crm didar

مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

مقررات استخدامی شهرداریها

 

خبر ۴ مهر ۹۷ – شفاف سازی قوانین استخدامی شهرداریها در اولویت برنامه‌های سازمان شهرداریها

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه نیروی انسانی شهرداری تاثیر زیادی در توسعه پایدار شهری و افزایش رضایتمندی شهروندان دارد، گفت: شفاف سازی قوانین و مقررات استخدامی و ساماندهی منابع انسانی شهرداری‌ها در اولویت برنامه‌های کاری سازمان شهرداریها و دهیاری ها قرار دارد.

به گزارش ایسنا، عباس کرکه آبادی با بیان مطلب فوق گفت: عدم شفافیت و ناکارآمدی قوانین و مقررات مورد عمل در حوزه استخدامی شهردای ها، پایین بودن سطح حقوق و مزایای کارکنان، مدیران و شهرداران کشور به نسبت کارکنان سایر دستگاههای دولتی، نامناسب بودن وضعیت استخدامی کارکنان و تراکم نیروی انسانی برخی از شهرداری‌های کشور از جمله مواردی است که می‌بایست با اهتمام مسئولین ذیربط نسبت به حل موضوعات اقدام کرد.

وی درباره اقداماتی که تاکنون برای پاسخگویی به انتظارات شهرداری‌ها در حوزه‌های یادشده انجام شده، تصریح کرد: لایحه اجازه تدوین مقررات اداری و استخدامی شهرداری ها در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و در حال حاضر در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی می باشد.

وی با بیان اینکه لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری وتسری قانون مذکور به شهرداری ها از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز در حال بررسی می باشد، ابراز امیدواری نمود که این اقدام بتواند بستر لازم و اساسی در حوزه قوانین و مقررات استخدامی شهرداری ها را فراهم نماید.

کرکه آبادی در ادامه اظهار کرد: یکی از موارد مهم و مطالبه به حق شهرداری ها، حقوق و مزایای کارکنان شهرداری هاست که برابر بررسی تطبیقی به عمل آمده، حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها به نسبت سایر کارکنان دستگاه ها، اختلاف قابل توجهی داشته که پیشنهاد اصلاح آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران و افزایش فوق العاده جذب کارکنان شهرداری ها مستند به ماده (۶) قانون نظام هماهنگ پرداخت به دولت محترم و سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه شده و موضوع در دست بررسی و اقدام است.

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین گفت: ساماندهی نیروی انسانی شهرداری ها و پیگیری و تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی شهرداری ها از دیگر موضوعاتی اساسی است که در دستور کار قرار دارد و بحث برگزاری آزمون تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور در حال پیگیری است که نتایج حاصله متعاقباً اعلام می شود.

وی اضافه کرد: از طرفی دیگر، ساماندهی بسیاری از نیروهای شرکتی شرکت های مختلف تامین نیرو که دارای تحصیلات دانشگاهی بوده به منظور جلوگیری از تراکم نیروی انسانی بیش از گذشته ضروری بوده که در راستای مقررات مربوطه، تعیین تکلیف این دسته از افراد هم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

کرکه آبادی همچنین گفت: اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل، احصاء مشاغل اختصاصی شهرداری ها، بررسی و تدوین شرح وظایف واحدهای سازمانی شهرداری ها با توجه به ابلاغ ساختارهای جدید شهرداری ها، پیگیری و اخذ مجوز لازم برای برگزاری آزمون آتش نشانی از جمله دیگر اقداماتی است که در حال بررسی و اقدام می باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی درخاتمه با بیان اینکه ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و تلاش برای افزایش رضایتمندی مردم از عملکرد این نهاد از مواردی است که دستگاه های متولی می بایست به آن اهتمام وی‍ژه داشته باشند، تصریح کرد: تحقیقات نشان داده بیش از ۷۰ درصد سرمایه یک سازمان، نیروی انسانی آن است و بی شک توجه به نیروی انسانی در شهرداری ها و شناسائی عوامل تاثیرگذار بر توانمندی و رضایت آنها و اقدامات لازم پیرامون این عوامل با همکاری مستمر تمامی نهادهای ذیربط در کشور می تواند موجبات رضایتمندی و افزایش اعتماد مردم را از این نهاد عمومی غیر دولتی در برداشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


 

خبر ۴ مهر ۹۷ – تمام استخدام‌های شهرداری بر اساس مجوز وزارت کشور بوده است

معاون شهردار سابق تهران در رابطه با استخدام‌های صورت گرفته در دوره گذشته شهرداری تهران، گفت: استخدام‌ها با مجوز وزارت کشور و طی مراحل قانونی و مجوزهای لازم از اداره استخدامی کل کشور انجام شده است.

ناصر امانی معاون سابق برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس درباره طرح ادعای اسخدام‌های بی‌ضابطه در شهرداری تهران و برخی از شرکت‌های گفت: درباره موضوع استخدام در شهرداری بارها بنده و آقای تشکری توضیح دادیم. بیشترین ادعای دوستان درباره انتقال نیروهای خدماتی و کاربری شهرداری از شرکت‌های پیمانکاری به دو مجموعه شرکت هادیان شهر و خدمات اداره شهر است.
وی ادامه داد: مسئله دیگر استخدامی بود که در سال ۹۱ و اوائل سال ۹۲ انجام شد که با مجوز وزارت کشور و طی مراحل قانونی و مجوزهای لازم از اداره استخدامی کل کشور انجام شده است. این مسئله هم بارها توضیح داده شده است.
امانی همچنین گفت: ۵ تا ۶هزار نیروی خدماتی و کارگری شهرداری در قالب بیش‌ از ۲۵ تا ۲۶ شرکت پیمانکاری با شهرداری همکاری می‌کردند که براساس مصوبه دولت در سال ۹۱ باید قراردادشان مستقیم به شهرداری تهران منتقل می‌شد.
معاون شهردار اسبق تهران گفت: اما شهرداری تهران این کار را با تاخیر انجام داد و در اواخر سال ۹۱ این کار انجام شد. البته این مصوبه درباره دولت نهم و دهم بوده و ربطی به دولت اقای روحانی ندارد. دولت در آن زمان باید با همه موسسات دولتی نیروهای خدماتی و شرکتی خود مستقیماً قرارداد می‌بستند و شرکت‌های تامین نیروی انسانی باید حذف می‌شد. اما شهرداری این مصوبه را اجرا نکرد و با تاخیر انجام شد که البته این انتقال هم به خود شهرداری رخ نداد، بلکه از طریق دو شرکت از شرکت‌های وابسته به شهرداری انتقال صورت گرفته است و فقط به ‌نوعی انتقال نیرو انجام شده و اعتبار از شرکت‌ها به دو شرکت وابسته به سازمان بازنشستگی تهران انجام شد.
امانی گفت: درواقع این کل ماجرا بوده و آن ۵هزار نفر هم با کسب مجوز از وزارت کشورو سازمان امور استخدامی استخدام رسمی شدند و از همان افراد شهرداری آزمون گرفته شده و نیروی جدیدی استخدام نشده است.
امانی در رابطه با نیروهای در حال تعدیل در شهرداری تهران نیز گفت: درباره تعدیل هم بنده اطلاعی ندارم و نمی‌دانم براساس چه مجوزی انجام شده است. زیرا همه این افراد قرارداد دارند که چندساله است و اگر وزارت کار بخواهد عادلانه رفتار کند و با شهرداری سیاسی برخورد نکند، تعدیل این افراد غیرقانونی است. مگر اینکه قرارداد این نیروها قانونی تمام شده باشد و خودشان نخواهند قراردادشان را تمدید کنند. اما این افرارد سابقه خدمت چندساله دارند و طبیعتاً نمی‌توانند به علت تمام شدن قرارداد تعدیل شوند. بلکه شهرداری هم موظف به تمدید قرارداد با آنها است.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها