ای به دانشجویان باشد.
رئیس پردیس پسرانه شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان اراک  در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حال حاضر در پردیس شهید باهنر ۹۷۰ دانشجوی پیوسته و در پردیس دخترانه زینب کبری(س) ۵۷۰ دانشجوی پیوسته، همچنین ۲۵۰ دانشجوی ناپیوسته در اراک مشغول به تحصیل هستند که کلاس‌های درس دانشجویان پیوسته از شنبه تا چهارشنبه و دانشجویان ناپیوسته روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دایر است.
فخاری میزان اعتبار مرکز مشاوره مذکور را ۱۵ میلیون تومان عنوان کرد.
به گزارش ایسنا، مسئول فنی مرکز مشاوره پردیس شهید باهنر اراک گفت: این مرکز در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر و زیربنای حدود ۱۲۰ متر در یک طبقه ساخته شده است.
مجتبی محمدی فراهانی افزود: مرکز مشاوره دانشگاه فرهنگیان از دو سال قبل آغاز به کار کرده است، اما امسال به همت مدیریت دانشگاه و حمایت‌های سازمان مرکزی ساختمان مجزا برای این مهم احداث شده است.
وی آمار مراجعه دانشجویان در این دو سال به مرکز مشاوره را حدود هزار و ۳۰۰ جلسه مشاوره و تعداد مراجعه کنندگان بیرونی را حدود ۱۲۰ مراجعه عنوان کرد.
این عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: این مرکز در حال حاضر دارای چهار نیروی متخصص در زمینه مشاوره و روانشناسی است که خدماتی همچون مشاوره‌های عاطفی روانی در زمینه‌های افسردگی، اضطراب، کم‌رویی، خدمات مشاوره شغلی و ایجاد انگیزه شغلی، ارتباط شغل با مشاغل دیگر و ایجاد رضایت شغلی در دانشجویان و خدمات مشاوره تحصیلی در زمینه انتخاب رشته، هدایت تحصیلی، برنامه‌ریزی درسی، شیوه‌های مطالعه و ادامه تحصیل، همچنین در مشاوره‌ خانوادگی در زمینه مشاوره پیش از ازدواج، ازدواج، زوج‌درمانی، و مشاوره‌های خانوادگی ارائه می‌دهد.
وی ادامه داد: برگزاری نشست‌های علمی در زمینه مهارت‌های زندگی، آموزش پیش از ازدواج، مهارت‌های فردی و نشست‌های تخصصی در زمینه‌های خودشناسی، خودآگاهی و افزایش اعتماد به نفس از دیگر خدمات این مرکز خواهد بود.
محمدی تصریح کرد: تاکنون هزینه‌ای از هیچ کدام از مراجعین دریافت نشده است، اما امکان دارد که بنا بر سیاست‌های دانشگاه امسال از مراجعین خارج از دانشگاه هزینه‌هایی دریافت شود.

 


 

۱۱ شهریور ۹۵ – تعیین زمان انجام مصاحبه معرفی‌شدگان رشته‌های موردنیازآموزش وپرورش

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از تعیین تاریخ و زمان انجام مصاحبه اختصاصی معرفی‌شدگان رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش برای سال ۹۵ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، اسفندیار چهاربند بااشاره به تقویم زمان بندی آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ گفت: بررسی صلاحیت های عمومی و مصاحبه اختصاصی معرفی شدگان دو برابر ظرفیت رشته های مورد نیا ز آموزش و پرورش ازدهم  تا نوزدهم شهریورماه در پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی انجام می شود.
وی افزود: معرفی شدگان به منظور اطلاع دقیق از تاریخ، زمان، مکان و گروه بندی انجام مصاحبه به تارنمای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به نشانی www.srttu.edu و تارنمای پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان (مراکز مجری مصاحبه ) مراجعه کنند.
چهاربند تصریح کرد: همچنین براساس جدول تعرفه های آزمون سراسری، موضوع مصوبه هئیت محترم وزیران در جلسه مورخ ۲۰/۸/۱۳۹۴ به شماره ابلاغی ۱۱۱۳۶۱/ت ۵۲۴۰۰هـ مورخ ۲۵/۸/۱۳۹۴ ، هریک از داوطلبان معرفی شده  برای هزینه مصاحبه وبررسی صلاحیت های عمومی، باید مبلغ دویست و سی هزارریال به شماره حساب درآمدهای  اختصاصی  اداره کل آموزش وپرورش استان که اعلام خواهد شد ، واریز کرده و اصل فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل دهند.
رئیس مرکزبرنامه ریزی منابع انسانی وفناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت موضوع و انجام بهینه مراحل مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی معرفی شدگان، از اداره کل آموزش و پرورش همانند سنوات گذشته تمهیدات لازم را جهت برگزاری مطلوب مراحل مصاحبه در نظر بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: نتایج مصاحبه اختصاصی حداکثر تا آخروقت اداری روز شنبه مورخ ۲۰ شهریورماه ۹۵ خواهد بود.


 

۱۰ شهریور ۹۵ – مصاحبه با ۲۴۰۰ پذیرفته شده دانشگاه فرهنگیان در خوزستان 

خبرگزاری مهر: اهواز ـ مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مصاحبه با ۲ هزار و ۴۰۰ داوطلب پذیرفته شده دو برابر ظرفیت مرحله اول دانشگاه فرهنگیان از جمعه دوازدهم شهریوماه جاری آغاز می شود.
محمد تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور یک هزار و ۶۷۸ نفر داوطلب مرد و ۷۱۸ نفر داوطلب زن در مرحله نخست، اظهار کرد: از تعداد اعلام شده، حدود ۳۵۹ نفر زن و ۸۳۹ نفر مرد برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته خواهند شد.
وی توضیح داد: با توجه به تعداد داوطلبان و براساس مصوبه کمیته نیروی انسانی اداره کل، مصاحبه با پذیرفته شدگان دو برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و انجام آزمایشات اولیه پزشکی از جمعه دوازدهم شهریورماه جاری در محل پردیس های رسول اکرم برای داوطلبان پسر و مرکز فاطمه زهرا برای دختران انجام می شود.
به گزارش مهر، داوطلبان باید مبلغ ۲۳ هزار تومان بابت معاینات پزشکی، انجام مراحل گزینش و مصاحبه به شماره حساب ۲۱۷۳۱۲۲۳۴۷۰۰۵ بانک ملی به حساب خزانه آموزش و پرورش به نام خدمات آموزشی و فرهنگی واریز کنند.


 

۱۰ شهریور ۹۵ – ۱۰ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند

نسیم آنلاین : علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش که به مناسبت هفته دولت در رسانه ملی حضور یافت، اظهار داشت: دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به مدارس دولتی دارد، زیرا مدارس دولتی مخاطب عامه مردم هستند.
تحصیل ۸۰ درصد دانش‌آموزان در مدارس دولتی
وی با اشاره به درصد حضور دانش‌آموزان در مدارس دولتی و غیردولتی، خاطرنشان کرد: اکنون حدود ۱۱ یا ۱۲ درصد دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند و بیش از ۸۰ درصد دانش‌آموزان در مدارس دولتی مشغول تحصیل هستند.
فانی با بیان اینکه باید با انجام یک برنامه‌ریزی درست و حساب شده تعداد مدارس خاص و غیردولتی کاهش پیدا کند تا جامعه دانش‌آموزی در یک محیط متعارف‌تر تحصیل کنند، گفت: در کشورهای دیگر نیز دانش‌آموزان تیز هوش و حتی دانش‌آموزان استثنایی در یک مدرسه با یکدیگر تحصیل می‌کنند که اکنون در وزارت آموزش و پرورش این کار تحت عنوان طرح تلفیقی انجام می‌شود.
پوشش ۸۴ هزار دانش‌آموز در طرح شهاب
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح شهاب در مدارس عادی دولتی، تصریح کرد: از سال ۱۳۹۳ طرحی را تحت عنوان «طرح شهاب» ایجاد کردیم و در این روش دانش‌آموزانی که از بهره هوشی بالاتر از میانگین برخوردار هستند در همان مدرسه با نظارت و هدایت رشد داده می‌شوند.
وی افزود: در سال جاری ۸۴ هزار دانش‌آموز تحت طرح شهاب قرار گرفتند؛ همچنین بر اساس برنامه‌ ریزی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۴ طرح شهاب را فراگیر می‌کنیم.
وی ادامه داد: در سال ۹۴ از هر استانی دو مدرسه به صورت آموزشی تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفتند؛ در رابطه با مدارس تیزهوشان این نکته قابل توجه است که  شاخص‌ها را به سمت جهانی هدایت کنیم؛ در شاخص‌های جهانی از هر ۱۰۰ دانش‌آموز، ۳ دانش‌آموز به عنوان تیزهوش مطرح هستند.
روستا مرکزی، خوابگاه مرکزی و شبانه‌روزی برای جذب دانش‌آموزان در روستاها
فانی با مقایسه مدارس دولتی و غیردولتی عنوان کرد: در بدنه کلان وضعیت مدارس دولتی بهتر است؛ یکی از سیاست‌های جدی ما در دولت یازدهم عدالت آموزشی بوده است؛ یکی عدالت کمی و دیگری عدالت کیفی که ما می‌توانیم به جدیت بگوییم که هیچ دانش‌آموزی به دلیل نداشتن تمکن مالی از تحصیل باز نمانده است.
وی اضافه کرد: اکنون بیش از ۱۰۰ مدرسه داریم که تنها یک دانش‌آموز و یک معلم دارد، اما در دوره متوسط اول و متوسطه دوم اینگونه نیست زیرا درس‌ها تخصصی می‌شود.
وی تصریح کرد: در مناطق کم جمعیت نمی‌توانیم مدرسه دوره متوسطه تأسیس کنیم که در این خصوص چند روش داریم؛ نخستین روش روستا مرکزی و خوابگاه مرکزی است و روش دیگر ایجاد مدارس شبانه‌روزی است که هم خوابگاه و هم تغذیه دانش‌آموزان تأمین می‌شود.
پوشش ۸ هزار مدرسه در طرح تعالی مدرسه
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع کیفیت در مدارس خاطرنشان کرد: در بعد کیفیت راه طولانی در پیش داریم و برای اینکه کیفیت مدارس را ارتقاء دهیم عوامل نیازمند است که نیروی انسانی، فضا و تجهیزات آموزشی، مدیریت آموزشی و موارد دیگر از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: یک روشی را در دو سه سال اخیر در دولت یازدهم تحت عنوان «طرح تعالی مدرسه» شروع کرده‌ایم که تاکنون ۸ هزار مدرسه تحت پوشش آن قرار گرفته‌اند.
وی ادامه داد: مدیریت مدرسه و مدیریت آموزشی در این طرح تقویت می‌شوند تا کیفیت مدارس افزایش یابد؛ این طرح تبدیل به یک برنامه شده است و ما امسال مدارس بیشتری را زیر پوشش می‌بریم؛ در مجموع این موارد گام‌هایی برای عدالت بخشی و کیفیت آموزش است؛ اگر مدیریت مدارس از تخصص و انگیزه لازم برخوردار باشند می‌توانیم امیدوار باشیم که کیفیت کار افزایش پیدا می‌کند.
تاکنون ۱۱ میلیون دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام شدند
فانی با اشاره به تعداد دانش‌آموزان در مدارس و میزان ثبت‌نام دانش‌آموزان تاکنون، گفت: در سال تحصیلی آینده حدود ۱۳ میلیون دانش‌آموز در کشور خواهیم داشت و این تعداد دانش‌آموزان ثبت نامشان یک فعالیت است و خانواده‌ها می‌گذارند نزدیک مهر ماه و یا حتی بعد از مهر تا این کار را انجام دهند.
وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون دانش‌آموز ثبت نام کرده‌اند و هنوز ۲ میلیون دانش‌آموز ثبت نام نکرده‌اند؛ یک سیستمی داریم تحت عنوان «سیستم سناد» که روزانه تعداد دانش‌آموزان را رصد می‌کنیم؛ بنابراین ثبت نام دانش‌آموزان یک پروژه است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اضافه شدن کلاس‌های درس در کشور، گفت: در سال ۱۳۹۵، ۵۵۰۰ کلاس درس نوساز به مدارس اضافه می‌شود که تا پایان سال این رقم به ۱۱ هزار کلاس درس خواهد رسید.
خداحافظی با ۵۰ هزار بخاری نفتی دیگر تا مهر
وی با انتقاد از اینکه در طرح مسکن مهر نوعا مدرسه تعبیه نشده است، عنوان کرد:  ساماندهی نیروهای انسانی از مسایل مهمی است که وزارت خانه مبادرت به انجام آن می‌کند؛ امسال استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس را پیش گرفتیم و تا مهر ماه با ۵۰ هزار بخاری‌ نفتی دیگر در مدارس خداحافظی می‌کنیم.
وی تصریح کرد: امسال ۱۰ هزار دانشجو جذب دانشگاه فرهنگیان خواهند شد.
فانی در پایان در خصوص موفق‌ترین عضو کابینه دولت یازدهم، گفت: جناب آقای ظریف جزو بهترین‌ها هستند؛ آقای طیب نیا نیز به نظر من بسیار موفق هستند.

 

 


۲۵ مرداد ۹۵ – پذیرش ۱۰ هزار دانشجومعلم از طریق آزمون سراسری سال ۹۵

خبرگزاری فارس: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه‌ای از پذیرش ۱۰ هزار دانشجومعلم از طریق آزمون سراسری سال ۹۵ خبر داد.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در خصوص پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی از طریق آزمون سراسری سال ۹۵ اطلاعیه‌ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده خطاب به داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هستند، آمده است: بر اساس موافقت سازمان امور اداری و استخدامی کشور، وزارت آموزش و پرورش برای تأمین بخشی از نیاز نیروی انسانی آموزشی و پرورشی خود، از میان شرکت کنندگان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ که مجاز به انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شده‌اند،  تعداد ۱۰ هزار دانشجوی متعهد خدمت در رشته‌های مورد نیاز، (در مشاغل آموزشی و پرورشی ) جذب می‌کند.
داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به اطلاعیه‌های اصلاحی سازمان سنجش آموزش کشور که از طریق سایت آن سازمان اعلام خواهد شد مراجعه نمایند.
تذکر: به داوطلبان متقاضی رشته‌های آموزش و پرورش توصیه می‌شود انتخاب رشته‌های خود را به روزهای آتی انتقال دهند.

 


۲ تیر ۹۵ – امسال ۱۷۶۰۰ نفر در وزارت بهداشت استخدام می‌شوند

خبرگزاری فارس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر در طول سال جاری در وزارت بهداشت استخدام می‌شوند.
سید حسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های بخش سلامت خراسان شمالی به خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: امسال ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر در وزارت بهداشت استخدام می‌شوند.
وی افزود: اساسا اولویت این استخدام‌ها در وزارت بهداشت مربوط به گروه‌های مختلف پرستاری و فنی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: توجه این وزارتخانه در استخدامی‌ها، به‌کارگیری نیروهای مناطق محروم است.
وی همچنین از بازنشستگی حدود ۲۰ هزار نفر از کارکنان بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
قاضی‌زاده هاشمی بیان داشت: کمبود بخشی از نیروهایی که از این وزارتخانه بازنشسته می‌شوند از طریق استخدام و به‌کارگیری نیروهای جدید جبران خواهند شد.
وی همچنین با اشاره به اجرای بیمارستان‌های ۳۲۰ تختخوابی بجنورد و ۲۰۰ تختخوابی شیروان گفت: نیروهای موردنیاز این بیمارستان‌ها از طریق این وزارتخانه تامین خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: این بیمارستان‌ها پس از تحویل به تجهیزات پزشکی موردنیاز مجهز خواهند شد.
وی با اشاره به طرح‌های مختلف بخش سلامت در خراسان شمالی اظهار امیدواری کرد تا با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها، امکانات بخش درمانی و سلامت خراسان شمالی ارتقا یابد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌منظور افتتاح هفت طرح سلامت خراسان شمالی به این استان سفر دوروزه‌ای داشت.
این طرح‌ها بااعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال و زیربنای ۱۳ هزار متر اجراشده است.

 


 

۱ تیر ۹۵ – آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان در انتظار پاسخ دولت

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون دانشگاه فرهنگیان گفت: آزمون جامع ویژه دانشجو معلمان ورودی ۹۱ برای برگزاری، در انتظار پاسخ دولت است.
نعمت الله موسی پور معاون دانشگاه فرهنگیان در گفت و گو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص وضعیت برگزاری آزمون جامع برای دانشجو معلمان ورودی ۹۱ گفت: پیش از این قرار بود این آزمون تحت عنوان ارزشیابی صلاحیت معلمین در مرداد ماه برگزار شود اما به دلیل مسائل حقوقی در حال حاضر منتفی است.
وی ادامه داد: برای برگزاری این آزمون با بخش حقوقی دولت مذاکراتی انجام شده تا شرایطی برای ایجاد آزمون فراهم شود اما با توجه به زمانی که داریم اجرایی شدن آزمون برای دانشجو معلمان ۹۱ مشکل به نظر می رسد.
موسی پور عنوان کرد: البته برگزار نشدن آزمون جامع برای دانشجو معلمان به معنای لغو آزمون جامع برای پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی سال گذشته نیست و برگزاری آزمون برای افراد مذکور به قوت خود باقی است.
معاون دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: دلیل اصلی برگزار نشدن آزمون جامع برای دانشجو معلمان تفسیرهای متفاوتی است که در بحث صلاحیت گزینش مطرح است.
وی ادامه داد: برخی بر این عقیده هستند که دانشجو معلمان به دلیل آنکه مدرک خود را در دانشگاه فرهنگیان اخذ می کنند صلاحیت لازم برای ورود به حرفه معلمی را دارند و گزینش و آموزش در این دانشگاه برای وارد شدن به بازار کار کافی است اما برخی بر این عقیده هستند که علاوه بر آموزش در دانشگاه فرهنگیان نیازمند برگزاری آزمون جامعی هستیم تا صلاحیت ورود افراد به حرفه معلمی تعیین شود براین اساس تصمیم گیری قطعی به بخش حقوقی دولت واگذار شده و منتظر پاسخ دولت برای برگزاری یا عدم برگزاری آزمون هستیم.
موسی پور اظهار داشت: با وجود آنکه زمان کافی برای برگزاری آزمون جامع برای دانشجو معلمان ورودی ۹۱ وجود ندارد اما همچنان امیدواریم این مسئله به زودی روشن شود.
معاون دانشگاه فرهنگیان در خصوص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته یادآور شد: بحث مصاحبه آزمون جامع آنها در حال برگزاری است و بخش های دانشی، عملکردی و کتبی نیز در مرداد ماه برگزار می شود.


 

 

 

۲۶ خرداد ۹۵ – پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باز هم باید در آزمون جامع شرکت کنند

خبرگزاری میزان: معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت:پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باید در آزمون جامع که مرداد ماه برگزار می شود،‌شرکت کنند.منابع مورد مطالعه تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد.
پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باز هم باید در آزمون جامع شرکت کنند +ضوابط و محتوای منابعنعمت الله موسی پور درگفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در پاسخ به این پرسش که آیا پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش که هم اکنون در حال گذراندن دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان هستند، باید در آزمون جامع شرکت کرده و پذیرفته شوند، اظهار  کرد: آزمون جامع برای پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش مردادماه برگزارمی شود.
وی افزود: آزمون جامع متشکل از آزمون کتبی و مهارتی است که در بخش آزمون کتبی دو درس در هر رشته امتحان گرفته خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: دو تا سه موضوع در دروس  مختلف مد نظر است وپذیرفته شدگان باید توان ومهارتهای مربوط به شغل معلمی را کسب کرده باشند.
موسی پور ادامه داد: سه جنبه در بحث شایستگی های حرفه ای و دو موضوع درسی مد نظر است و در آزمون شفاهی از فرد می خواهیم تا در موقعیت های پیش بینی شده اقدام به تدریس کند که سه داور در رشته علوم تربیتی رشته تخصصی فرد و معاون پردیس یا رئیس گروه کارورزی‌،نحوه تدریس را ارزیابی کرده ودر رابطه با عملکرد فرد در شغل معلمی قضاوت می کنند.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان افزود: آزمون کتبی،‌دانش و عملکرد فرد را می سنجند که در مرداد ماه برگزار خواهد شد اما اینکه محتوای آن شامل چه مواردی است هنوز مشخص نیست و هم اکنون در حال تهیه چارچوب سنجش هستیم و تا انتهای هفته آینده آن را منتشر خواهیم کرد.
موسی پور گفت: چارچوب سنجش در رابطه با دروسی است که افراد باید مطالعه کنند یعنی به آنها می گوییم که چه مفاد و موضوعاتی را برای آزمون جامع مد نظر بوده و منابع را نیز اعلام خواهیم کرد تا از هم اکنون اقدام به مطالعه کنند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار میزان در خصوص اینکه اگر افراد در آزمون جامع پذیرفته نشوند،‌نمی توانند به شغل معلمی راه یابند،اظهار کرد: اگر فردی در آزمون پذیرفته نشد،‌ به فاصله یک هفته مجددا از او آزمونی گرفته می شود؛ تمام افراد چه در آزمون جامع پذیرفته شوند و چه پذیرفته نشوند از سوی دانشگاه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهند شد و این وزارتخانه است که بر اساس نمره افراد تصمیم می گیرد تا آنها به شغل معلمی وارد شوند یا اینکه با آنها تسویه حساب خواهد کرد.

 


 

۲۲ خرداد ۹۵ – دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می شوند

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ۱۸ هزارنیروی آموزش دیده برای حرفه معلمی امسال وارد بازارکار می شوند.
احمدعابدینی معاون شورای عالی آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درخصوص وضعیت تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید گفت: همانطور که قبلا هم اشاره شده بود نیروهای آموزش دیده در دانشگاه فرهنگیان امسال به حرفه معلمی مشغول می شوند.
وی ادامه داد: در مجموع ۱۸ هزار نیروی جدید در مدارس مشغول به تحصیل می شوند که این تعداد به دو شکل ۱۴  هزار نفر از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و قریب به چهار هزار نفر دیگر نیز از افرادی هستند که سال گذشته در آزمون استخدامی پذیرفته شده و دوره های آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان گذرانده اند.
معاون شورای عالی آموزش و پرورش عنوان کرد: تاکنون هیچ نیروی جدیدی به آموزش و پرورش اضافه نشده و نیروهایی که از قبل برای حرفه معلمی پیش بینی شده بودند،ساماندهی می شوند.
عابدینی بیان کرد : برای اینکه این ۱۸ هزار نیرو امکان حضور در مدارس را داشته باشند بایستی مجوز فعالیت صادر شود که اکنون مراحل اولیه آن انجام شده است.
وی اظهار کرد : ۱۸ هزار نیرویی که به خدمت آموزش و پرورش در می آیند به صورت پیمانی استخدام می شوند هم چنین ممکن است نیروهایی نیز به صورت حق التدریس فعالیت داشته باشند که هنوز تعداد آن مشخص نیست.
معاون شورای عالی آموزش و پرورش افزود: پس از آنکه وضعیت نقل و انتقالات و بازنشستگان به طور کامل روشن شود ،کمبود نیروی انسانی از طریق به خدمت گرفتن نیروهای حق التدریس جبران شده و تعداد آن ها به طور دقیق اعلام می شود.

 


 

 

ممانعت از ادامه تحصیل دانشجویان معلمان تا ۳ سال بعد از خدمت

خبرگزاری دانشجو : دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به وضعیت دانشجویان معلمانی که در آستانه فارغ التحصیلی هستند، گفت: متاسفانه با نزدیک شدن به زمان دانش آموختگی نخستین گروه از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان، همچنان شاهد ابهامات جدی در خصوصی وضعیت استخدام و ادامه تحصیل دانشجو معلمان ورودی ۹۱ پس از فراغت از تحصیل هستیم که آینده حرفه‌ای دانشجویان را در هاله ای از ابهام قرار داده است.
وی افزود: بر اساس اظلاعاتی که به دانشجویان داده شده، دانشگاه در صورتی که تمام تلاش خود را بکار بندد تنها موفق به دانش آموختگی ۱۳ هزار نفر از ۲۲ هزار ورودی سال ۹۱ تا پایان شهریور ماه ۹۵ خواهد شد و بقیه دانشجو معلمان باید نیم سال اول سال تحصیلی را در دانشگاه بگذارنند. این بدان معنی است که این افراد که غالبا دانشجویان رشته‌های دبیری هستند باید تا سال تحصیلی ۹۶-۹۷ بلا تکلیف بمانند.
این دانشجو ادامه داد: از سوی دیگر برداشت‌های غیر قانونی از حقوق دانشجو معلمان توسط آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان نشان داده که تنها با چند تبصره و بخشنامه داخلی براحتی می‌توانند قانون را نقض کنند و این شائبه را بوجود آورده است که براحتی می‌تواند از ادامه پرداخت حقوق به آنان خوداری کرده  یا در خوشبینانه‌ترین حالت اقدام به پرداخت حقوق بر اساس مدرک دیپلم کنند نه کارشناسی. دقیقا مثل معلمان مظلوم حق التدریس که سالهاست مورد استثمار آموزش و پرورش هستند.
این دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: بحث منع ادامه تحصیل دانشجو معلمان نیز یکی دیگر از دغدغه‌های دانشجو معلمان است؛ ۹ خرداد ماه جاری موسی پور، معاون آموزشی دانشگاه اعلام کرد «این موضوع در حیطه اختیارات دانشگاه نیست و اجازه اتخاذ یا صدور حکم در این زمینه را ندارد، اما دانشگاه از مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش کسب تکلیف کرده است. در این راستا به ما اعلام کردند که؛ دانشجو معلمان متعهد خدمت، باید به محل خدمت خودشان مراجعه کنند و به خدمت مشغول شوند و پس از سه سال خدمت می‌توانند تحصیل خود را ادامه دهند. این لزوم به این معناست که آنها نمی‌توانند از دانشگاه مدرکی برای ادامه تحصیلی دریافت کنند، به عبارت دیگر دانشگاه از صدور گواهی و مدرک برای ارائه به دانشگاه های دیگر منع شده و نمی‌تواند این کار را انجام دهد. ما فقط می‌توانیم گواهی فارغ التحصیلان را به آموزش و پرورش اعلام کنیم و  در عمل ما به همه دانشجو معلمان چه نخبگان و چه دانشجویان عادی باید اعلام کنیم از صدور گواهی تحصیلی برای ارائه مدرک جهت ادامه تحصیل آنها معذوریم».
وی یادآور شد: بر این اساس حتی دانشجویان نخبه و دارای عناوین و مقامات کشوری هم امکان ادامه تحصیل را تا ۳ سال بعد از خدمت خود ندارند، بنابراین دانشجویان رشته‌های دبیری که نیازمند اصلی ادامه تحصیل در دوره‌های ارشد هستند و تا سال ۹۶-۹۷ به سر کلاس نمی‌روند، باید حدود ۴ سال تا صدور گواهی پایان تحصیل خود صبر کنند. این در حالیست که ماده ۴ قانون متعهدین بخدمت مصوب سال ۶۹ بوضوح روشن می‌کند صدور گواهی تاییدیه تحصیلی فقط برای ادامه تحصیل دانشجو معلمان در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش صادر می‌شود.
این دانشجو خاطر نشان کرد: براستی هدف آموزش و پرورش از منع ادامه تحصیل دانشجو معلمان چیست؟ آیا یک اضافه حقوق ناچیز که با ارائه مدرک بالاتر صورت می پذیرد، این چنین مسئولان آموزش و پرورش را به وحشت انداخته است؟ اضافه حقوقی که یک هزارم حقوق و مزایای برخی ارگان های دولتی هم نمی شود. آیا زمان آن نرسیده  که میان دیگر کارمندان دولت که چه دیپلمه باشند و چه دارای فوق دکتری یک کار را انجام می‌دهند و یک جور با مردم برخورد می‌کنند، با معلمانی که وظیفه تربیت آینده سازان این کشور را بر دوش دارد، تفکیک قائل شد؟ چگونه می‌توان به این تناقض پاسخ داد؟ وزیری که در بحث تضمین کیفی معلمان در سیمای ملی حتی به چهره و قد معلمان اشاره می‌کند و وعده می‌دهد از ورود معلمان زشت و کوتاه قد به آموزش و پرورش جلوگیری می‌کند امروز جلوی و رشد و بالندگی علمی آنان را می‌گیرد
وی یادآور شد: معلمانی که قرار بود با ورود به چرخه آموزشی کشور طوفانی به پا کنند و ساختار سنتی و عقب مانده آموزش و پرورش را ویران سازند و یک آموزش و پرورش نوین ایرانی- اسلامی برای تربیت انسان برتر را بسازند، امروزه باید مثل معلمان خسته سالهای گذشته بجای تلاش برای تعالی دانش آموزان خود به سوگ انواع مشکلات و مصایبشان بنشینند. چه کسی پاسخ این ستم ناجوانمردانه را خواهد داد؟ آیا این همان اجرای دستورات مقام معظم رهبری و تاکیدات فراوان ایشان نسبت به مسئله اهمیت دانشگاه فرهنگیان و لزوم توجه به نیازهای دانشجو معلمان است.
دانشجوی دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان اولین حرکت جدی برای تحول بنیادین در ساختار آموزش و پرورش عقب مانده و سنتی کشور است. مسئولان دولت تدبیر و امید باید بدانند ننگ شکست دانشگاه فرهنگیان تا ابد بر پیشانی آنان باقی خواهد ماند .این مسئله مثل روز روشن است که شکست و عدم توفیق دانشگاه فرهنگیان به معنای تیر خلاص به ساختار تربیت معلم است. تربیت معلمی که یادگار شهیدان رجایی و باهنر است. مطمئنا انحلال دانشگاه فرهنگیان تنها موجبات شادی مخالفان سرسخت تربیت معلم را در پی خواهد داشت و هیچ سود دیگری ندارد.

 


 

۴ خرداد ۹۵ – لزوم جذب دانشجو به عنوان معلم در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان: یک کارشناس تعلیم و تربیت پیشنهاد کرد که بحث «دبیری» از دانشگاه فرهنگیان حذف شود.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عباس نجار کارشناس تعلیم و تربیت در خصوص وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار داشت: فعلاً در آموزش و پرورش توازنی برای ورود و خروج نیروی انسانی وجود ندارد و دلیل آن هم این است که ورودی‌ها نسبت به خروجی‌ها کمتر است.
وی ادامه داد: ورودی‌های آموزش و پرورش تا قبل از اینکه دانشگاه فرهنگیان تأسیس شود در سال‌های دور از طریق جذب در تربیت معلم انجام می‌‌شد که حدود ۱۰ تا ۱۵ سال این اتفاق نیفتاد و ورودی نداشتیم؛ بر این اساس مدارس شروع به جذب معلم کردند و مشکلاتی مانند نیروهای آزاد، نیروهای پیش دبستانی و مربیان بهداشت برای آموزش و پرورش ایجاد شد.
نجار با اشاره به تغییر ساختار و دوره‌های تحصیلی در آموزش و پرورش، گفت: وقتی نظام ۳-۳-۶ اجرا شد، یک پایه به دوره ابتدایی اضافه شد و دوره‌ راهنمایی و دبیرستان به عنوان دوره اول و دوره دوم متوسطه نامیده‌ شدند.
این کارشناس تعلیم و تربیت اضافه کرد: در آن زمان یک چالش نیروی انسانی برای دوره ابتدایی ایجاد شد که معلم بسیار کم بود و از طرف دیگر در در دوره متوسطه به دلیل خالی شدن یک پایه، معلم‌‌ها مازاد شده بودند و از دبیری به معلمی نمی‌آمدند زیرا کلاس و ساعت کاری آنها فرق می‌کرد و در نهایت، توازن نیروی انسانی در ابتدایی و متوسطه به‌هم ریخت.
وی با بیان اینکه اتفاقی که باید می‌افتاد این بود که دانشگاه فرهنگیان تأسیس شود و متناسب با نیازها نیرو تربیت کند که متاسفانه در این خصوص درست برنامه‌ریزی نشده است، افزود: به دلیل اینکه در مقطع ابتدایی نیرو نیاز داریم باید برای این مقطع نیرو پرورش دهیم، اما تمام کسانی که متقاضی هستند تمایل دارند در مقطع متوسطه باشند تا ابتدایی.
نجار گفت: اشتباهی که رخ داد این بود که علی‌رغم اینکه مقطع متوسطه نیرو نیاز ندارد، در مقطع متوسطه نیز افرادی را جذب کردند و برای نمونه در رشته شیمی، زیست و غیره افرادی که جذب شده‌اند دوباره در متوسطه مازاد می‌شوند و در ابتدایی نیز کارایی ندارند و دوباره ورودی‌ها با خروجی‌ها توازن ندارند.
این کارشناس تعلیم و تربیت با بیان اینکه اعتقاد داریم باید با توجه به نیاز آموزش و پرورش، نیرو تربیت شود، افزود: پیشنهاد می‌کنم به طور کل بحث «دبیری» از دانشگاه فرهنگیان حذف شود و وقتی جذب این دانشگاه می‌شود، عنوان «معلم» داشته باشد یعنی فقط آموزش ابتدایی و پیش‌دبستانی تدریس شود.
وی تأکید کرد: باید همه افراد که به دانشگاه فرهنگیان می‌آیند به عنوان «معلم» استخدام شوند و بعد از ۱۰ تا ۱۵ سال تجربه معلمی برای اینکه بتوانیم نیروهای مقطع متوسطه را تأمین کنیم،اجازه داشته باشند به مقطع دیگر بروند به شرطی که ادامه تحصیل بدهند و با توجه به تلاش خود فوق لیسانس گرفته و وارد مقطع متوسطه شوند.
نجار یادآور شد: این افراد ۵ تا ۷ سال در مقطع متوسطه اول بوده و بتوانند ۸ سال پایان کار خود را  نیز به مقطع متوسطه دوم بروند؛ به این ترتیب یک معلم از ابتدای ورود، نامش معلم است و از آن طرف هم، وقتی فردی را دبیر می‌نامیم که مقطع ابتدایی و نیز دوره اول و دوم متوسطه را طی کرده است.
این کارشناس تعلیم و تربیت گفت: اولین ورودی دانشگاه فرهنگیان سال ۹۱ بود و خروجی آن مربوط به سال ۹۵ می‌شود؛ بنابراین باید برای سری های جدید، برنامه‌ریزی دقیق‌تر داشته باشیم و معلم برای مقطع ابتدایی جذب کنیم تا بتوانیم توازن نیروی انسانی را برقرار کنیم.

 

 


 

۲۵ اردیبهشت ۹۵ – برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان برای تربیت سالانه ۳۰هزار نیرو تدوین شد 

 

خبرگزاری تسنیم : رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان تدوین شده است، گفت: این دانشگاه از ضعف زیرساخت‌ها رنج می‌برد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمود مهر محمدی ظهر امروز در حاشیه سمینار دانشگاه هوشمند در جمع خبرنگاران با اشاره به تدوین برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: تکلیف خیلی از مسائل و موضوعات مربوط به توسعه دانشگاه فرهنگیان از جمله تعداد دانشجویان دانشگاه در این برنامه مشخص شده است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: اکنون حدود ۷۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند و در صورت جذب دانشجو به  ۷۸ هزار نفر با استفاده از روش‌های متنوع پذیرش دانشجو و تربیت معلم در دوره‌های مختلف چهارساله، دو ساله و یک ساله می‌توانیم به ماموریت خود که تربیت نیروی انسانی در حد نیاز آموزش و پرروش است؛ عمل کنیم.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش حدود ۳۰ هزار نیروی جدید در سال نیاز دارد، عنوان کرد: برنامه ریزی توسعه دانشگاه در راستای تامین این ۳۰ هزار نیرو تدوین شده است.
مهرمحمدی با بیان اینکه ثقل اصلی کار در دوره کارشناسی در نظر گرفته شده است، بیان کرد: بخشی از این ظرفیت برای کارشناسی ارشد و حدود نیم درصد از ظرفیت دانشگاه یعنی حدود ۴۰۰ نفر از مجموع ۷۸ هزارنفر در سطح دکترا در افق چشم انداز ۱۴۰۴ خواهیم داشت.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه سالانه ۱۰۰ نفر متخصص تعلیم و تربیت برای تامین استاد دانشگاه فرهنگیان و تامین نیروهای متخصص در حوزه تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان تربیت می‌شود، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه نوپاست  و عمدتا از ضعف زیرساختی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رنج می‌برد.
وی با بیان اینکه ساختمان‌ها و تجهیزات این دانشگاه فرسوده هستند، عنوان کرد: برنامه دانشگاه این است که با تمام ظرفیت تمام امکانات تکنولوژیک را در جریان کار دانشگاه  فرهنگیان واردکند.
مهر محمدی تصریح کرد: در بحث هوشمندسازی یادگیری الکترونیکی، تولید محتوای الکترونیکی، آموزش برخی از محتوای درسی با استفاده از الکترونیک و توسعه زیرساخت‌های و سامانه‌ها مدنظر است.

 


 

۲۲ اردیبهشت ۹۵ – جذب ۱۴ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش

 

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش گفت: ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند که امسال ۱۴ هزار نفر فارغ‌التحصیل و جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، علی‌اصغر فانی عصر امروز در جمع فرهنگیان رفسنجان با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش اظهار داشت: امام در صحیفه نور خطاب به شاه می‌فرمایند «این آموزش و پرورش را به ما بسپارید اگر نتوانستیم اداره کنیم پس بگیرید».
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امام نگفتند خزانه یا نیروهای مسلح را به ما بدهید چراکه می‌دانستند اگر آموزش و پرورش را داشته باشند همه چیز دارند.
فانی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا آموزش و پرورش در اختیار ما است، تصریح کرد: آموزش و پرورش نسل آینده، مدیران و کارگزاران را تربیت می‌کند و یکی از کارکردهای حساس و مهم آن انتقال فرهنگ گذشتگان به آیندگان است.
وی، ارکان آموزش و پرورش را معلم، مدیریت، فضای آموزشی و … دانست و افزود: هر یک از این ارکان اگر نباشد مشکلاتی ایجاد می‌شود اما تعلیم و تربیت تعطیل نمی‌شود.
فانی عنوان کرد: ۱۳ میلیون دانش‌آموز در مدارس ما پشت میز و نیمکت‌ها درس می‌خوانند که در چند سال آینده عهده‌دار اداره کشور می‌شوند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سالی ۱۳۰ میلیون جلد کتاب در آموزش و پرورش چاپ می‌شود، گفت: بخشی از کتاب‌های سال ۹۶ چاپ و در انبار دپو شده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر معلم نباشد تعلیم و تربیت تعطیل می‌شود چراکه آموزش و پرورش به وجود معلم خلاصه می‌شود و آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه هر کشور و معلم مهم‌ترین عنصر آن است.
فانی با تاکید بر اینکه دولت و حاکمیت باید حرف معلم را بشنود و مشکلاتش را حل کند، تصریح کرد: جلب رضایت معلم مشکل تعلیم و تربیت و رفتار و انحرافات اخلاقی اجتماعی را حل می‌کند.
فانی با بیان اینکه به گفته رئیس جمهور همه مشکلات فرهنگی اجتماعی در آموزش و پرورش حل می‌شود، اظهار کرد: لازمه تربیت قدرت نفوذ است و لازمه قدرت نفوذ جلب اعتماد است و معلم می‌تواند جلب اعتماد کند.
وی تاکید کرد: تبعیض درازمدت بیش از ۶۰ سال بین معلمان و سایر کارکنان داریم و جامعه فرهنگیان انتظار ندارند دولت در این دو سال و هشت ماه از عمرش تمام فرق و تبعیض‌ها را حل کند، چرا که در این فرصت کم قادر به این کار نیست.
وزیر آموزش و پرورش افزود: سال گذشته طرح رتبه‌بندی را اجرا کردیم و حقوق در طرح رتبه‌بندی معلمان بر اساس سند تحول دنبال می‌شود.
این مسؤول عنوان کرد: از دو سال پیش اعلام کردیم فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام در آموزش و پرورش قرار دارند.
فانی اظهار داشت: ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند که امسال ۱۴ هزار نفر فارغ‌التحصیل و جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
وی از پیگیری محاسبه سنوات حق‌التدریسی‌ها خبر داد و گفت: بخشی از انتقال معلمان رفسنجانی از جنوب امکانپذیر است.


 

۷ اردیبهشت ۹۵ – ۳۵۰ دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش اردبیل استخدام می شوند

خبرگزاری ایرنا : اردبیل – ایرنا- مدیر کل آموزش وپرورش استان اردبیل از جذب وبکارگیری ۳۵۰ نفراز دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در این استان خبر داد.
احمد ناصری سه شنبه در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان مشگین شهر افزود: بر اساس هماهنگی های بعمل آمده این تعداد از ابتدای سال تحصیلی آینده به استخدام آموزش وپرورش استان اردبیل در می آیند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۸درصد از بودجه آموزش وپرورش صرف منابع انسانی می شود ، افزود: تدوین برنامه اقتصادی با استفاده از ظرفیت های موجود آموزش وپرورش در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی آغاز شده است.
وی با بیان اینکه بزودی اردوگاه دانش آموزی شهرستان سرعین به مجتمع رفاهی وخدماتی فرهنگیان کشور تبدیل خواهد شد ،ازواگذاری وفروش اداره سابق آموزش وپرورش مشگین شهر به بخش خصوصی و ایجاد خانه معلم در این شهرستان خبر داد.
وی گفت: بر اساس برررسی های انجام شده ستاد اسکان فرهنگیان مشگین شهر در جریان تعطیلات عید امسال رتبه اول استان اردبیل را به خود اختصاص داده است.
ابراهیم امامی فرماندار شهرستان مشگین شهر نیز در این جلسه با اشاره به مشکل کمبود فضای آموزشی این شهرستان خواستار اتمام عملیات ساختمانی مدرسه خیر ساز یاس شهدای فرهنگیان وآموزشگاه مسکن مهر شد.


 

۷ اردیبهشت ۹۵ – آزمون استخدام مربی بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان

 

خبرآنلاین: دانشگاه فرهنگیان برای تامین نیروی مربی بهداشت آزمون استخدامی برگزار می کند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کابری در صفحه مشکلات مردم نوشته است: ” با وجود کمبود مربی بهداشت در مدارسی و بیکار بودن فارغ التحصیلان این رشته چرا آموزش وپرورش آنهاغ را استخدام نمی کند؟”
در این باره مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان خبر داد: امسال مربیان بهداشت و دو رشته امور پرورشی با برگزاری آزمون استخدامی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد .
او گفت: توافق های اولیه برای برگزاری آزمون استخدامی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده است اما زمان آزمون و تعداد دقیق مشخص نیست.
مهر محمدی تاکید کرد: اما این آزمون زمانی برگزار می شود که پذیرفته شدگان آن مرداد امسال به دانشگاه فرهنگیان معرفی و دوره ۱۱ ماهه برای ورود به مدارس در مهر ۹۶ را داشته باشند.

 


 

 

۵ اردیبهشت ۹۵ – جذب ۵ هزار معلم در سال جاری 

خبرگزاری فارس : سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۵ آزمون استخدامی برای جذب حداقل ۵ هزار نفر در این وزارتخانه، برگزار می کند.
به گزارش فارس، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری که امروز در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت:امسال برای دانشگاه فرهنگیان سال حساس و نقطه عطفی است و خروجی های آن تحویل نظام آموزشی می شوند و دستاوردهایش از نظر کمی و کفی نظام تعلیم و تربیت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی در خصوص فارغ التحصیلان امسال دانشگاه فرهنگیان گفت: یک‌ بخش افرادی هستند که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شدند که حدود ۱۲ هزار نفر مهر ماه امسال وارد مدارس می شوند.
مهرمحمدی ادامه داد: ۵ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی در حال طی دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستند که مهر ماه وارد مدارس می شوند.
وی در خصوص ورودی های امسال دانشگاه فرهنگیان اظار داشت: ظرفیت ما ۱۲ هزار نفر است که بخشی از طریق آزمون استخدامی و برخی از کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: دو روش در نظر گرفتیم اول اینکه ۷ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و ۵ هزار نفر از طریق آزمون سراسری یا برعکس انجام شود.

 

 

۳۰ فروردین ۹۵ – برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای برای پذیرفته شدگان در آموزش و پرورش

خبرگزاری ایرنا: تهران – ایرنا – سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: تمامی پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در پایان دوره، در یک آزمون ارزیابی صلاحیت حرفه ای شرکت می کنند.
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، محمود مهرمحمدی با اجباری خواندن شرکت در آزمون ارزیابی صلاحیت حرفه ای تمامی پذیرفته شدگان، ‌اظهار کرد: این آزمون برای کاستن از آسیب های احتمالی ناشی از ورود فارغ التحصیلان فاقد شایستگی به نظام آموزشی، برگزار می شود.
این گزارش حاکیست از مجموع پنج هزار نفر پذیرفته شده در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش که در شهریورماه سال گذشته برگزار شد، تعداد ۳۷۰۴ نفر سهمیه آزاد و مابقی به سهمیه خانواده شده و ایثارگران تعلق دارد که از آذرماه ۹۴ برای طی کردن دوره آموزشی جذب دانشگاههای فرهنگیان، شهید رجایی و تربیت معلم شده اند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به فشردگی گریزناپذیر دوره های مهارت آموزی برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهارکرد: چون پذیرفته شدگان دیر معرفی شدند و نتوانستیم از ابتدای سال تحصیلی ۹۴-۹۵ آنها را در اختیار داشته باشیم، دوره آموزشی یکساله آنان عملا به فرصت شش ماهه تقلیل پیدا کرد.
وی افزود: این مرکز برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش در تامین منابع انسانی و معلمان، به صورت خیلی فشرده و فوری این دوره ها را برگزار می کند، لذا طبیعی است که محدودیت‌هایی از نظر کیفیت متوجه کار شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی افزود: ارزیابی آموزشی ورودی های آزمون استخدامی باید جزو اولویت های سال ۹۵ باشد و با توجه به اطلاعات بدست آمده گزارش ها حکایت از شرایط مساعد نسبی دارد.

 


 

 

۲۱ فروردین ۹۵ – جذب دانشجو از بین دیپلمه‌های واجد شرایط سیاست اصلی دانشگاه فرهنگیان است

خبرگزاری فارس: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش جذب دانشجو ازبین دیپلمه‌های واجد شرایط را سیاست اصلی دانشگاه فرهنگیان در جذب دانشجو عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهدی نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، جذب دانشجو از بین دیپلمه‌های واجدشرایط را سیاست اصلی دانشگاه فرهنگیان در جذب دانشجو برشمرد و اظهار داشت: بر اساس مفاد اساسنامه و سیاست‌های هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان، این موضوع پیگیری می‌شود.
وی از تدوین برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان در تمام حوزه‌ها، خصوصاً در حوزه فرهنگی در هیأت امنای این دانشگاه خبر داد و افزود: با توجه به ضرورت آشنایی دقیق و عمیق دانشجومعلمان با فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی و کسب شایستگی‌های لازم برای انجام اثربخش و مفید، مسئولان فرهنگی دانشگاه فرهنگیان رسالت خطیری برعهده دارند که من نام این رسالت را حاکمیت رویکرد فرهنگی ـ تربیتی در آموزش و پرورش گذاشته‌ام.
نوید ادهم همچنین طرح تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجومعلمان را از طرح‌های مطلوب در حوزه فرهنگ دانست و بر تکمیل و استمرار آن تأکید کرد.
عضو هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان هویت و اعتبار دانشگاه را به شایستگی‌ها و توانمندی اساتید آن دانشگاه دانست و تصریح کرد: باید سرمایه‌گذاری اصلی در این حوزه انجام شود که وجود برخی مشکلات از جمله وضعیت هیأت علمی که تصمیم‌گیری درباره آن تنها در اختیار دانشگاه فرهنگیان و یا آموزش و پرورش نیست موجب شده است که هنوز شرایط مناسبی در این خصوص فراهم نیاید.


 

 

۱۹ فروردین ۹۵ – استخدام ۱۵ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید

خبرگزاری فارس : معاون ارزیابی، نظارت و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: اکنون بالغ‌بر ۶۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سطح کشور تحصیل می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، غلامرضا کیانی صبح امروز در حاشیه همایش سه‌روزه زبان که با حضور مهمانان خارجی در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر برگزار شد اظهار داشت: این همایش برای دومین‌بار است که در سطح کشور در راستای ارتقاء سطح تدریس زبان انگلیسی در کشور توسط این دانشگاه برگزار می‎شود.
وی افزود: امروز گستردگی زبان انگلیسی به‌گونه‌ای شده است که آن را فرامالکی کرده است و یادگیری آن برای ارتباط با جهان ضروری است.
معاون ارزیابی، نظارت و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در ادامه گفت: یادگیری زبان انگلیسی برای معلمان ضروری‌تر از افراد دیگر جامعه است چراکه آن‌ها آموزش‌دهنده نسل آینده هستند.
کیانی بابیان اینکه توجه به دانشجو معلمان امری مهم است، خاطرنشان کرد: چرا که اگر خواهان فرزندانی شایسته، علمی و دین‌مدار غیرظاهری هستیم اصلی‌ترین گزینه داشتن یک معلم با این ویژگی‌ها است.
وی با اشاره به اینکه اکنون ۹۸ پردیس و مرکز دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور فعال هستند عنوان کرد: اکنون بالغ‌بر ۶۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سطح کشور تحصیل می‌کنند.

 

دیدگاه ها (۳۷۶)

 1. محمدی می‌گه:

  با سلام
  ببخشید من دانشجوی سال آخرکارشناسی اتاق عمل هستم ولی خیییلی به رشته معلمی علاقه دارم و چون شهریور امسال ۲۲ سال من تمام می شود و من حین تحصیل اجازه کنکور ندارم میخواستم درخواست کنم که ای کاش میشد تا حداکثر۲۵ سال میتونستن.اگه میتونید به گوش مسئولین برسونید
  خیلی متشکر

 2. محمد ز می‌گه:

  سلام مهندس صنایع هم به عنوان معلم جذب میکنند
  لطفا رشته ها را بگویید

 3. میلاد می‌گه:

  سلام خواهش میکنم یکی بگه که در چه رشته هایی دانشجو جذب میکنن و زمانش و هم بگین .
  ممنون

 4. ایرانی می‌گه:

  ای بابا!

  دل جوونارو بیخودی خوش کردین هیچ فایده ای هم نداره

  یه اسم دهن پرکن فرهنگیان روش گذاشتن جوونا رو بذارن سرکار فعلا تا ببینن چی میشه

 5. مریم می‌گه:

  لطفا رشته های مورد تقاضا و زمان و مکان آزمون یا مصاحبه را به طور دقیق بفرمایید

 6. سهیلا می‌گه:

  سلام
  دوستان این مصاحبه برای چه مرکزی هست؟ از کی شروع شده؟ چه مدرکی میخواد؟ میشه شرایطشو ب منم بگید و منم راهنماییم کنید؟
  ممنونتون میشم

 7. بابک می‌گه:

  لطفا اعلام رشته های درخواستی را اعلام فرماید.

 8. حسن می‌گه:

  سلام کسی میتونه راهنماییم کنه؟
  این ثبت نام برا چه مدرک تحصیلی هستش؟با مدرک مهندسی میشه ثبت نام کرد؟
  ممنون میشم کسی از دوستان جواب بده

 9. یک دوست می‌گه:

  سلاااام دوستان
  من شنبه مصاحبه داشتم تازه چند ساعتی هست برگشتم به شهر و دیارمون!!
  خیلی مفید و خلاصه عرض کنم که مصاحبه در ۴ مرحله انجام میشه
  ۱-معاینه پزشکی که چیز خاصی نیس
  ۲-روانشناسی که در مورد خودتون و….
  ۳-شغلی در مورد رشته ای ک قبول شدین و دانشگاه
  ۴ فناوری اطلاعات که سه بخش اینترنت، آفیس(اکسس نداشت) و مبانی و ویندوز

  به هیچ وجه احکام و عقیدتی سیاسی نپرسیدن از هیچ کدوم از مصاحبه شونده ها نپرسیدن
  مصاحبه چون مرحله به محله هست و هر بخش در اتاق جدا هست ۲ تا ۳ ساعت طول میکشه

  التماس عا
  موفق باشین

  • زهرا می‌گه:

   ممنون که جواب دادید ولی من بعد از مصاحبه جوابتونو دیدم چون امروز مصاحبه داشتم، فناوری رو چندان خوب ندادم امیدوارم خیلی تاثیرگذار نباشه،شما هم موفق باشید دوست عزیز

  • امور فرهنگی می‌گه:

   سلام یه دوست خوبی؟خوشی؟ از روز اعلام نتایج نبودی!!!
   یادته سوالات رو هر روز چند تاشو یاداوری میکردیم و اینجا میگفتیم…چه زود تموم شد. من فکر میکردم قبول نمیشم ولی خدارو شکر قبول شدم.خوشحالم شمام قبول شدی
   من ۱۷ ام میرم برای امور فرهنگی
   میشه درمورد شغلی و فناوری یه کمی با جزئیات بگی؟
   سپاسسسسسس

 10. امید می‌گه:

  دو روزِِ از شروع مصاحبه ها میگذره کسی اینجا نیست که یه اطلاعی به ما بده چه خبره؟ مباحث مطرح چه موضوعاتیه؟ خواهشاً کسی اگه رفته مصاحبه یه راهنمایی کلی هم شده بکنه

 11. زهرا می‌گه:

  سلام، دوستان لطفا اگه کسی اینجا هست که امروز به مصاحبه رفته راهنمایی کنه که موضوعات مطرح شده در مصاحبه چی بوده. ممنون

 12. لیلی می‌گه:

  وقتی شخصیت و برخورد کارمندای دانشگاهمون که یک دانشگاه سراسری هستو می بینم از کار کردن تو دانشگاه بیزار میشم رفتار سطح پایینشون که با بچه ها برای اینکه بگن ما حالیمونه مثلن دبیرستان رفتار میکنن نه یه دانشجو البته دانشگاه ما تک جنسیته و متاسفم برای مسیولین که دانشگاه های تک جنسیتی بوجود میارن ولی ارزشی قایل نیستن بهش البته من مقطع ارشد درس میخونم اما امیدوارم اگه استخدام دانشگاه شدین حرمت نگه دار و ارزش گذار دانشجو باشین و باعث رشد شخصیتی دانشجو بشین نه خورد کردن رشد شخصیتیشون

 13. re6 می‌گه:

  علی‌اصغر فانی در حاشیه برگزاری هفتمین مجلس دانش‌آموزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قرار است از سال آینده آموزش و پرورش از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به عنوان معلم استفاده کند، اظهار کرد: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل است.

  به گزارش مهر، فانی افزود: بر اساس اساسنامه دو نوع مدل پذیرش وجود دارد در مدل نخست داوطلبان دیپلم را از طریق کنکور سراسری جذب کرده و طی یک دوره چهار ساله در دانشگاه فرهنگیان آنها را تحت آموزش قرار می‌دهیم که این روش همچنان ادامه دارد.

  فانی با اشاره به روش دوم تصریح کرد: طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آموزش و پرورش در کنار روش جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان که طی سال‌های اخیر هم در حال اجرا است می‌تواند از فارغ‌التحصیلان مقطع لیسانس سایر موسسات آموزش عالی هم برای جذب نیرو استفاده کند.

  وی افزود: دوره‌های آموزش یک ساله برای این افراد برگزار می‌شود و در این دوره‌ها حرفه معلمی را آموزش می‌دهیم.

  وزیر آموزش و پرورش درباره اجرایی شدن جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها از سال ۹۴ بیان کرد: هم‌اکنون در حال مطالعه دستورالعمل مربوط به این موضوع هستیم، اجرای این طرح نیاز به مجوز سازمان مدیریت دارد و صحبت‌های مقدماتی را با این سازمان داشته‌ایم. امیدواریم نهایی شود تا بتوانیم جزئیات آن را اعلام کنیم.

 14. مصاحبه می‌گه:

  لطفا هر کس رفت مصاحبه بعدش بیاد بگه چجوری و چی میپرسن

 15. معصومه می‌گه:

  کسی خبر داره شروع به کار کیه؟؟؟

 16. ارنواز می‌گه:

  زمان و مکان مصاحبه در سایت دانشگاه اعلام شد

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها