فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ۹۸

فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۹۸

 

خبر ۲۵ فروردین ۹۷ – آخرین مهلت تحویل مدارک برای تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضائی مشخص شد

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان گفت: پذیرفته شدگان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضائی تا ۳۱ فروردین ماه، وقت دارند که مدارک خود را تحویل دهند.
به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمحسن رسولی در این خصوص اظهار کرد: پذیرفته شدگان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضائی تا شنبه ۳۱ فروردین، مدارکی که در درگاه adliran هنگام ثبت نام اعلام کرده بودند به نشانی گرگان، بلوار شهید کلانتری ( کمربندی )، خیابان دانشجو، دادگستری کل استان گلستان، واحد آمار و فناوری اطلاعات، اتاق ۲۱۶، تحویل دهند.
وی افزود: پس از پایان این مهلت، هیچ مدرکی از افراد پذیرفته نمی‌شود.
به گفته رسولی، تصویر مصدق کلیه مدارک کافی است و نیازی به ارائه آن نیست، افراد از ارائه ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل خودداری کنند و فقط مدارک تحصیلی معتبر اتمام دوره ارائه شود، کار در دفتر اسناد رسمی یا دفتر وکالت به عنوان سابقه کاری مشاوره حقوقی یا کارشناس حقوقی محسوب نمی‌شود بنابراین چنین گواهی‌هایی ارائه نشود، افرادی که سابقه کار در قوه قضائیه دارند حکم کارگزینی کلیه سمت‌ها ارائه شود. در مورد قضات هم اولین و آخرین حکم کارگزینی ارائه شود، افرادی که سابقه کار در بخش خصوصی دارند باید قرارداد معتبر و لیست بیمه ارائه نمایند و صرفاً ارائه گواهی، قبول نیست همچنین از ارائه تقدیرنامه و اوراق غیر مرتبط خودداری کنند.
همچنین، افراد برای خواندن توضیحات تکمیلی به سایت دادگستری گلستان به نشانی http://dadgostari-gs.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


خبر ۱۲ آبان ۹۷ – تمدید زمان ثبت نام فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۹۷

باتوجه به استقبال متقاضیان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در تمامی حوزه های قضایی مراکز استان (به غیر از سنندج)، به اطلاع می رساند مهلت ثبت نام تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ تمدید می گردد. ذکر این نکته ضروری است که ثبت نام فقط از طریق سامانه اینترنتی www.adliran.ir انجام می شود.


خبر ۱۷ مهر ۹۷ – آغاز ثبت‌نام متقاضیان دفاتر خدمات قضایی از ۲۳ مهر

دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی از ثبت‌نام متقاضیان دفاتر خدمات قضایی از ۲۳ مهرماه خبر داد و گفت: از پایان مهرماه ثبت‌نام کلیه خدمات قضایی در دفاتر خدمات قضایی انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا دشتی اردکانی در نشست خبری که به مناسبت هفته خدمات الکترونیک قضایی برگزار شد، در این باره اظهار کرد: ثبت نام متقاضیان دفاتر خدمات الکترونیکی از ۲۳ مهرماه آغاز و تا ۱۰ آبان ماه ادامه دارد.

دشتی اردکانی در خصوص نامگذاری روزهای هفته خدمات الکترونیک قضایی افزود: در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دو هزارمین روز افتتاح دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، هفته خدمات الکترونیک را در پیش رو داریم. روز شنبه روز سامانه ثنا است و نخستین اجلاس سراسری در سالن اجلاس سران برگزار می شود و در این مراسم از بسته‌های جدید خدمات الکترونیک قضایی رونمایی خواهیم کرد.وی افزود: روز دوم هفته، روز خدمات الکترونیک قضایی و طرح توسعه زیرساخت را داریم که قراردادی را با بخش خصوصی برای تقویت زیرساخت‌ها امضا می‌کنیم. دوشنبه روز ابلاغ الکترونیک نام‌گذاری شده که در این روز از طرح آگهی الکترونیکی رونمایی خواهیم کرد.دشتی اردکانی همچنین گفت: روز چهارشنبه و پنجشنبه ۲۶ و ۲۷ نیز همایش سراسری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را برگزار می‌کنیم.دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی گفت: در روز اول رسیدگی به دعاوی را داریم که بسته های جدید آغاز می شود که شامل دعاوی جلب ثالث، دعاوی ثالث، فرجام خواهی، اعاده دادرسی مدنی و اعتراض به قرار دادگاه می‌باشد.وی افزود: در خصوص ارائه ثبت شکواییه که قبلا در خصوص چک‌های بی محل بوده از ۸۹ عنوان رونمایی می‌شود که ۹۵ درصد فراوانی شکایت‌های کل کشور را تشکیل می‌دهد.دشتی اردکانی خاطرنشان کرد: همچنین در این روز و در اجلاسی که در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد به صورت رایگان افرادی که حضور دارند در سامانه ثنا ثبت‌نام می‌شوند.وی اظهار کرد: از پایان مهرماه ثبت‌نام کلیه خدمات قضایی در دفاتر خدمات قضایی انجام خواهد شد.

دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا میزان زیرساخت‌ها هم با توجه به افزایش تعداد دفاتر تغییری داشته است؟ گفت: در حال حاضر ۴۸۹ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کشور مشغول انجام وظیفه هستند و تا پایان سال ۱۵۰۰ دفتر دیگر نیز به این تعداد اضافه می‌شود که حدودا این تعداد به ۲ هزار دفتر خواهد رسید. در کل شهر تهران تعداد ۵۳ دفتر داریم و در کل کشور تعداد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ۴۸۹ دفتر می‌باشد.

وی افزود: ابلاغیه‌هایی که از ابتدای سال ۹۷ صادر شده ۲۳ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۷۶۲ ابلاغیه الکترونیکی بوده است که از این تعداد ۱۵ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۸۹۸ تا به صورت الکترونیکی انجام شده است و چیزی حدود ۶۷ درصد ابلاغیه‌های به صورت الکترونیکی انجام شده است.

دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی در رابطه با مزیت‌های استفاده از ابلاغ الکترونیکی اظهار کرد: صرفه‌جویی در وقت، هزینه‌ها از جمله مزیت‌های آن است و امنیت اطلاعات افراد بالا رفته و در خود سامانه ابلاغ فقط خود شخص می‌تواند آن را مشاهده کند و همچین از طریق موبایل می‌توانند این ابلاغیه‌ها را مشاهده کنند و این ابلاغ‌ها به صورت واقعی انجام می‌شود و کسی نمی تواند ادعا کند که ابلاغ به او نرسیده است و تمام مواردی که در شکوائیه وجود دارد به وی ارسال شده است.

دشتی اردکانی یادآور شد: یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از سامانه ابلاغ کمک به محیط زیست است به این صورت که مصرف کاغذ را کاهش داده و بسیاری از رفت‌ و آمدها به این منظور در سطح شهر را کاهش داده و اطلاع‌رسانی جامع و به روز از مهمترین مزایای استفاده از این سامانه است.

وی در ادامه در رابطه با تسهیلات در نظر گرفته شده برای روستائیان و عشایر از خدمات دفاتر الکترونیک قضایی اظهار کرد: این اقشار نیز از این خدمات بهره‌مند می‌شوند و آنهایی که خودشان حال از طریق اینترنت یا اپلیکیشن موبایل به سامانه دسترسی ندارند می‌توانند به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند و آخرین ابلاغیه‌های خود را دریافت کرده و از آن اطلاع یابند.

دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی افزود: همچنین دفاتر سیاری را هم در نظر گرفته‌ایم که به محل‌های سکونت عشایر اعزام شوند.

دشتی اردکانی در رابطه با پابندهای الکترونیکی اظهار کرد: در کشور ما شرکت حامی با مشارکت دانشگاه علم و صنعت اقداماتی انجام دادند که با توجه به اینکه قیمت این پابندها در خارج از کشور ۲۷۰۰ یورو هست ولی در کشور خودمان با ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان این کار انجام ‌می‌شود و هر کسی هم که از این پابند الکترونیکی استفاده می‌کند باید هزینه را خود پرداخت کند و به این صورت است که این مبلغ را فرد به صورت ودیعه می‌پردازد و بعد از تحویل این مبلغ به فرد عودت داده می‌شود.

دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی تصریح کرد: استفاده از این پابندها به صورت پایلوت یک سال است که در سراسر کشور در حال انجام است و استان‌های تهران و یزد مورد استفاده قرار گرفته و تا کنون ۱۷۰ نفر از آنها استفاده کرده‌اند و حدود ۷۰ نفر نیز تاکنون آزاد شده‌اند و پابندها را تحویل داده‌اند.

وی افزود: استفاده از این پابندها به این صورت است که در محدوده‌ای که دادگاه صلاح می داند مورد استفاده است و وقتی فرد آن را به پای خود بست دیگر نمی‌تواند از محدوده تعیین شده خارج شود و کسانی که دارای جرایم تعزیری درجه ۵ تا ۸ باشند، پیش بینی اصلاح مرتک و واجد اجرای دستورات دادگاه بوده و بتوانند ضرر و زیان شاکی را جبران کنند که این افراد می‌توانند تقاضای خود را به زندان ارسال نمایند.

دشتی اردکانی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا تا پایان امسال تعداد پابندهای الکترونیکی به ۱۰۰۰ مورد می‌رسد، گفت: این اتفاق قطعاً تا پایان سال رخ می دهد و تاکنون به صورت پایلوت در برخی استانها انجام شده و قطعا تا آخر سال به رقم مورد نظر خواهیم رسید.

دشتی اردکانی با اشاره به آگهی‌های الکترونیکی بیان کرد: دیگر آگهی‌ها در روزنامه ها چاپ نمی‌شود و مردم می‌توانند به روزنامه رسمی در سایت adliran مراجعه کنند و آگهی خود را مشاهده نمایند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با سازوکار نظارتی بر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اظهار کرد: از نظر حاکمیتی در همه استان‌ها و تهران بازرسان این دفاتر را مورد بازدید و بازرسی قرار داده‌اند و کانون خدمات الکترونیک قضایی هم در ۷ استان از دفاتر یک به یک بازدید کرده‌ و مشکلات و معایب مشاهده شده به دادگاه بدوی این دفاتر ارائه می شود و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی اظهار کرد: اگر کسی شکایتی از دفاتر در تهران و استان‌ها داشته باشد می‌تواند به سایت adliran.ir مراجعه کرده و شکایت خود را در آنجا به ثبت برساند و اگر مراجعات حضوری نباشد بهتر است و پاسخ شکایات نیز به صورت الکترونیکی داده می‌شود و اداره کل فناوری اطلاعات قوه قضاییه به سرعت به این شکایت رسیدگی ‌می‌کند.

دشتی اردکانی در رابطه با آمار بیشترین تخلفات و شکایات گفت:‌ بیشترین آمار شکایات و تخلفات به صورت شکلی می‌باشد و هزینه‌هایی است که مردم پرداخت می‌کنند.

وی در رابطه با پرداخت حق‌الزحمه دفاتر افزود: حق‌الزحمه‌ای که مردم پرداخت می‌کنند باید به صورت پرداخت با کارت اعتباری و از طریق دستگاه POS باشد و هیچ پرداخت نقدی نباید داشته باشند.

دشتی اردکانی در پایان خاطرنشان کرد: تلفن رسیدگی به شکایات اداره کل خدمات الکترونیک قضایی در سراسر کشور ۶۳۹۷۷ است.

منبع : خبرگزاری ایسنا


خبر ۱۵ شهریور ۹۷- فراخوان پذیرفته شدگان مرحله اول تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۹۷

معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان زمان مراجعه پذیرفته شدگان مرحله اول تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان: محمدحسین آقایی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان ضمن بیان مطلب فوق گفت: کلیه پذیرفته شدگان در مرحله اول تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی (سال ۹۷) با در دست داشتن مدارک در دو نسخه (اصل مدارک به همراه کپی برابر اصل شده مدارک) و با توجه به تاریخ تعیین شده در وقت اداری به شرحی که در پایان این اطلاعیه آمده است، به معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان اصفهان واقع در خیابان نیکبخت – ساختمان مرکزی دادگستری– طبقه چهارم – اتاق ۴۷۱ مراجعه نمایند.

وی افزود: بدیهی است در صورتی که در بازه زمانی اعلام شده مدارک تحویل دادگستری استان نگردد شخص مورد نظر از فهرست پذیرفته شدگان کنار گذاشته خواهد شد.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان مدارک مورد نیاز را به این شرح اعلام نمود:

مدارک شغلی(سابقه حقوقی و مدیریتی)
قاضی: اولین و آخرین حکم کارگزینی و ابلاغ قضایی
سر دفتر: حکم سردفتری یا دفتریاری
مدیر دفتر شعبه: حکم کارگزینی و ابلاغ داخلی در صورتی که در حکم کارگزینی سمت مدیردفتر درج نشده باشد. تقاضا داردکارگزینی استان زمان شروع و خاتمه سمت فوق را گواهی نماید.
مدیر حقوقی: گواهی معتبر از محل اشتغال با ذکر زمان شروع و خاتمه کار و سمت
کارشناس حقوقی: گواهی معتبر از محل اشتغال با ذکر زمان شروع و خاتمه کار و سمت
شورای حل اختلاف: حکم انتصاب در شورا
مدیر غیر حقوقی: گواهی مراجع رسمی و معتبر با ذکر نوع و سمت مدیریت و زمان شروع و خاتمه
سایر مشاغل مرتبط: گواهی مراجع رسمی و معتبر با ذکر سمت و زمان شروع و خاتمه
پژوهشگر: گواهی پژوهشگاه های معتبر با ذکر نام پژوهشگر و تالیفات وی
در صورت بازنشسته بودن، حکم بازنشستگی ارسال گردد.
-مدارک عمومی

۱- اصل شناسنامه و کپی کلیه صفحات شناسنامه برابر اصل شده

۲- اصل کارت ملی و کپی کارت ملی برابر اصل شده

۳- اصل و کپی برابر اصل شده مدارک ICDL

۴- اصل و کپی برابر اصل شده مدارک تحصیلی ارائه شده در زمان ثبت نام

در صورت داشتن سهمیه ایثارگری گواهی معتبر از مرجع قانونی ارسال گردد.
آقایی در پایان زمان مراجعه پذیرفته شدگان را به شرح ذیل اعلام کرد:
شهرستان های اردستان، آران و بیدگل، بادرود، باغبهادران، برخوار، بن رود، بویین و میاندشت روز دوشنبه مورخ ۹۷/۶/۱۹
شهرستان های تیران، جرقویه، جلگه، چادگان، خمینی شهر، خوانسار، خور و بیابانک، دهاقان، زرین شهر و زواره روز سه شنبه مورخ ۹۷/۶/۲۰
شهرستان های سمیرم، شاهین شهر، شهرضا، فریدن، فریدونشهر، فلاورجان، کرون، کوهپایه و کاشان روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۶/۲۱
شهرستان های گلپایگان، مبارکه، مهردشت، میمه، نایین و نطنز روز پنج شنبه مورخ ۹۷/۶/۲۲


خبر ۲ آبان ۹۵ – زمان اعلام نتایج فراخوان دریافت پروانه تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مشخص شد

خبرگزاری ایسنا:رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات از اعلام نتایج فراخوان دریافت پروانه تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مورخ ۴ آبان ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری با بیان این مطلب  گفت: این فراخوان در کلیه حوزه های قضایی شهرستان و بخش سراسر کشور برگزار شده و نتایج به صورت سراسری اعلام می شود.
معاون رییس قوه قضاییه اضافه کرد: در این فراخوان امتیازات با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه قضایی و حقوقی، سابقه مدیریت و سابقه مهارت های فناورانه در نظر گرفته شده است. همچنین با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی اقدام به اعلام بالاترین نمرات تا دو برابر ظرفیت هر حوزه قضایی شده است.
وی افزود: فهرست افراد قبول شده پس از طی مراحل گزینش و مصاحبه های تخصصی در حوزه های قضایی مربوطه جهت اخذ پروانه معرفی می شوند.
شهریاری یادآور شد: نتایج فراخوان دریافت پروانه تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی  از طریق سامانه www.adiran.ir اعلام می شود.


فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سال ۹۵:

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در راستای گسترش خدمات الکترونیک قضایی از کلیه متقاضیان واجد شرایط در کلیه حوزه های قضایی سراسر کشور که آمادگی ایجاد دفتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه خدمات مرتبط را دارند، دعوت به همکاری می نماید. مهلت ثبت نام  از مورخه ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ لغایت۱۳۹۵/۰۴/۳۱ به مدت ۳۱ روز می­باشد. ثبت نام فقط از طریق سامانه www.adliran.ir انجام می شود.
اطلاعات راجع به شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان در اطلاعیه شماره ۲ از طریق سامانه www.adliran.ir  قابل دریافت است.
پاسخ گویی به سوالات تنها از طریق شماره تلفن ۶۳۹۷۴۰۴۸ امکان پذیر است و به هیچ عنوان به مراجعات حضوری و یا تماس با تلفن‌های غیر مرتبط پاسخ داده نمی‌شود.
مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده با متقاضی می باشد و در صورت اشتباه یا مغایرت اطلاعات به تقاضای وی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
نام نویسی در این مرحله به معنی تایید صدور مجوز نمی باشد و متعاقباً نسبت به تایید صلاحیت و اطلاع رسانی از طریق سامانه مذکور اقدام خواهد شد.
فقط اطلاعیه هایی که از طریق سامانه www.adliran.ir اعلام می شود معتبر بوده و سایر اطلاعیه ها از نظر مرکزآمار و فناوری اطلاعات غیر قابل استناد است.

شرایط عمومی متقاضیان تصدی مدیریت دفتر خدمات الکترونیک قضایی به شرح ذیل است:

۱-    تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲-    التزام عملی به قانون اساسی و ولایت فقیه

۳-    تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام و اخلاق اسلامی

۴-    عدم اعتیاد به مواد مخدر

۵-    عدم سوء پیشینه کیفری

۶-    دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد

۷-    توانایی جسمی و روحی لازم

شرایط اختصاصی متقاضیان تصدی مدیریت دفتر خدمات الکترونیک قضایی به شرح ذیل است:

۱-    دارا بودن مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته های مرتبط با حقوق، فقه و حقوق و علوم قضایی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یا مدرک سطح دو یا بالاتر از حوزه های علمیه

۲-    داشتن حداقل بیست و پنج سال سن

۳-    دارا بودن پنج سال سابقه کار مرتبط

۴-    دارا بودن اطلاعات پایه و مهارت کار با رایانه

علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی فوق، افرادی که دارای سوابق خدمتی تایید شده باشند به تشخیص اداره کل خدمات قضایی، در اولویت قرار دارند.

توجه: دریافت پروانه و اشتغال در دفتر برای افراد ذیل ممنوع می باشد:

۱-    وکلای دادگستری و مشاوران موضوع ماده ۱۸۷ و کارشناسان رسمی دادگستری

۲-    قضات و سردفترانی که به انفصال دائم محکوم شده و این محکومیت قطعیت یافته است

۳-    شاغلان به امر تجارت طبق تعریف ماده ۲ قانون تجارت

۴-    کارمندان و مستخدمان دولت و کارمندان موسسات عمومی غیر دولتی

جهت ثبت نام اینجا کلیک کنید

دیدگاه ها (۳)

  1. مینا حیدری می‌گه:

    سلام الان دارن تایید صلاحیت می گنن تاکی؟

  2. حسین می‌گه:

    منظور از سابقه کار در این زمینه چیه؟آیا باید مثلا بیمه از سوی وکیلی برای شما به عنوان منشی یا سمت دیگه ردشده باشد ممنون میشم به این سوالم جواب بدید چون تمام شرایط دیگر را دارا میباشم باتشکر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها