استخدام وزارت صنایع و معادن سال ۹۶ (اطلاعیه کارت آزمون)

استخدام وزارت صنایع و معادن

 

 

خبر ۲۲ مرداد ۹۶ – اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره‌ تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبانی که در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ ثبت‌نام نموده‌اند، نظر این داوطلبان را به موارد ذیل معطوف می دارد:

الف‌ – نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون

  • کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از روز سه شنبه ۹۶/۵/۳۱ برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
  • کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، کد ملی، سال تولد و …) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

ب‌ – درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، داوطلبان لازم است به شرح اعلام شده در اطلاعیه اقدام نمایند.

ج – آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون

ه‍ – قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک کنید

 


خبر ۱۷ مرداد ۹۶ – ایجاد ۹۰۰ فرصت شغلی در حوزه معدن خراسان رضوی تا پایان امسال

خبرگزاری ایرنا : معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ۱۶۰ هزار فرصت شغلی که این استان متعهد به ایجاد آن در سال جاری می باشد، سهم بخش معدن حدود ۹۰۰ فرصت شغلی است.
رضا شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد فرصت شغلی که سازمان صنعت، معدن و تجارت متعهد به ایجاد آن در حوزه معدن می باشد، ۱۰ درصد اشتغال فعلی حوزه معدن در این استان است.
وی اظهار کرد: هم اکنون ۹ هزار و ۲۰۰ نفر در معادن خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند که افزایش این تعداد به ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر تا پایان سال با افزایش ظرفیت بهره برداری و استخراج از معادن، افزایش صدور پروانه بهره برداری و اکتشاف و فعال کردن معادن غیرفعال مسیر می شود.
وی گفت: هم اکنون ۱۶۲ پروانه اکتشاف معدن، ۶۸ گواهی کشف معدن با ذخیره ۴۹.۵ میلیون تن، ۸۲۵ پروانه بهره برداری از معدن با ذخیره ۲ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۷۵۵ تن در استان خراسان رضوی وجود دارد.
شجاعی افزود: تمام حقوق دولتی دریافت شده از معادن به حساب خزانه واریز می شود.
وی اظهار کرد: براساس تبصره ۶ ماده ۱۴ قانون معادن، دولت مکلف است ۱۵ درصد از حقوق دولتی وصول شده را به اعتبارات سالانه همان استان اضافه نماید به طوری که تمام اعتبار یاد شده جهت ایجاد زیرساخت و توسعه و رفاه شهرستان با اولویت بخشی مناطقی که معدن در آن واقع شده است، اختصاص یابد.
وی گفت: برهمین اساس حداقل ۶۵ درصد از حقوق معادن دریافت شده باید در چارچوب قوانین مالی کشور و در راستای اجرای بهینه تکالیف و ماموریت های توسعه معدن و صنایع معدنی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت هزینه گردد.
شجاعی افزود: حقوق دولتی معادن سنگ آهن خواف به خزانه واریز شده و هزینه شدن در بخش زیرساخت ها مربوط به تصمیماتی است که براساس اعتبارات سالانه در کلان استان گرفته می شود.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی مدعی شده بود حقوق دولتی دریافتی از معادن سنگ آهن در سنگان خواف صرف توسعه زیرساخت های آن نمی شود.
هم اکنون ۶۰ معدن سنگ آهن با ذخیره ۲ میلیارد تن در خراسان رضوی وجود دارد که مسئولیت استخراج یک میلیارد تن آن برعهده بخش خصوصی و بقیه برعهده بخش دولتی است.
معادن سنگ آهن سنگان در شمال شرقی کشور و ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد در ۱۶ کیلومتری شهر سنگان از توابع شهرستان خواف قرار دارد

 


خبر ۱۲ اریبهشت ۹۶ – اشتغال فصلی ۷۵۰ نفر در ناحیه صنعتی آیینه ورزان

خبرگزاری مهر : رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند از اشتغال فصلی ۷۵۰ نفر در شهرک صنعتی آیینه ورزان خبر داد
موسی احمدی، در گفت و گو با مهر با اشاره به وضعیت ناحیه صنعتی آئینه ورزان اظهار کرد: ناحیه صنعتی آئینه ورزان نیاز به تقویت استانی و همسوی اقتصاد مقاومتی دارد.
وی در خصوص مشخصات ناحیه صنعتی آئینه ورزان در سال ۹۵ اظهار کرد: اراضی در اختیار این ناحیه صنعتی ۲۸/۸ و زمین صنعتی آن ۱۸ هکتار است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند ادامه داد: مساحت واگذاری صنعتی ۱۷ هکتار، تعداد واحدهای فعال ناحیه صنعتی آئینه ورزان ۲۸ واحد، تعداد اشتغال فصلی ۷۵۰ نفر و تعداد کل قطعات صنعتی ۶۴ مورد است.
احمدی در خصوص وضعیت زیرساخت های ناحیه صنعتی آئینه ورزان گفت: این ناحیه صنعتی دارای آب، برق، تلفن و ۸۰ درصد پیشرفت گاز رسانی داشته است و همچنین تصفیه خانه مرکزی آن نیز در دست احداث است.
وی افزود: وضعیت فعالیت ناحیه صنعتی آئینه ورزان در شهرستان دماوند باتوجه به امکانات و شرایط فراهم شده کمتر از ۴۴ درصد است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند با بیان اینکه تعداد واحدهای غیر فعال ناحیه صنعتی آئینه ورزان ۱۳ مورد است، گفت: تعداد واحدهای در دست احداث در این ناحیه دو مورد و تعداد زمین های راکد نیز یک مورد است.
حمدی اضافه کرد: همچنین تعداد واحدهای کاملا تعطیل ۲۰ مورد و تعداد کارخانه هایی که به انبار تبدیل شده اند ( البته در قالب واحدهای تعطیل هستند ) هشت مورد هستند که در ساختمان های کارخانجات تعطیل هستند.
وی در خصوص اشتغال از دست رفته در ناحیه صنعتی آئینه ورزان در شهرستان دماوند گفت: تعداد ۸۲۰ مورد اشتغال از دست رفته در این ناحیه وجود دارد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: در صورت فعال شدن کارگاه های غیر فعال و جایگزینی واحد تعطیل با واحدهای صنعتی جدید اشتغال حداقل یک هزار و ۹۰۰ تا دو هزار نفر مورد انتظار است که نقش چشم گیر و مؤثری در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد.
احمدی با بیان اینکه ناحیه صنعتی آیینه ورزان از دهه ۷۰ شروع به فعالیت کرده است، افزود: در دوره ای واحدهای فعال در ناحیه صنعتی آیینه ورزان فعالیت خود را آغاز کردند اما در یک برهه ای از زمان منتهی به سال ۹۲ رکود تولید باعث از دست رفتن ۸۲۰ اشتغال شده بود که اکنون با اقدامات صورت گرفته این مورد کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: همچنین از سال ۹۲ با تحولات اقتصادی و اهمیت طرح های رونق تولید و رفع موانع، به بعد روند احیای شرایط اشتغال رو به رشد صعودی است و امید است در سال جاری فرصت های از دست رفته جبران شود.


خبر ۱۸ بهمن ۹۵ – ایجاد اشتغال برای ۳ هزار نفر

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از افتتاح کارخانه سیمان باقران در سال جاری خبر داد و گفت: سال آینده در هر فصل یک طرح بزرگ تولیدی استان افتتاح خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، داوود شهرکی پیش از ظهر یکشنبه در همایش حمایت از کالای ایرانی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی بیان کرد: دولت برای برون رفت از مشکلات حوزه اقتصادی استان اقدامات شایسته ای انجام داده است.
شهرکی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی در استان با مشکلات کمبود نقدیندگی رو به رو بودند، افزود: اجرای طرح رونق اقتصادی در راستای رفع این مشکل اجرایی شد.
وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح، تسهیلاتی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات ۴۰۰ واحد تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی پرداخت شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هدف از اجرای طرح رونق را افزایش تولید، افزایش اشتغال، تأمین مواد مصرفی استان و افزایش صادرات دانست.
وی با اشاره به طرح های بزرگ استان اعم از کک طبس، سیمان باقران و فولاد قاین، اظهار کرد: در سال جاری کارخانه سیمان باقران به بهره برداری می رسد.
شهرکی ادامه داد: امید است در سال آینده در هر فصل از سال شاهد افتتاح یک طرح بزرگ تولیدی باشیم.
سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در استان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: با افتتاح این طرح های بزرگ شاهد سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در استان خواهیم بود.
شهرکی بیان کرد: همچنین با افتتاح این طرح ها زمینه اشتغال برای بیش از سه هزار نیرو در خراسان جنوبی فراهم می شود.
وی با اشاره به ظرفیت های خراسان جنوبی اظهار کرد: این استان علی رغم محرومیت ها و خشکسالی های چند ساله دارای ظرفیت های زیاد و مطلوبی برای سرمایه گذاری است.
شهرکی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت های سنگ استان را به سمت ارزش افزوده ببریم، بیان کرد: همچنین صنعت فرآوری سنگ های زینتی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
افزایش ۳۰ درصدی صادرات استان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر با استفاده از عملیات ژئوفیزیک هوایی به دنبال شناسایی ظرفیت های مغفول استان هستیم.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تجارت استان اظهار کرد: خوشبختانه ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۳۰ درصدی صادرات برخوردار بوده ایم.
شهرکی ادامه داد: صادرات خراسان جنوبی در ۱۰ ماهه سال جاری به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است.
وی با بیان اینکه باید به سمت استفاده از صنایع، معادن و مشاغل خانگی روی بیاوریم، گفت: باید سرمایه گذاری ها را در این بخش ها به کارگیری کنیم.


خبر ۱۱ بهمن ۹۵ – ایجاد ۸۰۰۰ شغل در بخش صنعت استان قزوین

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در سال جاری با رونق فضای کسب و کار در واحدهای تولیدی بیش از هشت هزار شغل جدید در صنایع استان ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، علی پرزحمت یکشنبه شب درمراسم افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی توانمندیهای صنایع کوچک استان قزوین که با حضور سلیمانی معاون صنایع کوچک کشور برگزار شد اظهارداشت: با تاکید استاندار محترم خوشبختانه با عزم جدی مدیران دستگاههای اجرایی و بانکها در پرداخت تسهیلات بهین یاب گام موثری در حل مشکلات صنعتگران برداشته شده است.
پرداخت ۹۷۵ میلیارد تومان تسهیلات بهین یاب
وی افزود: در راستای اجرای طرح بهین یاب تاکنون ۹۷۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی پرداخت شده است و با این اقدام در رده پنجم کشوری قرار گرفته ایم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت:باپیگیری انجام شده وتوافق رئیس بانک مرکزی سقف تسهیلات پرداختی دراستان برداشته شد و ما هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان صنعتی نداریم و آماده ایم به همه درخواستها پاسخ دهیم.
پرزحمت اضافه کرد: در هر هفته یک جلسه با حضور استاندار و یکی از مدیران بانکها در تهران برگزار می شود که این کار به حل بسیاری از مشکلات مالی و افزایش سقف تسهیلات کمک کرده است.
وی اظهارداشت: در جذب سرمایه گذاری خارجی هم استان قزوین رتبه چهارم کشور را دارد که بیانگر بستر خوب فراهم شده در این منطقه است.
ایجاد ۸ هزار شغل در صنعت استان
پرزحمت به ظرفیت صنعت در ایجاد اشتغال اشاره کرد و یادآورشد: امسال سهم استان قزوین در اشتغال حدود ۴ هزار شغل بود که با همت و تلاش شبانه روزی دستگاه های اجرایی و همکاری بخش خصوصی توانستیم بیش از دو برابر و ۸ هزار شغل در واحدهای صنعتی استان ایجاد کنیم.
وی گفت: برپایی نمایشگاه صنایع کوچک فرصت بسیار مناسبی برای معرفی توانمندی های واحدهای تولیدی کشور است و زمینه دسترسی بدون واسطه مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز مهیا می شود.
پرزحمت بیان کرد: عبدیان به عنوان یکی از تولیدکنندگان صنعتی با داشتن یک واحد متوسط توانسته یک سوم صادرات استان را به خود اختصاص دهد که این قابلیت بیانگر حضور فرماندهانی توانمند در عرصه اقتصادی است که باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.
وی اضافه کرد: با تشکیل جلسات مستمر رفع موانع تولید، بهین یاب و صادرات در استان قزوین تلاش می کنیم مشکلات تولیدکنندگان استان را با جدیت و سرعت برطرف کنیم تا تولید رونق بگیرد.


خبر ۲۵ دی ۹۵ – ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل در بخش صنعت

 

خبرگزاری فارس : رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان از ایجاد بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ شغل مستقیم از تسهیلاتِ رونق تولید در بخش صنعت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسینقلی قوانلو صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: در بخش صنعت تاکنون بیش از یکهزار و ۵۰۰ شغل مستقیم از تسهیلاتِ رونق تولید ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل هستیم و قرار بود که واحدهای کوچک و متوسط با تسهیلات «رونق تولید» مورد حمایت قرار گیرند خوشبختانه استان گلستان گام‎های خوبی در این راستا برداشته است.
*۵۵۷ واحد در استان گلستان موفق به دریافت تسهیلات رونقِ تولید ۶۲۷ میلیارد تومانی شدند
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان اینکه تاکنون در استان گلستان ۳۲۱ واحد کوچک و متوسط توانستند ۳۹۳ میلیارد تومان تسهیلات رونقِ تولید را تهیه کنند، ابراز کرد: ۲۳۶ واحد به صورت مستقیم به بانک‎ها مراجعه کردند و ۲۳۴ میلیارد تومان تسهیلات گرفتند.
قوانلو با بیان اینکه ۵۵۷ واحد در استان گلستان موفق به دریافت تسهیلات رونقِ تولید ۶۲۷ میلیارد تومانی شدند، اذعان کرد: این قدم بسیار مثبتی است و در افزایش تولید و اشتغال بسیار موثر است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون با اعطای این تسهیلات توانستیم ۸۰۰ اشتغال مستقیم بیمه شده در این واحدها ایجاد کنیم، یادآور شد: تاکنون با اعطای این تسهیلات توانستیم ۸۰۰ اشتغال مستقیم بیمه شده در این واحدها ایجاد کنیم و در طرح‎هایی که امسال اجرایی شد حدود ۷۵۰ شغل جدید ایجاد شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: در بخش صنعت تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ شغل  مستقیم از تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت ایجاد شده است و در بخش تولید نیز شاهد افزایش ۲۰ درصدی بودیم.


خبر ۲۴ آذر ۹۵ – ۸ درصد اشتغال کشور در صنعت مبلمان است

خبرگزاری مهر : معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۸ درصد اشتغال کشور در صنعت مبلمان است و این صنعت با اشتغالزایی بالا، بازده اقتصادی مناسبی دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی یزدانی در نهمین کنفرانس بین‌المللی تجارت جهانی مبلمان (دکو ۲۰۱۶)‌ گفت: با توجه به نزدیکی ایران با بازارهای خاورمیانه می‌توان حضور بیشتری در کشورهای همسایه به ویژه عراق داشته باشیم اما در حال حاضر ترکیه ۷۰ درصد مبلمان مورد نیاز کشور عراق را تامین می‌کند.
یزدانی ادامه داد: ۲۲۶ واحد تولید کننده عمده مبلمان و ۴۶ هزار واحد تولیدی و فروش صنفی مبلمان به صورت رسمی و غیررسمی در کشور فعالیت می‌کند که این تعداد ۸ درصد اشتغال کشور را در اختیار دارد. صنعت مبلمان کشور از مهمترین شاخصه‌های صنایع کوچک و متوسطه کشور به حساب می‌آید که با اشتغالزایی بالا بازده اقتصادی مناسبی دارد.
وی افزود: بازارهای جهانی مبلمان در بخشهای مهم تجارت بین‌المللی قرار دارد و محصولات متنوع، جدید و فن‌آورانه را تولید می‌کند که در چارچوب شورای ملی مبلمان ایران نیز می‌توان به تجارت جهانی مبلمان رسید.
یزدانی با بیان اینکه تولید کنندگان مبلمان در دنیا عمدتا خود کوچک و متوسط به حساب می‌آیند به طوری که در کشور انگلستان ۹۵ درصد از بنگاه‌های مبلمان خرد و زیر ۱۰ نفر تا ۵۰ نفر هستند گفت: در کشور ایتالیا نیز کارگاه‌های کوچک مبلمان‌سازی کار می‌کنند و در دانمارک به عنوان کشوری که ۲۰ درصد صادرات مبل اروپا را در اختیار دارد اینگونه است.
وی با اشاره به اینکه کشورهای امارات، چین، کانادا، آمریکا، لهستان، بلژیک و دانمارک تولید کنندگان اصلی مبلمان در جهان هستند و ۵۴ درصد مبلمان دنیا را این کشورها تولید می‌کنند گفت: در سال ۲۰۱۵، ۴۴۰ میلیارد دلار مبلمان در دنیا تولید شده است و سرانه مصرف مبلمان در کشورهای توسعه‌یافته ۲۲۳ دلار و میانگین جهانی آن ۶۴ دلار است

 


خبر ۱۶ آبان ۹۵ – ایجاد ۲۰۰۰شغل در بخش صنعت چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری مهر : مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از ایجاد دو هزار و ۲۶۱ شغل در بخش صنعت چهارمحال و بختیاری در سالجاری خبر داد.
نعیم امامی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دو هزار و ۲۶۱ شغل در بخش صنعت چهارمحال و بختیاری در سالجاری ایجاد شده است، عنوان کرد: بخش صنعت مهمترین بخش در رفع بیکاری در این استان به شمار می رود.
وی گفت: با فعال سازی واحدهای صنعتی بزرگ استان از جمله فولاد و پتروشیمی لردگان شاهد کاهش نرخ بیکاری و افزایش شغل در این استان خواهیم بود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بهره برداری از فولاد چهارمحال و بختیاری جدا از ایجاد شغل مستقیم، شغل های غیر مستقیم مرتبط بسیاری ایجاد می کند که بسیاری از جوانان استان دارای شغل می شوند.
وی بیان کرد: پروژه های صنعتی دیگری نیز از جمله تولید چادر مشکی در استان راه اندازی می شوند که اشتغال قابل توجهی خواهند داشت.


خبر ۱۹ مهر ۹۵ – ایجاد ۳۷۷ فرصت شغلی در گلستان

خبرگزاری فارس : رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از ایجاد ۳۷۷ فرصت شغلی در این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مهدی ساوری ظهر امروز در دومین جلسه ستاد اشتغال سال ۱۳۹۵ شهرستان گرگان ضمن تسلیت سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: در سال جاری ۳۷۴ مورد پروانه در استان گلستان صادر شده است.
وی با ارائه گزارشی در خصوص ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: ۸۴۵ طرح و واحد تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشمول دریافت تسهیلاتی بالغ بر ۹۳۳ میلیارد تومان شدند که از این تعداد ۱۴۵ طرح و واحد تولیدی در استان گلستان به ارزش ۲۰۰ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.
* ۳۵ رشته شغلی در حوزه فرش و قالیبافی وجود دارد
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان به عملکرد بانک‎های استان در پرداخت تسهیلات اشاره کرد و افزود: بانک تجارت ۱۴ میلیون تومان برای سه واحد تولیدی، بانک توسعه تعاون دو مورد به مبلغ ۱۱ میلیارد تومان، بانک رفاه کارگران هشت مورد، بانک سپه ۱۱ مورد به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان، بانک سینا یک مورد به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، بانک صادرات ۱۶ مورد به مبلغ ۲۷ میلیارد تومان، بانک کشاورزی ۴۱ مورد به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان، بانک ملت ۱۲ مورد به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان، بانک ملی ۳۹ مورد به مبلغ۶۱ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردند.
ساوری بیان کرد: از مجموع ۸۴۵ واحد و طرح مشمول دریافت تسهیلات تعداد ۱۴۵ طرح و واحد از ۲۰۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط بانک‎های استان برخوردار شدند.
وی در خصوص مشاغل خانگی گفت: در ۱۰ رشته شغلی فرش و قالیبافی بستر اشتغال‌زایی در استان فراهم شد اخیرا در شهریور ماه ۲۵ رشته شغلی اضافه شد تا حرکت اشتغال‌زایی با شتاب بیشتری انجام شود.
* پرداخت ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات توسط بانک ملی گلستان/ تعلل بانک ملت در پرداخت تسهیلات
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان افزود: در ۱۰ رشته شغلی فرش و قالیبافی در سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۴۴ نفر تائید و به اداره کار معرفی شدند که برای این افراد ۷۲۰ میلیون تومان سهمیه وام در نظر گرفته شد که ۹۹ نفر به بانک ملی معرفی و ۸۹ نفر از تسهیلات استفاده کردند.
ساوری گفت: از ابتدای سال جاری ۳۷ نفر برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات از سوی بانک ملی به این متقاضیان پرداخت شد.
وی با ابراز گله‎مندی از بانک ملت در عدم پرداخت تسهیلات بیان کرد: با وجود پیگیری و مکاتبات مکرر در خردادماه امسال ریالی از سهمیه ابلاغی ۲۲۵ میلیون تومان از سوی این بانک به ۴۵ متقاضی واجد شرایط  پرداخت نشده است که امیدواریم بانک ملت در پرداخت تسهیلات اقدامات لازم را داشته باشد.


خبر ۱۶ شهریور ۹۵ – اشتغال حدود ۶ هزار مسئول فنی در معادن کشور

خبرگزاری صدا و سیما: رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت : پارسال علاوه بر اشتغال ۵۹۱۰ مسئول فنی در معادن ، ۹۳۷ طرح اکتشافی و ۱۲۸۰ طرح بهره برداری از معادن اجرایی شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ نادعلی اسماعیلی در نشست خبری افزود : هرچند بیش از ۹۵ درصد از فعالیت های بخش معدن کشور در اختیار بخش خصوصی است اما این بخش خصوصی ، ان بخش مورد نظر توانمندی که بتواند اشتغالزایی و ایجاد درامد کند ، نیست.
اسماعیلی گفت : البته بخش معدن به ویژه در ۳ سال گذشته نقش اساسی در تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع کشور داشته است ولی وضع این بخش باتوجه به توان و ظرفیت موجود و تولید ۵۶ ماده معدنی رضایت بخش نیست و لازم است استخراج از معادن عمقی انجام شود.
وی افزود : دولت باید معادن را تا مرحله راه اندازی پیش ببرد و کار را به بخش خصوصی واگذار کند و البته سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حال واگذاری پیمانکاری های بخش معدن به بخش خصوصی و غیر دولتی است.
اسماعیلی با بیان اینکه اعتقادی به بهره مالکانه نداریم ، گفت : هرچند دولت باید حق و سهم خود را بگیرد ولی نباید روی حقوق دولتی خیلی مانور کنیم ، ما باید مشکلات معدنکاران را کم کنیم و دولت با اشتغالزایی و راه اندازی معادن و واگذاری به بخش خصوصی سود خود را درجای دیگری جستجو کند.
وی افزود : باتوجه به رکود موجود در بخش معدن باید شرایطی را فراهم کرد که بهره برداران معدن در کشور در بستری ارام به فعالیت خود ادامه دهند چرا که شکوفایی معدن می تواند به شکوفایی صنعت و اقتصاد کشور کمک کند.
اسماعیلی گفت : باتوجه به تصویب فعالیت صندوق بیمه فعالیت های معدنی در ایمیدرو و واگذاری کار ارزیابی و کارشناسی به سازمان نظام مهندسی معدن ایران ، بزودی میز صندوق بیمه فعالیت های معدنی با هدف کمک به معدنکاران در سازمانهای نظام مهندسی معدن در استان های سراسر کشور ایجاد می شود.
وی افزود : با توجه به همکاری صندوق بیمه فعالیت های معدنی با بانک صنعت و معدن و در اختیار داشتن ۱۱۰ میلیارد تومان سرمایه ، این صندوق می تواند بخش معدن را از رکود خارج کند .
اسماعیلی گفت : اموزش نیروی انسانی از مهمترین فعالیت های ماست و رویکرد ما در اموزش کاربردی کردن اموزش با هدف افزایش بهره وری و کاهش اسیب ها و خطرات ناشی از فعالیت در معدن است که برای این منظور همکاری خوبی با ایمیدرو داشتیم و تفاهمنامه ای هم با سازمان فنی حرفه ای و ایمیدرو برای اموزش کارگران معدن امضا کردیم که تاکنون در ۷ استان ۲۶ دوره اموزشی برگزار کردیم .
وی افزود : علت بسیاری از اسیب ها و تلفات در معادن کشور ناشی از سهل انگاری و نیز نبود اموزش برای مواجهه با خطرات احتمالی است.
اسماعیلی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی معدن ایران دارای ۳۶ هزار عضو است که تاکنون صلاحیت ۹۳۰۰ عضو تایید شده است ، گفت : در سال گذشته تعیین صلاحیت فنی و متقاضیان اکتشاف و تعیین صلاحیت صدور پروانه اشتغال از وزارت صنعت ، معدن و تجارت به سازمان نظام مهندسی معدن ایران واگذار شد.
اسماعیلی در پاسخ به سئوالی در خصوص استقبال خارجی ها برای سرمایه گذاری در بخش معدن افزود : برغم اجرای برجام حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش معدن کشور رضایتبخش نیست.


خبر ۹ شهریور ۹۵ – ۲۳۰ هزار فرصت شغلی تولیدی در دولت تدبیر و امید

خبرگزاری خانه ملت: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عملکرد استان البرز در حوزه اقتصادی بسیار خوب است، گفت: البرز استانی نمونه در بحث صنایع در کشور بشمار می شود.به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،”محمدرضا نعمت زاده” با اعلام این خبر در جلسه شورای اداری استان که در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار داشت: بحث واگذاری پروژه های نیمه تمام یکی از اولویت هاست و مدیران باید به جد در واگذاری طرح های نیمه تمام همکاری داشته باشند.
وی تصریح کرد: اعتبارات دولتی محدود است و باید با واگذاری طرح ها به بخش خصوصی یاری گر دولت باشید.
وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه استان البرز عملکرد خوبی دارد، گفت: از زمانی که استاندار البرز مهندس طهائی بر این مسند حضور دارند شاهد توجه ویژه ای به بخش صنایع و واحدهای تولیدی هستیم.
نعمت زاده  با بیان اینکه فرایند توسعه در استان البرز بسیار سریع است، گفت: مدیریت رشد صنایع  با تدبیری که از سوی مسئولان سراغ داریم افق های روشنی را تجربه خواهد کرد.
وی ادامه داد: با تلاش دولت حدود ۹ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور تکمیل شده است و شاهد افتتاح ۶ هزار طرح توسعه هستیم.
نعمت زاده گفت: با کمک نظام بانکی و با تأکید مقام معظم رهبری و پیگیری فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی، موفق به آغاز اجرای طرح احیا ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در کشور شدیم.
وی سرعت بخشیدن در ارائه تسهیلات به واحدهای در حال احیاء را مهم خواند و تصریح کرد: بانک ها در این زمینه همکاری های بیشتری داشته و جریان کار را شتاب بخشند.
نعمت زاده گفت: فعال سازی ۸۰ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور به ارزش افزوده ۲۰ درصد و اشتغال ۴۰ درصد می تواند نقش ویژه ای در اقتصاد خانواده ها داشته باشد.
وزیر صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد: اجرای طرح خطوط تولید فولاد که با مشارکت کشور ایتالیا در البرز کلید خورده که تا سال آینده تکمیل خواهد شد که یکی از طرح بزرگ اقتصادی در منطقه خواهد بود و این نشانه ای از تأثیرات برجام برای آنانی است که همواره نگرانند که برجام چه کرده و چه رهاوردهایی داشته است.
وی با بیان اینکه رهاورد برجام احقاق حقوق ملت را به همراه داشته است ادامه داد:  ما باید حق خود را می گرفتیم،حقانیت ما نیز در بحث انرژی هسته ای اثبات شد و این بسیار ارزشمند است چرا که شورای حکام نیز خود بخشی از قطعنامه ها را برداشت.
وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اقدامات مطلوب استان البرز در بحث سرمایه گذاری خارجی تأکید کرد: سهم صادرات غیرنفتی در کشور باید افزایش و درآمدهای ناشی از فروش نفت کاهش یابد تا اقتصاد داخلی به اقتصاد نفتی تبدیل نشود.
نعمت زاده ورود فناوری های نوین را یکی از شروط سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد و گفت: در این رابطه با کره ای ها نیز مذاکره ای انجام شده تا پارک تکنولوژی آنها را به داخل ایران بیاوریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران را بهترین مسیر برای راه ابریشم هوایی در مذاکره با هیات های خارجی عنوان کرد و گفت: دسترسی به راه های بین المللی از مهمترین مزیت های کشورمان بشمار می رود که باید از آن بهره مند شویم.
وی ادامه داد: بخش صنعت،معدن و تجارت،۳۶ درصدتولید ناخالص ملی،بیش از یک ثلث اقتصاد ملی است.
نعمت زاده در پایان از ایجاد ۲۳۰ هزار فرصت شغلی تولیدی در دولت تدبیر و امید خبر داد.

 


خبر ۲۱ مرداد ۹۵ – زمینه اشتغال ۶۸۶ نفر در گناباد فراهم می‌شود

خبرگزاری مهر : رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: ۸۸ طرح و واحد صنعتی شهرستان برای دریافت تسهیلات رونق تولید معرفی شده‌اند که با راه‌اندازی آنها زمینه اشتغال ۶۸۶ نفر در گناباد فراهم می‌شود.
هادی ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت فعالیت بخش خصوصی در صنعت اظهار کرد: اهمیت بخش خصوص در حوزه صنعت بسیار مهم است و زمانی که بتوانیم بخش خصوصی را فعال کنیم اقتصاد ایران به پویایی خواهد رسید.
وی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۵ برنامه های مختلفی در حوزه صنعت در راستای اقتصاد مقاومتی در شهرستان گناباد به اجرا درآمده است که از آن جمله می توان به تهیه برنامه عملیاتی بخش بخش صنعت، معدن و تجارت شهرستان در سال ۹۵ و ارائه آن به به عنوان برنامه الگویی برای سایر شهرستان های استان اشاره کرد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد با اشاره به این که مشکلات واحدهای صنعتی باید اساسی و به صورت ریشه‌ای حل شود، گفت: برای ریشه‌یابی و جمع‌آوری نظرات کارشناسان و مدیران شهرستان، فرم‍های عارضه یابی بین واحدهای تولیدی گناباد توزیع شده و نتایج حاصل را برای تصمیم گیری‌ به مسئولان ارائه کرده‌ایم.
ایزدی بیان کرد: ۶۱ طرح و واحدهای صنعتی برای استفاده از تسهیلات رونق تولید به مبلغ  ۵۱۷ میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد ۳۴ طرح و واحد در مرحله پرداخت و عقد قرارداد با بانک هستند.
وی با بیان اینکه ۲۷ طرح و واحد نیز به مبلغ ۱۹۵ میلیارد ریال در مراحل ثبت نام هستند، گفت: با راه‌اندازی این طرح ‌ها و واحدها، زمینه اشتغال ۶۸۶ نفر در شهرستان مهیا خواهد شد.
ایزدی بیان کرد: متاسفانه طی ۵ سال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی، ۲۴ واحد صنعتی در گناباد تعطیل شده‌اند که با پیگیری های صورت گرفته، از این تعداد، چهار واحد مجددا فعال و دو واحد نیز واگذار شده ‌اند، چهار واحد صنعتی دیگر نیز تغییر فعالیت داده اند و امیدواریم تا پایان سال جاری واحد های تعطیل شده دیگر را نیز تعیین تکلیف کنیم.
وی یکی دیگر از اقدامات اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در بحث اقتصاد مقاومتی را معرفی ۲۰ واحد صنعتی به کارگروه‌های کاری ستاد تسهیل استان به منظور حل و فصل مشکلات در حوزه های مالی، دارایی، تامین اجتماعی و امور زیربنایی اعلام کرد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد بیان کرد: به منظور اصلاح الگوی مصرف و کاهش هزینه‌های تولید و بعضاً جلوگیری از قاچاق سوخت، تاکنون بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنعتی از جمله کوره‌های آجر فشاری با پیگیری‌های انجام شده به شبکه گاز طبیعی متصل شده اند.
ایزدی با اشاره به این که شهرستان گناباد از ظرفیت بالایی در حوزه معادن برخوردار است، بیان کرد: برای کمک به بهره برداران بخش معدن، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی طی قراردادی، اجرای طرح اکتشافی پهنه‌های معدنی را با اولویت کانی‌های فلزی در شهرستان گناباد اجرا خواهد کرد که این امر باعث کاهش ریسک برای سرمایه گذاران در بخش معدن می‌شود.

 


خبر ۲۱ تیر۹۵ – ۱۰ هزار اشتغال در ۲۲۰ واحد تولید لوازم خانگی

قدس آنلاین : قائم‌مقام سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته نزدیک به ۱۲۰ میلیون دلار انواع لوازم‌خانگی به خارج از کشور صادر شد.
به گزارش قدس آنلاین از تبریز، غلامعلی راستی اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی دومین قطب تولید انواع لوازم‌خانگی در کشور است.
وی ضمن توصیه به مصرف‌کنندگان در حمایت از تولیدات داخلی ادامه داد: امیدواریم با توجه به گشایش‌های اعتباری و دیپلماتیک صورت گرفته در ماه‌های اخیر شاهد رونق فزاینده این بخش از صنعت به‌ویژه در عرصه صادرات باشیم.
راستی از اشتغال مستقیم ۱۰ هزار نفر در ۲۲۰ واحد تولیدی لوازم‌خانگی در استان خبر داد و گفت: این بخش از صنعت استان زمینه اشتغال غیرمستقیم برای بیش از ۳۰ هزار نفر را فراهم آورده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی مقصد صادرات لوازم خانگی از این استان را کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عراق، ترکیه و رومانی اعلام کرد.

 


 

خبر ۱ تیر ۹۵ – ایجاد صنایع تبدیلی در بخش معدن مشکل اشتغال را رفع می کند

خبرگزاری ایرنا : فرماندار چاراویماق گفت: بهره برداری از معادن و ایجاد صنایع تبدیلی در این بخش موجب رفع بخشی از مشکل اشتغال جوانان این شهرستان می شود.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری چاراویماق، رحیم بلال زاده، در آیین معارفه رئیس جدید اداره صنعت معدن و تجارت این شهرستان با اشاره به قابلیت های این شهرستان در زمینه معادن، افزود: چاراویماق به لحاظ وسعت و موقعیت جغرافیایی، از قابلیت ها و ظرفیت های معدنی وسیع و با ارزشی برخوردار است که باید از آن ها به نحو مطلوبی استفاده کرد.
وی اظهار کرد: بهره برداری از این قابلیت ها، گام بزرگی در توسعه و رشد معادن و رفع مشکل بیکاری جوانان منطقه است.
بلال زاده، خواستار تعامل و همکاری نهادها و دستگاه های اجرایی با همدیگر در جهت رشد و شکوفایی این شهرستان شد.
یوسف پایدار، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این آیین با اشاره به برنامه های سازمان در خصوص مطالعه و توسعه معادن، گفت: با توجه به ادغام وزارت صنایع و معان و وزارت بازگانی در سال های گذشته، امر صنعت و معدن مورد غفلت قرار گرفته بود که با توجه دولت تدبیر و امید، برنامه هایی برای توسعه این بخش تدوین شده است.
در این آیین محمدرضا حسن زاده به عنوان رئیس جدید اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چاراویماق معرفی شد.
حسن زاده، ریاست اداره صنایع و معادن مراغه را در کانامه خود داشته و به عنوان معاون اداره صنعت معدن و تجارت این شهرستان مشغول کار بود.
شهرستان چاراویماق با حدود ۳۹ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


 

خبر ۳۱ خرداد ۹۵ – ایجاد سه هزار و ۴۰۰ شغل در واحدهای تولیدی گلستان

نامه نیوز : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: با پرداخت ۴۲۲ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل در استان گلستان ۳ هزار و ۴۰۰ شغل جدید ایجاد می‌شود.
به گزارش نامه‌نیوز، حسینقلی قوانلو اظهار داشت: ۱۹۳ طرح با ۲۶۰ میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز واحدهای تولیدی در این کارگروه  مصوب و به بانک‌ها معرفی شدند.
وی افزود: در کل کشور بیش از ۱۳ هزار واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کردند که سهم استان گلستان هم ۵۶۰ واحد بود که نسبت به میانگین کشوری سهم گلستان ۲ برابر سراسر کشور بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان تصریح کرد: تاکنون در کشور یک‌ هزار و ۴۰۰ واحد به بانک‌های عامل معرفی شدند و در استان گلستان نیز تاکنون ۱۹۳ واحد معرفی شده‌اند.
قوانلو گفت: امیدواریم در ۲ ماه آینده این میزان اعتبار وارد صنعت استان گلستان شده و سبب رشد تولید و افزایش اشتغال در استان شود.
وی گفت: میزان کل این تسهیلات ۴۲۲ میلیارد تومان است و برای حدود ۳ هزار و ۴۰۰ نفر شغل جدید ایجاد می‌شود و همه واحدهای صنعتی که دچار مشکل و راکد هستند و یا با ظرفیت پایین کار می‌کنند می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان افزود: با صنایع جهاد کشاورزی حدود یک‌ هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی و صنایع کشاورزی تبدیلی در استان گلستان وجود دارد که با این تسهیلات ۳۵۰ تا ۴۰۰ واحد را به چرخه تولید بازمی‌گردند. تا ۴ ماه آینده مردم استان گلستان تاثیرات این تسهیلات حمایتی را در استان خواهند دید.


 

خبر ۲۲ خرداد ۹۵ – ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در سال ۹۵

خبرگزاری ایسنا : رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت:  هم اکنون ۶۵۰ نفر در طرح پیروشیمی لردگان فعالیت می‌کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه چهارمحال و بختیاری – سید نعیم امامی در بازدید از طرح صنعتی پتروشیمی لردگان اظهار کرد: با ابتکارسازمان صنعت معدن وتجارت استان چهارمحال و بختیاری در صدور سریع معافیت‌های گمرکی ماشین آلات وتجهیزات طرح پتروشیمی لردگان ظرف دوماه اخیر بیش از ۷۰ درصد تجهیزات وارد سایت شد.
وی افزود: با این اقدام بیش از ۶۵۰ نفر از جوانان شهرستان لردگان به ویزه بخش‌های فلارد و خانمیرزا مشغول به کار شده‌اند.
امامی تصریح کرد: این طرح در مجموع ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در زمان بهره‌برداری زمینه اشتغال مستقیم هزار نفر  را فراهم می‌کند.
وی با اشاره به اینکه این طرح به طور غیر مستقیم هم زمینه اشتغال دو هزار نفر را  در زمان بهره‌برداری فراهم می‌کند، گفت: پیش‌بینی می‌شود که این واحد عظیم در تیرماه ۹۷ به بهره‌برداری برسد.
وی گفت: پتروشیمی لزدگان از سال ۸۵ آغاز شده  است  و از سال ۹۰ تا ۹۴ به علت رکورد و نبود تسهیلات  فاینانس و مشکلات مدیریتی دچار رکورد شده که خوشبختانه  از اواخر سال ۹۴  با تغییر مدیریت و گشایش ال‌سی فعالیت  دوباره خود را آغاز کرد


 

خبر ۴ خرداد ۹۵ – ایجاد ۳۵۰۰ فرصت شغلی جدید در گستان

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: تا پایان امسال با تحریک سرمایه‌گذاری‌های کوچک در استان سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، حسینقلی قوانلو شامگاه دوشنبه در همایش جوان، خودباوری و توسعه اقتصادی که در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: فعال‎سازی واحدهای صنعتی راکد یا نیمه فعال مهم‌ترین برنامه استان امسال است که با ۴۲۲ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی دولت به بنگاه‎های کوچک و متوسط انجام می‌شود.
وی ادامه داد: امسال دولت برای فعال‎سازی واحدهای صنعتی ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش‎بینی کرده که سهم استان گلستان ۴۲۲ میلیارد تومان است.
وی افزود: در راستای اجرای این طرح، به هریک از واحدهای صنعتی کوچک، یک میلیارد تومان، واحدهای صنعتی متوسط سه میلیارد تومان و واحدهای صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دو میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان اضافه کرد: این تسهیلات با ۶ درصد یارانه و پایین‌تر از نرخ معمول بانک‌ها پرداخت می‌شود.
وی یادآور شد: همچنین از طریق صندوق کارآفرینی امید مشاغل کوچک خانگی را نیز به‌صورت محدود در استان حمایت خواهیم کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان تصریح کرد: فعال‌سازی واحدهای صنعتی استان با بیش از ۴۲۰ میلیارد تومان نقدینگی بامطالعه از پیش انجام‌شده، صورت می‌گیرد.
قوانلو خاطرنشان کرد: این تسهیلات در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی پرداخت می‌شود و به‌زودی تأثیر برنامه‎های اقتصاد مقاومتی در گلستان ملموس خواهد شد.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان دولت تدبیر و امید سال گذشته با تزریق نقدینگی در تولید و صنعت خودروسازی در کشور رشد اقتصادی ۵ تا ۶ درصدی را رقم زد و این امر امسال با پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک، متوسط و غیرفعال تکمیل خواهد شد.

 


خبر ۳ خرداد ۹۵ – وعده معاون وزیر صنعت برای ایجاد ۱۸۵ هزار شغل صنعتی

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ایجاد ۱۸۵ هزار شغل جدید تا پایان امسال در بخش صنایع کوچک و متوسط در کشور خبر داد.
علی یزدانی – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در کرمانشاه، اظهار کرد: برنامه‌‎ای که برای امسال پیش بینی شده، این است که با حمایت از ۹۰۰۰ واحد در بخش صنایع کوچک و هزار واحد در بخش صنایع متوسط که راکد بوده یا زیر ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند و نیز حمایت از ۲۰۰۰ طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد بتوانیم ۱۸۵ هزار شغل جدید در بخش صنایع کوچک و متوسط کشور ایجاد کنیم.
یزدانی تصریح کرد: تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شده و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال به اهداف خود در این زمینه دست پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه تقویت صنایع بزرگ تقویت صنایع کوچک را به‌ دنبال دارد، گفت: اینکه در فضای پسابرجام عمده سرمایه گذاری‌های خارجی در زمینه صنایع بزرگ باشد جای نگرانی برای صنایع کوچک نیست.
یزدانی صنایع کوچک را صنایع پایین دستی صنایع بزرگ عنوان کرد و افزود: قطعا سرمایه گذاری و تقویت صنایع بزرگ به تقویت صنایع کوچک منجر می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: یکی از سیاست‌های ما پیوند میان صنایع کوچک و متوسط با صنایع بزرگ است، زیرا صنایع بزرگ هم می‌توانند در تامین مالی واحدهای کوچک کمک کرده و هم می‌توانند سفارش ساخت به واحدهای کوچک بدهند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از انعقاد تفاهم نامه‌ای با فرابورس برای ورود صنایع کوچک به فرابورس خبر داد و اظهار کرد: با این اتفاق و با حمایت‌هایی که از صنایع کوچک خواهیم داشت، یقینا صنایع کوچک کشور تا حد مطلوبی ارتقاء پیدا خواهند کرد.

 


دیدگاه ها (۱۰)

  1. حامد می‌گه:

    ما الان ۶ ساله میکردیم با مدرک بالا

  2. حسین بیت می‌گه:

    بشین بینم با حال نداری ۶ ماه دنبال کار میگرده من ۵ ساله دنبال کار میگردم هنوزی ۶ ماه

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها