crm didar

۱۰۰ فرزند شهید در کهگیلویه و بویراحمد استخدام می‌شود

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور ایثارگران از استخدام ۴۸۶ نفر از جامعه ایثارگری استان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: مجوز جذب قرار داد معین ۱۰۰ نفر فرزند شهید دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم در دست اقدام است.

سید محمود داربام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: برای اشتغال جامعه ایثارگران در راستای اجرای ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به دستور استاندار جلسات متعددی با دستگاه‌‍های اجرایی تشکیل و صدور مجوز ۱۴۶ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۵۰ درصد دارای مدرک دانشگاهی اجرایی و تمامی مشمولان در دستگاه‌های اجرایی استان مشغول به کار شدند.

وی عنوان کرد: مناسب سازی و تسهیل در عبور و مرور جانبازان و معلولان در راستای ماده ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، جلسات ستاد مناسب سازی استان تشکیل و شهرداری‌ها موظف شدند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر در صورت عدم رعایت استانداردهای فنی عبور و مرور جانبازان و معلولین خوداری کنند.

داربام با بیان اینکه تمام دستگاه‌های اجرائی که ساختمان‌های فاقد رمپ و آسانسور برای دسترسی جانبازان و معلولان داشتند، موظف به ایجاد رمپ و نصب آسانسور شدند، افزود: شهرداری‌ها نیز اقدام به پیاده روسازی و نصب پل ویژه بر روی جداول ورودی معابر پارک‌ها شدند.

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بانکها نیز موظف به نصب خودپردازهای ویژه شدند ادامه داد: تیم بازرسی ویژه ستاد مناسب سازی به صورت فصلی از معابر شهری و ساختمان‌های دولتی و عمومی بازدید می‌کنند.

داربام عنوان کرد: برای اشتغال معرفی ایثارگران در قالب تعاونی‌ها و اشخاص حقیقی به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل و جذب ۸۰ درصد مبالغ معرفی شده و اعطای مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم از منابع داخلی بانک‌ها براساس تفاهم نامه پرداخت شد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای ماده ۳۰ و ۳۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جلساتی با حضور بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی تشکیل که تعداد ۳۰ نفر از جامع ایثارگری در کارگاه‌های بخش خصوصی در سال گذشته مشغول به کار شدند.

داربام گفت: در راستای ماده ۴۹ و ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جلسات متعددی با بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و سازمان اقتصادی و دارائی استان تشکیل و دستگاه‌ها موظف شدند که هدیه ازدواج فرزندان ایثارگر را به میزان ۲ برابر و بانک‌ها  نیز تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ویژه فرزندان ایثارگران را ۲ برابر پرداخت کنند که هر دو ماده در استان اجرایی شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها