crm didar

معرفی بزرگ ترین کارفرمایان در جهان

در شرایطی که سیاستمداران در سراسر جهان در پی کشف راه هایی برای ایجاد فرصت های شغلی جدید هستند، مجله اکونومیست فهرستی از بزرگ ترین کارفرمایان جهان ارائه کرده است.

به گزارش بانکی دات آی آر و به نقل از سایت www.businessinsider.com، نکته قابل توجه این است که هفت کارفرما از ۱۰ کافرمای بزرگ جهان، دولتی بوده و درسازمان های دفاعی تا موسسات ارائه دهنده خدمات پستی فعالیت می کنند. نیمی از این فهرست را نیزشرکت های چینی تشکیل می دهند.

در ادامه ۱۰ کارفرمای بزرگ جهان معرفی می شوند.

۱. وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا با سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارمند:

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا بزرگ ترین کارفرما در سراسر جهان به شمار می رود. کارمندان آن را اعضای نیروهای مسلح، گارد ملی، ذخایر و حمایت غیر نظامی شامل می شوند.
مرکز فرماندهی: واشنگتن دی سی
مدیر: لئون پانتا

۲. ارتش چین با دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر کارمند:
نام دیگر آن ارتش آزادی بخش خلق بوده و سازمان نظامی متحد جمهوری چین به حساب می آید. این سازمان بزرگ ترین ارتش دائمی فعال جهان را در خود جای داده و به تنهایی جایگاه دومین کارفرمای بزرگ در دنیا را به نام خود ثبت کرده است.
مرکز فرماندهی: بیجینگ
مدیر: هوجینتائو

۳. Walmart با دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کارمند:

Walmart به عنوان یک شرکت غیر نظامی که نام اصلی آن برند خانوادگی ” Walton`s Five and Dime ” بوده و در سال های اخیر به بزرگ ترین کارفرمای خصوصی در جهان تبدیل شده است. این شرکت هشت هزار و ۵۰۰ فروشگاه مختلف با ۵۵ برند گوناگون در ۱۵ کشور جهان دارد.
مرکز ریاست: بنتونویل، آرکانزاس
مدیر عامل: مایک دوک

۴. مک دونالد با یک میلیون و ۷۰۰ هزار کارمند:

بزرگ ترین رستوران های زنجیره ای فست فود در جهان با همبرگر های معروف خود چهارمین کارفرمای بزرگ در دنیا نیز به شمار می رود. مک دونالد هر روز به ۶۴ میلیون نفر در جهان خدمات ارائه می دهد. یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر پرسنل او افرادی را در بر می گیرند که ممکن است جداگانه و مستقل برای خود کار کنند.
مرکز مدیریت: اوک بروک، ایلینویس
مدیر عامل: جیمز ای. اسکینر

۵. شرکت ملی نفت چین با یک میلیون و ۷۰۰ هزار کارمند:

شرکت ملی نفت چین ( CNPC ) به عنوان بزرگ ترین شرکت مجتمع نفت و گاز در این کشور شناخته می شود. این شرکت اخیرا به اجرا یا توسعه پروژه های مختلف در کشور هایی مانند عراق، ایران، سوریه و ازبکستان اقدام کرده است. حوادث و اتفاق های گوناگون در این شرکت منجر به از بین رفتن شش نفر و آلودگی چندین رود خانه و دریا از سال ۲۰۰۵ تاکنون شده است.
مرکز مدیریت: بیجینگ
مدیر عامل: جیانگ جیمین

۶. شرکت شبکه برق دولتی چین با یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر کارمند:

شرکت شبکه برق دولتی چین بزرگ ترین شرکت انتقال و توزیع برق در جهان است. او با ۱۸۵ میلیون دلار بازدهی در سال ۲۰۰۹، رتبه هشتم در فهرست پانصد شرکت برتر جهان در سال گذشته در مجله Fortune را به دست آورده است.
مرکز مدیریت: بیجینگ
مدیر عامل: لیو ژنیا

۷. اداره خدمات ملی سلامت و بهداشت ( انگلستان ) با یک میلیون و چهارصد هزار نفر کارمند:

از هر ۲۳ کارگر، یک نفر در انگلستان در اداره خدمات ملی سلامت و بهداشت در انگلستان استخدام شده است. ۸۴ درصد از آن ها در حوزه مراقبت از بیمار کار کرده و فقط سه درصد از آن ها منصب های مدیریتی دارند. این اداره قدیمی ترین سیستم سلامت تک پرداختی در جهان است.
مرکز مدیریت: لندن
مدیر عامل: دیوید نیکلسون

۸. اداره راه آهن هند با یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر کارمند:

اداره مستقل از دولت راه آهن هند ،سرپرستی بزرگ ترین بخش از حمل و نقل ریلی این کشور را بر عهده دارد. این کشور با برخورداری از دومین شبکه ریلی بزرگ در جهان تحت یک مدیریت واحد، ۳۰ میلیون مسافر را در طول روز جا به جا می کند. این سیستم پس از ترکیب ۴۲ شرکت ریلی مختلف در هند، در سال ۱۹۵۱ استقلال خود را اعلام کرد.
مرکز مدیریت: دهلی نو
مدیر عامل: دینش تریودی

۹. شرکت پست چین با ۹۰۰ هزار نفر کارمند:

شرکت پست چین در سال ۲۰۰۶ با ۱۰ میلیارد دلار سرمایه، کار خود را شروع کرده و هم اکنون سهام شرکت حمل و نقل هوایی پستی چین و بانک پس انداز پستی این کشور را در اختیار دارد.
مرکز مدیریتی: بیجینگ
مدیر عامل: لیو آندونگ

۱۰. صنعت ابزار سازی ظریف Hon Hai با ۸۰۰ هزار نفر کارمند:

بزرگ ترین شرکت پیمانکاری سازنده وسایل الکترونیکی در Hon Hai، در خارج از تایپه پایه گذاری شد. مونتاژ کننده های آیفون و آیپد Apple اخیرا از عواقب آلودگی شدید هوا در زادگاه خود چین تاثیر گرفته است. نوکیا و سونی دیگر مشتریان این غول تولید کننده را تشکیل می دهند.
مرکز مدیریتی: تایپه
مدیر عامل: تای-مینگ گو

منبع:مبنا

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها