استخدام آموزش و پرورش سال ۹۵ (۲۰ هزار نفر جذب آموزش و پرورش)

کارنامه آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۴

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درخصوص نتایج اولیه آزمون استخدامی در سال ۱۳۹۴

 

۷شهریور ۹۵ –برگزاری همزمان دو آزمون استخدامی و فرهنگیان در یک ماه آینده


۶ شهریور ۹۵ – ۲۰ هزار نفر جذب آموزش و پرورش می‌شوند

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش گفت: ۲۰ هزار نفر جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
علی‌اصغر فانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: چندین بار در جلسه هیات دولت با حضور رئیس جمهور بحث توسعه استان ایلام و آماده سازی استان برای پذیرای حجم عظیم زائرین حسینی که در اربعین از کشور به سمت عراق حرکت می‌کنند، مطرح شده است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: بحث‌های بسیار خوبی در این رابطه شده و زیرساخت‌های مناسبی در حال فراهم شدن است، امیدواریم که هر سال نسبت به سال قبل با تاکیدات رئیس جمهور شاهد آسایش بیشتر برای زائران حسینی در اربعین باشیم.
وی ادامه داد: یکی از کارهای بسیار خوبی که در استان ایلام با تخصیص منابع بسیار خوب از صندوق ذخیره ارزی صورت می‌گیرد بحث آبرسانی استان ایلام و تبدیل کشت دیم به کشت آبی بوده و در گزارشی که امروز دریافت کردم قرار است تا آخر سال ۹۶ بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان ایلام قرار شود و این توسعه بسیار ارزشمندی برای استان دارد.
این مسؤول اضافه کرد: البته با توجه به ظرفیت‌های که در استان ایلام وجود دارد و تاکیداتی که شخص رئیس جمهور داشته و در یک جلسه دولت هم استاندار ایلام دعوت شد و گزارشی از اقدامات سفر سال ۹۳ مطرح کرد نقاط ضعفی که در تخصیص منابع بود الحمدلله برطرف شد.
فانی تصریح کرد: سهمیه و مجوز دو تا ۱۰ هزار نفر را از سازمان امور اداری و استخدامی کشور اخذ شده است، ۱۰ هزار نفر برای پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و ۱۰ هزار نفر دیگر از بین لیسانسه های دیگر جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در سراسر کشور و در استان ایلام حداقل دو پردیس دختران و پسران از دانشگاه فرهنگیان برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش وجود دارد و برابر مجوزی که احذ شده امسال ۱۰ هزار نفر در سراسر کشور برای دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند.
وی ادامه داد: توزیع این ۱۰ هزار نفر آماده است و در اختیار سازمان سنجش قرار داده شده تا از میان دیپلمه‌ها که امسال کنکور سراسری شرکت کردند، انتخاب شوند، هر کسی که دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کند باید ۴ سال دوره آن در دانشگاه فرهنگیان طی کرده تا موفق به اخذ لیسانس شوند و به جمع همکاران ما پیوندند.
این مسؤول اضافه کرد: علاوه بر این ۱۰ هزار نفر، ۱۰ هزار نفر دیگر از بین لیسانسه‌ها پذیرش می‌شوند و یک آزمونی برای استخدام در دولت پیش‌بینی شده که شهریور ماه قرار بود برگزار شود اما با تاخیری یک ماه این آزمون در مهر ماه برگزار شده و این ۱۰ هزار نفر برای جذب در آموزش و پرورش در همان آزمون پذیرش می‌شوند. کسانی که در این آزمون پذیرفته می‌شوند یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره می‌بینند در این یک سال  مهارت‌های معلمی، روش‌های تدریس، روانشناسی کودک و نوجوانان و … به آنان ارائه می‌شود تا در واقع شایستگی‌های معلمی را اتخاذ کنند تا در مهر ماه ۹۶ به جمع خانواده فرهنگیان بپیوندند.

 


۲ شهریور ۹۵ – اعلام زمان و ضوابط برگزاری آزمون استخدامی برای ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش زمان و ضوابط برگزاری آزمون استخدامی برای ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش را تشریح کرد.
سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «تعداد دقیق ردیف استخدامی سال جاری، چگونگی و زمان آزمون آموزش و پرورش چطور است؟»، اظهار داشت: امسال ۱۰ هزار ردیف استخدامی برای جذب دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دیگر دریافت کردیم.
وی افزود: در تاریخ ۳۰ مردادماه سال جاری مجوز این ۱۰ هزار ردیف استخدامی را از سازمان امور اداری و استخدامی دولت دریافت کردیم.
حسینی با بیان اینکه باید آگهی استخدام در این خصوص تنظیم و صادر شود، خاطرنشان کرد: پس از تهیه و تنظیم، این آگهی باید به تأیید سازمان امور اداری و استخدامی برسد و سپس باید با سازمان سنجش آموزش کشور به توافق برسیم.
وی اضافه کرد: قاعدتاً خود سازمان امور اداری و استخدامی باید با آنها توافق کند، از طرفی آگهی استخدام را آموزش و پرورش بر اساس ضوابط، مشخصات، تعداد، جنسیت و جاهایی را که می‌خواهد نیرو تخصیص دهد در پرتالی که برای این موضوع تهیه می‌شود، وارد می‌کند.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه پذیرش نیرو در آموزش و پرورش بوم از بوم خواهد بود، تصریح کرد: برای اینکه کمتر دچار جابه‌جایی و معضلات این چنینی شویم، به صورت بوم از بوم نیروها را جذب می‌کنیم.
وی افزود: نیروهای مازاد آموزش و پرورش اکثراً در کلان شهرها مانند تهران، مشهد، اصفهان و شیراز هستند زیرا استخدام در گذشته به این شکل نبوده است و در شهرهای توسعه یافته مازاد نیرو و در مناطق کمتر توسعه یافته با کمبود نیرو مواجه هستیم.
حسینی با بیان اینکه در آزمون استخدامی سال گذشته حتی یک مورد هم نداریم که حق فردی ضایع شده باشد، گفت: ادعا نمی‌کنم در آزمون استخدامی سال گذشته اشکالی وجود نداشت اما این ادعا را می‌کنم که خلاف قانون پیش نرفتیم.
وی افزود: تمام موارد قانونی را در آگهی استخدام سال گذشته آوردیم و اشکالاتی که در آن زمان بود را یادداشت کردیم تا در آزمون استخدامی سال جاری، این مشکلات را رفع کنیم.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش عنوان کرد: با توجه به اینکه در اواخر مردادماه مجوز استخدام را دریافت کردیم لذا مدت زمان کافی برای برگزاری این آزمون تا پایان تابستان فراهم نیست ضمن اینکه باید این موضوع هر چه زودتر انجام شود زیرا پذیرفته شدگان باید یکسال دوره آموزشی را سپری کنند تا مهر سال آینده وارد مدارس شوند.
حسینی در پاسخ به این پرسش که «آیا آزمون استخدامی آموزش و پرورش در پاییز امسال برگزار می‌شود؟»، گفت: تلاش بر این است که پاییز امسال آزمون استخدامی برای ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش برگزار شود.

۳۱ مرداد ۹۵ – فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می‌شوند

خبرگزاری تسنیم: سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان قطعاً جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محمود مهرمحمدی عصر امروز در جمع خبرنگاران در دانشگاه فرهنگیان مشهد مقدس در رابطه با مهمترین برنامه‌های راهبردی این دانشگاه اظهار داشت: مهمترین برنامه ما پذیرش ۱۰ هزار دانشجو از طریق آزمون استخدامی است.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور تصریح کرد: مهمتر از تعداد پذیرش افراد، این است که بتوانیم کسانی را که برای دوره مهارت آموزی یک ساله وارد دانشگاه می‌شوند، به صورت مناسب برای حرفه معلمی آماده کنیم، در سال ۹۵ یکی از دغدغه‌های اصلی مسئله دوره یک ساله مهارت آموزی افرادی است که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه می‌شوند.
وی در رابطه با رویکرد دانشگاه فرهنگیان در ساماندهی تشکل‌های دانشجویی خاطرنشان کرد: شایستگی‌های اجتماعی و سیاسی از طریق تشکل های اسلامی به شکل بارزی می‌تواند تقویت شود و سیاست دانشگاه فرهنگیان این است که از این بستر و زمینه غفلت نکند و تا جایی که می‌تواند بستر و زمینه توسعه تشکل‌های دانشجویی را در این دانشگاه فراهم کند.
مهر محمدی به وجود برنامه‌های خاص برای ارتقا زیرساخت‌های دانشگاه ماموریت‌گرای فرهنگیان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: برنامه‌های مختلفی از جمله در حوزه هوشمند سازی زیرساخت‌های سامانه‌ای و شبکه ای در دستور کار است، در حوزه آموزش طرح جامع آموزش و در حوزه فرهنگی نیز تدوین طرح جامع فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در دستور کار قرار دارد و اینها فعالیت‌هایی است که جنبه زیر ساختی دارد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور در ادامه تصریح کرد: برای جذب هیئت علمی به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌ها، تلاش های گسترده ای آغاز شده و امیدواریم با همکاری سازمان امور اداری و استخدامی بتوانیم ردیف های لازم را به تعداد هیئت علمی دریافت کنیم.
وی در ارتباط با قانون منع ادامه تحصیل تا سه سال برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان، خاطر نشان کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بر اساس برنامه ریزی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش وارد دانشگاه می‌شوند، این برنامه ریزی‌ها برای از بین رفتن خلأ آموزش و پرورش از حیث نیروی انسانی است.
مهر محمدی ادامه داد: فلسفه دانشگاه فرهنگیان این است که خلاء آموزش و پرورش در زمینه نیروی انسانی را تامین کند، به همین خاطر با توجه به فلسفه دانشگاه فرهنگیان مسئله ادامه تحصیل که انتظار منطقی در سایر دانشگاه‌ها است، در این دانشگاه منطقی ارزیابی نمی‌شود و دانشجویان این دانشگاه باید حتماً پس از فراغت از تحصیل وارد آموزش و پرورش شوند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: ادامه تحصیل فارغ التحصیلان دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان به زمانی که چند سال در آموزش و پرورش خدمت کردند موکول می‌شود البته شرایط نیروی انسانی در منطقه محل خدمت نیز در ادامه تحصیل نقش مهمی دارد.
وی با اشاره به اینکه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دیگر برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان امکانپذیر است، عنوان کرد: فارغ‌التحصیلان کارشناسی دانشگاه فرهنگیان می‌توانند در دانشگاه‌های دیگر به ادامه تحصیل بپردازند به شرط اینکه تعارض و تداخلی با وظایف آموزشی معلمی شان نداشته باشد، همچنین برای اینکه مدرک تحصیلی شان اعمال شود نیاز است که براساس نیاز محل خدمت خود به تحصیل در رشته های مختلف بپردازند.


 

۳۰ مرداد ۹۵ – پذیرفته شدگان آزمون استخدام آموزش و پرورش هنوز امکان دریافت تسهیلات بانکی ندارند

 

خبرآنلاین: آموزش و پرورش اعلام کرد که هنوز برای دریافت تسهیلات بانکی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی با بانک ها هماهنگ نشده است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با اعلام نتایج استخدامی درر آموزش و پرورش اعلام شد که پذیرفته شدگان برای گذراندن دوره های آموزشی باید مبالغی را پرداخت کنند. در این زمینه کاربران زیادی اعتراضات خود را اعلام کردند که همان موقع وزیر اعلام کرد در دفترچه استخدامی این موضوع قید شده بود
با بالاگرفتن اعتراضها سرانجام سید محمد بطحایی معاون مدیریت توسعه وزارت آموزش وپرورش گفت:پیش از فارغ التحصیلی از دوره های حرفه ای معلمی به پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش وام اعطا می شود تا شهریه به دانشجومعلمان ماده ۲۸ فشار نیاورد.
وی با اشاره با تاخیر آن افزود: باید تسهیلات بانکی را از شبکه های بانکی دریافت کنیم لذا امکان هماهنگی تا امروز با بانک ها انجام نشده است

 


۲۸ تیر ۹۵ – شروع استخدام سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی (آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان)

در راستای تجمیع و بهینه سازی فرآیند استخدام دستگاههای اجرایی کشور، به حول و قوه الهی، آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور تحت عنوان آزمون استخدامی شهریور ماه ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹/۶/۱۳۹۵ برگزار میشود. در ادامه، توضیحات مربوطه در دو بخش ارائه خواهد شد. بخش نخست شامل توضیحات و شرایط عمومی استخدام در دستگاه های اجرایی و بخش دوم نیز شامل شرایط اختصاصی دستگاههای اجرایی بوده و شغل محلهای معرفی شده توسط هر دستگاه آورده شده است.

شرایط اختصاصی سازمان آموزش و پرورش ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام

۱ -حداکثر سن داوطلبان دارای مدرک تحصیلی لیسانس ۳۲ سال ، فوقلیسانس و بالاتر ۳۵ سال.
۲ -داوطلبین با رعایت شرایط احراز مشاغل از نظر رشته تحصیلی و بوم پذیری می توانند دو رشته/محل را انتخاب نمایندکه ابتدا انتخاب اول کلیه داوطلبین مورد بررسی قرار گرفته و در صورت عدم تکمیل ظرفیت مربوط، انتخابهای دوم داوطلبین براساس نمره فضلی بررسی خواهد شد.
۳ -آندسته از داوطلبان فوق لیسانس مجاز به شرکت در آزمون می باشند که رشته تحصیلی فوق لیسانس آنان مطابق با لیسانس یا یکی از گرایش های لیسانس آنان باشد.
۴ -برخورداری از حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی براساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان.
۵ -الزام به رعایت کلیه شرایط اختصاصی جداول رشته های تحصیلی مجاز.
۶ -پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی مکلفند ،تعهد کتبی مبنی بر ۱۰ سال خدمت به شرط تمدید استخدام ، درمحل جغرافیایی مورد تقاضا به آموزش و پرورش بسپارند ، استخدام و اشتغال آنان منوط به سپردن تعهد محضری خواهد بود .
۷ -کلیه پذیرفته شدگان ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارتهای تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان، بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور میباشد که بخشی از هزینه های برگزاری دوره مذکور(خدمات آموزشی و رفاهی) برعهده داوطلب خواهد بود. چنانچه هر یک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یکساله از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند وزارت آموزش و پرورش میتواند نسبت به محاسبه و اخذ هزینه برگزاری دوره اقدام نمای.

برای مشاهده متن کامل آگهی و فایل راهنما اینجا کلیک کنید


 


۲۷ مرداد ۹۵ – ضوابط استخدام در آموزش و پرورش اعلام شد

خبرگزاری فارس: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره ضوابط استخدام در این وزارتخانه گفت: دست‌کم به ازای بازنشسته شدن سه نفر در آموزش و پرورش یک نفر استخدام شود.
سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «به ازای هر چند نفر بازنشسته در آموزش و پرورش استخدام جدید انجام می‌شود؟»، اظهار داشت: بر اساس مصوبه، در دستگاه‌های غیرحاکمیتی یک به سه است یعنی با خروج سه نفر، یک نفر وارد آموزش و پرورش می‌شود و اگر حاکمیتی باشد، به ازای هر یک نفر، یک نفر باید جذب شود.
وی افزود: به جهت اختلالی که در ساماندهی نیروی انسانی داریم و در جایی تراکم نیرو و در جایی با کمبود نیرو مواجه هستیم، در تلاش هستیم تا از این فرصت استفاده کنیم و نیرویی که بازنشسته و خارج می‌شود با اصلاح ساماندهی نیاز به ورودی جدید کاهش پیدا کند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر این نکته که کمترین حالت اینطور است که به ازای بازنشسته شدن هر سه نفر در آموزش و پرورش، یک نفر استخدام شود، خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت بر اساس اعداد و ارقام اعتقاد دارد که در سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ که طرح مهر آفرین وجود داشت ظرفیت جذب آینده پیش خور شده است و یعنی آموزش و پرورش جلو جلو بیش از آنچه که ظرفیت داشته باشد را جذب کرده و سازمان مدیریت روی این موضوع یک اختلافی هم با ما دارد.


 

۲۵ مرداد ۹۵ – پذیرش ۱۰ هزار دانشجومعلم از طریق آزمون سراسری سال ۹۵

خبرگزاری فارس: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه‌ای از پذیرش ۱۰ هزار دانشجومعلم از طریق آزمون سراسری سال ۹۵ خبر داد.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در خصوص پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی از طریق آزمون سراسری سال ۹۵ اطلاعیه‌ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده خطاب به داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هستند، آمده است: بر اساس موافقت سازمان امور اداری و استخدامی کشور، وزارت آموزش و پرورش برای تأمین بخشی از نیاز نیروی انسانی آموزشی و پرورشی خود، از میان شرکت کنندگان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ که مجاز به انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شده‌اند،  تعداد ۱۰ هزار دانشجوی متعهد خدمت در رشته‌های مورد نیاز، (در مشاغل آموزشی و پرورشی ) جذب می‌کند.
داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به اطلاعیه‌های اصلاحی سازمان سنجش آموزش کشور که از طریق سایت آن سازمان اعلام خواهد شد مراجعه نمایند.
تذکر: به داوطلبان متقاضی رشته‌های آموزش و پرورش توصیه می‌شود انتخاب رشته‌های خود را به روزهای آتی انتقال دهند.

 


۲۳ مرداد ۹۵ – دانشگاه فرهنگیان در سال‌های اخیر تضعیف شده است

خبرگزاری فارس : وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان اینکه برگزاری آزمون استخدامی در همه رشته‌ها ضایع کردن سهمیه جذب نیروی دانشگاه فرهنگیان محسوب می‌شود گفت: در ۲، ۳ سال اخیر دانشگاه فرهنگیان تضعیف شده است.
حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر سابق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و با اشاره به موضوع جذب نیروی انسانی از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: مجلس یک مصوبه‌ای دارد که می‌گوید تمامی نیروهای آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب شوند.
وی افزود: در این خصوص به موارد خاص هم اشاره شده است که ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است، اما این دانشگاه بعضی رشته‌ها را نمی‌تواند داشته باشد و دلیل این موضوع به خاطر تعداد کم نفرات آن رشته است، ضمن اینکه دانشگاه شهید رجایی هم نمی‌تواند این رشته‌ها را آموزش دهد.
حاجی‌بابایی با بیان اینکه برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش و در رشته‌های خاص مشکل قانونی ندارد، خاطرنشان کرد: از طریق آزمون استخدامی معلم ابتدایی، معلم ریاضی و موارد دیگر نباید جذب شود و باید از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب شود.
وی تأکید کرد: اگر رشته‌ای در «دانشگاه فرهنگیان» و «دانشگاه شهید رجایی» وجود نداشته باشد باید از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شود.
وزیر سابق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این موارد که در حال اتفاق است نقض قانون و تضعیف دانشگاه فرهنگیان است، گفت: دلیل آن این است که دوستان کنونی در آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان را قبول ندارند و یکی دو بار هم اقدام به برچیدن دانشگاه فرهنگیان کردند که نتوانستند و مجلس مقاومت کرد و مقام معظم رهبری هم بر فعالیت دانشگاه فرهنگیان تأکید دارند.
وی تصریح کرد: برگزاری آزمون استخدامی در تمام رشته‌ها به نوعی ضایع کردن سهمیه جذب نیروی دانشگاه فرهنگیان محسوب می‌شود؛ ادعا می‌کنم که تمام آموزش و پرورش یک طرف و دانشگاه فرهنگیان هم یک طرف است زیرا سازنده نیروی انسانی برای دستگاه تعلیم و تربیت است.
حاجی‌بابایی در پاسخ به این پرسش که «به نظر شما در دو یا ۳ سال اخیر دانشگاه فرهنگیان تضعیف شده است؟»، عنوان کرد: بله، خیلی تضعیف شده است.
وی افزود: از ۲۳ هزار و ۵۰۰ دانشجویی که در دانشگاه فرهنگیان در هر سال جذب می‌شد، به حدود ۴ یا ۵ هزار جذب رسیده است.
وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان اینکه در نظر داشتیم از طریق دانشگاه فرهنگیان در یک مدت زمان خاص هم توازن در جنسیت و هم در رشته‌های تحصیلی آموزش و پرورش را ایجاد کنیم، گفت: این دانشگاه رشته‌ها را هم تخصصی می‌کند، در آن زمان دو سوم جذب رشته‌ها را برای دوره ابتدایی در نظر گرفتیم و دو سوم کل هم برای آقایان در نظر گرفته شد تا توازن نیروی انسانی به مرور در آموزش و پرورش ایجاد شود.
وی گفت: این کار باعث می‌شد که تا ۱۰ سال آینده هیچ مدرسه‌ای در کشور نباشد که معلم متخصص ابتدایی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس نداشته باشد.

 

 


۲۰ مرداد ۹۵ – اختلاف نظر میان سازمان مدیریت و آموزش و پرورش بر سر ردیف استخدام

خبرگزاری مهر : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد درخواستی ما از سازمان مدیریت ۱۰ هزار ردیف استخدام است اما آنان با ۸ هزار ردیف استخدام موافقت کرده اند.
سید محمد بطحایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره  استخدامی درآموزش و پرورش گفت: در حال حاضر سازمان مدیریت وبرنامه ریزی مجوز استخدام را صادر نکرده است.
وی افزود: اختلاف نظرهایی با سازمان مدیریت در رابطه با ردیف های استخدامی داریم  و آنان کمتر از ردیف استخدامی که ما متقاضی آن هستیم سهمیه می دهند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد درخواستی ما از سازمان مدیریت ۱۰ هزار ردیف استخدام است اما آنان با ۸ هزار ردیف استخدام موافقت کرده اند.
وی تاکید کرد: در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم مجوز ۱۰ هزار ردیف استخدام  را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی دریافت کنیم.


 

۲۰ مرداد ۹۵ – آخرین وضعیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۱۰ هزار نیرو در سال ۹۵

 

خبرگزاری مهر: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد درخواستی ما از سازمان مدیریت ۱۰ هزار ردیف استخدام است اما آنان با ۸ هزار ردیف استخدام موافقت کرده اند.
سید محمد بطحایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی استخدامی درآموزش و پرورش گفت: در حال حاضر سازمان مدیریت وبرنامه ریزی مجوز استخدام را صادر نکرده است.
وی افزود: اختلاف نظرهایی با سازمان مدیریت در رابطه با ردیف های استخدامی داریم  و آنان کمتر از ردیف استخدامی که ما متقاضی آن هستیم سهمیه می دهند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد درخواستی ما از سازمان مدیریت ۱۰ هزار ردیف استخدام است اما آنان با ۸ هزار ردیف استخدام موافقت کرده اند.
وی تاکید کرد: در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم مجوز ۱۰ هزار ردیف استخدام  را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی دریافت کنیم.

 


 

۱۷ مرداد ۹۵ – ورود ۳۸۰ نیروی تازه نفس به بدنه آموزش و پرورش یزد

تابناک : مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه دو دغدغه اصلی در آموزش و پرورش استان دارم، گفت: فرسودگی برخی فضاهای آموزشی از مهم‌ترین نگرانی‌های ما در طول سال تحصیلی است.
به گزارش تابناک یزد،احمد شیرزاد در نشست خبری مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: دو دغدغه اصلی در آموزش و پرورش استان دارم که یکی ارتقاء شأن معلمان به ویژه بازنشستگان و پیشکسوتان و دیگری فرسودگی فضاهای آموزشی است.
وی عنوان کرد: هر سال وقتی سال تحصیلی آغاز می‌شود، تا پایان سال بابت فرسودگی مدارس نگرانیم زیرا ۳۰ درصد فضاهای آموزشی استان فرسوده هستند و ایمنی لازم را ندارند.
شیرزاد بیان کرد: بیشترین مشکل فضای آموزشی مربوط به نواحی یک و دو آموزش و پرورش شهر یزد است و گرچه شهرستان‌های دیگر نیز با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستند اما بیشترین فرسودگی مربوط به مرکز استان است.
وی با اشاره به اینکه برای بهسازی و نوسازی فضاهای آموزشی نیازمند همکاری خیران مدرسه‌ساز هستیم، تاکید کرد: آموزش و پرورش برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود نیازمند مشارکت مادی و معنوی مردم است.
شیرزاد خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نیز می‌توانند به مسؤولان آموزش و پرورش با ترویج فرهنگ مشارکت کمک کنند و امیدواریم با حضور خیران مدرسه‌یار بتوانیم در مسیر ارتقاء کیفیت آموزشی برداریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در مورد نیروهای آموزش و پرورش نیز بیان کرد: امسال اولین گروه از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان وارد چرخه آموزش می‌شوند و با ورود ۳۸۰ نفر از آنها به آموزش و پرورش استان یزد، مشکل کمبود نیرو برطرف می‌شود.
وی یادآور شد: امسال ۴۸۰ نفر از معلمان و فرهنگیان استان یزد نیز بازنشسته می‌شوند که تعدادی از آنها دوباره به کار گرفته خواهند شد.
شیرزاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع در آموزش و پرورش بحث کیفی‌سازی آموزش است و ارتقاء کیفیت مدارس به جز همکاری و مشارکت دستگاه‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود، اظهار داشت: با همکاری دستگاه‌ها و مردم و همیاری آنها با مدیران و مربیان مدارس می‌توان مدارس را به بهترین نحو ممکن اداره کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش آمار دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۹۶ ـ ۹۵ بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۹۶ هزار دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی در استان یزد مشغول به تحصیل بودند که این رقم در سال تحصیلی پیش‌رو به ۲۰۷ هزار نفر می‌رسد.
شیرزاد ادامه داد: این تعداد دانش‌آموز در هزار و ۴۸۰ مدرسه و ۸ هزار و ۷۰۸ کلاس درس فعالیت تحصیلی خود را آغاز می‌کنند.
وی همچنین با اشاره به طرح‌های موفق آموزش و پرورش در سال گذشته عنوان کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که در ۶۰۰ مدرسه استان یزد با مشارکت ۳۰ درصد دانش‌آموزان برگزار شد از طرح‌های موفق و با نشاطی بود که در کشور به خوبی درخشید.
شیرزاد، طرح مدارس حامی پیشگیری از دیابت را از جمله طرح‌های موفق آموزش و پرورش یزد خواند و افزود: سال گذشته ۱۰۰ مدرسه زیر پوشش این طرح قرار گرفتند که با توجه به تفاهم‌نامه امضا شده با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، این طرح امسال نیز اجرا می‌شود و ۷۰۰ مدرسه زیر پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد همچنین اجرای طرح‌های تعالی مدیریت در ۱۱۷ مدرسه، یزدشناسی با رویکرد آشنایی دانش‌آموزان با میراث فرهنگی، مشاهیر یزد و آداب و رسوم یزدی‌ها، طرح سنجش سلامت با سنجش ۲۲ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی و … را از دیگر طرح‌های موفق آموزش و پرورش استان یزد در طول سال تحصیلی گذشته برشمرد و گفت: بسیاری از این طرح‌ها امسال نیز اجرایی خواهد شد.

 


 

 

۱۴ مرداد ۹۵ – ورود ۵۰۰ نیروی معلم جدید در آموزش‌وپرورش خراسان شمالی

خبرگزاری تسنیم: معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: ۵۰۰ نفر نیروی معلم جدید وارد طی سال تحصیلی جدید وارد آموزش‌وپرورش استان می‌شوند.
قنبر علی خوش آیینه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: ۵۵ نفر از این تعداد سرباز معلم هستند که عمدتاً در شهرستان راز و جرگلان و در نقاط دوردست به کار گرفته می‌شوند.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی افزود: ۱۰۰ نفر نیز از پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی پارسال هستند که از در سال تحصیلی جدید وارد عرصه تدریس می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: ۳۶۵ نفر از معلمان نیز از دانش‌آموختگان تربیت‌معلم نیز امسال وارد کلاس‌های درس می‌شوند.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی درباره نقل‌وانتقال معلمان گفت: سنوات معلمان برای موافقت درخواست انتقال به‌طور میانگین ۱۰ سال کاهش‌یافته است و طبق برنامه با نقل‌وانتقال ۵۰۰ معلم در استان موافقت می‌شود.
خوش آیینه تصریح کرد: البته ۱۲۰۰ معلم درخواست نقل و انتقال در شهرهای مختلف را داده بودند که صرفاً با ۵۰۰ درخواست موافقت می‌شود.


 

۱۲ مرداد ۹۵ – ۳۴۰ نفر استخدام آموزش‌وپرورش خراسان شمالی می‌شوند

خبرگزاری مهر: بجنورد- معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از استخدام ۳۴۰ نفر در آموزش‌وپرورش استان طی امسال خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، قنبر علی خوش آیینه ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون استخدام ۳۴۰ نیرو در آموزش‌وپرورش خراسان شمالی قطعی شده که از این تعداد ۱۷۰ نفر نیروی تربیت‌معلم و ۱۷۰ نفر نیز در حوزه‌های دیگر است.
وی افزود: امسال ۲۰۰ نفر نیرو در راز و جرگلان ومانه و سملقان استخدام خواهند شد و علاوه براین در تلاش هستیم ۲۰۰ سهمیه استخدامی دیگر تا پایان دولت یازدهم برای استان منظور شود.
معاون پژوهش آموزش‌وپرورش استان تصریح کرد: امسال یک هزار و ۲۵۰ نفر از فرهنگیان در نقل و انتقالات شرکت کرده بودند که از این تعداد ۷۰۰ نفر برای داخل استان و ۵۰۰ نفر برای خارج از استان درخواست داده بودند.
خوش آیینه بیان داشت: چنانچه معلمان نسبت به نتایج نقل و انتقالات اعتراضی داشتند می‌توانند اعتراض خود را اعلام کنند.
معاون پژوهش آموزش‌وپرورش استانافزود: تاکنون با جابجایی و انتقال ۵۲۰ فرهنگی داخل استان و ۱۵۰ فرهنگی خارج از استان موافقت شده است.
وی با اشاره به اینکه تا سال ۹۲ تعداد ۴۰۰ کلاس درس دو نوبته در استان وجود داشت، تصریح کرد: با ساماندهی حوزه نیروی انسانی اکثر مدارس خراسان شمالی یک‌نوبته شده و فقط ۵۰ کلاس در دوره ابتدای دو نوبته است.
این مسئول با اشاره به اینکه هرساله به مقدار ۱۰ تا ۱۵ درصد به قیمت کتاب‌های درسی اضافه می‌شد، اظهار داشت: امسال با ثبت‌نام الکترونیکی این قیمت ۳ تا ۷ درصد افزایش‌یافته است.
وی تصریح کرد: وزارت آموزش‌وپرورش سند اهداف و راهبردهای آموزش‌وپرورش خراسان شمالی در قالب ۱۴۴ برنامه راهبردی و آموزشی را برای تمامی استان‌ها طراحی کرده است که اقدامات و برنامه‌ریزی‌های این سازمان بر اساس این برنامه‌ها اجرا خواهد شد.

 

 


 

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در شهریور

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه نیازمند ۱۰ هزار معلم با مدرک کارشناسی و بالاتر است و آزمون استخدامی برای جذب این نیروها شهریور امسال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : علی اصغر فانی افزود: حداقل مدرک لازم برای متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی کارشناسی است و متقاضیان دارای مدرک کارشناسی باید حداکثر ۳۰ سال و متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری باید حداکثر ۳۵ سال سن داشته باشند.

وی گفت: رشته‌های مورد درخواست آموزش و پرورش در این آزمون متفاوت است و متقاضیان در این آزمون براساس جنسیت و نیاز منطقه و بوم در هر استان پذیرفته خواهند شد.

وزیر تأکید کرد: ترجیح می‌دهیم که آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت مستقل وجدا از آزمون‌های هماهنگ استخدامی سازمان سنجش برگزار شود که در این زمینه با سازمان مدیریت هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

فانی گفت: پذیرفته‌شدگان در این آزمون استخدامی در یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان دوره‌های مهارتی معلمی را خواهند گذراند.

وزیر آموزش و پرورش به حل مشکل انتخاب رشته دانش آموزان در برخی استان‌ها اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ای که دیروز داشتیم دو تن از معاونان آموزش و پرورش موظف به حل مشکل انتخاب رشته دانش آموزان شده‌اند.

فانی افزود: شکایات دانش آموزان و خانواده ها از طریق ادارات کل استان ها جمع آوری شده است و ادارات کل آموزش و پرورش موظف به رسیدگی به شکایات و تجدیدنظر در انتخاب رشته دانش آموزان شده اند.

وی تصریح کرد: دانش آموزان برای انتخاب رشته تجربی و ریاضی همچنان با محدودیت روبرو هستند و از طرفی امکانات آموزش و پرورش اجازه انتخاب این دو رشته را مازاد بر نیاز نمی‌دهد ولی ظرفیت برخی رشته‌ها در برخی استان‌ها افزایش خواهد یافت.

وزیر آموزش و پرورش به پرداخت معوقات فرهنگیان اشاره کرد و افزود: برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان چند نامه به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نوشته‌ایم و درخواست تخصیص اعتبار کرده‌ایم.

وی گفت: در صورت تخصیص اعتبار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی کل مبلغ پاداش پایان خدمت سال ۹۴ فرهنگیان تا پایان شهریور پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: حقوق معوقه معلمان حق‌التدریس نیز تا پایان شهریور پرداخت می‌شود.


 

 خبر برگزاری آزمون آموزش و پرورش استخدامی در شهریور ۹۵

وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه اختصاصی روز یکشنبه ۳ مرداد، خبرگزاری صدا و سیما گفت: این وزارتخانه نیازمند ده هزار معلم با مدرک کارشناسی و بالاتر است و آزمون استخدامی برای جذب این نیروها شهریور امسال برگزار می‌شود.
حداقل مدرک لازم برای متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی کارشناسی است.
متقاضیان دارای مدرک کارشناسی باید حداکثر ۳۰ سال و متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری باید حداکثر ۳۵ سال سن میباشد.
رشته های مورد درخواست آموزش و پرورش در این آزمون متفاوت است و متقاضیان در این آزمون براساس جنسیت و نیاز منطقه و بوم در هر استان پذیرفته خواهند شد.


 

۲۸ تیر ۹۵ – شروع استخدام سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی

در راستای تجمیع و بهینه سازی فرآیند استخدام دستگاههای اجرایی کشور، به حول و قوه الهی، آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور تحت عنوان آزمون استخدامی شهریور ماه ۱۳۹۵ در تاریخ ۹۵/۶/۱۶ برگزار میشود. در ادامه، توضیحات مربوطه در دو بخش ارائه خواهد شد. بخش نخست شامل توضیحات و شرایط عمومی استخدام در دستگاه های اجرایی و بخش دوم نیز شامل شرایط اختصاصی دستگاههای اجرایی بوده و شغل محلهای معرفی شده توسط هر دستگاه آورده شده است.

برای مشاهده متن کامل آگهی و فایل راهنما اینجا کلیک کنید


 

۲۸ تیر ۹۵ – استخدام ۲۰ هزار نیرو در برنامه امسال آموزش و پرورش

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دولت علاقه‌مند به محاسبه سنوات معلمان حق‌التدریسی که قبلا به استخدام این وزارتخانه درآمده‌اند هست، گفت: هنوز به ضابطه‌ جدیدی که بتوان براساس آن سنوات خدمت این گروه محاسبه شود دست‌ پیدا نکرده‌ایم.
به گزارش ایسنا ـ منطقه فارس، سید محمد بطحائی، صبح دوشنبه( ۲۸ تیر) در یک کنفرانس خبری و در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا، گفت: براساس مقررات جاری استخدامی کشور اگر میزان کارکرد فرد حق‌التدریس از نصف زمان موظفی کمتر بوده یا بیمه فرد پرداخت نشده باشد، عملا امکان در نظر گرفتن سنوات خدمت وجود ندارد.
وی با تصریح اینکه ترجیح آموزش و پرورش این است که تمام سنوات این افراد محاسبه شود، نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را مساعد ندانست.

دریافتی مدیران آموزش و پرورش ۴برابر نشده
بطحائی همچنین با رد اظهار نظری که در خصوص دریافت‌های میلیونی معاونان آموزش و پرورش در دولت یازدهم از سوی یکی از مدیران سابق این وزارتخانه شده بود، گفت: دریافتی هیچ یک از مدیران و معاونان وزارت آموزش و پرورش در مقایسه با دولت قبل ۴ برابر نشده و دریافتی آنان ۱۰ میلیون تومان نیست.
معاون وزیر با تاکید براینکه دولت وظیفه دارد که تفاوت پرداخت حقوق کارکنان خود در بخش‌های مختلف را کاهش دهد، گفت: نباید دریافتی یک معلم کسری از اعشار دریافتی کارمندی مشابه در سازمان و دستگاهی دیگر  باشد.
وی با قبول اینکه در بدنه کارکنان دولت افرادی هستند که دریافتی آنان بسیار بیشتر از یک معلم است، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم به‌دنبال کاهش فاصله‌ها است اگرچه ادعا نمی‌کند این فاصله را به صفر می‌رساند اما مصادیق تبعیض را کاهش خواهیم داد و امیدواریم این روند شتاب بیشتری بگیرد.
بطحائی میزان معوقات وزارت آموزش و پرورش را حدود ۵ هزار میلیارد اعلام و خاطرنشان کرد که حدود ۳ هزار میلیارد از این مبلغ معوقات پرسنلی و مابقی غیرپرسنلی بوده که از سال‌های دور و ابتدای دهه ۸۰ باقیمانده است.

استخدام ۲۰ هزار نیرو در برنامه امسال آموزش و پرورش
جذب ۴ هزار سرباز معلم برای تامین نیرو در مناطق کم برخوردار
او گفت: امسال آموزش و پرورش ۲۰ هزار استخدامی را در برنامه دارد که ۱۰ هزار نفر از مسیر کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و ۱۰ هزار نفر نیز از بین فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد سایر دانشگاه‌ها خواهند بود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش همچنین از انجام توافق‌های لازم برای جذب ۴ هزار نیروی سرباز معلم در کشور خبر داد که با هدف تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مناطق کمتربرخوردار از آنان استفاده خواهد شد.

وجود ۱۲۰۰ کلاس خشت و گلی و ۱۵۰ کلاس کپری
آمادگی آموزش و پرورش برای جایگزینی کانکس به جای کلاس کپری
او با تصریح اینکه هنوز در کشور مدارس کپری وجود دارد، علت ایجاد چنین مدارسی را جابه‌جایی و مهاجرت افراد از نقطه‌ای به نقطه دیگر عنوان و اضافه کرد: در کشور حدود ۱۵۰ کلاس درس کپری و ۱۲۰۰ کلاس درس خشت و گلی وجود دارد.
بطحائی با یادآوری اینکه بیش از نصف کلاس‌های خشت و گلی در استان سیستان و بلوچستان است، تاکید کرد که سازمان نوسازی مدارس آمادگی جایگزینی کانکس به‌جای کلاس‌های کپری در سراسر کشور را دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: هم‌اینک بالغ بر یک سوم کل واحدهای آموزشی کشور جزو واحدهای تخریب و بازسازی است که حدود ۳۵ هزار واحد را شامل می‌شود و باید در اسرع وقت بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی شود.
بطحائی گفت: اکنون ۱۷۰ هزار کلاس درس در کشور فاقد وسایل گرمایشی مطمئن و استاندارد است، این وسایل نفتی یا گازی را شامل می‌شود و امیدواریم با توجه به اختصاص اعتبار مناسب، تا سال تحصیلی ۹۷-۹۶، تمام این واحدها به وسایل گرمایشی مطمئن و استاندار مجهز شود.

دولت امکان تامین همه هزینه‌های مدارس را ندارد
توصیه به مدیران برای توقف دریافت کمک‌های مردمی در برخی فصول
معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص دریافت شهریه در مدارس دولتی نیز گفت: اگر  روزی تمام هزینه‌های جاری آموزش و پرورش تامین شود با قدرت تمام جلوی دریافت هر کمک و مشارکتی را سد خواهیم کرد زیرا اعتقاد داریم مدرسه‌ای که آلوده دریافت وجه شود از ماموریت اصلی خود فاصله می‌گیرد.
بطحائی گفت: مدیر مدرسه ناچار است که برای تامین هزینه‌های جاری مانند آب و برق و گاز و … دست کمک به سمت اولیاء دراز کند، خود نیز به واسطه فاصله گرفتن از فضای تربیتی و آموزشی نگران است اما گرفتاری اصلی ما این است که دولت به دلایل مختلف امکان تامین همه هزینه‌های مدارس را ندارد.
معاون وزارت آموزش و پرورش در عین‌حال از اولیاء مدارس خواست که دریافت کمک‌ها را در فصول خاص مانند زمان ثبت‌نام یا ارائه کارنامه تحصیلی دانش‌آموز متوقف کنند.
بطحائی تصریح کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان نباید منوط به پرداخت شهریه باشد.


 

 

۲۴ تیر ۹۵ – ورود بیش از ۱۳ هزار معلم جدید به مقطع ابتدایی از مهر امسال 

محمد دینه‌ور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین» اظهار کرد: در مهرماه سال ۹۵ از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر و هزار نفر هم از افرادی که در قالب ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان جذب شده‌اند وارد دوره ابتدایی می‌شوند.
وی افزود: امسال در تمامی دوره ابتدایی حدود ۳۰۰ هزار نفر رشد جمعیت دانش‌آموزی داشته‌ایم و تعداد جمعیت دانش آموزی در کل حدود ۷ میلیون و ۴۲۵ هزار نفر بوده است.
دینه‌ور خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده در سال تحصیلی آینده و مهرماه سال ۹۵ تعداد دانش‌آموزان به ۷ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر می‌رسند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی ۹۵ در پایه اول ابتدایی بین ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر تعداد دانش آموزان اضافه خواهد شد و در تلاش هستیم تا یک کودک هم از تحصیل باز نماند و پوشش را به حداکثر ممکن برسانیم.
دینه‌ور در پایان با بیان اینکه ظرفیت دانش آموزان واجد شرایط ۵۰ هزار نفر خواهد بود گفت: حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی ۹۵ ثبت‌نامی خواهیم داشت.


 

 

۲۰ تیر ۹۵ – ورود ۴ هزار نیروی تربیت بدنی به مدارس در سال تحصیلی آینده

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از ورود ۴ هزار نیروی تربیت بدنی و سلامت به مدارس کشور در سال تحصیلی آینده خبر داد.
مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت  آموزش و پرورش  در گفت وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ،در خصوص تأمین نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی و سلامت برای سال تحصیلی آینده گفت: قریب به ۴ هزار نیروی تربیت بدنی از اول مهر به جمع معلمان تربیت بدنی این مدارس می پیوندند. فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کردند جزو این گروه قرار دارند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تأمین نیروی انسانی کارآمد از اهمیت بسزایی برخوردار است اظهار کرد: در صورتی که آموزش و پرورش برنامه ای برای تأمین نیروی انسانی در نظر بگیرد به طور قطع نیروی تربیت بدنی و سلامت جزو  سهمیه ها منظور شده و برای اخذ مجوز آن  تلاش می کنیم.
حمیدی با اشاره به اینکه با این تعداد نیرو برای ساماندهی ساعت تربیت بدنی در مدارس برنامه ریزی انجام شده است گفت: برای توانمندسازی ارائه الگوهای برتر تدریس دوره های آموزشی ویژه نیروهای تربیت بدنی در تابستان در نظر گرفته شده است.
معاون تربیت بدنی سلامت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در تابستان علاوه بر توجه به ارتقای عملکرد نیروی انسانی به بحث فضا و تجهیزات ورزشی نیز  نگاه ویژه ای شده و در جهت ارتقای کیفیت آن برنامه های متفاوتی داریم.
وی یادآور شد: در پروژه مهر نیز تجهیز فضاهای ورزشی یکی از رویکرد های اصلی به شمار می رود بنابراین با توجه به افزایش ساعت درس تربیت بدنی در مدارس و اقدامات انجام شده برای کیفیت بخشی آن چشم اندازی مثبت از وضعیت تربیت بدنی برای سال تحصیلی آینده پیش‌بینی می کنیم.

 

 


 

۱۹ تیر ۹۵ – واکنش فانی به اعتراضات پذیرفته شدگان استخدامی

 

خبرگزاری مهر: جبهه گیری هایی میان مسئولان وزارت آموزش وپرورش با پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این دانشگاه در خصوص شرایط دوره های آموزشی به وجود آمده است که موجب نارضایتی و ناامیدی معلمان آینده کشورشده است.
به گزارش خبرنگار مهر، مشکلات پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۴ وزارت آموزش و پرورش همچنان پابرجاست، پذیرفته شدگان تاکید دارند نسبت به آنان بی عدالتی شده است و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی از این وزارت خانه حقوق دریافت می کنند اما آنان نه تنها حقوقی ندارند بلکه باید برای دوره های تربیت حرفه ای ای که دل خوشی از کیفیت آن ندارند، شهریه پرداخت کنند.
جدا از بحث شهریه، به دلیل مسافت طولانی که بیشتر پذیرفته شدگان برای گذراندن دوره ها طی می کنند هزینه رفت و آمد، اسکان و تغذیه نیز بر آنان تحمیل شده است.
به دلیل همین مشکلات؛ بیش از هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی در نامه ای به رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.
وزیر آموزش و پرورش در واکنش به نامه گلایه‌آمیز پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش به رییس جمهور و بیان برخی انتقادات در گفتگو با یکی از رسانه ها بیان کرد: من هم از طریق سایت این نامه را دیدم.
فانی با بیان اینکه ما از «همان روز که می خواستیم این آزمون را برگزار کنیم، شرایط را اعلام کرده ایم»، گفت: ما بر طبق شرایط اعلام‌شده، عمل کردیم و همه نیز از آن اطلاع داشتند.
وی افزود: این افراد، زمان ثبت نام به این شرایط توجهی نمی کنند و وقتی ما می خواهیم مقررات خود را اجرا کنیم، ابراز ناراحتی می کنند.
وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه آیا تغییری در وضعیت این افراد ایجاد می‌شود یا خیر، پاسخ منفی داد و گفت: هنوز این افراد به استخدام وزارت آموزش و پرورش در نیامده‌اند و تعهدی به ما نداده‌اند و ما نیز تعهدی از آن‌ها نگرفته ایم؛ همانند یک نیروی آزاد هستند و هنگامی که پذیرش شدند، آن زمان کارمند وزارت آموزش و پرورش محسوب می شوند.
این سخنان درحالی است که پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تاکید دارند سخنی از شهریه و گذراندن دوره در شهرهای دیگر که بیشترین مشکلات را برای آنها فراهم کرده است در دفترچه قید نشده بود و آنها از این شرایط اطلاعی نداشتند.
یکی از پذیرفته شدگان به خبرنگار  مهر گفت: در دفترچه ثبت‌نام به پرداخت شهریه و اینکه قرار است دوره های آموزشی در شهرهای دیگر بدون در نظرگرفتن اسکان و تغذیه برگزار شود هیچ اشاره ای نشده است.
وی افزود: در بند ۹ دفترچه ثبت‌نام آمده است؛  تمام پذیرفته‌شدگان ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت‌های تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان، بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است. چنانچه هر یک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یک ساله از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند وزارت آموزش و پرورش می‌تواند نسبت به محاسبه و اخذ هزینه آزمون و برگزاری دوره اقدام کند.
به گفته یکی از پذیرفته شدگان، افرادی که دوره تربیت حرفه ای را به صورت مجازی می گذرانند، فایل های درسی آنان در سایت بسته شده است و تا هنگامی که شهریه پرداخت نکنند به این فایل ها دسترسی ندارند.
یکی از پذیرفته شده ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان نیز می گوید: به ما نیز اعلام کرده اند در صورت عدم پرداخت شهریه اجازه امتحان نخواهند داد.
جبهه گیری هایی میان مسئولان وزارت آموزش و پرورش با پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این دانشگاه به وجود آمده است که بیشتر موجب بی انگیزگی و نا امیدی معلمان آینده کشور شده است حالا با صحبت های وزیر آموزش و پرورش، آنها فانی را مقابل خود می بینند.

 


 

۱۹ تیر ۹۵ – پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی نگران آزمون جامع نباشند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه جنبه‌های مثبت آزمون جامع بسیار است گفت: به دانشجویان و پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی توصیه می‌کنم که نگران آزمون جامع نباشند.
محمدحسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پروش خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت پرداخت وام به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه(ماده ۲۸)، اظهار داشت: مقرر شده است که بخشی از هزینه‌های دوره آموزشی از طریق وام اخذ شود که بخش معاونت توسعه مدیریت در حال پیگیری این امر در بانک‌هاست و این موضوع محقق می‌شود.
وی در پاسخ به پرسشی پیرامون نگرانی دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان و پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از آزمون جامع، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان به موجب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تنها مرجع تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش است و این دانشگاه به ۲ صورت آموزش به دانشجو معلمان طی دوره چهار ساله و نیز دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها طی دوره یک ساله، نیرو تربیت می‌کند.
سلیمی جهرمی ادامه داد: مقرر شده است که هر ۲ گروه، بعد از طی دوره آموزشی، یک آزمون ارزیابی پایانی داشته باشند تا بعد از کسب حد نصاب لازم، گواهی صلاحیت حرفه ای که مجوز ورود به کلاس درس است به آنها داده شود.
وی با بیان اینکه ارزیابی نهایی به شکل‌های مختلف انجام می‌شود، گفت: این ارزیابی به صورت کتبی، عملکردی و فعالیت‌هایی که دانشجو در طول دوره تحصیل و آموزش داشته است بوده و خیلی مشکل برای این موضوع نیست و دانشجویان می توانند از سد آن بگذرند.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «اگر دانشجویی حد نصاب لازم در این آزمون را کسب نکند، تکلیفش چیست؟»، تصریح کرد: این آزمون، جنبه کیفیت بخشی به کار است که هم برای دانشجویان و هم برای دانش‌آموزان مفید است و جنبه‌های مثبت آن بسیار است.
وی با بیان اینکه رویکرد ـموزش و پرورش این است که دانشجویان بتوانند آموزش‌های معلمی را که گذرانده‌اند، کاربردی کنند، افزود: به دانشجویان و پذیرفته شدگان آزمون استخدامی، توصیه می‌کنم که نگران آزمون جامع نباشند و اگر حد نصاب لازم را کسب نکنند به آنها فرصت داده می‌شود و با پروژه و یا اقدامات دیگری، کمکشان می‌کنیم تا مشکلی پیش نیاید.

 


 

۱۹ تیر ۹۵ – وزارت آموزش‌وپرورش، تقاضای استخدام ۱۰هزار نیرو داده است

خبرگزاری خانه ملت: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شرایط استخدامی برای متقاضیان ثبت‌نام در آزمون این وزارتخانه از قبل اعلام شده بود، نامه گلایه‌آمیز آنها به رییس جمهور را بلامحل دانست.
علی اصغر فانی در گفت‌‎وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه وزرات آموزش و پرورش درخواست استخدام ۱۰ هزار نیرو را به سازمان مدیریت ارائه کرده است، اظهار داشت: در صورت تأیید این تعداد، حتما روند جذب این تعداد نیرو را آغاز خواهیم کرد.
گلایه و انتقاد پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ، وجهی ندارد
وزیر آموزش و پرورش در خصوص نامه گلایه‌آمیز پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش به رییس جمهور و بیان برخی انتقادات، بیان کرد: من هم از طریق سایت این نامه را دیدم.
فانی با بیان اینکه ما از «همان روز که می خواستیم این آزمون را برگزار کنیم، شرایط را اعلام کرده ایم»، گفت: ما بر طبق شرایط اعلام‌شده، عمل کردیم و همه نیز از آن اطلاع داشتند.
وی افزود: این افراد، زمان ثبت نام به این شرایط توجهی نمی کنند و وقتی ما می خواهیم مقررات خود را اجرا کنیم، ابراز ناراحتی می کنند.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص اینکه آیا تغییری در وضعیت این افراد ایجاد می‌شود یا خیر، پاسخ منفی داد و گفت: هنوز این افراد به استخدام وزارت آموزش و پرورش در نیامده‌اند و تعهدی به ما نداده‌اند و ما نیز تعهدی از آن‌ها نگرفته ایم؛ همانند یک نیروی آزاد هستند و هنگامی که پذیرش شدند، آن زمان کارمند وزارت آموزش و پرورش محسوب می‌شوند.


 

۱۹ تیر ۹۵ – ۱۰ اقدام آموزش و پرورش برای استخدام نیروی انسانی

خبرگزاری ایسنا: وزارت آموزش و پرورش از ابتدای دولت یازدهم در راستای جذب و استخدام نیروی انسانی برنامه‌هایی را پیاده کرده است که از جمله مهترین آنها جذب ۵۰۰۰ نیروی انسانی،‌ رفع مشکل سربازمعلمان و بکارگیری نیروهای پیش دبستانی است.

به گزارش ایسنا، ۱۰ اقدام مهم آموزش و پرورش در زمینه استخدام نیروی انسانی طی سه سال اخیر به این شرح است:
۱-  صدور مجوز استخدام ۴۱۱ نفر از ورودی‌های سال ۸۸ دانشگاه‌های شهید رجایی و آموزشکده فنی دختران شریعتی و شروع به کار آنها  پس از طی مراحل استخدامی از سال ۹۲
۲- انجام مراحل استخدام ۱۸۰۰۰ دانشجو (در سال ۹۲ )، ۱۰۰۰۰دانشجو (در سال۹۳ )، ۴۹۰۳ دانشجو (در سال ۹۴ ) در دانشگاه فرهنگیان  و صدور احکام مربوط
۳-  صدور مجوز استخدام ۱۱۵۱ نفر از دانشجویان کاردانی به کارشناسی ورودی سال ۸۸ برای تعدادی از استان‌ها. مراحل استخدامی این افراد در حال انجام است و از ابتدای سال تحصیلی جدید مشغول به کار خواهند شد .
۴- آگهی جذب  ۵۰۰۰  نیروی آموزشی پیمانی آزاد در سال ۹۴ بر اساس مجوز شماره ۱۳۵۳۲ ، برگزاری آزمون و انجام مصاحبه و اعلام پذیرفته شدگان نهایی برای اشتغال از مهر ماه ۹۵
مجموع کل پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سازمان سنجش، ۳۴۰۷ نفر (۲۶۳۴ مرد و ۷۷۳ زن) بود که از مجموع ۱۷۸ هزار و ۵۳ نفر (۷۷۹۲۹ مرد و ۱۰۰۱۲۴ زن) شرکت کننده  پذیرفته شده‌اند که تعداد آنها برای شغل‌های آموزگاری ۶۲۹ نفر (۴۲۷ مرد و ۲۰۲ زن)، دبیری ۱۲۸۷ نفر (۱۱۰۹ مرد و ۱۷۸ زن)، مربی پرورشی ۱۶۳ نفر (۱۴۲ مرد و ۲۱ زن)، مراقب سلامت ۱۳۵ نفر زن، استاد کار ۵۷۸ نفر (۵۰۳ مرد و ۷۵ زن) و هنرآموز ۶۱۵ نفر (۴۵۳ مرد و ۱۶۲ زن) هستند.
بر اساس سهمیه‌­های قبولی: آزاد ۳۲۳۳ نفر (۲۵۱۳ مرد و ۷۲۰ زن)، ایثارگران ۱۱۲ نفر (۷۶ مرد و ۳۶ زن) و معلول ۶۱ نفر (۴۴ مرد و ۱۷ زن). در سهمیه بنیاد شهید نیز تعداد ۱۲۴۰ نفر (۶۹۰ مرد و ۵۵۰ زن) استخدام شدند.
۵-  اقدام لازم  و ارسال دستورالعمل شماره ۱۸/۷۱۰  سال ۹۴  در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای آزمایشی به رسمی قطعی به استانها
۶- جذب ۱۲ هزار نفر سرباز معلم طی سه سال گذشته و بکارگیری آنها در مناطق موردنیاز کشور
۷- تهیه آگهی استخدام اختصاصی  ۵۰۰ نفر به همراه رشته های مورد نیاز و به تفکیک شهر و جنسیت جهت استان سیستان و بلوچستان. این آزمون در مردادماه سال ۹۵ برگزار می‌شود .
۸- رفع مشکل بیمه سرباز معلمان پس از چند سال وقفه در سال ۹۲ و جمع آوری اسناد پرداختی حق بیمه تا پایان سال ۹۴ از استانها و قرار دادن آن در اختیار سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح
۹-بکارگیری نیرهای پیش دبستانی با توجه به تصویب قانون طرح الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش وپرورش  بر اساس بخشنامه شماره ۱۱۸۰۱۳ – ۲۱/۶/۹۴ در سال تحصیلی ۹۴ . براین اساس تقریباً ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر از مربیان پیش دبستان و نیروهای خرید خدمات آموزشی با توجه به رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه و سنوات به عنوان نیروی حق‌التدریس بکارگیری شدند .
۱۰  -تعیین تکلیف آموزش نظامی متعهدین خدمت جدید (فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان) و ورودی‌های ۸۸ مراکزتربیت معلم.
به گزارش ایسنا، بر اساس پیگیری‌های صورت پذیرفته جذب ۴۰۰۰  سرباز معلم و هماهنگی های لازم درخصوص آموزش نظامی ایشان و پرداخت هزینه های مربوطه، مکاتبات لازم درخصوص اخذمجوز ۱۰ هزار ردیف استخدامی جهت پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در اجرای قانون متعهدین خدمت و همچنین انجام مکاتبات لازم درخصوص اخذ مجوز ۱۰ هزار ردیف استخدام پیمانی آزاد جهت اختصاص به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از میان فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌های پیش روی وزارت آموزش و پرورش به منظور تامین و استخدام نیروی انسانی است.

 

 

 


 

۱۴ تیر ۹۵ – هزینه‌های تحمیلی به معلمان جدید‌الورود؛ آموزش‌وپرورش:‌از روز نخست گفته بودیم

خبرگزاری تسنیم : در حالیکه پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی از تحمیل هزینه‌های متعدد خبر می‌دهند، آموزش‌وپرورش معتقد است که از روز نخست درخصوص این هزینه‌ها اطلاع‌رسانی کرده بود و نمایندگان مجلس نیز خواستار همراهی بیشتر با این افراد هستند.
حجهالاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص مُشکلات پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش اظهار داشت:‌ شاهد اعتراضات بسیاری از سوی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش هستیم به گونه‌ای که برخی از این افراد برای گذراندن دوره‌های آموزشی خانه و زندگی خود را رها کرده و به شهر دیگری رفته‌اند.
وی افزود: برخی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌‌وپرورش به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و درآمد کافی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های خوابگاه را ندارند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: انتظار می‌رود آموزش‌وپرورش با این افراد همانند دانشجومعلمان رفتار کند چرا که هزینه‌های تحمیل شده به این افراد زیاد است.
حجهالاسلام سلیمی ادامه داد: آموزش‌وپرورش باید در نحوه برخورد با این افراد تجدیدنظر داشته باشد، این وزارتخانه اگر چه با مشکلات مالی مواجه است اما نباید به جوانانی که به تازگی از دانشگاه‌ فارغ‌التحصیل شده‌اند،‌ آسیب بزند چرا که اغلب این افراد توانایی پرداخت این هزینه‌ها را ندارند و گزارشات و نامه‌های بسیاری از آنها به مجلس رسیده است.
در همین رابطه حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تسنیم گفت:‌ آموزش‌وپرورش بخشی از هزینه‌های دوره آموزشی را از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی دریافت می‌کند اما از ابتدا قرار نبود به این افراد غذا و خوابگاه تعلق بگیرد و این موضوع نیز به آنها اطلاع رسانی شده بود.
به گزارش تسنیم، پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش می‌گویند:‌ در دفترچه ثبت‌نام هیچ اشاره‌ای به اینکه ما باید در شهرهایی غیر از محل اقامت دوره بگذرانیم و اینکه باید پول بدهیم نیامده است.
در بند ۹ دفترچه ثبت‌نام آمده است: تمام پذیرفته‌شدگان ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت‌های تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان، بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است. چنانچه هر یک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یک ساله از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند وزارت آموزش و پرورش می‌تواند نسبت به محاسبه و اخذ هزینه آزمون و برگزاری دوره اقدام کند.

 


 

 

۱۳ تیر ۹۵ – هزینه‌های میلیونی شهریه و خوابگاه و بازهم آزمون برای راهیابی به آموزش وپرورش

خبرگزاری تسنیم: پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش با مشکلات متعددی مواجه هستند تا جایی که برای بیان بخشی از مشکلات خود به رئیس جمهور و رئیس مجلس متوسل شده‌اند اما هیچ نهادی نیست که بر مشکلات استخدام اخیر آموزش وپرورش نظارت داشته باشد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ۲۷ شهریور سال ۹۴ آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۵ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برگزار شد، پس از اعلام نتایج حدود ۳ هزار و ۷۰۰ نفر به عنوان پذیرفته شده نهایی برای گذراندن دوره‌های آموزشی راهی دانشگاه فرهنگیان شدند. این در شرایطی بود که به دلیل پذیرش بومی حدود ۴۰۰ ظرفیت آزمون استخدامی آن هم عمدتاً در مناطق محروم خالی ماند.
آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش که پس از تأسیس دانشگاه فرهنگیان برای نخستین بار با توجه به ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه با هدف جذب نیرو از میان فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها برگزار شد با حاشیه‌های متعددی همراه بود.
پذیرفته شدگان در این آزمون برای دوره‌های آموزشی ۹ ماهه باید هزینه‌ای معادل ۱.۵ میلیون تومان را آن هم بدون فراهم بودن خوابگاه پرداخت کنند.
برگزاری دوره‌های آموزش معلمی توسط دانشگاه فرهنگیان با اعتراضات گسترده‌ای از سوی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی همراه بود تا جایی که این افراد برای بیان مشکلاتشان دست به دامان رئیس جمهور شده و نامه‌ای را خطاب به او تهیه کردند.
به گزارش تسنیم، آموزش‌وپرورش برای جبران کسری نیروی انسانی خود اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرد اما دریافت هزینه‌های آموزش از پذیرفته‌شدگان چه توجیهی دارد‌؟ چنین رویه‌ای که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش باب شده به لحاظ قانونی مجاز است؟ آیا یک وزارتخانه می‌تواند آزمون استخدامی برگزار و بابت آموزش افراد از آنها شهریه میلیونی دریافت کند؟
یکی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش به تسنیم می‌گوید:‌ هر هفته باید حدود ۱۰۰ هزار تومن هزینه کنم که به دانشگاه محل آموزش دوره مهارت‌های معلمی برسم، مسافتی حدود ۵۰۰ کیلومتر از خراسان شمالی تا مازندران. این دوره آموزشی بدون هیچ حقوق و مزایایی برای ما که استخدام شده‌ایم برگزار می‌شود.
وی افزود: ما متحمل زندگی در خوابگاهی شده‌ایم که حتی ابتدایی‌ترین امکانات از قبیل بهداشت و اتاق مناسب هم ندارد و فجیع بودن این اتفاقات زمانی به چشم می‌آید که بدانید بابت تمام این مسائل هزینه‌های مالی گزافی مثل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شهریه و ۷۰۰ هزارتومان هزینه خوابگاهی که به انبار بیشتر شبیه است از ما دریافت می‌کنند همچنین هر هفته ۱۰۰هزارتومان بابت ایاب ذهاب و غذا پرداخت می‌کنیم.
این پذیرفته شده عنوان می‌کند:‌ دریافت شهریه کاملاً غیرقانونی است چون در دفترچه ثبت نام درج نشده بود. از این هم که بگذریم هزینه‌ای که دریافت می‌کنند چند برابر هزینه‌ای است که صرف دوره آموزشی می‌شود. از سوی دیگر سخت است فردی را که دانشجوی دکتری بوده مانند بچه مدرسه‌ای پشت در گذاشته و بگویند اگر شهریه را پرداخت نکنید نمی‌گذاریم امتحان بدهید.
پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی می‌گویند که در دفترچه ثبت‌نام اعلام نشداز آنها شهریه اخذ می‌شوداین در حالی است که نعمت الله موسی‌پور معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان به تسنیم می‌گوید:‌ از ابتدا تامین خوابگاه و غذا جزو تعهدات دانشگاه نبود و اعلام کرده‌ بودیم، پذیرفته‌شدگان باید به صورت آزاد از خوابگاه استفاده کنند چرا که این دانشگاه‌ها در بسیاری از مناطق خوابگاه ندارد.
در حالیکه معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان می‌گوید: برای کاهش مشکلات داوطلبان، این فرصت را فراهم کردیم تا برخی دروس را در شهر محل سکونت خود طی کنند. داوطلبان معتقدند که دریافت انتقالی چندان هم آسان نیست چرا که کلاس‌ها باید به حدنصاب لازم برسد وشهریه دریافتی بابت انتقال زیاد است.
آموزش‌وپرورش برای پرداخت شهریه دوره‌های آموزشی قول پرداخت وام را به داوطبان داده بود اما هیچ وامی برای پرداخت شهریه در اختیار آنها قرار نگرفت.
محمد حسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش در این رابطه می‌گوید:‌ ما توانستیم، هزینه ۵ و ۶ میلیونی را با تعدیلی که انجام دادیم به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برسیم که یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان آن سهم داوطلب است. اعطای وام نیز از سوی معاونت پشتیبانی پیگیری می‌شد که محقق نشده است.

بخش دیگر از نظرات پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی بدین شرح است:‌
واقعا این رفتار و برخورد آموزش و پرورش مایه ننگ و آبروریزی برای دولت است.نهادی که بزرگترین متولی فرهنگ در جامعه است مثل راهزنان جلوی یک عده جوان نخبه و بیکار را گرفته و تقاضای پول می‌کند. آن هم از افرادی که قرار است به عنوان همکار ۳۰ سال با این مجموعه کار کنند. گرفتن هزینه‌ها و شهریه‌های میلیونی برای ما که هنوز کار نکردیم عدالت نیست.
هیچکس نیست به مسئولان بگوی، اعتبار ندارید مجبور نیستید ۶ ماه دوره فشرده هزار کیلومتر آنطرف‌تر برای ما کلاس برگزار کنید و افراد را مجبور به حضور در کلاس‌ها کنید این دروس را می‌توانستید مجازی ارائه کنید.
افرادی که به دلیل مشکلات فراوان خواستار برگزاری دوره در شهر خودشون بودند علاوه بر شهریه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی باید برای هر یک ساعت درس نظری ساعتی۲۵ هزار تومان و هر یک ساعت درس عملی ساعتی۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان شهریه بدهند، یعنی هزینه اساتید و هزینه‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان رو خودشان باید پرداخت کنند. در برخی رشته‌ها و شهرها برای دو ترم ۳ تا ۴ میلیون باید پرداخت کنند. آزمون جامع نیز که در پایان دوره‌های آموزشی قرار است برگزار شود منجر به نگرانی شده است.
پذیرفته‌شدگان پول چه چیزی را باید پرداخت کنند؟پول استاد؟ استادی که از روی راهنمای معلم درس می‌دهد باید از ما پول بگیرد؟ هر سوالی میپرسیم جواب سربالا می‌دهند، آزمون جامع برای فردی است که چهار سال در دانشگاه فرهنگیان درس خوانده است نه برای فردی که کلا ۶ ماه دوره دیده است.
به گزارش تسنیم، پس از اتمام دوره‌های آموزشی در آزمون جامع پایانی نیز شرکت کنند. این آزمون قرار است در مرداد ماه برگزار شود و متشکل از آزمون کتبی و مهارتی است که در بخش آزمون کتبی دو درس در هر رشته، امتحان گرفته خواهد شد.
در بخش مهارتی نیز از فرد خواسته می‌شود تا در موقعیت های پیش بینی شده، اقدام به تدریس کند و سه داور در رشته علوم تربیتی، رشته تخصصی فرد و معاون پردیس یا رئیس گروه کارورزی‌، نحوه تدریس او را ارزیابی کرده و در رابطه با عملکرد فرد در شغل معلمی قضاوت می‌کنند و ملاک راه‌یابی افراد به شغل معلمی قبولی در آزمون جامع است.
به گزارش تسنیم، این افراد قرار است از ابتدای مهر امسال به عنوان معلم به مدارس کشور وارد شوند و هیچ نهادی نیست که بر روند برگزاری این آزمون و مشکلات پیش روی پذیرفته شدگان و دریافت شهریه از آنها نظارت کند.

 


 

 

۱۰ تیر ۹۵ – نیروهای تازه نفس در حال پیوستن به آموزش و پرورش

 

خبرآنلاین: مدیرکل آموزش و پرورش همدان: برخی نیروهای آموزش و پرورش استان به بیماری یا مشکلات دیگر مبتلا هستند و برخی هم قرار است به سایر استان ها منتقل شوند که این امر موجب شده در برخی شهرستان ها بویژه نهاوند با کمبود نیروی انسانی مواجه شویم لذا با ساماندهی نیروها این کمبود نیرو رفع خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛عبدالرضا فولادوند، که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: دانشگاه فرهنگیان که مهمترین تامین کننده نیروی انسانی آموزش و پرورش است امسال توانسته اولین فارغ التحصیلان خود را وارد مدار آموزش کند و در سالجاری ۷۰۰ نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه وارد فضای آموزشی استان می شوند.
وی گفت: از بین این افراد ۳۵۰ فارغ التحصیل رشته ابتدایی اول مهرماه وارد مدار آموزشی می شوند و ۳۵۰ نفر نیز در مقطع بهمن ماه وارد آموزش و پرورش استان خواهند شد.
فولادوند از تجمع بیش از حد نیروهای خانم در ناحیه یک و ۲ و کمبود نیروی آقا در آموزش و پرورش شهر همدان خبر داد و افزود: با ساماندهی نیروی انسانی این مشکلات رفع می شود.
وی گفت: آموزش و پرورش همدان از لحاظ نیروی انسانی در سطح ملی وضعیت مطلوبی دارد به طوری که به ازای هر ۱۰ دانش آموز یک معلم داریم در حالی که در برخی استان ها همچون سیستان و بلوچستان به ازای هر ۱۶ دانش آموز یک معلم وجود دارد.
وی یادآور شد: سال گذشته ۳۶ هزار نیرو داشتیم که ۲ هزار نفر آنها بازنشسته شدند و ۲۵ هزار دانش آموز به مجموعه آموزش و پرورش همدان اضافه شده است.
فولادوند گفت: همدان در آموزش ابتدایی کمبود نیرو دارد اما در شهر همدان ۵۰۰ نیروی مازاد داریم که باید برای ساماندهی این نیروها به سمت تخصصی تر کردن تدریس پیش برویم و از نیروهای متخصص برای بالا بردن کیفیت آموزش استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: استقرار پایه دهم و هدایت تحصیلی دانش آموزان سوم متوسطه اول ورودی پایه دهم مهم ترین بخش پروژه مهر سال ۹۵ است.
فولادوند افزود: سال گذشته پایه دهم نداشتیم و امسال اولین سالی است که پایه دهم استقرار می یابد و آموزش کتب درسی و آموزش معلمان این پایه جزو اولویت های آموزش و پرورش است.
وی اظهار داشت: طبق تاکید مجلس شوراس اسلامی بر هدایت تحصیلی دانش آموزان و پذیرش دانش آموز به تناسب رشته ها باید بر اساس نیازهای جامعه، بازار کار و فضاهای آموزش عالی، رشته های تحصیلی را تقسیم کنیم و ساماندهی این رشته ها را انجام دهیم.
فولادوند خطاب به دانش آموزان گفت: دانش آموزان باید بدانند علاقه به تنهایی برای انتخاب رشته تحصیلی کافی نیست و حدود ۳۵ درصد از امتیازات را سوابق تحصیلی دانش آموزان، ۱۰ درصد نظر دانش آموزان،پنج درصد نظر اولیا، ۱۰ درصد نظر دبیران، ۱۰ درصد نظر مشاوران، ۱۵ درصد نمرات آزمون سنجش استعدادها و ۱۵ درصد آزمون وضعیت دانش آموزان تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: پروژه مهر ۹۵ وسیع ترین و مشکل ترین طرحی است که فرهنگیان استان در طول سال تحصیلی در راستای اجرای آن تلاش می کنند و کمیته های پنج گانه پروژه مهر در استان همدان فعال هستند تا در آغاز سال تحصیلی ۹۵ ، شاهد بازگشایی به هنگام مدارس و شور و نشاط دانش آموزان باشیم.
ابن مسئول افزود: محدودیت های مالی اجازه نمی دهد گام های بلند رفاهی برای فرهنگیان برداریم اما با اجرایی شدن طرح رتبه بندی معلمان در سال گذشته به طور متوسط سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به حقوق فرهنگیان استان افزوده شد.
فولادوند با بیان اینکه سال تحصیلی ۹۵ با ۱۲ هزار کلاس درس در قالب ۲ هزار و ۸۰۰ آموزشگاه آغاز به کارخواهد کرد ادامه داد: امسال ۲۷ هزار نوآموز داریم و در مدارس روستایی نرم کلاس ها عادی است اما در برخی شهرهای بزرگ استان مثل ملایر و نهاوند و همدان با احداث مسکن های مهر و به دلیل عدم پیش بینی فضای آموزشی و به دلیل تخریبی بودن بعضی از مدارس برخی مدارس دوشیفته شدند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بیشترین مشکل را در مقطع ابتدایی خواهیم داشت و اگر اولیای دانش آموزان همکاری کنند تنها امسال با تنگناهای فضاهای آموزشی در استان مواجه هستیم و از سال آینده این تنگناها مرتفع می شود.
فولادوند افزود: آموزش و پرورش نگران حضور دانش آموزان در مدارس تخریبی است و اگر اولیای دانش آموزان همکاری کنند در مدت ۱۴ ماه دوباره این مدارس به چرخه آموزش باز می گردند.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید در عین حال که نقدینگی و اعتبارات کم بود اما در بحث تخریب و بازسازی مدارس بیشترین اعتبارات تخصیص داده شد و اگر اولیای دانش آموزان با آموزش و پرورش همکاری کنند می توان فضاهای تخریبی را به سمت فضاهای استاندار سوق داد.
وی گفت: سال ۹۴ اولین سالی بود که یک پایه از مقطع متوسطه حذف و یک پایه به مقطع ابتدایی اضافه شد و این باعث شد در در مقطع ابتدایی کمبود نیرو داشته باشیم که استان همدان با ابتکار عمل خود طرح تخصصی شدن درس های پایه های پنجم و ششم مقطع ابتدایی را اجرایی و نیروهای مازاد در مقطع متوسطه را به سمت تدریس دروس تخصصی در مقطع ابتدایی هدایت کرد.
فولادوند افزود: امسال اولین سالی که بر اساس پیش بینی های طرح تحول پایه ها به صورت ۶-۳-۳ بر سرجای خود قرار می گیرند.
فولادوند وجود آماری مبنی بر زیاد بودن گرایش به اعتیاد در بین فرهنگیان استان همدان را تکذیب کرد و گفت: آموزش و پرورش در بحث مبارزه با اعتیاد همواره پیشرو بوده است.
وی گفت: آموزش و پرورش در بحث آگاه سازی اولیای دانش آموزان مناطق حاشیه شهر اقدامات موثری داشته و کلاس های آموزش خانواده را در راستای معرفی اثرات سوء مصرف مواد مخدر برگزار کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: دریافت هر گونه وجه به غیر از هزینه بیمه و کتاب در مدارس دولتی ممنوع است و با مدیران متخلف در این زمینه برخورد می شود.
فولادوند همچنین از تدوین سامانه سجاد برای ساماندهی نحوه ثبت نام در مدارس شاهد خبر داد و گفت: برخی درخواست های غیرقانونی که نقض کننده دستورالعمل ها است فشارهایی را بر آموزش و پرورش وارد می کند اما آموزش و پرورش با وجود این فشارها تنها بر اساس قوانین و دستورالعمل ها عمل می کند.


 

۱۰ تیر ۹۵ – شرط فارغ التحصیلی پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

خبرگزاری میزان: رئیس مرکز توسعه نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: قرار شده اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای شرط فارغ التحصیلی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باشد.
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد حسین سلیمی جهرمی گفت: ۵ هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی باید دوره یکساله خود را بگذرانند و سپس گواهی صلاحیت حرفه ای برای آنها صادر شود.
وی ادامه داد: اگر نتوانند در زمان مقرر گواهی صلاحیت حرفه ای را دریافت کنند یکسال به آنها فرصت داده می شود تا بتوانند این گواهی را دریافت کنند.
رئیس مرکز توسعه نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: افرادی که یکسال به آنها فرصت داده می شود در پایان این زمان، آزمون از آنها گرفته می شود و در صورتی که نتواند در آزمون صلاحیت حرفه ای موفقیت لازم را کسب کنند حذف خواهند شد.
وی یادآورشد: طرحی را دانشگاه فرهنگیان به تصویب رسانده که اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای جزیی از شرایط فارغ و تحصیلان است .
سلیمی جهرمی گفت: همه کسانی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شوند قرار است به نحوی ارزیابی شوند و گواهی صلاحیت حرفه ای به عنوان شرط فارغ التحصیلی برای آنها صادر می شود .
وی اظهارکرد: به طور قطع نیمی از هزینه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی توسط یکی از بانک ها به عنوان وام به آنها پرداخت می شود.

 

 


 

 

۸ تیر ۹۵ – مشکلات پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش پابرجاست

خبرگزاری مهر: پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای حل شدن مشکلات خود از رئیس‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی درخواست کمک کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، بیش از هزار نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۹۴ با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی درخواست رسیدگی به مشکلاتی که پس از پذیرفته شدن در آزمون استخدامی با آن روبرو هستند را، خواستار شده اند.

در متن این نامه آمده است:
رئیس‌جمهور محترم
جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی
سلام علیکم
ما امضاکنندگان این نامه که جمع کثیری از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ (موسوم به ماده ۲۸) هستیم، بدین‌وسیله به استحضار می‌رسانیم دوره یکساله بدو خدمت حدود ۵ هزار معلم استخدامی ماده ۲۸ به نحوی اجرا شده که اشکالات عدیده و مشکلات بسیاری به همراه داشته است:
ـ اخذ شهریه‌های ناعادلانه از معلمان به جای پرداخت حقوق به آنان
ـ برگزاری تمام وقت دوره که در اکثر موارد منجر به از دست رفتن شغل موقت پذیرفته‌شدگان و فلج شدن اقتصاد زندگی آنان شده است (مضافاً اینکه بسیاری از پذیرفته‌شدگان متأهل‌اند)
ـ برگزاری دوره در شهرهای غیربومی و تحمیل بُعد مسافت، هزینه‌ها و مخاطرات سفر به پذیرفته‌شدگان (لازم به ذکر است که خوابگاه و امکانات اولیه نیز در اختیار پذیرفته‌شدگان قرار نگرفته است)
ـ محرومیت از بیمه و عدم احتساب این دوره به عنوان سابقه خدمتی پذیرفته‌شدگان
ـ محتوای ضعیف دوره
دانشگاه فرهنگیان چندی است با الزامی دانستن پرداخت دست‌کم ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به عنوان شهریه دوره‌ها بر رنج‌های این نخبگان فرهیخته افزوده است.
شایان ذکر است پذیرفته‌شدگان این دوره عمدتاً دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند و از هر ۱۰۰ نفر شرکت‌کننده در آزمون، یک نفر در این دوره پذیرفته شده است.

آقای رئیس‌جمهور
از جنابعالی که قافله‌سالار دولت تدبیر و امید هستید تقاضا داریم به خواسته‌های به حق این ۵۰۰۰ معلم نخبه، جامه عمل بپوشانید. اهم این خواسته‌ها به شرح ذیل است:
۱ـ لغو دریافت هر گونه شهریه و هزینه از پذیرفته‌شدگان این دوره
۲ـ بازگرداندن شهریه‌هایی که با اجبار و تهدید از پذیرفته‌شدگان این دوره اخذ شده است.
۳ـ لغو برگزاری ترم دوم این دوره به صورت تمام وقت و تبدیل آن به دوره ضمن خدمت
۴ـ احتساب مدت زمان خدمت و بیمه‌ پذیرفته‌شدگان ماده ۲۸ از آغاز دوره (حدود اول اسفند ۹۴)
پیشاپیش از حسن توجه و حسن اقدام شما سپاسگزاریم.
جمع کثیری از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ (موسوم به ماده ۲۸ اول خرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج هجری شمسی)
ـ رونوشت به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

 

 


 

۸ تیر ۹۵ – افزایش معلمان قرآنی در سال تحصیلی جدید

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش گفت: به تامین نیروی انسانی متخصص برای آموزش قرآن نگاه ویژه ای می شود و همچنین نیروهایی از طریق دانشگاه فرهنگیان برای این امر در نظر گرفته شده است.
به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ،مراسم بازدید علی اصغر فانی وزیر آموزش و پروش عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان در محل برگزاری نمایشگاه قرآن انجام شد.
در این مراسم فانی با بیان این که در کشور ۱۰۵ هزار مدرسه و بالغ بر ۱۳ میلیون دانش آموز، ۲۶ میلیون  خانواده وجود دارد عنوان کرد: در دولت یازدهم به خصوص ۴۰ میلیون مخاطب آموزش و پرورش نگاه ویژه ای شده است و برنامه های فرهنگی و قرآنی قابل توجهی انجام می شود.
وی ادامه داد: برای احیای فرآیند قرآن خوانی در حال حاضر ۶۵۰ دارالقرآن در سراسر کشور وجود دارد که امیدواریم تا سال ۹۶ این تعداد به هزار و ۵۰۰ دارالقرآن افزایش یابد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که دارالقرآن ها قرارگاه های آموزش قرآن در سراسر کشور برای دانش آموزان هستند گفت: قصد داریم مباحث حفظ موضوعی، روخوانی و قرائت قرآن نیز با نگاه جدی تری دنبال شود.
وی اظهار کرد: در متوسطه اول و دوم به دانش آموزان مفاهیم موضوعی قرآن تعلیم داده می شود و هم چنین برنامه هایی برای آشنایی بیشتر با زندگی ائمه معصومین در نظر گرفته شده است.
فانی در خصوص تامین نیروی انسانی برای آموزش مفاهیم قرآنی بیان کرد: برای تقویت و بهسازی نیروی انسانی قرآنی علاوه بر آن که معلمان حاضر در آموزش و پرورش به این امر می پردازند از طریق دانشگاه فرهنگیان نیز به تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام کردیم همچنین بخشی از معلمان هم از طریق ماده ۲۸  گروه معلمان قرآنی اضافه می شود.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: نیروی انسانی که از طریق ماده ۲۷ به حرفه معلمی مشغول می شوند در واقع دانش آموختگانی از رشته های مختلف هستند که پذیرش در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به گذراندن دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان اقدام می کنند و در طی این مدت آموزش های لازم برای تبیین مفاهیم فرهنگی و قرآنی را پیدا می کنند.
فانی با اشاره به این که به طور کلی به بحث تامین نیروی انسانی متخصص نگاه ویژه ای در آموزش و پرورش می شود گفت: علاوه بر فعالیت دارالقرآن ها بیش از ۵۵ هزار مدرسه در سراسر کشور به اقامه نماز جماعت می پردازند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این که چنین اقدامی باعث ترغیب دانش آموزان به امر نماز می شود اظهار کرد: در سال ۹۶-۹۵ قصد داریم تعداد مدارسی که اقامه نماز را دارند افزایش دهیم.
فانی در بخش دیگری از صحبت هایش به نحوه آموزش های قرآنی اشاره داشت و عنوان کرد: بیش از ۶۰ هزار ساعت برنامه تصویری و بسته آموزشی برای آموزش معلمان تدارک دیده شده تا  از روش های آموزشی بهتر برای تبیین مفاهیم به دانش آموزان استفاده شود.
وی در پایان یادآور شد: با مشارکت نهادهای فرهنگی و سایر دستگاه های مربوطه باید به تقویت آموزش و پرورش بپردازیم چرا که تقویت این نهاد باعث بهبود عملکرد در جامعه می شود.
گفتنی است، وزیر آموزش و پرورش از تمامی غرفه های مربوط به فعالیت های آموزشی و پرورشی و همچنین غرفه دانشگاه فرهنگیان که با هدف تبیین مفاهیم قرآنی به دانشجو معلمان برگزار شده بود دیدن کرد و از عملکرد مفید نمایشگاه قرآن در سال جاری بسیار قدردانی کرد.
شایان ذکر است، وزارت آموزش و پرورش امسال از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور به عنوان دستگاه برتر فعالیت های قرآنی شناخته شده است.

 


 

 

۶ تیر ۹۵ – تکذیب خبر آزمون استخدامی آموزش و پرورش

خبرگزاری ایرنا : رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان کرمان گفت: اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش صحت ندارد.
به گزارش روز شنبه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان علی اسماعیل زاده افزود: هر گونه پذیرش نیرو در آموزش و پرورش وابسته به شرکت در آزمون استخدامی است.
وی با اشاره به انتشار برخی اخبار در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و معرفی شماره حساب و لینک ثبت نام گفت: ثبت نام آزمون استخدامی این نهاد فقط از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و با اطلاع رسانی از طریق سایت این وزارتخانه و ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور انجام خواهد شد.
اسماعیل زاده تصریح کرد: تاکنون در زمینه استخدام در آموزش و پرورش هیچ گونه دستور العمل و آیین نامه ای ابلاغ نشده است.
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و امکان سوء استفاده برخی افراد سودجو، مردم نباید به اطلاعیه های منتشر شده در شبکه های اجتماعی و سایت های غیرمرتبط توجه کنند.
وی ادامه داد: مردم از واریز هر گونه وجه و درج اطلاعات خود در سایت های غیرمعتبر خودداری کنند.
وی تاکید کرد: کرمانی ها می توانند اخبار مربوط به استخدام را صرفا از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به آدرس http://kerman.medu.ir و یا وزارت آموزش و پرورش به آدرس http://medu.ir پیگیری و مشاهده کنند.


 

 

۵ تیر ۹۵ – آموزش و پرورش خوزستان اطلاعیه ثبت نام استخدامی این سازمان را تکذیب کرد

خبرگزاری ایرنا : روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان با انتشار اطلاعیه ای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش وپرورش درفضای مجازی را تکذیب کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ، به تازگی اخبار و اطلاعیه هایی مبنی بر نحوه ی ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خوزستان و معرفی شماره حساب و لینک ثبت نام و مدارک مورد نیاز، در فضای مجازی منتشر شده است، که صحت ندارد.
این روابط عمومی اعلام کرد هرگونه اطلاعات و اخبار که خارج از سایت آموزش و پرورش اعلام شده است درجهت سوء استفاده افراد متفرقه می باشد.
بر پایه این گزارش از متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش خواسته شده برای ثبت نام منحصرا باید اخبار مربوطه را از طریق سایت آموزش و پرورش پیگیری نمایند.
روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد در خصوص استخدام در آموزش و پرورش هیچ گونه دستورالعمل و آیین نامه ای ابلاغ نشده است.
در ادامه تصریح شده است متقاضیان ثبت نام از پرداخت هرگونه وجه و ثبت اطلاعات شخصی در سایت های غیر مرتبط خودداری نمایند.

 


 

۲ تیر ۹۵ – وضعیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش در انتظار پاسخ سازمان مدیریت

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش گفت: برگزاری آزمون استخدامی هنوز از سوی سازمان مدیریت برنامه‌ریزی قطعی نشده است و هرگونه خبر مبنی بر آزمون استخدامی تکذیب می‌شود.
محمد فاضل مدیر دفتر وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص آزمون استخدامی سال جاری گفت: آموزش و پرورش درخواستی را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال کرده و در انتظار پاسخ این سازمان برای اخذ مجوز است.
وی ادامه داد: تاکنون پاسخی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی داده نشده است.
فاضل عنوان کرد: فعلا ورود ۱۴ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان قطعی شده و هرگونه خبری مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی صحت ندارد.
مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش بیان کرد: تلاش ما بر این است که پیش از آغاز سال تحصیلی تکلیف نیروهای جدید مشخص شود و برنامه‌ریزی‌ها برای ورود معلمان انجام پذیرد.
وی یادآور شد: در صورتی که آزمون استخدامی امسال برگزار شود متقاضیان به محض قبولی در آزمون وارد حرفه معلمی نمی‌َشوند حداقل باید در یک دوره تحصیلی ۹ ماهه آموزش ببینند.
فاضل همچنین در خصوص وضعیت معوقات دانشجو معلمان عنوان کرد: تا زمانی که این افراد به خدمت آموزش و پرورش در نیامده‌اند وضعیت پرداختی به آن‌ها در حوزه وظایف آموزش و پرورش نیست.

 


 

۱ تیر ۹۵ – ۱۱۴ نفر از طریق آزمون رسمی در آموزش و پرورش قزوین استخدام می شوند

خبرگزاری ایرنا: قزوین-ایرنا- معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به مجوز وزارت برای استخدام ۲۰ هزار نیرو در سراسر کشور از استخدام ۱۱۴ نفر از دانش آموختگان دانشگاه ها در آموزش و پرورش استان خبر داد.
خیرالله رحمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۹۰ نفر مرد و ۲۴ نفر زن از میان فارغ التحصیلان با مدارک کارشناسی
و بالاتر دانشگاه های کشور از طریق برگزاری آزمون رسمی و به صورت پیمانی در استان جذب خواهند شد.
وی اضافه کرد: هنوز زمان قطعی برای برگزاری آزمون اعلام نشده است و داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزییات استخدام و رشته های مورد نیاز باید منتظر اطلاعیه ها از طریق سایت سازمان سنجش و رسانه ها باشند.
رحمانی ادامه داد: پذیرفته شدگانی که به صورت پیمانی جذب می شوند، پس از طی مراحل استخدام که شامل آزمون کتبی، مصاحبه عمومی و تخصصی، بررسی صلاحیت ها و معاینات پزشکی است، در دانشگاه فرهنگیان دوره های مختلف و مهارت های تدریس را طی می کنند و در سال تحصیلی ۹۶ وارد مدارس می شوند.
وی گفت: همچنین در سال جاری تعداد ۱۰۷ نفر نیز شامل ۷۷ مرد و ۳۰ زن از طریق آزمون سراسری کنکور و از میان فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی وارد دانشگاه فرهنگیان و ۹ نفر نیز دانشجوی تربیت دبیر (فنی و حرفه ای) جذب آموزش و پرورش استان می شوند.
رحمانی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان کنکور و ورودی دانشگاه فرهنگیان نیز پس از چهار سال وارد فرایند آموزش و پرورش خواهند شد.
وی گفت: در سال جاری اولین گروه از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان شامل حدود ۴۰۰ نفر وارد فرایند آموزش در مدارس می شوند که ۲۴۳ نفر از آنان در مهرماه و بقیه نیز بهمن ماه آغاز بکار می کنند.
رحمانی با بیان اینکه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته نیز که دوره آموزشی خود را در دانشگاه فرهنگیان طی کردند در سال جاری وارد فرایند کار در مدارس می شوند گفت: استان قزوین در سال گذشته جز ۹ استان مجری طرح آموزش نیروی های جدید الاستخدام بود که حدود شش تا هفت استان را تحت پوشش آموزش ها قرار داد.
معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: استخدام های جدید در آموزش و پرورش بصوت بومی است و هر فردی در منطقه و شهرستان خود مشغول بکار می شود.
بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش در سال جاری ۱۰ هزار نیروی جدید از طریق دانشگاه فرهنگیان و ده هزار نفر نیز از میان فارغ التحصیلان سایر دانشگاه های کشور جذب آموزش و پرورش می شوند.

 

 


 

۳۱ خرداد ۹۵ – استخدام ۱۸۵۳ نفر در آموزش‌وپرورش خوزستان

 

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد: ۱۸۵۳ نفر، امسال از طریق آزمون پیمانی و کنکور سراسری به استخدام آموزش‌وپرورش خوزستان در می‌آیند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد تقی‌زاده با اشاره به مجوز وزارتخانه برای استخدام ۲۰ هزار معلم در سراسر کشور گفت: از این تعداد، ۶۹۷ نفر فارغ‌التحصیلان  دانشگاه‌ها از طریق آزمون‌رسمی و به‌صورت پیمانی در استان خوزستان جذب می‌شوند که آموزش‌وپرورش استان، رتبه چهارم را در جذب نیروی انسانی دارد و همچنین، تعداد ۱۱۵۶ نفر از طریق آزمون سراسری کنکور و از میان فارغ‌التحصیلان پیش‌دانشگاهی وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند.از این لحاظ نیز، خوزستان رتبه اول جذب نیرو را دارد.
وی با تأکید بر اینکه زمان دقیق برگزاری آزمون استخدامی اعلام نشده، اظهار کرد: داوطلبان نیازی به حضور و مراجعه به ادارات مناطق و شهرستان‌ها ندارند و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخدام تابستان امسال پیگیر اطلاعیه‌های سایت سنجش، صداوسیما و جراید باشند.
تقی‌زاده توضیح داد: پذیرفته‌شدگانی که به‌صورت پیمانی جذب می‌شوند، پس از طی مراحل استخدام که شامل آزمون کتبی، مصاحبه عمومی و تخصصی،  بررسی صلاحیت‌ها و معاینات پزشکی است، به مدت یک‌سال در دانشگاه فرهنگیان دوره‌های مختلف و مهارت‌های تدریس را طی می‌کنند و سال تحصیلی ۹۶ وارد مدارس می‌شوند. پذیرفته‌شدگان کنکور و ورودی دانشگاه فرهنگیان نیز پس از ۴ سال وارد فرایند آموزش‌وپرورش می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه افزود: ۶۰ درصد نیروهایی که استخدام می‌شوند، در مقطع ابتدایی مشغول به کار خواهند شد و ۴۰ درصد نیز سهمیه دوره متوسطه اول و دوم هستند.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خوزستان نیز با اشاره به کمبود معلم در مقاطع مختلف تحصیلی گفت: این سهمیه پاسخگوی نیاز استان نیست و خروجی ما کماکان دو برابر است.
حرج چلداوی افزود: امسال حدود ۹۰۰ نفر در رشته‌های ابتدایی که اولین گروه فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان هستند،  وارد مدارس می‌شوند و حدود ۳۰۰ نفر که سال گذشته از طریق آزمون استخدامی وارد سیستم شدند، سال تحصیلی ۹۶-۹۵  در مدارس مشغول به کار می‌شوند.


 

۳۰ خرداد ۹۵ – ۷هزار نیروی شاغل درآموزش و پرورش شهریار

خبرگزاری مهر : مدیر آموزش و پرورش شهریار گفت:مجموعه آموزش و پرورش شهریار در تمامی مقاطع و در حوزه نیروی انسانی با کمبود و محدودیت مواجه است.
علی ذبیحی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به نقش بسیار تعیین کننده و موثر معلم در توسعه علمی جامعه اظهار داشت:یکی از دغدغه های ما در عرصه آموزش و پرورش شهریار به کمبود کمی در تعداد نیروهای فرهنگی معطوف می شود.
مدیر آموزش و پرورش شهریار عنوان کرد: تقریبا در تمامی مقاطع با این کاستی مواجه هستیم و در مقطع ابتدایی بسیار بیشتر از دیگر مقاطع این محدودیت احساس می شود.
ذبیحی گفت:ظرف دو سال آینده شاهد بازنشستگی تعداد کثیری از نیروهای فرهنگی فعال در حوزه ابتدایی خواهیم بود و  کاستی های این عرصه از لحاظ تعداد معلم در آینده افزایش خواهد یافت.
وی افزود:در حال حاضر تلاش می کنیم با هفت هزار نیروی شاغلی که از آن برخوردار هستیم، نیازها و الزامات حوزه پرورشی و آموزشی را در این شهرستان پوشش دهیم.
مدیر آموزش و پرورش شهریار عنوان کرد:در برخی حوزه ها همچون معاونت فناوری به دلیل کمبود نیرو نتوانستیم آنچنان که باید مدارس مرتبط با این بخش را توسعه دهیم.
ذبیحی گفت:این کاستی در قسمت مراقبت بهداشت و سلامت نیز احساس می شود و به واقع چنین کاستی و محدودیتی باعث شده توان ما در حوزه هایی که تخصصی تر به نظر می رسند،کاهش یابد.
وی افزود:البته با تدابیر و تمهیدات پیش بینی شده، هیچکدام از کلاس های درس در این شهرستان بدون معلم نمانده است،اما بدون تردید کاستی های موجود زمینه بروز محدودیت هایی می شود.
ذبیحی گفت:بنابر این شرایط، در خواست های ورودی به این شهرستان برای تدریس را می پذیریم اما خروج و انتقال مربیان و فرهنگیان به خارج از این شهرستان با عنایت به کاستی های موجود،بسیار محدود و اندک است.
مدیر آموزش و پرورش شهریار یادآور شد:معلم در نظام آموزشی محور است و اگر از لحاظ تعدد عناصر آموزشی با کمبود ونارسایی مواجه شویم،طبیعتا آموزش اصولی و بهره وری حداکثری تحت الشعاع قرار می گیرد.


 

 

 

۲۷ خرداد ۹۵ – استخدام ۳۴۲ نفر در آموزش‌و پرورش خراسان شمالی

خبرگزاری مهر : معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از استخدام ۳۴۲ نفر در آموزش‌وپرورش طی سال جاری در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، قنبر علی خوش آیینه ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان اظهار داشت: از این تعداد نیروی استخدامی، ۱۶۹ نفر به‌صورت پیمانی و ۱۷۳ نفر نیز در قالب دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد.
خوش آیینه افزود: آزمون استخدامی برای جذب نیروهای آموزش‌وپرورش امسال برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: ۳۲۷ نفر نیرو سال گذشته استخدام‌شده‌اند که از مهر امسال در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌وپرورش استان بابیان اینکه طی سه سال گذشته هزار نفر از معلمان در استان بازنشسته شده‌اند اظهار داشت: در بخش نیروی انسانی اعتباری بالغ‌بر ۱۶۰ میلیارد ریال در آموزش‌وپرورش خراسان شمالی صرفه‌جویی شده است.
خوش آیینه تصریح کرد: از ۹۴ هزار دانش‌آموز در استان تاکنون ۷۶ هزار نفر برای کتاب الکترونیکی ثبت‌نام کرده‌اند و حدود ۱۵ هزار نفر باقیمانده‌اند.
وی گفت: اعتبارات تعمیر مدارس باید زمانی داده شود که ما فرصت تعمیر مدارس را داشته باشیم و همچنین در تلاش هستیم تمام دستگاه‌ها و  دهیاری‌ها  برای آماده کردن  فضای آموزشی سال تحصیلی جدید همکاری کنند.

قیر رایگان برای تجهیز ۱۰۰ هزار متر از مدارس
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: امسال سهمیه قیر رایگان در اختیار آموزش‌وپرورش قرارگرفته و پیش‌بینی می‌شود طی تابستان امسال ۱۰۰ هزار مترمربع از تجهیز ایزوگام مدارس انجام شود که ۱۰ درصد آن برای سقف مدارس است.
ابوالقاسم بابایی اظهار داشت: برای نصب این ایزوگام‌ها به اعتباری بالغ‌بر ۱۵۰ میلیون ریال نیاز است.

تجهیز مدارس به ۲۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
معاون متوسطه آموزش‌وپرورش خراسان گفت: برای تجهیز، تعمیر و آماده‌سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید، ۲۴ میلیارد و ۴۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال اعتبار نیاز است.
عباس سعیدی اظهار داشت: تعمیر و تجهیز مدارس استان در قالب پروژه مهر انجام می‌شود که شامل پنج کمیته ازجمله تعمیر و تجهیز مدارس، نقل انتقالات معلمان و ثبت‌نام دانش‌آموزان است


 

 

 

۲۶ خرداد ۹۵ – پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باز هم باید در آزمون جامع شرکت کنند

 

خبرگزاری میزان: معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت:پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باید در آزمون جامع که مرداد ماه برگزار می شود،‌شرکت کنند.منابع مورد مطالعه تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد.
پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باز هم باید در آزمون جامع شرکت کنند +ضوابط و محتوای منابعنعمت الله موسی پور درگفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در پاسخ به این پرسش که آیا پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش که هم اکنون در حال گذراندن دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان هستند، باید در آزمون جامع شرکت کرده و پذیرفته شوند، اظهار  کرد: آزمون جامع برای پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش مردادماه برگزارمی شود.
وی افزود: آزمون جامع متشکل از آزمون کتبی و مهارتی است که در بخش آزمون کتبی دو درس در هر رشته امتحان گرفته خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: دو تا سه موضوع در دروس  مختلف مد نظر است وپذیرفته شدگان باید توان ومهارتهای مربوط به شغل معلمی را کسب کرده باشند.
موسی پور ادامه داد: سه جنبه در بحث شایستگی های حرفه ای و دو موضوع درسی مد نظر است و در آزمون شفاهی از فرد می خواهیم تا در موقعیت های پیش بینی شده اقدام به تدریس کند که سه داور در رشته علوم تربیتی رشته تخصصی فرد و معاون پردیس یا رئیس گروه کارورزی‌،نحوه تدریس را ارزیابی کرده ودر رابطه با عملکرد فرد در شغل معلمی قضاوت می کنند.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان افزود: آزمون کتبی،‌دانش و عملکرد فرد را می سنجند که در مرداد ماه برگزار خواهد شد اما اینکه محتوای آن شامل چه مواردی است هنوز مشخص نیست و هم اکنون در حال تهیه چارچوب سنجش هستیم و تا انتهای هفته آینده آن را منتشر خواهیم کرد.
موسی پور گفت: چارچوب سنجش در رابطه با دروسی است که افراد باید مطالعه کنند یعنی به آنها می گوییم که چه مفاد و موضوعاتی را برای آزمون جامع مد نظر بوده و منابع را نیز اعلام خواهیم کرد تا از هم اکنون اقدام به مطالعه کنند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار میزان در خصوص اینکه اگر افراد در آزمون جامع پذیرفته نشوند،‌نمی توانند به شغل معلمی راه یابند،اظهار کرد: اگر فردی در آزمون پذیرفته نشد،‌ به فاصله یک هفته مجددا از او آزمونی گرفته می شود؛ تمام افراد چه در آزمون جامع پذیرفته شوند و چه پذیرفته نشوند از سوی دانشگاه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهند شد و این وزارتخانه است که بر اساس نمره افراد تصمیم می گیرد تا آنها به شغل معلمی وارد شوند یا اینکه با آنها تسویه حساب خواهد کرد.

 

 

 


 

۲۵ خرداد ۹۵ – جزییات وضعیت استخدامی دانشجومعلمان

 

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: وضعیت استخدام آموزش و پرورش مانند سایر ارگان‌های دولتی است با این تفاوت که قانون ‌متاهلین به خدمت آموزش و پرورش در‌‌ ‌مواردی لحاظ می‌شود.
احمد عابدینی معاون شورای عالی آموزش و پرورش در‌گفتگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ،در خصوص وضعیت استخدامی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان گفت: استخدام در‌تمامی سازمان دولتی بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری اجرایی می شود.
وی ادامه داد: بر اساس این قانون و‌اجدین شرایط استخدام ابتدا به طور آموزشی فعالیت می کنند و پس از آن بصو‌رت پیمانی و سپس رسمی در ادارات دولتی استخدام می شوند.
معاون شورای عالی آموزش و پرورش عنوان کرد: افراد با داشتن شرایط عمومی استخدام و پس از طی مراحل مذکور به طور رسمی استخدام می‌شوند.
عابدینی عنوان کرد: در آموزش و پرورش روند کار مانند سایر ادارات دولتی است و فقط در آموزش و پرورش قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش وجود دارد که به تازگی اصلاح شده است.
وی ادامه داد: بعد از اینکه این قانون اصلاح شد شرایط دانش سر‌اها حذف شده و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان مشمول این قانون شدند.
عابدینی یادآور شد: تمامی موارد مذکور برای پذیرش افراد در آموزش و پرورش وجاهت قانونی دارد و هرگونه صحبتی خلاف این شرایط تکذیب می‌شود.
معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در جلسات شورای عالی آموزش و پرورش در آینده ای نزدیک علاوه بر وضعیت دانشجو معلمان که به آن پرداخته شده است،اساس نامه پیشنهادی دوره پیش دبستانی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 


 

۲۲ خرداد ۹۵ – معلم حق التدریس جذب می‌کنیم

خبرگزاری صدا و سیما: وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش امسال بر اساس نیاز خود معلم حق التدریس جذب خواهد کرد.
علی اصغر فانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ‌طبق مصوبه مجلس امسال نیز تعدادی از معلمان آزاد و مربیان پیش معلم حق التدریس جذب می‌کنیمدبستانی در آموزش و پرورش مشغول به تدریس خواهند شد.
وی گفت:‌ بخشی از کمبود نیرو در آموزش و پرورش را نیز امسال با اضافه کاری معلمان رسمی به صورت حق التدریسی جبران خواهیم کرد.
فانی به تعداد معلم حق التدریس جذب شده اشاره نکرد و افزود: ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش از دو ماه پیش شروع شده است و تا دو ماه دیگر این ساماندهی به پایان می رسد و با مشخص شدن تعداد معلمان موردنیاز تعداد معلم حق التدریس جذب شده مشخص خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: پیشنهاد استخدام ۲۰ هزار نفر را در آموزش و پرورش به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داده ایم که شامل ۱۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۰ هزار نفر نیز فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها خواهد بود.
فانی گفت: تلاش می کنیم آزمون استخدامی امسال زودتر برگزار شود و فارغ التحصیلان دانشگاه ها با مدرک کارشناسی و بالاتر بتوانند در این آزمون شرکت کنند.
وی به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: معلمان با شش سال سابقه امسال مشمول رتبه بندی خواهند شد و احکام آن ها صادر می شود و افزایش حقوقی طبق رتبه کسب شده خواهند داشت و سایر کارکنان آموزش و پرورش نیز مشمول افزایش حقوق هرساله کارکنان دولت خواهند شد.

 


 

۱۹ خرداد ۹۵ – کمبود نیروی انسانی مقطع ابتدایی در چالوس وجود دارد

خبرگزاری فارس : مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان چالوس با اشاره به شیوه ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید گفت: امسال در مقطع ابتدایی با کمبود ۵۳ نفر نیروی انسانی روبه‌رو هستیم.
سلیمان عبداللهی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس با اشاره به اینکه در مقطع ابتدایی این شهرستان ۵۳ نفر کمبود نیرو وجود دارد، اظهار کرد: شیوه ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید بر مبنای امتیازبندی معلمان رقم می‌خورد.
وی با بیان اینکه در برخی از مقاطع تحصیلی در زمینه جنسیت با کمبود نیرو و در برخی از موارد نیز با نیروی مازاد روبه‌رو هستیم، افزود: در برخی از رشته‌های مقطع متوسطه اول و دوم در مورد آقایان کمبود نیرو را در برخی از رشته‌ها داریم و در مورد خانم‌ها نیز نیروی مازاد وجود دارد.
مدیر اداره آموزش و پرورش چالوس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت نیاز به معلم از چه قشری برای پر کردن کلاس‌های درسی استفاده می‌کنید، گفت: برابر دستور و هماهنگی با کمیته طرح و برنامه و ستاد ساماندهی از محل معلمان دارای کسر ساعت موظف در دروس غیرمرتبط و بخشی نیز به‌صورت حق‌التدریس در مقطع متوسطه اول و دوم و در هنرستان‌ها استفاده می‌شود.
این مسؤول درباره استفاده از معلمان بسته‌های حمایتی در سال قبل و امسال در شهرستان چالوس نیز خاطر‌نشان کرد: در سال گذشته بر اساس مصوبه کمیته برنامه‌ریزی استان مازندران تنها به یک آموزشگاه مجوز استفاده از بسته حمایتی داده شد و در سال جدید نیز برابر دستورالعمل‌های صادره اقدام می‌شود.
عبداللهی با اشاره به اینکه برای جبران کمبود معلم از نیروی بازنشسته و معلمان رسمی در دو شیفت استفاده نمی‌شود، تصریح کرد: برای به‌کارگیری از مربیان پیش‌دبستانی به آموزش و پرورش چالوس تخصیص نیافت و در صورت اخذ مجوز وزارتی و مصوبات مجلس شاید این اقدام ادامه پیدا کند.
وی در باره زمزمه‌هایی که در مورد تفاوت اشتغالزایی برای معلمان حق‌التدریس و بسته‌های حمایتی وجود دارد نیز خاطر‌نشان کرد: تمام معلمان دارای شرایط برابر و جایگاه خاص هستند و هیچ تفاوت شخصی و اداری میان آنها وجود ندارد.
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان چالوس با تأکید بر اینکه استخدام و بکارگیری نیروها برابر دستورالعمل وزارتی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: شهرستان چالوس نیز یکی از شهرهایی بود که در به‌کار گیری نیروهای حق‌التدریس در سال ۹۵ ـ ۹۴ با دقت و ظرافت خاصی اقدام و عمل کرد.
وی در ادامه از تحویل مدرسه مرحوم سلیمی که در قالب مقاوم‌سازی در دستور کار قرار گرفت تا هفته دولت امسال خبر داد و افزود: در هفته دولت امسال مدرسه شهدای سایپا (فاطمیه هچیرود) نیز افتتاح می‌شود که در مجموع می‌توان گفت تعداد ۵ پروژه آموزشی در نیمه‌نخست امسال در چالوس بهره‌برداری می‌شود.
عبداللهی با اشاره به پروژه استخر فرهنگیان که زمین آن اهدایی توسط خیر مرحوم حاج ابراهیم صلاحی بود نیز خاطر‌نشان کرد: ادامه پروژه استخر فرهنگیان چالوس نیز با اعتبار ۲.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات نوسازی کشور در دستور کار قرار دارد.
وی در پایان با اعلام اینکه آموزش و پرورش چالوس آماده اختصاص پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی است، گفت: در این زمینه نیز تاکنون کارهایی مانند احداث سالن درون مدرسه‌ای در روستای مازوپشته، ساخت مدرسه چهار کلاسه در مسده از جمله پروژه‌هایی بود که با هزینه و سرمایه شخصی و با هماهنگی اداره کل نوسازی در شهرستان چالوس اجرایی شده است.


 

 

۱۴ خرداد ۹۵ – قانون استخدام جانبازان و خانواده شهدا در آموزش و پرورش اجرا می شود

خبرگزاری آنلاین : با اجرای قانون استخدام سهیمه ۲۵ درصدی جانبازان و خانواده شهدا براس استخدام امسال ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده اند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کاربری در بخش مشکلات مردم نوشته است:” در بحث قانون استخدامی ۲۵ درصد جانبازان و خانواده شهدا در آموزش و پرورش این موضوع، چقدر اجرایی شده است؟
در این باره محمد حسین کفراشی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش پاسخ داد: ما موظف به اجرای تمامی قوانین هستیم و باید شرایط اجرای آن را در وزارت خانه ایجاد کنیم و وحدت رویه در استان‌ها ایجاد شود. یکی از این‌ها همین قانون ۲۵ درصد است که ماده بیست و یک قانون جامع ایثارگری است و امسال پنج هزار استخدام داشتیم.
او با بیان اینکه این رقم بیش از ۲۵ درصد است یعنی در واقع یکی از کارهای مثبت معاونت توسعه و مدیریت انجام داد ادامه داد: این بود که از سهمیه پیش بینی شده فرا‌تر استخدام کردیم و حتی در بحث ماده پنجاه و یک قانون جامع ایثارگری که می‌گوید باید آموزش و پرورش بیست و پنج درصد، حداقل حقوق ایثارگران را افزایش دهد، گله‌ها و شکایاتی مطرح شده که آن هم به خاطر مشکلات فی ما بین وزارت خانه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود که انشااله امیدواریم هر چه زود‌تر حل شود.


 

۱۳ خرداد ۹۵ – آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با کمبود نیرو مواجه است

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش و پرورش استان با کمبود ۳۰۰ نیرو مواجه است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بهروز امیدی چهارشنبه شب در شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه امسال ۷۰۰ نفر از سیستم آموزش و پرورش استان بازنشسته می‌شوند، اظهار داشت: تنها ۴۰۰ نیرو جایگزین افراد بازنشسته می‌شوند که در این صورت آموزش و پرورش با ۳۰۰ نفر کمبود نیرو مواجه می‌شود.
وی با اشاره به تجاری‌سازی مدارس استان افزود: تجاری‌سازی و استفاده از فضای حیاط مدارس به عنوان پارکینگ در ساعات غیرآموزشی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته که در صورت نداشتن منع قانونی برای اجرای آن با شهرداری‌ها وارد مذاکره می‌شویم.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز تعطیلات تابستانی و اوقات فراغت دانش‌آموزان بیان کرد: برنامه‌ریزی لازم برای آغاز برنامه‌های اوقات فراغت انجام شده و امیدوار به استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان هستیم.
امیدی با اشاره به شروع طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان تصریح کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی از ۱۰ خردادماه آغاز و تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مقطع متوسطه از ۱۹ خردادماه آغاز می‌شود، تأکید کرد: فعلاً به جز هزینه مربوط به کتاب و بیمه هیچ پول دیگری از دانش‌آموزان اخذ نمی‌شود.


 

 

۱۱ خرداد ۹۵ – کمبود ۳هزار معلم ورزش

خبرگزاری میزان: معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش وپرورش از افزایش ساعت درس تربیت بدنی مدارس به ۲۴ ساعت در هفته خبرداد.
به گزارش گروه جامعه  خبرگزاری میزان، مهرزاد حمیدی با اشاره به افزایش ساعت ورزش مدارس اظهار کرد: در برنامه ریزی جدید ساعت تربیت بدنی مدارس از ۲۱ ساعت به ۲۴ ساعت افزایش پیدا کرده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال های گذشته ساعت ورزش در سال سوم متوسطه یک ساعت و برای پیش دانشگاهی صفر ساعت بودکه با اجرای نظام ۶.۳.۳ ساعت ورزش مدارس افزایش یافته است.
حمیدی ۱.۵ ساعت ورزش در هفته را برای رفع بی حرکتی دانش آموزان ناکافی عنوان کرد و افزود: در سال تحصیلی جاری ۸۵ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی کشور زیر پوشش طرح فلوراید تراپی قرار گرفتند.
وی از افزایش ساعت درس تربیت بدنی در مقطع متوسطه دوم خبرداد وگفت: هم اکنون ۳۵هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور فعال هستند که با افزایش ساعات ورزش در چهارسال آینده با کمبود مربی ورزش مواجه می شویم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با حمایت دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی برای حوزه تربیت بدنی و سلامت یک هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.
وی اظهارکرد: پیش بینی می شود تا چهار سال آینده با استقرار کامل پایه دهم، یازدهم و دوازدهم و افزایش ساعات ورزش، سه هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور کمبود داشته باشیم که با دانشگاه فرهنگیان و معاونت تربیت نیروی انسانی هماهنگی لازم برای تامین دبیر ورزش انجام شده است.
حمیدی از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه فدراسیون های ورزشی دانش آموزی در مردادماه سال جاری خبر داد وگفت: با برگزاری انتخابات، هیئت رئیسه این فدراسیون ها استقلال حقوقی، مالی و تشکیلاتی پیدا می کند.
معاون تربیت بدنی وسلامت وزیرآموزش و پرورش با اشاره به پیش بینی راه اندازی ۵۰ کانون حرکات اصلاحی در کشوراظهار کرد: در این کانون ها مربیان و دبیران ورزش، ماموریت امور حرکات اصلاحی را برای دانش آموزان بر عهده دارند.
حمیدی افزود: امسال مجوز راه اندازی ۱۹۲مدرسه تخصصی تربیت بدنی در مقطع های مختلف تحصیلی صادر شده که براساس آمایش سرزمین، اولویت بندی و ظرفیت ها در هر استان فعال می شود و دانش آموز دراین مدارس هر هفته هشت ساعت ورزش خواهند کرد.


 

 

۱۰ خرداد ۹۵ – کمبود ۵۰۰۰ مراقب سلامت در مدارس کشور

خبرگزاری ایسنا: ‌معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش کشور از کمبود پنج‌ هزار مراقب سلامت در مدارس کشور خبر داد.
مهرزاد حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در حوزه مراقبین سلامت در مدارس با کمبود ۵۰۰۰ نفری مواجه هستیم که درصدد رفع این مشکل با تعامل دانشگاه فرهنگیان هستیم.
وی با اشاره به وجود ۳۳ هزار دبیر تربیت‌بدنی در مدارس، دو هزار مربی تربیت‌بدنی در اماکن ورزشی و ۳۵ هزار دبیر تحصیل کرده در این زمینه، افزود: در حال حاضر با کمبود سه هزار دبیر تربیت‌بدنی در کشور مواجه هستیم.
حمیدی از اجرای طرح تحول بنیادین در مدارس کشور خبر داد و گفت: آموزش و پرورش در این راستا در تلاش است تا تمامی برنامه‌های آتی خصوصا در سال ۹۵ برای عملیاتی کردن طرح تحول سند بنیادین و برنامه ششم توسعه، مبتنی بر آموزه‌های این طرح را پیش بینی کند.
وی در ادامه تصریح کرد: در این طرح زیرنظام‌های مختلفی چون، زیرنظام برنامه درسی، فضا و تجهیزات، زیرنظام نیروی انسانی، زیر نظام مدیریت راهبردی، در زمینه‌های مختلف، برنامه‌ریزی شده و در این راستا در مرحله بررسی و تصویب نهایی است، که یکی از ملاک‌های برنامه آتی آموزش و پرورش است.
حمیدی با بیان اینکه در گذشته فدراسیون ورزشی همیشه با سرپرست اداره ‌شده است، گفت: در راستای استقلال این تشکیلات، ۲۷ استان در این زمینه انتخابات هیئت استانی انجام داده و تا اواسط خردادماه، تمامی استان‌ها هیئت ورزشی تعیین کرده و تا پایان مردادماه سال جاری روند کامل این انتخابات طی می‌شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش کشور از سه هزار سالن ورزشی خارج از مدارس کشور خبر داد و گفت: در راستای توسعه فضای ورزشی در مدارس، کارهای زیربنایی در خصوص فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی انجام شده است.

 


 

۸ خرداد ۹۵ – استخدام اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اعلام کرد: جذب نیروی طرحی

به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز امور توانبخشی در مدارس استثنایی، براساس جز(۷) بند (ز) بخش سوم شیوه نامه نامه ساماندهی نیروی انسانی، نسبت به جذب فارغ التحصیلان مشمول طرح

مشاهده ادامه خبر


 

۵ خرداد ۹۵ – وزارت آموزش‌وپرورش از سال ۱۳۹۱، نزدیک به ۵۸ هزار نفر جذب کرده است

 

خبرگزاری خانه ملت: وزارت آموزش‌وپرورش از سال ۱۳۹۱، نزدیک به ۵۸هزار نفر با کنکور سراسری و از طریق دانشگاه فرهنگیان و در سال ۱۳۹۴، تعداد ۵هزار نفر از طریق انتشار جذب کرده است.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به مطلبی تحت عنوان «وزارت آموزش و پرورش فربه شده است/ جذب معلم تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد» توضیحاتی به این خبرگزاری ارسال کرده است.
در این جوابیه که طبق قانون مطبوعات و رسانه ها درج می شود، آمده است:
مدیرعامل محترم خبرگزاری خانه ملت
با سلام و احترام
عطف به مطلب مندرج در آن رسانه مورخ ۲۹/۲/۹۵ با عنوان «وزارت آموزش و پرورش فربه شده است/ جذب معلم تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد» عین جوابیه اداره کل امور اداری و تشکیلات این وزارتخانه را به اطلاع می‌رساند: از سال ۱۳۹۱ تاکنون با مجوز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، نزدیک به ۵۸۰۰۰ نفر (پنجاه و هشت هزار نفر) با کنکور سراسری و از طریق دانشگاه فرهنگیان در این وزارتخانه جذب و بکارگیری شده‌اند، از طرفی در سال ۱۳۹۴ براساس مجوز شماره ۱۳۵۳۲ مورخ ۷/۲/۱۳۹۴ سازمان مذکور، تعداد ۵۰۰۰ (پنج هزار) نفر از طریق انتشار آگاهی و با رعایت تمامی قوانین و مقررات مربوط به صورت آزاد در آموزش و پرورش جذب گردیده‌اند که اکنون در حال گذراندن دوره آموزشی یک ساله مهارت‌های تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان می‌باشند.
خواهشمند است طبق قانون مطبوعات و رسانه‌ها نسبت به درج جوابیه این مرکز در آن رسانه اقدام لازم صورت گیرد.


 

۴ خرداد ۹۵ – آذربایجان غربی نیازمند جذب ۳ هزار معلم برای سال تحصیلی جدید

خبرگزاری صدا و سیما: آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیازمند جذب ۳ هزار معلم و فرهنگی برای سال تحصیلی آینده است.
آذربایجان غربی نیازمند جذب ۳ هزار معلم برای سال تحصیلی جدیدبه گزار ش خبرگزاری صدا و سیما معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت : برای سال آینده ۹۵۰ نفر از مهر و بهمن ماه از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان استان وارد چرخه آموزش و پرورش می شوند که ۶۵۰ نفر از مهر و بقیه از بهمن ماه وارد نظام آموزش و پرورش می شوند.
بهرام صمدی افزود : پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده یک هزار و ۸۴ نفر نیز بازنشسته شوند که نیاز استان به استخدام های جدید همچنان پا برجا خواهد بود.
صمدی گفت : در آذربایجان غربی به ازای هر ۱۵ دانش آموز یک نفر نیروی انسانی وجود دارد در حالی که در ایلام به ازای هر ۹ نفر دانش آموز یک نفر نیروی انسانی وجود دارد.
آذربایجان غربی دارای ۵۸۰ هزار دانش آموز با ۳۷ هزار فرهنگی است.

 

 


 

۱ خرداد ۹۵ – ضوابط مرحله دوم دوره آموزش معلمی

برای مشاهده کلیک کنید


 

 

۲۸ اردیبهشت ۹۵ – پیگیری وضعیت آزمون استخدامی آموزش و پروزش

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پیگیری وضعیت آزمون استخدامی و تقویت برنامه توزیع شیر در مدارس خبر داد.
محمد بطحایی معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص برگزاری آزمون استخدامی گفت:اعلام نیاز برای برگزاری آزمون به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ شده اما هنوز پاسخی از سوی این سازمان داده نشده است.
وی در پاسخ به تعیین زمان دقیق برگزاری آزمون بیان کرد:حداقل تا یک ماه آینده باید وضعیت روشن شود و به محض ابلاغ پاسخ سازمان مدیریت به آموزش و پرورش سهمیه آزمون به تفکیک جنسیت، شهر و مقطع تحصیلی اعلام می شود.
معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص برنامه توزیع شیر در مدارس برای سال تحصیلی آینده گفت: با توجه به اینکه هنوز میزان بودجه ابلاغ نشده  برای برنامه ریزی در این زمینه اکنون نمی توان اظهار نظر کرد.
وی ادامه داد: با وجودی که هنوز برنامه ریزی برای توزیع شیر به طور دقیق انجام نشده است اما دولت سیاست هایی برای تقویت برنامه توزیع شیر درنظر دارد و در سال گذشته نیز این برنامه با موفقیت انجام شد.
بطحایی بیان کرد: لازم است این برنامه برای سال تحصیلی آینده با جدیت بیشتری دنبال شود و اکنون نیزمحل تأمین اعتبار آن از هدفمندی یارانه ها مشخص نشده لذا نمی توان حجم کار را پیش بینی کرد.
وی در در خصوص اولویت تأمین و تخصیص اعتبارات آموزش و پرورش گفت: برای هر کدام  ازتخصیص اعتبارات میان پرداخت معوقات فرهنگیان و برنامه شیر در مدارس مرزبندی مشخصی وجود دارد و در تخصیص بودجه هر کدام الویت خود را دارد.


 

برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی هنوز مجوزی نداریم

خبرگزاری پانا: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی باید دولت مجوز بدهد که در این خصوص هنوز مجوزی صادر نشده است.
سید حسن حسینی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی در آموزش و پرورش در سال ۹۵، به چه صورت خواهد بود؟، اظهار کرد: دولت مجوز نیروی رسمی به دستگاه های اجرایی نمی دهد و جذب نیروها همه پیمایی خواهد بود.
وی ادامه داد: برای این جذب نیرو نیز نیاز به مجوز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است و بنا به شروطی که در آن ذکر شده می توان مجوز نیورهای پیمانی را گرفت.
فرد بازنشسته شامل رتبه بندی نمی شود
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که مصوبه ای در خصوص رتبه بندی بازنشستگان داریم؟، اظهار کرد: در این خصوص مصوبه ای نداریم.
حسینی ادامه داد: زمانی که مصوبه ای تصویب می شود برای شاغلین است و دولت برای این افراد ضریب حقوق تعریف می کند.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: فردی که بازنشسته شود شامل رتبه بندی نمی شود. تا زمانی که شاغل است کارمند دولت است و شامل طرح رتبه بندی خواهد شد هنگام بازنشستگی حقوق خود را از صندوق بازنشستگان دریافت می کند.


 

۲۵ اردیبهشت ۹۵ – آموزش و پرورش ۳۰ هزار نیروی جدید نیاز دارد

خبرگزاری تسنیم : رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان تدوین شده است، گفت: این دانشگاه از ضعف زیرساخت‌ها رنج می‌برد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمود مهر محمدی ظهر امروز در حاشیه سمینار دانشگاه هوشمند در جمع خبرنگاران با اشاره به تدوین برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: تکلیف خیلی از مسائل و موضوعات مربوط به توسعه دانشگاه فرهنگیان از جمله تعداد دانشجویان دانشگاه در این برنامه مشخص شده است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: اکنون حدود ۷۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند و در صورت جذب دانشجو به  ۷۸ هزار نفر با استفاده از روش‌های متنوع پذیرش دانشجو و تربیت معلم در دوره‌های مختلف چهارساله، دو ساله و یک ساله می‌توانیم به ماموریت خود که تربیت نیروی انسانی در حد نیاز آموزش و پرروش است؛ عمل کنیم.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش حدود ۳۰ هزار نیروی جدید در سال نیاز دارد، عنوان کرد: برنامه ریزی توسعه دانشگاه در راستای تامین این ۳۰ هزار نیرو تدوین شده است.
مهرمحمدی با بیان اینکه ثقل اصلی کار در دوره کارشناسی در نظر گرفته شده است، بیان کرد: بخشی از این ظرفیت برای کارشناسی ارشد و حدود نیم درصد از ظرفیت دانشگاه یعنی حدود ۴۰۰ نفر از مجموع ۷۸ هزارنفر در سطح دکترا در افق چشم انداز ۱۴۰۴ خواهیم داشت.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه سالانه ۱۰۰ نفر متخصص تعلیم و تربیت برای تامین استاد دانشگاه فرهنگیان و تامین نیروهای متخصص در حوزه تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان تربیت می‌شود، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه نوپاست  و عمدتا از ضعف زیرساختی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رنج می‌برد.
وی با بیان اینکه ساختمان‌ها و تجهیزات این دانشگاه فرسوده هستند، عنوان کرد: برنامه دانشگاه این است که با تمام ظرفیت تمام امکانات تکنولوژیک را در جریان کار دانشگاه  فرهنگیان واردکند.
مهر محمدی تصریح کرد: در بحث هوشمندسازی یادگیری الکترونیکی، تولید محتوای الکترونیکی، آموزش برخی از محتوای درسی با استفاده از الکترونیک و توسعه زیرساخت‌های و سامانه‌ها مدنظر است.

 


 

۲۳ اردیبهشت ۹۵ – برگزاری آزمون نوبت دوم آموزگاران شهر تهران

خبرگزاری پانا : آزمون نوبت دوم ویژه تمام آموزگاران شهر تهران با سابقه ۶ سال و کمتر از آن در تاریخ ۱۱ و ۱۲ خرداد برگزار می شود.
این آزمون  تمام آموزگاران با سابقه ۶ سال و کمتر از آن اعم از کسانی که دوره بدو خدمت را گذرانده و یا نگذرانده اند بدون توجه به مدرک تحصیلی،‌ در حکم کارگزینی آنان آموزگاری و یا آموزگار درس تربیت بدنی درج شده باشد و در حال حاضر در کلاس های درس دوره ابتدایی مشغول به تدریس هستند را شامل می شود.
سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، فناوری های نوین آموزشی، اصول و فنون مشاوره و راهنمایی و روانشناسی رشد دوره کودکی از سرفصل های آزمون است.
آزمون مرحله اول ۱۵ اسفند ۹۴ با حضور آموزگاران با سابقه ۶ سال و کمتر در مناطق ۱۹ گانه شهر تهران برگزار شد.

 

 


 

۲۲ اردیبهشت ۹۵ – کمبود ۶۰۰ نفر نیروی انسانی در آموزش و پرورش رفسنجان

 

خبرگزاری فارس : مدیر آموزش و پرورش رفسنجان گفت: آموزش و پرورش رفسنجان با کمبود ۶۰۰ نفر نیروی انسانی مواجه است.
به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، سیدکاظم حسینی‌پور عصر امروز در حاشیه دیدار وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان این شهرستان اظهار داشت: مشکلات آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان زیاد است و با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.
وی بیان کرد: بیشترین کمبود نیروی انسانی به تعداد ۶۰۰ نفر بعد از رودبار جنوب مربوط به رفسنجان است و نیروهای رفسنجانی که در شهرستان‌های دیگر استان مشغول به‌کار هستند اگر برگردند مشکل نیروی انسانی ما حل می‌شود.
مدیر آموزش و پرورش رفسنجان تصریح کرد: کمبود فضاهای آموزشی این شهرستان و ۱۲ مدرسه تخریبی از دیگر مشکلات آموزش و پرورش رفسنجان است.
حسینی‌پور افزود: بیش از ۵ هزار دانش‌آموز تبعه بیگانه در رفسنجان وجود دارند که امکانات و فضای آموزشی لازم دارند.
وی خاطرنشان کرد: تفاوت آشکار بین حقوق فرهنگیان با سایر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت علوم وجود دارد که باید توجه شود و لایحه‌ دولت مبنی بر جذب یکی از فرزندان فرهنگیان هنوز زمین مانده است.
مدیر آموزش و پرورش رفسنجان با بیان اینکه موازی‌کاری برخی نهادها برای کارهای فرهنگی مشکل‌ساز است، متذکر شد: مسأله تعلیم و تربیت باید به آموزش و پرورش سپرده شود چراکه تاثیرگذاری بیشتری دارد.

 


 

 

۱۴ اردیبهشت ۹۵ – نامه ﺟﻤﻌﯽ از ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن آزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪاﻣﯽ آموزش و پرورش به فانی 

خبرگزاری مهر : ﺟﻤﻌﯽ از ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن آزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪاﻣﯽ ﺳﺎل ۱۳۹۴ آموزش و پرورش در نامه ای سرگشاده به وزیر آموزش و پرورش خواستار رفع مشکلات خود شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، ﺟﻤﻌﯽ از ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن آزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪاﻣﯽ ﺳﺎل ۱۳۹۴ آزمون استخدامی آموزش و پرورش در نامه ای سرگشاده به وزیر آموزش و پرورش اعلام کردند: آزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪاﻣﯽ وزارت آﻣﻮزش و ﭘﺮورش ﭘﺲ از ﮐﺶ و ﻗﻮﺳﻬﺎی ﻓﺮاوان ﺑﺮﮔﺰار ﺷﺪ و ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن ﻧﻬﺎﯾﯽ اﯾﻦ آزﻣﻮن، ﺑﺎ ﺳﭙﺮی ﮐﺮدن ﻣﺮاﺣﻞ دﯾﮕﺮی از ۱۳۹۴در ﺷﻬﺮﯾﻮر ﺳﺎل ﻗﺒﻞ، ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻋﻠﻤﯽ، ﻣﻌﺎﯾﻨﻪ ﭘﺰﺷﮑﯽ، ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﮔﺰﯾﻨﺶ و ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﻣﯿﺪاﻧﯽ ﺑﻪ ﺷﺮﮐﺖ در دوره آﻣﻮزﺷﯽ ﻓﺸﺮده ای در ﻫﻔﺖ ﻣﺎه دﻋﻮت ﺷﺪﻧﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﻃﯿﺐ ﺧﺎﻃﺮ، ﻣﻬﺎرت ﻣﻌﻠﻤﯽ را آﻣﻮﺧﺘﻪ و ﺑﻪ ﺟﺮﮔﻪ ﺧﺎدﻣﺎن ﻋﺮﺻﻪ ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺑﮕﺮوﻧﺪ.
در ادامه این نامه آمده است: زﻫﯽ ﺳﻌﺎدت ﮐﻪ اﯾﻦ ﺑﺎر ﻧﯿﺰ ﻣﻌﻠﻤﺎﻧﯽ ﺑﯽ اﻧﮕﯿﺰه و ﺳﺮﺧﻮرده، وارد اﯾﻦ ﭼﺮﺧﻪ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ. ﻻﺑﺪ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﯿﺪ ﭼﺮا؟ و اﯾﻦ ﻣﻨﻈﻮر از ﮐﺠﺎ ﺣﺎﺻﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ؟ ﺟﻨﺎب آﻗﺎی وزﯾﺮ، ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﯽ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻬﻢ ﺑﺎور دارﯾﺪ ﮐﻪ رﻓﻊ دﻏﺪﻏﻪ ﻣﻌﻠﻤﺎن در اﻓﺰاﯾﺶ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪان اﯾﻦ ﻣﺮز و ﺑﻮم، ﺑﻼﺷﮏ ﺗﺄﺛﯿﺮ دارد و اﻗﺪاﻣﺎﺗﯽ ﻫﻢ در اﯾﻦ ﺧﺼﻮص ﺻﻮرت داده اﯾﺪ. اﻣﺎ ﻧﺒﺎﯾﺪ اﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ را از ﻧﻈﺮ دور داﺷت ﮐﻪ در اﯾﻦ راﺳﺘﺎ ﺑﺎﯾﺪ از اﯾﺠﺎد دﻏﺪﻏﻪ ﺑﺮای ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﻬﺮﻣﺎه ﺳﺎل ﺟﺎری ﺑﺮای ﺑﺎر اول در ﮐﻼس درس ﺣﺎﺿﺮ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ، ﻧﯿﺰ ﭘﺮﻫﯿﺰ کرد.
این نامه می افزاید: ﺷﺮﮐﺖ ﻣﺎ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن آزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪاﻣﯽ ﺳﺎل ۱۳۹۴ آموزش و پرورش ماده ۲۸ در دوره آﻣﻮزﺷﯽ ﻓﺸﺮده ای ﮐﻪ ﻫﺮ ﻫﻔﺘﻪ ۴ روز و هر روز ۸ ساعت صبح و عصر برگزار می شود، ﻋﻤﻼً اﻣﮑﺎن ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ اﺷﺘﻐﺎل و ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ اﻗﺘﺼﺎدی را از ﻣﺎ ﺳﻠﺐ کرده اﺳﺖ. اﻟﺤﺎل ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎری از ﻣﺎ ﺑﺎ داﺷﺘﻦ ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪ و ﺑﻌﻀﺎً ﻓﺮزﻧﺪان، از اﺳﻔﻨﺪ ﻣﺎه ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻫﯿﭻ درآﻣﺪی ﻧﺪاﺷﺘﻪ و ﺣﺘﯽ اﻗﺴﺎط ﺑﺎﻧﮑﯽ ﮐﻪ ﻗﺒﻞ از اﯾﻦ ﺗﻮان ﭘﺮداﺧﺖ آن را داﺷﺘﻪ و اﮐﻨﻮن ﺑﻀﺎﻋﺖ ﺑﺎزﭘﺮداﺧﺖ آن را ﻧﺪارﯾﻢ، را ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮع ﺑﺪﻫﮑﺎرﯾﻬﺎی ﺧﻮد اﺿﺎﻓﻪ ﻧﻤﻮده اﯾﻢ، ﺳﺨﻦ از ﭘﺮداﺧﺖ ﺷﻬﺮﯾﻪ ﭼﻨﺪ ﻣﯿﻠﯿﻮﻧﯽ اﯾﻦ دوره ﺑﻪ ﻣﯿﺎن آﻣﺪه اﺳﺖ.
این پذیرفته شدگان بیان کرده اند: در ﺟﺮﯾﺎن ﻫﺴﺘﯿﺪ ﮐﻪ در ﻣﻬﺮﻣﺎه ﺳﺎل ﺟﺎری ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ اﯾﻦ ۵ ﻫﺰار ﻧﻔﺮ پذیرفته شده در آزمون، ۱۲ ﻫﺰار ﻧﻔﺮ به جرگه معلمان می پیوندند با این تفاوت که آنها ۴ ﺳﺎل از دوﻟﺖ ﺣﻘﻮق درﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮده اما این ۵ هزار نفر که با هزینه خود تحصیل کرده و در ﻣﻘﺎﻃﻊ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ، ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ و دﮐﺘﺮا ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﯿﻞ ﺷﺪه اﻧﺪ، ﺑﺎری ﺑﺮای ﺑﻮدﺟﻪ دوﻟﺖ ﻧﺒﻮده اﻧﺪ و اﮐﻨﻮن ﺑﺎﯾﺪ از ﺟﯿﺐ ﺧﺎﻟﯽ ﺧﻮد، اﺳﮑﻨﺎس ﺗﺎﻧﺨﻮرده در آورﻧﺪ…. این در حالیست که در اﻃﻼﻋﯿﻪ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ آزﻣﻮن ﮐﻪ ﺧﺒﺮی از اﯾﻦ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻧﺒﻮد.
در پایان خطاب به وزیر آمده است: ﺟﻨﺎب آﻗﺎی وزﯾﺮ! ﻟﻄﻔﺎً ﮔﻮﺷﻪ ﭼﺸﻤﯽ ﺑﻪ ﻣﺎ ﻣﻌﻠﻤﺎن ﻣﻈﻠﻮم ﻣﺎه ﻫﺎی آﺗﯽ ﻧﯿﺰ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ. ﻻﻗﻞ اﮔﺮ ﺑﻪ زﻋﻢ ﺷﻤﺎ اﺧﺬ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﺒﺎﻟﻐﯽ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ و ﻣﺮﺳﻮم و ﻣﻌﻤﻮل اﺳﺖ، دﺳﺘﻮر ﻓﺮﻣﺎﯾﯿﺪ ﺗﺴﻬﯿﻼﺗﯽ ﻗﺎﺋﻞ ﺷﺪه و از ﺣﻘﻮق زﻣﺎن اﺷﺘﻐﺎﻟﻤﺎن ﮐﺴﺮ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ. ﯾﺎدﻣﺎن ﺑﺎﺷﺪ؛  ﺻﺪﻫﺎ ﻓﺮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺳﻪ ﺑﺮ آن دﺳﺖ ﻣﯽ زﻧﺪ ﮐﺰ ﮐﺎر ﺧﻠﻖ ﯾﮏ ﮔﺮه ﺑﺴﺘﻪ واﮐﻨﺪ


 

۱۴ اردیبهشت ۹۵ – تحمیل استخدام‌های غیرضروری عامل بخشی از مشکلات آموزش و پرورش

خبرگزاری تسنیم: استاندار فارس با بیان اینکه بخشی از مشکلات آموزش و پرورش به‌خاطر تحمیل استخدام‌های غیرضروری در این وزارتخانه از سوی نهادهای قانونگذاری است، گفت: آموزش و پرورش نهاد حمایتی و بنگاه استخدام نیست.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سیّد محمدعلی افشانی بعد از ظهر امروز در آئین تقدیر از معلمان نمونه استان فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد حمایتی و بنگاه استخدام نیست که برای حل مشکل یک فرد، وی را به استخدام آن در آوریم اظهار داشت: آموزش و پرورش محل تربیت یک نسل است از این رو معلمان باید از نظر دانش و توانایی سرآمد همه دانش‌آموختگان باشند.
وی افزود: بخشی از مشکلات آموزش و پرورش به‌خاطر تحمیل استخدام‌های غیرضروری در این وزارتخانه از سوی نهادهای قانونگذاری است.
استاندار فارس با بیان این که معلمان این استان و دیگر نقاط کشور از نظر معیشتی در تنگنا هستند و این پسندیده نیست بیان کرد: امیدواریم در روز معلم سال ۹۶ حرفی برای گفتن داشته باشیم چراکه اگر در این مدت کاری برای معلمان انجام ندهیم بخشوده نخواهیم شد.
وی بر بازخوانی آثار شهید مطهری تأکید کرد و با بیان اینکه تنها در صورتی می‌توان رنج‌های آموزش‌دادن فرزندان ایران زمین را تحمل کرد که معلمی را عشق بدانیم نه شغل، عنوان کرد: آزادگی نیاز اولیه هر پیشرفتی است و بدون آن امکان تحقق عدالت وجود ندارد. معلمان باید قبل از هرچیز آزادگی را به دانش‌آموزان بیاموزند چرا که تنها راه رسیدن به عدالت از تحقق آزادی می‌گذرد.
افشانی گفت: آموزش و پرورش می‌تواند با بهره‌گیری از توان بهترین دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و برگزاری دوره آموزش فن معلمی به آنان از ظرفیت آن‌ها به عنوان معلم استفاده کند.
به گزارش تسنیم در این آیین از ۵۰ نفر از معلمان نمونه استان فارس تجلیل شد.

 


 

۱۲ اردیبهشت ۹۵ – برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جاری

خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال آن دسته از نیروهای آموزش و پرورش که سابقه خدمت دارند در آزمون استخدامی در اولویت خواهند بود.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اصغر فانی در حاشیه مراسم سپاس معلم که در دبستان شهیدان تقی‌زاده کهریزک برگزار شد در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بهترین هدیه‌ای که از دانش‌آموزانتان گرفته‌اید چه بوده است، گفت: بهترین هدیه‌ای که از دانش‌آموزانم گرفتم، توانمند شدنشان بود. دانش‌آموزانی که به محتوای آموزشی و تربیتی عنایت داشتند.
وی افزود: بسیاری از دانش‌آموزانم در سال‌های قبل به شهادت رسیدند و یا اکنون به عنوان عنصرهای موثر در جامعه مشغول به خدمت هستند.
وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار کرد: در این خصوص اقدام شده چون با تاخیر همراه بوده، ما شرمنده همکاران هستیم.
فانی درباره به کارگیری آموزش‌یاران نهضت سواد آموزی نیز گفت: به کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش همانند دستگاه‌های دولتی از طریق آزمون استخدامی است، سال گذشته نیز آزمون استخدامی داشتیم و امسال هم آزمونی برگزار خواهیم کرد و نیروهایی که سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارند در اولویت خواهند بود.
وی درباره مشکلات بازنشستگان فرهنگی گفت: پرونده بازنشستگان فرهنگی دست ما نیست و اکنون در صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارد. با این وجود جلساتی برای پیگیری امور مربوط با صندوق بازنشستگی داشته‌ایم اما قانونا نمی‌توانیم اقدام خاصی درباره بازنشستگان فرهنگی انجام دهیم و امور آنها مربوط به امور صندوق بازنشستگی است.
به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت‌وگویی صمیمی با معلمان کهریزک داشت و به پرسش‌های مختلف آنها پاسخ داد.
یکی از معلمان این منطقه اظهار کرد که از سال ۱۳۷۹ مشغول به کار هستم و ۵ سال است که پیمانی شده‌ام اما ۱۰ سال سابقه خدمتم را لحاظ نکرده‌اند و بسیاری از فرهنگیان با این مشکل روبه‌رو هستند.
همچنین یکی دیگر از معلمان این منطقه به وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۵ سال سابقه مربیگری پیش دبستانی دارم و چون رشته غیرمرتب نداشتم نتوانسته‌ام به صورت حق‌التحریر جذب شوم.
فانی در پاسخ به درخواست‌های این معلمان گفت: از ابتدای دولت یازدهم فرهنگ امنیتی را به امنیت فرهنگی تبدیل کرده‌ایم و اینکه نظرات، آزادانه مطرح می‌شوند حاکی از همین موضوع است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در این وزارتخانه خیران به ما کمک‌های بسیاری کرده‌اند، از ابتدای انقلاب تاکنون بیش از ۵۰۰۰ کلاس درس ساخته شده که ۱۰۰ هزار مدرسه آن یعنی بیش از ۲۰ درصد از آن را خیران ساخته‌اند و این نشان می‌دهد که مردم به جمهوری اسلامی اعتماد دارند.
فانی درباره احتساب سابقه خدمت نیروهای حق‌التدریس گفت: قوانین کشور محدودیت‌هایی برای ما ایجاد کرده است و تعدادی از همکاران رسمی و پیمانی ما سابقه‌شان محاسبه نشده که پیگیر این موضوع از طریق سازمان مدیریت هستیم.
وزیر آموزش و پرورش درباره مربیان پیش‌دبستانی نیز تصریح کرد: مجلس سال گذشته مصوبه‌ای داشت و در آن درباره به کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی با رشته‌های مرتبط تاکید داشت و ما به استناد قانون مصوب مجلس عمل می‌کنیم.
فانی افزود: تبدیل وضعیت مربیان پیش‌دبستانی نیز منوط به برگزاری آزمون استخدامی است. هرچند در سال‌های گذشته افرادی بدون ضابطه جذب آموزش و پرورش شده‌اند اما ما براساس قوانین موجود کشورعمل می‌کنیم. امسال به مجرد دریافت مجوز از سازمان مدیریت، آزمون استخدامی برگزار خواهیم کرد و آن دسته از نیروهای ما که سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارند در اولویت استخدام خواهند بود.

 


 

 ۱۱ اردیبهشت ۹۵ – ورود ۱۸ هزار معلم به آموزش و پرورش

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش از ورود ۱۸ هزار معلم با ادای سوگندنامه در محضر مقام معظم رهبری در دوشنبه هفته جاری برای ورود به آموزش و پرورش طی سال ۹۵ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی‌اصغر فانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار کرد: تا سال ۹۹ اجرای سند مذکور در برنامه ششم توسعه کشور ادامه دارد.
وی مبنای برنامه‌های وزرات آموزش و پرورش را سند تحول بنیادین عنوان کرد و افزود: از سال ۸۲ طراحی سند مذکور آغاز شد و در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک سند ارزشمند بالادستی در برنامه ششم توسعه کشور برای این وزارتخانه محسوب می‌شود، تصریح کرد: امسال نخستین سال اجرای برنامه ششم توسعه کشور است و تمام برنامه‌های آموزش و پرورش طبق سند مذکور که به تصویب هیأت وزیران رسیده، تدوین شده است.
فانی از تدوین نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۹۳ خبر داد و بیان کرد: طبق نقشه راه مذکور برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش تدوین می‌شود.
وی به تدوین پیش‌نویس زیرنظام‌های برنامه درسی، فضا و تجهیزات، مدیریت، نیروی انسانی و پژوهش و تحقیق تا پایان شهریورماه امسال اشاره کرد و گفت: زیرنظام‌های مذکور باید به تصویب شورایعالی آموزش و پرورش برسد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیاست‌های این وزارتخانه در مورد نیروی انسانی، خاطرنشان کرد: سیاست ما توسعه فعالیت‌ دانشگاه فرهنگیان است و ۱۰۰ شعبه این دانشگاه در نقاط مختلف کشور وجود دارد.
فانی به تربیت نیروی انسانی موردنیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و یادآور شد: امسال ۱۸ هزار نفر نیروی انسانی جدید وارد آموزش و پرورش می‌شود.
وی، نیروهای ورودی به آموزش و پرورش را از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان خواند و اظهار کرد: دوشنبه هفته جاری در یک اقدام ابتکاری منتخبی از معلمان و دانشجومعلمان «سوگندنامه معلمی» خود را در محضر مقام معظم رهبری ادا می‌کنند و در ابتدای مهرماه امسال به جمع فرهنگیان می‌پیوندند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به موجب ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان شهریور سال گذشته آزمونی را برگزار کردیم، تصریح کرد: تعداد پنج هزار نفر از افرادی که در آزمون مذکور از بین مقطع کارشناسی پذیرفته شدند، دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی معلمی را در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی می‌گذرانند و از مهر امسال به جمع همکاران فرهنگی ما اضافه می‌شوند.

 


 

۸ اردیبهشت ۹۵ – استخدام ۲۰ هزار نفر در سال جدید در آموزش و پرورش

 خبرگزاری فارس : وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش در سال جدید خبر داد و گفت:‌ ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و نیز ۱۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب این وزارتخانه می‌شوند.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی در جمع خبرنگاران از برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه در سال جاری خبر داد و افزود: درخواست برگزاری آزمون استخدامی و جذب ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال کرده‌ایم و در تلاش هستیم در صورت تصویب نهایی آن زودتر از سال گذشته این آزمون برگزار شود.
وی افزود: همچنین ۱۰ هزار نفر دیگر نیز از طریق کنکور سراسری جذب دانشگاه فرهنگیان شده و آموزش‌های معلمی را فرا خواهند گرفت.
فانی با بیان اینکه در سیزدهم اردیبهشت و همزمان با روز معلم تعدادی از دانشجو معلمان در حضور رهبر انقلاب سوگندنامه معلمی را قرائت خواهند کرد، افزود: متن این سوگندنامه در شورای عالی آموزش و پرورش تدوین شده است و از مهر ۹۵ تعدادی از دانشجو معلمان وارد مدارس شده و عملاً به عنوان همکار به تدریس مشغول خواهند شد.
وزیر آموزش و پرورش از ادامه رتبه‌بندی برخی از معلمانی که به دلیل سابقه خدمت مشمول رتبه‌بندی نشده بودند خبر داد و گفت: ادامه رتبه‌بندی همکاران که از لحاظ قانونی می‌توانند رتبه‌بندی شوند در سال جاری انجام خواهد شد.

اطلاعیه جذب سرباز معلم در دلیجان

کارشناس مسئول امور اداری آموزش و پرورش دلیجان از جذب سرباز معلم برای سال تحصیلی ۹۶ـ۹۵ در این شهرستان خبر داد.
مجید صادقی اصفهانی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا استان مرکزی، گفت: بر اساس بخشنامه یادشده افراد واجد شرایط باید فارغ التحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بوده و تاریخ اعزام آنها اول تیرماه و اول شهریور ماه ۹۵ باشد.
وی افزود: افراد فوق الذکر در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش و در مدت خدمت خود به عنوان سرباز معلم جذب ‌می شوند.
کارشناس مسئول امور اداری آموزش و پرورش دلیجان ادامه داد: متقاضیان برای ثبت نام تا پایان وقت اداری سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه جاری به امور اداری و تشکیلات اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی مراجعه کنند.
صادقی اصفهانی بیان کرد: داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند که به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان برسد، علاوه بر این برگه آماده به خدمت پذیرفته‌شدگان باید ممهور به مهر انجام واکسیناسیون بدون مهر غیبت باشد.
وی ابراز داشت: اعزام پذیرفته شدگان به مراکز آموزش نظامی در تاریخ اول تیرماه ۹۵ انجام خواهد شد.

ورود ۱۷ هزار معلم به مدارس از مهر ۹۵

به گزارش خبرنگار آموزش پرورش و پرورش خبرگزاری فارس، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری که امروز در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: امسال برای دانشگاه فرهنگیان سال حساس و نقطه عطفی است زیرا خروجی های آن تحویل نظام آموزشی می شوند و دستاوردهایش از نظر کمی و کفی نظام تعلیم و تربیت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی در خصوص فارغ التحصیلان امسال دانشگاه فرهنگیان گفت: یک‌ بخش افرادی هستند که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شدند که حدود ۱۲ هزار نفر مهر ماه امسال وارد مدارس می شوند البته حدود ۱۳ هزار نفر نیز بهمن ماه امسال فارغ التحصیل می شوند.
مهرمحمدی ادامه داد: ۵ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی پذیرفته شدند و در حال طی دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستند که مهر ماه وارد مدارس می شوند.
وی در خصوص ورودی های امسال دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: ظرفیت ما ۱۲ هزار نفر است که بخشی از طریق آزمون استخدامی و برخی از کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند یعنی ممکن است ۷ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و ۵ هزار نفر از طریق آزمون سراسری یا برعکس، پذیرش نیرو انجام شود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص نگرش شخصی خود به تربت معلم و فعالیت اجرایی اش در این دانشگاه گفت: نظرم درباره دانشگاه فرهنگیان مستقل از ساز و کارهای تربیت معلم است؛ انتقادی که بنده نسبت به روش پذیرش دانشجو و تربیت فرهنگیان دارم نسبت به اصل دانشگاه فرهنگیان نیست و موجودیت این دانشگاه را مورد تردید قرار نمی دهم و از همان زمان که وارد این دانشگاه شدم از دانشگاه فرهنگیان به عنوان «دردانه آموزش عالی» یاد کردم.
وی اضافه کرد: معتقد به تنوع تربیت دانشجو و تربیت معلم هستم و موضوع در جلسات سال ۹۴ و جلسات اخیر سال ۹۵ بررسی شد و با اجماع نظر اعضای هیأت امنا به طیفی از روش های تربیت معلم دست یافتیم.
مهرمحمدی در خصوص طولانی شدن دوره سرپرستی اش گفت: برای بنده هیچ تفاوتی نمی کند که با چه سِمتی در این دانشگاه کار کنم و تنها مشغول به خدمت هستم و معتقدم که تا هستم باید فعالیت کنم.
وی  در خصوص برگزاری دوره های آموزشی برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه اظهار داشت: برای برگزاری این دوره ها، تعدادی از پردیس های دخترانه و پسرانه تجهیز شد تا بهترین میزبانی را داشته باشیم البته برخی افراد به دلیل فاصله طولانی محل زندگی و محل کار باپردیس ها درخواست جابجایی داشتند که تقریباً با تمام این افراد گفت و گو داشتیم و با حدود ۸۰ درصد به تفاهم رسیدیم.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: البته این تفاهم برای دوره ۱۰ هفته اول بود که درس ها عمومی بود اما در دوره ۱۰ هفته دوم که از خرداد شروع می شود، درس ها تخصصی است و افراد باید در پردیس های در نظر گرفته شده باشند.
وی درخصوص وجود دوره دکتری در این دانشگاه گفت: دانشگاه فرهنگیان دوره تخصصی دکتری با ظرفیت ۴۰۰ نفر پیش بینی کرده است که این دوره ها برای رشته هایی مانند اقتصاد آموزش و پرورش، مدیریت آموزشی و تکنولوژی آموزشی در نظر گرفته شده است در دانشگاه فرهنگیان در سطح کارشناسی ارشد ۱۷ کدرشته داریم که ۴۰۰ نفر تحصیل می کنند.
مهرمحمدی در خصوص طرح اصلح نیز بیان کرد: طرح اصلح که سرواژه صلاحیت حرفه ای معلمان است، به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است اما به دلیل یک سری مسائل حقوقی در حال بررسی است چرا که طرح اصلح به عنوان شرط دانش آموختگی مطرح می شود.
وی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان مصمم است کسانی که از صلاحیت های بازم برخوردار نیستند وارد تعلیم و تربیت کشور نشوند و به همین دلیل طرح اصلح مطرح شد البته این طرح برای ورودی های ۹۱ این دانشگاه اجرا نمی شود چرا که آنها تمام واحدهای درسی را گذرانده اند و ما در طرح مان در نظر داریم که این طرح را در قالب واحد درسی ارائه دهیم.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه گفت: موضوع پذیرش دانشجو و برگزاری دوره از طریق آزمون استخدامی در این ماده هست اما اصل این موضوع مصوبه هیأت امنای دانشگاه است.
وی افزود: ما تلاش می کنیم از طریق روش های جدید، نیاز نظام تعلیم و تربیت را در جذب معلم برطرف کنیم که یکی از این روش ها، روش ترکیبی ۲+۲ است که در دست بررسی است.

۵ اردیبهشت ۹۵ – ۵۰ هزار نفر حق نوار مرزی دریافت می‌کنند

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هرساله پرداخت حق نوار مرزی تغییر نمی‌کند، گفت: نزدیک به ۵۰ هزار نفر مشمول دریافت حق نوار مرزی هستند.
به گزارش ایلنا، سید حسن حسینی در خصوص حق نوار مرزی در سال ۹۵ ، اظهار کرد: در قانون مدیریت خدمات کشوری فوق العاده نوار مرزی نداریم.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد : حق نوار مرزی در نظام هماهنگ متفاوت است؛ در دهستان های مرزی، کارکنان ۱۰ درصد محرومیت را حق نوار مرزی دریافت می کنند.
وی  گفت: در سال ۸۹ مصوبه ای در خصوص خروج از کلان شهرها تصویب شد که کارکنان نقاط مرزی از حداکثر بدی آب و هوا و کمتر توسعه یافته استفاده می کنند.
حسینی بیان کرد : در سال ۹۱ و ۹۲ وزارت کشور نقاط مرزی را براساس ضریب محرومیت استان ها به ۳ بخش تقسیم کرد؛ استان های مرزی به استان های الف، ب، ج یعنی به ترتیب دهستان، شهر مرزی و شهرستان مرزی تقسیم شدند.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: حق نوار مرزی در این ۳ گروه فرقی ندارد و افراد سقف بدی آب و هوا را می گیرند اما ممکن است در زمانی این موضوع مشمول فرد نشود.
وی با اشاره به اینکه هر ساله پرداخت حق نوار مرزی تغییر نمی کند، اضافه کرد: نزدیک به ۵۰ هزار نفر مشمول این مصوبه شدند.

 

 

دیدگاه ها (۸,۳۶۵)

 1. مهسا می‌گه:

  یعنی میشه آزمونی در کار باشه تا نور امید تو دلمون زنده شه؟

 2. هیرو می‌گه:

  چرا واسه بعضی شغل ها اصلا سن مهم نیست ولی دهه شصت این همه نیرویه جوان اینطوری موندن

 3. هیرو می‌گه:

  سازمان مدیریت چرا مجوز نده منبع درامد به این خوبه این همهههه جون با هزار امید پول واریز میکنن تازه اونم تو یه معدود رشته هایی پس چرا مجوز ندن!

 4. هیرو می‌گه:

  سازمان مدیریت چرا مجوز نده منبع درامد به این خوبه این همهههه جون با هزار امید پول واریز میکنن تازه اونم تو یه معدود رشته هایی

 5. بينام می‌گه:

  ما دهه شصتیا حرفی واسه گفتنم داریم….؟

 6. بينام می‌گه:

  من یه دهه شصتی ام
  ما دهه شصتیا چی داریم بگیم

 7. بیکار می‌گه:

  سلام. خدمت وزیر محترم آموزش و پرورش, لطفا برای رشته های کشاورزی مخصوصا مهندسی مکانیک ماشینهای کشاورزی هم استخدام بذارید تنهایی رشته ای است که این سه سال اخیر اصلا استخدامی نداشته. باتشکر

 8. m می‌گه:

  باسلام خواهش میکنم ازوزیراموزش وپرورش بخواهیدکه سن رابرای دهه شصتی ها برای مدرک کارشناسی حداکثرتا۳۵ببرندکه همه بتونندثبت نام کنند….ممنون

 9. باقری می‌گه:

  آقای فانی محترم شما می فرمایید فارغ التحصیلان متولدین سالهای ۶۱،۶۲و… که چندین ساله منتظر استخدام هستند و تا مقطع کارشناسی تحصیل کردند چی کار باید بکنند این بدبختها چه گناهی کردند که تحصیل کردند .. رشته هاشون هم فقط در آموزش و پرورش کاربرد داره .چندین ساله آزمون استخدامی در کار نبود حالا هم که اومده ، شما سن استخدام را پایین آوردین. قبلا سن استخدامی آموزش وپرورش بالا بود از وقتی جناب فانی تشریف آوردند پنج و شش سال سن استخدام را پایین آوردند. تو را به حضرت حق این کارو با ماها نکنین . پارسال من با مدرک کارشناسی ارشد وبا معدل ۱۷ بخاطر یک ماه بزرگ بودن نتونستم در آزمون شرکت کنم.

 10. asi می‌گه:

  تروخدا شرط سنی رو ببرین بالاتر. حداقل واسه کارشناسی ۳۲ کنین

 11. بیکار می‌گه:

  تورو خدا این رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات رو هم آدم حساب کنین، باور کنین فقط چند واحد با مهندسی کامپیوتر-نرم افزار اختلاف داره، چرا مهندسی کامپیوتر میگیرن ولی آی تی ها حق شرکت ندارن، الانم که آی تی شده از گرایش های مهندسی کامپیوتر، خواهشا اینقد رشته ها رو شاخه شاخه نکنین بذارین همه شرکت کنن. مردیم از بیکاری!!!

 12. بی نام می‌گه:

  حالا نه که همه بالای ۳۰ ساله ها رو کارمند کردن به خاطر همین اومدن شرط سن هم قرار دادن واقعا مسخره اس

 13. mohsen می‌گه:

  لطفا به وزیر محترم آموزش و پرورش بفرمایید که شرط سنی کارشناسی را مثل سایر ارگانها ۳۵ سال اعلام کنند
  بیچاره دهه شصتی ها چه گناهی کرده اند که از همه چیز محرومند

 14. معلم آینده می‌گه:

  سلام توروخداشرایط سنی آزمون استخدامی آموزش وپرورش روببرید تاهمون ۳۵سال که زمان دولت قبل بود.

 15. GSMD می‌گه:

  شر ایط سنی رو برای دهه ۶۰ بردارین لطفا!!!!!!!!!

 16. عبداله می‌گه:

  همش فرمالیته هستش. اینا فقط دنبال پول مردمن، میدونید چه منبع درآمد خوبی شده واسشون آزمونهای استخدامی؟ من پارسال شرکت کردم و در آزمون قبول شدم ولی آخرش مردود شدم.

 17. آرش می‌گه:

  لطفا شعار استخدام ندین.

 18. محمد می‌گه:

  سلام دوستان ی سوال داشتم،برای منابع ازمون استخدامی عنوان یک درس رو که میگن مثلا برای مدرک لیسانس باید کتابای ارشد رو بخونیم یا کاردانی به کارشناسی برای امادگی ازمون؟؟؟

 19. ارش می‌گه:

  مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: امکان برگزاری آزمون در شهریور ماه با دریافت مجوز از طرف سازمان مدیریت میسر است.
  سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص خبر هایی مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی در شهریور ماه گفت: هنوز ردیف استخدامی از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی دریافت نکردیم و چنانچه این مجوز دریافت شود، اجازه برگزاری آزمون را داریم.
  وی با اشاره به اینکه نامه ی درخواست برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش هنوز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بدون پاسخ مانده، ادامه داد: بعد از دریافت مجوز از سوی این سازمان باید با سازمان سنجش وارد مذاکره شویم تا تاریخ برگزاری آزمون به طور دقیق مشخص شود و براساس تصمیم گیری ها و شرایط موجود ، نتیجه نهایی اعلام شود.
  حسینی با بیان اینکه امیدواریم هرچه زودتر این کار محقق شود ، عنوان کرد: به محض دریافت مجوز از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، برنامه ریزی های بعدی در دستور کار قرار می گیرد.
  مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: هنوز روز دقیق برگزاری آزمون استخدامی که قرار است ۱۰ هزار نفر در آن پذیرفته شود ، مشخص نیست .

 20. شقایق می‌گه:

  واقعا تکلیف ما چیه
  سازمان سنجش یرای استخدام آموزش پرورش استان سو ب چند روز هست که ثبت نام میکنه…حالا تازگی یادشون اومده و شرایط پذیرش رو تغییر دادند!
  واقعا تکلیف ما چیست؟!
  هزینه ثبت نام و..

 21. نیلوفر می‌گه:

  با سلام.
  استخدامی آموزش و پرورش فقط واسه استان سیستان و بلوچستانه و دیگر شهرها اصلا کمبود معلم ندارند و به خودکفایی رسیدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  واقعا متاسفیم .این وضعیت استخدامیه

 22. نیلوفر می‌گه:

  با سلام.
  واقعا متاسفم. این همه درس بخون. این همه زحمت بکش اونوقت این وضعیت آزمونهای استخدامی ماست!!!!!
  من ساکن آبادان هستم و از نزدیک شاهد کمبود معلم در مدارس هستم. بعضی معلم ها مجبورن دو شیفت کار کنن. بعضی معلمها در درسهایی که تخصص ندارن تدریس میکنن. بعضی مربیان پیش دبستانی رو بخاطر کمبود معلم برای مقطع دبستان مجبورند استفاده کنن . …. خیلی مسایل و مشکلات دیگر
  اونوقت بنده که فوق لیسانس الهیات هستم و واقعا برای مدرکم زحمت کشیدم تا ان شا الله در آینده به دردم بخوره. حالا اصلا رشته منو واسه استخدام نمیخوان!!!!!!!!!!!!!!!!!
  به قول دوستمون بریم بمیریم بهتره

 23. asal می‌گه:

  من در استخدام سال گذشته سیستان بلوچستان قبول شدم اما بومی شهرستان نبودم منو رد کردند با اینکه بومی استان بودم و ساکن همان شهرستان.!!!!!!!!!!من ارشد ریاضی دارم و ۸ سال در انتظار استخدام دبیر ریاضی!
  جالب اینجاست که امسال شرط بومی رو برداشتند!!!!ا
  اما ما کلی ارشد ریاضی در استان داریم چرا کامپیوتر رو در شاخه دبیر ریاضی گذاشته اید؟؟؟؟؟!!!!!واقعا چرا؟؟؟کامپیوتر از ریاضی چه میدونه؟!!!!
  خدا میدونه چه بی انصافی در حق ما شده و میشه!!!!

  • فریبا می‌گه:

   سلام. آموزش و پرورش غیر بومی هم میگیره؟؟؟؟؟؟
   اون شهرستان هایی که در دفترچه اومده مثل دلگان و نیک شهر و سرباز و دشتیاری و سیب و سورنو…کدومشون امنتره؟
   درسته شرایط زندگی خیلی سخته؟؟؟؟

   • شقایق می‌گه:

    من که بومی همون استانم و حتی چند سال هست که تو شهرستانهای جنوب استان دارم زندگی میکنم ولی متولد شمال استانم بازم منو قبول نمیکنند. پارسال قبول شدم و حذفم کردند

  • امید می‌گه:

   سلام بنظر من همش فرمالیته هستش.بعدش شما چرا غیر بومی شرکت کردین؟مال کدام استان هستید؟بنظر شما من که ارشدمو زاهدان گرفتم امکان داره اونجا قبول بشم؟

 24. بیکار می‌گه:

  شر ایط سنی رو برای دهه ۶۰ بردارین دیگه افسرده شدم

 25. sogol می‌گه:

  معلوم نیست تکلیف روشن نیست واسه سازمان
  سال گذشته شرط بومی شهر گذاشت و من که بومی استان سیستان بلوچستان بودم و آزمون قبول شدم ردم کردند!!!
  حالا امسال فارغ التحصیلان کامپیوتر رو آوردند تو شاخه دبیری ریاضی!!!!
  ما کلی فارغ التحصیل ارشد ریاضی داریم …حالا کامپیوتر چه میدونه از ریاضی!
  پس چرا وقتی شغل کامپیوتری میخوان فارغ التحصیلان ریاضی رو اجازه ثبت نام نمیدن؟؟؟!!!!!!!
  چه منصفانه!

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها