crm didar

فراخوان ثبت‌نام راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ۲۲ اسفندماه

حجت الاسلام حمید شهریاری، رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اظهار کرد: دفاتر خدمات الکترونیک قضائی طی پنج سالی که فعالیت خود را آغاز کرده است سرعت خوبی داشته و توسعه خدمات قضائی در این دفاتر مطلوب بوده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰۰ دفتر خدمات در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده و ۴۰۰ دفتر نیز تا پایان سال جاری در حال راه اندازی است.

شهریاری از اجرای سراسری طرح راه اندازی دفاتر خدمات قضایی در کشور خبر داد و گفت: از ۲۲ اسفند سال ۱۳۹۶ تا ۳۱ فروردین سال ۱۳۹۷ فراخوان برای راه اندازی دفاتر خدمات قضایی در سراسر کشور اعلام می شود.

معاون رییس قوه قضاییه ادامه داد: با راه اندازی این دفاتر برخی از مراحل رسیدگی که داخل مراجع قضایی انجام می شد از مراجع قضایی خارج و به دفاترخدمات الکترونیک قضایی منتقل می شود.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات ادامه داد: دادخواست هایی از قبیل دادخواست های بدوی، تجدیدنظر، واخواهی ، شکوائیه  چک، اظهارنامه برای ثبت، ابلاغ الکترونیکی، پیگیری واطلاع رسانی در این دفاتر ثبت یا انجام می شود.

وی تصریح کرد : ارائه این خدمات قضایی در این دفاتر باعث می شود بخش قابل ملاحظه ای از نیروهای انسانی که پیش از  راه اندازی این دفاتر در دادگاه ها در حال ثبت دادخواست بودند با تأسیس این دفاتر ، آزاد و در محل دیگری به خدمت گرفته می شوند این امر  موجب صرفه جویی قابل ملاحظه ای از نظر مکان ، نیروی انسانی  وهزینه جاری در دستگاه قضایی می شود وسلامت دستگاه را افزایش خواهد داد.

معاون رییس قوه قضاییه گفت : تلاش خواهد شد تا چند ماه آینده  برخی شکایت های کیفری هم در این دفاتر ثبت شود.

وی ادامه داد: این دفاتر در کلیه مراکز استان ها راه اندازی شده است و با توجه به استقبال مردم و گسترش خدمات قابل ارائه این فراخوان برای تاسیس دفاتر در سایر حوزه های قضایی شهرستان ها و بخش ها  برگزار می گردد.

معاون رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۷  تعداد این دفاتر به حدود ۱۶۰۰ دفتر در سطح کشور افزایش یابند.

بر اساس این گزارش، مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه جهت گسترش خدمات الکترونیک قضایی در راستای تکمیل ظرفیت این دفاتر از کلیه متقاضیان واجد شرایط در تمامی حوزه های قضایی کشور( غیر از مراکز استان) دعوت به همکاری می نماید.

متقاضیان واجد شرایط پس از مطالعه اطلاعیه­ های اعلامی در صورت تمایل اقدام به ثبت نام نمایند.

مهلت ثبت نام  از مورخه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ لغایت  ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ می­‌باشد.

ثبت نام فقط از طریق سامانه www.adliran.ir انجام می شود.

– اطلاعات راجع به شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان در اطلاعیه شماره ۲ از طریق سامانه www.adliran.ir  قابل دریافت است.

– پاسخ گویی به سوالات تنها از طریق سامانه امکان پذیر است و به هیچ عنوان به مراجعات حضوری و یا تماس تلفنی پاسخ داده نمی‌شود.

– مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده با متقاضی می باشد و در صورت اشتباه یا مغایرت اطلاعات به تقاضای وی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– نام نویسی در این مرحله جهت ثبت تقاضا می باشد و متعاقباً نسبت به بررسی صلاحیت و اطلاع رسانی از طریق سامانه مذکور اقدام خواهد شد.

–فقط اطلاعیه هایی که از طریق سامانه www.adliran.ir اعلام می شود معتبر بوده و سایر اطلاعیه ها از نظر مرکزآمار و فناوری اطلاعات غیر قابل استناد است.

 

شبستان

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها