زمان برگزاری آزمون استخدامی شهرداری ها

آزمون استخدامی شهرداری‌های آذربایجان شرقی ، خراسان شمای ، لرستان و یزد جمعه برگزار می‌شود
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور از برگزاری آزمون استخدامی شهرداری‌های چهار استان آذربایجان شرقی،خراسان شمالی، لرستان و یزد در روز جمعه بیست و دوم مهرماه جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن کوشش تبار در این باره گفت: ساماندهی نیروی انسانی و کاهش نیروی کارگری در شهرداری‌ها از ابتدای دولت نهم در اولویت قرار گرفت و برنامه اصلاح ساختار شهرداری‌های کشور از سال ۸۵ در دفتر تشکیلات و نیروی انسانی سازمان در حالی آغاز شد که بخش اعظم ساختار اداری شهرداری ها قدیمی و تعداد پست های کارشناسی بسیار کم و ۶۰ درصد پست های موجود در شهرداری‌ها کارگری بوده و امکان ورود نیروهای متخصص به شهرداری فراهم نمی‌شد. این اصلاح ساختار بر اساس۹ الگوی ساختار سازمانی پیشنهادی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی‌ وقت از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور آغاز شد.
وی افزود : با تلاشی که صورت گرفت بخش اعظم ساختار سازمانی شهرداری ها و سازمان های وابسته به آنها طی سه سال اصلاح شد که بر اساس آن ساختار شهرداری ها از وضعیت اجرائی به سمت کارشناسی و نظارتی تغییر کرد و وزن کارشناسی شهرداری ها افزایش یافت.
وی در ادامه اظهار کرد : به این ترتیب با مجوزی که پس از پیگیری های چندین ساله معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور در خرداد ماه سال جاری از معاونت توسعه مدیریت وسرمایه انسانی ریاست جمهوری اخذ کرد زمینه جذب نیروهای جدید و اجرای آزمون استخدامی شهرداری ها فراهم شد تا با ورود نیروهای دارای تحصیلات مرتبط سهم کارشناسان در بدنه شهرداری ها و به تبع آن توان کارشناسی شهرداری ها افزایش یابد تا به نحو شایسته ای آماده انجام ماموریت های جدید در حوزه مدیریت شهری باشند.
کوشش تبار افزود: آزمون استخدامی شهرداری ها در چهار استان آذربایجان شرقی،خراسان شمالی، لرستان و یزد بر اساس آگهی استخدام و با توجه به درخواست های شهرداری های تابعه و با تائید مدیران ارشد شهرداری ها و استانداری ها برگزار می گردد. این آگهی استخدام پس از ارزیابی در معاونت برنامه ریزی و توسعه جهت اخذ مجوز به معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری ارسال و در نهایت مجوز انجام آزمون استخدامی اخذ شذ.
وی در ادامه اظهار کرد: به منظور هرچه دقیق تر برگزار شدن این آزمون و حساسیت موضوع تصمیم گرفته شد تا سازمان سنجش کشور آزمون را برگزار نماید و پس از پیگیریهای صورت گرفته و تشکیل جلسات متعدد برای هماهنگی بهتر با حضور نمایندگان معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و معاونتهای عمرانی استانداری های مربوطه، تفاهم نامه ای با سازمان سنجش کشور منعقد گردید و اطلاع رسانی مربوط به استخدام از طریق سایت سازمان سنجش،سایت سازمان شهرداری ها و رسانه های استان های مزبور صورت گرفت.
کوشش تبار افزود: در ادامه ثبت نام آزمون در چهار استان مذکور از طریق سایت سامانه ثبت نام شهرداری ها انجام شد و با توجه به تقاضا برای این امر در استان ها ثبت نام در دو مرحله نیز تمدید و پس از انجام تمامی فرایندهای لازم در معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و معاونت های امور عمرانی استانداری ها، آزمون استخدامی شهرداری ها ۲۲ مهرماه امسال از طریق سازمان سنجش کشور و با محوریت معاونت های عمرانی استانداری ها برگزار خواهد شد.
وی در ادامه گفت : از طریق این آزمون استخدامی برخی شهرداری های کشور علی رغم چندین دهه فعالیت برای نخستین بار اقدام به جذب نیرو بر اساس ساختار تشکیلاتی مصوب خود می نمایند و در حوزه های عمران،معماری و توسعه شهری،ادرای و مالی،فضای سبز، مدیریت پسماندها و سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی با هدف توسعه امور نظارتی و ارزیابی و تقویت حوزه های برنامه ریزی و مشارکت های مردمی نیروی انسانی متخصص جذب خواهند کرد.
کوشش تبار همچنین افزود : جذب نیرو در شهرداری ها از طریق آزمون استخدامی به شرط تامین اعتبار تعیین شده برای پرداخت حقوق کارکنان جدید و کارکنان پیشین توسط شهرداری ها و مدیران مالی آنان صورت می گیرد و درخواست تعداد نیروهای موردنیاز نیز از طریق خود شهرداری ها انجام پذیرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه نتایج آزمون استخدامی مذکور از طریق سازمان سنجش کشور اعلام می شود، اظهار کرد: مرحله دوم آزمون استخدامی شهرداری ها آذرماه امسال در تعدادی دیگر از استان های کشور انجام می شود.

منبع : بازار کار

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها