زمان اعلام نتایج اولیه آزمون كارشناسی ارشد 89

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون كارشناسی ارشد 89Reviewed by Admin on Feb 17Rating:
اطلاعات تکمیلی :
دوستانی که از طریق جستجوی کلمات مرتبط با نتایج آزمون کارشناسی ارشد به این صفحه وارد شده اند
لطفاً براي مشاهده کارنامه اوليه آزمون تحصيلات تکميلي (دوره هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته داخل )سال 1389 اينجا را کلیک نماييد
برای آدرس اینترنتی سازمان سنجش هم از این آدرس استفاده نمایید
(البته ظاهراً بخاطر ترافیک مراجعات، سایت الان از دسترس خارج شده است!! )
رییس سازمان سنجش: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد نیمه اول اردیبهشت اعلام می‌شود.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1389 در اردیبهشت ماه سال آینده اعلام می‌شود، گفت: نتایج نهایی این آزمون نیز در نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.
“محمد حسین سرورالدین” روز چهارشنبه در بازدید از حوزه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: این آزمون از صبح امروز (چهارشنبه 28 بهمن ماه) در 11 کد رشته امتحانی و با شرکت 165 هزار و 978 داوطلب آغاز شد و آزمون عصر نیز در 11 کد رشته امتحانی و با شرکت 154 هزار و 208 نفر در 40 شهرستان و 95 حوزه امتحانی برگزار می شود.
رییس سازمان سنجش افزود: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1389 در 6 نیمروز و طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 28، 29 و 30 بهمن ماه و با حضور بیش از 770 هزار نفر برگزار خواهد شد.
سرورالدین ادامه داد: نتایج اولیه این آزمون در نیمه اول اردیبهشت ماه سال آینده اعلام خواهد شد و پس از انتخاب رشته، نتایج نهایی در نیمه اول شهریور ماه 1389 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به تعداد قبولی‌ها در این آزمون خاطرنشان کرد: در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 بالغ بر 45 هزار داوطلب پذیرفته می شود که افزون بر 5 تا 6 هزار نفر نیز از طریق دانشگاهها و بعنوان دانشجوی ممتاز به سازمان سنجش معرفی شده تا وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند. علاوه بر این نیز، 6 تا 7 هزار داوطلب نیز از طریق دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور وارد مقطع کارشناسی ارشد می‌شوند.
رییس سازمان سنجش در ادامه سخنان خود تصریح کرد: چیزی به عنوان سهمیه متاهلین در مقطع کارشناسی ارشد هنوز به ما ابلاغ نشده است و سازمان سنجش بر اساس گذشته اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.
گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است که، 830 هزار و 132 داوطلب طی سه روز برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاهها با یکدیگر رقابت می‌کنند.
آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1389 در 145 کد رشته شامل 52 کد رشته امتحانی در گروه علوم انسانی، 13 کد رشته امتحانی در گروه علوم پایه، 27 کد رشته در گروه فنی و مهندسی، 25 کد رشته در گروه کشاورزی، 10 کد رشته در گروه هنر، 14 کد رشته در گروه علوم پزشکی (فقط برای دانشگاه تربیت مدرس) و 4 کد رشته در گروه دامپزشکی دانشجو برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی