دریافت کارت آزمون بانک مسکن

۱ گام جلوتر از همه باشید با،  سوالات آزمون استخدامی بانک مسکن

 

زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون

کلیه متقاضیان واجد شرایط می توانند در روزهای سه شنبه مورخ ۹۲/۱/۲۷ و چهارشنبه مورخ ۹۲/۱/۲۸ ( به مدت دو روز ) به سایت اینترنتی این بانک مراجعه و نسبت به چاپ کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۹۲/۱/۳۰ می باشد.

توضیحات:

دریافت کارت ورود به جلسه جدول دروس عمومی و تخصصی
آزمون استخدام سراسری بانک مسکن

دیدگاه ها (۲۶۶)

 1. پری می‌گه:

  نتیجم اعلام شد …اینم قسمت ما شد :
  عدم پذیرش در آزمون

  متاسفانه شما موفق به کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون کتبی نشده اید

 2. حسین می‌گه:

  به من افتخار نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من قبول شدم

 3. esf می‌گه:

  بچه ها الان زنگ زدم بانک مسکن ، گفتند نتایج پنج شنبه یا شنبه اعلام میشه ، به امید قبولی همه .

 4. مینا285 می‌گه:

  فردا نتایج رو اعلام میکنن

 5. محمدم می‌گه:

  پس نتایج چی شد

 6. پسر عمه زا می‌گه:

  برای گرفتن نتایج به آدرس زیر برین
  http://*/UploadedFiles/gFiles/14a7ac865f79457.htm

 7. پسر عمه زا می‌گه:

  حالا نتایج کی اعلام میشه؟

 8. پسر عمه زا می‌گه:

  کسی میدونه نتایج کی اعلام میشه؟

 9. سیما می‌گه:

  salamجواب ازمون بانک مسکن کی میاد

 10. سارا می‌گه:

  بچه ها کسی واسه بوشهر امتحان داده؟

 11. میلاد می‌گه:

  سلام بچه ها میلاد هستم از صومعه سرا استان گیلان.
  نمیدونم شما به چی میگین سخت خدایی اگه دست خودتون بود از این راحت تر میدادین؟
  نمیخوام بگم مخم ولی خدایی با این سوالات فکر کردم ما را دست انداختن هرچند تخصصی ها واقعا استاندارد بود من عمومی ها را همه را زدم با ۸۰% اطمینان البته ۵تا را وقت کم آوردم شانسی زدم تخصصی را هم چهل تا زدم بد نبود اگه شما میگین سخت بود من به خودم امیدوار شدم راستی نمیدونین که بومی گزینی چطوریه؟
  چون در استان ما ۵۳۶نفر شرکت کردند ۱۶ نفر میخوان توی صومعه سرا یک نفر میخوان آیا بومی به شهر مربوطه یا به کل استان؟اگه کسی میدونه جواب بده لطفا

  • حسن می‌گه:

   بابا ای ول به حسن اقا.کولاک کردی برادر!!!منم از گیلانم.از کیاشهر.داداش نمیدونم چطوری میگی راحت بود من هرچی به زبان انگلیسیش و همچنین به کامپیوتر و سیاسی و مبانی حقوقی و هوشش که وقتم کم بود فک میکنم به نتیجه ی شما که میگی اسونه نمیرسم نمیدونم چطوری با این قطعیت اعلام میکنی خوب زدی ان شالله که همینطوره من چندتا ازمون قبلا دادم از جمله گاز و نفت تعاون و……ولی هیچکدومشون به اندازه بانک مسکن سخت نبودن.سهمیه شهر ما هم یه نفره برادر.ولی در مورد سوالت در هنگام تصحیح پاسخ نامه بومی بودن مهم نیس ولی در موقع مصاحبه امتیاز خاص داره و در قبولی نهایی خیلی تاپیر داره و بومی شهرستان واسشون مهمه نه استان

  • سارا می‌گه:

   شما منابعتون چی بوده و چطوری خوندین که سوالارو خوب جواب دادین به ما هم بگین که از پس آزمونا بر بیایم.

   • میلاد می‌گه:

    نمیشه گفت رازه

    • میلاد می‌گه:

     اونی که نوشته میلاد بعد نوشته این ی رازه تو چرا اسم منو نوشتی بعد اینجور اظهار نظر میکنی؟ البته شاید تو هم میلاد باشیا ولی حداقل بگو کدوم میلادی اونی که گفته آسون بوده میلاد نوکاشتیه تو هم یه اسم واسه خودت انتخاب کن خوب! راستی حتما بانک کشاورزی هم ثبت نام کنید شاید قبول شدیم من که ازمون گاز شرکت کرده بودم تا جایی که میدونم فقط ادبیات ۱ را ندم و کامپیوتر ۲تا غلط زدم تخصصی را هم بد نزدم ولی قبول نشدم خدا کنه اونایی که حقشون بوده قبول شده باشن

  • پسر عمه زا می‌گه:

   بومی به کسی میگن که رفته باشه پشت بوم ، بومی شده باشه

  • پسر عمه زا می‌گه:

   آزمون که راحت بود من اصلا برگه سوالاتو نگاه نکردم و همه سوالاهارو جواب دادم مطمئنم که ۸۷%درسته

 12. baran می‌گه:

  سلام .بچه ها کسی می دونه نتایج کی اعلام میشه؟

 13. سوران می‌گه:

  آزمون داده ها !!!!!!
  کسی رشته آمار آزمون داده آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. زهراخانوم می‌گه:

  بچه ها عمومی رو بگین چیکار کردین تخصصی واسه همه سخت بود عمومی خیلی مهمه!!!!مثلا زبان مبانی و سیاسی هوش و…..
  راستی جواب اون مکتب ها چی می شد؟؟؟؟؟
  من یکی رو زدم فاشیسم یکی رو فمینیسم یکی رو دموکراسی

 15. زهرا می‌گه:

  سلام ب نظر من ریاضیای هر دو دفترچه خیلی خوب بود من ک واسه ارشد خونده بودم بنظرم راحت بود حسابداریم همین طور ولی اقتصاد خیلی سخت بود مدیریتم متوسط بود بانکداری با اینکه اصلا نخونده بودم ولی چند تایی زدم! ایشالا همه قبول شن……

 16. هامون می‌گه:

  esf عزیز فک نکنم کسی بتونه عمومی رو ۶۰درصد بزنی خیلی سخت بود اخه بخصوص زبان و سیاسی و هوش و همچنین کامپیوتر!!!!اگه هم باشن انگشت شمارن باور کن پس از خودت چی در نیار لطفا

 17. یکی از راه می رسه، می‌گه:

  سلام دوستان.رشته کامپیوتریا به نظرتون امتحا چه طور بود؟به نظر من عمومیش که سخت بود، ولی تخصصیش اگه ۲ هفته کتابای ارشد رو می خوندیم،میشد همه رو جواب داد.انشالا که همه به نتیجه دلخواهشون برسن.

  • همون که از راه رسیده بود، باز می‌گه:

   البته منظورم کتابای کنکور ارشده

   • esf می‌گه:

    به نظرم تخصصی بد نبود(به خصوص کامپایلر و ساختمان داده ) ولی عمومی انصافا سخت بود .شما اون تست ساختمان که گفته بود حداقل تعداد گره یک درخت کامل به ارتفاع ۶ چند تاست رو چی زدی ؟ من زدم ۶۴.

    • esf می‌گه:

     و البته برای قبولی در آزمون ابتدا به عمومی نگاه میکنند و بعد به تخصصی . یعنی اول باید ۶۰ درصد حد نصاب آزمون عمومی رو کسب کنی تا بعد.و در صورت قبولی در آزمون، نمره تخصصی با مصاحبه جمع میشه .

     • مغز کامپیوتر می‌گه:

      esf کی گفته باید۶۰ درصد بزنی تو شرایطش که درج نشده بود؟؟؟؟
      بعدش فک کنم تو امتحان قبلی که دادی اینجوری بود فک نکنم واسه بانک مسکن اینجوری باشه عزیز!!

     • esf می‌گه:

      عزیز قانون تمام آزمون های استخدامی دولتی همینجوری هستش شک داری زنگ بزن کارگزینی و منابع انسانی بانک مسکن بپرس .حالا اگه تعداد اونایی که ۶۰ درصد عمومی زده باشند کم باشند یا آزمون سخت باشه ممکنه از ۶۰ درصد کم کنند،مثلا بگن ۵۰ درصد. یا آزمون از نو برگزار بشه (تصمیم گیرنده تو این مسئله توسعه منابع انسانی رئیس جمهور هستش، که البته کمتر اتفاق میافته آزمون از نو برگزار بشه ولی قبلا برای بانک ملی اتفاق افتاده)

 18. mahtab می‌گه:

  سلام

  بچه ها مگه سوالات تخصصی “مدیریت و حسابداری و اقتصاد” مشترک نبودند؟!

 19. هانیه می‌گه:

  سخت بود خوووووووووووووووووووووووووووووووووو
  برادر شما فقط اصولو خوب زدی اقتصاد و مدیریتو و… تخصصی رو چیکار کردی زبان و سیاسی رو چیکار کردی اونو که شما گفتین همه خوب زدن

  • ایمان می‌گه:

   نه خواهر من ، بقیه رو هم تا حدودی زدم مثل بانکداری که ۷ تا زدم اقتصاد هم ۴ تا ریاضی هم ۶ تا مدیریت هم ۵ تا . عمومیا هم مطمئن هستم که همشون رو حداقل بین ۶ تا ۹ تا درست زدم . البته اصلا بحث اینکه بخوام از خودم تعریف کنم نیست ولی شخصا برای من تقریبا سوالات متوسط بود {ولی خداییش اقتصادش سخت بود} … باز هم اگر نظری داری خوشحال میشم …

   • baran می‌گه:

    شما کدوم شهر را شرکت کردی؟ اونجا چند نفر می گیرن؟

   • هانیه می‌گه:

    برادر گرامی خوبه که همه رو اینجوری زدی که میگی راحت بود!!!عجبا!!!!
    منم مث شمام من اقتصاد رو ۳تا زدم واقعا اقتصاد سخت بود اصولو ۱۰تا رو فک کنم درست زدم ریاضی رو ۵ تا زدم مدیریت رو۵تا زدم بانکداری رو۱۱ ۱۲ تاعمومی هم در حد متوسط بود هر درسی رو احتمالا ۸ ۹تا درست زدم البته بجز مبانیوسیاسی و همچنین هوش.هوشو مث خیلیا وقت کم اوردم و فک کنم هوش واستعداد شغلی که ۱۵تا سوال بود جمعا اگه اشتباه نکنم ۴ ۵تا بیشتر نزدم به بقیه نرسیدم.پس با این درصدهایی که گفتی باید بگی سخت بود چون امتحان های اسون اگه بیش از هفتاد تا ۸۰ بزنی میشه راحت !!!اوکی

    • baran می‌گه:

     هانیه جان شما از کدوم شهر آزمون دادی؟ شهر شما چند نفر میگیرن؟!

    • ایمان می‌گه:

     سلام خواهر من ، بله حق با شماست هانیه خانوم ولی من به نسبت تعداد سوال هایی که درست زدم و با توجه به اینکه چیزی نخونده بودم به نظرم خیلی سخت نیومد و با شرایطی که من داشتم انتظار اینکه ۷۰ درصد به بالا بزنم رو نداشتم ولی بعد از آزمون به خودم می گفتم ای کاش حداقل یک یه ماهی رو می خوندم اونجوری احتمال قبولی خیلی زیاد بود … من مشهد شرکت کردم .

    • هانیه می‌گه:

     باران من یکی از شهرهای فارسم که یکی میخاد شانس نداریم که!!!!بردار زیاد ناراحت نباش من که دوماهه بکوب خوندم اوضاع ماشده اینجوری!!!!چیز زیادی از دست ندادی!!!ولی خداییش سخت بود کسی با قطعیت میتونه بگه ۶۰ درصد زده؟

     • ایمان می‌گه:

      بله کمی سخت بود … ان شاالله و به احتمال زیاد آزمون بعدی قبول میشی . منتظر استخدامی اداره … باش که وقتی بیاد نونمون تو روغنه !

     • ایمان می‌گه:

      راستی هانیه خانوم اگه امکانش هست میشه بپرسم منابعی که مطالعه کردی چی بوده؟

     • هانیه می‌گه:

      اقا ایمان در مورد عمومی من کتاب عمومیه کاردانی به کارشناسی مدرسان شریفو میخونم واقعا کتاب کاملیه که توش شامل زبان ادبیات و معارف و اندیشه توش هس!!!در مورد درسهای تخصصی همون درسایی و جزواتی که تو دانشگاه خوندم و همچنین کتابهای خودشو مثلا حسابرسی کتاب ۱۰۱ سازمان حسابرسی و حسابداری رو هم میانه و اصول نوروش رو میخونم در مورد صنعتی اسکندری خیلی خوبه!!!!
      امار مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی رو بگیر که هم حجمش کمه و هم مفیده!!!امیدوارم کمکتون کرده باشم.راستی منظورتو نفهمیدم؟؟؟منظورت کدوم اداره هست میشه بگین؟

  • ایمان می‌گه:

   سلام هانیه خانوم ، خیلی ممنونم از راهنمایی بسیار خوبی که کردی . به نظرم منابعت عالی هستن . اتفاقا یکی از دوستام هم کتابای کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف رو پیشنهاد داده بود که با توصیه شما دیگه مطمئن تر شدم .
   و اما اون اداره که اسمش رو نگفتم [ به خاطر اینه که مطمئن نیستم استخدامی بزنه ] اداره دیوان محاسبات هست که دو تا از دوستام که ارشد دارن و اونجا الان تقریباً دو ساله استخدام شدن گفتن احتمالا امسال اسنخدامی بزنه [ و همین جا هم پیشنهاد می کنم ۱ – درس حسابداری دولتی ، ۲ – قانون دیوان محاسبات کشور و ۳ – قانون محاسبات عمومی هم مطالعه کنی بد نیست ] و با فرض افزایش ۲۵% حقوق اگه اشتباه نکنم خالص بین ۱۲۵۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰۰ تومن و ناخالص ۱۵۰۰۰۰۰ به بالا حقوق این اداره هست که بعد از بانک فکر کنم بهترین جاست . من که خیلی وقته رو این اداره تمرکز کردم و خیلی ها براش دندون تیز کردن !!! بازم اگه پیشنهادی داری در خدمتم .

   • لیلا می‌گه:

    سلام آقا ایمان.منم مشهد شرکت کردم.اینجور که معلومه شما آزمونو خوب دادین.من تخصصی رو زیاد خوب نزدم به نظرم خیلی سخت بود مخصوصا اقتصاد با اینکه رو این درس خیلی وقت گذاشته بودم ولی ۴ تا بیشتر نتونستم بزنم.عمومی رو هم بد نزدم فقط برا هوش وقت کم آوردم.

   • هانیه می‌گه:

    اقا ایمان ممنون از راهنماییتون ایشالله که موفق میشی برادر و جفتمون همکار میشم .چشم حتما مطالعه میکنم بازم ممنون.راستی در مورد استخدامی ها سعی کنید دو سه تا کتاب استخدامی با نویسنده متفاوت تست بزنید چون در مورد سوالای سیاسی و مبانی و همچنین کامپیوتر شما رو مسلط میکنه.باتشکر

  • ایمان می‌گه:

   سلام لیلا خانوم . به نظر خودم خدا رو شکر آزمون بد نبود . اما بعد از بررسی دو سه تا کتاب اقتصاد خرد ، دیدم سوالاتشون دقیقا همون سوالات بانک بود که اگه هر کی اونو خونده بود راحت میتونست همشو بزنه و خوب که دقت کردم دیدم اصلا هم سخت نبودن و فقط چند تا نکته ساده داشتن و در واقع منابع ما مشکل داشته . همین !!!

 20. ایمان می‌گه:

  با سلام خدمت همه دوستان . من نازه ترم قبل فارغ التحصیل شدم با وجود این که هیچی نخونده بودم و حتی اصول یک رو هم فراموش کردم بازم ۸ تا از سوالات حسابداری {بدلیل آسون بودن} زدم بقیه هم بد نبود . عمومی ها هم به نظرم آسون بود فکر کنم کامپیوتر ۹۰ درصد زدم ولی در کل آسون بودا … نمیدونم جرا دوستان میگن سخت بود !!!

 21. مهسا می‌گه:

  بچه ها اون سوالای مکاتب فمینیسم و فاشیست و ایدیولوژی رو چی زدین؟ ۴ یا ۵ تا ازاین مدلا بود؟

  • حسین می‌گه:

   مهسا خانوم منم مث شما یکی رو زدم فاشیسم و یکی فمنیسم یکی هم دموکراسی فک کنم یکی هم جوابش بود جهان بینی
   کسی نمیدونه جمعا سوال هوش و استعداد تحصیلی چندتا بود؟؟؟؟

 22. مهناز می‌گه:

  من کارشناسی حسابداریم؛کتابای استخدامی رو فول فول خونده بودم؛اما سوالات رو توعمرم نه جایی دیده بودم نه شنیده بودم خفن سخت بود

 23. حامد می‌گه:

  گفته بودم

 24. moslem می‌گه:

  سلام مدیرخبرداری کی نتایج میاند

 25. محمدم می‌گه:

  من پدرم در اومد سولات خیلی سخت بودددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

 26. لیلا می‌گه:

  سلام به نظر منم سوالات خیلی سخت بود مخصوصا سوالات تخصصی.من برای سوالات عمومی وقت کم آوردم و بعضی از سوالات هوش نتونستم حل کنم شما هم از نظر زمان وقت کم آوردین؟

  • حسین می‌گه:

   منم کم اوردم لیلا خانوم به دو سه سوال اول هوش رسیدم وقت تموم شد بقیه رو شانسی زدم چون عمومی نمره منفی نداشت!!این راسته که بچه ها میگن هوش ضریب ۳ داشت نمیدونم بچه ها این ضریبها رو از کجا اوردن؟؟؟؟تعدادسوال هوش چندتا بود؟؟؟؟

   • لیلا می‌گه:

    بله سوالات هوش و کامپیوتر ضریب ۳ بودن و بقیه ضریب ۲ و سوالات روانشناختی هم ضریب صفر داشتن.روی دفترچه ی سوالات ضرایب دروس عمومی رو نوشته بودن.برای همه آرزوی موفقیت میکنم همین طور برای شما.

 27. نسرین می‌گه:

  سخت بود اقا چطور میگین راحت بود تا حالا ازمونی به این سختی نداده بودم من رشته حسابدری بود تخصصی حسابداری رو ۱۰۰میزنم ولی اقتصاد که همیشه خوب میزدم پدرم در اومد و فقط ۳ ۴ تا زدم در مورد تئوری که دوماه خونده بودم اصلا سوالاش یه جور دیگه بود ولی بانکداری رو که اصلا نخونده بودم باز خوب زدم چرا اینقد سخت بود نمیدونم در مورد عمومی ها هم به نسبت سخت بود حتی معارفش.کامپیوترش که ۶ ۷ سوال اخرش تخصصی داده بودن در مورد سیاسی هم در مورد مکاتب داده بودن که تا بحال ندیده بودم و متاسفانه به هوشم که نرسیدم زبان هم در حد تیم ملی بود وسخت من موندم کدومش راحت بود من سه ماه بکوب خوندم این شد اوضاع ما نمیخوندم سنگین تر بودم.
  از دوستان از تعداد سوال هر درس خبر داره بهم بگه هم تخصصی و عمومی که هر درس چندتا سوال بود من یادم رفتم بهم کمک کنید لطفا باتشکر

  • asal می‌گه:

   سلام
   عمومی که تا سوال ۱۰۴ بود ۴۵ تا روانشناختی داشت جمعا ۱۵۰ سوال
   تخصصی هم که ۵۰تا بود
   کامپیوتر وهوش ضریب ۳ بقیه ضریب ۲ وروانشناختی هم که صفر

   • حسین می‌گه:

    عسل خانوم ضریب ها رو از کجا اوردین؟؟؟؟؟؟؟
    ضریبو نداده بودن که معمولا تو استخدامی ها فقط معارف ضریب ۳ داره نه هوش!!!!
    من به هوش نرسیدم یعنی رو زبان تمرکز کردم اگه میدونستم هوش ضریب ۳ داره میرفتم هوشو میزدم خوووووووو!!!!
    یه سوال دیگه تمام دروس عمومی ۱۵ تایی سوال بود؟؟؟؟؟؟؟یعنی هوش و استعداد تحصیلی۱۵تا جمعا میشد؟؟؟؟؟
    در مورد تخصصی حسابداری فک کنم اقتصاد۱۰تا حسابداری عمومی۱۰تا تئوری۱۰تا و بانکداری۲۰ بود درسته؟؟؟؟؟؟؟؟/

   • سامان می‌گه:

    سولات عمومی ۶۰تا بودن

    • سامان می‌گه:

     اشتب شد تخصصیا ۶۰تابودن

     • حسین می‌گه:

      اقا سامان بعد چطوره که تو کارت ورود به جلسه نوشته بودن تعداد تخصصی ۷۰تا!!!!!
      اره امار و ریاضی ۱۰تا بود که جا انداختم شد ۶۰تا؟؟
      بعد راسته هوش و کامپیوترضریب۳داشت؟؟؟؟
      از کجا اومد من چرا ندیدم؟؟؟؟؟
      عجب اشتباه بزرکی کردم ضریب ۳ رو از دست دادم
      وای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
      سوال هوش و استعداد تحصیلی جمعا چندتا بود؟؟؟؟

 28. baran می‌گه:

  salam. be nazere man soalat vaghean sakht bod.aksaran ham hamino migan.man reshteye hesabdariam az soalate takhasosi be gheir az hesabdiri hichi nazadam!omomiash ham kheili sakht bod. soalaye omomish aslan az on soalai ke to ketabaye estekhdami khondam nabod.lotfan age kasi soala ro dare baraye man befreste.

 29. علیرضا می‌گه:

  با سلام. آزمون بانک مسکن بیشتر شبیه به آزمون کارشناسی ارشد و دکترای رشته ریاضی محض بود تا آزمون استخدامی.افراد هم که از قبل انتخاب شدن. نتایج فرمالیته کی اعلام میشه؟ بات شکر

 30. سوران می‌گه:

  مدیر جان بانک مسکن تو ساله ۹۱ آزمون برگزار کرده بود؟

 31. سامان می‌گه:

  سلام
  آقای مدیر نتیجه ها کی اعلام میشه؟

 32. امین می‌گه:

  سلام
  من تابه حال اینطور سوالهای ندیده بودم واقعا سخت بود هرکس سوالها رو داشت برای من هم بفرسته با تشکر

  • علی می‌گه:

   سلام خدمت همه سوالها که خیلی آسون بود .ولی تجربه به من ثابت کردهخ اگه یه امتحان استخدامی سوالاش آسون بود اونا از قبل نفراتشونو انتخاب کردن اما فقط یه امتحان میگیرن که بگن ما امتحان گرفتیمو و اینا قبول شدن!!!!!
   آخه وقتی یه شهری فقط ۱ نفر و یا ۵ و ۶ نفر می خواد خوب معلومه که افرادش از قبل انتخاب شدن ( پسر عموی مدیر عامل فلان جا و بچه رئیس شعبه فلان شهر و .. ) نمونه بارزش همین امتحان مخابرات بود که اگه کسی کارمند پیمانی خابرات بود و یا از بستگان درجه یک اون فرد تو مخابرات بود ضریب امتحان اون ۶ بود . ضریب ۶ یعنی این که اگه من از ۲۰۰ تا تست ۱۹۹ تاشو درست بزنم ولی اون بابا ۳۴ تا ۲۰۴ = ۳۴*۶ پس اونو انتخاب کردن نه منو.

 33. سلامی می‌گه:

  وای خیلی سخت بودددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

 34. مهرنوش می‌گه:

  سلام دوستان . آزمون رو چطور دادین؟ من فکر میکنم خوب دادم .دوستای تهرانی که این آزمون رو دادن راضین ؟ جواب بدین سر هم ببینیم تخمینی قبول میشیم یا نه ؟ کسی میدونه جوابا کی میاد؟ تا کی باید منتظر باشیم؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها