crm didar

نحوه برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۸۹

تکمیلی : جهت اطلاع از نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش از این آدرس استفاده نمایید (۸۹/۴/۲۰)

حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد آموزش و پرورش که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش طی فراخوانی در دو هفته آینده چگونگی برگزاری آزمون استخدامی ۴۰ هزار نفری در این وزارتخانه را اعلام می‌کند.
وی افزود: این آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله نخست به صورت عمومی و کلی در کشور برگزار می‌شود و سه برابر ظرفیت یعنی ۱۲۰ هزار نفر پذیرفته می‌شوند.
حاجی‌بابایی ادامه داد: در مرحله دوم، سهمیه‌بندی مشخص می‌شود و افراد ساکن در هر شهرستان در اولویت هستند.
وی تصریح کرد: معلمان حق‌التدریس دارای مدرک لیسانس با ۴ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش، دارندگان مدرک کاردانی با ۵ سال سابقه و دارندگان مدرک دیپلم با ۷ سال سابقه جزء ۲۶ هزار معلم حق‌التدریس هستند که طبق قانون مجلس به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.
حاجی‌بابایی ادامه داد: سهمیه استان‌ها و رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در روزنامه‌های کثیرالانتشار اعلام می‌شود.
وی افزود: وزارت آموزش و پرورش برای اینکه حق کسی ضایع نشود و در عین حال قانون مجلس به درستی اجرا شود، دقت بسیاری در تنظیم آیین‌نامه استخدامی این وزارتخانه به کار گرفته است.

*‌ استخدام ۴۰ هزار نفر از طریق آزمون

وزیر آموزش و پرورش گفت: در مناطق بسیار دور و بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری می‌توانیم به طور استثناء افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند را نیز استخدام کنیم و خانواده معظم شهدا نیز که دارای دیپلم تخصصی یا کاردانی باشند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
وی گفت: منابع آزمون مرحله اول را در وقت مقتضی اعلام می‌کنیم و مرحله دوم آزمون تخصصی‌تر و همراه با مصاحبه خواهد بود و در مصاحبه عملی، ویژگی ظاهری فرد و ویژگی علمی او مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش ۲۰ هزار مربی ورزش، ۱۰ هزار نفر مشاور، ۱۰ هزار نفر نیروهای متخصص در قسمت‌های گوناگون به ویژه هنرستان نیاز خواهد داشت.
وی در مورد تکلیف نیروهای آزاد و شرکتی گفت: از این به بعد براساس مصوبه مجلس آموزش و پرورش هیچ نیرویی را نمی‌تواند به این صورت استخدام کند و کسانی که در آموزش و پرورش مشغول هستند ولی استخدام نیستند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

* ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش مرداد پایان می‌پذیرد

حاجی‌بابایی با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی در حال حاضر در آموزش و پرورش آغاز شده است، ابراز امیدواری کرد که تا پایان مرداد ساماندهی همه نیروهای انسانی مدارس کشور به اتمام برسد و این وزارتخانه برای مهر با مشکل مواجه نشود.
وی افزود: در سال گذشته همایش بزرگ مدیران آموزش و پرورش را برگزار کردیم که در آن مدیران آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس حضور داشتند و اعلام کردیم از این به بعد دستورالعمل‌های آموزشی را با مشورت کارشناسان و مدیران اعلام می‌کنیم و با مدیران استانی نیز مشورت می‌شود تا این دستورالعمل‌ها بهتر اجرایی شود.

توضیحات تکمیلی:

دوستان عزیز برای اطلاع از شرایط و منابع آزمون از لینک زیر استفاده نمایید

http://medu.ir/IranEduThms/medu2/cntntpge.php?pgid=31&rcid=38444

همچنین فایل ظرفیتها و رشته های استخدامی به تفکیک استانها را از این لینک استخراج کنید

http://bbpr.medu.ir/bbpr/bbprDocs/notice/Untitled.pdf


آموزش دقیق و قدم به قدم استخدام در سایت آموزش و پرورش:

http://www.estekhtam.com/?p=2438

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها