۱۲۵ نفر جذب آتش‌نشانی قم می‌شوند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم گفت: مجوز لازم برای جذب ۱۲۵ نفر آتش‌نشان در سال جاری اخذ شده و آزمون مربوطه هم اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
عباس جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه ایمنی یکی از مهم‌ترین وظایف سازمان آتش‌نشانی است اظهار کرد: با وجود توجه فراوان شهرداری به این سازمان در سال‌های اخیر باز هم امکانات موجود شایسته شهری به وسعت و جمعیت قم نیست.
وی افزود: شهرداری قم پشتیبانی خوبی از سازمان آتش‌نشانی دارد و همین امر سبب شده است بتوانیم برنامه‌ریزی لازم به منظور فعالیت‌های آتی را به خوبی انجام دهیم.
جذب ۴۳ آتش‌نشان در سال ۹۱
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم با بیان اینکه قم دارای یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است گفت: با این حال تعداد ایستگاه‌ها و پرسنل آتش‌نشان موجود کافی نیست به همین دلیل سال گذشته درخواست مجوز برای جذب ۷۰ نفر به شورای شهر ارسال شد و شورا نیز با این درخواست موافقت کرد اما به دلیل برخی مشکلات تنها ۴۳ نفر جذب شدند هرچند ۲۰ نفر از آتش‌نشانان قم هم طی سال ۹۱ بازنشسته شده‌اند.
وی ادامه داد: با حمایت‌های شهردار و نظر مساعد شورای شهر امسال مجوز لازم برای جذب ۱۲۵ نفر آتش‌نشان صادر شده و تاییدیه آن از سوی سازمان شهرداری‌ها و مجموعه ریاست جمهوری صورت گرفته است؛ آزمون لازم برای جذب این تعداد نیرو اواخر اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
جعفری با اشاره به ضرورت تامین امکانات مورد نیاز سازمان آتش‌نشانی قم خاطرنشان کرد: خودروهای آتش‌نشانی به دلیل جابجایی حجم عظیمی از آب و کف همواره در معرض فرسودگی بوده و به دلیل عملیات‌های زیادی که انجام می‌دهند استهلاک بالایی دارند.
تقویت ناوگان آتش‌نشانی با خرید ۳۱ خودرو جدید
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بیان داشت: در سال گذشته ۱۳ خودروی سنگین به عنوان پیشرو حریق خریداری شدند و علاوه بر این پنج دستگاه اتومبیل کاپرا هم در اختیار سازمان قرار گرفت که با نصب تجهیزات لازم بر روی آنها به عنوان خودروهای نجات مورد استفاده قرار می‌گیرند ضمن اینکه سه دستگاه خودرو به عنوان پشتیبان هم خریداری شده است.
وی از خرید ۱۰ دستگاه خودروی سنگین دیگر تا اواخر اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد و افزود: به این ترتیب ناوگان خودرویی سازمان آتش‌نشانی قم تقویت خواهد شد.
جشنواره بانکی

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها