کمبود نیروی انسانی بزرگترین چالش آموزش و پرورش شهرستان شوشتر/جذب نیرو به صورت خرید خدمت در شهرستان

کمبود نیروی انسانی بزرگترین چالش آموزش و پرورش شهرستان شوشتر/جذب نیرو به صورت خرید خدمت در شهرستان
رئیس آموزش و پرورش شوشتر با اشاره به جذب نیرو به صورت خريد خدمت در شهرستان گفت: کمبود نیروی انسانی بزرگترین چالش آموزش و پرورش شهرستان به‌شمار می آید و اگر این مشکل حل نشود سال تحصیلی آینده با بحران جدی روبه‌رو خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، علیرضا معینی عصر امروز در نشست تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی اظهار داشت: در آموزش و پرورش شهرستان شوشتر اولویت‌هایی را مدنظر قرار داده‌ایم تا بتوانیم بر اساس آنها به اهداف مورد نظر، پیشرفت‌های آموزشی و کسب رتبه‌های برتر دست یابیم.

وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش شهرستان اولویت نخست را مسائل آموزشی و پرورشی قرار داده‌ایم افزود: در این راستا سعی کرده‌ایم از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم، به طوری‌که از دبیران شهرستان برای همایش‌ها، کلاس‌های رفع اشکال و … بهره گرفتیم و حتی کیت‌های آموزشی را برای تمام دانش آموزان به صورت کتاب چاپ و در اختیار آنها قرار دادیم تا به اهداف مورد نظر برسیم.

رئیس آموزش و پرورش شوشتر تصریح کرد: آنچه که اهمیت داشت این بود که بتوانیم رتبه و جایگاه آموزشی را که شهرستان در سال قبل کسب کرده بود حفظ کنیم و حتی با تلاش و کوشش بتوانیم یک قدم جلوتر برویم.

وی با اشاره به اینکه شوشتر در سال گذشته رتبه ۴ آموزشی را کسب کرده بود گفت: خوشبختانه با توکل بر خدا و تلاش و کوشش همکاران امسال توانستیم رتبه یک را در استان بین ۴۰ شهرستان به‌دست آوریم و برای نخستین‌بار بود که آموزش و پرورش شوشتر توانست در میانگین معدل دروس نهایی رتبه ۱۲۳ در کشور و رتبه یک را در استان کسب کند.

این مقام مسؤول پیرامون آموزشگاه‌های خصوصی ادامه داد: در بحث آموزشی سعی کردیم از ظرفیت آموزشگاه‌های خصوصی برای بازدهی بهتر استفاده کنیم.
معینی با اشاره به ساخت و سازها در آموزش و پرورش بیان کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات، خیرین را در حوزه ساخت و ساز ورود داده‌ایم به طوری‌که در هفته گذشته ۴ مدرسه در سطح شهرستان کلنگ‌زنی شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر با وجود اینکه اعتبارات نوسازی مدارس هیچ‌گونه احداثی ندارد اما سه گروه موسسه راه ایمان، بنیاد برکت و خیرین در بحث ساخت و سازها و نوسازی مدارس اقدامات خوبی را انجام داده‌اند که جا دارد از آنها تقدیر و تشکر کنم.
رئیس آموزش و پرورش شوشتر با اشاره به وجود ۳۰۴ مدرسه در سطح شهرستان اذعان داشت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش شوشتر از پراکندگی خاصی برخوردار است و توزیع امکانات با مشکل روبه‌رو می‌شود سعی کرده‌ایم ساخت و سازها را به سمت مدارس روستایی که دارای قدمت زیاد و فرسودگی بیشتر هستند ببریم‌.

وی گفت: کمبود نیروی انسانی بزرگترین چالش آموزش و پرورش شهرستان به شمار می‌آید و اگر مشکل نیروی انسانی آموزش و پرورش حل نشود سال تحصیلی آینده با بحران جدی روبه‌رو خواهیم شد.

معینی ادامه داد: در بحث نیروی انسانی هم در کمبود نیرو و هم در ترکیب جنسیتی دچار مشکل هستیم به گونه‌ای که در مقطع آموزش ابتدایی شهرستان از ۷۰۰ نفر نیرو ۵۰۰ نفر آموزگار خانم و حدود ۲۰۰ نفر آقا وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات با مسؤولان شهرستان و استان پیرامون برون رفت از بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش شهرستان بیان داشت: تقریبا در یک ماه گذشته نشستی در این رابطه با وزیر آموزش و پرورش برگزار شد و مقرر شد که تعدادی نیرو به صورت خرید خدمت جذب کنیم که فعلا در حال رایزنی هستیم و مشخص نیست چه تعداد نیرو در اختیار ما قرار گیرد.

معینی در پایان پیرامون جذب نیرو به صورت خرید خدمت خاطرنشان کرد: جذب نیرو به صورت خرید خدمت به این گونه است که مدارس غیر انتفاعی نیرو را جذب می‌کنند و پس از عقد قرار داد با آموزش و پرورش، این مدارس به عنوان پیمانکار محسوب می‌شوند.

گفتنی است در این نشست از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها