crm didar

توزیع سهمیه‌های استخدامی معلولان به آموزش و پرورش و بهزیستی واگذار شد

 

توزیع سهمیه‌های استخدامی معلولان به آموزش و پرورش و بهزیستی واگذار شد 

معاون وزیر آموزش و پرورش معتقد است که باید ردیف استخدام سه درصدی معلولان را از هر دستگاهی بگیرند و امر توزیع این سهمیه‌ها را به آموزش و پرورش استثنایی و یا سازمان بهزیستی بسپارند تا این قانون را اجرا کنیم.
به گزارش پانا شهر تهران، مجید قدمی مهمترین مطالبه از نمایندگان مجلس آینده را تغییر نگاه به بحث معلولان در قوانین و مقررات دانست و اظهار کرد: باید حقوق معلولان مشابه حقوق افراد عادی جامعه تعریف شود.
وی افزود: علاوه بر این لازم است بر حسن اجرای قوانین حمایتی از معلولان نظارت شود، به عنوان مثال مصوبه سهم سه درصدی معلولان در استخدام‌های دولتی عملا اجرا نمی‌شود و باید نمایندگان مجلس زمینه‌های عدم اجرای قانون را پیدا، بررسی و برای رفع آن اقدام کنند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور معتقد است که باید ردیف استخدام سه درصدی معلولان را از هردستگاهی کم کنند و امر توزیع این سهمیه‌ها را به آموزش و پرورش استثنایی و یا سازمان بهزیستی بسپارند تا به آن عمل کنند.
قدمی همچنین بر ضرورت توجه ویژه به مناسب سازی فضاهای شهری تاکید کرد و گفت: عملیاتی کردن این برنامه‌ها نیازمند تخصیص اعتبارات و نظارت‌های بیشتر است. به عنوان مثال قانون گذار در نظر گرفتن مسیرهای ویژه عبور و مرور معلولان در اماکن و ساختمان‌هایی را توصیه کرده است، باید این قانون به نحوی تغییر کند که اگر یک ساختمان بدون رعایت موارد فوق ساخته شد، مهندس ناظر آن را تایید نکند و در غیر اینصورت مجرم شناخته شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه در زمینه اجرای قانون و برخورد با اشخاصی که آن را رعایت نمی‌کنند دچار ضعف هستیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بودجه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال جاری مطلوب تر از سال‌های گذشته بود گفت: در لایحه بودجه ۹۵ نیز رشد ۱۵ درصدی برای این بخش پیش بینی شده است، هرچند نیازهای روی زمین مانده بی‌شمارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها