crm didar

۷۰ درصد دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی بیرجند جذب بازار کار شده‌اند

سرپرست مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بیرجند گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این مرکز جذب بازار کار مرتبط با رشته آموزشی خود شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا معصومی ظهر امروز در حاشیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی مراکز علمی و کاربردی خراسان جنوبی اظهار داشت: این نمایشگاه در ابتدا قرار بود در هفته پژوهش برگزار شود که به دلیل برخی مشکلات به این هفته موکول شد.
وی تصریح کرد: در این نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و فرصت‌های کارآفرینی مراکز علمی – کاربردی به نمایش گذاشته شده است.
سرپرست مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بیرجند ابراز داشت:  این مرکز علمی-کاربردی بیرجند به عنوان نخستین مرکز استان در سال ۸۲ راه‌اندازی شد که در تمام این سال‌ها حدود ۲ هزار نفر از افرادی که در حوزه‌های مختلف کاری دولتی و خصوصی مشغول به کار هستند را آموزش داده است.
معصومی ادامه داد: این آموزش‌ها بیشتر در حوزه‌های علوم کامپیوتر، حسابداری، زبان‌های خارجه و مدیریت امور فرهنگی و حقوق و رشته‌های فنی شامل ساختمان، الکترونیک، الکتروتکنیک، گرافیک و نقشه‌کشی ساختمان از جمله رشته‌های این مرکز در دو مقطع کاردانی و کارشناسی است.
وی با بیان اینکه ۲۴ رشته کاردانی فنی و حرفه‌ای، کارشناسی حرفه‌ای و مهندسی فن‌آوری در این مرکز وجود دارد، افزود: این مرکز در حال حاضر یک‌هزار و ۴۰۰ دانشجو دارد.
سرپرست مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بیرجند گفت: این مرکز نقش خود را در عرصه اشتغال کسانی که در مقطع دیپلم، فوق دیپلم و گرایش به کارشناسی داشته‌اند را ایفا کرده و به نقش‌آفرینی خود نیز ادامه می‌دهد.
معصومی یادآور شد: از نقطه‌نظر کارآفرینی، دانشجویان سابق و اساتید مرکز علمی – کاربردی بیرجند، شرکت‌هایی را مرتبط با رشته تحصیلی خود در شهرستان‌ها و بیرجند راه‌اندازی کرده‌اند.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۱۵ اختراع از دانشجویان مرکز علمی – کاربردی بیرجند در زمینه‌های طراحی‌هایی که انجام داده‌اند ثبت شده است.
سرپرست مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بیرجند گفت: در این نمایشگاه نمونه‌هایی از مقالات و پایان‌نامه‌های دانشجویان و مواردی از مقالاتی که در نشریات داخلی پذیرفته و چاپ شده در معرض دید عموم قرار گرفته است.
معصومی با بیان اینکه مسئولان این مرکز تعهد خود را به اجرا گذاشته‌اند، اضافه کرد: سختگیری و همت بالای مسئولان مرکز علمی – کاربردی بیرجند نشان از اهتمام ویژه این مرکز به امر آموزش است.
وی در ارتباط با ورود مقطع کارشناسی ارشد به این مرکز یادآور شد: متاسفانه مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تعریف نشده است.
سرپرست مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بیرجند عنوان کرد: در صدد هستیم در گروه‌های علوم یارانه و حسابداری با توجه به نیازهایی که در سطح استان وجود دارد با طراحی حداقل تک‌پودمان‌های برخی از رشته، این مشکل را رفع کنیم.
معصومی ادامه داد: امید است با رایزنی‌های انجام شده در آینده‌ای نه چندان دور شاهد ورود مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌های مورد نیاز استان در این مرکز باشیم.
وی ابراز داشت: در تعریف کارشناسی ارشد با توجه به این‌که از صفر تا صد آن باید در خود مرکز انجام شود، باید نیازهای دانشجویان لحاظ شده و نیازهای خاص را هدفمندی کنیم.
سرپرست مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این مرکز جذب بازار کار مرتبط با رشته آموزشی خود شده‌اند، افزود: همچنین این مرکز توانسته با جذب دانشجویان درحوزه‌های روابط عمومی، فنی، فرهنگی و غیره در دانشگاه پاسخگوی نیازهای فعلی خود باشد.
معصومی با اشاره به اجرایی شدن طرح نظام جامع مهارت فناوری در دانشگاه علمی کاربردی، گفت: نظام جامع مهارت و فناوری بر پایه حمایت از کار و سرمایه ایرانی در مرکز جهاد دانشگاهی اهتمام خاصی دارد.
این مسئول ادامه داد:  برقراری پیوند میان آموزش کاربردی و نیازهای شغلی، آماده سازی و تربیت تدریجی و مستمر افراد برای اشتغال و کارآموزی، انعطاف پذیری برنامه‌های آموزشی کاربردی به تناسب تحولات علوم و فنون و کسب مهارت‌های شغلی با برنامه‌ریزی هماهنگ از جمله اصول نظام جامع مهارت و فناوری است.
سرپرست مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بیرجند اذعان داشت: با توجه به اقتضائات نظام، دروس خاصی در این مرکز طراحی شده تا دانشجویان در محیط کار قرار گرفته، آن را لمس کرده و پیش از فارغ‌التحصیلی با محیط‌های کار آشنا و سپس وارد بازار کار شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها