جدول حقوق مدیران و کارگران در سال ۹۱

جدول حقوق مدیران و کارگران در سال ۹۱


براساس مصوبه شورای‌عالی کار، هر مدیر مشمول قانون کار در سال ۹۱ می‌تواند به میزان ۲۷۲۷۹۰۰ تومان حقوق دریافت کند که با حداقل ۳۸۹۷۰۰تومانی کارگران، ۲۳۳۸۲۰۰ تومان اختلاف دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از استفاده‌های جانبی مصوبه حداقل دستمزد سالیانه کارگران و مشمولان قانون کار که معمولا در یکی دو ماه پایانی هر سال ارائه می شود، تعیین حداکثر حقوق مدیران مشمول قانون کار و همچنین تعیین حداقل دستمزد سایر سطوح مزدی (آنهایی که حداقل حقوقی بیشتر از مصوبه سالیانه قانون کار دریافت می کنند)، است.

هرچند مدیران و مشمولان دریافت بالاترین حقوقها در بنگاه ها و واحدهای مختلف اقتصادی کشور، کمتر از ۱۰ درصد کل مشمولان قانون کار را تشکیل می دهند اما فراهم بودن امکان دریافت تا ۷ برابر حداقل دستمزد مصوب سالیانه کارگران، شکاف قابل توجهی را در این بخش به وجود آورده است.

براساس قوانین موجود هر مدیر می تواند در سال تا ۷ برابر حداقل دستمزد یک کارگر را دریافت کند که طبق مصوبه ۳۸۹۷۰۰ تومانی سال جاری کارگران، این مبلغ در سالجاری برای مدیران ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان است.

البته درست است که طبق مصوبه شورای عالی کار برای سال ۹۱ مدیران مشمول قانون کار می توانند مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را در بهترین وضعیت دریافت کنند، اما این مبالغ در بنگاه های مختلف تفاوت دارد و بر اساس وظایف مدیران، نوع کار تخصصی مدیر و همچنین توافق با مدیران ارشد بنگاهها می تواند به مراتب بیشتر و تا ۲ برابر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز باشد.

به صورت کلی، برای سال جاری هر مدیر حداقل بگیر که البته در قانون حداکثر دریافتی ذکر شده است، از افزایش ۴۱۵ هزار و ۸۰۰ تومانی حقوق خود برخوردار خواهد شد.

مبلغ دریافتی مدیران در سال جاری نسبت به کارگران و سایر سطوح مزدی مشمول قانون کار، به میزان ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان اختلاف دارد و به عبارتی به نسبت حداقل دستمزد ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومانی کارگران؛ هر مدیر بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اضافه تر دریافت می کند.

مبلغ دریافتی مدیران مشمول قانون کار در سال گذشته ۲ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است که به نسبت حداقل دستمزد ۳۳۰ هزار و ۳۰۰ تومانی کارگران؛ یک شکاف ۱ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۸۰۰ تومانی در مورد اختلاف حقوق کارگران و کارفرمایان وجود داشته است.

به صورت کلی میزان حداکثر دریافتی مدیران مشمول قانون کار در هر ماه از سال ۸۵ تا ۹۱ به میزان ۱۶۰ درصد افزایش یافته است و از ۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. همچنین افزایش ۱۹۱هزار و ۸۵۶ تومانی حقوق سال ۸۵ مدیران به ۴۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان در سال ۹۱ بالغ شد.

اما در این مدت میزان حداقل دستمزد کارگران مشمول قانون کار به میزان ۶۱ درصد افزایش یافته است و مبلغ آن نیز از ۱۵۰ هزار تومان در سال ۸۵ به ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان در سال ۹۱ رسیده است. میزان رشد دریافتی سالیانه حداقل حقوق کارگران در سال ۸۵ نیز ۲۷ هزار و ۴۰۸ تومان بود که در سال ۹۱ به ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

علی دهقان کیا در گفتگو با مهر با اعلام اینکه در سال جاری مدیران مشمول قانون کار شاغل در واحدهای مختلف اقتصادی و بنگاه ها می توانند تا ۷ برابر حداقل دستمزد سال جاری کارگران دریافت کنند، سقف نهایی آن را ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان دانست.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، اظهار داشت: کمتر از ۱۰ درصد و چیزی بین ۵ تا ۱۰ درصد از کل افراد مشمول قانون کار کشور در این ردیف دریافتی قرار می گیرند.

دهقان کیا فرمول محاسبه حقوق مدیران را مصوبه شورای عالی کار اعلام کرد و بیان داشت: هر ساله میزان دریافتی و رشد حداکثر دریافتی مدیران پس از تصویب میزان حداقل دستمزد سال آینده کارگران مشخص و قابل اعمال می شود.

جدول ۷ ساله تغییرات حقوق کارگران و مدیران مشمول قانون کار

 

دیدگاه ها (۲۳)

 1. سعید می‌گه:

  سلام
  اینجانب با مدرک لیسانس مکانیک و گواهینامه های مرتبط همچنین با ۱۰ سال سابقه کار بر روی کشتی های خدماتی سازمان بنادر و همچنین با سمت مدیریت فنی شرکت تقاضامندم نسبت به دریافتی ماهیانه اینجانب مرا آگاه فرمائید تا جای هیچگونه گله و شکایت قانونی را نداشته و نسبت به ارزش حقوقی مدیریت فنی مطلع گردم
  با تشکر فراوان .

 2. مجتبی می‌گه:

  پایه حقوق طبق اداره کار چقدره؟

 3. Najmaddin می‌گه:

  من فوق دیپلم کامپیوتر دارم الان هم سرکارم پایه حقوقم چقد باید باشه؟؟؟

 4. سید محمد می‌گه:

  اون ادعای ۲۵ درصدی کارگری که همه جا رو پرکردن برای حداقل دستمزده اون که شاغل بوده که بیشتری از ۱۸ درصد براش حقوق اضافه نشده به قول یک همکار کارمندم (من کارگرم) حقوق کارمندی زیاد نیست حقوق کارگریه که خیلی کمه با این شرایط اقتصادی …

 5. معین می‌گه:

  آقا من لیسانس معماریم چند ماه سابقه کارگاه دارم و سه سالم دفتر فنی . پایه حقوقم چقدره واسه کار ؟ واسه آگهیها که میزنگم نمیدونم چقدر بگم حقوقه پیش
  نهادیمو

 6. سارا می‌گه:

  حقوق پایه شغل انبارداری چنده الان؟

 7. رضا سامی می‌گه:

  من فقط به کسانی که خودشان چند میلیون حقوقشان است ولی حقوق ما کارگر ها رو فقط ۴۰۰تومن اعلام میکنن خواهشمندم بگوید آیا واقعا به خدا ایمان دارن که گریه های ما و جدایی ما از همسرمان و معتاد شدن مارو به پای چی میبینن و سکوت می کنن . آیا تا به حال شرمنده شکم زن و بچه اشون شدن.

 8. سیسیل می‌گه:

  من قراره تو یه شرکت استخدام بشم ولی چون تجربه اولمه و از قرارداد کار چیزی نمیدونم میترسم سرم کلاه بره اگه کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنه؟؟؟؟؟

 9. الهه می‌گه:

  سلام دوستان الان پایه حقوق مدیریت دفاتر خدمات الکترونیک شهر برای لیسانس عمران چنده؟

 10. حسین می‌گه:

  سلام.می خواستم بدونم حقوق یک کارگر فوق دیبلم با یک کارگر دیبلم در قانون کار فرق داره

 11. زهرا می‌گه:

  سلام ، من فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی هستم و در یک شرکت خصوصی به تازگی مشغول به کار شدم که البته کارم ربطی به رشتم نداره ، بهم گفتن که حقوق و مزایات طبق وزارت کار حساب میشه و من هنوز بعد از ۲ ماه حقوقی دریافت نکردم و حتی نمیدونم که پایه حقوقم چقدره ، میشه لطفا راهنمایی کنید که پایه حقوق دریافتی من چقدر باید باشه ؟

 12. amir m.A می‌گه:

  الان میزان حقوق یک منتاژ کار ام دی اف با حداقل ۴ سال سابقه چنده؟

 13. sonia می‌گه:

  من هم این فایل حقوقها رو میخوام

 14. هادي تقي زاده می‌گه:

  سلام باتشکر از اطلاعات بسیار خوب شما.فقط لطفا اگه کسی فایل میزان حقوق کارگر و فوق دیپلم و لیسانس عمران با سابقه و بدون سابقه و مفاد قراردادهای قانون کار رو داره واسم به ایمیل زیر ارسال کنه ممنون.

 15. ملیکا می‌گه:

  با سلام
  خواستم سوال کنم که پایه حقوق را بر اساس چه محاسبه میکنید یک هزینه یک نفر در ماه ۳۸۹۰۰هزار تومان است آیا شما جای دیگری خرید میکنید ارزان است آدرس بدهید ما هم بریم
  یک مدیر که ماهیانه ۲۰۰۰۰۰۰ میلیون دریافتتیش است ماه با ۵۰۰ چه کار کنیم اجاره یا قسط یا خوردن چرا باید قانون کار مربوط به ۱۳۵۰ باشد شما حال در نطر بگیرید و محاسبه نمائید نه نه ۵۰سال را باید چه کار کرد به نظر شما

 16. علی می‌گه:

  به نظر شما درسته که آمدن برای هر مقطع تحصیلی ۱۰ درصد حقوق مبنا را اضافه کردند پس از اگر کارگری یا کارمندی با مدرک مثلاً دیپلم یک کار تخصصی را انجام دهد کجای قانون کارگری دیده شده ، عدالت و انصاف کجا می رود بسیار از لیسانسه ها هستند که کار تخصصی انجام نمی دهند و فقط بخاطر یک برگ کاغذ ۳۰ درصد به حقوقشان اضافه می شود بعد میگن چرا مملکت پیشرفت نمی کنه

 17. شایان می‌گه:

  به نظر من از هر دو طرف مشکل وجود داره.الان تمام شرکت ها تحصیل کرده هارو با مبلغ وزارت کار و حتی پایین تر استخدام میکنن.پس نظارت کجا هست .کشور استرالیا رو در نظر بگیرید یک مهندس ۵ هزار دلار و یک کارگر ۳۷۰۰ دلار میگیره و اختلاف فاحشی وجود نداره و مطمئن باشید از لحاظ مادی زندگی شما در هر دو صورت تامینه .البته هرکس به اندازه کاری که انجام میده پول میگیره .

 18. حسین می‌گه:

  این حرفها یعنی چی؟مملکت اسلامیه و همه چی درسته.

 19. ندا می‌گه:

  چقدر برابری!!!!
  چقدر انصاف!!!!
  بیشترین کارها رو هم کارگرها انجام میدن اونوقت کمترین حقوقو میگیرن
  خدایا پس عدالت چی میشه!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • روشنک می‌گه:

   ندا جان برداشت بد نکنی من هم خودم کارگرم البته دارم سرکارگرمیشم (ان شاءا…)من هم مثل تو فکر میکردم تصور من از کار فعالیت جسمی بود ولی یه کتابی خیلی اتفاقی به دستم رسید که دیدگاهم را به کلی عوض کرد وپیشرفتم را مدیون نویسندش هستم !
   کار ترکیبی از فعالیتی فکری وجسمی است که به اعتقاد نویسنده کتاب و حالا دیگه خودم هم ،قسمت فکری ارجح به جسمی است . مثال ساده اینه که دیگه دارن کارای ما کارگرا را میدن دست رباتها!(با کیفیت و دقت …) اما هنوز جایگزینی برا نیروی فکری پیدا نشده !! یادمون نره که فکر مساوی سواد نیست ! خیلی از ماها تو کار خودمون تخصصی داریم که دکترای این رشته ها هم نمی تونن به تخصص ما برسند ولی مشکل ما اینه که فکر میکنیم….ولش کن ! تجربه موفق خودم اینه که تو کارا یه ریزه کاریهایی اگه اضافه بشه ما جزء موفقترینها خواهیم شد !!

 20. علی می‌گه:

  اکثر خصوصیها لیسانس با پایه استخدام میکن.در اصل باید پایه یه لیسانس مشمول مالیات بر حقوق بشه، ولی اگه شرکتش معتبره ارزششو داره آدم با پایه بره تا بعدا……….

 21. ناصر می‌گه:

  دوستان الان یه لیسانس تو یه شرکت خصوصی پایه حقوقش باید چند باشه؟
  میتونه شرکت ادعا کنه ما پایه حقوق نداریم..

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها