کمبود ۱۰۰ هزار نیرو چالش حوزه پرورشی آموزش و پرورش است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه موضوع هدایت تحصیلی همچون روال سال قبل بدون تغییر و با شعار انتخاب آگاهانه و آزادانه دانش ‌آموزان در دستور کار قرار دارد گفت: یکی از چالش های حوزه پرورشی کمبود ۱۰۰ هزار نیروی توانمند است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا کاظمی در گردهمایی شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل استان های سراسر کشور در چابهار با اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: یادگیری، مهارت، انتقال ارزش ها و فرهنگ دینی و تربیتی از مولفه ‌های مهم سند تحول بنیادین است.

وی ادامه داد: اگر به مبانی دینی فلسفه تعلیم و تربیت و به مبانی نظری سند تحول بنیادین دقت شود همگی حکایت از تغییر نظام آموزشی به نظام تربیتی دارد.

وی افزود: از آنجایی که اولویت نخست حوزه پرورشی و تربیتی پیشگیری از آسیب های اجتماعی است تقویت فعالیت ‌های ورزشی، فرهنگی و تربیتی می تواند کمک شایانی به این بخش کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای ایجاد تغییرات در برنامه های حوزه تربیتی ۲۰ سیاست و راهبرد در زمینه فعالیت های پرورشی و تربیتی تدوین شده که از این تعداد سه راهبرد به عنوان اولویت اساسی با توجه به اقتضائات جامعه مد نظر است.

کاظمی ادامه داد: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت، مهارت ‌ها و فعالیت‌ های اخلاق محور و ایجاد روحیه امید و نشاط در میان دانش آموزان سه راهبرد مهم در حوزه فعالیت های پرورشی و تربیتی محسوب می شود.

وی افزود: حذف گزارش گیری های مختلف در حوزه پرورشی مهمترین کاری است که آغاز کرده ایم.

وی کاهش رقابت ها در حوزه پرورشی و توسعه فعالیت های اردویی را از دیگر برنامه ‌های در دست اقدام این بخش عنوان کرد و گفت: نگاه توسعه‌ ای و عدالت ‌محور به استان ‌های دور و محروم از ویژگی‌ های کار حوزه پرورشی است.

به گزارش ایرنا گردهمایی مشترک ۲ روزه (۱۶ و ۱۷ اسفند) شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور به میزبانی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است./

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها