استخدام پزشکی قانونی کشور در سال ۹۵ (خبر جدید)

استخدام پزشکی قانونی کشور

خبر ۲۹ دی ۹۵ – کمبود نیرو در پزشکی قانونی لرستان

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان به کمبود نیروی متخصص در این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان پزشکی قانونی درزمینهٔ فضای فیزیکی و نیروی انسانی در مضیقه است.
کمبود نیرو در پزشکی قانونی لرستانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ حمیدرضا نظیفی امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اهمیت سازمان پزشکی قانونی که یکی از سازمان‌های مجزای دستگاه قضایی است، اظهارداشت: پزشکی قانونی نقش مهم و ویژه‌ای در قضاوت دارد و در حال حاضر نیز ۳۴۰ مرکز در کل کشور مشغول ارائه خدمات هستند و از این تعداد هشت مرکز در شهرستان‌های استان لرستان و دو مرکز نیز در شهر خرم‌آباد ارائه خدمات می‌دهند.
وی کمبود نیروی متخصص در این سازمان را عمده‌ترین مشکل آن دانست و افزود: بیش از دوسوم کارکنان این سازمان دارای مدارک کارشناسی تا دکترا هستند اما درمجموع این سازمان درزمینهٔ فضای فیزیکی و نیروی انسانی در مضیقه است.
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان رفع مشکلات یادشده این سازمان را درگرو تصویب مصوبه‌ای در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارائه خدمات بیشتر به پزشکان در استخدام این سازمان دانست و عنوان کرد: وقتی پزشکی در بیرون از این سازمان بیشتر حقوق دریافت می‌کند ترجیح می‌دهد جذب این سازمان نشود درحالی‌که اگر پرداخت حقوق آن‌ها با بیرون برابری کند می‌توان نیروی متخصص بیشتری جذب کرد.
وی به بررسی ۵۰ هزار پرونده در سال گذشته در سازمان پزشکی قانونی لرستان اشاره و بیان کرد: یک‌پنجم این پرونده‌ها در شهرستان بروجرد و برای هر پزشک ۸۰۰ پرونده بررسی‌شده که آمار بالایی است و با پیگیری‌های انجام‌شده در حال حاضر دو پزشک در این شهرستان فعالیت می‌کنند.
بهرام براری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان نیز در این جلسه با اشاره به مشکل ساختمان اداری تعزیرات بروجرد تصریح کرد: احداث این ساختمان مصوبه دولت دهم را دارد و به‌رغم پیگیری‌های انجام‌شده و جانمایی و طرح نقشه آن هنوز هم احداث نشده است.
وی کمبود نیروی انسانی و فضای مناسب را از دیگر مشکلات این سازمان دانست و گفت: پس از مرکز استان بیشترین نیرو به شهرستان بروجرد اختصاص داده‌شده اما بااین‌وجود کمبود نیرو در مجموعه این سازمان مشهود است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان خواستار افزایش گشت‌های نظارتی با مشارکت دستگاه‌های متولی شد و اظهاردشت: با تذکر دادن حریم فعالیت صنفی می‌توان پیش از وقوع جرم تخلفات درزمینهٔ اصناف را کاهش داد که این امر نیازمند همکاری دستگاه‌های متولی با تعزیرات این شهرستان است.
کیومرث حسن‌پور رئیس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد نیز با اشاره به رسیدگی کامل به ۳۵۰۰ پرونده ورودی به این اداره در سال گذشته افزود: این تعداد پرونده در تنها شعبه این شهرستان به‌صورت کامل رسیدگی شده و درزمینهٔ اجرای احکام نیز فعالیت به‌صورت کامل انجام‌شده است.
محمدعلی محمدی مدیرکل زندان‌های لرستان نیز در این جلسه مهم‌ترین مشکل زندان بروجرد را خارج کردن آن از محدوده شهر دانست و عنوان کرد: ۲۵ درصد از آمار زندانیان  استان لرستان در شهرستان بروجرد دوره تحمل کیفر خود را سپری می‌کنند.
وی بیان کرد: ظرفیت اسمی زندان بروجرد ۲۵۰ نفر است اما آماری که در حال حاضر در این زندان نگهداری می‌شود بسیار متراکم‌تر است و این موضوع معضلات بسیاری برای مسئولان زندان بروجرد به وجود آورده است.
مدیرکل زندان‌های لرستان تصریح کرد: تاکنون ۱۰ مورد زمین برای جانمایی زندان بروجرد شناسایی‌شده اما پس از بازدید از این اراضی باوجود مشکلات موجود در آن‌ها مورد تائید این سازمان قرار نگرفت و در حال حاضر بهترین مکان برای جابجایی زندان بروجرد مرکز TC این شهرستان است که در اختیار بهزیستی است و این سازمان با واگذاری آن به سازمان زندان‌ها موافقت نمی‌کند.
وی گفت: قدمت زندان بروجرد به ۴۰ سال می‌رسد و در حال حاضر ظرفیت یک بازداشتگاه را دارد نه یک زندان و اقدامات مختلفی برای بهسازی فضای آن ازجمله راه‌سازی و افزایش فضای باز و مسقف آن انجام‌شده است.


خبر ۸ تیر ۹۵ – برگزاری آزمون استخدامی در پزشکی قانونی کرمانشاه

خبرگزاری فارس : مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از کمبود نیرو در این مرکز خبر داد و گفت: این مرکز از طریق برگزاری آزمون استخدامی طی سال ۹۵ تعدادی پزشک رسمی جذب می‌کند.
آرتین کمالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: کالبدگشایی، تعیین سن، تشخیص جعل سند،‌ انجام آزمایش‌های سم شناسی، ژنتیک و سرولوژی و… از جمله وظایف پزشک قاونی است.
وی با بیان اینکه آزمایشگاه ژنتیک کرمانشاه در غرب کشور بی نظیر است،‌ گفت: آزمایش‌های تشخیص DNA یکی از مسائل محوری در کل دنیاست که در آزمایشگاه‌های ژنتیک انجام می‌شود.
*کمبود نیرو در پزشکی قانونی کرمانشاه
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اشاره به کمبود نیروی پزشک در مرکز پزشک قانونی کرمانشاه از انجام آزمون استخدامی طی سال‌جاری برای جذب پزشک رسمی خبر داد.
این مسؤول با بیان اینکه ۲۵۰ پست سازمانی در این مرکز تعریف شده است، بیان داشت: مجموع نیروهای قراردادی، رسمی، پیمانی و شرکتی ما ۷۵ نفر است.
کمالی به درخواست برخی مراجعان برای تشریح جسد در ساعات نامتعارف شبانه‌روز اشاره کرد و افزود: بر اساس قانون زمان کار پزشک قانونی از ۸ صبح تا ساعت ۱۴ است که برای رفاه حال شهروندان ساعتی نیز برای کشیک تا ساعت ۱۸ در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه کالبدگشایی بعضا تا چند روز نیز به طول می‌انجامد، گفت: برخی از مراجعان پس از تحویل جسد به پزشک قانونی، به فاصله چند ساعت انتظار تحویل جسد را دارند و همین موجب ایجاد مشکلاتی شده است.
به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه، انجام کار در ساعات غیر متعارف کاری باعث کاهش دقت در انجام کار و ایجاد تنش می‌شود که همه این‌ها در مجموع موجب سختی کار در مراکز پزشک قانونی شده است.
این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این تصور وجود دارد که زمان طولانی که برای برخی آزمایشات یا کالبدگشایی صرف می‌شود به دلیل ارجاع بخشی از کار به آزمایشگاه تهران است در حالی که این موضوع صحت ندارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تنها نمونه بافت سخت(استخوان) به پایتخت ارسال می‌شود که تا پایان شهریورماه سال‌‌جاری امکان انجام این آزمایشات در کرمانشاه فراهم می‌شود و دیگر هیچ ارجاعی به پایتخت نخواهیم داشت.
*ورود ۱۱۷ پرونده در زمینه شکایت قصور پزشکی به پزشک قانونی کرمانشاه
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در پایان به تشکیل یک هزار و ۱۰ کمیسیون پزشکی و غیر روانپزشکی طی سال گذشته در این مرکز اشاره کرد و گفت: ۷۷۲ مورد هم کمیسیون روانپزشکی برای اثبات یا عدم اثبات محجور بودن تشکیل شد.
وی به رتبه یک مرکز پزشک قانونی استان در تشکیل کمیسیون‌ها اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۱۱۷ پرونده در زمینه شکایت قصور پزشکی به این مرکز وارد شد که قصور پزشکی در ۳۰ درصد آن‌ها تایید شد و  و عمده این پرونده‌ها نیز هم مربوط به جراحی‌های بخش زنان و زایمان، زیبایی، ارتوپدی و جراحی عمومی است.


 

 

استخدام ۳۵۰ نفر در پزشکی قانونی سراسر کشور

احمد شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بانک ژن مجرمان سابقه دار در مراکز پزشکی قانونی راه اندازی می شود، عنوان کرد: این بانک ژن در ۹ مرکز اصلی پزشکی قانونی راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست راه اندازی این بانک ژن اطلاعات مجرمان با سابقه دار، زندانیان، معتادان جمع آوری می شود و سپس اطلاعات ژنی کل مردم در مراحل بعدی جمع آوری می شود.

دستمزد کم پزشکان مهمترین مشکل در پزشکی قانونی

وی در ادامه با اشاره به اینکه دستمزد کم پزشکان مهمترین مشکل در پزشکی قانونی در سراسر کشور بوده است، اذعان داشت: با برنامه ریزیهای صورت گرفته مزایای خاصی و فوق العاده برای پزشکان در نظر گرفته شده است که در این خصوص مشکل دیگر نخواهیم داشت.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان داشت: پزشکان با افزایش حقوق و در نظر گرفتن مزایا و و فوق العاده دیگر دغدغه ای نخواهند داشت و جذب سازمان خواهند شد.

شجاعی در ادامه با اشاره برنامه ریزی برای جذب نیروهای متخصص در سازمان، عنوان کرد: هم اکنون درخواست مجوز استخدام ۳۵۰ نفر را داده ایم که با جذب این تعداد بسیاری از مشکلات ما در حوزه های مختلف حل خواهد شد.

دیدگاه ها (۱۸)

 1. فرشته می‌گه:

  باسلام لطفا”رشته های مورد نیاز و تاریخ آزمون و استخدام را بفرمائید .

 2. لیلا ح می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  درخواست من هم در مورد زمان ثبت نام و تاریخ آزمون و رشته های مورد نیاز هست. لطفا اعلام کنید.

 3. سمیه می‌گه:

  خب بچه ها هنوز حتما خبری انیست

  • لیلا ح می‌گه:

   سلام و خسته نباشید
   والا ما که خسته شدیم بس که آگهی های ناقص رو دنبال کردیم. درخواست من هم مثل بقیه اینه که تاریخ ثبت نام و رشته های تحصیلی مورد نیاز و سایر اطلاعات رو اعلام کنید. ممنون میشم زود جوابمو بدین.

 4. vajihe می‌گه:

  سلام
  تاریخ ثبت نام کی هست؟چه زمانی اعلام میشه؟

 5. نازنین می‌گه:

  لطفا درموردرشته تححصیلی وشهرهای موردپذیرش هم توضیح بدید

 6. کریمی می‌گه:

  با سلام، لطفاً رشته های مورد نیاز را اعلام کنید.

 7. معصومه می‌گه:

  با سلام لطفا بفرمایید چه رشته هایی می خواهد؟ ثبت نام کی شروع می شود؟ لطفا مسئولی که این آگهی ها را می دهد جواب بدهد ما هم بتوانیم ثبت نام کنیم

 8. فاطمه می‌گه:

  سلام..میشه اطلاعات دقیق تری بدید..چه شهر هایی..چه رشته هایی..کی استخدام و ازمونش شروع میشه…خواهش میکنم جواب بدید..

 9. نائیجی می‌گه:

  با سلام
  تاریخ ثبت نام کی هست؟چه زمانی اعلام میشه؟

 10. somaye می‌گه:

  سلام خسته نباشی چه شهرها و چه رشته های رو می خواد؟

 11. پریسا می‌گه:

  باسلام تاریخ ثبت نام کی هست ؟از چه طریقی مطلع شویم؟

 12. حمید می‌گه:

  آیا رشته حقوق را هم شامل میشه؟زمان ثبت نام؟

 13. mahsa می‌گه:

  با سلام،لطفا بگید رشته حقوق شهره های البرز و قزوین میخواد؟زمان ثبت نام کی هست؟

 14. زهرا می‌گه:

  سلام. رشته مددکاری اجتماعی هم میخاد؟ تاریخ ثبت نام کی هست؟

 15. 'گلناز می‌گه:

  لطفا بگید چه رشته هایی میخواد ؟ در چه مقطع؟ ازمون کی هست؟

 16. لیدا می‌گه:

  چه شهر هایی و چه رشته های می خواد

 17. mamad می‌گه:

  رشته جزا هم می خواد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها