استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ۹۵

 

 

۲۸ شهریور ۹۵ – لزوم شناسایی ظرفیت‌های مؤثر در ایجاد اشتغال در شهرستان‌ها

خبرگزاری فارس : مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با تأکید بر لزوم نیازسنجی در شهرستان‌ها، همراهی مسؤولان برای بهره‌گیری مؤثر از ظرفیت‌های موجود و شناسایی استعدادهای اشتغال‌زا به‌منظور ارائه آموزش‌های مناسب فنی و حرفه‌ای را خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، حشمت‌الله کوشکی امشب در جلسه شورای مهارت که با حضور معاون برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس، فرماندار اقلید، سرپرست فنی و حرفه‌ای، رؤسای اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، امور آب، جهاد کشاورزی، مالیات و… و مدیران بانک‌های انصار و مهر اقتصاد و صندوق کارآفرینی امید اقلید در سالن شهید بهمن شریفی فرمانداری این شهرستان برگزار شد با تبریک ولادت باسعادت امام هادی(ع) و دهه ولایت و امامت اظهار داشت: بیکاری یکی از بزرگ‌ترین معضلات موجود در کشور، استان فارس و شهرستان‌های آن است.
وی بابیان اینکه بیکاری ریشه بسیاری از معضلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… در جامعه است، به قشر تحصیل‌کرده بیکار کشور اشاره و عنوان کرد: ۸۵ درصد از افرادی که در کارگاه‌های آموزشی مهارت می‌آموزند از قشر تحصیل‌کرده کشور در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند که این امر می‌تواند دلایل متعددی مانند رکود اقتصادی، خشک‌سالی و… داشته باشد.
کوشکی به شعار سال و تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم اقدام و عمل جدی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و از جایگاه و اهمیت توانمندسازی نیروی انسانی در اقتصاد مقاومتی سخن گفت و تصریح کرد: باید فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور تغییر کند و به آموزش‌های مهارتی توجه بیشتری شود و این فرهنگ که افراد با کسب مدرک تحصیلی پشت میز نشسته و صاحب شغل مناسب می‌شوند باید کنار گذاشته شود و نهادینه شود که افراد بامهارت می‌توانند صاحب شغل شوند.
این مسؤول در ادامه از فعالیت ۵۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی در استان فارس و نیز وجود آموزشگاه ۸۰۰ آموزشگاه بخش خصوصی خبر داد و گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای علاوه‌بر این مراکز دولتی و آموزشگاه‌های خصوصی در دانشگاه‌ها، پادگان‌ها، زندان‌ها، سکونتگاه‌ها، کمپ‌ها، روستاها، جوامع عشایری و … اشاعه و ارائه می‌شود.
وی بابیان اینکه امروز در بحث نرم‌افزاری کارهای کمتری انجام شده است از عدم آگاهی بسیاری از مدیران حتی در سطح کلان کشور از شرح وظایف فنی و حرفه‌ای ابراز تأسف کرد و از تشکیل و راه‌اندازی شورای مهارت در شهرستان‌ها برای جبران این کمبود خبر داد و از اقدامات صورت گرفته برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در این زمینه و انعقاد تفاهم‌نامه و برگزاری جلسات مشترک با حضور مدیران استانی و شهرستانی سخن گفت.
کوشکی با اشاره به اینکه با جزیره‌ای عمل کردن مسؤولان ادارات مختلف هیچ نتیجه مناسب و کارآمدی کسب نمی‌شود تأکید کرد: باید دیوار ادارات برداشته شود و با تعامل و همدلی، نیازسنجی عمقی صورت گیرد و هم‌افزایی بین آن‌ها بیشتر شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس استراتژی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را بر پنج اصل استوار دانست و تقاضا و سفارش‌محوری، آموزش دانشگاه‌ها، توجه به صنایع و صنوف، اهمیت دادن به بخش خصوصی و آی‌تی و آی‌تی‌سی را به‌عنوان این پنج محور برشمرد.
کوشکی بابیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای تنها کانون آموزش رایگان کشور است معتبر بودن گواهینامه‌های آن در دنیا و ارائه درصدی آموزش‌های عملی فنی و حرفه‌ای را از دیگر خصوصیت‌ها و برتری‌های این مرکز نام برد.
این مسؤول در ادامه بر لزوم پیگیری جلسات مداوم شورای مهارت برای کسب نتیجه مطلوب تأکید کرد و جزیره‌ای عمل کردن در فارس را یکی از بزرگ‌ترین معضلات این استان خواند و بیان داشت: در استان فارس سه جزیره صنعت و صنایع، دانشگاه و آموزش و بازار وجود دارد که بدون توجه به یکدیگر و جدا از هم فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: اگر آموزش به صنعت کمک نکند بازار نیز تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد ازاین‌رو بر اساس تقاضامحوری می‌توانیم این سه جزیره را در کنار یکدیگر قرار دهیم.
به گزارش فارس، در ادامه این جلسه مدیران صندوق کارآفرینی امید، کمیته امداد، اداره کار و تعاون، مسؤول دفتر نماینده شهرستان و… به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند و با تأکید بر لزوم ارائه آموزش‌های لازم در راستای توانمندسازی و آموزش بازاریابی، درجه‌بندی گواهینامه‌های مهارت‌آموزی برای دریافت تسهیلات و خدمات متناسب با توان و ظرفیت مهارتی کارآموزان، توجه به صنایع کوچک و روستایی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مدارس، توجه به توسعه روستاهای محروم، تفاهم و تعامل با بانک‌ها برای حمایت بیشتر از حرفه‌آموزان، بازآموزی برخی رشته‌ها و… همراهی بیشتر آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس در سطح شهرستان‌ها به‌ویژه اقلید را خواستار شدند که مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با بررسی این مسائل به پاسخگویی موضوعات عنوان‌شده پرداخت.

 


 

۱۸ شهریور ۹۵ – خبرخوش استخدام فارغ‌التحصیلان هنرستان‌‌ ها

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش گفت: امکان استخدام فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های نیروی دریایی ارتش فراهم است.
سید محسن حسینی مقدم مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش در خصوص رویکرد فنی و حرفه‌ای در سواحل مکران، اظهار داشت: زمانی که از نوسازی مدارس به ما مراجعه کردند که قرار است جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در مکران برگزار شود، عنوان کردیم که از ٢ سال گذشته برای سواحل مکران با نیروی دریایی ارتش وارد مذاکره شدیم و از آنها درخواست کردیم که مخصوصاً در شاخه فنی و حرفه‌ای، رشته های علوم و فنون دریایی را بتوانیم گسترش بیشتری دهیم که مورد قبول واقع شد.
وی ادامه داد: تقریباً در ٢ سال گذشته در جاسک، کنارک، بندر لنگه و چابهار هنرستان و رشته‌های علوم دریایی را ایجاد کردیم و برای اینکه نتیجه این اقدام را ببینیم در مذاکراتی که با نیروی دریایی ارتش داشتیم، از آنها درخواست کردیم که مزایایی را برای هنرجویان هنرستان‌ها قائل شوند.
حسینی مقدم اضافه کرد: نیروی دریایی ارتش در ابتدا قبول کرد که خدمت نظام وظیفه هنرجویان در نیروی دریایی ارتش انجام شود و در جلسه‌‌ای که در اردیبهشت ماه در همایش اختتامیه مسابقات علمی و عملی شاخه فنی و حرفه ای داشتیم، نیروی دریایی قول داد هنرجویان فارغ‌التحصیل نیروی دریایی در خود ارتش هم استخدام شوند.
وی با بیان اینکه در چابهار، هنرستان علوم و فنون دریایی داریم که در حال حاضر دو رشته مکانیک موتورهای دریایی و رشته‌های ناوبری تدریس می‌شود، افزود: اگر در سال گذشته هر کدام از این رشته‌ها ۲۰ تا  ۲۵ نفر دانش‌آموز جذب داشته ولی امسال بالای ۴٠ نفر جذب شدند که یکی از علت‌هایش تیز تضمین آینده شغلی دانش‌آموزان است.
مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش ادامه داد: برای ادامه تحصیل دانش‌‌آموزان در هرمزگان، هنرستان علوم و فنون دریایی را با کمک یک خیر مدرسه اقتتاح کردیم؛ این فرد، کاپیتان است و روی کشتی کار می‌کند و عنوان کرد که می‌دانم چقدر به نیروی انسانی نیاز داریم؛ مدرسه‌ای که این خیّر ساخته بود، دو سال در دست نوسازی بود و می‌خواست ابتدایی یا راهنمایی شود ولی خیّر اعلام کرده بود که به هیچ وجه این ساختمان را به مدارس ابتدایی و راهنمایی نمی‌دهم و باید هنرستان علوم دریایی شود که سال گذشته به عنوان هنرستان افتتاح شد.
وی افزود: ۳ هفته گذشته هم جلسه‌ای با نیروی دریایی سپاه داشتیم که قول دادند در بندر لنگه هم یک هنرستان دریایی ایجاد کنند.
حسینی مقدم گفت: آموزش و پرورش در تأمین نیروی آموزش دهنده هنرجویان دچار مشکل است و با کمبود نیرو مواجه هستیم و هم ارتش و هم سپاه قبول کردند نیروی انسانی را و تجهیزات را خودشان تأمین کنند و ما کلاس را در اختیارشان قرار دادیم.

 


 

۵ مرداد ۹۵ – دستور وزیر کار درباره استخدام ۳۵۶۹ نفر

خبرگزاری مهر: علی ربیعی با صدور دستوری به رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، بر پیگیری امور مربوط به استخدام حق التدریس مربیان آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد.
در این نامه آمده است: با توجه به انتظار مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای استخدام امور مربوطه را پیگری نمایید تا اقدامات قانونی جهت این امر، با سرعت بیشتری دنبال شود. از آنجایی که یکی از عوامل تاثیر گذار در تحقق اقتصاد مقاومتی و برنامه محول شده به این وزارتخانه، توانمند سازی منابع انسانی از طریق مهارت آموزی و ارتقا مهارت شاغلین و جوانان جویای کار در تمامی بخش های از جمله صنعت، خدمات و کشاورزی است.
ایجاد تحول در برنامه و روش و تلاش بیشتر مدیران و کارکنان سازمان برای ارتقای نقش تاثیر گذار در تحقق این اهداف انتظار می رود. برنامه ریزی برای بخشهای مختلف صنعتی، تولیدی و خدماتی اعم از دولتی و غیر دولتی با اولویت مناطق محروم، شناسایی نیازها و سفارشات آموزشی آموزشی این بخشها سایر بخش های کشور به تناسب نیاز بازار کار، نیز مورد تاکید است.
بر پایه این گزارش، رئیس سازمان فنی و حرفه ای نیز در گزارشی در اجرای این دستور اعلام کرد: از تمامی ظرفیت های ده گانه ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری بخصوص بند های ۵ و ۱۰ فوق العاده های شغل و ویژه طی سال گذشته و سالجاری به منظور افزایش حقوق و مزایای نیروی انسانی استفاده لازم به عمل آمده به گونه ای که میانگین حقوق و مزایای دریافتی آنها در دوره تصدی بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.
در مورد مربیان حق التدریس نیز از مجموع ۳ هزار و ۵۶۹ نفر حق التدریس پذیرفته شده تاکنون برای حدود ۱ هزار و ۸۰۰ نفراز  آنها  تمامی مراحل استخدام انجام و احکام کارگزینی صادر گریده و مقررگردید از مجموع ۱ هزار ۷۶۹ نفر باقی مانده تعداد ۱ هزار نفر تا پایان شهریور ماه تامین پست شوند و مراحل استخدام انجام پذیرد و مابقی ۷۶۹ نفر نیز در نیمه  دوم سال جاری اقدام لازم به عمل آید و نهایتا روند استخدامی عده ای از عزیزان که در فرآیند های اداری نتوانسته اند بطور کامل پذیرفته شوند، پیگیری خواهد شد.
همچنین در مورد کارکنان قرار دادی نیز حقوق و مزایا و اضافه کاری کارکنان قرار دادی بر اساس دستور العمل های مربوطه  از ابتدای سال جاری پرداخت و علاوه بر آن از ابتدای تیر ماه مقرر گردیده برای جبران دریافتی این عزیزان حداقل مبلغ یک میلیون ریال به عنوان سایر مزایای رفاهی برای هر نفر ماهیانه تامین و پرداخت شود.

 


 

 

۲۱ تیر ۹۵ – تعیین تکلیف ۱۸۰۰ مربی حق التدریس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

خبرگزاری فارس: یک مقام مسئول سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از تبدیل وضعیت ۱۸۰۰ نفر از مربیان حق التدریس آموزش های فنی و حرفه‌ای خبر داد و در عین حال گفت که ۱۸۰۰ نفر دیگر فعال در صف دریافت احکام تبدیل وضعیت هستند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پیش از ظهر امروز به مناسبت ششم مرداد ماه روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی نشستی در سازمان آموزش های فنی و حرفه‌ای برگزار شد و براساس آن برنامه‌های ستاد بزرگداشت این مراسم تبیین شد.
در حاشیه این برنامه علی فروزش، سرپرست دفتر ریاست و مدیریت عملکرد و امور بین‌الملل سازمان از تبدیل وضعیت ۸۰۰ نفر دیگر از مربیان حق التدریس سازمان خبر داد و گفت پیش از این پست‌های مربوطه ۱۲۰۰ نفر از مربیان ایجاد شد و احکام آنان تا پایان ماه بعلاوه ۶۰۰ نفر جدید ابلاغ می‌شود.
وی افزود: فعلا ۱۸۰۰ نفر دیگر در صف دریافت احکام تبدیل وضعیت خود هستند که در حال پیگیری این موضوع هستیم.
فروزش با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باید مجوزهای لازم صدور احکام تبدیل وضعیت را می‌داد گفت: در تلاش هستیم تا برای ۱۸۰۰ نفر باقی مانده از مربیان نیز پست سازمانی خالی شود.

 


 

 

۱۸ خرداد ۹۵ – تذکرات نمایندگان در خصوص وضعیت استخدامی مربیان فنی و حرفه ای

خبرگزاری ایرنا: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسوولان اجرایی کشور در موضوعاتی همچون رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج ، تبدیل وضعیت استخدامی مربیان آموزش فنی و حرفه ای ، رسیدگی وضعیت سیل زدگان شهر قم و اجرای قانون وام ازدواج جوانان تذکر کتبی دادند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، امیرآبادی فراهانی و ذوالنوری، نمایندگان مردم قم به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان شهر قم و پرداخت خسارت به آنان تذکر دادند.
علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت نقدی و به‌روز بهای خرید گندم و جو و اصلاح میزان رطوبت مجاز برای گندم و جو در شمال کشور، همچنین تلفات دام در شهرستان‌های حوزه انتخابیه به دلیل بیماری تب برفکی ، همچنین به رئیس‌جمهور در خصوص در مورد هفته محیط زیست و امیدواری به اینکه این موضوع به عنوان اولویت اول کشور مورد توجه قرار گیرد، تذکر داد.
صفری، نماینده مردم کرمانشاه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت پول چغندر کشاورزان استان کرمانشاه تذکر داد.
سبحانی‌فر، نماینده مردم سبزوار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص فصل برداشت جو و گندم و تعهد خرید تضمینی و علت عدم تحویل جو و گندم که موجب ضرر و زیان کشاورزان می‌شود، تذکر داد.
اللهیار ملکشاهی، نماینده مردم کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دستور تجهیز و آمادگی مسئولین ذیربط برای پیشگیری از حریق و آتش‌سوزی جنگل‌های استان لرستان تذکر داد.
سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توقف روند عملیات تکمیل ساختمان بیمارستان ۹ دی در این منطقه تذکر داد.
سیدجواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقر و کلیایی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت خسارات سرمازدگی بخش کشاورزی سال ۹۴ در این منطقه تذکر داد.
محمدمهدی مفتح مردم نماینده تویسرکان به وزیر نفت در خصوص افزایش مدت اعمال تعرفه سردسیر شهرستان تویسرکان با توجه به تذکر امام جمعه و درخواست اهالی تذکر داد.
سامری، نماینده مردم خرمشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم انتقال پسآب‌های نیشکر به دریا تذکر داد.
رضا انصاری و محمدرضا رضایی، نمایندگان مردم داراب و جهرم به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص در معرض نابودی قرار گرفتن باغات مرکبات استان فارس و عدم توجه وزارتخانه به آفات مرکبات تذکر دادند.
حسینعلی حاجی، نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر اقتصاد در خصوص رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج تذکر داد.
طیار،‌ نماینده مردم گنبد کاوس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت بموقع بهای گندم و جو خریداری شده از کشاورزان استان تذکر داد.
نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه و عزیز اکبریان نماینده مردم کرج به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص جلوگیری از ضرر و زیان کارخانجات شستا و سازمان بازرسی و به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص اجرای قانون وام ازدواج جوانان و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در اتمام طرح‌های فولادی هشت‌گانه و کاهش هزینه‌های آنها تذکر دادند.
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به رئیس جمهور در خصوص جلوگیری از دادن افطار از بیت‌المال در تالارها و هتل‌های مجلل و گرانقیمت توسط وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی و شبه دولتی و صدور دستور خاص به وزارتخانه‌ها برای اجرای قوانین مصوب مانند تبدیل وضعیت استخدامی مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای تذکر داد.
فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم رعایت ضوابط و اصول شایسته‌سالاری در گزینش اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در پرداخت پول چغندرکاران کشور و جبران خسارت ناشی از تأخیر در این پرداخت‌ها و همچنین پیگیری دلایل توزیع ناعادلانه بودجه ردیف‌های راه‌آهن کشور و ظلم به راه‌آهن غرب کشور و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم دفاع شایسته از طرح‌های بین‌المللی راه‌آهن غرب کشور و افول بودجه آن در طول سال‌های گذشته تذکر داد.
این تذکرات توسط علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس قرائت شد.


 

۹ خرداد ۹۵ – استخدام ۳۰ درصد ار مربیان حق التدریس سازمان آموزش و فنی و حرفه ای

خبرگزاری صدا و سیما: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از استخدام ۳۰ درصد مربیان حق التدریس این سازمان خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد امین سازگارنژاد در نشست خبری گفت: از ۴ هزار مربی حق التدریس که آزمون استخدامی داده اند ۳۰ درصد شان استخدام شده است و مابقی در نوبت قرار دارند.
وی افزود: برای تعیین پست و مجوز استخدام۷۰ درصد از این مربیان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعامل شده است.
سازگار نژاد با بیان اینکه ما از نظر قانونی ملزم به استخدام این مربیان هستیم گفت: قانون الزام تعیین پست از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی را برای استخدام این مربیان در نظر گرفته است و ما نیز ملزم به اجرای کامل قوانین هستیم .
معاون وزیر تعاون اضافه کرد: به محض تعیین پست استخدام این مربیان بر اساس مراحل قانونی گزینش صورت خواهد گرفت.
سازگارنژاد اضافه کرد: شماری از این مربیان مازاد بر نیاز سازمان برای آموزش مهارت به مراکز آموزش فنی حرفه ای در بخش خصوصی معرفی خواهند شد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: در صورت نیاز این مربیان با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای رتبه مهارتی خود را تغییر خواهند داد


خبر ۱۴ دی ۹۳ استخدام: استخدام‌ ۴ هزارنفر قطعی شد

وزیر کار از تعین تکلیف بیش از ۴ هزار مربی حق التدریسی فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: آئین نامه اجرایی تبدیل وضعیت مربیان، تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی با اعلام اینکه آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای تصویب شد گفت: بیش از ۴ هزار مربی حق التدریس فنی و حرفه ای تبدیل وضعیت می شوند.
وزیر کار بیان داشت: هیأت وزیران در جلسه چهارشنبه مورخ ۹۳٫۱۰٫۱۰ که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی و پیمانی را به تصویب رساند.
وی بیان داشت: در این تصویب‌نامه چگونگی تغییر وضعیت استخدامی به رسمی و پیمانی تعداد ۴ هزار ۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تعیین شده است.
ربیعی افزود: قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه علنی مورخ ۹۱٫۰۵٫۰۸ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود که در دولت یازدهم با جدیت پیگیری شد و پس از تهیه پیش نویس آئین نامه اجرای این قانون توسط کمیته های کارشناسی وزارتخانه برای تصویب هیأت دولت ارسال شد.
وزیر کار بیان داشت: آئین نامه قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پس از بررسی و تصویب در جلسات کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک دولت به هیأت دولت ارسال شد که امروز شاهد تصویب آن بودیم.
وی افزود: روند اجرای تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط این سازمان تدارک دیده می‌شود و به صورت مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.

خبر ۱۱ دی ۹۳ استخدام: استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با اشاره به استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
رضا گرزین صبح امروز در نهمین جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی مازندران که در دفتر مجمع نمایندگان استان برگزار شد، اظهار کرد:‌ تصور بر این بود امروز ۱۲ مدیر و ۱۲ نماینده در این نشست حضور می‌یابند که تقریبا صددرصد مدیران و دو نفر از نمایندگان حضور یافته‌اند.
وی با اشاره به اینکه تعهدات آموزشی ما در قالب مراکز ثابت و سیار است، گفت: هر جا نیاز به ارائه آموزش باشد مربیان ما حضور می‌یابد و امسال ۱۵ میلیون ساعت تعهدات آموزشی داریم.
مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با بیان اینکه از محل صندوق مهر رضا (ع)یک‌میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به ما اختصاص یافت، افزود: برای هر متقاضی تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر می‌گیریم.
گرزین با تاکید بر توانمندسازی کارآموزان و ۵۰ هزار نفر از متقاضیان اشتغال که در موسسات کاریابی ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: بازاریابی و فروش هم از دیگر مواردی است که مورد توجه سازمان فنی‌وحرفه‌ای قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به استخدام بیش از ۴ هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
در ادامه این نشست دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در سخنانی اظهار کرد: ۹۵ درصد از نیروی کار در مازندران امنیت شغلی ندارند و بسیاری از کارفرمایان از این مسئله سوء استفاده می‌کنند که باعث نگرانی خانواده کارگران شده است.
نصرالله دریابیگی گفت: کارگران را به بهانه‌های واهی از کار اخراج می‌کنند و با وجود دلسوزی دولت و مجلس، نیازمند ورود حاکمیتی هستیم.
وی با بیان اینکه کارفرما به دلیل داشتن قدرت و ثروت در مقابل قانون می‎‌ایستد، ادامه داد: ارتباط قانون‌گذار با نیروی کار قطع است و مورد سوء استفاده کارفرما می‌شود.
دریابیگی با اشاره به اینکه قراردادهای موقت بلای جان کارگران شده است، افزود: از مجموعه‌ای که به بازنشستگان حقوق می‌کنند دلخور هستیم چراکه مبلغ دریافتی جوابگوی هزینه خانواده‌های بازنشستگان نیست.
وی گفت: بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۴ اجرایی شود.

برای مطالعه تمام اخبار مرتبط با سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید

۹ دی ۹۳ استخدام: فنی و حرفه ای، در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور گفت: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای پل ارتباطی بین صنایع و دانشگاهها است و در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد،رمضانعلی طالبی در نشست مشترک هم اندیشی شورای عالی بسیج قشر سازمان بسیج کارگری استان اظهارداشت : صاحبان صنایع مختلف نیز می توانند با تعاملات با این مجموعه آموزشی گام موثری در تامین نیروی کارآمد و متخصص خود بردارند

وی بر ساماندهی هدفمند سازمان بسیج کارگری همچنین برپایی نشستهای بسیج کارگری باحضور صاحبان صنایع، اشخاص صاحب نظر و نخبگان دربخش صنعت تاکید کرد

در این نشست که با هدف بررسی مسائل و مشکلات صنایع ، ارتباط صنایع با دانشگاهها، توانمندسازی نیروی کار از طریق ارائه آموزشهای مهارتی تشکیل شد در زمینه مشکلات تامین نیروی انسانی و بروزرسانی حوزه صنایع به خصوص احیاء صنعت نساجی در استان مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

 ۲۴ آذر ۹۳ استخدام: سازمان فنی و حرفه‌ای در استخدام مربیان حق التدریس مشکلی ندارد

معاون اداری پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای از حذف رشته‌های موازی و تقویت آموزشگاه‌های آزاد این سازمان با اختصاص ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات خبر داد.
به گزارش ایسنا، رهام کیائی معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در مراسم انتصاب سرپرست جدید اداره کل فنی و حرفه‌ای استان گفت: ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش از تحقق تعهدات آموزشی مهم تر است.
وی با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان در حوزه‌های مختلف گفت: در بخش آموزش نوسازی و بازسازی مطلوبی صورت گرفته است که تدوین استانداردهای جدید متناسب با فرصت‌های شغلی جدید، ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش در کارگاه‌ها، اعتبارسنجی مراکز دولتی و غیردولتی، ایجاد و ارتقاء کارگاه‌های آموزشی پروژه محور و محصول محور و طرح توانمند سازی دانشجویان، روستائیان، عشایر و مرزنشینان از جمله مهمترین آنهاست.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در ادامه اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مشارکتی با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و دیگر دستگاه‌های اجرایی از برنامه‌های مهم سازمان در جهت افزایش بهره وری و صرفه جویی در منابع است.
کیائی از اجرای طرح مشاوره کار آموزی در ابتدای دوره، اواسط و پایان دوره به منظور ارزیابی کار آموزان و هدف از شرکت در دوره‌های مهارتی از سال آینده خبر داد.
وی با اشاره به اینکه کشور ایران در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در بحث مسابقات ملی مهارت برداشته است، گفت: با تلاش تمامی استان ها و برگزاری منظم مسابقات در سطوح شهرستانی و استانی امید می رود در سال های آتی رتبه های بهتری کسب نمائیم.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای درباره استخدام مربیان حق التدریس گفت: در صورتی که آئین نامه آن توسط هئیت دولت مصوب گردد سازمان مشکلی در خصوص اجرا و عملیاتی نمودن این بحث ندارد. در پایان این مراسم با حضور مسئولان یونس ممی زاده به سمت سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل معرفی شد.

خبر ۲۱ بهمن ۹۲ – استخدام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان

اداره کل آموزش فنی  و حرفه ای خوزستان به منظور تکمیل بانک اطلاعاتی مربیان آموزشی در مراکز استان مربی حق التدریس غیر رسمی را با رعایت شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

 الف- شرایط عمومی:

 1. تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.
 2. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
 3. تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
 4. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم (ویژه برادران).
 5. عدم اتهام و محکومیت به فساد اخلاقی و اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و عدم سابقه محکومیت جزائی موثر .
 6. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی اشتغال برای انجام کاری که استخدام می شود .
 7. نداشتن منع استخدام در دستگاههای دولتی به موجب آرای مراجع قانونی.
 8. داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی و پیمان سایر دستگاههای دولتی باشند.
 9. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل لیسانس مرتبط با حرفه آموزشی.

تبصره: به مدارک تحصیلی غیر مرتبط ترتیب اثر داده نمی شود.

۱۰٫ حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس ۳۵ سال و فوق لیسانس ۴۵ سال و دکتری ۵۰ سال تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک می باشد.

تبصره: موارد ذیل به شرط تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر در این بند اضافه خواهد شد.

الف- داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۵۹ لغایت ۲۹/۵/۶۷ به طور داوطلبانه خدمت نموده‏اند به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.

ب- افرادخانواده‏معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و جانبازان از کارافتاده کلی شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال.

ج- آزادگان از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

د- بازنشستگان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از شرایط محدودیت سنی مستثنی هستند.

هــ- فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان (۲۵% و بالاتر) و فرزندان آزادگان که بالاتر از یکسال سابقه اسارت دارند از شرط سن معاف می باشند.

۱۱٫ تاریخ فراغت از تحصیل متقاضیان می بایست قبل از تاریخ شروع ثبت نام باشد.

ب- تذکـرات مهـم:

 1. شرکت در آزمون، هیچگونه تعهد استخدامی برای اداره کل ندارد.
 2. سوابق قبول شدگان در بانک اطلاعاتی نگهداری و با رعایت اولویت نسبت به بکارگیری بعنوان مربی حق التدریس غیر رسمی در مراکز تابعه اقدام خواهد شد.
 3. مدارک و مستندات ارسالی متقاضیان غیر قابل استرداد است.
 4. به مدارک ارسالی ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.

۵٫ تاریخ و ساعت دقیق آزمون کتبی متعاقباً از طریق پایگاه الکترونیکی اداره کل به آدرس www.khztvto.ir در بخش اخبار مهم اطلاع رسانی خواهد شد.

 پ- مدارک مورد نیاز:

 1. تصویر شناسنامه (تمام صفحات).
 2. تصویر کارت ملی .
 3. تصویر کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد .
 4. تصویر آخرین مدرک تحصیلی .
 5. عکس ۴×۳  (۲ قطعه).
 6. سوابق شغلی، آموزشی، پژوهشی و … .

دانلود فایل آگهی و فرم ثبت نام

خبر ۲۳ تیر ۹۲ –زمان دریافت کارت ورود به جلسه و آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بعد از ۱۵ روز از طریق همین سایت اعلام خواهد شد

به نقل از دفتر امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

خبر ۱۹ تیر ۹۲- ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز ۲۰ تیر ۹۲ ادامه دارد.ویرایش اطلاعات از صبح ۲۱ تیر ۹۲ آغاز و تا آخر همان روز ادامه دارد.همچنین برای دریافت کارت از ۲۶ تا ۲۷ تیر می توانید اقدام کنید.آزمون در تاریخ ۲۸ تیر ۹۲ می باشد.

خبر ۱۲ تیر ۸ روز مانده تا پایان ثبت نام آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تاریخ ۱۳۹۲/۰۴/۲۰

آگهی استخدام سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود براساس قوانین و مقررات مربوط و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی وتخصصی برای بکارگیری افراد در ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استانها و ازمحل سهمیه استخدامی ۲۲۷۷/۹۱/۲۲۰ مورخ ۳۰/۱/۹۱ تعداد ۵۵۰ نفر(با احتساب سهمیه ایثارگران) از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت رسمی و پیمانی به شرح جدول پیوست استخدام می نماید.

شرایط عمومی استخدام:

۱٫ داشتن تابعیت ایران

۲٫ انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

۳٫ عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

۴٫ نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر

۵٫ دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک همتراز ( برای مشاغلی که مدرک همتراز در شرایط احراز آنها پیش بینی شده است)

۶٫ داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند

۷٫ التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

 

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

شرایط اختصاصی استخدام:داشتن حداقل بیست سال سن و حداکثر ۴۰ سال تمام. برای دارندگان مدارک فوق لیسانس و پایین تر و ۴۵ سال تمام برای دکتری وبالاتر تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک.تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت۲۹/۵/ ۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطلب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان، از کارافتاده کلی که قادر به کار نمی‌باشند شامل : همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سالج) فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.د) داوطلبانی که به صورت غیررسمی تمام وقت در دستگاههای دولتی از تاریخ۱۲/۱۱/ ۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند به میزان مدت خدمت غیررسمی به سن آنها افزوده می شود.نحوه ثبت نام و ارسال مدارک :- ثبت نام صرفا از طریق اینترنت انجام خواهد شد. لذا متقاضیان واجد شرایط می بایست نسبت به واریز مبلغ « ۰۰۰/۹۰ ریال» به شماره حساب ۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی از طریق شعب بانک ملی به عنوان حق شرکت در آزمون های توانمندی عمومی وتخصصی داوطلبان استخدام پرداخت و به نشانی http://jazb.portaltvto.com سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ( بخش آزمون استخدامی) مراجعه و فرم ثبت نام را حداکثراز تاریخ ۱۰/۴/۹۲ تا تاریخ ۲۰/۴/۹۲ تکمیل نموده وشماره فیش واریزی را در فرم ثبت نام وارد نموده واصل فیش را در زمان مصاحبه ارائه نمایند . ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از هزینه ثبت نام معاف می باشند.)- نظر به اینکه ثبت نام به صورت اینترنتی صورت می پذیرد و بررسی مدارک ارسالی و تطبیق آنها با شرایط مندرج در آگهی استخدام پیمانی پس از مرحله صدور کارت و آزمون صورت می گیرد لذا صدور کارت ورود به جلسه آزمون موجب ایجاد تعهد استخدامی برای سازمان نمی شود .مدارک مورد نیازی که می بایست قبل از ثبت نام آماده و به صورت الکترونیکی ارسال شود :تکمیل اطلاعات خواسته شده در فرم درخواست شغل به صورت اینترنتی به آدرس فوق الذکر
عکس ۴×۳ جدید تمام رخ. اسکن شده بافرمت (۱۰۰DPI ) JPG، کمتر از۷۰کیلو بایت ابعاد ۲۰۰در ۳۰۰ حداکثر ۹۰۰در۳۰۰٫
تصویر فیش پرداخت حق آزمون استخدامی اسکن شده با فرمت (GPJ )100 کیلو بایت در ابعاد ۴۰۰ در ۴۰۰تاریخ توزیع کارت و محل برگزاری ونحوه اعلام نتایج مرحله اول آزمون :- کارت ورود به جلسه آزمون از طریق سایت مذکور، در تاریخ ۲۶/۴/۹۲ قابل دسترسی و پرینت می باشد. زمان و محل برگزاری آزمون در هنگام ارایه کارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .· نتایج آزمون مرحله اول بر اساس سه برابر ظرفیت پذیرش ، در موعد مقرر در پایگاه اطلاع رسانی مذکور
در پورتال سازمان اعلام خواهد شد .نکات مهم در خصوص ثبت نام :· وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی شود .· متقاضیان شرکت در آزمون می بایست بعد از پایان ثبت نام الکترونیکی ( به صورت اینتر نتی )
پرینت تهیه و پس از ذخیره کد رهگیری خود را یاداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهدارند . ضمناً ورود مجدد به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتیجه آزمون فقط با استفاده ازکد رهگیری امکان پذیر خواهد بود .

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

نحوه ارسال مدارک:

داوطلبان قبول شده در مرحله اول امتحان استخدامی موظف هستند مدارک مورد نیاز را ظرف مدت ۵ روز کاری پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به همراه اصل مدارک به امور عمومی اداره کل آموزش فنی و
حرفه ای استان مورد تقاضا حضورا ارائه و رسید دریافت نمایند. ادارات کل استانها موظف هستند کلیه تصاویر مدارک را با اصل آنها مطابقت داده و برابر با اصل نمایند.

مدارک مورد نیاز شامل موارد ذیل می باشد:

۱٫ تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ، تصویر صفحه آخر)

۲٫ تصویر آخرین مدرک تحصیلی

۳٫ تصویر کارت ملی.

۴٫ مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت ( معلولین عادی با ارائه گواهی از سازمان بهزیستی وحسب مورد از مراجع ذی‌ربط)

۵٫ مدارک دال بر بومی بودن

۶٫ تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران)، تاریخ پایان خدمت یا معافیت باید قبل از تاریخ آخرین مهلت ارسال مدارک باشد.

۷٫ تصویر گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات.

به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقرر تحویل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک ارسالی و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

مواد آزمون عبارتند از :

الف ) آزمون توانمندیهای عمومی شامل: ۱- معارف اسلامی (ضریب ۳)، ۲- زبان و ادبیات فارسی و ادبیات اداری (ضریب ۲)، ۳- اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی (ضریب ۲) که به تعداد (۹۰) سوال چهار گزینه‌ای طراحی شده و بدون اعمال نمره منفی خواهد بود.

تبصره: اقلیت‌های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می‌شود.

ب) آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد.

ج) داشتن گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی در سطح متوسط (Intermediate) و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات از مراکز معتبر تعیین صلاحیت شده.

تذکرات:

۱- ۱۰۰ درصد سهمیه استخدامی به داوطلبان بومی تعلق دارد. (سهمیه ۳۰% ایثارگران را شامل نمیشود)

تبصره : بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشند:

الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا در استان طی شده‌ باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر (شاغلین نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد و یا محل سکونت کنونی آنان (در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد.

د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات “کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران” به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده‌اند.

و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاه‌های اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشد.

تبصره: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد از داوطلبان بومی سایر شهرستانهای استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می گردند.

توجه: داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

۲- از کل مجوز استخدامی ۳۰ درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد که ۲۵ درصد آن از میان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت تخصیص می یابد، لازم به ذکر است ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران از سوی بنیاد شهید معرفی شده و جذب خواهند شد. فرزندان معظم شاهد و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که از سوی بنیاد شهید معرفی نشده‌اند می‌توانند در این آگهی ثبت نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره‌مند شوند .

همچنین بر اساس قانون اصلاح بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه، فقط جانبازان، آزادگان و همسران شهداء، جانبازان و آزادگان و فرزندان شاهد و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر و آزاده یک سال و بالای یک سال اسارت از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرایط سنی، تحصیلی، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

مابقی مشمولین این بند که از سوی بنیاد شهید معرفی شده اند در حد باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد، در آزمون استخدامی شرکت نموده و در رقابت با سایر افراد واجد شرایط این بند به ترتیب بالاترین نمره انتخاب خواهند شد.

پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان و همسران جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان و همسران آزادگان کمتر از یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دهند. مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.

۱/۲- استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

۲/۲- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصویر، نیازی به اخذ وارائه گواهی از بنیاد استان ندارند.

۳/۲- ایثارگران شامل رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضورداوطلبانه درجبهه های جنگ تحمیلی و نیز فرزندان و همسر آنان و فرزندان وهمسران جانبازان زیر ۲۵درصد و فرزندان و همسران آزادگان زیر یکسال اسارت و خواهران و برادران شهدا
می باشد که در صورت دارابودن شرایط مندرج در آگهی، با رعایت قوانین مربوط از اولویت قانونی برخوردار خواهند بود.

۳- معلولین عادی بشرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

۴- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون ) را کسب کرده اند ، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۵- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندیهای عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد .

۶- افرادی که حدنصاب ۶۰% آزمون (توانمندی های عمومی) را کسب نموده اند و پس از اعمال نمرات تخصصی به عنوان پذیرفته شده اولیه معرفی شده اند، باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه آزمون، گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات را ارایه نمایند. در صورت عدم ارایه مدارک مذکور در مدت تعیین شده افراد ذخیره جایگزین خواهد شد. در مواردی که استخدام و جذب بعد از آزمون اولیه منوط به انجام مصاحبه تخصصی و آزمون عملی باشد پس از ارایه گواهی نامه مذکور و حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه اولیه مصاحبه تخصصی یا آزمون عملی به عمل می آید.

۱/۶- کسانی که فاقد گواهی نامه های مذکور می باشند و یا گواهی نامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمی باشد موظفند در یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده که در بخش «اعتبارسنجی موسسات آموزشی» با عنوان «موسسات تعیین صلاحیت شده» سایت مرکز آموزش مدیریت دولتی با آدرس http://www.smtc.ac.ir قابل مشاهده می باشد، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، گواهی نامه مذکور را ارایه نمایند.

۷- کارکنان غیر رسمی به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیررسمی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده وقبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند ) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد .

۱۱- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۱۲- اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذی صلاح از طریق سامانه کارمند ایران (پورتال مردم) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۱۳- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش میسر می باشد.

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

وبسایت: jazb.portaltvto.com


مشاهده لینک

خبر ۱ تیر – برای دریافت فایل عناوین شغلی آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اینجا کلیک نمایید. (جدید)

توجه پسوند فایل xls است و نیاز به آفیس و یا اکسل دارید!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک مستقیم فایل فنی و حرفه ای

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به زودی شرایط شرکت در آزمون استخدامی جذب۵۵۰ مربی آموزش فنی و حرفه ای را در روزنامه های پر نشر اعلام می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اژدر ولی خانی، معاون اداری و پشتیبانی این سازمان گفت : باید یک سوم نیروهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه ستادی و دو سوم در حوزه صف با عنوان مربی فعالیت کنند.
وی افزود : در ۵ تا ۶ سال اخیر تعداد مراکز آموزش فنی و حرفه ای این سازمان افزایش یافته و هیچ گونه جذبی صورت نگرفته است.
ولی خانی با اشاره به این که در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار و ۱۵۰ نیروی مربی و۳ هزار و ۵۰۰ نیروی ستادی غیر مربی در این سازمان مشغول به فعالیت هستند، گفت : در جهت اصلاح هرم نیروی انسانی شاغل در این سازمان، ابتدا در سال۱۳۹۱ برای ساختارمند کردن مراکز آموزشی فاقد چارچوب تشکیلاتی این سازمان اقدامات لازم صورت گرفت و بیش از ۲۶۰ مرکز صاحب ساختار شده است.
وی در ادامه گفت : همچنین با پیگیری های یک سال اخیر به منظور نزدیک کردن تعداد مربیان به استاندارد مورد نیاز، ۴ هزار و ۸۷۶ مجوز تغییر وضعیت استخدامی مربیان غیر رسمی این سازمان از مجلس شورای اسلامی دریافت شده است. معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: با ساختارمند شدن ۲۶۰ مرکز آموزشی این سازمان، بالغ بر یکهزار پست مربی به پست های موجود سازمان اضافه شده و زیرساخت های لازم برای جذب مربیان فراهم است.
ولی خانی در ادامه خبر داد: با رعایت بودجه و اعتبار سازمانی، شرایط جذب و تغییر وضعیت ۵۵۰ نفر مربی فراهم شده و اقدامات لازم بعمل آمده است که در آینده نزدیک از طریق درج آگهی آزمون استخدامی مربوطه در روزنامه های پرنشر اعلام می شود.
وی تصریح کرد: در مرحله اول متقاضیان در آزمون عمومی(نظری) شرکت خواهند کرد و در صورت قبولی و کسب ۶۰ درصد نمره به مرحله آزمون عملی راه خواهند یافت.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد: تشکیل کمیته استخدام با توجه به دستور ریاست محترم سازمان، تعیین ۵۵۰ سهمیه استخدامی در مرحله اول و توزیع استانی براساس شاخص ها و ساختار سازمانی موجود در استان ها، تعیین پست های بلاتصدی مربی به همراه حرفه های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان ها با همکاری دفتر بودجه و تشکیلات و نمایندگان استان ها در مرکز تربیت مربی، تعیین سهمیه ایثارگران با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله اقدامات صورت گرفته در
باره مراحل استخدام مربیان است.
ولی خانی افزود: از اقدامات دیگر می توان به ایجاد ساختار سازمانی در سایت کارمند ایران، ورود مجوزهای استخدامی در سایت کارمند ایران، تهیه و تدوین فرم مشخصات شغل و شاغل پست های مربوطه و ارسال به دفتر بودجه و تشکیلات برای تأمین اعتبار اشاره کرد.

 

آخرین اخبار استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۱

 

 

دیدگاه ها (۷۲۲)

 1. مربی با 7 سال سابقه می‌گه:

  سلام ای بابا چقدر میزنید سر این فنی حرفه ای بیچاره من که راضیم خدا رو شکر

 2. عسل می‌گه:

  سلام
  من اومدم دوباره 😀
  چه خبر اخه! دوباره زدن ثبت نام جدید اما لینکش چرا کار نمیکنه یه خبری بدین دیگه؟!

 3. زهره می‌گه:

  با سلام
  من کارشناسی ارشد معماری هستم و یک فوق دیپلم ریاضی هم دارم و مسلط به دروس دانشگاهی شهرسازی نیز هستم
  ولی چون بارتی ندارم بیکارم لطفا منو از اخرین اخبارهای استخدامی فنی حرفه ایی در اهواز و شرایط استخدام اگاه کنید با تشکر

  • عبود می‌گه:

   خبر ۱۹ تیر ۹۲- ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز ۲۰ تیر ۹۲ ادامه دارد.ویرایش اطلاعات از صبح ۲۱ تیر ۹۲ آغاز و تا آخر همان روز ادامه دارد.همچنین برای دریافت کارت از ۲۶ تا ۲۷ تیر می توانید اقدام کنید.آزمون در تاریخ ۲۸ تیر ۹۲ می باشد.
   خبر ۱۲ تیر – ۸ روز مانده تا پایان ثبت نام آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تاریخ ۱۳۹۲/۰۴/۲۰

  • جواد می‌گه:

   با هزار امید ثبتنام کردیم ،گفتیم ک لااقل یه کیک ساندیسی سر جلسه بخوریم ..اونم نشد

 4. wanted می‌گه:

  خدایی اخر سوژه خندس:)
  الان این مدارک رو کجا بفرستیم!
  حداقل میگفتین به چه مدارک تحصیلی نیاز دارین.۴۰۰تا رشته مختلف هست:)

 5. عسل می‌گه:

  الان زنگ زدم بخش استخدام فنی حرفه ای۰۲۱۶۶۴۲۵۷۲۴
  ۱-آقای فتح ابادی
  ۲- آقای مهارتی
  ۳-آقای قلی زاده
  ۴-خانم میلانی
  ۵-خانم سلطانی
  ۶-خانم علیزاده
  ۷- آقای کریمی
  بالاخره آقای فتح اباد گوشیو برداشتن پرسیدم راجب استخدام گفتن هنوز هیچی مشخص نیست دولت هم هیچی نگفته گفتم یعنی میمونه ازمون برای سال ۹۳ گفتن هنوز دولت اونم نگفته گفتم لغو شده یعنی بازم گفتن نمیدونم مشخص نیست! یه کاری کنید خوووووووووووووو ااااااااااااااااااااااااا! گفتم پولمون چی میشه گفتن میتونید یه نامه بنویسید و پس بگیرین!گفتم اوکی متشکر 😀

 6. sahar می‌گه:

  خب این مدارک رو باید به کجا بفرستیم!!!!!!!!!!!!!!

  • نیما می‌گه:

   دوستان من روز شنبه ۲۶ بهمن ۹۲ مراجعه حضوری کردم به سازمان فنی حرفه ای خوزستان
   به من گفتند قراره از دوشنبه اطلاعیه کامل در وبسایت این سازمان درج بشه

   khztvto.ir

 7. علیرضا می‌گه:

  پس اوون ۹۰۰۰ تومنی که برای ازمون در انتظار برگزاریییییییییی!!!! پرید!!!!!!!!!؟؟؟؟؟!!!!!

 8. NNNNN می‌گه:

  مدارک و به کجا بفرستیم اخه؟

 9. جاويد می‌گه:

  سلام به مدیر فعال مدیر جان این اگهی یه جوریه من دوبار خوندم ولی هنوز متوجه نشدم اصلا انگار برای کسانی هست که الان دارن زیر نظر این سازمان فعالیت میکنن؟

 10. amin می‌گه:

  ۹ تومن پولمون پرید ؟
  ازمون هم برگزار نمیکنن ؟

 11. يك متقاضي می‌گه:

  کد پستی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان را اگر کسی بلد است بگذارد. موقع پست کردن لازم است

 12. سمیه می‌گه:

  رشته من مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی میباشد می توانم در آزمون فنی حرفه ای شرکت کنم .

 13. مری می‌گه:

  سلام خسته نباشین دوستان . این آگهی معلوم نیست چیه ؟ وقتی گزینه مشاهده لینک رو میزنی میره سایت advari.irantvto.ir/estekhdam/start که هیچ آزمونی واسه ثبت نام نیستش واونایی هم که موجوده ماله خیلی وقت پیشه. ممنون میشم راهنمایی کنین که چیه وچی میخواد و… باتشکر مدیر جونمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

 14. سمیه می‌گه:

  من رشتم مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی می باشد می توانم در آزمون فنی حرفه ای شرکت کنم .

 15. سمیه می‌گه:

  رشته مدیریت وبرنامه ریزی رادر آزمون قبول می کنند یا خیر

 16. بيتا می‌گه:

  چه رشته های میخواد؟؟؟؟چرا ننوشته رشته های مورد نیاز چی هستن؟کدوم شهرها میخوان؟؟؟چرا هیچ اطلاعاتی نداره؟

 17. Like می‌گه:

  سلام دوستان . مواظب بعضی آگهی های استخدام باشید که فقط برای پول مردم کیسه میشن . بعضی هاشون که حتی ظرفیت پذیرش رو نمی زنند . این آگهی بالا هم که خودش نوشته « به منظور تکمیل بانک اطلاعاتی » یعنی فعلا خبری از استخدام نیست .

 18. کورش آنزانی از ایذه می‌گه:

  آگهی از این مشکوک تر ندیده بودم
  مدارک رو کجا باید بفرستیم؟؟
  توی آگهی رشته نزده اما نوشته به مدارک غیرمرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد!!

 19. ف.م می‌گه:

  من دو سال پیش رفتم اداره کار فرم پر کردم اونام بعد ۶ ماه با من تماس گرفتن که سازمان فنی حرفه ای یه مربی طراحی گرافیک می خواد از اون همه متقاضی من انتخاب شدم از فروردین تا تیر ماه اسیر آرمون عملی تئوری پروژه آزمایش و تحقیقات و عدم سوء پیشینه و ………. ایجور بازیا بودم بعد ۳ جلسه تدریس کلاس و متوقف کردن گفتن بخشنامه اومده و عدم جذب نیرو ابلاغ شده شما برو هر وقت اجازه دادن ما با شما تماس می گیریم الان نزدیک به ۲ سال می گذره یه آزمونم گرفتن واسه جذب مربی یه پولی این وسط کاسب شدن ولی هیچ خبری نیست…………………..

 20. مربی با سال سابقه می‌گه:

  من ۵ سال تو این سازمان تدریس کردم و الانش هم مشغول تدریسم با مدرک فوق ایسانس کلا ماهیانه ۲۳۰هزار حقوق می دن باور کنید .حق بیمه برای یک ماه ۱۷ روز رد میشه اصلا هر کاری بکنی واسه این سازمان فرقی نداره هدفشون فقط بالا بردن تعداد کاراموزا هست و امار سازی در ازمون استانداری قبول شدم منتظرم نتایح نهایی بیاد تا جونم رو بردارم فرار کنم از این سازمان از من میشنوید نرید به این سازمان الان همه بیکارین اما وقتی ماهیانه ۲۰۰هزار حقوق دریافت کنید متاسفانه مشکلات صد برابر میشه ….

  • یه ناشناس می‌گه:

   من هم یکی از مربیان حق التدریس این سازمان هستم.منم گفته های دوستمون رو تایید می کنم.کلا به مربیای حق ااتدریس بر اساس ساعت کارکرد حقوق می دن .الان تعرفه ۵۰۰۰ تومنه.بیمه هم طبق کارکرد رد می شه.یکی از همکاران من ۲۰ ساله حق التدرسه و هنوز استخدام نشده.

 21. آرزو می‌گه:

  مدیریت محترم
  چرا هیچ آدرسی قید نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
  مدارک رو دقیقا به کجا باید ارسال کنیم؟؟؟

  خواهش میکنم رسیدگی فرمایید
  با تشکر فراوان

  • سرندیپیتی می‌گه:

   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان:
   اهواز – سپیدار – بلوار فنی و حرفه ای – اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان
   تلفن: ۰۶۱۱۲۲۷۷۷۳۵۰

 22. منا می‌گه:

  چر اینهمه پیام میدن کسی پاسخگو نیست. چرا میگید سوابق شغلی باید داشته باشید. چرا شرایطو سخت میکنید. منی که تازه لیسانس گرفتم. برا ارشد میخونم. سابقم کجا بوده.چرا اینهمه به خاطر یه استخدامی. یک صفحه شرایط سخت میذارید. چرا نمیخوایید دست این جونارو بگیرید کمکشون کنید چرا چرا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 23. مریم می‌گه:

  سلام

  ما باید این مدارک رو کجا و به چه ادرسی ارسال کنیم چرا هیچ آدرسی قید نشده.

  با تشکر

  • سرندیپیتی می‌گه:

   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان:
   اهواز – سپیدار – بلوار فنی و حرفه ای – اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان
   تلفن: ۰۶۱۱۲۲۷۷۷۳۵۰

 24. اغفال شده می‌گه:

  دوستان وقتی سازمانی دچار کسری بودجه میشه، بهترین و آسانترین راه برای رهایی از این وضع درج آگهی استخدامی میباشد. یادتون باشه بعد از ثبت نام و دادن پول مفت موقع اعلام نتیجه امروز و فردا خواهند کرد و یا اصلاً آزمونی در کار نخواهد بود. از ماگفتن از شما نشنیدن!

  • سرندیپیتی می‌گه:

   این آگهی گفته مدارکتون رو بفرستید مرکز فنی حرفه ای خوزستان فعلا هم آزمون نیست که بخوان پول بگیرن. فقط هزینه پست مدارک رو میدی.
   شما هم بیشتر دقت کن دیگه اغفال نشی..

 25. ستاره می‌گه:

  سلام .من تازه میخواستم ثبت نام کنم ولی باخوندن نوشته های دوستان کلا پشیمون شدم.واقعا مرسی از اینهمه انرررررررررررررررررژی!!!!!!!!!!!به به به به >>>جوانان مابا این کارای دولت سرسخت شدند و حسابی پوستشون کلفت شده .ولی دولت پوستش کلفت تر از شماست وبا هیچ شکایتی هیچ چیز درست نمیشه.

  • مربی حق التدریس می‌گه:

   سلام ستاره جان
   منم مربی حق التدریسم تو فنی و حرفه ای. دوستان دقیقا درست میگن ولی از محاسن مربی گری اینه که یه کارگاه در اختیارته که می تونی از لحاظ کار عملی مهارت پیدا کنی. من تو حوزه برق و سخت افزار کامپیوتر مربی هستم با تجربه ای که به دست آوردم هم تونستم تو بازار موفق بشم و هم اینه تو آزمون های استخدامی دارایی که ثبت نام کردم با اینکه فقط یه نفر می خواستن من قبول شدم. تو مصاحبه تخصصی هم کاملا مشخص بود از نظر عملی یه چیزایی بلدم و به راحتی از مصاحبه تخصصی هم عبور کردم. از این نظر می تونی رو مربی گری حساب کنی و دیگه اینکه از بیکاری بهتره و سابقه کار تو یه نهاد دولتی ذاری ……………………………………
   امیدوارم یه کم هم که شده روحیه گرفته باشی…………………………….

 26. عسل می‌گه:

  این شماره واحد استخدامی فنی حرفه ای هست که از خود سازمان گرفتم ولی انگاری کارمند نداره! ۷ نفر اسم میگه هیچکدوم گوشیو برنمیدارن! شما هم یه امتحانی کنید!

  ۰۲۱۶۶۴۲۵۷۲۴
  ۱-آقای فتح ابادی
  ۲- آقای مهارتی
  ۳-آقای قلی زاده
  ۴-خانم میلانی
  ۵-خانم سلطانی
  ۶-خانم علیزاده
  ۷- آقای کریمی
  دوستان من هفت بار تماس گرفتم که با هر کدوم از این خانم ها و اقایون محترم که خیلی وجدان کاریشون فوران میزنه صحبت کنم نبودن!!!! شما هم یه تماسی بگیرین جوابی که نیومد حداقل عین گوسفند نگاه نکنیم یه نهادی شکایت کنیم که فکر نکنن بله!

 27. ب ت ث می‌گه:

  با عرض سلام وادب.باید بگم که من ۶سال متاسفانه مربی سازمانی به نام فنی حرفه ای بودم که جز دروغ و حق خوری درش چیزی ندیدم و بهمین دلیل استفا دادم…این ازمون هم چون بودجه فنی حرفه ای کم شده بود به صورت صوری اعلام کردند به با پول خود مربیا حقوق کارمندای رسمی شو ن را دادند…امید وارم سرب شد و از تو گلوشون پایین که هیچ از ………بره…ببخشید از من میشنوید بکشید از این سازمان بیرون برا خودتون یه کسب کار راه بندازید…از ماست که بر ماست.

 28. ساکارمحمدیان می‌گه:

  باسلام ثبت نام آموزش فنی وحرفه ای دراستان آذربایجانغربی درچه تاریخی ودرکدام از شهرهای استان انجام میگیرد

 29. عسل می‌گه:

  سلام
  میگم حداقل ما هم یه نامه مثل بقیه بنویسیم برا بررسی اینکه آزمون استخدامی فنی حرفه ای ۹۲ کی برگزار میشه؟ و…

  • سپید می‌گه:

   بله بیایین هماهنگ بشیم به اتفاق هم یه کاری بکنیم اینا عین خیالشونم نیس که قرار بوده یه آزمونی بگیرن 🙁

   • عسل می‌گه:

    انشالله خیر نبینن من هم پول واریز کردم که گیر کنه تو گلوشون هم دو ماه از وقتمو تلف کردم برای ازمون خوندم خودم اسفند امتحان دکتری دارم اونو نخوندم اخرشم این شد! 🙁

    نامه ای حرفی چیزی بیاین بگین دیگه پس غیرتتون کجا رفته؟!

 30. محمدرضا می‌گه:

  واقعا من موندم.یعنی یکی نیست تو این سازمان بی در و پیکر بیاد بگه تکلیف پول مردم چی شد؟
  آزمون و استخدام ارزونی خودشون

  • o0o می‌گه:

   پول مردم سر جاشه اگه اینجا هم مثل اکثر استخدامیایی که جدیدا هست ۴۰ تومان داده بودی چیکار می خواستی بکنی.
   دولت قبلی بدون برنامه خواست نیرو بگیره برا همون تا همه چی بره سر جاش یه خورده طول می کشه عجله نکنیدو فکرو خیال منفی هم نکنید

 31. سپید می‌گه:

  بالاخره این آزمون چی شد؟ جایی میدونین که اعتراض کنیم؟

  • روشنک می‌گه:

   من از سازمان فنی حرفه ای تبریز پرسیدم گفتن لغو شده گفتم پس پولامون چی گفتن که رفت تو حساب دولت محترم!!!!!!!!!!!!!۱

 32. آرش می‌گه:

  اونقدر مربی قراردادی بیچاره با ماهی ۳۰۰ هزار تومن هست که به امید این آزمون هنوز تو سازمان دارن جون میکنن… من دو سال پیش اومدم بیرون رستگار شدم…
  خودتونو درگیر نکینین… سازمان بسیار در پیت و به درد نخوریه…. از کسی که ۲ سال مربی این سازمان بوده باور کنین…

  • o0o می‌گه:

   باشه باور کردیم

  • kljjljljljlj می‌گه:

   من تا حدودی با شما موافقم. درمورد ۳۰۰ تومن که درست می فرمایی. بله

   ولی به هر حال باید یه جایی استخدام شد…

  • عسل می‌گه:

   اره درپیت بودنش که دره پیته منم که دوره های کلاس های آموزشی شرکت میکنم دیدم برا کارمنداش خیلی از مواقع نهار نمیدن و یا هی پست های کارمنداشونو جا به جا میکنن و کلا کارمنداش ناراضی هستن اما خوب از بیکاری بهتره.

 33. alex می‌گه:

  خدا بگم چیکارشون کنه .
  این همه بدبخت رو الاف کردن …
  ای خدا کی به دادمون برسه ……………..
  بدبختی تا کجا ………..

  • ب.وثوق می‌گه:

   سر ما بدبخت ها به این آزمون گرمه اونوقت مترو تبریز با معرفی بندهای پ نیرو برداشته و الانم کلاس های آموزشی تشکیل داده . پس شما حالا حالا ها منتظر طرح مهر آفرین که به لطف دولت محترم تدبیر و امید متوقف شده باشید.

   • زهرا می‌گه:

    هنوز شما دارین کش میدین بابا ولش کنین دیگه رفتن با پولها هزار سفر و سوغاتی رو گرفتن تموم شده هنوز شما دارین اکانت میدین

   • kljjljljljlj می‌گه:

    آزمون استخدامی فقط یه امیدواریه. نمی گم ۱۰۰ درصد ولی درصد پایینی برای قبولی هست. برای قبول نشدن هم راه های مختلفی وجود داره به قول اون بنده خدا به اندازه ی آدم ها راه ورود داره!!!

  • مهسا می‌گه:

   من که از پولی که بهشون دادم راضی نیستم.ایشالله حرومشون باشه…

 34. امین می‌گه:

  پولمون هم هاپالی هپو ؟!
  استخدام هم همینطور ؟

 35. آگرين می‌گه:

  !!!!!!!!!!!!!!!
  ۶۰ سال بعد!

 36. amin می‌گه:

  Mina خانم شما چیکار کردید ؟
  کس دیگه پیگیر نشده ؟
  ادمین سایت چیزی نمیدونه بگه .
  اخر برگزار میشه ما هم خبرمون نمیشه .

  • ب.وثوق می‌گه:

   نهایتا اعلام شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   بچه ها به لطف دولت محترم تدبیر و امید کلیه استخدامی های سال های ۹۰ و ۹۱ و ۹۲ تا اطلاع ثانوی منتفی شد.
   البته بعد از لغو شدن پذیرفته شدگان دانشگاههای بورسیه این دومین خبر شگفت انگیزه دولت ۱۱ ام هست.
   بیچاره پذیرفته شدگان ۹۰ و ۹۱ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 37. Mina می‌گه:

  من که اصلا نفهمیدم کی ثبت نام کردید با اینکه خیلی پیگیر بودم.

 38. amin می‌گه:

  بابا این دیگه چه جورشه …!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  یه کاری بکنید دیگه ……….
  یه جواب درست و حسابی بدید دیگه ………..
  مدیر سایت پیگیری کن لطفا ……………..
  شما حد اقل این همه کامنت رو می بینی یه جوابی بده ………
  پول ریختیم حق داریم درخواست جواب کنیم ………….
  یه جوابی سازمان فنی حرفه ای نباید به این همه بد بخت بده واقعا ………..
  صد رحمت به کوافر بابا …………

 39. حسین می‌گه:

  سیاست ما عین دیانت ماست اینها توطئه استکبار جهانیه بر ماست که شکیبا باشیم.یا علی و اولادش

 40. سارا می‌گه:

  سلام
  چرا هیچکی نیست جواب درستی به ما بده! یا برگزار کنید یا اگه نیرو نمیخواید بگید و پول ملتو پس بدید.چرا کلاه شرعی گذاشتین رو خوردن بیت المال؟؟؟
  این چندمین آزمونه که پول واریز می کنم و برگزار نکردند.
  لااقل یکی پیگیر شه و پولامونو پس بدن
  از این دولت خواهش می کنم پیگیر باشه

 41. a.g می‌گه:

  آقا ما رو مسخره کردین. نمیخواین امتحان بگیرین واسه چی میگین استخدام میکنین.خدا به دادتون برسه.

 42. ب.وثوق می‌گه:

  مذخرف ها . شما که سوالات آزمون استانداری را نتونسته بودید تنظیم کنید تکه های زیادی می خورید که می گید آزمون برگزار می کنید.

  • مهرناز می‌گه:

   خودت فهمیدی چی گفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • ب.وثوق می‌گه:

    آره مهرناز جان یکم مخ خودتو به کار بندازی می فهمی . چون مجری آزمون استخدامی استانداری تبریز سازمان فنی و حرفه ای بود که تو بعضی از حوزه های امتحانی سوالات تخصصی کم اومده بود . تازه بچه های شیمی و برق سوالات مکانیک رو جواب میدادند.

    • عسل می‌گه:

     من خدا رو شکر برای استانداری شرکت نکردم ولی کلاس های فنی حرفه ای تبریز که میرم شنیدم یکی از کارمندای فنی حرفه ای برا مصاحبه اش دعوت شده خخخخخخخخخخخخخخ!

 43. حامد می‌گه:

  ای بابا ۹۰۰۰۰۰تومن که خوردن نداره راست میگین ۳۰۰۰۰۰۰۰۰هزار دلار بخورین یاشاید شمام گناه ندارین نوبت دادن یارانه مردم به شما رسیده بود که این کارارو میکنید

 44. شاهیـــــــن!!! می‌گه:

  سلام !
  این آزمون از همون اولش هم سر و ته نداشت، همه آزمونها دروس تخصصی وعمومیش معلوم هستن ولی آزمون فنی حرفه ای تخصصیش معلوم نیس یعنی ما باید علم غیب داشته باشیم و بریم سر جلسه آزمون (البته اگه آزمونی در کار باشه)، من خودم لیسانس عمران دارم اگه آزمون برگزار بشه نمیدونم کدوم درسا رو باید بخونم!!!

  • مژگان می‌گه:

   بس کنید دیگه اه.تاکی میخوان همین جوری ادامه بدین ۴ماهه از موقع ثبت نام میگذره

   • ب.وثوق می‌گه:

    چقدر عجله دارین نکنه ۶ ماهه به دنیا آمدین.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    صبر کنید دولت امید و تدبیر یک کارای خواهد کرد…………….

    • kljjljljljlj می‌گه:

     کار از امید هم گذشت. یواش یواش باید _ ناامید- هم بدنیا بیاد. احتمالا بعدا پدرام – فرگام – فرنوش و یواش یواش بهنوش هم باید مو سفید کنند!!!!

 45. amin می‌گه:

  آقا کسی پیگیر نیست ؟
  کسی یه جواب درست سرمون نمیده به ما ؟
  این فنی حرفه ای چرا اینطوریه ؟!!
  نزدیک ۱ ماهه الان همه تلفن هاشون قطعه تو شهرمون .
  از یه واحد دیگه شون پرسیدم میگه خودمون هم نمیدونیم احتمالا نریختن پول تلفن !!!

 46. مجید می‌گه:

  ازما ترسو تر تو ایران وجود داردکه نمیتوانیم از حق خودمون دفاع کنیم تا کی ما مربیان یرای این مراکز مفتی کار کنند ی خری نیست که از حقوق ما دفاع کند اگز عرضه دارید بیاید اعتصاب کنیم

  • o0o می‌گه:

   به زور که نگهت نداشتن یا به زور که استخدامت نکردن.

   • مریم می‌گه:

    متاسم از بابت این اداره بی درو پیکری که ما داریم یه روز دولتی یه روز واگذار نمی دانم حرفمو به کی بزنم که با چند قاز با این اطلاعات داریم توی این اداره سر می کنیم کی ما هم استخدام می شیم تا کی انتظار خسته شدیم ۹ ساله داریم کار می کنیم دیگه از سن استخدام در اداره های دیگه هم گذشتیم.

  • ب.وثوق می‌گه:

   عمو مجید نگران نباشید من اطلاعاتش را تا شبکه خبر رساندم اما حالا حالاها وقت صرفا جهت اطلاع و پیگیری خبر و … پره. تنها مشکل جامع که استخدام ماها نیست باید بررسی کنند ببین اصلا به استخدام نیازی هست یا نه؟

 47. ابراهیم می‌گه:

  جناب آقای ولی خانی لطفا بگید تکلیف نزدیک به پنج هزار نیروی حق التدریس سازمان که سالهاست مشغول به کار هستند و مجلس سال قبل دستور تغییر وضعیت آنها رو داده کی مشخص میشه.من شخصا یازده ساله حق التدریسم با مدرک لیسانس.

  • kljjljljljlj می‌گه:

   دوست عزیز شرمنده، ولی باید بگم واقعا خود شما مربی ها عرضه ندارید. بله وقتی به هر قیمتی بری کار کنی همین نتیجه ی کاره. بقیه ی بچه هایی که هم که دوست دارن برن سر کار گوش کنید، وقتی به هر قیمتی بری سر کار، یا تو سری خور میشی یا با حقوق کم تا آخر عمر کار می کنی، یا بیمه نمیشی، از این _ یا_ ها زیاده…

 48. هانا می‌گه:

  اقا من ازمون میخواااااااااااااام :((((((((((((((( چرا سرکارمون میزارید اخه ؟ حالا بدم سالی تالک مسخرتون کنه؟ ها؟ خوشتون میاد؟

  • ب.وثوق می‌گه:

   هانا جان شما با طرز خواستنتون معلومه که چقدر آزمون می خواییییییییییییی؟ پس خیالاتو راحت کنم حالاحالاها باید داد بزنی

   • عسل می‌گه:

    هانا جان قشنگ گفتی جون من از طرف منم بهشون بگو اینجا پول میگیرن برا امتحان بعد ده سال امتحان برگزار میکنن برا نوه نتیجه هامون! 😀

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها