crm didar

نامه به وزیر فرهنگ و ارشاد در خصوص مشکلات کتابداران شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور

بسمه تعالی
جناب آقای علی جنتی
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام
احتراماً به استحضار می رساند اینجانبان کتابداران شاغل در کتابخانه های عمومی تحت نظارت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مشکلات کاری و مالی عدیده ای روبرو بوده و انتظار داریم اهم آن را که در ذیل آمده است لطفا مورد بررسی قرار دهید تا انشاالله بانی قدم خیری باشد در راستای احقاق حقوق کتابداران این سازمان :
۱ – در این سازمان، حقوق یک متخصص و کارمند با مدرک کارشناسی حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان و یک متخصص با مدرک کارشناسی ارشد حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است ( البته در شهرستانها و بدون محاسبه حق اولاد و عائله مندی : چون غالب کتابداران یا مجرد هستند و یا خانم ). آیا با گرانی های اخیر کالا و خدمات بازار، می توان حتی از نازلترین سطح معیشت برخوردار بود ؟ آیا کتابداران با این وضعیت معیشت می توانند در فکر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم بوده و در ارتقای سطح مطالعه مفید در جامعه و کمک در افزایش علم و دانش سهیم باشند ؟
۲ – عدم امنیت شغلی : هیچ کدام از کتابداران حتی با سنوات بالای ۱۰ سال رسمی نبوده و اگرچه در آیین‌نامه استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تبدیل وضعیت کتابداران از پیمانی به رسمی پیش بینی شده است این امر هیچگاه محقق نگردیده است !
۳ – عدم اجرای قوانین سازمان امور اداری و استخدامی کشور در قبال کتابداران : برای مثال آیتمهایی چون طبقه ، رتبه و … از سال ۱۳۸۷ در احکام کتابداران گنجانده شد اما ارقام آنها علیرغم گذشت ۵ سال ، هیچگاه تغییر نکرد زیرا افزایش آن افزایش حقوق و مزایای کارکنان را در پی خواهد داشت.
۴- هیچ گونه ارتقای شغلی در این نهاد وجود ندارد به طوریکه کتابدار در این نهاد به فسیلواره ای تبدیل می شود.
۵- وجود کارهای بی مورد در این نهاد اعم از آمارهای غلط که کتابدار را از وظیفه و هدف اصلی خود دور کرده و کتابدار باید تمام وقت خود را صرف آمار رد کردن شود.
۶- هیچ گونه تسهیلاتی در این نهاد همچون اضافه کاری، هزینه ایاب و ذهاب وجود ندارد مثلا کتابداری با مدرک کارشناسی ارشد با ماهی ۶۰۰ هزار تومان باید ماهی ۳۰۰ هزار تومان آنرا صرف هزینه ایاب و ذهاب کند.
آقای وزیر ، موارد فوق تنها بخش کوچکی از مشکلات مالی و اداری کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور است .اکنون با تجلی دولت تدبیر و امید، امیدواریم مشکلات ما کتابداران را بررسی نمایید و ما را نا امید نکنید.

جمعی از کتابدارن کتابخانه های عمومی کشور

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها