جدول حقوق مدیران و کارگران در سال 91

جدول حقوق مدیران و کارگران در سال 91Reviewed by MODIR on May 5Rating:

جدول حقوق مدیران و کارگران در سال 91


براساس مصوبه شورای‌عالی کار، هر مدیر مشمول قانون کار در سال 91 می‌تواند به میزان 2727900 تومان حقوق دریافت کند که با حداقل 389700تومانی کارگران، 2338200 تومان اختلاف دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از استفاده‌های جانبی مصوبه حداقل دستمزد سالیانه کارگران و مشمولان قانون کار که معمولا در یکی دو ماه پایانی هر سال ارائه می شود، تعیین حداکثر حقوق مدیران مشمول قانون کار و همچنین تعیین حداقل دستمزد سایر سطوح مزدی (آنهایی که حداقل حقوقی بیشتر از مصوبه سالیانه قانون کار دریافت می کنند)، است.

هرچند مدیران و مشمولان دریافت بالاترین حقوقها در بنگاه ها و واحدهای مختلف اقتصادی کشور، کمتر از 10 درصد کل مشمولان قانون کار را تشکیل می دهند اما فراهم بودن امکان دریافت تا 7 برابر حداقل دستمزد مصوب سالیانه کارگران، شکاف قابل توجهی را در این بخش به وجود آورده است.

براساس قوانین موجود هر مدیر می تواند در سال تا 7 برابر حداقل دستمزد یک کارگر را دریافت کند که طبق مصوبه 389700 تومانی سال جاری کارگران، این مبلغ در سالجاری برای مدیران 2 میلیون و 727 هزار و 900 تومان است.

البته درست است که طبق مصوبه شورای عالی کار برای سال 91 مدیران مشمول قانون کار می توانند مبلغ 2 میلیون و 700 هزار تومان را در بهترین وضعیت دریافت کنند، اما این مبالغ در بنگاه های مختلف تفاوت دارد و بر اساس وظایف مدیران، نوع کار تخصصی مدیر و همچنین توافق با مدیران ارشد بنگاهها می تواند به مراتب بیشتر و تا 2 برابر 2 میلیون و 700 هزار تومان نیز باشد.

به صورت کلی، برای سال جاری هر مدیر حداقل بگیر که البته در قانون حداکثر دریافتی ذکر شده است، از افزایش 415 هزار و 800 تومانی حقوق خود برخوردار خواهد شد.

مبلغ دریافتی مدیران در سال جاری نسبت به کارگران و سایر سطوح مزدی مشمول قانون کار، به میزان 2 میلیون و 338 هزار و 200 تومان اختلاف دارد و به عبارتی به نسبت حداقل دستمزد 389 هزار و 700 تومانی کارگران؛ هر مدیر بیش از 2 میلیون و 300 هزار تومان اضافه تر دریافت می کند.

مبلغ دریافتی مدیران مشمول قانون کار در سال گذشته 2 میلیون و 312 هزار و 100 تومان بوده است که به نسبت حداقل دستمزد 330 هزار و 300 تومانی کارگران؛ یک شکاف 1 میلیون و 981 هزار و 800 تومانی در مورد اختلاف حقوق کارگران و کارفرمایان وجود داشته است.

به صورت کلی میزان حداکثر دریافتی مدیران مشمول قانون کار در هر ماه از سال 85 تا 91 به میزان 160 درصد افزایش یافته است و از 1 میلیون و 50 هزار تومان به 2 میلیون و 727 هزار و 900 تومان رسید. همچنین افزایش 191هزار و 856 تومانی حقوق سال 85 مدیران به 415 هزار و 800 تومان در سال 91 بالغ شد.

اما در این مدت میزان حداقل دستمزد کارگران مشمول قانون کار به میزان 61 درصد افزایش یافته است و مبلغ آن نیز از 150 هزار تومان در سال 85 به 389 هزار و 700 تومان در سال 91 رسیده است. میزان رشد دریافتی سالیانه حداقل حقوق کارگران در سال 85 نیز 27 هزار و 408 تومان بود که در سال 91 به 59 هزار و 400 تومان رسید.

علی دهقان کیا در گفتگو با مهر با اعلام اینکه در سال جاری مدیران مشمول قانون کار شاغل در واحدهای مختلف اقتصادی و بنگاه ها می توانند تا 7 برابر حداقل دستمزد سال جاری کارگران دریافت کنند، سقف نهایی آن را 2 میلیون و 727 هزار و 900 تومان دانست.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، اظهار داشت: کمتر از 10 درصد و چیزی بین 5 تا 10 درصد از کل افراد مشمول قانون کار کشور در این ردیف دریافتی قرار می گیرند.

دهقان کیا فرمول محاسبه حقوق مدیران را مصوبه شورای عالی کار اعلام کرد و بیان داشت: هر ساله میزان دریافتی و رشد حداکثر دریافتی مدیران پس از تصویب میزان حداقل دستمزد سال آینده کارگران مشخص و قابل اعمال می شود.

جدول 7 ساله تغییرات حقوق کارگران و مدیران مشمول قانون کار

 

دیدگاه ها (23)

 1. سعیدمی‌گه:

  سلام
  اینجانب با مدرک لیسانس مکانیک و گواهینامه های مرتبط همچنین با 10 سال سابقه کار بر روی کشتی های خدماتی سازمان بنادر و همچنین با سمت مدیریت فنی شرکت تقاضامندم نسبت به دریافتی ماهیانه اینجانب مرا آگاه فرمائید تا جای هیچگونه گله و شکایت قانونی را نداشته و نسبت به ارزش حقوقی مدیریت فنی مطلع گردم
  با تشکر فراوان .

 2. مجتبیمی‌گه:

  پایه حقوق طبق اداره کار چقدره؟

 3. Najmaddinمی‌گه:

  من فوق دیپلم کامپیوتر دارم الان هم سرکارم پایه حقوقم چقد باید باشه؟؟؟

 4. سید محمدمی‌گه:

  اون ادعای 25 درصدی کارگری که همه جا رو پرکردن برای حداقل دستمزده اون که شاغل بوده که بیشتری از 18 درصد براش حقوق اضافه نشده به قول یک همکار کارمندم (من کارگرم) حقوق کارمندی زیاد نیست حقوق کارگریه که خیلی کمه با این شرایط اقتصادی …

 5. معینمی‌گه:

  آقا من لیسانس معماریم چند ماه سابقه کارگاه دارم و سه سالم دفتر فنی . پایه حقوقم چقدره واسه کار ؟ واسه آگهیها که میزنگم نمیدونم چقدر بگم حقوقه پیش
  نهادیمو

 6. سارامی‌گه:

  حقوق پایه شغل انبارداری چنده الان؟

 7. رضا سامیمی‌گه:

  من فقط به کسانی که خودشان چند میلیون حقوقشان است ولی حقوق ما کارگر ها رو فقط 400تومن اعلام میکنن خواهشمندم بگوید آیا واقعا به خدا ایمان دارن که گریه های ما و جدایی ما از همسرمان و معتاد شدن مارو به پای چی میبینن و سکوت می کنن . آیا تا به حال شرمنده شکم زن و بچه اشون شدن.

 8. سیسیلمی‌گه:

  من قراره تو یه شرکت استخدام بشم ولی چون تجربه اولمه و از قرارداد کار چیزی نمیدونم میترسم سرم کلاه بره اگه کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنه؟؟؟؟؟

 9. الههمی‌گه:

  سلام دوستان الان پایه حقوق مدیریت دفاتر خدمات الکترونیک شهر برای لیسانس عمران چنده؟

 10. حسینمی‌گه:

  سلام.می خواستم بدونم حقوق یک کارگر فوق دیبلم با یک کارگر دیبلم در قانون کار فرق داره

 11. زهرامی‌گه:

  سلام ، من فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی هستم و در یک شرکت خصوصی به تازگی مشغول به کار شدم که البته کارم ربطی به رشتم نداره ، بهم گفتن که حقوق و مزایات طبق وزارت کار حساب میشه و من هنوز بعد از 2 ماه حقوقی دریافت نکردم و حتی نمیدونم که پایه حقوقم چقدره ، میشه لطفا راهنمایی کنید که پایه حقوق دریافتی من چقدر باید باشه ؟

 12. amir m.Aمی‌گه:

  الان میزان حقوق یک منتاژ کار ام دی اف با حداقل 4 سال سابقه چنده؟

 13. soniaمی‌گه:

  من هم این فایل حقوقها رو میخوام

 14. هادي تقي زادهمی‌گه:

  سلام باتشكر از اطلاعات بسيار خوب شما.فقط لطفا اگه كسي فايل ميزان حقوق كارگر و فوق ديپلم و ليسانس عمران با سابقه و بدون سابقه و مفاد قراردادهاي قانون كار رو داره واسم به ايميل زير ارسال كنه ممنون.

 15. ملیکامی‌گه:

  با سلام
  خواستم سوال کنم که پایه حقوق را بر اساس چه محاسبه میکنید یک هزینه یک نفر در ماه 38900هزار تومان است آیا شما جای دیگری خرید میکنید ارزان است آدرس بدهید ما هم بریم
  یک مدیر که ماهیانه 2000000 میلیون دریافتتیش است ماه با 500 چه کار کنیم اجاره یا قسط یا خوردن چرا باید قانون کار مربوط به 1350 باشد شما حال در نطر بگیرید و محاسبه نمائید نه نه 50سال را باید چه کار کرد به نظر شما

 16. علیمی‌گه:

  به نظر شما درسته که آمدن برای هر مقطع تحصیلی 10 درصد حقوق مبنا را اضافه کردند پس از اگر کارگری یا کارمندی با مدرک مثلاً دیپلم یک کار تخصصی را انجام دهد کجای قانون کارگری دیده شده ، عدالت و انصاف کجا می رود بسیار از لیسانسه ها هستند که کار تخصصی انجام نمی دهند و فقط بخاطر یک برگ کاغذ 30 درصد به حقوقشان اضافه می شود بعد میگن چرا مملکت پیشرفت نمی کنه

 17. شایانمی‌گه:

  به نظر من از هر دو طرف مشکل وجود داره.الان تمام شرکت ها تحصیل کرده هارو با مبلغ وزارت کار و حتی پایین تر استخدام میکنن.پس نظارت کجا هست .کشور استرالیا رو در نظر بگیرید یک مهندس 5 هزار دلار و یک کارگر 3700 دلار میگیره و اختلاف فاحشی وجود نداره و مطمئن باشید از لحاظ مادی زندگی شما در هر دو صورت تامینه .البته هرکس به اندازه کاری که انجام میده پول میگیره .

 18. حسینمی‌گه:

  این حرفها یعنی چی؟مملکت اسلامیه و همه چی درسته.

 19. ندامی‌گه:

  چقدر برابری!!!!
  چقدر انصاف!!!!
  بیشترین کارها رو هم کارگرها انجام میدن اونوقت کمترین حقوقو میگیرن
  خدایا پس عدالت چی میشه!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • روشنکمی‌گه:

   ندا جان برداشت بد نکنی من هم خودم کارگرم البته دارم سرکارگرمیشم (ان شاءا…)من هم مثل تو فکر میکردم تصور من از کار فعالیت جسمی بود ولی یه کتابی خیلی اتفاقی به دستم رسید که دیدگاهم را به کلی عوض کرد وپیشرفتم را مدیون نویسندش هستم !
   کار ترکیبی از فعالیتی فکری وجسمی است که به اعتقاد نویسنده کتاب و حالا دیگه خودم هم ،قسمت فکری ارجح به جسمی است . مثال ساده اینه که دیگه دارن کارای ما کارگرا را میدن دست رباتها!(با کیفیت و دقت …) اما هنوز جایگزینی برا نیروی فکری پیدا نشده !! یادمون نره که فکر مساوی سواد نیست ! خیلی از ماها تو کار خودمون تخصصی داریم که دکترای این رشته ها هم نمی تونن به تخصص ما برسند ولی مشکل ما اینه که فکر میکنیم….ولش کن ! تجربه موفق خودم اینه که تو کارا یه ریزه کاریهایی اگه اضافه بشه ما جزء موفقترینها خواهیم شد !!

 20. علیمی‌گه:

  اکثر خصوصیها لیسانس با پایه استخدام میکن.در اصل باید پایه یه لیسانس مشمول مالیات بر حقوق بشه، ولی اگه شرکتش معتبره ارزششو داره آدم با پایه بره تا بعدا……….

 21. ناصرمی‌گه:

  دوستان الان یه لیسانس تو یه شرکت خصوصی پایه حقوقش باید چند باشه؟
  میتونه شرکت ادعا کنه ما پایه حقوق نداریم..

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی