crm didar

جابجایی سهمیه استان ها درآزمون استخدامی آموزش و پرورش و صدوراحکام حق التدریسی ها

وزیر آموزش وپرورش خبرداد:
جابجایی سهمیه استان ها در آزمون استخدامی و صدور احکام تمام حق التدریسی های ۶ سال به بالا

در شرایطی که پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی آموزش وپرورش در حال برگزاری مصاحبه‌های تخصصی و عملی و انجام فرایند گزینش هستند، دکتر حاجی بابایی وزیر آموزش وپرورش اعلام کرد: تغییری در تعداد استخدامی های آموزش وپرورش حاصل نشده است .

به گزارش خبرنگار بازارکار وزیر آموزش وپرورش درحاشیه گردهمایی مشاوران جوان وزارت آموزش پرورش در جمع خبرنگاران درخصوص ۴۰ هزار نیروی استخدامی آموزش وپرورش عنوان کرد: تغییری در این تعداد حاصل نشده است، بلکه درسهمیه استان ها جابجایی صورت گرفته است اما درکل تعداد۴۰هزار استخدامی تغییر نکرده است…..

وی با اعلام اینکه هم اکنون مصاحبه تخصصی ۴۰ هزار نیرو در سراسر کشور در حال انجام است ادامه داد:جابه جایی هایی بین پذیرفته شدگان آزمون و ۲۶ هزار نیرو حق التدریس صورت گرفته است. به طور مثال در بین حق التدریسها یکهزار و ۸۰۰ نفر نیرو با لیسانس تربیت بدنی داشتیم که اعلام کردیم آنها را در رشته تربیت بدنی استخدام کنند و به جای آن افرادی که برای آزمون استخدامی رشته تربیت بدنی شرکت کرده و پذیرفته شده اند را به نیروهای ابتدایی اضافه کنیم.

دکتر حاجی بابایی  درادامه افزود:از آنجایی که  دریک استان ۲۵۰۰ نفر ودر استان دیگر ۱۰۰ نفر حق التدریسی وجود دارد، لذا برای ایجاد عدالت سهمیه استانها را براساس ۳ محور نیاز، نسبت تراکم معلم به دانش آموز وسهمیه حق التدریسی استان تغییر دادیم .

اعزام ناظران برای کنترل استخدام‌ها

وی در پاسخ به سئوال خبرنگارمهر مبنی بر اینکه پیش از این عنوان کرده بودید که نباید عده ای که از سواد و استعداد لازم برخوردار نیستند به دلیل داشتن آشنا استخدام شوند، برای جلوگیری از این تخلفات چه چاره ای اندیشیده اید گفت: من نمی توانم قسم بخورم که در این استخدامها کم کاری نمی شود و اشکالی وجود ندارد اما می توانم با قدرت بگویم که کمیته های اجرایی ما در این زمینه فعال هستند و به هیچکس در هیچ جای کشور برای استخدام توجه ویژه ای نشود.

حاجی بابایی ادامه داد: همچنین ناظرانی را از وزارتخانه برای کنترل استخدامها فرستاده ایم ضمن اینکه حراست، واحد ارزیابی، گزینش و تمامی مدیران و معاونان نیز ناظر هستند.

نیروهای شرکتی آموزش و پرورش قرارداد معین می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مجوز بکارگیری نیروهای کارمعین و شرکتی لغو شده گفت: در سراسر کشور به شکلی عمل می کنیم که حتی یک نفر بدون اجازه وزیر آموزش و پرورش نتواند حتی به صورت کار معین در این وزارتخانه مشغول شود.

وی تاکید کرد: با این سخت گیریها قصد داریم دیوار آموزش و پرورش را آنقدر بلند کنیم که کسانی بتوانند وارد حیاط آن شوند که حتما از در ورود کرده باشند و هیچ کس نتواند از طریق موقعیت و جایگاه دیگری وارد این وزارتخانه شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: از این پس تمام نیروهایی که در آموزش و پرورش به کار گرفته می‌شوند باید استخدامی یا حق‌التدریسی کددار باشند و هیچ فردی به صورت قراردادی حق‌ فعالیت در مدارس را ندارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق آمار اگر ۳۰ هزار نیروی شرکتی در آموزش و پرورش وجود داشته باشد همه باید قرارداد معین شوند و با ایجاد قرارداد معین، تکلیف نیروهای شرکتی مشخص و دیگر کسی خواستار مشخص شدن وضعیت کاری خود نمی شود.

صدور احکام تمام حق التدریسی های ۶ سال به بالا


وی همچنین از صدور احکام تمام حق التدریسی های ۶ سال به بالاخبرداد و در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: استخدام۲۶هزار معلم حق التدریسی به پایان رسیده و احکام آنان صادر شده است و از ابتدا مهر نیز با احکام جدید مشغول به کار خواهند شد.

وضعیت استخدام ۵ هزار مربی بهداشت

وی خاطرنشان کرد: بقیه معلمان حق التدریس (۳۴هزار معلم) نیز به مرور در سال های آینده استخدام می شوند و استخدام ۵ هزار مربی بهداشت نیز با مجوز معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری صورت خواهد گرفت.

نحوه استخدام مربیان اسثتثنایی

حاجی بابایی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه چرا با توجه به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش استثنایی و اینکه معلمان آن باید استعداد، صبر و ویژگیهای خاصی داشته باشند، آزمون جداگانه ای برای آنها برگزار نشده و از میان مربیان ابتدایی استخدام می شوند گفت: این طور نیست، در هنگام اعلام رشته های مورد نیاز، رشته های تخصصی آموزش و پرورش استثنایی را نیز عنوان کردیم و افراد زیادی هم در رشته های مرتبط در آزمون شرکت کردند و فکر می کنم برای نخستین بار است که مربیان استثنایی از طریق آزمون استخدام می شوند.

وی درباره اینکه چرا معاون آموزش استثنایی عنوان کرده که مربیان مورد نیاز این سازمان از بین نیروهای درخواستی در دوره ابتدایی استخدام می شوند گفت: منظور وی این بوده که برای نیروهای استخدامی کلاسهای ضمن خدمت برگزار می کنیم و بعد راهی کلاس می شوند.

تغییر عنوان دفترداری به معاونین اجرایی مدارس

وی در ادامه با اشاره به تغییر عنوان دفترداری به معاونین اجرایی مدارس اضافه کرد: تا پایان مرداد ماه نباید نیرویی با عنوان دفتردار در مدارس و وزارت آموزش و پرورش وجود داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: از این پس هیچ نیرویی در مدارس به عنوان دفتردار نخواهیم داشت و از این هفته حکم تمام این نیروها به معاونت اجرایی تغییر خواهد یافت.

حاجی بابایی افزود: در حال حاضر در تهران ۶ هزار مدرسه داریم، در حالی که سه هزار و ۲۰۰ دفتردار وجود دارد که این دفترداران به معاونین اجرایی تبدیل می‌شوند و چهار هزار معاون اجرایی دیگر برای مدارسی که فاقد این نیرو هستند، تعریف خواهیم کرد.

اجرای بد قانون بازنشستگی پیش از موعد

وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به اجرای بد قانون بازنشستگی پیش از موعد در دوره های قبل این وزارتخانه تصریح کرد: چوب حراج بر آموزش و پرورش زدند و گفتند که زیادیها را بیرون بیندازید.

به گزارش مهر، حمیدرضا حاجی بابایی با بیان این مطلب افزود: قانونی را در مجلس به پیشنهاد خودم من تصویب کردیم که معلمان و کارمندانی که به هردلیل نمی توانند جایگاهشان را حفظ کنند، به آنها کمک شود تا بازنشسته شوند اما عده ای با اجرای نادرست این قانون چوب حراج به آموزش و پرورش زدند و گفتند که معلمان زیادی را بیرون بیندازید.

سرانجام کسری حقوق و حق التدریسی ها

حاجی بابایی در ادامه ساخت چهار هزار سالن ورزشی و استخدام ۲۰ هزار نیروی تربیت بدنی و ۱۰ هزار مشاور در آموزش و پرورش را از مصادیق تحول بنیادین دانست و گفت: باید موضوعات رسانه ای همچون سرانجام کسری حقوق و حق التدریس ها و…  از ریشه کنده شود و به موضوعات اصلی همچون تحول بپردازیم چرا که اگر در مدرسه همه با نشاط باشند و احساس ضعف نکنند تحول بنیادین رخ می دهد.

آموزش و پرورش وزارت اشتغال نیست، نباید هیچکس با پارتی بازی وارد شود

وزیر آموزش و پرورش در پایان با بیان اینکه این وزارتخانه ارگان اشتغالزایی نیست گفت: با هیچ کس تعارف ندارم و نباید هیچکس با پارتی بازی وارد آموزش و پرورش شود.

حاجی‌بابایی با اعلام این موضوع افزود: وزارت آموزش و پرورش، وزارت اشتغال نیست بلکه وزارتخانه‌ای است که جایگاه مهم اندیشه،‌ تفکر، رشد و پیشرفت کشور است.

وی ادامه داد: آزمون استخدامی در آموزش و پرورش اقدامی مهم در زمینه تحول بنیادین بود که تأثیر فراوان و گام بلندی در این راستا محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: از این به بعد آموزش و پرورش نیروهای مورد نیاز خود را از طریق مراکز تربیت معلم استخدام می‌کند مگر در موارد خاص که از طریق آزمون انجام می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها