چرا دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش هنوز منتشر نشده است؟

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، ۲۹ بهمن ماه سال گذشته سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری خود از برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه در فروردین ماه سال ۹۷ خبر داد و گفت: «تا ۲ هفته آینده سهمیه این آزمون اعلام می‌شود که به احتمال زیاد حدود ۱۸ هزار نفر خواهد بود».

* ماجرای اخبار استخدام در آموزش و پرورش

استخدام ۱۸ هزار نفر در آموزش و پرورش، موجب شد که علاقه‌مندان به معلمی و استخدام در آموزش و پرورش، گوش به زنگ اخبار این موضوع باشند تا بتوانند به موقع برای شرکت در آزمون ثبت‌نام کنند.

اسفند ماه سال ۹۶ گذشت و از دفترچه و ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارتخانه خبری نشد؛ تا آنکه ۵ فروردین ماه ۹۷ اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به ارائه جزئیاتی در خصوص جذب و استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

چهاربند اظهار داشت: «در آزمون استخدامی سال۱۳۹۷ بر اساس نیاز مناطق آموزشی برای حدود ۷۰ خوشه شغلی مربوط به مشاغل آموزشی، تعداد ۱۷۳۶۸ نفر با رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمت کشوری و درنظر گرفتن سهمیه‌های قانونی، بعد از طی مراحل آزمون به شرط گذراندن پودمان اول دوره مهارت‌آموزی، از تاریخ اول مهر ماه ۹۷ جذب آموزش و پرورش خواهند شد».

وی ادامه داد: «ثبت‌نام از داوطلبان متقاضی در آزمون استخدامی پیمانی سال ۱۳۹۷ پس از تکمیل، اخذ و تأیید اطلاعات، از سوی مراجع ذیصلاح، از نیمه اول فروردین سال ۱۳۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع خواهد شد و آزمون استخدامی در نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و نتایج اولیه آزمون نیز، حداکثر تا اواخر خرداد ۱۳۹۷ از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد».

* وعده انتشار دفترچه آزمون استخدامی تا پایان فروردین ماه

۱۳ روز بعد و در ۱۸ فروردین ماه، اسفندیار چهاربند در یک برنامه تلویزیونی حضور یافت و به تشریح جزئیات دیگری از آزمون استخدامی پرداخت و گفت: «بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط سنی و عمومی افراد، جذب صورت می‌گیرد؛ ضمن اینکه شرط سنی برای داوطلبان با مدرک دکتری ۴۵ سال، کارشناسی ارشد ۴۰ سال و کارشناسی ۳۰ سال بوده و برای دارندگان مدرک کاردانی رشته استادکاری نیز شرط سنی ۲۵ سال است».

وی اضافه کرد: «دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده شده اما به دلیل اینکه باید هماهنگی با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی صورت گیرد، امیدواریم تا پایان فروردین این دفترچه منتشر شود».

* مشکلات اخذ مجوز آزمون استخدامی آموزش و پرورش

چند روز بعد ناصر سلیمان‌زاده سرپرست اداره‌کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا در استخدام بر اساس زمان‌بندی پیش می‌روید؟»، تصریح کرد: «آموزش و پرورش برای استخدام خیلی زودتر شروع کرد و درخواستش را داده است اما روند تصویب و اجرا خیلی تأخیر دارد».

وی افزود: «ما از نظر زمانی آنقدر جلو بودیم که برای اینکه سازمان سنجش عقب نماند، تعدادی از همکاران خود را پای سامانه گذاشتیم تا به جای همکاران آنها ورود اطلاعات به سامانه انجام دهند و اکنون همه چیز آماده است و تنها کافیست که سازمان اداری و استخدامی، موافقت خود را اعلام کند تا سازمان سنجش، اطلاعیه استخدام را منتشر کند».

سلیمان‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر سازمان اداری و استخدامی سر اعتبار استخدام یک مقدار بحث دارد، گفت: «در حال تلاش هستیم تا این هفته یا هفته آینده سازمان اداری و استخدامی را قانع کنیم که اعتبارش را پیش‌بینی کردیم و اطلاعیه هم تا آخر فروردین ماه منتشر شود».

۲۶ فروردین ماه هم علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌ و پرورش در خصوص آخرین وضعیت صدور مجوزهای آزمون استخدامی این وزارتخانه و زمان برگزاری آن، اظهار داشت: «مجوز ردیف استخدامی از سوی سازمان اداری و استخدامی صادر شده است؛ مجوز بودجه را نیز سازمان برنامه و بودجه داده است که این اعتبار در سال ۹۷ قابل تأمین است».

الهیار ترکمن ادامه داد: «هم اکنون با سازمان اداری و استخدامی و سازمان سنجش در حال رایزنی هستیم؛ نمی خواهیم تاریخ برگزاری آزمون استخدامی با آزمون سراسری تداخل داشته باشد تا سازمان سنجش بتواند به صورت کامل روی کار آموزش‌ و پرورش متمرکز شود؛ هماهنگی روی بحث جدول زمان بندی آزمون در حال انجام است و در همین هفته تعیین تکلیف می شود».

اما فروردین ماه به پایان رسید و دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش روی سایت سازمان سنجش قرار نگرفت.

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش‌ و پرورش ۳۱ فروردین‌ماه در خصوص آخرین وضعیت زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی این وزارتخانه اظهار داشت: «مجوزهای استخدام اخذ شده و دفترچه آماده برای تحویل به سازمان سنجش است؛ وی ادامه داد: نیازمند یک توافق با سازمان سنجش برای تعیین تکلیف زمان‌بندی برگزاری آزمون هستیم و امیدواریم قبل از آزمون سراسری بتوانیم آزمون استخدامی را برگزار کنیم».

وی تصریح کرد: «امیدوارم با توجه به آخرین مجوزی که از سوی سازمان برنامه و بودجه صادر شده است، زمان‌بندی هم در اوایل هفته آینده نهایی شود».

چهاربند در خصوص اعلام پایان فروردین ماه به عنوان زمان انتشار دفترچه ازمون استخدامی گفت: «برآورد ما بر این بود که در نیمه فروردین ماه با سازمان سنجش به توافق برسیم و یک فاصله زمانی با برگزاری آزمون کنکور داشته باشد اما چون یک مقدار اخذ مجوزهای مربوط به آزمون استخدامی زمان برد، زمان بندی ما قدری تغییر کرد».

به گزارش فارس، این روزها علاقه‌مندان زیادی در انتظار اطلاعیه ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و ثبت‌نام در این آزمون هستند و البته برخی کانال‌ها هم در فضای مجازی به سوء استفاده از این علاقه‌مندی می‌پردازند و به منظور جذب مخاطب، اقدام به انتشار اخبار نادرست در خصوص ثبت‌نام آزمون استخدامی دارند.

به علاقه‌مندان توصیه می‌شود که درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش کمی صبر کنند و پیگیری اخبار آن را از طریق سایت آموزش و پرورش و خبرگزاری‌های رسمی کشور پیگیر باشند.

 

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها