مجوز استخدام ۳۰ الی ۵۰ هزار پرستار در کشور

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امسال با موافقت رهبر معظم انقلاب مقرر شد یک میلیارد یورو برای حل مشکلات نظام سلامت در ایام کرونا از صندوق توسعه ملی تامین شود از این یک میلیارد یورو تنها ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.
حسینعلی شهریاری درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد کمبود پرستار در کشور گفت: نظام سلامت کشور در طول سال‌ها با بحران‌های مختلفی دست و پنجه نرم کرده، اما بحران کرونا را باید بحرانی گسترده دانست که عنان کار را از دست یک وزارتخانه گرفته است؛ امروزه با گذشت ۹ ماه از شیوع بیماری کرونا شاهد رفتارهای دیگری از این ویروس ناشناخته هستیم، در طی این مدت شاهد شهادت بیش از ۳۰۰ نفر از کادر درمانی کشور بودیم که در جای خود فاجعه‌ای بزرگ است، بماند چه تعداد از هموطنان روزانه جان خود را از دست می‌دهند که اعداد و ارقام اعلامی عمق فاجعه را نشان می‌دهد.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: کشور واقعا در شرایط بحران سلامت قرار دارد، تعدادی از پرستاران چند شیفته بی‌وفقه مشغول خدمت رسانی هستند، امیدواریم کمترین قدردانی در قبال خدمات بیشمار آنها از طرف دولت صورت بگیرد، خستگی که کادر درمانی دارند به لحاظ جسمی و روحی قابل وصف نیست .حاصل این اتفاق، فرسودگی بیش از حد کادر بهداشت و درمان و همچنین ابتلا و فوت آنها به علت کووید ۱۹ است.
دولت قول استخدام ۳۰ الی ۵۰ هزار پرستار را به وزارت بهداشت داده است، تا با نیروهای جدید مقداری از خستگی کادر درمان کاهش یابد

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که بارها مطرح کرده‌ایم و نسبت به آن هشدار داده‌ایم، کمبود پرستار است. متاسفانه در سال‌های گذشته برای جذب نیروی پرستاری همکاری صورت نگرفت و برای چند سال پی در پی استخدام در حد صفر رسید؛ در حالی که سالانه چند هزار پرستار بازنشسته می‌شوند، در این شرایط که بیمارستان‌ها شلوغ هستند نیاز بیشتری به این نیروی اصلی برای کنترل بیماری است، دولت قول استخدام ۳۰ الی ۵۰ هزار پرستار را به وزارت بهداشت داده است، تا با نیروهای جدید مقداری از خستگی کادر درمان کاهش یابد.

کرونا خسارات جانی و مالی فراوانی به همراه داشته است

شهریاری تاکید کرد: امسال با موافقت رهبر معظم انقلاب قرار شد یک میلیارد یورو برای حل مشکلات نظام سلامت در ایام کرونا از صندوق توسعه ملی تامین شود؛ از این یک میلیارد یورو تنها ۶۰ درصد آن پرداخت شده است، هزینه درمانی کرونا خسارات مالی و جانی سنگینی بر دوش وزارت بهداشت و درمان کشور داشته، سنگین‌ترین هزینه از دست دادن بسیاری از مدافعان سلامت بود که قابل جبران نیست.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تسهیلاتی که به وزارت بهداشت و درمان پرداخت می‌شد از وعده استخدام پرستاران تا ارائه تسهیلات به کادر درمانی توسط کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیری می‌شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت

ترجمه رسمی مدارک به فرانسه / مترجم رسمی فرانسه

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها