crm didar

خبر خوش برای داوطلبان آزمون‌های استخدامی

خبر خوش برای داوطلبان آزمون‌های استخدامی

خبر خوش برای داوطلبان آزمون‌های استخدامی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بند هفت دفترچه آگهی استخدام مصوب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، اعطای امتیاز ویژه به کارکنان غیر رسمی شاغل در دستگاه‌ها را خلاف قانون دانست.
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، در بند هفتم دفترچه آگهی استخدام مصوب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور آمده است: کارکنان غیر رسمی بومی شاغل در دستگاه‌های ذیربط به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه، از دو درصد و حداکثر ۲۰ درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.
این بند از دفترچه آگهی استخدام مورد اعتراض یکی از داوطلبان آزمون استخدامی استانداری زنجان قرار گرفته و شاکی با ارائه دادخواستی به دیوان عدالت اداری اعلام کرده است: این بند یک تبعیض ناروا و ظالمانه و بر خلاف بند ۹ اصل سوم قانونی اساسی و ظلم به اقشار مظلوم جامعه است. این بند باعث شده به افراد خاص، هم در امتحان عمومی و هم مصاحبه، نمره اضافه داده شود و حق بقیه افراد جامعه ضایع و از این بین می‌رود.
شاکی در ادامه شکایت خود آورده است: از دیوان عدالت اداری تقاضا دارم بر اساس عدالت و قانون، این بند از آگهی استخدام‌های دولتی باطل و حذف و آزمون‌های عادلانه در جامعه حاکم شود. طبق ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، بکارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور رسمی نشر آگهی می‌شود و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکان‌پذیر است.
در پاسخ به شکایت مذکور، رئیس امور حقوقی و قوانین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور اعلام کرده است: شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در جلسه مورخ ۲۷ دی سال ۸۹ تصویب کرد تا به منظور فراهم کردن زمینه لازم برای بهره‌مندی از تجربیات و مهارت‌های مکتسبه کارکنان قراردادی که در دستگاه‌های اجرایی تجربیات مفید کسب کرده‌اند، به امتیاز مکتسبه آنان به ازای هر سال تجربه مربوط و مشابه در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، دو درصد و حداکثر تا ۲۰ درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه اضافه شود.
در ادامه دفاعیات معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور آمده است: از آن جا که قید بند فوق در آگهی‌های استخدامی به استناد نامه مورخ ۱۲ دی سال ۸۹ امور دبیرخانه شوراهاست لذا چنانچه موضوع فوق مورد اعتراض دستگاه‌های نظارتی نیز قرار دارد، لازم است مراتب به امور مذکور منعکس تا در خصوص لغو یا استمرار تسهیلات مذکور برای شاغلین قراردادی در دستگاه‌های اجرایی تصمیم‌گیری شود.
در نهایت، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، ۱۵ فروردین امسال با حضور رئیس دیوان عدالت اداری تشکیل جلسه داد و اعلام کرد که بند هفت تذکرات آگهی استخدام مصوب ۲ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور مبنی بر اعطای امتیاز به کارکنان غیر رسمی شاغل در دستگا‌ه‌های ذیربط، مغایر اصل برابری فرصت‌ها، مصرح در ماده ۴۱ قانون مدیریت خدمات کشوری است، بنابراین به استناد بند یک ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۹۲، ابطال می‌شود.

دیدگاه ها (۹)

 1. مهرداد می‌گه:

  در آزمون های استخدامی نفت هم باید این امتیازات حذف شود.

 2. مهرداد می‌گه:

  فرزندان کارکنان نفت : ۲۰ درصد
  فارغ التحصیلان دانشگاه نفت : ۱۵ درصد
  سابقه کاری در نفت : ۱۰ درصد
  اینها تبعیض نیست. در آزمون های استخدامی نفت هم باید این امتیازات حذف شود.

 3. حمید می‌گه:

  یعنی یکی که ده ساله با مدرک شریف قراردادی داره کار میکنه قرار دادی بمونه و یکی دیگه که هنوز مهر مدرکش خشک نشده بیاد رسمی کار کنه از همون اول؟اسمش هم گذاشتید عدالت و خبر خوش؟زمان ما استخدام رسمی نبود یعنی تا آخر باید قرار دادی بمونیم؟

 4. Solo می‌گه:

  عزیزان داوطلب آزمون استخدامی نفت که توانایی اش را دارند لطفا از اعطای ۱۵% امتیاز به فرزندان بازنشسته که خود بی عدالتی استخدامی محسوب میشود به دیوان عدالت اداری شکایت کنند.

  • صابر می‌گه:

   دوست عزیز سهمیه فرزندان کارکنان در تمام ارگانها هست. چرا فرزندان کارکنان سازمان سنجش و وزارت علوم سهمیه دانشگاههای دولتی دارن؟
   حتی فرزندان کارکنان ارتش ، نیرو انتظامی و تمامی ارگانها از سهمیه فرزندان کارکنان استفاده میکنن.
   مگه دانشگاههای ما دولتی نیستن؟
   چرا تهرانیها در دانشگاههای دولتی استان تهران سهمیه دارن و جنوبیها ندارن.
   اگر عدالت میخوای باید برای همه و همه جا بخوای

 5. فافا می‌گه:

  ادمین تورو خدا جواب بده.من نمره ام از همکارم بیشتر بود حتی تک تک درصدای دروسم هم از اون بیشتر بود اما چون ایشون شامل بند قراردادی میشدن و من نمیشدم ایشون قبول شدن الان با توجه به این رای نتایج تغییری میکنه؟خیلیا میگن عطف به ماسبق نمیشه ولی این رای در شکایت به همین ازمون بوده و اگه تاثیری رو این ازمون نداشته باشه پس دیگه فلسفه وجودی شکایت به دیوان عدالت از بین میره.شما اطلاعی از شرکت کننده ای که شکایت کرده ندارید؟تورو خدا خیلی مهمه برام

 6. زهرا می‌گه:

  من و اینهمه خوشبختی محاله!!!!!!!!!یکی شکایت بنویسه به دیزان عدالت اداری واسه شرایط سنی!! 🙁

 7. تمومم می‌گه:

  خوشا به حال جوانان بیکار بند هفت برداشته شد دیگه چی میخاین

 8. سمیه می‌گه:

  سلام من ترم اخرارشد رشته زیستم تواموزشو پرورش رشته زیست نمیخوان؟نیروش کمه

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها