استخدام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای (خبر جدید)

خبر ۱۷ مرداد ۹۵ – اشتغال در بخش حمل و نقل جاده‌ای، اشتغالی پایدار است

خبرگزاری فارس : مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان گفت: بخش حمل و نقل در استان به‌دلیل اختصاص بیش از ۹۰ درصد از جابجایی و مسافر در کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است و به دلیل همین ویژگی بارز، اشتغال در این بخش، اشتغالی پایدار محسوب می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل هرمزگان، علیرضا مجرد با بیان اینکه حمل و نقل بخش مهم زیربنایی در اقتصاد است، اظهار داشت: ماهیت این بخش نیز به نوعی است که قابلیت اشتغال‌زایی مناسبی اعم از مستقیم و غیرمستقیم دارد که درهمین راستا میزان اشتغال ایجادشده در سال جاری ۱۲۰ اشتغال پیش‌بینی‌شده که تاکنون ۸۸ مورد از آن به تحقق رسیده است.
وی اعلام کرد: در این بخش زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است که متقاضیان باید شرایط لازم را که یکی از شرایط مهم این طرح تحت پوشش  قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی باشد را رعایت کنند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان با بیان اینکه تعداد شاغلین در بخش حمل و نقل با افزایش موجودی سرمایه افزایش می‌یابد، اظهار امیدواری کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان اشتغال‌زایی در این بخش در استان تا پایان سال جاری افزایش یابد که نه‌تنها ارتقای کیفی خدمات در این بخش را موجب می‌شود بلکه در استمرار نقش صنعت حمل و نقل به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم اقتصادی در استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.
مجرد یادآور شد: اهمیت بخش حمل و نقل به اندازه‌ای است که امروزه برای ارزیابی رشد و توسعه اقتصادی کشورها، میزان اشتغال و ارزش افزوده بخش حمل و نقل را به‌عنوان یکی از مهمترین معیارهای ارزیابی در نظر می‌گیرند.
این مسؤول در پایان یادآور شد: استان هرمزگان به‌علت مدخل کریدور شمال – جنوب سهم عمده اشتغال در بخش حمل و نقل را دارا است.
به‌طورکلی هر وسیله نقلیه سنگین دو نفر اشتغال و نیمه سنگین و سبک یک نفر اشتغال به‌صورت مستقیم ایجاد می‌کنند و بیش از سه برابر هم به‌صورت غیر مستقیم در مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی که هر مجتمع قریب به ۵۰ نفر اشتغال‌زایی دارد که این اشتغال‌زایی به‌صورت غیر مستقیم در خدمات خودرویی، پمپ بنزین و گازوئیل جاده‌ای، تعمیرگاه و… صورت می‌گیرد.

 


خبر ۹ تیر ۹۵ – جزییات آزمون تاسیس شرکت حمل و نقل بین المللی

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، محمدجواد عطرچیان، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی با بیان این خبر اظهار داشت:
آزمون این دوره نیز عمدتاً بر مهارتهای تخصصی و اطلاعات کاربردی داوطلبین مبتنی خواهد بود. ثبت نام آزمون به شیوه قبل، از روز سه شنبه یکم تیر ماه آغاز و روز پنجشنبه مورخ سی ویکم تیرماه، خاتمه می یابد. کلیه اطلاعات موردنیاز تدریجاً از طریق اطلاع رسانی می شود. transit.rmto.ir لینک آزمون به نشانی
وی یادآور شد:
جهت تسهیل فرایند ثبت نام، امسال نیز ترتیبی پیش بینی شده است تا متقاضیانی که در یکی از سه دوره گذشته ( ۱۹- ۲۰ یا ۲۱)
مجاز به شرکت در آزمون بوده اند، بتوانند با مراجعه به لینک ثبت نام، آمادگی خود را برای شرکت در آزمون پیش رو اعلام نمایند. طبعاً این دسته داوطلبان، تا زمانی که اطلاعات خود را ویرایش ننموده اند، فرایند ثبت نام آنان، با همان مراجعه اینترنتی، به سادگی خاتمه می یابد. طبعاً در صورت هرگونه ویرایش ازجمله تغییر استان محل تقاضای تأسیس ، تغییر عکس، نشانی یا امثالهم باید مدارک جدید خود را به اداره کل حمل ونقل استان محل تقاضای تأسیس ارائه نمایند.
عطرچیان همچنین اظهار داشت:
در آزمون ثبت نام ننموده یا مجاز به شرکت نبوده اند، روال ، برای متقاضیانی که در هیچ یک از سه دوره گذشته( ۱۹- ۲۰ یا ۲۱) ثبت نام مستلزم تکمیل و بارگذاری اطلاعات درخواستی و تحویل پرونده به واحد ترانزیت اداره کل حمل ونقل استان محل تقاضای تأسیس است.
آقای عطرچیان همچنین اظهار داشت : به مانند ادوار قبل، سرفصلهای آزمون، در لینک مربوطه اعلام شده است و بدیهی است موارد اعلامی، تعهدی عرفی یا قانونی برای سازمان جهت الزام به طرح سوال از تمام یا قسمتهایی از آن منابع ایجاد نکرده و براساس آیین نامه صدرالاشاره، کلیه متقاضیان اخذ مجوز تاسیس می بایست از تجارب و دانش جامع و کافی علمی و کاربردی در حوزه های مرتبط با حمل ونقل بین المللی کالا و ترانزیت، برخوردار باشند. طبعاً در هریک از مراجع معرفی شده، آخرین ویرایش مربوطه، ملاک طرح سوال خواهد بود. مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی، در خاتمه با تأکید بر بررسی پیشنهادها و انتقادهای متقاضیان آزمون ادوار گذشته که از روشهای مختلف واصل گردیده، همچنین تحلیل نظرات کارشناسان، فعالان حمل ونقل و رسانه هااظهار داشت: سعی شده است تا از نتایج حاصله، با لحاظ مقررات جاری و واقعیات موجود، در جهت بهبود برگزاری آزمون، استفاده گردد. همچنین ترتیبی اتخاذ خواهد گردید تا شمار بیشتری از قبول شدگان که حائز بالاترین رتبه های کسب شده هستند، نسبت به تاسیس شرکت حمل ونقل بین المللی کالا در سراسر کشور اقدام نمایند.

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها