زمان برگزاری آزمون استخدامی شهرداری تهران

آزمون استخدامی شهرداری تهران ۲۵ تیر ماه سال جاری برگزار می شود
مسوولان شهرداری، معاونت مالی و اداری و منابع انسانی حاضر در جلسه امروز شورای شهر تهران اعلام کردند: آزمون استخدامی شهرداری تهران مورخ ۲۵ تیرماه سال جاری برگزار می شود.
به گزارش حبرگزاری پانا به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهرتهران، حسین محمد پورزرندی معاون مالی واداری شهرداری تهران در دویست و نود و یکمین جلسه شورا طی گزارشی درخصوص میزان بدهی های شهرداری تهران به پیمان کاران طرف قرارداد تا پایان سال ۸۸ اعلام کرد: براساس بررسی های به عمل آمده جمع کل مانده تعهدات پرداخت نشده مناطق و واحدهای شهرداری تهران تا پایان سال ۸۸ مبلغ یک هزار و ۶۰۰ میلیارد و ۳۸۷ میلیون و ۹۴۵ تومان است.
وی خاطر نشان کرد: این میزان بدهی ، مانده تعهدات پرداخت نشده تا پایان سال ۸۸ را در بخش هــای املاک ( ثبت شده در دفاتر) ، پیمان کاران (عمرانی و…) بدهی های جاری (اشخاص حقیقی و حقوقی در بخش خدمات شهری و فضای سبز) و کسورات قانونی (بیمه و مالیات و…) شامل می شود.
پورزرندی با اشاره به تفکیک بدهی های شهرداری به پیمانکاران گفت: بخش بدهی شهرداری به املاکی که در دفاتر ثبت شده است مبلغ ۳ هزار و ۸۷۳ میلیون و ۳۰۸ ریال ، به پیمان کاران ۱۰ هزار و ۲۳۲ میلیارد و ۲۵۷ میلیون ریال ، در بدهی های جاری ۵۱۱ میلیون و ۹۳۰ ریال و در بخش کسورات قانونی مبلغ یک هزار و ۷۶۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال است.
پروین احمدی نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه شورا با اشاره به مراجعه پیمان کاران طلب کار از شهرداری به شورای شهر گفت: متاسفانه پیمانکاران بسیاری مراجعه می کنند که بابت طلب شان از شهرداری، تاکنون ریالی را دریافت نکرده اند در حالی که شهرداری به آنها پیشنهاد دریافت تراکم را داده است این در حالی است که اگر تراکم ها را بابت طلبشان به خواهند به ریال تبدیل کنند معمولا ۴۰ درصد زیر قیمت بازار باید اقدام به فروش کنند.
حسین محمد پورزرندی، معاون مالی و اداری شهرداری تهران دراین خصوص گفت: متاسفانه واگذاری تراکم به جای پرداخت بدهی به پیمان کاران به یک عارضه در شهرداری تهران تبدیل شده است دلیل این امر هم سلیقه ای عمل کردن بدنه شهرداری در این زمینه است.
وی خاطر نشان کرد: برای جمع شدن این عارضه ساز و کاری تعریف شده است تا کلیه پیمانکاران تعهد و بدهی شان از طریق بانک شهر پیگیری شود و شهرداری به جای پرداخت تعهداتش ، املاکی را با قیمت کارشناسی به جای مجوز تراکم واگذار کند.
رسول خادم، رئیس کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه شورای شهر تهران  نیز گفت: ارائه چنین گزارش هایی را تاکنون در شورای شهر نداشته ایم که به خاطر این موضوع از شهرداری ممنونیم.
وی خاطر نشان کرد: مهمترین بحث دراین گزارش وجود، حدود ۱۶۵۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری به پیمان کاران است که برای پرداخت بخشی از این تعهدات در بودجه سال جاری تنها پانصد میلیارد تومان در نظر گرفته شده است این در حالی است که ۱۱۰۰ میلیارد تومان دیگر بدون اعتبار باقی می ماند و هر سال هم نسبت به سال قبل این بدهی ها افزایش می یابد که باید برای حل این موضوع راه کار پیشگیرانه ای در نظر گرفته شود.
خسرو دانشجو، سخنگوی شورای شهر تهران نیز در جریان ارائه گزارش فوق با اشاره به حساسیت در مورد موارد فاقد که سنوات قبل در شهرداری تهران به وجود آمده است گفت: بهتر است نسبت به موارد فاقدی که در حال جریان است نیز حساس باشیم.
وی با اشاره به اجرای پروژه دره مهران و فرحزاد که بدون اعتبار مصوب در حال انجام است و تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان نیز بدهی به پیمان کارانش ایجاد شده است گفت: چگونه است پروژه ای که هیچ گونه مصوبه اجرایی در تخصیص اعتبار بودجه سالیانه شهرداری برایش دیده نشده است با کسراز بودجه پروژه های دیگر اجرا می شود و بده کارهم شده است اما باز در بخش دیگر نیز کار مجددا شروع می شود بنابراین کل این پروژه فاقد خواهد بود.
رسول خادم نیز افزود: در عملکرد چند سال شهرداری تاکنون هر سال رقم های قابل توجهی فاقد بوده است که در بخش اصلاحیه ها این موارد اصلاح و مصوب می شوند
وی گفت: مشکل اصلی ما در بخش اصلاحیه هاست چرا که اغلب این اصلاحیه در دقایق پایانی سال به شورا ارائه می شود که شورا برای برخی از این موارد که تنها به جابه جایی ارقام می انجامد توجیه اصلاحیه دارد ولی در بخش های دیگر که حجم بسیار بالایی نیز هستند و فرصت پیگیری و بررسی را هم ندارد توجیهی برایش متصور نیست.
خادم تصریح کرد: این مشکل بدنه شهرداری است که اگر شورا در این زمینه مقاومت کند دیگر روز ۲۷ اسفند ماه شاهد ارائه اصلاحیه های بودجه نخواهیم بود.
مرتضی طلایی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نیز با تقسیم بندی مدیریت های شهرداری به دو بخش گفت: دوره مدیریت ها در شهرداری را می توان به دو بخش مدیریت ستادی ومدیریت اجرایی ، عملیاتی تقسیم بندی کرد. در سالهای قبل از سال ۸۲ مدیریت ها در شهرداری به گونه ستادی بوده به نحوی که شهردار بدون حضور در شهر تنها با اکتفا به عملکرد بدنه شهرداری به مدیریت شهری می پرداخته است در حالی که از سال ۸۲ به بعد مدیران میدانی وارد صحنه شدند و با حضورشان در بین مردم و واگذاری کارها به خودمردم با ایجاد شورایاری ها و برخورد چهره به چهره با مردم ۱۸۰ درجه مسیر مدیریت شهرداری را عوض کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: طبیعی است که با این شیوه مدیریت مطالبات و خواسته های اجرایی در شهر افزایش می یابد و شهرداری پویا و متحرک می شود.
طلایی افزود: برای چنین عملیات اجرایی سقف اختیار شهرداری برای هزینه کرد که حدود ده درصد است باید افزایش پیدا کند.
وی یادآور شد: در هنگام بررسی و تصویب بودجه مطالعات ما از پروژه ها و اجرای دقیق آنهاکافی نیست. بنابراین شاید در اجرای پروژه ای اعتبار در نظر گرفته شده کافی نباشد بنابراین اگر شورا به بررسی این گونه موضوعات می پردازد بسیار خوب است ولی این به آن معنا نباشد که کارهای شهرداری برای مثال در دره فرحزاد و مهران که امنیت مردم دراین مناطق سلب شده بود، بد است.
دانشجو نیز دراین خصوص گفت: ما که نمی گوییم کارهای شهرداری بد یا خوب است شهرداری باید از ظرفیت شورای شهر هم استفاده کند یک مدیر میدانی باید با اتکا به ظرفیت نمایندگان منتخب شهر وارد عرصه کار شود آیا واقعا این اتفاق افتاده است ؟ یا اینکه شورای شهر روز به روز به کنار گذاشته می شود
وی خاطر نشان کرد: اگر اعضای شورای شهر تاکید دارند که پروژه های عمرانی شهرداری قبل از اجرا در کمیسیون توسعه و عمران شورا مطرح و بررسی شوند برای این است که از پتانسیل شورا نیز استفاده شده و اعضای شورا در جریان اجرای این پروژه ها قرار گیرند.
دانشجو با اشاره به عدم همکاری شهرداری تهران در این زمینه ها گفت: اکثر اعضا شورا از طریق جراید و یا عبور از خیابانها از اجرای پروژه ای در شهر مطلع می شوند آیا شورای شهر نامحرم است آیا شورای شهر به ریشه اجرای این طرحها نباید کار داشته باشد تنها امضای ما را در انتهای پای برگه اصلاحیه لازم دارند.
بنابراین گزارش پس از ارائه گزارش معاونت مالی شهرداری تهران مقرر شد موارد ابهام برانگیز گزارش از جمله مشخص نبودن میزان تراکم ها و بدهی در بخش املاک و مستغلات و منشاء بدهی ها ، توسط کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه شورا با هماهنگی کمیسیون عمران و کمیسیون فرهنگی شورا بررسی شود.
همچنین در این جلسه طرح « اصلاحیه مصوبه مجوز جابه جایی اعتبار پرداخت حقوق ومزایای کارکنان قراردادی واجد شرایط جهت استخدام» در شهرداری تهران به تصویب اکثریت آراء رسید.
براساس این اصلاحیه امتیاز تاهل برای آقایان و بانوان یکسان خواهد بود و نیز جانبازان ۲۵ درصد به بالا ، ایثارگران و رزمندگان دارای ۹ ماه سابقه متوالی و یا ۱۲ ماه متناوب وآزادگان و فرزندان شهدا از شرایط سابقه معاف هستند.
یادآور می شود، سایر موارد اصلاحیه از طریق سایت شورا و شهرداری تهران اعلام خواهد شد.
همچنین براساس اظهارات مسوولان شهرداری ، معاونت مالی واداری و منابع انسانی حاضر در جلسه امروز شورای شهر آزمون استخدامی شهرداری تهران مورخ ۲۵ تیرماه سال جاری برگزار می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها