crm didar

امیرکبیر فارغ التحصیل بیکار ندارد/ پیدا کردن شغل در ۷۲ساعت

معاون دانشجویی دانشگاه امیر کبیر گفت: ما یک نفر فارغ التحصیل بیکار در کل کشور نداریم و هر کسی در این جمع جویای کار است به من مراجعه کند تا ظرف ۷۲ ساعت در بهترین شغل کشوری مشغول به کار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صراف شیرازی در مراسم فارغ التحصیلی ۵۰۰ دانشجوی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا این دانشگاه با اشاره به جایگاه دانشگاه امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیر کبیر زیر ساخت کشور به عنوان تربیت کننده مهندسین کارآمد در حوزه زمین، هوا و دریا است که در علوم و تکنولوژی کشور حاکمیت دارد.

وی افزود: همه پیشرفت های صنعتی کشور مدیون توانمندی فارغ التحصیلان همه دانشگاه های صنعتی کشور به ویژه دانشگاه صنعتی امیر کبیر است که ملقب به دانشگاه مادر صنعتی کشور است.

معاون دانشجویی دانشگاه امیر کبیر اظهار داشت: این دانشگاه بالغ بر ۳۵ هزار فارغ التحصیل تحویل جامعه داده و در المپیادهای ۳ مرحله ای کشور که در سال ۱۳۹۳ برگزار شد که دانشگاه های صنعتی دیگری مجری آن بودند و وزارت علوم مسئول برگزاری آن بود، رتبه های اول تا سوم به دانشگاه امیر کبیر تعلق گرفت.

پیدا کردن شغل در ۷۲ ساعت

صراف خطاب به پدر و مادرهای حاضر در این جشن که نگران شغل فرزندانشان هستند، گفت: ما یک نفر فارغ التحصیل بیکار در کل کشور نداریم و اگر کسی از فردا می خواست در بازار کار وارد شود من به عنوان دبیر جامعه فارغ التحصیلان پر افتخار دانشگاه امیر کبیر اعلام می کنم هر کسی جویای کار است و همت دارد اگر کاری درخور شان خود پیدا نکرد به من مراجعه کند تا ظرف ۷۲ ساعت در بهترین شغل کشوری مشغول به کار شود.

وی افزود: من قبل از اینکه معاون دانشگاه باشم به مدت یکسال رئیس دانشکده برق دانشگاه بودم که به گفته همه دوستان و رقیبان رتبه اول دانشکده های سراسر کشور که هیچ، رتبه اول برق خاورمیانه را دارا است و بسیاری از صنایع نظامی و غیر نظامی از ماه ها قبل اعلامیه می دادند که ما ۱۰ فارغ التحصبل می خواهیم و ما جستجو می کردیم و هیچ فردی را پیدا نمی کردیم که با این آیتم ها حاضر شود به مشغول به کار شود، چراکه همه آنها هنوز فارغ التحصیل نشده کار پیدا کرده بودند.

معاون دانشجویی دانشگاه امیر کبیر افزود: افرادی که می گویند کار نیست فارغ التحصیل هتل آپارتمانهایی هستند که خارج از دانشگاه به اسم دانشگاه درست کرده اند و مدرک صادر می کنند، دانشگاه صنعتی امیر کبیر گرداننده صنعت کشور است و فارغ التحصیل بیکار در مورد پلی تکنیک معنا ندارد. دورد می فرستم به سردار سازندگی ایران که امیرکبیر است.

صراف با بیان اینکه فارغ تحصیل برای ما معنا ندارد گفت: از دانش آموختگانی که کمبود هایی را در دانشگاه در مدت تحصیل دیده اند و تحمل کردند و به روی خودشان نیاورده اند، من بعنوان معاون دانشجویی دانشگاه معذرت می خواهم.

دنیا مدرک دانشگاه امیرکبیر را تحسین می کند

معاون دانشجویی دانشگاه امیر کبیر اظهار داشت: تمام امکانات دانشگاه ماندد امکانات ورزشی، بهداشت و درمان، آزمایشگاه ها، تفرجگاه شمال و مشهد و بزرگترین کتابخانه صنعتی کشور بعد از فارغ التحصیلی همچنان در اختیار شما است.

صراف با اشاره به فارغ التحصیل دکترای امیر کبیر گفت: ما اولین دانشگاهی هستیم که رشته دکترای مهندسی شیمی اقداماتی را انجام دادیم و بسیاری از دانشگاه های رقیب می گفتند مگر می شود در ایران دکترای مهندسی تربیت کرد، اما امیر کبیر نشان داد با آزمایشگاه های قدرتمندی که دارد هر کار نشدنی را شدنی می کنند و امروز نگاه نکنید که در همه دانشگاه ها و همه دهات ها و شهرستان های کوچک دکتر فارغ التحصیل می کنند اما دکترای دانشگاه پلی تکنیک کجا و دکترای فلان دهات کجا.

وی افزود: دنیا مدرک این دانشگاه را تحسین می کند و تمام دانشگاههای دنیا نام و آرم مقدس امیر کبیر را بعنوان برند توانمند در علم و دانش می شناسد و برند پلی تکنیک تهران بالاترین برند دانشگاه های صنعتی کشور بلکه در خاورمیانه است.

دیدگاه ها (۷)

 1. پویا می‌گه:

  جامعه رو امثال شما افراد مدعی خراب کرده اند. جوری صحبت از دانشگاه امیرکبیر کرده اید که یاد دانشکده فناوری کالیفرنیا افتادیم. آن فردی که از دانشگاه فلان شهرستان دکترا گرفته هم به اندازه دانشجویان دانشگاه به اصطلاح قابل تحسین شما زحمت کشیده و وقت و هزینه صرف نموده. در واقع شما بیشتر دنبال برند و آرم دانشگاه هستید و بس و از این طریق کار خود را پیش می برید. شما اگر خیلی زرنگ هستید بروید و در دانشگاه فلان شهرستان تغییری ایجاد کنید تا افراد دیگری مثل شما آن دانشگاه ها را هم با نام معتبر یاد کنند…

 2. علیرضا می‌گه:

  آقای صراف این درست نیست که یک دانشگاه رو این قدر بالا ببرید و به بقیه دانشگاه ها بگویید هتل آپارتمان. ما اگر می گوییم کار نیست به این معناست که کاری در خور یک فارغ التحصیل دانشگاهی وجود ندارد و همان کار را یک فرد دیپلمه بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی ولی با کسب تجربه شاید خیلی هم بهتر انجام دهد. کاملا مشخص است که از روند استخدام در بهترین شغل های کشوری اطلاعی ندارید که می گویید ظرف ۷۲ ساعت پیدا می کنید برای مثال در صنایع … روند استخدام حدود ۳ ماه طول می کشد در پایان نیز معلوم نیست پذیرفته شوی یا نه . شاید منظور شما از مشغول به کار شدن عبور دادن فرد از نگهبانی برای انجام مصاحبه است و با بقیه اش کاری ندارید و می گویید فرد استخدام شد.این کارها که شما در طول ۷۲ ساعت پیدا می کنید ما در طول یک روز کاری بارها پیدا کرده ایم.

 3. حسام می‌گه:

  خوب راست میگه بخشی از حرفاش درسته
  بعضی دانشگاه ازاد ها واقعا مزخرف هستند و پلی تکنیک درس خوندن کار هر کسی نیست اما باید قبول کنیم مملکت ۸۰ میلیونی نابغه و تیز هوشم داره همه که نمیتونن نابغه بشن نباید بقیه رو مورد سرزنش قرار میدادن ایشون

 4. دهاتی می‌گه:

  من به دهاتی بودنم افتخار میکنم جناب دکتر که فعلا در اون دانشگاه پست و مقام داری و داری ازش تعریف میکنی .

 5. آزاده می‌گه:

  من معمارم . یک همکار مهندس عمران داشتم که فارغ اتحصیل امیرکبیر بود- این آقا نمی دونست اتصال تیر به تیرچه ججوریه و البته نمیخواست هم بگه که نمیدونه…
  با برند دانشگاهشون راحتتر کار پیدا میکنند ولی همشون بهترین نیستند

 6. مریم می‌گه:

  سلام من کارشناسی ارشد حسابداری دارم و بیکار
  البته فارغ التحصیل کوشیار هستم
  ما هم مثل بچه های امیر کبیر و دانشگاه های دیگه زحمت کشیدیم هیچ کسی نمیاد راهی که تو رفتی رو نگاه کنه و فقط نتیجه را نگاه میکنند منی که حتی قادر به خرید یک کتاب تست نبودم چطور میتونستم امیر کبیر قبول بشم رشته من تجربی بود هم معدلی من پزشکی قبول شد ولی من…..
  برای خودم خیلی ناراحتم که تمام عمر درس خوندم ولی ……

 7. علی می‌گه:

  نام و آرم مقدس امیرکبیر!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها