استخدام سازمان تامين اجتماعي سال ۹۳+ سامانه جامع منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی راه‌اندازی می‌شود

استخدام سازمان تامين اجتماعي سال 93+ سامانه جامع منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی راه‌اندازی می‌شودReviewed by Admin on Oct 10Rating:

 

در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟

 

 

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پژوهش این سازمان:
سامانه جامع منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی راه‌اندازی می‌شود
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور حکمی دکتر عباس اکبریان را به عنوان مدیرکل آموزش و پژوهش این سازمان منصوب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در حکم صادر شده از سوی دکترسیدتقی نوربخش آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به سمت مدیرکل آموزش و پژوهش منصوب می‌شوید.

امیدوارم با توکل به خداوند متعال و در سایه عنایات ائمه معصومین علیهم السلام و رعایت جوانب شرعی و قانونی، امانت داری، مقررات مربوطه، توجه به منافع و مصالح سازمان، استفاده از تمام ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی متخصص و مجرب و همچنین اقدامات مبتنی بر برنامه ریزی و پایش عملکرد در راستای نیل به اهداف تبیین شده بویژه اصول و سیاست‌های نظام جامع تأمین اجتماعی و صیانت از حقوق شرکای اجتماعی سازمان اعم از بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان تلاش نمائید.

ازدرگاه خداوند متعال توفیقات روزافزون جنابعالی را در راه خدمت شایسته به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رعایت قانونمداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید مسئلت می‌نمایم.

رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پژوهش این سازمان از راه اندازی سامانه جامع منابع انسانی در سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.

وی اظهار داشت: راه اندازی این سامانه با جدیت در حال پیگیری است و با استقرار این سیستم واحدهای مختلف حوزه اداری و مالی سازمان به هم متصل می‌شوند و همکاری نزدیکتر و مناسب تری در این بخش خواهیم داشت.

اردلان افزود: استقرار این سامانه تحولی را در حوزه منابع انسانی سازمان بوجود می‌آورد و می‌توانیم سازمان را در حوزه جذب و پرورش نیروی انسانی متحول کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش کارکنان سازمان تأمین اجتماعی از مسائل بسیار مهم است که در انجام صحیح و مطلوب فعالیت‌های سازمان بسیار تأثیرگذار خواهد بود، اظهار داشت: آموزش‌های فنی و تخصصی مورد نیاز سازمان باید در برنامه ریزی‌های آموزشی مورد توجه قرارگیرد.

وی با بیان اینکه طی سالهای گذشته جذب و تبدیل وضعیت نیروها بدون توجه کافی به نیازهای آموزشی صورت گرفته است، افزود: نیازمند توجه بیشتر به حوزه آموزش سازمان هستیم و اداره کل آموزش و پژوهش باید در این رابطه برنامه‌ریزی کند.

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در بخش درمان برنامه های آموزشی و بازآموزی کارکنان به خوبی انجام می‌شود، اظهار داشت: در لایه های کارشناسی و بخش بیمه‌ای سازمان نیاز به آموزش کاملا مشهود است و در بخش بیمه‌ای این امر بایستی مورد توجه قرار گیرد.

دکتر عباس اکبریان ، مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان تأمین اجتماعی در این مراسم ضمن تشکر از اعتماد مدیرعامل و معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی، گفت: شناخت الزامات ملی و سازمانی در برنامه‌ریزی‌های آموزشی از اولویت‌های حوزه آموزش سازمان محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ارتقاء سطح شاخص‌های آموزشی و توسعه منابع انسانی با رویکرد آینده پژوهی از طریق تعمیق و گسترش آموزش‌های کاربردی در سازمان مورد توجه است، گفت: نیازسنجی، طراحی و اجرای دروه‌های آموزشی مورد نیاز جامعه هدف مبتنی بر الزامات ملی و سازمانی خواهد بود.

به گفته دکتر اکبریان، استفاده از متدهای نوین آموزشی در جهت افزایش انگیزه کارکنان سازمان و سایر افراد جامعه هدف و همچنین طراحی نظام ارزیابی اثربخشی برنامه‌های آموزشی متناسب با نیازهای سازمان تأمین اجتماعی از دیگر برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی است.

توسعه و بهبود ارتباط با مراکز آموزشی کشور در جهت ارتقاء بهره‌وری دوره‌های آموزشی و توسعه آموزش‌های مهارتی برای تمامی کارکنان بر اساس اهداف و مأموریت‌های سازمان از دیگر برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود.

دکتر شهرام غفاری، مدیرعامل موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی و مدیرکل سابق آموزش و پژوهش سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: آموزش از حوزه‌های با اهمیت سازمان است و همکاران این اداره کل در دوران پر تلاطم گذشته به خوبی این حوزه را حفظ کردند و حوزه آموزش سازمان در سال‌های گذشته شرایط خوبی نداشت و مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود.

وی با بیان اینکه اقدامات قابل ملاحظه‌ایی در حوزه آموزش سازمان انجام شده است، اظهار داشت: البته هنوز تا رسیدن به شرایط مناسب فاصله داریم و دکتر اکبریان می‌توانند این میسر را ادامه دهند و همه شرایط لازم برای تحول جدی در حوزه آموزش سازمان مهیا شده است.

دکتر حسین امیری گنجه، مدیرکل برنامه‌ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: در حوزه آموزش سازمان بایستی مسئله محوری در تمامی فعالیت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های آموزشی بایستی همکاران صف سازمان را هدف قرار دهد، گفت: در رابطه با آموزش باید دغدغه های کارکنان سازمان مورد توجه قرار گیرد. در سازمان باید آموزش محور کارها باشد و مسائل سازمان با توجه به آموزش برطرف شود.

در پایان این مراسم حکم انتصاب دکتر اکبریان توسط معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی به وی اعطا شد و همچنین از زحمات دکتر غفاری، مدیرکل سابق آموزش و پژوهش سازمان تأمین اجتماعی تقدیر به عمل آمد.

دکتر اکبریان پیش از این مسئولیت‌هایی از قبیل مشاور معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی و مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بر عهده داشته است. انتشار مقالات در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی و تألیف کتاب در زمینه سیاستگذاری مدیریت بیمارستان نیز از جمله سوابق علمی دکتر اکبریان است.

وی دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و پست دکتری (post – doc) مدیریت است.

 

 استخدام ۱۵۰۰ نفر در تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی هر ساله آزمونی برگزار می‌کند و امسال نیز این آزمون استخدامی برگزار و ۱۵۰۰ نیروی انسانی در سراسر کشور در مراکز تأمین اجتماعی مشغول به کار می‌شوند که بخش عمده‌ای از این افراد در مراکز درمانی حضور خواهند یافت.

علی همتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره نصب دستگاه‌های زباله‌سوز در مراکز درمانی تأمین اجتماعی اظهار داشت: تمامی بیمارستان‌های بالای ۹۶ تختخوابی تأمین اجتماعی در سراسر کشور به دستگاه‌های زباله‌سوز مجهز شده‌اند و بیمارستان تربت‌حیدریه این سازمان به عنوان بیمارستان سبز معرفی شده است.

همتی افزود: مابقی مراکز درمانی تأمین اجتماعی نیز در آینده به این دستگاه مجهز می‌شوند و به زودی در تمامی بیمارستان‌های بالای ۹۶ تختخوابی تأمین اجتماعی، دستگاه اکسیژن‌ساز نیز نصب خواهد شد.

وی درباره کمبود نیروی پرستار و نیروهای تخصصی در مراکز درمانی این سازمان اظهار داشت: برای حل کمبود نیروهای تخصصی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مذاکراتی صورت گرفته است که در این زمینه بیشتر به سازمان کمک کنند.

وی گفت: به وزارتخانه پیشنهاد داده‌ایم پزشکان غیر هیأت علمی این وزارتخانه در ساعات غیر موظفی در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی خدمات ارائه دهند.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی درباره تأمین نیروی پرستار در مراکز درمانی این سازمان گفت: سازمان تأمین اجتماعی هر ساله آزمونی برگزار می‌کند و امسال نیز این آزمون استخدامی برگزار و ۱۵۰۰ نیروی انسانی در سراسر کشور در مراکز تأمین اجتماعی مشغول به کار می‌شوند که بخش عمده‌ای از این افراد در مراکز درمانی حضور خواهند یافت.

خبر ۱۸ اسفند ۹۳ استخدام : حذف امتیاز بومی گزینی از آزمون استخدامی تامین اجتماعی

تامین۲۴/«امتیاز بومی گزینی از روند بررسی نتایج آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی حذف شد» این خبری است که مدیر کل امور اداری سازمان تامین اجتماعی در گفت‌و‌گو با تامین ۲۴ اعلام می‌کند. چندی پیش گفته شده بود هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی تصمیم گرفته در روند استخدامی سازمان تامین اجتماعی؛ ادارات کل شهرستان‌ها برای افراد بومی امتیاز ویژه‌ای قائل شوند. این موضوع با اعتراض شرکت کنندگان مواجه شد و در ‌‌نهایت با نظر مستقیم دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضابطه بومی گزینی ملغی شد.

به گزارش تأمین۲۴ (tamin24.ir) سید حسین حسینی آذرنوشان در پاسخ به این سوال که آیا شرکت کنندگان برای بررسی مجدد باید اقدامی انجام دهند یا خیر، گفت: «نیازی به مراجعه شرکت کنندگان نیست و پرونده‌ها بدون توجه به امتیاز بومی گزینی مجددا بررسی خواهد شد و نتایج اعلام می‌شود» او در مورد زمان نهایی اعلام نتایج نیز تاکید کرد تا پایان سال تکلیف پذیرفته شدگان مشخص خواهد شد.

گفتنی است امسال برای نخستین بار آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی توسط سازمان سنجش کشور به صورت سراسری برگزار شد. آزمونی که ۵۰ هزار نفر از سراسر کشور در آن شرکت کردند. پیش از این مسئولان سازمان اعلام کردند تعداد کل افراد پذیرفته شده ۳۲۰۰ نفر است که ۲۰ درصد آن‌ها سهمیه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران است و بقیه از بین پذیرفته شدگان آزمون جذب می‌شوند. بعد از انجام مرحله مصاحبه و گزینش نهایی ۱۴۰۰ نفر در بخش بیمه‌ای و ۱۸۰۰ نفر در بخش درمانی سازمان تأمین اجتماعی مشغول به کار می‌شوند.

خبر ۹ دی ۹۳ استخدام : زمان مصاحبه آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی استان تهران از انجام مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی که در چهارم مهرماه سال جاری برگزار شد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل درمان استان تهران، محمد تقی خسروانی مقدم روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این مصاحبه طی روزهای ۲۰ تا ۲۵دی ماه سال جاری با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی در سالن اجتماعات در محل اداره کل درمان استان تهران برگزار می‌شود.

وی افزود :از پذیرفته شدگان در قسمتهای کارشناسان درمانی ، کارشناس اداری و مالی و متصدی خدمات اداری در سطح درمان استان تهران جهت خدمتگزاری به جمعیت ؛ مشغول به فعالیت خواهند شد.

مدیر کل درمان استان تهران ادامه داد: افراد پذیرفته شده پس از انجام این مصاحبه و تاییدیه هسته گزینش، جهت خدمت به جامعه عظیم بیمه شدگان و مستمری بگیران استان تهران بکار گرفته خواهند شد.

گفتنی است حدود ۸ میلیون نفر از بیماران و بیمه شدگان تامین اجتماعی در سطح تهران از خدمات درمانی پزشکان عمومی و متخصصین تأمین اجتماعی در سطح بیمارستانها و مراکز درمانی تابعه اداره کل درمان تأمین اجتماعی این استان بهره‌مند می‌شوند.

لازم به ذکر است اداره کل درمان استان تهران حدوداً با هشت هزار نیرو یک سوم درمان تأمین اجتماعی کل کشور را پوشش می‌دهد.

 

خبر ۹ دی ۹۳ استخدام : سازمان تأمین اجتماعی اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسان حقوقی شرکت کارو تأمین را اعلام کرد.
به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، اسامی پذیرفته شدگان نهایی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان تأمین اجتماعی به نشانیwww.tamin.ir قرار گرفته است.
براین اساس، پذیرفته شدگان نهایی برای تکمیل پرونده پرسنلی خود از ۱۳ لغایت ۱۷ دی ماه جاری به دفتر مرکزی شرکت کار و تأمین واقع در تهران، خیابان شریعتی، خیابان ملک، نبش کوچه شهید زاده، پلاک ۲ مراجعه کنند.
پذیرفته شدگان نهایی به هنگام مراجعه به شرکت کار وتأمین، اصل وتصویر شناسنامه، کارت ملی، آخرین مدرک تحصیلی(کپی برابر اصل)، کارت پایان خدمت(ویژه آقایان)، شماره بیمه تأمین اجتماعی و۳ قطعه عکس به همراه داشته باشند.
لازم به ذکر است، آزمون جذب نیروی شرکت کار و تأمین ۱۶آبان ماه سال جاری برای به کارگیری کارشناسان حقوقی موردنیاز سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد.

 خبر ۹آذر ۹۳ استخدام:  معیارهای استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تامین اجتماعی

مصاحبه حضوری آزمون استخدامی تا دو هفته آینده

مدیر کل امور اداری تامین اجتماعی اعلام کرد حداکثر تا دو هفته آینده در تمام استان‌ها از پذیرفته شدگان برای انجام مصاحبه دعوت به عمل می‌آید
تامین۲۴ /بعد از اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در ۲۷ام آبان ماه، پذیرفته شدگان هم چنان چشم انتظار تعیین زمان مصاحبه و روشن شدن وضعیت استخدام خود هستند. مدیرکل امور اداری سازمان تامین اجتماعی در مورد تاریخ و شیوه دعوت به مصاحبه از پذیرفته شدگان به تامین ۲۴ گفت: «حداکثر تا دو هفته آینده در تمام استان‌ها با داوطلبان پذیرفته در آزمون به میزان دو برابر ظرفیت مورد نیاز تماس گرفته خواهد شد.»

به گزارش پایگاه خبری تأمین۲۴ (tamin24.ir) سید حسین حسینی آذرنوشان در مورد چگونگی انجام مصاحبه و نمره دهی آن توضیح داد: «اختیارات این موضوع به استان‌ها واگذار شده و آن‌ها بر مبنای معیارهایی مثل نمره علمی آزمون، بومی بودن و… بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند»

او ضمن رد هرگونه ابهام در رتبه و نمره پذیرفته شدگان استان‌های مختلف تاکید کرد: «نمره و رتبه داوطلبان تمام استان‌ها در مرحله اول اعلام شده است.» طبق اطلاعیه قبلی سازمان تامین اجتماعی، در آینده کارنامه هر یک از داوطلبان هم در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

خبر ۲۷ آبان ۹۳ استختام:   نتایج آ زمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی

صفحه نتایج پذیرفته شدگان دو برابر ظرفیت آزمون استخدامی تامین اجتماعی و پیگیری ادامه روند آزمون

خبر ۲۷ آبان ۹۳ استختام:  اطلاعیه نتایج آ زمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی
نتایج آ زمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی که چهارم مهرماه سال جاری در کشور بمنظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز سازمان در مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قم، برگزار شده بود ،تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۹۳/۸/۲۷اعلام خواهد شد.

خبر ۲۳ آبان ۹۳ استختام: ایرادهای استخدام اخیر در سازمان تأمین اجتماعی/ ۶۰ درصد پذیرفته‌شدگان مربوط به ۵ استان می‌شدند –

عزیز دولتخواه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره روند استخدام بیش از ۵۰۰ نفر در سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: به عنوان هیئت مدیره برای استخدام در سازمان تأمین اجتماعی تبصره‌ای در قالب بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۲ به هیئت امنا پیشنهاد کردم که براساس آزمون سراسری در جهت جذب نیرو اقدام شود.

وی ادامه داد: براین اساس مجوزی خارج از روال مرسوم برای استخدام ۵۰۰ نفر در تأمین اجتماعی صادر شد که این اتفاق با نظر وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه خواسته اصلی هیئت مدیره از استخدام نیروی جدید برآورده نشده است، گفت: براساس درخواست هیئت مدیره قرار شده مابه ازای ۵۰ درصدی از افرادی که در سال گذشته بازنشسته شد و مابه ازای ۵۰ درصد از پست‌های اداره تصدی جدید در بخش‌های درمان و بیمه‌ای تأمین اجتماعی جذب نیرو داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه عمده نیاز سازمان به افراد تحصیل‌کرده با مدرک لیسانس به بالا است، گفت: چند ایراد بر نحوه جذب اخیر نیروی مذکور وارد است که از جمله آن عدم برگزاری آزمون سراسری برای استخدام بوده است.

دولتخواه با بیان اینکه مراحل استخدام شامل تمام استان‌ها می‌شود، گفت: متأسفانه استخدام اخیر محدود به چند استان شده است و از طرفی موجب تراکم نیروی انسانی در بعضی از استان‌های دیگر می‌شود.

وی افزود: از سهیمه ۵۰۰ نفر استخدام حدود  ۳۵۸ نفر تنها در ۵ استان بودند و در کل حدود ۶۰ درصد از نیروهای جذب شده در این استان‌ها تقسیم شده‌اند؛ با این شیوه سایر استان‌ها نیز مجدداً با مشکل نیرو مواجه خواهند شد.

رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه مابه ازای افراد، جذب نیرو داشته‌ایم نه ما به ازای شغل، خاطرنشان کرد: متأسفانه علی‌رغم افزایش تحصیل‌کرده‌های بالای مدرک لیسانس در کشور حدود ۶۰ درصد از پذیرفته‌شدگان استخدام اخیر مدرک تحصیلی آنها پایین‌تر از لیسانس بوده است.

وی تأکید کرد: با این شیوه جذب نیرو خلاء نیروی متخصص در سازمان تأمین اجتماعی تشدید می‌شود.

دولتخواه یادآور شد: قطعاً استخدامی که خارج از آزمون سراسری و نیاز سازمانی باشد مورد تأیید نیست.

خبر ۱۷ آبان ۹۳ استختام: طبق درخواست شما دوستان گرامی‌تماسی با واحد استخدام سازمان تأمین اجتماعی گرفته شد که طبق گفته ی مسئول مربوطه:

۱- دلیل به تعویق افتادن اعلام نتایج: در واقع نتایج ارسالی از سمت سازمان سنجش به فرمتی نبوده که قابل استفاده برای ما باشد و بنابراین درخواست ارسال نتایج با فرمت مورد نیاز ما داده شده است.
۲- زمان اعلام نتایج: ما تمام تلاش خودمان را انجام میدهیم برای اعلام سریع نتایج منتها الان منتظر ارسال نتایج با فرمت مورد درخواست هستیم.
۳- نحوه ی اعلام نتایج:  به احتمال فراوان با افراد پذیرفته شده به صوت تلفنی تماس گرفته خواهد شد.

خبر ۹ مهر ۹۳ استختام:  اعلام نتایج آزمون استخدامی تامین اجتماعی هفته آینده

تامین۲۴ /امسال برای نخستین بار آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی توسط سازمان سنجش کشور برگزار شد. آزمونی که ۵۰ هزار نفر از سراسر کشور در ان شرکت کردند و این روز‌ها با گذشت حدود یک ماه از برگزاری آزمون، چشم انتظار اعلام نتایج اولیه آن هستند. سید حسین حسینی آذرنوشان مدیر کل امور اداری سازمان تامین اجتماعی در مورد تاریخ اعلام نتایج این آزمون به تامین ۲۴ گفت: «با توجه به کمبود نیروی انسانی مورد نیاز سازمان ما در تلاش هستیم هرچه زود‌تر نتایج اعلام شود. به طور دقیق‌تر شنبه یا یکشنبه هفته آینده یعنی ۱۰ و ۱۱ آبان ماه نتایج اولیه آزمون اعلام خواهد شد»

به گزارش پایگاه خبری تأمین او در مورد تعداد نفراتی که جذب می‌شوند هم توضیح داد: «تعداد کل افراد پذیرفته شده ۳۲۰۰ نفر است که ۲۰ درصد آن‌ها سهمیه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران است و بقیه از بین پذیرفته شدگان آزمون جذب می‌شوند.»

خبر ۹ مهر ۹۳ استختام: استخدام سه هزار و ۲۰۰ نفر در سازمان تامین اجتماعی کشور

خبر ۶ مهر ۹۳ استختام:  با توجه به برگزاری این آزمون از تمامی شرکت کنندگان درخواست میشود سوالات را اینجا مطرح تا به پاسخ صحیح دست یابند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، دکتر سید تقی نوربخش در حاشیه بازدید از حوزه های امتحانی گفت: در این آزمون که با هدف تأمین و تکمیل نیروی انسانی در بخش های بیمه ای و درمان این سازمان برگزار شده است؛ ۵۰ هزار نفر شرکت کرده اند و ۳۲۰۰ نفر پذیرفته می شوند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود:  آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی  نخستین بار توسط سازمان سنجش برگزار شد تا استانداردهای لازم برای برگزاری آزمون رعایت شود و کارکنان این سازمان در شرایط عادلانه ای انتخاب شوند.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون، ۲۰ درصد از کسانی که پذیرفته می شوند فرزندان معزز شاهد، ایثارگران و جانبازان هستند.

دکترنوربخش گفت: این آزمون در رشته های  پرستاری، آزمایشگاه ، پزشکی، درمانی و خدمات پشتیبانی نظیر حسابداری، مدیریت و امور بیمه ای برگزار شد.

خبر ۳۱ شهریور استختام ۹۳ : بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی در سال ۱۳۹۳می‌رساند که آزمون مذکور صبح روز جمعه مورخ ۴/۷/۹۳ در ۳۱ شهرستان کشور برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۰۰ صبح روز جمعه آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم¬ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

لینک مربوط به کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه ۱/۷/۹۳ بر روی سایت اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی http://www.tamin.ir قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و …) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۲/۷/۹۳ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۳/۷/۹۳ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان تامین اجتماعی به نشانی : www.tamin.ir خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ ۴/۷/۹۳ در تهران و سایر مراکز استانها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمی‌باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون استخدامي سازمان تامين اجتماعي در سال ۱۳۹۳ مي‌رساند،كه ثبت نام در اين آزمون منحصراً به صورت اينترنتي از طريق سايت سازمان تامين اجتماعي به نشاني:  www.tamin.ir  از روز چهارشنبه مورخ ۱۵/۵/۹۳ آغاز و لغايت روز شنبه مورخ ۲۵/۵/۹۳ پايان مي‌پذيرد.

لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي آزمون و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمايند.

الف- شرایط عمومی استخدام:

۱- تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۲- اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی.

۳- دارا بودن حداقل ۲۰ سال سن تمام و حداکثر سن برابر مفاد مندرج در شرایط اختصاصی.

۴- دارابودن تحصیلات ودانش تخصصی وتوانایی های لازم برای انجام وظایف ومسئولیتهای شغل موردنظرحداكثر تاتاريخ ۲۵/۵/۹۳٫

۵- دارا بودن برگ پایان خدمت زیر پرچم و یا معافیت دائم برای مردان حداكثر تا تاريخ (۲۵/۵/۹۳).

۶- داشتن سلامتی جسمی و روانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.

۷- نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر.

۸- استخدام افرادی که در اجرای قانون رسیدگی به تخلفات اداری یا آراء قانونی مراجع ذیصلاح به مجازاتهای اخراج، بازنشستگی، باز خرید خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده اند ممنوع است.

ب- شرایط اختصاصی استخدام:

۱- مقاطع و رشته های تحصیلی در عنوان شغلی مورد تقاضا براساس مقاطع و رشته های تحصیلی مندرج در این آگهی می‌باشد.

۲- شرایط سنی و مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان به شرح ذیل تعیین می‌گردد:

۱/۲- دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم با شرط معدل كل حداقل ۱۴ و شرط سنی حداکثر ۲۵ سال تمام.

(درعنوان شغلی بهداردارابودن گواهی نامه دوره کمک بهیاری ازمراجع ذیصلاح درصورت پذيرش وقبل ازشروع به كارالزامی می‌باشد).

۲/۲- دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم در رشته تحصیلی بهیاری بدون شرط معدل و با شرط سنی حداکثر ۳۰ سال.

۳/۲- دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم با شرط معدل حداقل ۱۲ و شرط سنی حداکثر۳۰ سال تمام.

۴/۲- دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس با شرط معدل حداقل ۱۲ و شرط سنی حداکثر۳۰ سال تمام .

۵/۲-دارندگان مدرک تحصیلی دکتري(عمومی و متخصص) با حداکثر ۴۰ سال تمام .

تذكر: تاريخ ۴/۸/۹۳ ملاك محاسبه سن داوطلبان مي باشد.

توضیح: مدارک تحصیلی موسسات آموزش عالی که مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي می باشد ملاک عمل خواهد.

تبصره ۱- مدت خدمت سربازی، طرح لایحه نیروی انسانی، انجام خدمات قانونی، مدت اشتغال متقاضیان استخدام در واحدهای تابعه سازمان (باستثناء شرکتها و موسسات تابعه)، شركت هاي ماموريتي و تكليفي، کارگزاری های رسمی سازمان و نیروهای شاغل در رسته بهداشتی و درمانی  بیمارستان های میلاد، البرز و سایر مراکز درمانی متعلق به سازمان که به صورت موسسه و یا هیات مدیره فعالیت می نمایند، با ارائه گواهی پرداخت حق بیمه و اشتغال دال بر تائید مراتب مذکور و سنوات ارفاقی مندرج در قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان در مورد ایثارگران به حداکثر سن مندرج در شرایط فوق مشروط به آن که از حداکثر ۳۵ سال و برای رشته‌های دکتري ۴۰ سال تمام تجاوز ننماید، اضافه می گردد.

سوالات استخدامی تأمین اجتماعی ۹۳

منظور از شركتهاي ماموريتي و تكليفي شركتها و موسسات تابعه سازمان به شرح ذيل مي باشد:

۱-موسسه املاك و مستغلات تامين اجتماعي ۲- بانك رفاه كارگران ۳- موسسه حسابرسي تامين اجتماعي ۴- شركت گروه هتل هاي هما ۵- موسسه فرهنگي و هنري آهنگ آتيه ۶- رفاه گستر ۷-سرمايه گذاري تامين اجتماعي ۸- شركت بازرگاني بين المللي تامين اجتماعي ۹- شركت انتشارات علمي و فرهنگي ۱۰- كار و تامين ۱۱- گروه پزشكي حكمت ۱۲- شركت سرمايه گذاري خانه سازي ايران ۱۳- شركت مشاور مديريت و خدمات ماشيني تامين

توضیح: با عنایت به قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام، مدت حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به میزان مدت بستری، مدت اسارت در مورد داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضدانقلاب درآمده اند به میزان مدت اسارت و افراد خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان ازکارافتاده کلی که قادر بکار نمی‌باشد و مفقودالاثرها (فرزندان، همسر، پدر، مادر، برادر و خواهر) تا میزان ۵ سال در صورت ارائه گواهی از مراجع ذیصلاح به حداکثر شرط سنی مندرج در این آگهی قابل افزایش خواهد بود.

تبصره ۲ : جانبازان، آزادگان و فرزندان معزز شاهد، جانبازان ۲۵% و بالاتر و آزادگان متقاضی استخدام از طریق آزمون استخدامی از شرط معدل و سن مشروط به آنكه تا تاريخ ۴/۸/۹۳ از حداکثر ۳۵ سال و برای رشته های دکتري ۴۰  سال تمام تجاوز ننماید، معاف می باشند.

تبصره ۳: چنانچه در هریک از مراحل استخدامی یا سایر مراحل بعدی مشخص شود که داوطلبی شرایط سنی لازم را دارا نبوده است، موضوع استخدام وی منتفی خواهد شد.

۳- معافیت پزشکی داوطلبان در صورت قبولی در آزمون استخدامی (کتبی، مصاحبه) صرفاً پس از تأیید واحد طب کار مدیریت های درمان استان ذیربط مبنی بر توانائی انجام امور مربوط در عنوان شغلی مورد تقاضا قابل پذیرش خواهد بود.

۴- ارائه گواهی پایان طرح لایحه نیروی انسانی و یا معافیت از آن درمورد فارغ التحصیلان رسته بهداشتی و درمانی و پزشکان به هنگام مصاحبه علمی الزامی می باشد. بدیهی است در صورت عدم ارائه گواهی مذکور در زمان مقرر، قبولی متقاضی در آزمون کتبی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

۵- عدم اشتغال و همچنین نداشتن تعهد انجام کار در سایر سازمانها، شرکتهای دولتی و سازمانهای وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکرنام است به هنگام انعقاد قرارداد و شروع بکار درسازمان الزامی می‌باشد.

۶-ثبت نام کارکنان رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان تامین اجتماعی در آزمون استخدامی ممنوع می باشد.

۷- متقاضیانی که به هنگام شروع بکار، دانشجو و یا دارای مدرک تحصیلی بالاتر از مقطع تحصیلی شغل مورد تقاضا می باشند، در صورتیکه پس از اشتغال بکار مدرک تحصیلی غیرمرتبط با شرایط احراز مشاغل سازمان ارائه نمایند امکان پذیرش و تطبیق مدرک مذکور در طول خدمت میسر نخواهد بود. ضمناً آن دسته از متقاضیانی که پس از اشتغال بکار در سازمان مدرک تحصیلی منطبق با شرایط احراز مشاغل سازمان ارائه نمایند، پذیرش مدرک موصوف پس از طی پنج سال خدمت در عنوان شغلی مورد تقاضای آزمون مربوطه مشروط به وجود ردیف بلاتصدی، رضایت از عملکرد و عدم نیاز استان به تامین نیروی جایگزین تا آزمون آتی با لحاظ قوانین و مقررات ذیربط سازمان امکانپذیر خواهد بود.

۸- به داوطلبان بومي استان ۲۰ امتياز پس از اخذ حدنصاب مقرر در آزمون كتبي قابل تخصيص مي باشد.

تبصره : بومی استان به داوطلبی اطلاق می شود که دارای یکی از ویژگی های زیر باشد :

• محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

• حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدائی، راهنمایی یا دبیرستان) بصورت پیوسته در استان مورد تقاضا طی شده و یا محل اخذ دو مقطع از سه مقطع تحصیلی (ابتدائی ، راهنمایی یا دبیرستان) در یکی از شهرستانهای استان مورد تقاضا باشد.

• محل تقاضای عنوان شغلی فرزندان و همسر پرسنل شاغل نیروهای مسلح در استان محل تولد پرسنل مذکور باشد.

• همسروفرزندان بازنشستگان نیروهای مسلح که محل سکونت کنونی آنان دراستان موردتقاضای شغل باشد.

• فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات “کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران” به استان مورد تقاضا  منتقل شده اند.

• همسر و فرزندان افراد بومی ساکن در استان.

۹- فرزندان همکاران شاغل و بازنشسته سازمان از امتیاز مربوطه برخوردار خواهند شد.

۱۰- مصاحبه استخدامی از  داوطلبان در صورت  احراز حدنصاب امتیاز آزمون کتبی و با رعایت اولویت امتیاز مکتسبه به میزان دو برابر ظرفیت استخدامی در عنوان شغلی مربوطه صورت خواهد پذیرفت.

۱۱- متقاضیان بابت خدمت در سازمان در قالب قراردادهای منعقده باستناد آئین نامه استخدامی سازمان باستثناء نیروهای شاغل براساس تبصره ماده (۲۰) آئین‌نامه مذکور در مرحله مصاحبه از امتیاز مربوطه برخوردار خواهند شد.

۱۲- در صورت كسب حد نصاب مقرر، ۱۰ درصد به امتياز كتبي نيروهاي قراردادي ماده ۲۰ آيين نامه استخدامي، كارگزاري هاي رسمي سازمان و نيروهاي شاغل در رسته بهداشتي و درماني بيمارستانهاي ميلاد و ساير مراكز درماني متعلق به سازمان تامين اجتماعي (كه بصورت موسسه و يا هيات مديره فعاليت مي‌نمايند) كه در حال حاضر در واحدهاي تابعه استان تهران شاغل مي باشند در صورت تقاضاي استخدام در شهر محل تولد اضافه خواهد شد.

سوالات استخدامی تأمین اجتماعی ۹۳

ج- مراحل ثبت نام :

– مراجعه به سایت سازمان تامين اجتماعي به نشانی :  www.tamin.ir

– تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور.

– ارسال عکس : داوطلب می بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید.

• عکس ۴×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد.(عکس تمام رخ)

• عکس اسکن شده باید با فرمت jpg باشد.

• اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.

• تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.

• حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

• حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

• حتی الامکان عکس ها سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

د – پرداخت وجه ثبت نام: 

متقاضیان واجد شرایط، به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی می بایست از روز چهارشنبه مورخ ۱۵/۵/۹۳ تا پایان روز شنبه ۲۵/۵/۹۳ پس از مراجعه به سایت سازمان تامين اجتماعي به نشاني:  www.tamin.ir نسبت به واریز مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ (پانصد هزار) ریال به عنوان هزینه ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی از درگاه اینترنتی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.

توضیح ۱: مدت زمان فوق به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و متقاضیان باید در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام و از موکول نمودن ثبت نام به روزهای پایانی خودداری نمایند.

توضیح ۲: ثبت نام زمانی تکمیل می گردد که مراحل با موفقیت انجام شده و شماره پيگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام شود. (متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت‌نام، کد پيگیری خود را یادداشت و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند.)

توضیح ۳: ثبت‌نام متقاضیان صرفاً از طریق سایت سازمان تامين اجتماعي و بصورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نمی‌باشد. به تقاضاهای حضوری و یا مدارک ارسالی از طریق پست ترتیب اثر داده نخواهد شد و تعهدی را نیز برای سازمان ایجاد نخواهد کرد.

توضیح ۴: به ثبت‌نام‌های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و هیچگونه مسئولیتی متوجه سازمان نخواهد بود و وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی شود.

ه‍- زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شركت در آزمون:

کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۲/۷/۹۳ لغايت روز پنجشنبه مورخ ۳/۷/۹۳ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان تامين اجتماعي به نشانی : www.tamin.ir خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ ۴/۷/۹۳ در تهران و ساير مراکز استانها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روي كارت شركت در آزمون درج و هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمی‌باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

تذكر مهم: رشته‌هاي شغلي پزشك متخصص ارتوپدي (كد ۱۰۷)، پزشك متخصص اطفال (كد ۱۰۸)، پزشك متخصص بيهوشي (كد ۱۰۹)، پزشك متخصص پاتولوژي (كد ۱۱۰)، پزشك متخصص جراحي عمومي (كد ۱۱۱)، پزشك متخصص جراحي مغز و اعصاب (كد ۱۱۲)، پزشك متخصص چشم (كد ۱۱۳)، پزشك متخصص داخلي (كد ۱۱۴)، پزشك متخصص راديولوژي (كد ۱۱۵)، پزشك متخصص زنان و زايمان (كد ۱۱۶)، پزشك متخصص قلب و عروق (كد ۱۱۷) و پزشك متخصص گوش و حلق و بینی (كد ۱۱۸) پس از انجام مراحل ثبت نام، صرفاً مصاحبه علمی برابر اعلام سازمان تامين اجتماعي صورت مي‌گيرد و نيازي به شركت در آزمون نمي باشد.

سوالات استخدامی تأمین اجتماعی ۹۳

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

و- مواد آزمون:

آزمون عمومی :

۱- ریاضیات وآمار مقدماتی ۲- معارف اسلامی ۳-زبان و ادبیات فارسی ۴- زبان انگلیسی ۵- شناخت تأمین اجتماعی  ۶- اطلاعات عمومی ۷- آشنایی مقدماتی با رایانه.

* اقلیت های مذهبی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون توزیع می‌گردد.

آزمون تخصصی:

در مقاطع تحصیلی بالاتر از دیپلم (بجز عنوان شغلي بهيار «كد ۱۰۳»)، علاوه برآزمون عمومی، آزمون تخصصی حسب مورد در عنوان شغلی مربوطه به شرح جداول ذيل پيوست اين آگهي بعمل خواهد آمد.

سوالات هر دو آزمون عمومی و تخصصی بصورت چهارگزینه‌ای می‌باشد.

* از پزشکان متخصص پس از وصول و تائید مدارک و مستندات مندرج در این آگهی، صرفاً آزمون مصاحبه که تاریخ آن متعاقباً از سوی سازمان اعلام می‌گردد، دعوت به عمل خواهد آمد.

* تذکرات:

۱- مسؤوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، گزينش و جذب، محرز شود كه داوطلب به اشتباه و يا عمدا اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است، از انجام مراحل بعدي محروم و در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مذكور لغو و بلااثر مي‌شود.

۲- تاريخ فراغت از تحصيل، تاريخ ترخيص خدمت نظام وظيفه و يا معافيت دائم داوطلبان بايد پايان زمان ثبت‌نام (۲۵/۵/۹۳) باشد و مدارك تحصيلي يا كارت پايان خدمت و يا معافيت دائم كه بعد از تاريخ مذكور اخذ شده باشد مورد قبول نخواهد بود.

۳- شرکت در آزمون های کتبی، مصاحبه، گزینش و سایر مراحل جذب بمنزله قبولی در آزمون استخدامی سازمان محسوب نمی‌گردد. بدیهی است  نتیجه نهایی آزمون پس از برگزاری آزمون مصاحبه از دو برابر مجوزهای صادره براساس الویت امتیاز مکتسبه  آزمون کتبی و آزمون مصاحبه و اخذ نظریه هسته گزینش برابر مجوز استخدامی اعلام خواهد شد. ضمناً آزمونهای مذکور دارای حدنصاب مقرر بر اساس ضابطه استخدامی سازمان می باشد.

۴- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون صرفا به منزله تائید تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی‌کند.

۵- ﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺖ ﻧﺎﺷﻲ از ﻋﺪم رﻋﺎﻳﺖ دﻗﻴﻖ ﺿﻮاﺑﻂ و ﺷﺮاﻳﻂ اﻋﻼم ﺷﺪه در ﻣﺘﻦ آﮔﻬﻲ و ﻳﺎ ﺛﺒﺖ اﻃﻼﻋﺎت ﻧﺎﻗﺺ ﺑﺮ ﻋﻬﺪه داوﻃﻠﺐ ﺧﻮاﻫـﺪ ﺑﻮد و ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﭘﺲ از ﺗﻮﻓﻴﻖ ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن در ﻣﺮﺣﻠﻪ آزﻣﻮن ﻛﺘﺒﻲ و ﺑﺮرﺳﻲ و ﺗﻄﺎﺑﻖ ﻣﺪارک اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ آﻧﺎن ﺑﺎ ﺷﺮاﻳﻂ ﻣﻨـﺪرج در آﮔﻬـﻲ ﺣﺎﺿﺮ و ﻳﺎ در ﻫﺮ ﻣﺮﺣﻠﻪ از ﺑﺮرﺳﻲﻫﺎی ﺑﻌﺪی سازمان (ﻣﺮاﺣﻞ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ، ﮔﺰﻳﻨﺶ، ﻣﻌﺎﻳﻨﺎت ﭘﺰﺷﻜﻲ، دوره آﻣﻮزﺷـﻲ و … ) ﻣـﺸﺨﺺ ﺷـﻮد، داوﻃﻠﺒﻲ واﺟﺪ ﺷﺮاﻳﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ و اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ اﺷﺎره ﺷﺪه در ﻣﺘﻦ آﮔﻬﻲ ﻧﺒﻮده اﺳﺖ، اداﻣﻪ رﺳﻴﺪﮔﻲ ﺑﻪ وﺿـﻌﻴﺖ اﺳـﺘﺨﺪاﻣﻲ و اﺳـﺘﻤﺮار ﺧﺪﻣﺖ وی در سازمان ﻣﻨﺘﻔﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ و در اﻳﻦ ﺻﻮرت داوﻃﻠﺐ ﺣﻖ ﻫﻴﭽﮕﻮﻧﻪ اﻋﺘﺮاﺿﻲ را ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ.

۶ – ﻗﺒﻞ از وارﻳﺰ وﺟﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻻزم اﺳﺖ ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن از اﺣﺮاز ﺷﺮاﻳﻂ ﺧﻮد ﺑﺎ ﻣﻔﺎد آﮔﻬﻲ اﺳﺘﺨﺪام اﻃﻤﻴﻨﺎن ﺣﺎﺻﻞ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ. ﺑﺪﻳﻬﻲ است ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﻪ ﻫﻴﭻ وﺟﻪ ﻣﺴﺘﺮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

۷- از آﻧﺠﺎﻳﻲ ﻛﻪ از ﻧﻔﺮات ﺑﺮﺗﺮ در ﻣﺮﺣﻠﻪ آزﻣﻮن ﻋﻤﻮﻣﻲ و ﺗﺨﺼﺼﻲ  ﺑـﺮای ﺷـﺮﻛﺖ در ﻣـﺼﺎﺣﺒﻪ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ دﻋﻮت ﺑﻌﻤﻞ ﻣﻲ‌آﻳﺪ، ﻟﺬا ﻣﻘﺘﻀﻲ اﺳـﺖ داوﻃﻠﺒـﺎن دﻗـﺖ ﻻزم را در ﺧـﺼﻮص درج ﺗﻠﻔـﻦ ﻫـﺎی ﺿـﺮوری ﺗﻤـﺎس (در ﻓـﺮم ﺗﻘﺎﺿﺎﻧﺎﻣﻪ) ﻣﺒﺬول ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.

* توضیحات:

آن دسته از متقاضیانی که در رديف پذیرفته شدگان آزمون استخدامی کتبی به میزان دو برابر ظرفیت مجوزهای صادره در عناوین شغلی مربوطه قرار مي‌گيرند می‌بایست نسبت به ارائه مدارک لازم حسب مورد برابر اعلام سازمان در موعد مقرر قبل از برگزاری مصاحبه علمی اقدام نمایند.

 

سوالات استخدامی تأمین اجتماعی ۹۳

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

لینک ثبت نام

پيوستها:

 

دريافت فايل آشنايي اجمالي با سازمان تامين اجتماعي فايل PDF

دريافت فايل جداول مربوط به عناونين مشاغل مورد نياز سازمان تامين اجتماعي فايل PDF

دريافت فايل مواد آزمون عمومي و اختصاصي آزمون استخدامي تامين اجتماعي فايل PDF

 

 

دیدگاه ها (۹,۸۹۷)

 1. ستارمی‌گه:

  سلام کسی از دوستان شماره تلفن قسمت گزینش یامصاحبه تامین تبریز رو اگه میدونه برام بزاره ممنون میشم .

 2. هدیمی‌گه:

  از همه بدتر با حذف امتیاز بومی برای من تو محل و کارم تحقیق اومدن هرموقع منو میبنن میگن نرفتی تامین ۱ ساعت اومدن در محل کارم تحقیق خیلی بخدا بده اگه نباید می بود چرا گذاشتین برچه اساسی بومی رو حذف کردن مگه میشه قانون رو عوض کنن چطور توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری موافقت می کنه ؟

 3. یه بدبخت.می‌گه:

  اگه میخواستین امتیازبومی روحذف کنید پس چرادادین تاچهارتامثل منو امیدوارنکنیدازکاروزندگی نندازید تاازکارقبلیشون انصراف بدن والان بیکارتوخونه بشینبموتو خرج زندگیمون بمونیم.

 4. خسرومی‌گه:

  سلام دوستان کسی هست دقیقا بدونه حقوق و مزایا تامین چطوره/؟ یه کارسناس امور بیمه ابتداری استخدام چقد میگیره

 5. تهران غربمی‌گه:

  سلام
  از تهران غرب خبری نشد؟
  من هر وقت تماس میگیرم میگن باهاتون تماس میگیریم.
  پس کی؟

  • تهران غربمی‌گه:

   با سلام
   طی آخرین اخبار اسامی نهایی به صورت کتبی از طرف گزینش به اداره کل غرب تهران (محل مصاحبه) ارسال شده است و تا آخر هفته بعد با قبول شده ها تماس خواهند گرفت.

 6. علیمی‌گه:

  سلام دوست عزیز توکل به خدا کن داری آزمایش میشی!!!!!!!!

 7. یه بنده خدامی‌گه:

  سلام خدمت همه دوستان ومدیرمحترم
  آقامگه قرار نبود کسانی که حدنصاب روکسب میکنن درصورت نیاز شهرستان بکارگرفته بشن.ماتویه شهرستان محروم زندگی میکنیم که بعد ازچندین سال یه ارگان توش راه اندازی شداونم تأمین اجتماعی بوداول که برااینکه اوناییکه خودشون میخوان بکار بگیرن اعلام نیاز نکردن توآزمون حالاهم یکی که سر کار خودش تویه شهرستان خوب واستخدام رسمی بوده آوردن گذاشتن جای شوهر بدبخت من وهمینطور خیلی های دیگه حالا شما بفرمایین ما چیکار کنیم?

 8. خوزستانمی‌گه:

  آغایون داداشام گفته باشم….

  امروز صبح از طرف اداره کل با من تماس گرفتن که برم معرفی نامه خودمو بگیرم که تحویل اداره شهرستان بدم.

  امیدوارم با بقیه دوستان هم بزودی تماس بگیرن. موفق باشید.

 9. نازنینمی‌گه:

  با سلام خواهشمندم اسامی قبول شدگان اولیه تامین اجتماعی استان گیلان رو هر کی داره روی سایت بذاره.احتیاج دارم .ذخیره کرده بودم پاک شده ممنون میشم.

 10. تهرانمی‌گه:

  سلام بچه ها خبر جدیدی ندارین از بچه های درمان تهران کسی رفته سرکار؟من خسته شدم انقدر منتظر موندم الان موقعیت بدی واقعا تو برزخم تکلیفمون روشن کنن دیگه یا جهنمی هستیم یا بهشتی….

 11. مهرداد از تبریزمی‌گه:

  با سلام
  به اطلاع دوستانی که از آ شرقی قبول شدن میرسونم که کسایی که معرفی شده از بنیاد بودن از شنبه میرن کلاس و از هفته اول اردیبهشت شروع به کارشونه بقیه نفرات هم نگران نباشن چون هیچ ریزشی نیست و چند نفر هم اضافه شدن فقط بدلیل کمبود نیرو و نداشتن مشکل امتیاز بومی بچه های بنیاد رو دعوت کردن و بقیه رم درآینده نزدیک دعوت میکنن! ما قراره که با دوستان جمع بشیم و بریم اداره کل و پیگیر بشیم که روال اداری زودتر انجام بگیره لذا خانوما و آقایونی که میخوان بیان کامنت بزارن تا برای هفته بعد هماهنگ بشیم.

  • فاطمه اراممی‌گه:

   سلام من هم برای متصدی خدمات اداری تبریز قبول شدم و من دومین نفر توی ازمون کتبی قبول شده بودم و ۲۲ دی ماه هم برای مصاحبه رفتم و مصاحبه رو هم به نظر خودم خوب دادم ولی بعد اون دیگه هیچ خبری نشد و برای مصاحبه ی دوم و یا گزینش دعوت نکردن،به مظرتون یعنی من قبول نشدم.؟
   هرچقدر هم زنگ میزنم میگن،خودمون بهتون زنگ میزنیم،هنوز گزینش نتایج رو نداده،ولی من که گزینش نرفتم!!

   • امیرمی‌گه:

    خیالت راحت آبجی قبولی
    فقط صبر کن!
    حتما ضرورتی نبوده برای گزینش دوم صدات کنن!
    دلیل نمیشه رد شده باشی!!!
    اصولا برای بار دوم صدا میکن که طرف رو چپ کنن! یعنی اگه خواستن ردش کنن بهونه داشته باشن تحویل طرف بدن!!!

   • هیچکسمی‌گه:

    نمیدونم روال کار همه استان ها یه یک شکل هست یا نه ، ولی محض اطلاع استان ما بعد از انجام مصاحبه یه مصاحبه گزینش هم شد.

   • فاطمه آراممی‌گه:

    سلام امروز زنگ زدم،گفتن که به کسایی که قبول شدن زنگ زدیم،اگه به شما زنگ زده نشده پس قبول نشدین.
    به همین راحتی

  • ستارمی‌گه:

   سلام داداش من خیلی وقته منتظر اسامی پذیرفته شدگان تامین هستم خواهشا اگر خبری شد به ما هم بگین .ممنون

 12. احمدمی‌گه:

  سلام.فوق دیپلم ساخت وتولید گرایش ماشین ابزار هستم

 13. صحرامی‌گه:

  سلا م فرهاد
  بخدا من مصاحبه دومم رفته بودم
  حتی گزینشم شدم
  اما از وقتی گفتن امتیاز بومی رو حذف کردن دیگه هیچ خبری نشده
  تا کی باید صبر کنیم ؟؟؟؟؟؟ فقط خدا میدونه!!!

  • هدیهمی‌گه:

   لطفا کسانی که بعد امتیاز بومی حذف میشن اعنراض کنن نتیجه فقط به اعتراض بستگی داره ما کرمانی های تا حالا ۳ بار رفتیم تهران اعتراض

 14. صحرامی‌گه:

  سلا م
  بخدا من مصاحبه دومم رفته بودم
  حتی گزینشم شدم
  اما از وقتی گفتن امتیاز بومی رو حذف کردن دیگه هیچ خبری نشده
  تا کی باید صبر کنیم ؟؟؟؟؟؟ فقط خدا میدونه!!!

 15. golabمی‌گه:

  خدایا انتظار ما تهران شرقیا کی تموم میشه؟؟؟؟

 16. shohreمی‌گه:

  بچه ها من فردا مصاحبه دوم دارم…توروخدا واسم دعا کنید

 17. علیمی‌گه:

  سلام دوستان بیاین همگی به بخش خبری ۲۰۳۰ پیام بدیم شاید اونا رسیدگی کردن شمارش اینه:۱۰۰۰۲۰۳۰

 18. hasanمی‌گه:

  بچه ها از این لیست قبولین آذربایجان شرقی کسی داره؟آخه من به این خوش بودم که اسمم توی این لیست بود.متاسفانه این لیست از سیستمم حذف شده

 19. تسلیت در گذشت همسر مسئول امور اداری استان خوزستانمی‌گه:

  خدمت مسئول امور اداری تامین اجتماعی کل استان خوزستان آقای کریم پور
  درگذشت همسر گرانقدر را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند برای آن مرحوم غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می‌نمایم.

  دوستان خواهشا هر کسی این پیام را دید یک صلوات به همراه سوره حمد برای شادی روحش هدیه کنید.

  e.n-939

 20. صحرامی‌گه:

  پس چی شد!!!!!!!؟؟؟؟؟
  مگه قرار نبود تکلیف ما تا قبل از شروع سال جدید مشخص شه!!!!
  تازه با امروز۱۶روز دیگه هم گذشت!!!!!!!

 21. داداش بهیمی‌گه:

  سلام بالاخره تعطیلاتم تمام شد، بچای همدان چه خبررررررررررررررررررررررر؟

 22. ندامی‌گه:

  چه شد پس؟ کی اعلام میکنن؟

 23. جوانمی‌گه:

  سلام
  بنظر بنده حقیر سازمان باید از تمام کسانی که ۲ برابر ظرفیت رو توی آزمون آورده اند واسه گزینش دعوت کنه آخه از یه طرف سازمان میگه ما هنوز خیلی نیروی انسانی کم داریم از اونطرف هم اینهمه جوون تحصیلکرده متعهد اما متاسفانه بیکار توی جامعه ما هست .
  سازمان هم که یه نهاد خصوصیه و نیاز به بودجه دولت نداره که بگیم بار مالیش توی بودجه امسال درنظر گرفته نشده ؟
  این جوونا خیلی گناه دارن به خدا …

 24. ش. شمی‌گه:

  بچه ها اگه فایل نتایج بیمه مازندران رو دارید میشه اینجا بزارید ضروریه هر جا گشتم نبود

 25. فرهادمی‌گه:

  تمام کسانی که رفتن گزینش, از هر شهر یا استان فرق نمیکنه, لطف کنن بیان و بگن که نتیجه گزینششون چی شده
  آیا جواب نهاییشونو گرفتن یا هنوز منتظرن؟
  خواهشا اطلاع رسانی کنید تا بدونیم چی به چیه.

  • تهران شرقمی‌گه:

   سلام من شنبه ۲۲ فروردین رفتم گزینش . هیچ حرفی نمی زنن . من چند بار هم تا حالا تماس گرفتم با گزینش تهران . میگن برنامه برای خودمون هم مشخص نیست چطور انتظار دارید به شما جواب بدیم .

 26. م.رمی‌گه:

  کسی هست که تو گزینش افتاده باشه و اعتراض کرده باشه منتظر جوابش باشه ؟یا نتیجش چی شده ؟لطفا اگه هست اینجا بگه چکار باید کرد؟

 27. م.رمی‌گه:

  من از کسایی که بومی بودن قبول شدن وتا الان منتظر جواب نهایشون هستن میخوام ک اونام شکایتشونو اعلام کنن

 28. م.ممی‌گه:

  دوست عزیزمون راز اشتباه گفتن و قضیه از این قراره که ۲۰ امتیاز بومی استان واسه همه هم استانیها لحاظ شده و سازمان ۲۰ امتیاز دیگه برای بومی های شهرستان در نظر گرفته بود که ۱۶اذر برش داشتن!خلاصه سازمان باید فکری برای هر دو طرف بومی و غیربومی بکنه چون هر دو طرف ضربه میخورن و حق هردوشونه معترض باشن چون تو شرایط استخدام ۲۰ امتیاز شهرستان قید نشده دلیلی بر رد بودنش نیست پس یا باید ۲۰امتیازو ذکر میکرد یا مینوشت به بومی شهرستان امتیازی تعلق نمیگیرد!

 29. فرهادمی‌گه:

  با سلام به همه دوستان گرامی
  من بهمن ماه رفتم واسه گزینش, گفتن یه هفته بعدش خبر میدیم, خبری نشد
  گفتن تا اوخر بهمن اعلام میشه, اونم نشد- دوباره گفتن تا پایان سال تکلیف همه مشخص میشه, که خبری نشد,
  میشه راهنماییم کنید,
  تا کی باید منتظر بمونیم؟
  نکنه استخدامی رو کلا لغوش کردن؟
  اگه کسی خبری داره لطفا منم در جریان بذاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • پریمی‌گه:

   سلام آقا فرهاد
   ظاهرا شما از آزمون کتبی قبول شدید که واسه گزینش رفتید.می خواستم ازتون راهنمایی بگیرم که در کل سوالات چطوری بودند؟اگه کسی بخواد بخونه چطوری باید بخونه؟واسه آزمون های استخدامی
   ممنون می شم راهنماییم کنید

   • هیچکس در جواب پریمی‌گه:

    سلام ، هر ازمون شرایط خاص خودش رو داره اصلا نمیشه یه قالب خاص برا همشون در نظر گرفت. برگزار کننده ازمون یعنی طراح سوال مهم هست ممکنه سازمان سنجش باشه یا شرکتی دیگر . یه اصل کلی این هست که چون مدت زمان ثبت نام برای یک ازمون و برگزاری اون معمولا کم هست بهتره اطلاعات خودتون رو اپدیت نگه دارین. از نمونه سوالات موجود در اینترنت چه عمومی و چه اختصاصی حتما مطالعه داشته باشین . البته اینایی که گفتم تجربه ی شخصی هست نه کامل هست و نه عاری از اشتباه . موفق باشین

   • فرهادمی‌گه:

    سلام پری خانم
    آزمون تامین اجتماعی که برگزار کنندش سازمان سنجش بود, سوالاشم میشه گفت تقریبا در حد یه کنکور تمام عیار بود, معمولا باید اطلاعاتتون در حد رشته تحصیلیتون و همچنین بروز باشه.
    بهترین راه استفاده از نمونه سوالات استخدامیهای سایر سازمانها در سالهای اخیر هست.
    موفق باشن.

  • تهران شرقمی‌گه:

   سلام آقا فرهاد .
   نگران نباشید تمامی استخدامی ها همینطور طولانی میشن . چون تعداد زیاد بررسی زمان بر میشه .

 30. یاسمی‌گه:

  سلام. برام عجیبه که اینقدر جواب سربالا را از کجا دارند که به آدم بدند. تورو خدا آقای مدیر شما بگید خبر تازه ای نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 31. محمدمی‌گه:

  سلام من مطمئن هستم پرونده ها درست بررسی نشدن .

 32. عاشق تامین اجتماعیمی‌گه:

  باسلام
  من جزء ۲ برابر ظرفیت بودم بعد از مصاحبه اول رقیب من که امتیاز آزمون و مصاحبه اش کمتر از من بود اما بومی شهر مورد تقاضا بود واسه گزینش صدا زده شد.
  بعد از پیگیری توسط استان گفتند : حتما امتیاز رقیب شما بیشتر شده و جای اعتراضی هم نیست .
  جناب آقای مدیرعامل لطف کنید دستور پیگیری در مورد حذف سهمیه بومی و بررسی پرونده ها را صادر فرمائید
  آخه گناهه ما جوونا چیه ؟؟؟

 33. بومی شهرستانمی‌گه:

  بومی استان با بومی شهرستان مورد تقاضا شرایطشون برابره یا نه ؟
  کسی میدونه ؟

  • رازمی‌گه:

   با سلام خدمت همه دوستان
   این ابهام بومی رو بذارین شفاف کنم واستون..
   دوستان در زمان ثبت نام اگه فراخوان رو بدقت خونده باشین قید شده بود که به کسانی که حد نصاب میارن و جز دو برابر پذیرفته میشن ۲۰ امتیاز بومی استانی تعلق میگیره ( پایینش تعریف کرده بود که بومی استانی به چه کسی میگن یکیش این بود محل تولد با استان مورد تقاضا یکسان باشد) در زمان مصاحبه متاسفانه باز تاکید میکنم متاسفانه دوستان روسا اومدن ی شبه این قانون رو نقض کردن و ۲۰ امیتاز فوق رو به کسانی که محل تولد با شهرستان مورد تقاضا هست تخصیص دادند.. حالا که دیگه اب از اب گذشته و دوستان حقوق ماه اولشون رو دریافت کردن یادشون اومده که نقض قانون کردن و میخوان ی جوری سر وته این همه شکایت ما رو به هم بیارن بگن ما امیتیاز رو هم دادیم ولی شما مصاحبه امتیازتون کم بود.. هر چند بنده همون ابتدا به دیوان عدالت اداری شکایت کردم و تماس هم گرفتم گفتند نهایتا اسفند ۹۴ به شکایتتون پاسخ داده میشه… واقعا من بو نوبه ی خودم ۶ ماه زندگیم تعطیل شد بخاطر این استخدامی که اگه از اول میدونستم روسا ی شبه قانون تدوین میکنند هیچوقت این کار رو نمیکردم.. چون واقعا با روح و روان ادم بازی میکنند . امیدوارم دوستان از این همه جر و بحث دوری کنند..وسلام

   • تنبل خانمی‌گه:

    دوست عزیز فکر کنم یه طرفه به قاضی رفتی!
    من اطلاع دارم که بعد اینکه خود رئیس سازمان دستور داده که «امتیاز بومی لغو بشه»
    مجددا پرونده ها رو بررسی کردن و با توجه به جابجایی امتیازها ۱۳نفر رو به مصاحبه دوم دعوت کردن.
    همه قبول شده ها و قبول نشده ها رو به انصاف دعوت میکنم.

    • هیچکسمی‌گه:

     حالا شما یکم صبر داشته باش ، چون اون شخص رفته سر کار قضیه یکم پیچیده شده . ظاهرا اکثر استان ها دعوت بکار نکردن و احتمال اینکه جا به جایی های رخ بده زیاده. برای شما هم ارزومندم حقی ازتون تضییع نشه.

 34. مالکمی‌گه:

  سلام.
  از بچه های خوزستان ( بچه های اهواز ) کسی نرفته اداره کل تامین اجتماعی اهواز در مورد قضیه بومی و غیر بومی پیگیری بکنه ؟
  اگه کسی رفته لطفا اطلاع بده.
  یا اونایی که قبول شدن یه روزی اعلام بکنن جلوی اداره کل اهواز جمع بشیم پیگیری بکنیم .!!!!

 35. golabمی‌گه:

  سلام دوستان تهران شرقی امور بیمه
  هرکی آمار واقعی داره بگهههههه 😳

 36. شاهینمی‌گه:

  سلام جناب مدیر یک سوال داشتم خواهشاً جواب بدید.
  منظورشن از حذف بومی چی هستش ؟آیا از بین افرادی که حد نصاب نمره رو آوردن یااز بین افرادی که دوبرابر ظرفیت قبول شده اند کدوم قسمت گزینه بومی رو لحاظ کردند

 37. همچنان امیدوارمی‌گه:

  با سلام
  تو رو خدا این همه استرس به ما جوونا ندین !!
  من توی آزمون کتبی و مصاحبه قبول شدم اما بدلیل عدم بومی بودن به گزینش دعوت نشدم .
  از جناب آقای مدیرعامل (دکتر سیدتقی نوربخش) واسه ملغی کردن امتیاز بومی بودن متشکریم اما خیلی بعیده پرونده ها دوباره بررسی شن . اونم تا آخر سال که فقط ۷ روز دیگه ازش مونده .
  به هر حال توکل به خدای مهربونی که همیشه نگاهم کرده …

  • تنبل خانمی‌گه:

   بررسی مجدد پرونده ها اصلا هم بعید نیست
   اطلاع موثق دارم که پرونده ها بررسی مجدد شده و توی استان ما ۱۵نفر غیربومی جای بومی ها رو گرفتن و داره ازشون مصاحبه دوم میشه

 38. همچنان امیدوارمی‌گه:

  با سلام
  تو رو خدا این همه استرس به ما جوونا ندین !!
  من توی آزمون کتبی و مصاحبه واسه یکی از شعب مدیریت درمان استان فارس قبول شدم اما بدلیل عدم بومی بودن به گزینش دعوت نشدم .
  از جناب آقای مدیرعامل (دکتر سیدتقی نوربخش) واسه ملغی شدن امتیاز بومی بودن متشکریم اما خیلی بعیده حداقل توی اداره کل استان فارس پرونده ها دوباره بررسی شن . اونم تا آخر سال که فقط ۷ روز دیگه ازش مونده .
  به هر حال توکل به خدای مهربونی که همیشه نگاهم کرده …

 39. احمدمی‌گه:

  عزیز جان اگه زمان ثبت نام گفته بودن بومیه شهر شما درست میگفتین !
  اما بومی به تمام افراد یک استان اطلاق شده بود .
  حقیقتا من با چندتا وکیل خبره صحبت کردم گفتن شما میتونین شکایت کنین و به حقتون هم برسین ..
  اما الان منتظر نتیجه نهایی استخدام هستم ….
  پناه بر خدا ………………

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال استخدام
بانکی
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید