crm didar

درخواست جذب ۱۰۰۰ محیط‌بان در سال آینده

 

درخواست جذب ۱۰۰۰ محیط‌بان در سال آینده

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از درخواست جذب هزار محیط‌بان به دولت خبر داد.
سرهنگ جمشید محبت‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به همایش نشست تخصصی یک روزه فرمانده یگان‌های حفاظت محیط‌زیست استان‌ها گفت: کمبود نیروی انسانی در این جلسه مطرح شد که رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست اعلام کرد؛ درخواست جذب هزار محیط‌بان برای سال آینده به دولت ارائه شده است و در صورت تصویب در سال آینده هزار محیط‌بان دیگر به تعداد محیط‌بانان که اکنون سه هزار نفر هستند، افزوده خواهد شد.
فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اگرچه تاکید ما بر کمبود نیرو در حوزه محیط‌بانی است، اما دو رویکرد را در دستور کار داریم تا بتوانیم این کمبود را جبران کنیم و براین باور هستیم که بدون مشارکت همه مردم ایران در سنین مختلف نمی‌توانیم از محیط‌زیست‌مان حفاظت کنیم. وضعیت زیست‌محیطی ایران به نحوی نیست که با سه هزار یا پنج‌هزار نفر بتوانیم از آن حفاظت کنیم و نیازمند این هستیم که همه مردم در این زمینه به عنوان یک محیط‌بان عمل کنند.
فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه یکی از پتانسیل‌های ما در این رویکرد اجتماعی آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و انجیوها هستند، خاطرنشان کرد: همه مردم ایران دغدغه محیط‌زیست را دارند از همین‌رو معاونت آموزشی با استفاده از محیط‌بانان در تلاش است تا یک رویکرد اجتماعی را آغاز کند تا بتواند در آینده با مشارکت همه مردم وضعیت محیط‌زیست را به سامان کند به ویژه که ما در بسیاری از بخش‌های محیط‌زیست وضعیت مناسبی نداریم، و در حوزه آب نیز با ورشستگی آب روبرو هستیم.
سرهنگ محبت‌خانی تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده بتوانیم از ابزارهای نوین استفاده بهتر و بیشتری داشته باشیم و اگرچه درخواست هزار نیرو داشتیم، اما خرید ابزارهای نوین مانند دوربین روی پیراهن محیط‌بانان، کواد کوپتر، دوربین‌های آن‌لاین و آف‌لاین در دستور کار است که اگر بودجه آن محقق شود، با استفاده از این امکانات و نیروهای موجود کارایی ما بسیار زیاد خواهد شد. ضمن افزایش نیروها سعی در به روز کردن تجهیزات نیز داریم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مردم نیز برای حفظ محیط‌زیست نیز استفاده کنیم.
او تصریح کرد: ما امانتدار نسل آینده هستیم و آنها فردا کار امروز ما را قضاوت می‌کنند، بنابراین اگر نسل آینده برای ما مهم است باید با حفظ محیط‌زیست آنها را در حالت بحرانی قرار ندهیم، بنابراین در این زمینه نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و مردم هستیم.
او ادامه داد: همچنین جذب ۲۰۰ کارشناس در حوزه معاونت انسانی نهایی شده است و در روزهای آینده اقدامات لازم برای جذب این افراد آغاز می‌شود.
فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به شکار بی‌رویه پرندگان در فریدون‌کنار گفت: این یک اتفاق تلخ چند ده ساله است و آنچه که ما امروز شاهد آن هستیم به دلیل قصوراتی است که در بیست سال گذشته صورت گرفته است. متاسفانه عده‌ای از مردم در این مناطق معیشت‌شان از طریق این صید‌های غیرمجاز صورت می‌گیرد و از آنجا که در این سال‌ها هیچ تصمیمی برای تغییر شغل این افراد نشده است آنها همچنان به این کار ادامه می‌دهند.
سرهنگ محبت‌خانی ادامه داد: از سوی دیگر عده‌ای نیز از طریق شکار این پرندگان تجارت پرسودی برای خود راه‌اندازی کرده‌اند و هدف ما در فریدون‌کنار این افراد هستند که با استخدام نیروهایی در این منطقه به صورت غیرقانونی و وحشیانه اقدام به صید پرندگان مهاجر می‌کنند.
سرهنگ محبت‌خانی با اشاره به مصوبه شورای تامین استان در زمینه شکار پرندگان مهاجر گفت: تا پایان هفته براساس این مصوبه از اقدامات و طرق مختلف با این افراد متخلف برخورد خواهیم کرد و امیدواریم بدون اقدام فیزیکی و برخورد سلبی، این افراد از شکار دست برداشته و محل را ترک کنند، اما در صورتی که این اقدام موثر واقع نشد و تخلفات همچنان ادامه داشته باشد از طریق دستگاه قضا و نیروی انتظامی وارد خواهیم شد و این افراد دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده خواهند شد.
او با بیان اینکه این افراد روزانه ۱۰ تا ۲۰ میلیون‌ تومان از طریق شکار این پرندگان به دست می‌آورند، خاطرنشان کرد: سرشاخه‌های این صید‌های غیرقانونی که افراد معدودی هستند، شناسایی شده‌‌اند و برای آنها ابلاغیه ارسال کرده‌ایم و در حال تلاش هستیم که بدون برخورد فیزیکی آنها از این اقدام دست بردارند تا بیش از این حیثیت کشور را برباد ندهند.
فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: توقف شکار بی‌رویه پرندگان مهاجر به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است و همه مردم خواستار این هستند که با این افراد متخلف برخورد شود و بی‌شک این اتفاق نیز خواهد افتاد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها