فردا اعلام نتیجه ی آزمون قضات

عالی پناه صبح امروز در نشست خبری خود درباره اعلام نتایج آزمون تصدی امر قضا در سال ۹۱ گفت: این آزمون در روز ۲۵ آبان امسال و در ۱۱ استان کشور و ۱۲ شهر هر کدام از شهرها مشتمل بر چند حوزه برگزار شد.
رئیس مرکز جذب قضات دستگاه قضایی از اعلام نتایج برگزاری آزمون تصدی امر قضای سال ۹۱ در روز ۵ دی امسال خبر داد و گفت که نفر اول آزمون یک خانم بوده است.

عالی پناه صبح امروز در نشست خبری خود درباره اعلام نتایج آزمون تصدی امر قضا در سال ۹۱ گفت: این آزمون در روز ۲۵ آبان امسال و در ۱۱ استان کشور و ۱۲ شهر هر کدام از شهرها مشتمل بر چند حوزه برگزار شد.

وی افزود: این آزمون مجموعاً ۳۶ هزار و ۲۱۴ شرکت کننده داشت که از این تعداد ۲۱ هزار و ۴۱۰ نفر را آقایان و ۱۴ هزار و ۸۱۰ نفر بانوان بودند که نتایچ این ازمون فردا آخر وقت اعلام خواهد شد.

عالی پناه گفت: این آزمون یکی از بهترین و کم حاشیه ترین آزمون‌هایی بود که امسال برگزار شد. کیفیت سطح سوالات و کیفیت آزمون بسیار رضایت بخش و ایرادات و انتقادات این آزمون بسیار انگشت شمار به حساب آمد.

وی گفت: استان‌های برگزار کننده این آزمون تهران، قم، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان غربی و شرقی، کرمانشاه، مازندران وخوزستان بود که در استان مازندران در دو حوزه بابل و بابلسر بودند.

عالی‌پناه آمار کل شرکت کنندگان در این آزمون را ۲۶ هزار و ۹۷۹ نفر عنوان کرد و گفت: بنا به دستور رئیس قوه قضاییه ۱۰ درصد از این افراد به عنوان قبول شدگان اصلی دعوت به مصاحبه خواهند شد. از این ده درصد هم آزمون و مصاحبه علمی گرفته خواهد شد.

وی افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۶۹۷ نفر دعوت به مصاحبه علمی می‌شود که ۱۰۰ نفر آن به حوزویان اختصاص داده شده و ۲ هزار و ۵۹۷ نفر به کسانی که با استناد به مدرک دانشگاهی شرکت کرده‌اند.

رئیس مرکز جذب قضات اظهار کرد: مطابق آخرین اطلاعات ۵۰ نفر اول آزمون ورودی منصب قضا از مصاحبه علمی معاف و به صورت مصاحبه تشخیصی از آنها گزینش می‌شود که ۴۱ یکنفر آقایان و ۹ نفر را خانم‌ها به خود اختصاص داده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: نفر اول این آزمون را خانم سارا میر حسینی فرزند عباس از شهرستان خرم آباد کسب کرده است.

رئیس مرکز جذب قضا افزود: مطابق آئین نامه ثبت نام نخبگان متوقف نشده و ما امکان جذب بدون آزمون برای نخبگان را فراهم کردیم و هیچ محدودیتی برای شرکت این گروه افراد وجود ندارد.

عالی پناه گفت: از تاریخ ۲۱ آذر امسال لغایت ۳۰ آذر امسال تعداد ۱۵۵ نفر از قضات آزمایشی ما که دوره کار آموزی را تمام کرده‌اند، جهت تبدیل دوره آزمایشی به رسمی شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۱۴۷ نفر در اختبار موفق شدند.

وی افزود: این افراد پس از طی تشریفات معمول تبدیل به قضات رسمی خواهند شد. هشت نفر باقی مانده نیز حائز کسب شرایط نشده که ما یک فرصت مطالعاتی برای این افراد قرار می‌دهیم که مجددا در این آزمون شرکت کنند و صلاحیت علمی مد نظر را کسب کنند.

 

منیع: خبرگزاری فارس

 

 

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها