استخدام ۳۰۰ نیروی محیط بان در سازمان محیط زیست

نخستین نشست شورای بازرسی و مدیریت عملکرد دستگاه های اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رحمان وهاب زاده مدیرکل دفتر بازرسی سازمان محیط زیست و به ریاست مدیرکل بازرسی استانداری استان برگزار شد.

وهاب زاده در این نشست با تقدیر از دغدغه زیست محیطی استاندارکهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی به نوعی با محیط زیست در ارتباط هستند و هدف از برگزاری این نشست نیز آشنایی بیشتر دستگاه های اجرایی با قوانین زیست محیطی است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه محیط زیست مشکل قانونی نداریم، اظهار داشت: ما تعامل خوبی در اجرای قوانین نداریم و انتظار می رود مسئولان استان ما را در این راستا یاری کنند.

وهاب زاده تصریح کرد: در صورتی که بدانیم به حق و حقوق شهروندان  تعرض می شود به وظیفه ذاتی و قانونی خود عمل می کنیم.

وی با اشاره به نقش دوسویه مردم در ارتباط با محیط زیست، گفت: مردم محور توسعه پایدار هستند و می توانند در حفظ و صیانت از عرصه های ملی و زیستی به عنوان حفاظت مشارکتی نقش اساسی را داشته باشند.

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان محیط زیست تاکید کرد:  خدمت به مردم اولویت نخست ما است و تمام تلاش های ما در راستای توسعه استان و خدمت به مردم باید  با رعایت مسائل زیست محیطی باشد.

وی با تاکید براینکه به هیچ وجه با توسعه مخالف نیستیم، عنوان کرد: توسعه هم عرض هیچگونه تضادی با محیط زیست ندارد اما با توسعه یک سو، یک جانبه و یک  جهتی که بدون در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی و زیست بومی و حیات وحش باشد مخالف هستیم.

وهاب زاده با اشاره به ظرفیت های زیستی و گونه های بومی استان، بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد دارای گونه های ارزشمند جانوری و گیاهی است که می تواند به عنوان مولد ژنتیکی در منطقه معرفی شود.

وی افزود: بدون شک صیانت از محیط زیست می تواند موجب ایجاد اشتغال و تولید گیاهان دارویی خوراکی در استان شود که بهره بردای بهینه از این منابع هیچگونه منع قانونی ندارد.

وهاب زاده با بیان اینکه یکی سری قوانین و مقرراتی دست و پاگیر هستند، بیان کرد: برای توسعه استان  تمام حدود اختیارات قانونی به مدیرکل محیط زیست استان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه محیط بانان با کمبود درآمد و مشکلات معیشتی رو به رو هستند، خاطرنشان کرد: سازمان با جدیت پیگیری بیمه تکمیلی محیط بانان است و در سال جاری مجوز جذب ۳۰۰ محیط بان گرفته شده است.

وهاب زاده تصریح کرد: باتوجه به اینکه محیط بانان در خط مقدم صیانت از محیط زیست قرار دارند سیاست کلی این سازمان حمایت از محیط بانان و خانواده آنها است و در این راستا پیگیر بیمه تکمیلی آنها و تحت پوشش قرار دادن محیط بانان هستیم.

وی به شهادت چند نفر از محیط بانان اشاره کرد و گفت: همانطور که در دوران دفاع مقدس دلاور مردان این استان در حفظ و صیانت از این خاک ایثارگری  کردند امروز حفظ و صیانت از انفال کمتر از آن نیست و ما آماده شهادت هستیم و  با تمام وجود از این عرصه ها صیانت می کنیم حتی اگر به بهای جانمان باشد.

وی تاکید کرد: مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد باتوجه به وجود زیستگاه های طبیعی در این استان می توانند در راستای ایجاد ایستگاه های ژنتیکی برا گونه های گیاهی و جانوری براساس قانون اقدام کنند.

محمود مومن نسب مدیرکل بازرسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه مسئله محیط زیست یکی از مهم ترین چالش های استان های حوزه زاگرس به ویژه کهگیلویه وبویراحمد است، اظهار داشت: در همین راستا برنامه ریزی لازم برای حضور و دعوت از مدیران کل بازرسی وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادها و دستگاه های مرکزی کشور انجام شده است.

وی افزود:  یکی دیگر از برنامه های ما در راستای تسهیل قوانین و مقررات این حوزه است، گفت: شرایط برنامه ریزی برای تبیین خدمات بهتر و تعامل و ارتباط معنا دار بین دستگاه های زیربنایی و دستگاه های توسعه ای با دستگاه های مرکزی را فراهم خواهیم کرد که بتوانیم خدمات مناسب تری به استان و شهرستان ها ارائه دهیم.

وی مهم ترین دستاورد سفر مدیرکل دفتر بازرسی سازمان محیط زیست به استان را ایجاد یک هماهنگی و وحدت رویه و بازگویی قوانین و مقررات مترتب بر  بر حوزه های کاری مثل دستگاه های راه وشهرسازی، شرکت گاز، شرکت برق و دستگاه های خدماتی عنوان کرد.

مومن نسب هماهنگی هاشمی مدیرکل محیط زیست استان با استاندار در خصوص تمامی مسائل مربوط به استان بدون نیاز به ارجاع به مرکز را یکی دیگر از دستاوردهای این سفر دانست و گفت: این مسائل بیشتر مربوط به حوزه های نظارتی و حقوقی است و با هدف سالم سازی نظام اداری و رعایت حقوق شهروندی انجام می شود.

وی افزود: با هدف ایجاد هماهنگی و تعامل بیشتر و وحدت رویه در منابع انسانی نشست دیگری با حضور کارکنان محیط زیست استان در محل این اداره کل برگزار می شود.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها