crm didar

۱۲۴ ردیف استخدامی و ۴۹۴ دانشجوی تربیت معلم جذب آموزش و پرورش لرستان می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا خدانظر دریکوند شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: مقطع ابتدایی در برخی شهرستان های لرستان به شدت با کمبود نیرو مواجه است.
وی گفت: در دوره متوسطه دوم در برخی رشته جنس های استان مازاد نیرو وجود دارد و این در حالی است که تعادل نیروها در استان رعایت نشده است.
به گفته وی با افزودن پایه ششم در سیستم آموزشی تعادل در تعداد نیروهای این سطح و آموزش آنان انجام نشده و بازنشستگی تعدادی از معلمان نیز باعث کمبود نیرو شده است.
به گفته وی در سال گذشته ۱۶۲ نیرو در سطح استان جذب شد.

** یکهزار و ۱۷۶ مدرسه ابتدایی یک تا ۱۵ نفره در لرستان فعال است
وی گفت: یکهزار و ۱۷۶ مدرسه ابتدایی یک تا ۱۵ نفره، ۴۴۷ مدرسه ابتدایی یک تا پنج نفره و ۷۲۹ مدرسه ۶ تا ۱۵ نفره در سطح استان لرستان فعال است.
دریکوند افزود: برای رسیدن به میانگین کشوری ۲۳ نفر دانش آموزان مدارس شهری را باید بالا ببریم و مانع از تعطیلی مدارس شویم.
وی اظهار کرد: نسبت معلم به دانش آموزان در سطح کشور ۸۵ درصد است در حالیکه در لرستان این نسبت حدود ۷۷ درصد می باشد که اگر ۸۵ درصد نرسد سهم لرستان در ردیف های استخدامی کاهش می یابد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان افزود: در سال های گذشته ساماندهی درستی در آموزش و پرورش استان لرستان صورت نگرفته است به نحوی که اکنون در برخی شهرستان های استان مانند الشتر، کوهدشت، رومشکان، خرم آباد و پلدختر مازاد نیرو وجود دارد در حالیکه در شهرستان های دورود، ازنا و الیگودرز به شدت کمبود نیرو داریم.
وی بیان کرد: نیروهای مازاد دارای کسری ساعت هستند در حالیکه اعتبارات بدون بهره وری هزینه می شود و باید این نیروهای مازاد را در مکان های دارای کسری ساعت ساماندهی کنیم و نیروهای بازنسسته را استمرار ندهیم.

** ۲ هزار و ۱۹۰ کلاس درس لرستان پارسال هوشمند شد
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: در سال ۹۵ یک هزار و ۱۲۴ مدرسه با حداقل یک کلاس شامل ۲ هزار و ۱۹۰ کلاس درس در سطح استان لرستان هوشمند سازی شد.
وی با بیان اینکه درآمدهای اختصاصی مراکز آموزش و پرورش لرستان ۲۰ میلیارد ریال افزایش داشته است، افزود: درآمدهای اختصاصی مراکز آموزش و پرورش استان به طور مستقیم به خزانه پرداخت می شود.
دریکوند بیان کرد: با ساماندهی این مورد در سال گذشته درآمدهای اختصاصی استان لرستان ۴۵ درصد یعنی معادل ۲۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.
وی گفت: ۹۰ درصد درآمدهای مراکز آموزش و پرورش به خود این مراکز برمی گردد و تنها ۱۰ درصد آن برای هزینه در مناطق و نواحی بدون درآمد لرستان مانند ززماهرو، کاکاوند و رومشکان هزینه می شود.
به گفته وی درآمد اختصاصی برخی شهرستان های استان به اندازه اداره مخارج آنها است.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه تعاونی مصرف فرهنگیان لرستان طبق قانون تعاون فعالیت می کند، اظهار کرد: ساختمان این تعاونی متعلق به آموزش و پرورش بوده و سال های قبل قراردادی با این تعاونی منعقد شده است.
وی افزود: در حال حاضر آموزش و پرورش از این تعاونی طلبکار است که با جدیت حقوق آموزش و پرورش مورد پیگیری قرار گرفته است.

**۳۵ درصد دانش آموزان لرستان در هنرستان ها تحصیل می کنند
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: در حال حاضر در سطح فضاهای هنرستان های استان لرستان شدت کمبود هنرجو وجود دارد که تلاش می شود در راستای مهارت افزایی دانش آموزان این مشکل برطرف شود.
وی افزود: سیاست آموزش و پرورش به نحوی است که در هر مقطعی دانش آموز مجبور به ترک تحصیل شد امکان برگشت به زندگی و اشتغال داشته باشد.
دریکوند اظهار کرد: در این راستا هر دانش آموز باید یک مهارت داشته باشد و در این راستا دانش آموزان در تابستان و اوقات فراغت تحت آموزش قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به گرایش مردم به رشته های دانشگاهی و رشته علوم تجربی بیان کرد: در راستای هدایت تحصیلی باید فرهنگ سازی شود تا دانش آموزان به سمت هنرستان و برای ورود به بازار کار هدایت شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان افزود: در این راستا حداقل نمره افزایش یافته است و آموزش های لازم به دانش آموزان و خانواده ها در راستای سوق دادن دانش آموزان به سمت استعداد آنها ارائه شده است.

** آموزش و پرورش لرستان به شدت نیازمند کمک خیران است
دریکوند گفت: آموزش و پرورش لرستان حدود ۸۰ میلیارد ریال به شرکت های آب، برق و گاز بدهی دارد که حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار گرفته شده است.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش بدون کمک مردم قادر به اداره این نهاد نیست و نیازمند کمک فکری، مشورتی و مالی مردم است.
دریکوند ادامه داد: آموزش و پرورش موظف به تعلیم و تربیت دانش آموزان به صورت رایگان است اما دست خیران را به گرمی می فشارد و به شدت نیازمند کمک آنها است.
در حال حاضر ۳۲۰ هزار دانش آموز در چهار هزار و ۲۰۰ آموزشگاه استان با پوشش تحصیلی ۹۹.۴۵ درصد تحصیل می کنند.
۷۲۷۴/۳۰۲۲
خبرنگار: مریم نریمانی ** انتشاردهنده: احسان کردی

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها