crm didar

رد پای جذب پرستار بیمارستانی در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری

قائم مقام نظام پرستاری گفت: ۱۳ دانشگاه علاوه بر ظرفیت اصلی خود برای پذیرش دانشجوی رشته پرستاری، ظرفیت جداگانه ای برای پذیرش پرستار بیمارستانی نیز ایجاد کرده اند.

به گزارش «بهداشت نیوز» محمد شریفی مقدم افزود: ۳ دانشگاه با مکاتبه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و پیگیری سازمان سنجش ملزم به حذف کد رشته‌های خود شده‌اند و ۱۰ دانشگاه دیگر نیز بر اساس نتایج کارگروه بررسی طرح پرستار بیمارستانی در شهرهای مختلف اعلام نظر نهایی خواهد کرد.

وی گفت: مقرر شده است تا کارگروهی برای بررسی نحوه پذیرش دانشجوی پرستاری در شهر کرمان تشکیل و راستی آزمایی شود و شاید برخی بیمارستان‌ها پس از این بررسی‌ها نیازی به جذب پرستار نداشته باشند.

قائم مقام نظام پرستاری افزود: کارگروه دیگری نیز تشکیل خواهد شد تا ارزیابی، ارزشیابی، استانداردهای آموزش و نیروی انسانی را بررسی کند و چه بسا نیازی به جذب دانشجو نباشد و نتوانند دانشجو جذب کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر ۳ دانشگاه که کد رشته‌هایشان حذف شده، وزارت بهداشت تعهد داده است چنانچه هر کدام از آن دانشگاه‌ها بر اساس نظرسنجی استاندارد آموزشی لازم را نداشته باشند کدهای جداگانه حذف و به کد اصلی بسنده می‌شود.

شریفی مقدم گفت: ما دغدغه داریم و تا این موضوع به سرانجام نرسد سازمان نظام پرستاری آن را رصد می‌کند و به جامعه پرستاری گزارش می‌دهد، اما هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است و نمی‌توان گفت: مشکلات در زمینه طرح پرستار بیمارستانی حل شده است.

قائم مقام نظام پرستاری افزود: دیوار بی اعتمادی بین جامعه پرستاری و وزارت بهداشت بسیار بلند است و وزارت بهداشت باید گام‌های مؤثری برای حل این بی اعتمادی بردارد.

وی گفت: اگر در این انتخاب رشته، دانشجویی کد جداگانه را انتخاب کند و پس از بررسی کارگروه بر حذف کد جداگانه در آن ۳ دانشگاه نظر داد، کد جداگانه به کد اصلی الحاق خواهد شد و دانشجو در کد اصلی تحصیل خواهد کرد، آنچه ما می‌دانیم اکنون پذیرش تن‌ها از طریق کنکور است.

وی ادامه داد: فعلاً در بررسی‌های انجام شده با وزارت بهداشت نتیجه‌ای حاصل نشده است و باید ببینیم دوستان در وزارت بهداشت چه تصمیمی خواهند گرفت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها