نبود شغل عامل شرکت آزمون‌های استخدامی در ایتالیا

به نقل از بخش انگلیسی زبان یورونیوز، مشاغل بخش دولتی در کشور ایتالیا در میان متقاضیان شغل از محبوبیت بالایی برخوردار است. تعداد متقاضیان زیاد است اما برای همه آنها کاری وجود ندارد. بدین جهت آزمون استخدامی طولانی و سخت است و تعداد زیادی از سراسر کشور در این آزمون شرکت می‌کنند.

در حدود ۲۰۰۰ نفر برای شرکت در آزمون استخدامی پرستاری در حومه شهر تورین در شمال ایتالیا اقدام کرده‌اند. از این تعداد تنها پنج نفر لباس پرستاری بر تن خواهند کرد.

متقاضیانی که برای ۵ شغل پرستاری در حومه تورین با هم رقابت می‌کنند، تنها برای حقوق ماهانه ۱٫۸۹۰ یورو در ماه رقابت نمی‌کنند. رقابت اصلی در واقع بر سر داشتن «شغلی مادام‌العمر» است. در ایتالیای امروز با وضعیت اقتصادی نامناسب، چنین شغلی فرصت خوبی برای متقاضیان است.

به عبارت دیگر نبود امنیت شغلی و رقابت تنگاتنگ برای استخدام در یک بخش دولتی به دغدغه جوانان ایتالیایی تبدیل شده است. ایتالیا با بحران اقتصادی دست به گریبان است و این یک چالش برای آینده جونان جویای کار تبدیل شده است.

بحران اقتصادی و متعاقب آن سیاست اقتصاد ریاضتی، امنیت شغلی کارگران را در مقابل صیانت از کارفرمایان و سرمایه‌های آنان آسیب‌پذیر کرده است.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها