crm didar

دستور جدید وزیر نفت درباره جذب نیروهای اقماری

به گزارش صنعت ما از شرکت ملی نفت، محسن امیریان ضمن تشریح طرح ساخت منازل مسکونی برای کارکنان صنعت نفت منطقه عمومی پارس گفت: بر اساس دستور وزیر نفت از ابتدای امسال جذب نیروهای اقماری تنها در سکوها و جزایر (به استثنای جزیره خارگ)انجام می شود و باقی نیروها باید به صورت بومی جذب شوند.

وی ادامه داد: در صورتی که نیرویی قصد دارد در جایی به غیر از وطن اصلی خود خدمت کند باید با شرایط منطقه کنار بیایند و در آنجا ساکن شوند؛ در واقع وزارت نفت قصد دارد سیاست دراز مدت خود را به گونه ای تنظیم کند که حداقل  ۹۰ درصد نیروها بومی باشند و تنها ۱ درصد امکان اقماری برای جذب نخبگان و شرایط خاص وجود داشته باشد.
امیریان با بیان اینکه اجرای طرح تامین منازل مسکونی به حذف روش اقماری کمک می کند و کارکنان را در منطقه اسکان می دهد، افزود: به دلیل سیاست کلی نظام برای جلوگیری از شهرک سازی این منازل مسکونی در بافت شهری قرار دارد.

وی ادامه داد: ساخت منازل مسکونی ویژه کارکنان صنعت نفت به تقویت و توسعه زیرساخت ها، خدمات شهری و امکانات رفاهی در شهرهای مورد نظر کمک کند و از همه مهم تر اینکه این منازل با توجه به بافت شهر و سلیقه خود کارکنان ساخته می شود و با بافت شهر همگون هستند.
تامین ۷ هزار واحدی منزل مسکونی در منطقه پارس

وی به برنامه تأمین هفت هزار واحد مسکونی در منطقه عمومی پارس اشاره کرد و گفت: با اجرای صحیح این طرح اقتصاد شهرهای میزبان نفت رشد و توسعه می یابد و با ایجاد اشغال و تقویت زیرساخت های شهری با همکاری دستگاه های منطقه به معیشت جامعه پیرامون صنعت نفت کمک می شود.

مدیرنظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز در مورد مزایای این طرح برای خانواده کارکنان گفت: این طرح به تقویت بنیان خانواده کارکنان و خانه دار شدن آن ها کمک می کند و روند خروج آن ها از طرح اقماری را تسریع می بخشد و به حذف هزینه های تردد، اقامت، پذیرایی و سایر هزینه های طرح اقماری می انجامد.
وی به تعهدات صنعت نفت در قبال کارکنان در این طرح اشاره کرد و گفت: به این منظور قرار است سقف ودیعه مسکن به منظور تهیه و رهن مسکن تا زمان ساخت و کمک به کارکنان جهت پرداخت قدرالسهم به سازنده تا سقف ۵۰ میلیون تومان افزایش  یاید.

امیریان افزود: همچنین مزایای کارکنان متناسب با پایه سازمانی با در نظر گرفتن یک ردیف با عنوان حق اسکان، به منظور تسهیل پرداخت اقساط به مدت ۱۰ سال افزایش می یابد، اما با اعمال این طرح وضعیت اقماری کارمندان حذف می شود.

همکاری دستگاه های اجرایی در به ثمر نشستن طرح تامین منازل مسکونی

وی همچنین از تعهدات دستگاه های منطقه برای اجرای این طرح یاد کرد و گفت: انتخاب مهندسان مشاور از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان صورت می گیرد، همچنین مکان یابی و جانمایی محل ساخت و مساعدت در تأمین آب، برق، مخابرات و دیگر زیرساخت ها و نیز اخذ مصوبات شورای شهرسازی و مجوز و پروانه ها و صدور مجوز کاربری و تغییر کاربری ها بر عهده دستگاه های استان است.

محسن امیریان ضمانت وزارت نفت برای خرید واحدهای باقی مانده درخواستی خود در متراژهای متوسط ۹۰ متر در صورت عدم وجود متقاضی با قیمت مقطوع تعیین شده در ابتدای پروژه، برخورداری از تخفیف زمین ها و برخورداری از مزایای ساخت و فروش مراکز تجاری و فروش درصدی از واحدهای احداثی به متقاضیان به صورت آزاد بر اساس تفاهم با اداره کل مسکن و شهرسازی را از مزایای این طرح برای سازندگان طرح بر شمرد.

وی در مقابل تعهدات سازنده را تشریح کرد و گفت: سازنده باید کارهای تملک زمین را انجام دهد و در طول دو سال از آغاز انعقاد طرح پروژه را تکمیل کند و همچنین برای کیفیت ساخت نیز باید متعهد باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها