crm didar

جذب سرباز هیات علمی از میان پیام آوران بهداشتی استعداد درخشان

جذب سرباز هیات علمی از میان پیام آوران بهداشتی استعداد درخشان

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

معاون آموزشی وزارت بهداشت از جذب سرباز هیات علمی خبر داد و گفت: درصدی از پیام آوران بهداشتی که استعداد درخشان نیز هستند به صورت سرباز هیات علمی جذب می‌شوند

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای ارتقای نخبگان و استعدادهای درخشان علوم پزشکی کشور گفت: با آغاز برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی موضوع ارتقای استعدادهای درخشان از مواردی بود که در این برنامه ها بدان توجه شد.

دکتر لاریجانی پاسخگویی به نیازهای نظام سلامت را از رسالت های اصلی حوزه آموزش علوم پزشکی برشمرد و اظهار داشت: باتوجه به نیازهای روبه تغییر سلامت کشور ضروری است تا در حوزه های مدیریت و همچنین ارائه خدمات نیروهایی جذب شوند که بتوانند زمینه های ایجاد تحول در نظام سلامت را ایجاد کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از استعدادهای درخشان و نخبگان به عنوان سرمایه های ارزشمند نظام سلامت یاد کرد و افزود: این سرمایه ها با ورود در عرصه های مختلف نظام سلامت می توانند منشاء تحولات چشمگیر و ارتقای حوزه های مختلف سلامت کشور باشند.

وی بهره برداری از ظرفیت نخبگان را مستلزم رصد و شناسایی این افراد و همچنین برنامه ریزی برای ارتقای توانمندی، مهارت و دانش این افراد در ابعاد مختلف، از جمله مهارت های آموزشی، پژوهشی و مدیریتی ذکر کرد و گفت: در این بین پیام آوران بهداشتی از جمله نیروهایی هستند که در بدنه نظام سلامت ارائه بخشی از خدمات سلامت به جامعه را بر عهده دارند.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: برخی از پیام آوران بهداشتی جزو استعدادهای درخشان علوم پزشکی کشور هستند و باتوجه به تجربه ای که در مدت ارائه خدمات به عنوان پیام آور کسب کرده اند، می بایست برنامه ریزی شود تا از تجربه و استعداد ایشان در نظام ارائه خدمات استفاده گسترده تری شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برهمین اساس پیشنهادی مبنی بر جذب درصدی از پیام آوران بهداشتی، که استعداد درخشان هستند، به وزیر بهداشت ارائه شد و مورد موافقت قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بر همین اساس طی نامه ای به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد که افراد واجد شرایط در دانشگاهها شناسایی و در کمیسیون ویژه استعداد درخشان دانشگاه بررسی شوند. منتخبین کمیسیون ویژه استعدادهای درخشان دانشگاه ها به همراه رزومه کامل به معاونت آموزشی وزارت بهداشت معرفی می شوند و پس از بررسی های بیشتر و طی مراحل قانونی، به معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوع معرفی خواهند شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه افراد منتخب به صورت سرباز هیات علمی جذب می شوند، گفت: هدف این است که افراد با استعداد و تجربه بیشتر وارد نظام ارائه خدمات کشور شوند و در سطوح بالاتری در نظام سلامت از خدمات ایشان استفاده شود.

دانشجویان واجدالشرایط  که  متقاضی استفاده از این امتیاز هستند  جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان – دفتر استعداد درخشان دانشگاه

۲۲ *۰۲۳۳۳۴۴۱۰۲۱    داخلی ۲۱۴۹ تماس حاصل نمایند

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها