بلاتکلیفی جاماندگان مربیان قرآن در راه استخدام

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از تعلل آموزش و پرورش در جذب معلمان قرآنی پیش از سال ۹۲، تصریح کرد: این معلمان باید به شیوه‌ای که همکارانشان طی سالیان گذشته جذب شدند به استخدام آموزش و پرورش در آیند و نباید آزمونی از آن‌ها گرفته شود.تعداد آن‌ها کمتر از ۳۰۰ نفر است.
احمدحسین فلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت تبدیل وضعیت تعدادی از مربیان قرآنی قراردادی بازمانده پیش از سال ۱۳۹۲، عنوان کرد: بر اساس قانون مصوب مجلس و مجوز آموزش و پرورش اقدام به جذب این مربیان قرآنی باید صورت می‌گرفت که به دلیل اهمال کاری مدیران استانی آموزش و پرورش این اقدام تا به امروز به تاخیر افتاده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ۵ هزار مربی قرآنی پیش از سال ۹۲ فقط کمتر از ۳۰۰ نفر از این مربیان جذب آموزش و پرورش نشدند، افزود: آموزش و پرورش نباید به دلیل تعلل مدیران استانی این عزیزان را از حق خود محروم کند. موضوع این جاماندگان پیش از سال ۹۲ با معلمان طرح امین متفاوت است و این افراد بایستی تا امروز به استخدام رسمی آموزش و پرورش در می‌آمدند.
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: این معلمان باید به شیوه‌ای که همکارانشان طی سالیان گذشته جذب شدند به استخدام آموزش و پرورش در آیند و نباید آزمونی از آن‌ها گرفته شود.
معلمان طرح امین با آزمون جذب آموزش و پرورش خواهند شد
وی درباره وضعیت مربیان قرآنی و پرورشی طرح امین نیز توضیح داد: با تصویب الحاق یک تبصره به بند (۲) ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در مجلس و تایید آن توسط شورای نگهبان، فرصتی برای این معلمان ایجاد شد تا در کنار آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در آزمون ۲۰ تیرماه شرکت کنند.

آزمون ۲۰ تیرماه حدود ۱۰ هزار متقاضی دارد

فلاحی افزود: تعداد معلمان طرح امین حدود یک هزار و ۴۰۰ معلم برآورد می‌‎شود و به نظر می‌‎رسد آزمون ۲۰ تیرماه این عزیزان در کنار معلمان نهضتی حدود ۱۰ هزار متقاضی داشته باشد.

منبع : خبرگزاری خانه ملت

دیدگاه ها (۱)

  1. ابولحسن شریفی گفت:

    سلام خدمت دوستان بنده ابولحسن شریفی هستم طلبه هستم بند تو نیشابور برای مدارس هم نماز میخوندم هم درهفته ۱۲ ساعت قرآن میگفتم وتدریس میکردم تایید ومدرکشو ازهمون حوزه علمیه که منو فرستاده بود به آموزش وپرورش دارم چندسال زحمت کشیدم تدریسم سخنرانیم خیلی قوی حقوقم نمیخام فقط اجازه بدین بنده خدمت کنم بعنوان معلم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها