روش های اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها

روش های اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارهاReviewed by Admin on Sep 26Rating:

رییس مرکزآمار ایران در خصوص خانوارهایی که دارای فرزند شده اند یا ترکیب خانوارها در پی ازدواج یا دیگر علت ها تغییر کرده است ، اعلام کرد : اگر یارانه انها در نوبت پس از تغییر به آنها پرداخت نشده است به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.

آقای عادل آذر در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : بر اساس برنامه کارگروه طرح تحول اقتصادی قرار بود مرکز آمار سالانه دو بار ( اردیبهشت و آذر ) سامانه خود را برای  تغییرات خانوارها باز کند اما تقاضای زیاد و تغییرات مستمر خانوارها موجب شد این شیوه تغییر کند.

وی افزود : بر اساس طرح جدید ، توافقی با پلیس + 10 امضا شد تا در طول سال سامانه برای انها باز باشد و بتوانند تغییرات خانوارها را اعمال کنند.

عادل آذر گفت : اطلاعاتی مانند تولد یا فوت که سازمان ثبت احوال به مرکز امار ایران ارائه می کند پس از راستی آزمایی به سازمان هدفمندی یارانه ها برای انجام خودکار تغییرات و اصلاح اطلاعات خانوارها ارسال می شود.

وی افزود : با توافق انجام شده حدود هزار مرکز پلیس + 10 در کشور آماده اند چنانچه تغییرات اطلاعات خانوارها به صورت خودکار اعمال نشد این مراکز بتوانند تغییراتی نظیر تولد ، تغییر سرپرست خانوار و ازدواج را اعمال کنند.

رییس مرکزآمار ایران درباره چگونگی پرداخت یارانه نقدی نوزادان اظهار داشت : اطلاعات نوزادان با دو روش از طریق ثبت احوال و مرکز امار و دیگری از راه مراکز پلیس + 10 به خانوارها اضافه می شود.

وی گفت : سرپرست خانوارها می توانند به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند و چنانچه نام فرزند انها در جمع خانوار درج نشده است ، آن را اضافه کنند.

عادل آذر در پاسخ به اینکه یارانه نقدی نوزادان چه مدت پس از تولد به حساب خانوارها واریز می شود ، افزود : معمولا باید یک دوره یا یک ماه پس از تولد یارانه نوزادان و نیز تغییر اطلاعات خانوارها اعمال شود و چنانچه این اتفاق نیفتاد ، سرپرست خانوار با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه خود و نوزاد و کد رهگیری با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 مبادرت به اصلاح اطلاعات خانوار کنند.

در این باره رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها نیز اظهارداشت : شهروندان چنانچه پس از اعمال تغییرات در مراکز پلیس + 10 نیز اطلاعات خانوارها اصلاح نشد در استانها به استانداریها و فرمانداریها و در تهران به دبیرستان البرز واقع در تقاطع خیابانهای انقلاب و حافظ مراجعه کنند.

مدیر یکی از دفاتر پلیس + 10 در تهران گفت : برای اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها و افزودن نام نوزاد به جمع یارانه بگیران خانوار ، علاوه بر الزامی بودن حضور سرپرست خانوار باید اصل شناسنامه و کارت ملی و شناسنامه نوزاد با کد رهگیری همراه مراجعان باشد تا تغییرات اعمال شود.

آقای بهمن یوسفی هزینه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها را در دفاتر پلیس + 10 دو هزار تومان اعلام کرد و افزود : چنانچه کد رهگیری خانوارها مفقود شده باشد ،در دفاتر پلیس + 10 بدون ان نیز می توان تغییرات را اعمال کرد.

بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده سازمان ثبت احوال ایران از آغاز پرداخت یارانه نقدی به خانوارها (دی 89 ) تاکنون بیش از 900 هزار شناسنامه برای نوزادن صادر شده است.

دیدگاه ها (71)

 1. مریممی‌گه:

  سلام , لطفا بگید کسانی که مدت 6 ماه از جدا شدنشان میگذره چطور میتونن ثبت نام کنند که سر پرست خانوادن؟؟

 2. هستیمی‌گه:

  من موندم چطور باید یارانمونو جدا کنم آخه چرا راه حلی جلو پای ملت نمیزارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. عليمی‌گه:

  چهار ماهه ازدواج كردم ولي هنوز اصلاح نشده بايد چكار كنم سرپرست هم خودم هستم

 4. بهراممی‌گه:

  ساعت ۱۱شب گفتم بذار واسه جدا کردن یارانه خودمو همسرم یه سری بزنم به اینترنت کمتر از این و اون سوال کنم
  الان ۲ نصف شبه وهنوز اندر خم یک کوچه ایم….
  یعنی یه وبلاگ نویس تو این مملکت نیست که تازه عروسی کرده باشه و ۴ کلمههم در مورد جدا کردن یارانه هاتو وبلاگوا موندش بنویسه…..
  خواب از سرمون پرید….

 5. رضا عزیزانمی‌گه:

  سلام
  من تلفنی که در زمان ثبت نام دادم مفقود شود و مخابرات هم دوباره آن رو شارژنکردد و الان آن شماره رو ندارم و نمی دونم که برام پیام انصراف امده یا نه .لطفا راهنمایی کنید که چگونه می توانم شماره جدید رو اعلام کنم . تا از وضعیت باخبر باشیم. با تشکر از لطف شما

 6. محمدمی‌گه:

  با سلام یه روز خونه ماشین و کار داشتم -اطلاعات را در سایت وارد کردم – امروز نه خونه دارم نه ماشین و نه کار و منبع درآمدی-حالا که شدیداً به یارانه احتیاج دارم برام پیام انصراف اومده -هر کاری میکنم نمیشه تو سایت رفاهی وارد بشم لطفاً شما بگید چیکار کنم یارانه ما قطع نشود؟

 7. خدادوستمی‌گه:

  با سلام من شماره ام خیلی وقته که عوض شده و تازه امروز متوجه شدم که عدم انصراف باید در سایت ثبت بشه و امروز با تلاش زیاد فهمیدم که باید از طریق بانک شماره موبایلمو عوش کنم و ساعت 9صبح اینکارو کردم الانم که ساعت 6عصره با تلاش فراوان وارد سایت شدم میبینم شماره م هنوز عوض نشده وبا توجه به اینکه کد به موبایل ارسال میشه و شماره قبلیم هم که فروختم خاموشه بفرمایید چکار کنم. هر چند سوالهای همه رو میبینم بی جواب مونده.

 8. الهام موسویمی‌گه:

  سلام من برای وارد کردن شماره حساب جدید مشکل دارم و امروز آخرین فرصته با توجه به این که این مشکل خیلی از کافی نت ها هم هست لطفا راهنمایی کنید.

 9. محمد قرلیوندمی‌گه:

  با سلام لطفا به ما بگید برای وارد کردن شماره موبایل جدید چطوری اقدام کنیم چون شماره قبلی بنده عوض شده

 10. محمدمی‌گه:

  سلام با يه نگاه ساده و مختصر : نزديك به دو سال ميشه كه ازدواج كردم. بعد از كلي تلاش و برنامه ريزي وام ازدواج گرفتيم با محاسبه اين كه قسطشو از يارانه هامون ميديم.الان هفت ماه قطع شده و خيلي راحت به خاطر اين بي برنامگي تمام زندگي و دخلو خرجم تركيده….حالا كي جوابگو هست؟؟؟؟؟؟ ولي يه روزي مياد كه بايد به اون بالاييه جواب بديدا ….

 11. مصطفیمی‌گه:

  پلیس +10 برای تغییرات اساسی مثل تغییر در تعداد خانوارها و درآمد ها که باعث تغییر در یارانه ها می گردد مناسب است اما برای تغییر اطلاعاتی چون تلفن دسترسی به خود کاربران نمی دهید امروزه همه هزینه اینترنت و تلفن و غیره پرداخت می کنندو دسترسی به اینترنت دارند چرا باید برای تغییر شماره تلفن خودمان در فایل خودمان باید هزینه اضافه پرداخت کنیم؟لطفا محدودیت دسترسی را بردارید تا خودمان اصلاحات تلفن همراه که جهت دریافت کد عدم انصراف لازم می باشد را اعمال کنیم چراکه بسیاری از افراد تلفن همراهشان تغییر کرده.تشکر

 12. بهروزمی‌گه:

  لطفا در مورد تعویض شماره تلفن هر چه زودتر من و هم راهنمایی کنید متشکرم

 13. منیره کیهمی‌گه:

  سلام من میخوام شماره تلفنی که اون موقع برای ثبت نام دادیم رو عوض باید چیکار کنم لطفا زودتر خبرم کنین

  • صنممی‌گه:

   بابا یکی بیاد بگه برای عوض کردن شماره موبایل تو این سایته رفاهی چی کار باید کرد؟
   ما که تضمین نکردیم تا اخر عمرمون شماره موبایلمون تغییر نکنه
   واقعا باید به طراحان و دست اندر کاران این سایت با این هوش سرشار تبریک گفت که فقط باعث آزار روحی روانی مردم می شن!

 14. khaterehمی‌گه:

  ba salam khatereh hastam rastesh shomareh mobile hamsaram avaz shode va baraye adame enseraf kod ra be mobil mifrestan chikar bayad kard?

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی