تاریخ برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال 89

تاریخ برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال 89 Reviewed by Admin on Jan 7Rating:

تاریخ برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال 89 اعلام شد
برگزاری آزمون سراسری كارشناسی ارشد سال 89، 28 بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.
توكلی، معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: در آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 89 برای 145 كد رشته امتحانی پذیرش دانشجو صورت خواهد گرفت كه ثبت نام از آن ها برای 141 كد رشته امتحانی از 145 كد رشته و اولین مرحله آزمون پانزدهمین المپیاد علمی دانشجویی كشور به طور متمركز و از طریق شبكه اینترنت سازمان سنجش انجام شده است.
وی گفت: در آ‌زمون 139 كد رشته امتحانی كارشناسی ارشد كه به طور متمركز انجام می شود تعداد 766 هزار و 944 داوطلب ثبت نام كردند كه از این تعداد 383 هزار و 129 نفر زن و 383 هزار و 815 نفر مرد هستند.
توكلی تصریح كرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده داوطلبان باید در صورت واجد شرایط بودن و علاقمند بودن از میان 66 كد رشته امتحانی شناور مندرج در دفترچه راهنما می توانند یكی از آن ها را به عنوان كد رشته دوم علاوه بر كد رشته اول امتحانی خود انتخاب كنند لذا تعداد 63 هزار و 188 نفر از داوطلبان متقاضی شركت در آزمون كد رشته امتحانی دوم علاوه بر كد رشته امتحانی اول خود شدند.
وی گفت: با توجه به اینكه برای حضور در جلسه آزمون، داوطلبان باید كارت ورود به جلسه آزمون را داشته باشند و با توجه به اینكه بعضی از داوطلبان در دو رشته شركت كردند جمعاً 830 هزار و 132 كارت صادر می شود.
وی خاطرنشان كرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری در روزهای 28 و 29 و 30 بهمن در حوزه های امتحانی سراسر كشور برگزار می شود.
منبع خبر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی