crm didar

جزئیات استخدام هیئت علمی در وزارت بهداشت

هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت ششمین فراخوان جذب و استخدام هیئت علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاههای علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته را منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و متقاضیان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت در این فرآیند ثبت نام کند. مهلت ثبت نام از تاریخ ۱۵ مهر ۹۰ به مدت ۱۵ روز است.
شرایط عمومی متقاضیان شامل اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی، تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی، داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم سوء پیشینه کیفری و جزایی، عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا پایان دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان) و تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیئت های اجرایی جذب دانشگاهها و هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیئت علمی دانشگاهها دارای اولویت هستند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه کنند. در هر دانشگاه یا دانشکده در شرایط مساوی، اولویت استخدام با متقاضیان بومی است.
مشمولین قانون استخدام کشوری نیز در صورت تمایل به عضویت در هیئت علمی دانشگاهها می توانند با داشتن شرایط لازم در فراخوان شرکت کنند و برای شرکت در فراخوان سایر دانشگاهها باید موافقت دانشگاه مبدا را ارائه کنند، این دسته از متقاضیان نیز مانند سایر افراد جدید الورود به صورت پیمانی جذب خواهند شد.
شرط حداقل ۳ سال سابقه تدریس برای دارندگان کارشناسی ارشد
دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا سطح ۳ حوزوی تنها در صورت دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه تدریس می توانند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور و منحصرا در مراکز و رشته هایی که تعیین شده شرکت کنند.
متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت کنند.
حداکثر سن برای داوطلبین استخدام پیمانی و رسمی دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری
متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی باید شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند که از آن جمه دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی یا گواهی فراغت از تحصیل در مقطع ، دکترای علوم پایه پزشکی (Ph.D) و کارشناسی ارشد منحصرا در رشته ها و مراکزی که اعلام شده است.
حداکثر سن برای داوطلبین استخدام پیمانی و رسمی که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند ۳۵ سال و برای دارندگان مدارک دکتری (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۴۵ سال است.
شرکت افراد مشغول به تحصیل در آزمون فراخوان ممنوع است
شرکت افراد مشغول به تحصیل در آزمون فراخوان ممنوع است و این دسته از افراد می توانند پس از پایان فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی در فراخوان های آتی شرکت کنند.
شرکت متعهدین خدمت پس از گذراندن یکسال از خدمات بلامانع است
شرکت متعهدین خدمت بصورت آموزشی، پژوهشی به دانشگاهها پس از گذراندن یکسال از خدمات، در آزمون فراخوان همان دانشگاه بلامانع است. شرکت در فراخوان سایر دانشگاهها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت موسسه مبداء ممکن خواهد بود. شرکت در فراخوان استخدامی مشمولین قانون نحوه تامین هیئت علمی بعد از گذشت دوره ضرورت میسر است.
متعهدین خدمات درمانی دارای دانشنامه تخصصی پس از یکسال از انجام تعهدات در قالب درمانی تنها در صورت تائید کمیسیون مشترک سلامت و آموزش مبنی بر انجام مابقی تعهدات به صورت هیئت علمی می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت کنند. دارندگان مدرک قبولی بورد فوق تخصصی تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد خود شرکت کنند.
شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز است
شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز خواهد بود، لیکن داوطلب فقط می تواند یکی از دانشگاهها را دانشگاه مادر تهران، شهیدبهشتی، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، کرمان و اهواز انتخاب کند. در صورت انتخاب دو دانشگاه اولویت با انتخاب اول خواهد بود.
استخدام اعضای هیئت علمی در مرتبه استادیار و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت است
استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاهها منوط به داشتن ردیف و مجوزهای استخدامی توسط دانشگاههای ذیربط خواهد بود که این موضوع باید در هیئت امنای دانشگاه مربوطه تایید و تصویب شده باشد .
استخدام اعضای هیئت علمی در مرتبه استادیار و بالاتر به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت است.
داوطلبان می توانند پس از پر کردن فرم اینترنتی مربوطه و اسکن مدارک خواسته شده، فرمهای ۱۶ گانه را دریافت کرده و پس از تکمیل آنها به دبیرخانه هیئت اجرایی جذب دانشگاه یا دانشگاههای مربوطه تحویل و یا از طریق پست ارسال کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها