استخدام وزارت نیرو سال ۹۵ (اعلام رسمی زمان برگزاری آزمون)

در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟

سوالات آزمون استخدامی وزارت نیرو ۹۵

صفحه مخصوص قبول شدگان آزمون وزارت نیرو ۹۱-۹۴

خبر ۱۴ مهر ۹۵: امسال آزمون استخدامی وزارت نیرو برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران امروز در همایش ایثارگران صنعت آب و برق چهارمحال و بختیاری گفت: امسال آزمون استخدامی وزارت نیرو برگزار می شود.

مرادی افزود: پیش بینی می شود از بین ۹۰۰ سهمیه، پانصد نفر از فرزندان ایثارگران، جانبازان و خانواده معظم شهدا استخدام شوند.

وی برگزاری همایش ایثارگران صنعت آب و برق را در سراسر کشور بسیار ارزشمند بیان کرد.

چهارمحال و بختیاری ۲۲۴ شهید و ایثارگر در صنعت آب و برق دارد.

در این همایش یاد و خاطره رشادت های رزمندگان اسلام درصنعت آب و برق چهارمحال و بختیاری گرامی داشته شد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما


اعلام رسمی زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت نیرو در سال ۹۵

درگاه رسمی دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو دقایقی پیش در خبری به زمان برگزاری آزمون استخدامی شرکتهای وابسته (غیر دولتی) توزیع برق و آب و فاضلاب های شهری در سال ۹۵ پرداخت. قبلا معاون وزیر نیرو از برگزاری این آزمون در اواخر پائیز خبر داده بود.
درگاه رسمی دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو دقایقی پیش در اطلاعیه ای اعلام کرد: آزمون استخدامی شرکتهای وابسته (غیر دولتی) توزیع برق و آب و فاضلاب های شهری در نیمه دوم سال جاری برگزار خواهد شد. اطلاعات تکمیلی درخصوص نیازهای استخدامی متعاقباً اعلام می گردد.

در این خبر فقط اشاره شده است که این آزمون امسال و در نیمه دوم برگزار می گردد و تاریخ مشخصی اعلام نشده است.

قبلا مهندس مهاجری در گفت و گو با برق نیوز خبر داده بود: برای برگزاری این آزمون نیازی به اخذ مجوز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و … نیست و خود وزارت نیرو می تواند در این خصوص برنامه ریزی های لازم را داشته باشد که در حال انجام است.

معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو داشت: زمان برگزاری آزمون ها معمولا در پائیز است و ما نیز سعی خواهیم کرد در صورتیکه تعداد افراد مورد نیاز به حدنصاب لازم برسید این آزمون را تا اواخر پائیز امسال برگزار نماییم.

وی گفت: تعداد مورد نیاز جهت برگزاری آزمون استخدامی وزارت نیرو برای شرکت های غیردولتی وابسته به وزارت نیرو حدودا هزار نفر خواهد بود و فعلا هنوز این تعداد اعلام نیاز نشده است.
با اعلام خبر می توان گفت اعلام نیاز های استخدامی وزارت نیرو به حدی رسیده است که این آزمون تا چند ماه آینده برگزار شود.

گفتنی است سال گذشته در تاریخ ۳۱ اردیبهشت آزمون وزارت نیرو برای استخدامی های مورد نیاز در بخش شرکت های غیردولتی وابسته به وزارت نیرو اعم از شرکت های توزیع نیروی برق، شرکت های مدیریت تولید نیروی برق (نیروگاه ها)، شرکت های آب و فاضلاب و… برگزار شده بود.

در آزمون سال گذشته حدودا ۱۸۰۰ نفر برای صنعت آب و برق از طریق آزمون و مصاحبه پذیرفته شد که از این میزان ۶۶۰ نفر به برق اختصاص داشت.

در آزمون قبلی حداکثر سن ثبت نام برای داوطلبین کارشناسی ۳۰ سال و داوطلبین کارشناسی ارشد ۳۲ سال علام شده بود که از طریق آزمون کتبی و مصاحبه افراد نهایی استخدام می شدند.

شایان ذکر است که در ازمون سال گذشته به جز رشته برق (قدرت، الکترونیک، مخابرات، کنترل، شبکه های انتقال و توزیع) در دیگر رشته ها نظیر مهندسی مکانیک،مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)، مهندسی صنایع، مهندسی ایمنی، فناوری اطلاعات، شیمی، ریاضی، آمار، مدیریت های بازرگانی و صنعتی و دولتی، حسابداری، حقوق، میکروبیولوژی، علوم ارتباطات، بهداشت محیط، علوم اقتصادی، اقتصاد، برنامه ریزی اقتصادی، علوم سیاسی، علوم ارتباطات اجتماعی ، روابط عمومی ، کارشناسی چند رسانه ای ، مدیریت اطلاعات و ارتباطات ، ارتباط تصویری ، مدیریت رسانه و مدیریت بیمه نیز استخدامی وجودداشت.

در آزمون های مربوط به شرکت های غیردولتی و وابسته به وزارت نیرو در رده کاردانی (تکنسین) هم استخدامی وجود داشته است این درحالی است که در آزمون قبلی وزارت نیرو که برای شرکت های دولتی پذیرش داشتند حداقل مدرک مورد نیاز مدرک کارشناسی بوده است.


استخدام جدید وزارت نیرو در سال ۹۵

بازار کار : وزارت نیرو در سال ۹۵ نیز آزمون استخدامی خود را برای پذیرش نیروهای مورد نیاز خود برگزار می کند.این آزمون به‌منظور جذب نیروی انسانی موردنیاز شرکت‌های توزیع برق، شرکت‌های مدیریت تولید برق و شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور به‌صورت همزمان در کل کشور برگزار می‌شود.
یک منبع موثق گفت: هم اکنون شرکت های غیردولتی وابسته به وزارت نیرو در حال جمع آوری نیازهای مورد استخدامی خود هستند و تعدادی از شرکت ها نیز نیروهای مورد نیاز خود را مشخص کرده اند و در حال گرفتن مجوز تعداد افراد قابل پذیرش هستند.
ّبروی گفت: در خصوص زمان برگزاری آزمون هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده است اما با توجه به برنامه ریزی  های صورت گرفته احتمال برگزاری آن در شهریورماه و یا مهرماه وجود دارد.
وی همچنین بیان داشت: آزمون استخدامی شرکت های دولتی که سال گذشته برگزار شد به دلیل تصمیم دولت به صورت مشترک و توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد ولی آزمون امسال توسط مرکز آزمون نیرو وابسته به خود وزارت نیرو برگزار می گردد.
این فرد مسئول بیان داشت: به مرکز آزمون نیرو گفته شده است که خود را آماده برگزاری این آزمون کند و مقدمات آن را فراهم نماید تا بعد از نیازسنجی و اخذ مجوزهای مربوطه این آزمون برگزار شود.
وزارت نیرو در سال ۹۵ نیز آزمون استخدامی خود را برای پذیرش نیروهای مورد نیاز خود برگزار می کند.این آزمون به‌منظور جذب نیروی انسانی موردنیاز شرکت‌های توزیع برق، شرکت‌های مدیریت تولید برق و شرکت‌های آب و فاضلاب شهری سراسر کشور به‌صورت همزمان در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود.

آرشیو استخدام وزارت نیرو

 

دیدگاه ها (۱۵,۸۵۱)

 1. مهی جون می‌گه:

  سلام
  توروخدا زمان دقیق ثبت نام و برگزاری ازمون رو برای من میل کنین لطفا
  ممنونم

 2. مهیار می‌گه:

  متاسفانه از یکی از کارمندای برق شنیدم که وزیر گفته فعلا نیرو نگیرید امیدوارم که واقعیت نداشته باشه
  چرا این همه خبر میدن که قرار هست پاییز آزمون بگیریم و حالا که اخر پاییز هست هیچ خبری نشده.

  برق همه جا هم قطع میشه با یه برف

 3. سهیلا می‌گه:

  سلام تاریخ دقیق ثبت نام آزمونو ممنون میشم اگه ایمیل کنید برامون .هموز که خبری نیست.

 4. علی می‌گه:

  |س این آزمون ۹۵ وزارت نیرو چی شد؟؟؟؟

 5. امیر می‌گه:

  سلام کلیه دوستان تو رو خدا اگه منابع آزمون برق منطقه ای رو دارید بگید

 6. ارشد سازه می‌گه:

  سلام دوستان
  من ارشد سازه ابی میخونم تا بحالم ازمون اسخدامی شرکت نکردم ،این ازمونها وزارت نیرو رو کی باید شرکت کنیم ؟
  منون

 7. مهدی می‌گه:

  ین ایتحدامی رو ببرید بالا . کار نیست. متولد ۶۳ هستم و متاهل و بیکار.

 8. محسن می‌گه:

  سلام واقعا دهه شصتی ها خیلی بهشون ظلم میشه اگر سن استخدام رو افزایش ندهند خداییش با این وضع استخدام و این همه دهه شصتی در انتظار باید سن استخدام برای لیسانس ۳۵و برای فوق لیسانس ۴۰ و برای دکتری ۴۵ باشه تا حد اقل این محدودیت سنی دیگه رو دوششون نباشه و یه کم امیدوار باشند

  • آخرین قسمت می‌گه:

   سلام……به نظرت احتمال داره قبول کنن ؟ کاش همه اعتراض میکردن این شرط سنی تغییر میکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. یه ایرانی می‌گه:

  سلام دوستان فقط اومدم بهتون بگم اکثر قبول شدگان در مصاحبه آزمون ۹۴/۲/۳۱ با پارتی بودند. چون حقوق در حد ۳ تومن میدن و اول آشنا دارا رو قبول کردند اگر توجه بکنید نتیجه هم توی هیچ سایتی اعلام نشده.

  • حسین می‌گه:

   دوست عزیز، شمایی که اینقدر قاطع میگی پارتی بازی شده،مگه تو آزمون فراگیر سوم که دستگاهای دولتی بودن و مایی ام ک برق منطقه ای قبول شدیم پارتی داشتیم؟ برای مام حول و هوش ۳تومن قراره بدن،ولی دلیل نمیشه ک هرکسی اینجور جاها قبول شده آشنا و واسطه داره

   • حسین می‌گه:

    منظورم فراگیر دوم که اسفند ۹۴ برگزار شد بود

    • بهنام می‌گه:

     حاجی شما بشین حسابی بخون و جای نخونده باقی نگذار بعد اگه قبول نشدی بیا هر چی دلت خواست بگو ،، بابا نمیخونین بعد هی میگین پارتی بازیه پارتی بازیه و بقیه رو هم نا امید میکنین ،، نکنین این کارو بزارین ملت بخونن خودتونم بخونین

  • معترض می‌گه:

   من دوره قبل شرکت کردم و حق با دوست عزیزه توهیج جااعلام نکردن که نتایجش چی شد

 10. منبع آگاه می‌گه:

  با سلام.دوستانی که نیروگاه بندر عباس قبول شدند مراحل نهایی روندجذب در حال انجام است و طی ۲ ماه آینده جهت مصاحبه تماس گرفته میشود با افراد.

 11. اوین می‌گه:

  چرا فیزیک نیست بین رشته ها؟
  دلیلش چیه واقعا که رشته فیزیک رو از همه استخدامی ها خط زدن؟
  مگه ما کار نمیخوایم؟

 12. میلاد می‌گه:

  خواهشا خواهشا خواهشا به گوش مسئولین وزارت نیرو برسونین سن استخدام رو بالا ببرن. کار نیست . سن بیکارها بالا رفته .خیلی نامردیه که با گذاشتن محدودیت سنی بیشتر بیکارها رو از شرکت تو آزمون محروم کنن. به فکر دهه شصتیهای بدبخت هم باشین

  • آخرین قسمت می‌گه:

   سلام واقعا حرف دل دهه شصتی های بدبخت را زدی…دمت گرم..خدا وکیلی این خیلی ظلمه!!!! لااقل ۳۵ سال تمام را بذارن برای همه……..

 13. محمد می‌گه:

  سلام دوستان ما دعوت به کار شدیم نیروگاه کهنوج از استان کرمان رشته مکانیک

 14. محمد می‌گه:

  چرا زمان ثبت نامش مشخص نیست اخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. رضا می‌گه:

  سلام. لینک ثبت نام نداره? از کجا باید ثبت نام کنیم?

 16. عادله می‌گه:

  سلام،لینک ثبت نام نداره؟

 17. رضا می‌گه:

  از برق منطقه ای تهران کسی هست؟

 18. ali می‌گه:

  در آزمون فراگیر دوم چرا کسانی که سابقه کار دارن باید براشون سهمیه قائل بشن ما چه گناهی کردیم که آشنا نداشتیم بریم سر کار سهمیه نداریم

 19. آبفار یزد می‌گه:

  سلام.کسی از آبفار یزد اینجا هست،نگفتن شروع به کا کیه؟دارم دیوونه میشم از بس بیکارم

 20. امیر می‌گه:

  سلام دوستان
  ممنون میشم منابع اازمون برق منطقه ای رو اعلام کنید

 21. TARANE می‌گه:

  با سلام
  این استخدام جدید که شرایط اختصاصیشو گذاشتید کی هست زمان ثبت نامش و جزئیات رشته و شهرها و غیره

 22. ارشد عمران می‌گه:

  از دوستانی که مصاحبه تخصصی رو پشت سر گذاشتن کسی هست که به مصاحبه عقیدتی دعوت شده باشه؟

 23. سوگلی می‌گه:

  سلام دوستان
  من زنگ زدم وزارت نیرو بندرعیاس گفتن به ما خبری از لغو شدن مصاحبه ندادن ولی هنوز تصمیمی برا مصاحبه گرفتن نداریم
  معلوم نیست واقعا چطوریه …..ما الان باید چیکار کنیم …..

 24. نیروگاه می‌گه:

  سلام بچه های نیروگاه بندرعباس
  یکی از مسئولان توانیر تهران به نام آقای شهریور امروز گفتن که استخدامی نیروگاه بندرعباس کلا لغو شد چون مدیر عامل جدید گفته که به این نیروهای جدید نیاز نداره و گفتن که این خبر نهاییه.

  • علی می‌گه:

   مگه همچین چیزی امکان داره
   ازمون دولتی و سراسری بوده
   مدیر عامل که نمیتونه همچین تصمیمی بگیره
   ما برا ازمون خیلی زحمت کشیده بودیم که قبول شدیم
   اگه واقعا اونجا نیرو نمیخواست ما برای جای دیگه ثبت نام میکردیم
   همه قبول شدگان باید اعتراض بکنیم و حقمون رو بگیریم
   لظفا بقیه هم نظر بدن

 25. یه نفر می‌گه:

  سلام از دوستانی که در آزمون اردیبهشت وزارت نیرو پذیرفته شدن کسی مشغول به کار شده؟
  ممنون میشم اطلاع رسانی کنید

 26. میلاد می‌گه:

  سلام بخدا من کاردان مکانیک دارم امتحانمم عالی دادم ولی خبری نشد یکی از دوستام بامن امتحان داد شهید مفتح قبول شد چون کاردانیش ملی بود دانشگاه آزاد وعلمی کاربردی رو قبول نکردن چرا کارنامه هارو ندادن یه گیری تو کاره

 27. محسن می‌گه:

  بچه ها بنظرتون واسه استخدام شرکت توانیر خوبه یا برق منطقه ای؟

 28. شهرزاد می‌گه:

  سلام دوستان من میخوام ازمون برق رو شرکت کنم اما استان همدان مثل اینکه استخدام نمیکنه انگار که تنها استانی که استخدام ندارن استان همدانه جریانش چیه کسی میتونه کمکم کنه؟

 29. مهندس برق می‌گه:

  آقا تو رو خدا یکی جواب بده.
  یه مهندس برق قدرت که با نمره ۳۰۰۰ جذب شرکت توزیع میشه رده ی شغلیش چی هست ؟بهره برداره؟ امور مشترکینه؟
  و یه سوال خیلی مهم دیگه. چقد حقوق میگیره حدودا؟
  لطفا جواب بدید عزیزان.
  سپاس

 30. Minmin می‌گه:

  سلام دوستان
  توزیع برق تبریز بعد مرحله پزشکی مرحله دیگه ای هم داره؟مثلا گزینش عقیدتی یا تحقیقات محلی؟اگه آره از کیفیت یا زمانش خبری ندارین؟ممنون

 31. ن می‌گه:

  سلام بچه ها ازآبفارتبریز چه خبر؟

 32. سوگلی می‌گه:

  سلام
  منم کارشناس مالی بندرعباس قبول شدم ولی هنوز زنگ نزدن برا مصاحبه

  • سلام می‌گه:

   سلام
   منم قبول شدم کاردانی برق
   ولی هیچی
   از بچه ها مکانیکم خبر دارم هیچ
   این نیروهاشرکتی که من دیدم اونجا
   بعیدمارو قبول کنن!

  • علی می‌گه:

   سلام منم نیروگاه بندرعباس قبول شدم ولی نمیدونم چرا برا مصاحبه دعوت نمیکنن
   از همه شهرها دعوت شدن برا مصاحبه به جز بندرعباس

   هیچکس هم جوابگو نیس
   ولی باید همه بچه ها که قبول شدیم یه فکر درست بکنیم

 33. وحید می‌گه:

  سلام دوستان
  از نیروگاه بندر عباس خبری در دست نیست؟؟؟
  هنه جا مصاحبه ها رو گرفتن ولی اینا هنوز خبری ازشون نیست
  اگر کسی خبر داره لطف کنه بگه

 34. به آقاي مجيد می‌گه:

  ببخشید میشه بگید تو چه مرحله ای بهتون گفتن که کارت ایثار شما موردقبول نیس؟

 35. سعید می‌گه:

  سلام دوستان
  کسی از شرکت توزیع استان آذربایجان غربی خبری نداره ؟
  نتایج مصاحبه کی معلوم میشه

  • masod می‌گه:

   سلام سعید من هم از توزیع اغ هستم می کن تکنسین سهمیه ای ها رو اس زدن برای سو بیشینه و بزشکی وهمین از مهندسی و ازاد خبری ندارم

 36. وحید می‌گه:

  سلام
  از دوستان کسی هست که در آزمون استخدامی نیروگاه شهید مفتح همدان سال ۹۴ شرکت کرده باشه؟میخواستم بپرسم فرآیند استخدام الان در چه مرحله ای قرار داره؟

 37. Minmin می‌گه:

  دوستان کسی میدونه استخدام شرکت توزیع برق پیمانی هست یا قراردای؟کسی جایی در این مورد چیزی دیده؟

 38. حامی می‌گه:

  از دوستان بزرگوار ومطلع قبلاً اینجا حضور داشتند واز برگزاری آزمون جدید وزارت نیرو اطلاع می دادند؛ولی حیف که جاشون خالیه و ما هم بی اطلاع و معطل؟

 39. سلام می‌گه:

  دوستان شما گزینش شدید؟

 40. سهميه ايثارگري ارتش می‌گه:

  سلام اون دوستی که دوماهپیش حدودا پیام گذاشتخ وگفته کارت ایثار ارتش رو قبول نکردن میشه توضیح بده تو چه مرحله ای بوده؟و به این دلیل رد شده یا نه؟چون اولش نوشته بودید کخ باهام تماس گرفتن که قبول شدم ولی بغدگفتن سهمیه ندارم،نفهمیدم شما رد شدید درآخر دوست عزیز یا نه؟ممنونم

  • مریم می‌گه:

   همون مرحله اول برای تطبیق مدارک اینترنتی بود. رد نکردند بلکه سهمیه ام رد شده و به عنوان داوطلب آزاد نمره ام با بقیه مقایسه شده بود.برای مصاحبه دعوت شدم ولی بعد از مصاحبه هنوز خبری نیست.

  • مجید می‌گه:

   باهام تماس گرفته بودن ک قبول شدی و مدارک بیار.وقتی کارت ایثار بردم گفتن ارتش شامل سهمیه ایثارگری نیست و فقط سپاه و بسیج قبوله و پیچوندن منو.رفتم ارتش و گفتن هر نامه ای که بخوای میدیم بهشون اما خیلی راحت ظرف دو روز گفتن ک اسامی رو واسه مصاحبه رد کردیم و شمام دیگه فکرشو نکن

 41. ارشد عمران می‌گه:

  کسی از اراک هست که مصاحبه رفته باشه؟ رشته نظارت؟

 42. یحیی عاشوری می‌گه:

  دوستان عزیز صحبت های شما مربوط به استخدامی ۹۳ وزارت نیروه یا استخدامی سال۹۴ وزارت نیرو؟ ما که اردیبهشت امسال آزمون دادیم، فقط نتایج آزمون کتبی اعلام شده، نه مصاحیه ای، نه چیزی. اگه کسی در جریان آزمون امساله اطلاع رسانی که لطفا. ممنون

 43. مهندس برق قدرت می‌گه:

  با سلام.دوستان من برا کارشناس بهره برداری شرکت توزیع قبول شدم.کارشناسی برق قدرت دارم.بچه ها من هیییییچ اطلاعی درباره میزان حقوقش ندارم.دوستایی ک اطلاع دارن اگه راهنمایی کنن بسیار سپاسگزار میشم.

 44. شیرین می‌گه:

  من ۲ سال آب منطقه ای قبول شدم.اوضاعش افتضاحه

 45. سلیمانی می‌گه:

  سلام دوستان تورو خدا اگه از زمان شروع به کار شرکت آب وفاضلاب روستایی خبر دارین بگین قبولین سال ۹۳ روعرض میکنم اگه خبر دارین لطفا جواب بدین.ممنونم

  • فرهاد می‌گه:

   سلام آب وفاضلاب روستایی فعلا خبری نیست ولی آب منطقه ای کارشون شروع شده.تو سایت آب منطقه ای مازندران خبرش هم اومده

 46. سلیمانی می‌گه:

  سلام من فرزند شهید هستم از استان آذربایجان شرقی پارسال مدار کمو اداره آب وفاضلاب روستایی دادم همه مراحلش طی شده ولی هنوز شروع به کار نکردیم شما میدونید کی شروع به کار میکنیم ممنون میشم اگه جواب بدین.

 47. سلیمانی می‌گه:

  سلام من فرزند شهید هستم پارسال مهرماه مدارک دادم برای شرکت آب وفاضلاب روستایی همه مراحل طی شده ولی هنوز شروع به کار نکردیم شما میدونید کی شروع به کار میکنیم توروخدا جواب بدین ممنون میشم .در ضمن از استان آذربایجان شرقی هستم.

 48. سوگلی می‌گه:

  سلام دوستان به من برای مصاحبه زنگ نزدن امکانش هست زمان مصاحبه استانها فرق داشته باشه؟؟
  من کارشناس مالی نیروگاه بندر قبول شدم و مدارکمو تحویل دادم
  ممنون میشم جواب بدین

 49. کرمانشاهی می‌گه:

  سلام دوستای عزیز در کمال ناباوری به من زنگ زدن گفتن که قبولی ۴شنبه همین هفته کارشناس اداری کرمانشاه

 50. اواااااااااا می‌گه:

  برای مصاحبه عقیدتی یک ونیم برابرظرفیت دعوت میشن

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها