crm didar

عدالت جنسیتی در آزمون استخدامی رعایت شده است

عدالت جنسیتی در آزمون استخدامی رعایت شده است

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با تاکید براینکه جذب نیرو در دستگاه ها و نهادها دارای محدودیت های قانونی است، گفت: در آزمون های سال گذشته مجوز استخدام برای حدود ۳۵ هزار نفر صادر شد.
به نقل ازخبرگزاری خانه ملت،جمشید انصاری درخصوص توجه به عدالت جنسیتی در استخدام افراد بر اساس دستور رئیس جمهوری، گفت: پس از تاکیدات سال گذشته رییس جمهور مبنی بر توجه به عدالت جنسیتی در استخدام نهادها و دستگاه ها و پس از ثبت نام از افراد در آزمون استخدامی، درخصوص شرایط ورود به رشته های شغلی تغییراتی ایجاد شد و برخی محدودیت ها برای ثبت نام زنان  برداشته شد، بنابراین پس از تغییرات اعلام شد زنانی که خواهان انتخاب برخی رشته ها هستند با ورود به سایت تقاضای خود را اعلام می کنند.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه برگزاری آزمون استخدامی سال گذشته از شهریور به آبان ماه  موکول شد، افزود: با اعمال تغییرات و پس ازبرگزاری آزمون مشخص شد که حدود ۵۲ درصد از پذیرفته شدگان از زنان و حدود ۴۸ درصد از مردان هستند، بنابراین نه تنها عدالت جنسیتی اعمال شد؛ بلکه زنان حدود ۲ درصد بیشتر از مردان پذیرفته شدند.
وی با بیان اینکه درآزمون هرسال رشته های شغلی متفاوت است، تصریح کرد: به عنوان مثال درسال گذشته سهم آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان بالا بود، بنابراین ورود زنان به مشاغل دراین دو دستگاه قابل توجه بود؛ ازاین رو میزان ورود زنان به برخی رشته ها بستگی به شغل مورد نظر دارد؛ به عنوان نمونه  کمتر زنی وجود دارد که خواهان ورود به رشته محیط بانی باشد.
انصاری با اشاره به اینکه جذب نیرو در هر دستگاهی دارای محدودیت های قانونی است، گفت: طبق قوانین موجود درکشور نمی توان به میزان مورد نیاز دردستگاه ها نیرو جذب کرد، بلکه باید به نسبتی از خروجی افراد ازدستگاه ها نیروی جدید جذب کرد؛ بنابراین وزارت بهداشت ودرمان و یا هردستگاه دیگری به نسبت خروجی خود می تواند مجوزهای لازم را برای جذب نیرو کسب کند.
رئیس سازمان اموراداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در آزمون پاییز سال گذشته  نزدیک به ۲۹ هزار و ۴۰۰ نفر سهمیه استخدام وجود داشت، افزود: ضمن اینکه در آزمون بهار سال گذشته برای بیش از ۵ هزار نفر سهمیه استخدام ایجاد شد، همچنین در سال گذشته برای حدود ۳۵ هزار نفر مجوز استخدامی صادر شده که آزمون آنها نیز برگزار شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها