استخدام وزارت بهداشت سال 94+ کمبود ۲۰۰ هزار پرستار در کشور

استخدام وزارت بهداشت سال 94+ کمبود ۲۰۰ هزار پرستار در کشورReviewed by Admin on Sep 6Rating:

سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟

 

استخدام دانشگاه های علوم پزشکی سال ۹۳

خبر ۹ شهریور ۹۴: کمبود ۲۰۰ هزار پرستار در کشور

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به کمبود ۲۰۰ هزار پرستار در کشور گفت: برنامه‌های زیادی جهت رفع این کمبود داریم.

ه گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمد میرزابیگی در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت و ارایه عملکرد معاونت پرستاری برگزار شد اظهار داشت: دولت تدبیر و امید اولین دولتی است که وزارت بهداشت آن با وجود معاونت پرستاری شروع به کار کرد و از مجموع ۴۵ برنامه مصوب در شورای معاونین طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ تاکنون تعدادی از برنامه‌های عملیاتی محقق شده و تعدادی در راه تحقق است.

وی در رابطه با برنامه‌های مدیریتی این معاونت افزود: حفظ جایگاه معاونت پرستاری، ارتقای جایگاه دفاتر پرستاری در دانشگاه‌ها و مشارکت در بازنگری چارت‌های پرستاری بیمارستانی و شرایط احراز مشاغل پرستاری از اقداماتی است که در حوزه اجرایی و نظارتی انجام می‌دهیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: کمیته‌هایی مشترک از جمله اعتباربخشی، ارتقای اورژانس، بهداشت جامعه و شورای کارانه تشکیل شده است همچنین کمیته نظارت و ممیزی و بررسی بیمارستان‌های بیش از ۳۰ دانشگاه تشکیل و به تخلفات با همکاری تنگاتنگ بازرسی وزرات و معاونین توسعه و درمان رسیدگی و پیگیری شد.

میرزا بیگی از تشکیل شورای مشاورین با مشارکت افراد حقیقی و حقوقی خبر داد و افزود: بالغ بر ۲۰ بخشنامه پرستاری به دانشگاه‌ها و سایر مجامع در طی کمتر از یک سال و نیم با امضای وزیر یا یکی از معاونین توسعه و در موارد محدودی درمان و پرستاری ابلاغ شد.

وی با اشاره بر تاکید بر اجرای قوانین اجرا نشده پرستاری دولتی در حوزه غیردولتی و تامین اجتماعی با امضای وزیر بیان داشت: ارسال مجدد تعرفه‌های خدمات پرستاری به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت اقدام در شورای عالی بیمه از جمله برنامه‌های انجام گرفته است این مساله همچنان در جال پیگیری است و از مجلس، سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و سایر دستگاه‌های مربوطه خواستاریم که در این زمینه پاسخگو باشند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در ادامه از تشکیل بانک اطلاعات مدیران پرستاری در سطوح مختلف و استفاده بنا به اقتضاعات خبر داد و اعلام کرد: سامانه اطلاعات منابع و عملکرد پرستاری با رویکرد بالینی برای ساماندهی نیرویی انسانی، شیفت‌ها، روش‌های مراقبت و … تشکیل شده است.

میرزابیگی با اشاره به بازتعریف و ساماندهی حوزه‌های فعالیت حرفه‌ای پرستاران در سطح جامعه مانند ارایه خدمات در منازل، دفاتر کار و … افزود: ارایه خدمات حرفه‌ای پرستاران در سطح جامعه در حال حاضر جزء برنامه‌های جدی ما است و مراحل آخر خود را طی می‌کند این موضوع عرصه جدید کاری برای پرستاران و پزشکان جهت ارایه خدمات درمانی و مراقبتی ایجاد می‌کند.

معاون پرستاری وزرات بهداشت با اشاره به اینکه تا کنون راه‌کار شفافی برای فعالیت حرفه‌ای پرستاران در سطح جامعه نبود اظهار داشت: در حال حاضر اقدام بین بخشی بسیار خوبی در این زمینه انجام گرفته است و لازم بوده که افرادی را مسلط برای ارایه خدمات به مردم در سطح جامعه همچون دفاتر کار و منازل داشته باشیم.

وی در ادامه در رابطه با مسایل عملی، آموزشی و پژوهشی پرستاران از ابتدای دولت تدبیر و امید گفت: بازنگری آموزش پرستاری بالینی و اجرای پایلوت در دانشگاه شهید بهشتی از جمله اقدامات در این زمینه است.در حال حاضر در این بازنگری دانشجویان ۲ سال اول تحصیل درس تئوری پس از آن تئوری و عملی و سپس تنها به صورت عملی درس‌ها را فرا می‌گیرند و سرانجام براساس گرایش فعالیت خود را انجام می‌دهند.

میرزابیگی ادامه داد: تامین اعضای هیات علمی پرستاری بالینی امسال اجرایی می‌شود و سطح بندی علمی مراقبت‌های پرستاری نیز انجام گرفته است که در این سطح‌بندی سه سطح اولیه عمومی، تخصصی و فوق‌تخصصی پیش‌بینی شده دوره اولیه تعریف یک دوره حداکثر یک ساله غیردانشگاهی با ۳۳ شرح وظیفه است.

وی افزود: دوره عمومی دوره دانشگاهی ۴ ساله و دوره تخصصی و فوق‌تخصصی تحصیل دوره دانشگاهی ارشد ویژه است.

عاون پرستاری وزرات بهداشت با اشاره به اینکه در ۱۸۵ دانشکده پرستاری حدود ۵ تا ۶۰ هزار نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری داریم گفت: با این وجود نیاز ما بیش از این بوده و در تلاشیم که ظرفیت‌ها افزایش و در بخش کارشناسی آن را تا دو برابر برسانیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۰ هزار پرستار در کشور کم داریم تصریح کرد: با اجرای سیاست‌های جدید ظرفیت‌های پرستاری را افزایش خواهیم داد.

میرزابیگی عنوان داشت: در کشور نیاز به پرستارانی چند پیشه نیز وجود دارد به طور مثال پرستار ویژه بیماران مبتلا به سرطان یا گوارش، خون و … که ما برای این مساله ۱۸ دوره را تعریف کرده و ۵ دوره آموزشی را امسال از مهر ماه آغاز خواهیم کرد تا بیمار سرطانی را پرستار متخصص دوره دیده در عرصه سرطان در بیمارستان یا منزل مراقبت کنند و ما این مساله را به صورت جدی پیگیری و آن را انجام می‌دهیم این دوره‌ها برای عموم پرستاران کارشناس است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سطح پرستاران دوره دیده ویژه بیماری خاص حداقل ۳ ماه و حداکثر ۶ ماه است افزود: این پرستاران هم در منازل و هم در بقیه جاها می‌توانند خدمات پرستاری را به صورت ویژه ارایه دهند.

میرزابیگی با بیان اینکه هیچ جای دنیا این مساله وجود ندارد که عرصه مراقبت اولیه بیمار توسط پرستار با سواد دانشگاهی انجام شود گفت: خدمات پرستاری در عرصه‌های کمکی، عمومی و تخصصی انجام می‌شود. ما در گذشته در کشور قبل از سطح کارشناسی سطوحی مانند کمک احیا و بهیار داشتیم و پس از آن پرستار کارشناس قرار داشت ولی از دهه ۷۰ اینها را حذف کردیم و پرستار کارشناس را دم دست‌ترین پرستار قرار دادیم و همه از آن توقع داریم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک رده‌ای را تحت عنوان کمک پرستاری با ۳۳ وظیفه مشخص کرده‌ایم افزود: حمام بیمار در تخت، ماساژ پوست، اندازه‌گیری فشار خون نبض و تنفس، تزریقات زیر جلدی، برداشتن پانسمان ساده، نظافت دهان و دندان از جمله این وظایف ۳۳گانه برای کمک پرستارانی است که دوره بهیاری یک ساله را طی کرده‌اند.

عاون پرستاری وزرات بهداشت تاکید کرد: پرستار خدمات دانشگاهی را دارد و وظایف کمک پرستار بر عهده او نیست ولی نظارت بر فعالیت بهیار یک ساله را پرستار خدمات دانشگاهی انجام می‌دهد.

میرزابیگی تصریح کرد: نهادهای عمومی غیردولتی، انجمن های عملی و حرفه‌ای واجد شرایط از جمله نهادهایی هستند که می‌توانند طی امضای تفاهم‌نامه با معاونت پرستاری بهیاران یک ساله را تربیت کنند. همچنین ما این موضوع را به دانشگاه‌ها اعلام کرده‌ایم که هر کس شرایط تربیت رده بهیاری یک ساله را دارد وارد عمل شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: ما مکانیزم نظارتی برای اینکه تخلفی در زمینه تربیت دوره یک ساله بهیاری و استخدام آنها انجام نگیرد مکانیزم‌های نظارتی را تقویت کرده‌ایم همچنین تناسب کمک پرستاران را با پرستاران رعایت می‌کنیم و در واقع می‌توان به ازای هر ۴ پرستار از یک نفر کمک پرستار یا بهیار یک ساله جهت ارایه خدمات پرستاری به بیماران بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به اینکه پیش از این دوره‌های ۴ ماهه‌ای وجود داشت که در واقع افرادی را همچون کمک پرستاران تربیت می‌کرد اظهار داشت: به ما گزارشاتی واصل شد که آموزش‌های ناکافی بوده و ساماندهی شده نیست لذا تصمیم گرفتیم که دوره‌ها یک ساله شود.

وی افزود: نمی‌دانم چه کسی لفظ پرستاری مهارتی و غیر مهارتی را بیان کرد. این مساله سبب ایجاد نگرانی در پرستاران شد چرا که جهت حل مشکلات بیماران پرستاران خود پیشگام هستند.

یرزابیگی با اشاره به اینکه برخی انتقاد می‌کند که با وجود ۱۴۰ پرستار فارغ‌التحصیل و ۶۰ هزار دانشجوی دانشکده پرستاری به کارگیری کمک پرستار مناسب نیست تصریح کرد: دوره بهیاری یک ساله نگرانی برای سایر پرستاران ندارد و این افراد وظایف خاص خود را تحت نظارت پرستاران کارشناس و بالاتر انجام می‌دهند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در رابطه با نتایج برنامه‌ها در حوزه نظام پرداخت پرستاران اظهار داشت: به روز رسانی کارانه‌های پرستاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برای اولین بار در تاریخ پرستاری کشور در دولت تدبیر و امید انجام شد همچنین مبنای پرداخت کارانه‌ها از ۲۲.۵ درصد به ۲۷.۵ درصد رسید.

وی از پرداخت کارانه ‌های پرستاران با ضریب ۱.۷ از مهر ماه سال ۹۳ خبر داد و گفت: پرداخت کارانه‌ها به صورت عملکردی از مهر ماه سال ۹۳ انجام شد و پرداخت مابه‌التفاوت آن نیز در سال ۹۴ صورت گرفت. همچنین پرستاران شرکتی و تبصره‌ای و … برای دریافت کارانه مشمول شدند.

میرزابیگی تصریح کرد: اختیاری کردن پرداخت کارانه‌ها به دو صورت اتخاذ روش پرداخت عملکردی یا پرداخت با ضریب ۱.۷ و برخورداری از اضافه کار با ضرایب به روال سابق از دیگر برنامه‌های انجام شده است.

وی درمورد منابع انسانی در حوزه پرستاری و رفع کمبودها تاکید کرد: خوشبختانه تا الان تعداد زیادی پرستار (۹ هزار نفر ) به کارگیری و شرکتی نیز که زیرمجموعه هیات امنای ارزی وزرات بهداشت است تشکیل شد و در کل کشور این بضاعت را دارند که با تک تک دانشگاه‌ها قرارداد ببندد و نیروهای بیمارستان‌ها را از جمله نیروهای پرستاری تامین کنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدتی را جهت تامین منابع انسانی و رفع کمبودها انجام داده‌ایم که بکارگیری دانشجویان ترم ۶ به بالا، به کارگیری نیروهای جایگزین مرخصی زایمان و بکارگیری نیروهای طرحی از طریق تمدید طرح دو ساله و پیام‌آوران بهداشت از جمله برنامه‌های کوتاه مدت و تهیه سند توسعه پرستاری و عرضه و تقاضا همچنین جذب ۷ هزار پرستار از طریق جذب به صورت دولتی برای مراکز درمانی تازه تاسیس از اقدامات تامین کمبود نیرو در دراز مدت است.

وی درمورد اقدامات فرهنگی و اجتماعی حرفه ای پرستاران بیان داشت: هنوز چهره‌ واقعی پرستاران برای مردم در جامعه به تصویر کشیده نشده است و ما برای ساخت سریال ۵۰ قسمتی پرستاران با هدف افزایش منزلت اجتماعی پرستاران در شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی به مناسبت یک صدمین سالگرد آکادمیک شدن حرفه پرستاری برای نخستین بار در تاریخ پرستاری اقدام کرده‌ایم که امیدواریم تا روز پرستار این سریال به نمایش درآید.

میرزابیگی افزود: ابلاغ دستورالعمل ویژه اجرایی برای بزرگداشت مقام پرستار در روز پرستار سال جاری و برگزاری موفق کنگره سالانه اخلاق حرفه‌ای در پرستاری از دیگر برنامه‌های ما جهت ارتقای موضوع فرهنگ و اجتماع حرفه‌ای میان پرستاران است.

منبع: سلامت نیوز

 

خبر 10 اردیبهشت 94 استخدام :  استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل

 

خبر 9 اردیبهشت 94 استخدام: اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی اسفند 93

داوطلبان محترم جهت مشاهده نتایج  اولیه آزمون استخدامی 22 اسفند 93 دانشگاه علوم پزشکی کردستان فایل زیر را دانلود نمایید.
جهت دانلود فایل نتایج ازمون اینجا را کلیک کنید.

خبر 30 فروردین 94 استخدام:۴۰۰ نیرو در سیستم درمانی فارس تا شهریور سال ۹۴ جذب می شوند

خبر 25 فروردین 94 استخدام : جزئیات استخدام‌های جدید در وزارت بهداشت

قائم مقام وزیر بهداشت، جزئیات استخدام‌های جدید این وزارتخانه و همچنین چگونگی توزیع نیروهای استخدامی را تشریح کرد.

دکتر ایرج حریرچی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص مجوزهای دولت برای استخدام و سهم وزارت بهداشت از مجوزهای استخدامی جدید، گفت: با دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی توافقی را انجام داده‌ایم که طبق آن حدود 7700 نفر با بودجه لازم برای بیمارستان‌هایی که جدید تاسیس می‌شوند، در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرند.

 

وی اولویت‌های استخدامی وزارت بهداشت را از این تعداد توافق‌شده در گروه‌های پرستاری و پیراپزشکی مانند رشته‌های آزمایشگاه و هوش‌بری عنوان کرد و افزود: بیمارستان‌های تازه‌تاسیس در کل کشور راه‌اندازی می‌شوند، البته اغلب این بیمارستان‌ها در مناطق محروم و شهرستان‌هاست.

حریرچی در ادامه به کسری نیروی بیمارستان‌های فعلی اشاره و اظهار کرد: باید توجه کنیم که در بیمارستان‌های موجود وزارت بهداشت نیز به دلیل کسری نیرو با مشکل مواجه هستیم که امیدواریم با توجه ویژه دولت، این مشکل رفع شود.

وی افزود: در راستای رفع این مشکلات هم در مورد افرادی که از بیمارستان‌ها خارج می‌شوند یعنی بازنشستگان و همچنین برای کسری‌های فعلی در حال مذاکراتی با دولت هستیم تا بتوانیم این کسری‌ها را جبران کنیم.

پرداخت 100 درصد مطالبات پزشکان و غیرپزشکان بیمارستان‌ها

 

قائم‌مقام وزیر بهداشت در ادامه در خصوص پرداخت‌ مطالبات کارکنان بیمارستان‌ها گفت: امسال اولین سالی بود که وزارت بهداشت توانست در اسفندماه 100 درصد مطالبات کارکنان را پرداخت کند و از شرمندگی که سال‌ها دچار آن بود، خارج شود. البته ممکن است در این زمینه مانند هر امر دیگر اشتباه یا استثنائی وجود داشته باشد که خواهشمندم در هر جایی اگر همکارانی مطالباتشان را دریافت نکرده‌اند به ما مراجعه کنند تا آن مشکل نیز رفع شود.

 

انتهای پیام

 خبر 4 بهمن 93 استخدام:  استخدام پیمانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان

 خبر 4 بهمن 93 استخدام:استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان

 خبر 7 دی 93 استخدام: استخدام پزشکان محترم در حوزه بهداشت و درمان استان چهارمحال و بختیاری

 خبر 7 دی 93 استخدام: استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی زاهدان از متخصصان رشته زنان و زایمان

خبر 1 دی 93 استخداماستخدام قراردادی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

خبر 1 دی 93 استخدام:استخدام شرکت ثمین گستر کارمانیا پیمانکار تامین نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز

خبر 31 شهریور 93 استخدام :استخدام ۱۶ هزار پرستار و کمک پرستار تا دو ماه آینده

خبر 15 تیرماه ۹۳ – تقویم آزمون ها وزارت بهداشت در سال جاری اعلام شد

براساس تقویم آزمونی وزارت بهداشت، در سال جاری ۲۴ آزمون برای دانشجویان علوم پزشکی برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ترافیک آزمون های علوم پزشکی در تیر ماه سنگین است. شش آزمون‌ پذیرش دستیار دندانپزشکی، جایابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی و آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج کشور، ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی، ارتقای دستیاران دندانپزشکی و آزمون بهداشت‌کاران دهان و دندان نیز به ترتیب در هفته اول ماه جاری برگزار شد.
آزمون زبان انگلیسی عمومی MHLE وزارت بهداشت در نهم مردادماه برگزار می‌شود.
آزمون‌های بورد دندانپزشکی، پیش کارورزی و علوم پایه(پزشکی، دندانپزشکی وداروسازی)، کتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی بالینی پزشکی(بورد تخصصی و فوق تخصصی) و آزمون زبان انگلیسی عمومی MHLE در شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.
در آبان‌ماه نیز به ترتیب در تاریخ‌های اول و بیست‌ونهم آزمون دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی و طب سنتی و آزمون MHLE برگزار می‌شود.
در تاریخ ششم آذرماه سال جاری نیز دانش‌آموختگان داندانپزشکی و داروسازی خارج کشور بار دیگر فرصت دارند مدارک تحصیلی خود را برای دریافت مجوز کار در ایران ارزشیابی کنند.
در یازدهم دی‌ماه و سی‌ام بهمن بار دیگر آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE برگزار می‌شود.
آخرین آزمون سال ۹۳ وزارت بهداشت آزمون پیش‌کارورزی و علوم پایه (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) است که در چهاردهم اسفندماه برگزار خواهد شد.
آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی، نیز هنوز مشخص نشده است.

تقویم آزمونی وزارت بهداشت

ردیف

نام آزمون

ماه آزمون

تاریخ برگزاری آزمون

زمان توزیع کارت ورود به جلسه

۱آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی (سی و یکمین دوره)اردیبهشت۱۳۹۳٫۲٫۴۲ لغایت ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
۲آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی (چهل و یکمین دوره)اردیبهشت۱۳۹۳٫۲٫۱۱۸ لغایت ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
۳آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEاردیبهشت۱۳۹۳٫۲٫۲۵۲۲ لغایت ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
۴آزمون کتبی پذیرش دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) توسط دانشگاه‌هااردیبهشت۱۳۹۳٫۲٫۲۵مراجعه به اطلاعیه دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی
۵آزمون کارشناسی ارشدخرداد۲۲ لغایت ۲۳ خرداد ۱۳۹۳۱۹ لغایت ۲۱ خرداد ۱۳۹۳
۶آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکیتیر۱۳۹۳٫۴٫۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۷آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج کشور ۱تیر۱۳۹۳٫۴٫۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۸آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور ۱تیر۱۳۹۳٫۴٫۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۹آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی (توسط دانشگاه‌های مجری)تیر۱۳۹۳٫۴٫۵مراجعه با اطلاعیه داهشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی
۱۰آزمون ارتقای دستیاران دندانپزشکیتیر۱۳۹۳٫۴٫۵مراجعه به اطلاعیه دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی
۱۱آزمون بهداشتکاران دهان و دندانتیر۱۳۹۳٫۴٫۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۱۲آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEمرداد۱۳۹۳٫۵٫۹۶ لغایت ۸ تیر ۱۳۹۳
۱۳آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دندانپزشکی (بورد دندانپزشکی)شهریور۱۳۹۳٫۶٫۳مراجعه به اطلاعیه دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی
۱۴آزمون پیش کارورزی و علوم پایه (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)شهریور۱۳۹۳٫۶٫۱۳مراجعه به اطلاعیه مرکز سنجش و دانشگاه‌های علوم پزشکی
۱۵آزمون کتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی بالینی پزشکی (بورد تخصصی و فوق تخصصی)شهریور۱۳۹۳٫۶٫۱۳مراجعه به اطلاعیه‌ دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی
۱۶آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEشهریور۱۳۹۳٫۶٫۲۰۱۸ لغایت ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
۱۷آزمون دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت دندانپزشکی و داروسازی و طب سنتی (PHD)آبان۱۳۹۳٫۸٫۱۲۹ لغایت ۳۰ مهر ۱۳۹۳
۱۸آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEآبان۱۳۹۳٫۸٫۲۹۲۷ لغایت ۲۸ آبان ۱۳۹۳
۱۹آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج کشور ۲آذر۱۳۹۳٫۹٫۶۴ لغایت ۵ آذر ۱۳۵۳
۲۰آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور ۲آذر۱۳۹۳٫۹٫۶۴ لغایت ۵ آذر ۱۳۹۳
۲۱آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEدی۱۳۹۳٫۱۰٫۱۱۹ لغایت ۱۰ دی ۱۳۹۳
۲۲آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکیمتعاقبا اعلام خواهد شد
۲۳MELE آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشتبهمن۱۳۹۳٫۱۱٫۳۰۲۸ لغایت ۲۹ بهمن ۱۳۹۳
۲۴آزمون پیش کارورزی و علوم پایه (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)اسفند۱۳۹۳٫۱۲٫۱۴مراجعه به اطلاعیه مرکز سنجش و دانشگاه‌های علوم پزشکی

خبر 15 تیر 93 – جزییات آزمون زبان وزارت بهداشت

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تعیین مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون MHLE گفت: داوطلبان از تاریخ 14 تیرماه فرصت دارند برای آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت ثبت نام کنند.
دکتر پورکاظمی  با بیان اینکه ظرفیت خاصی برای ثبت نام و قبولی در آزمون زبان انگلیسی وجود ندارد، گفت: تمامی کسانی که مایل به سنجش سطح زبان خود هستند اعم از دانشجویان پزشکی و سایر داوطلبان می‌توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.
وی با اشاره به اینکه امسال به دلیل تعداد زیاد متقاضیان شهر تبریز به حوزه‌های برگزاری امتحان زبان انگلیسی افزوده شد تصریح کرد: آزمون MHLE یک آزمون ارزشیابی است که هر یک از دانشجویان علوم پزشکی که در آن نمره بالای 50 به دست آورند می‌توانند برای شرکت در دوره‌های PHD شرکت کنند.
به گفته پورکاظمی داوطلبانی که موفق به کسب نمره 45 در این آزمون شوند نیز می‌توانند به صورت مشروط برای دوره PHD ثبت نام کنند.
به گفته وی، کارنامه داوطلبان عموما ظرف یک هفته پس از برگزاری آزمون منتشر می‌شود که البته این مهلت بسته به تعداد متقاضیان ممکن است متغیر باشد.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: داوطلبان شرکت در آزمون زبان تخصصی وزارت بهداشت می‌توانند از 13 تا 15 مرداد ماه کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. این آزمون 16 مرداد ماه در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی چهار شهر اصفهان، تهران، تبریز و شیراز برگزار می‌شود.

خبر 5 تیر 93آزمون بکارگیری نیروهای قراردادی گروه پرستاری روز جمعه برگزار می شود

خبر 5 تیر 93جذب پزشک متخصص در مناطق محروم در دستور کار است

خبر 31 خرداد 93استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تربت حیدریه

خبر ۲۹ خرداد ۹۳استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی یاسوج

خبر ۲۸ خرداد ۹۳استخدام دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان کردستان

خبر ۲۸ خرداد ۹۳استخدام دانشگاه پیراپزشکی بهبهان بیمارستان شهید زاده

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  – استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی دزفول

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  – استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زاهدان

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز

خبر ۲۶ خرداد ۹۳  –استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اصفهان

خبر 25 خرداد 93 – درخواست “وزیر بهداشت” برای به‌کارگیری 40 هزار نیروی انسانی از معاون اول رئیس جمهور

حریرچی گفت: طبق بخشنامه‌ای برای قسمتی از اعتبارات مربوط به 9 ماه آینده سال برای ترمیم نیرو از طریق خاصی مجوز صادر کردیم و بیمارستان‌ها مجاز هستند که نیرو ترمیم کنند.
دکتر ایرج حریرچی معاون توسعه و منابع نیروی انسانی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: مراجعات نسبت به ماه مشابه قبل 8 الی 11 درصد افزایش پیدا کرده و ما برای کمبود نیرو 2 تمهید در نظر گرفتیم که اصلاح پرداختی پرسنل با تصمیم که در ستاد وزارت بهداشت گرفته شد، کلیه‌ی پرداختهای پرسنل از اجرای طرح تحول سلامت شروع شده و به صورت نقدی آن را انجام خواهیم داد، یعنی اجازه نخواهیم داد از این به بعد تاخیری در پرداخت حاصل شود.
وی افزود: با توجه به منابعی که مجلس و دولت برای ما دیده‌اند و طبق توافقاتی که با سازمان‌های ذیربط انجام می دهیم، برای ترمیم نیروی انسانی موجود از 2 محل یکی دولت و دیگری از محل بسته‌ی هتلینگ این مجوز خاص را دریافت می‌کنیم.
وی ادامه داد: این طرح هدفمند 2 قسمت دارد که یکی ترمیم امکانات هتلینگ و دیگری ترمیم نیروی انسانی است که قبلاً مورد تصویب دولت قرار گرفته و بخش‌های آن صادر شده و ما در رشته‌ی  پرستاری مانند تکنسین و بهداری در آینده‌ی نزدیک ترمیم بهتری انجام می دهیم.
حریرچی گفت: برای بخشنامه‌ی اعتبارات مربوط به 9 ماه آینده، از اول تیر ماه تا پایان سال برای ترمیم نیروها از طریق خاص مجوز صادر کردیم که طبق آن بیمارستان‌ها مجاز هستند تا نیرو صادر کنند.
حریرچی خاطر نشان کرد: مجوز برای شرایط استخدام به‌صورت پیمانی است، وزیر بهداشت از معاون اول ریاست جمهوری درخواست 40 هزار نیرو را کرده است و ما منتظریم تا این کار به نتیجه برسد.

خبر 10 خرداد 93 – “کمبود نیروی کار” با خرید خدمت از بخش غیر دولتی تامین می‌شود

دکتر ایرج حریرچی معاون توسعه مدیریت و منابع نیروی انسانی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا در طی اجرای طرح تحول سلامت حقوق پزشکان و پیراپزشکان تغییر خواهد کرد، گفت: وزارت بهداشت برنامه‌ای را در دست بررسی برای این موضوع دارد که جزئیات آن طی چند روز آینده اعلام می‌شود.

 

وی در ادامه در پاسخ به اینکه با شروع طرح تحول، استخدام نیروی کار هم انجام می‌گیرد، افزود: برنامه‌ای برای استخدام برای تامین نیروی انسانی نداریم ولی تمهیداتی برای خرید خدمات از بخش غیر دولتی در حال انجام است تا کمبود نیرو را از این طریق تامین کنیم.

 

 

خبر 5 خرداد 93استخدام دانش آموز برای تحصیل در هنرستان بهیاری

خبر ۳ خرداد ۹۳ – ثبت نام دانشجویان پرستاری متقاضی کار آغاز شد

خبر 20 اردیبهشت 93استخدام ۲۵ هزار پرستار جدید

خبر 18 فروردین 93 – جذب حداقل ۷۵۰۰ پزشک و بهورز در مراکز بهداشتی دولتی 

 

معاون بهداشتی وزیر بهداشت از تکمیل شبکه بهداشتی- درمانی کشور با حمایت دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری تا پایان امسال و جذب حداقل ۷۵۰۰ پزشک، بهورز و کاردان و کارشناس در این شبکه و ترویج خودمراقبتی بین مردم خبر داد.
علی اکبر سیاری در گفت و گو با فارس درباره اولویتهای معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در سال جدید گفت:‌ مهمترین برنامه بهداشتی وزارت بهداشت در سال جدید آموزش مردم و ارتقای دانش عمومی و توانمندسازی جامعه برای مراقبت از سلامت خود تحت عنوان برنامه خودمراقبتی مردم است.
وی گفت:‌ اولویت اصلی وزارت بهداشت این است که کاری کنیم تا مردم بتوانند خودشان از سلامتشان مراقبت کنند. برای این منظور تفاهمنامه ای نیز با صدا و سیما امضا کرده ایم تا برای کاهش مصرف نمک بین مردم و کاهش مصرف روغن به خصوص روغنهای جامد در بین مردم اطلاع رسانی شود و هرکس بتواند با کاهش مصرف این مواد مضر از سلامت خودش مراقبت کند و جلوی بروز بیماری را بگیرد.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: مراسم هفته سلامت نیز از 18 تا 24 فروردین با شعار ترویج خودمراقبتی در سراسر کشور برگزار می شود.
سیاری در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که برای بازسازی شبکه بهداشتی کشور چه برنامه ای دارید نیز گفت: شبکه بهداشتی کشور متأسفانه فرسوده شده است، برخی مراکز و خانه های بهداشتی کشور فرسوده شده و بیش از 25 سال پیش ایجاد شده اند، بسیاری از آ‌نها استیجاری هستند و در بسیاری از مناطق کشور اصلاً مرکز بهداشتی و خانه بهداشتی نداریم.
وی گفت: بازسازی و تکمیل شبکه بهداشتی کشور یکی از اولویتهای مهم وزارت بهداشت در سال جاری است. به همین منظور با حمایت دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری قرار است تا پایان امسال تمام شبکه بهداشتی کشور تکمیل شود و جاهایی که خانه بهداشت و مرکز بهداشتی وجود ندارد یا استیجاری و فرسوده هستند، این مراکز ایجاد و تجهیز شوند.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت افزود: برای تکمیل شبکه بهداشت علاوه بر آماده کردن مراکز، تجهیزات لازم و استاندارد نیز فراهم می شود و نیروی انسانی و داروی لازم نیز تأمین خواهد شد.
وی گفت: برای تکمیل نیروی انسانی شبکه بهداشتی- درمانی کشور حداقل به 2500 پزشک و 5 هزار بهورز و تعدادی کاردان و کارشناس نیاز داریم که نیروهای پزشک و کاردان و کارشناس به صورت قراداد خرید خدمت جذب می شود و 5 هزار بهورز نیز تربیت و استخدام خواهند شد.

خبر 7 دی 92جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۹۲

خبر 27 آذر 92 استخدام ۵۳ بهورز در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

خبر 24 آذر 92 استخدام دانشگاه علوم پزشکی مشهد

خبر 5 آذر 92 – استخدام در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفولخبر 3 اذر 92 – استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراکخبر 12 آبان 92 – استخدام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی البرزخبر 21 مهر 92 – استخدام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان – لینک خبرخبر 5 مرداد –  مجوز استخدام ۲ هزار عضو هیئت علمی صادر شد – لینک خبرخبر 14 بهمن – اعلام نتايج اوليه آزمون استخدام پيماني مورخ 26/3/91 دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني رفسنجان

خبر 24 دی-  مجوز استخدام 90 هزارنفر در وزارت بهداشت و درمان صادر شد – لینک خبر

خبر 2 دی – کمبود ۹۰ هزار نیرو در دانشگاههای علوم پزشکی کشور – لینک خبر

خبر 25 آذر – جزئیات آزمون بورس خارج وزارت بهداشت اعلام شد – لینک خبر

خبر 21 آذر – نيمه دوم آذرماه نتايج قطعي آزمون استخدامي اعلام مي شود – لینک خبر

خبر 18 آذر – دانشگاه علوم پزشکی فارس

جهت مشاهده نتایج دانشگاه علوم پزشکی فارس اینجا کلیک کنید.

 

خبر 14 آذر – دانشگاه علوم پزشکی فسا

جهت مشاهده نتایج دانشگاه علوم پزشکی فسا  اینجا کلیک کنید.

 

خبر 13 آذر – دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

جهت مشاهده نتایج دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اینجا کلیک کنید.

 

خبر 29 آبان – استخدام ۳۹ هزار نفر در وزارت بهداشت قطعی شد

بر اساس بخشنامه ای که طی روزهای اخیر توسط رحیمی معاون اول رییس جمهور به دکتر دستجردی و معاونت برنامه ریزی رییس جمهور ابلاغ شده،هیئت دولت موافقت خود را با افزوده شدن ۳۹ هزار و ۹۰۱ پست جدید به سقف پست های سازمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده تا رسما فرآیند استخدام متقاضیان در این وزارتخانه به مراحل نهایی خود برسد.

 

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اینجا کلیک کنید.

 

 

دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی گناباد

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی زنجان  اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی اهواز

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اهواز  اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی البرز

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی البرز اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه  اینجا کلیک کنید.

 

 

 

دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه شهید صدوقی یزد اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خبر داد: مجوز استخدام 800 عضو هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی صادر شد

 

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت ، درمان و آکوزش پزشکی ، دستجردی گفت : در مدت سه سال گذشته سه بار مجوز استخدام عضو هیات علمی از معاونت سرمایه انسانی ریاست جمهور دریافت کرده ایم.

بار اول 2 هزار نفر ، بار دوم یک هزار و 200 نفر و اینبار 800 عضو هیات علمی به استخدام دانشگاه های علوم پزشکی در می آیند.

 

جهت مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک کنید.

 

“برای مشاهده لیست دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت اینجا کلیک نمایید.”

 

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی اراک

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اراک اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اینجا کلیک کنید.

 

 

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

نتايج مرحله اول  پذيرفته شدگان 1.5 برابر ظرفيت نيروي انساني مورد نياز در رشته هاي شغلي مندرج در آگهي استخدامي خردادماه سال 1391 اعلام گرديد .

 قابل توجه پذيرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان (PDF )

 

فهرست رشته هاي شغلي پذيرفته شدگان :

رشته شغلي پرستار
رشته شغلي كارشناس راديولوژي
رشته شغلي كارشناس آزمايشگاه
رشته شغلي ماما
رشته شغلي كارشناس هوشبري
رشته شغلي كاردان راديولوژي
رشته شغلي كاردان اتاق عمل

 

نتایج دانشگاه علوم پزشکی گیلان

قابل توجه شرکت کنندگان آزمون استخدام پیمانی مورخ 26 /03/91 دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با عنایت به پیگیری های بعمل آمده نتایج اولیه آزمون  استخدامی  دانشگاه علوم پزشکی گیلان  بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت به زودی از طریق سایت دانشگاه اعلام می گردد .

 

جهت مشاهده نتایج آزمون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعیه های قبلی وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاه ها (2,147)

 1. rozhanمی‌گه:

  سلام
  آيا واسه دوره پرستاري بازم ثبت نام هست

 2. حسنمی‌گه:

  .باسلام.من علاقه دارم کمک پرستار بشم اما نمیدونم چجوری و کجا باید ثبت نام کنم به هرجا زنگ میزنم خوب ر اهنمایی نمیکنن. لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

 3. بهداشت عمومیمی‌گه:

  از استخدام بیمارستان تازه تاسیس شهرستان تالش خبری ندارین ؟

 4. بهداشت عمومیمی‌گه:

  سلام من لیسانس بهداشت عمومی از دانشگاه تهران با معدل 17/73
  لطفا خبری از استخدام رشته بهداشت شد اطلاع رسانی کنید ممنون

 5. فرشتهمی‌گه:

  با سلام. من فوق لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه خوارزمی تهران هستم لطفا در صورت نیاز به نیروی جدید، فراخوان را به من اطلاع دهید. با تشکر

 6. رویامی‌گه:

  با سلام میخواستم بدونم مصاحبه استخدامی بهورز تو شهرستانای استان ارومیه کی خواهد بود؟ و اینکه اولویت استخدامی با افرادیه که فوق دیپلم بهورزی دارند یا اونایی که دیپلم دارند؟ درصورتی هم که نفرسوم شده باشیم از بین 3 نفر چطور؟درصورتیکه فقط یه نفر برمیدارن

 7. سمیه کمال آبادی خراسانیمی‌گه:

  سلام من برای استخدامی علوم پزشکی ثبت نام کردم ولی کد رهگیری دریافت نکردم باید چکار کنم؟

 8. علیرضامی‌گه:

  سلام

  من کارشناس فناوری اطلاعات سلامت از آذربایجان غربی هستم از طرح مدارک پزشکی اطلاعی دارین دوستان ؟

 9. رضامی‌گه:

  سلام من ثبت نام کردم وای کدرهگیری ندارم هنگام گرفتن کارت ورودبه جلسه شماره ملی هم وارد میکنم میگه تعداددفعات بیش ازحدمجازمیباشد

 10. تالش-بهداشت عمومیمی‌گه:

  بیمارستان تازه تاسیس در شهرستان تالش کی استخدام میکنه؟

 11. سید مهدی حسینی بیدارمی‌گه:

  باعرض سلام .بنده حدود هشت ساله که توسط دانشگاه همدان تبدیل وضعیت به تبصره 3شدم .وپست نسخه پیچ در حکم برایم زدند .به دانشگاه مراجعه کردم جهت پیگری پیمانی درحالی که بنده کاردانی حسابداری گرفتم .فرمودند باید رشته مرتبط میخواندی .راهنمایی خواستم ولی جوابی نداشتند.لطفا راهنمابی فرمایید.متشکرم

  • علوم پزشکیمی‌گه:

   سلام.
   اقای حسینی فکرنکنم تبدیل وضعیتت بکنن چون تا اونجایی که خبر دارم قرار نیست فعلا تبصره 3 هارو تبدیل به پیمانی نمیکنند.

 12. مدارک پزشکیمی‌گه:

  با سلام خدمت دوستان
  اینجانب کارمند پیمانی مدار پزشکی یکی از بیمارستانهای غرب استان مازندران حاظر به جایگزینی با کارمند مدارک پزشکی شرق استان مازندران یااستان گلستان میباشم.هر همکاری علاقمند به جایگزینی باشددر این صفحه پیغام بگذارد

 13. سحرمی‌گه:

  سلام من میخوام در ازمون استخدامی بهورزی شرکت کنم دانشجوی ترم اخر زیست شناسی ام میشه کمکم کنید به نظر شما تصمیم درستی گرفتم؟

  • دوستمی‌گه:

   سلام سحر جون
   در مورد بهورزی و کمک بهیاری اول اطلاعاتی بدست بیار بعد شرکت کن. خیلی ها نمی دونند ماهیت این مشاغل چیه و بیگدار به آب می زنند.

 14. دانشجومی‌گه:

  واقعا که اکثر دانشگاهها نیرو گرفتن ولی چند سالی میشه که خبری از دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیست چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وقتی هم که اطلاعیه میده بعد از ازمون فرم اطلاعیه اش رو میزارن.
  خدا به داد ما برسه

 15. مظفرمی‌گه:

  سلام.ببخشید استخدامی جدید فوریتهای پزشکی چه موقع هست

 16. سانازمی‌گه:

  سلام لطفا اگه ازاستخدام کمک پرستارخبری شدگان.ممنون

 17. سمیهمی‌گه:

  سلام اینهمه کارشناس بیکار آخه چرا با ی مدرک 2ماهه کمک پرستاری نیرو هوایی میخاد ایپلم تجربی 17تا20ساله استخدام کنه لطفا اصلاخ کنید شرایط استخدامو مرسی

 18. زضامی‌گه:

  سلام

  استخدامی خبری شد به منم خبر بده

 19. سمیهمی‌گه:

  دوستان از 15 آذر طرحی میگیرن همه رشته هاو بهداشت

  • بهزادمی‌گه:

   سلام سمیه خانم شما این خبر را ا ز کجا شنیدید که طرحی نیرو بهداشت میگیرن؟؟؟؟؟

   • سمیهمی‌گه:

    ی سربه سایت دانشگاه عاوم پزشکی کردستان بزنید نوشته فراخوان طرح اختیاری ولی بایر بومی باشید

 20. پرستارمی‌گه:

  با سلام دوستان عزیز بیکاری بیداد می کنه اینو همه میدونن دیگه نیاز نیست با هم جنگ و دعوا راه بندازید…خدا بزرگه ان شاالله همه میریم سر کار….

 21. فرشتهمی‌گه:

  سلام.رشته کارشناسی شیمی گرایش صنایع غذایی خوندم اما از وقتی مدرک گرفتم جایی آزمون استخدامی مرتبط با رشتم نمیده فقط کارای شرکتی باید انجام بدیم
  کارسخت و حقوق پایین

 22. شهرهمی‌گه:

  س.توروخدابگین شروع بکارازمون شرکتی 6تیر بالاخره ازکی هست.اصلا شروع بکاری هست یاسرکاریه اخه 6ماه ازش میگذره؟//

 23. نازنینمی‌گه:

  سلام استخدام پرستار و بهورز کی هستش؟

 24. بهارمی‌گه:

  سلام استخدام کمک پرستار از کی شروع میشه؟

 25. بهشتهمی‌گه:

  با سلام من میخوام برم رشته بهداشتکار دهان و دندان رشته خوبیه؟

 26. گلزارمی‌گه:

  درس هایی که تو رشته میکروبیولژی پاس میکنند اگر به رشته علوم آزمایشگاهی بزارند همه فرار میکنند .چندتا واحد سرولوژی و … دیگه این همه افاده نداره عزیزم

  • حبابمی‌گه:

   سلام.چرا فكر ميكنيد علو آزمايشگاهى دروسش ساده ست،البته هردو رشته خوبن،اما هيچ شخصى نميتونه زحمت و خطرات آزمايشگاه رو انكار كنه.من خيلى از بچه هاى آزمايشگاه رو ميشناسم زحمت ميكشن،بدون هود،بدون ايمنى،نه حقوق كافى.نه…اگه نباشن چى ميشه؟

 27. میکروبیولوژیستمی‌گه:

  با سلام به همه دوستان میکروبیولوژی
  دوستای خوبم شما چرا اینقدر نا امید هستید من در حال حاضر دانشجوی دکتری تخصصی میکروبیولوژی هستم و از اینکه این رشته را انتخاب کردم خوشحالم . شماها چر اینقدر به شغل های پائین بسنده کرده اید اصلا یک تذکر به شما دوستان بگم و اینم اینه که جای بچه های میکروبیولوژی تو آزمایشگاه تشخیص طبی نیست جای شما دوستان در آزمایشگاه های کنترل کیفی مواد غذایی، آزمایشگاه های همکار ، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و … است شما یک میکروبیولوژیست هستید و برای تولید ملی در این کشور تحصیل کردید . تنها رشته پاپ تو جهان که تحصیل و ایده های اون میتونه منجر به تولیدات خوب و صنعتی در کشور بشه میکروبیولوژی هست امروزه از میکروبها آنزیم های صنعتی تولید میکنند که فوق العاده عالیه. امروزه از میکروبهای موجود در خاک کودهایی را تهیه میکنند که باعث تقویت خاک و رشد سریع گیاهان و محصول بیشتر میشه. امروزه میکروبیولوژیست ها در دنیا از میکروبها واکسن هایی تولید میکنند که مانع شیوع بیماری ها میشه. امروزه از میکروب ها استارترهای جدیدی شناسایی میکنند که باعث خوش طعم شدن محصولات لبنی میشه. امروزه از میکروبها در تولید داروهای ضدقارچی و آنتی بیوتیک استفاده میکنند. امروزه از میکروبها و توکسین های اونها در درمان سرطان ها استفاده میکنند. امروزه علم میکروبیولوژی در صنعت غذایی، دارویی، نفت ، پتروشیمی، آب و فاضلاب، هوا و فضا، درمان و در زیبایی و … کاربرد داره. یک میکروبیولوژیست کسیه که ایده بده تا محصول تولید بشه نه اینکه بره تو آزمایشگاه تشخیص طبی تا هر روز کار تکراری و روتین را تکرار کنه. شما سخت ترین درس ها رو پاس کردید. تا با دنیای پیرامون خودتون بیشتر آشنا بشید . بچه ها تو رو خدا تلاش کنید تا منابع میکروبی قوی مثل خاک و آب دریا ها تولیدات قشنگی را در جامعه به ثمر برسونیم. امروزه از میکروب های موجود در آب دریا مثل قارچ ها، جلبکها، باکتری ها داروهایی ضد سرطانی تولید میکنند پس جای تحقیق و تامل بیشتر برای شماست.
  بنده خودم یکی از اساتید دانشگاه هستم. که جا داشت شما عزیزان را راهنمایی کنم. موفق و پیروز باشید.

  • ehsanمی‌گه:

   استاد
   من الان نيخوام برم اين رشته تو بهمن ماه
   همه ميگن درس هاش سخته
   و بعدش هم بازار كار نداره
   درسته؟
   لطفا راهنمايي كنيد

  • علی جلیلیانمی‌گه:

   سلام. ممنون از لطفتون. میشه ایمیل خودتونو بفرمایید؟ من یه سوال واجب دارم..
   ممنون میشم

  • مریممی‌گه:

   سلام.من خیلی نا امید هستم واز اینکه میکروبیولوژی خوندم پشیمونم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی