تاریخ برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال ۸۹

تاریخ برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال 89 Reviewed by Admin on Jan 7Rating:

تاریخ برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال ۸۹ اعلام شد
برگزاری آزمون سراسری كارشناسی ارشد سال ۸۹، ۲۸ بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.
توكلی، معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: در آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۸۹ برای ۱۴۵ كد رشته امتحانی پذیرش دانشجو صورت خواهد گرفت كه ثبت نام از آن ها برای ۱۴۱ كد رشته امتحانی از ۱۴۵ كد رشته و اولین مرحله آزمون پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی كشور به طور متمركز و از طریق شبكه اینترنت سازمان سنجش انجام شده است.
وی گفت: در آ‌زمون ۱۳۹ كد رشته امتحانی كارشناسی ارشد كه به طور متمركز انجام می شود تعداد ۷۶۶ هزار و ۹۴۴ داوطلب ثبت نام كردند كه از این تعداد ۳۸۳ هزار و ۱۲۹ نفر زن و ۳۸۳ هزار و ۸۱۵ نفر مرد هستند.
توكلی تصریح كرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده داوطلبان باید در صورت واجد شرایط بودن و علاقمند بودن از میان ۶۶ كد رشته امتحانی شناور مندرج در دفترچه راهنما می توانند یكی از آن ها را به عنوان كد رشته دوم علاوه بر كد رشته اول امتحانی خود انتخاب كنند لذا تعداد ۶۳ هزار و ۱۸۸ نفر از داوطلبان متقاضی شركت در آزمون كد رشته امتحانی دوم علاوه بر كد رشته امتحانی اول خود شدند.
وی گفت: با توجه به اینكه برای حضور در جلسه آزمون، داوطلبان باید كارت ورود به جلسه آزمون را داشته باشند و با توجه به اینكه بعضی از داوطلبان در دو رشته شركت كردند جمعاً ۸۳۰ هزار و ۱۳۲ كارت صادر می شود.
وی خاطرنشان كرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری در روزهای ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ بهمن در حوزه های امتحانی سراسر كشور برگزار می شود.
منبع خبر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال استخدام
بانکی
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید