استخدام وزارت بهداشت سال ۹۶ (تجربیات و سوالات آزمون)

سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

استخدام دانشگاه های علوم پزشکی سال ۹۵

استخدام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سال ۹۵ (استخدام جدید)

سوالات ارسالی کاربران

 دانلود سوالات عمومی سومین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی سال ۹۵ ارسال شده توسط کاربران عزیز

دانلود سوالات عمومی سومین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی دانلود

۲۱ آبان ۹۵ – نظر سنجی از داوطلبان سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور آبان ماه سال ۱۳۹۵

با سلام و آرزوی موفقیت
به استحضار می رساند سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون ، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد. براین اساس خواهشمند است نسبت به تکمیل پرسشنامه پیوست اقدام نمایید.

برای شرکت در نظر سنجی اینجا کلیک

 


اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره‌ تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور، دانشگاههای علوم پزشکی و وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۵

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبانی که در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور، دانشگاههای علوم پزشکی و وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۵ ثبت‌نام نموده‌اند، نظر این داوطلبان را به موارد ذیل معطوف می دارد:

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه و شهرهای محل برگزاری آزمون اینجا کلیک کنید

خبر ۱۴ مهر – اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشوردر باره تاریخ ثبت ‌نام و شرکت درآزمون استخدامی وزارت آموزش وپرورش سال ۱۳۹۵ و همچنین اعلام اصلاحاتی در دفترچه راهنمای ثبت‌نام رشته‌ شغل‌محلهای دانشگاههای علوم پزشکی در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور

ضمناً با توجه به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصلاحات ذیل در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرح ذیل صورت گرفته است. لذا ضرورت دارد داوطلبانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، با توجه به توضیحات ذیل در صورت تمایل، نسبت ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام نمایند.


۲۸ تیر ۹۵ – آزمون استخدامی برای ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود

خبرگزاری مهر: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سومین آزمون استخدامی برای ۱۲ دستگاه و ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی در ۱۹ شهریورماه برگزار می شود.
دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: جزییات مربوط به رشته‌ها و شغل محل استخدام هریک از دستگاههای اجرایی و همچنین دانشگاههای علوم پزشکی در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون استخدامی اعلام شده که این دفترچه از امروز ۲۸ تیرماه برروی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.
وی افزود: ۱۹ هزار و ۲۵۱ نفر در این دوره از آزمون استخدامی پذیرفته می شوند.
توکلی خاطرنشان کرد: ثبت نام در این آزمون پس از انتشار دفترچه راهنما، از امروز آغاز می شود.

 


 

 

خبر ۱۵ تیر – اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره ثبت‌نام و شرکت در سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۵

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند ثبت‌نام سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور برای جذب مجموعاً ۱۹۲۵۱ نفر در ۱۲ دستگاه اجرایی و ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاههای علوم پزشکی از تاریخ ۱۳۹۵/۴/۲۸ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز خواهد شد.

برای مشاهده زمان شروع ثبت نام و سازمانهای اعلامی اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ تیر ۹۵ : آزمون استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت آبان برگزار می‌شود (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت مهر یا حداکثر آبان امسال(سال ۹۵) برگزار می شود.
علی صدرالسادات روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: بر اساس مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت بهداشت امسال اجازه استخدام ۱۶ هزار و ۲۰۰نفر نیروی جدید را دارد که از این تعداد حدود ۱۱ هزار نفر کادر پرستاری هستند.
وی گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت با مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی و به صورت متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور که جزو سازمان های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، برگزار می‌شود و البته هر یک از دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت غیر متمرکز فراخوان و ظرفیت استخدامی خود را اعلام می‌کنند.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: فراخوان استخدام وزارت بهداشت برای دانشگاه های علوم پزشکی، بیمارستان های دولتی و شبکه بهداشت و درمان کشوری به زودی اعلام می شود و پس از فراخوان داوطلبان استخدام در وزارت بهداشت، آزمون استخدامی مهر یا آبان امسال(سال ۹۵) برگزار می‌شود.
صدرالسادات اضافه کرد: وزارت بهداشت سالیانه حدود دو هزار نفر بازنشسته دارد که بخشی از حدود ۱۶ هزار نفر استخدامی جدید امسال، جایگزین نیروهای بازنشسته می شوند و بخشی نیز برای تامین نیروی مورد نیاز بیمارستان‌های جدید الاحداث است.
وی گفت: وزارت بهداشت سال ۹۴ نیز هفت هزار نیروی جدیدبه صورت پیمانی در دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی استخدام کرد.
وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی هم اکنون حدود ۴۳۰ هزار نفر نیرو دارد که به گفته وزیر بهداشت حدود ۱۰۰ هزار نفر آنها با این وزارتخانه رابطه استخدامی ندارند و حقوق آنها به جای اینکه از ردیف‌های بودجه دولتی تامین شود از محل درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود، به همین علت هر سال در آزمون‌های استخدامی تعدادی از نیروهای این وزارتخانه تغییر وضعیت می‌شوند.
وزارت بهداشت، همچنین با کمبود حدود ۱۰۰ هزار نفر نیروی پرستار مواجه است.

 


 

۱۳ خرداد ۹۵ – ۱۷ هزار نفر در بخش بهداشت و درمان استخدام می شوند

خبرگزاری ایرنا : رئیس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز استخدام ۱۷ هزار نفر از طریق وزارت بهداشت در سال جاری صادر شده است.
به گزارش ایرنا محمدحسین سالاریان زاده شامگاه چهارشنبه در بازدید از مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: براساس این مجوز، مراکز بهداشتی و درمانی جدید که افتتاح می شوند از نظر تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی مجهز می شوند.
وی گفت: این مجوز استخدام به صورت استثنایی به وزارت بهداشت داده شده است.
وی اظهار کرد: امسال در مجموع هیات دولت ۳۴ هزار مجوز استخدام صادر کرده که از این تعداد ۱۷ هزار مجوز برای وزارت بهداشت و عمده آن برای پرستار و ماماست.
این مسئول در وزارت بهداشت ادامه داد: سال های قبل هم به رفسنجان آمده بودیم اما با اجرای طرح تحول نظام سلامت به وضوح تحولات خوبی از لحاظ بهداشت و خدمات رسانی به مردم در این شهرستان دیده می شود.
وی گفت: با وجود حجم بالای کار چه در بعد آموزش و چه در ارایه خدمات پرسنل نیاز به نیروهای جدید داریم.
سالاریان زاده افزود: به لحاظ پست های سازمانی در ستاد دانشگاه و به کمک کارشناسان حوزه های تخصصی تشکیلات بیمارستان ها، شبکه ها و مراکز بهداشتی درمانی در تهران نشست مشترکی خواهیم داشت.
وی بیان کرد: بعد از ۲۵ سال امسال تعداد پست های موردنیاز واحدهای عملیاتی بازنگری و به حد معقول، اضافه می شود لذا در زمینه تفویض اختیار نیز بسیاری از امور جاری منتقل و تصمیم گیری و مسئولیت ها در حوزه های عملیاتی انجام خواهد شد.
استان پهناور کرمان چهار دانشگاه علوم پزشکی دارد و جمعیت شهرستان های رفسنجان و انار در شمال استان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هستند.


 

 

۱ خرداد ۹۵ – وزارت بهداشت به ۱۶۰ هزار نیرو نیاز دارد

خبرگزاری تسنیم: معاون مدیریت منابع وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال ۱۷ هزار نفر به وزارت بهداشت جذب شدند در صورتی که نیاز این وزارتخانه ۱۶۰ هزار نیرو است اما این امر از عهده دولت خارج است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سیدعلی صدرالسادات پیش از ظهر امروز در نشست معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در شیراز برگزار شد با اشاره به اینکه وزارت بهداشت با کمبود و تورم نیرو روبه‌رو است، اظهار داشت: در بسیاری از سازمان‌های ستادی وزات بهداشت تورم نیرو وجود دارد در صورتی که بسیاری از دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با کمبود نیرو مواجه هستند.
وی  با بیان اینکه باید این موضوع در وزارت بهداشت ساماندهی شود، خاطرنشان کرد: امسال ۱۷ هزار نفر به وزارت بهداشت جذب شدند در صورتی که نیاز این وزارتخانه ۱۶۰ هزار نیرو است اما این امر از عهده دولت خارج است.
صدرالسادات با اشاره به توزیع عادلانه نیروی متخصص در وزارت بهداشت تصریح کرد: قبولی در آزمون نباید تنها ملاک استخدام افراد باشد بلکه باید با مصاحبه افراد زبده و ماهر را استخدام کرد.
معاون مدیریت منابع وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: وزارت بهداشت برای آموزش کارکنان و مدیران خود به برنامه آموزشی مدون نیاز دارد.
وی با بیان اینکه جای یک برنامه مدون آموزشی در وزارت بهداشت خالی است، گفت: برنامه‌های آموزشی کنونی قابل اجرا در تمامی دانشگاه‌ها نیست در صورتی که این برنامه باید متناسب با نیازهمه دانشگاه‌ها تدوین شود.
محمد هادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این همایش گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال املاک مشترک هلال احمر و علوم پزشکی نیاز به تغییر کاربری دارد و در صورت تعیین تکلیف این تغییر کاربری بودجه بزرگی به هر دو دستگاه هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی شیراز وارد می‌شود.
وی با بیان اینکه مالکیت این املاک متعلق به هلال احمر است، گفت: این املاک در حال حاضر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفته و گاه فعالیت‌های انجام شده در آن غیرضروری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بیمارستان قدیم شهرستان مرودشت یکی از این املاک است، افزود: ارزش این املاک در کل استان فارس بیش از هزار میلیارد تومان است که با این تغییر کاربری حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه وارد می‌شود.
ایمانیه خاطرنشان کرد: در صورت انجام تغییر کاربری‌ها می‌توان تمامی بیمارستان‌های درحال ساخت استان را به اتمام رساند.
در این همایش یک روزه معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به بررسی مسائل بودجه و جذب نیرو و تامین نیروی متخصص پرداختند.

 


به‌کارگیری ۱۰ هزار پرستار تا پایان مردادماه

 معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام ۱۱ هزار نفر پرستار در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «محمد میرزابیگی» در دیدار با رئیس، معاونان و مدیران پرستاری بیمارستان‌های ایلام و شهرستان‌ها اظهار کرد: در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت و اعتباراتی که در بین استان‌ها توزیع شده است خوشبختانه شاهد پیشرفت مناسبی در فضای فیزیکی بیمارستان‌ها و روند درمانی ایلام هستیم که این شرایط نه مرهون یک نفر بلکه تک‌تک افراد تیم پزشکی است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایلام از نیروهایی استفاده می‌کند که هزینه‌های مالی کمتری دارند اما بیش‌ترین کارکرد و کیفی‌ترین عملکرد را ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه در سیستم مدیریتی آنچه بسیار مهم است دانستن الفبای مدیریت یعنی منابع محدود با نیازهای نامحدود و سرمایه انسانی است که اگر نیروی انسانی باانگیزه و شاداب نداشته باشیم و احساس مشارکت در امور درمانی نباشد هر چه فضای فیزیکی هم توسعه پیدا کند باز نمی‌توان انتظار بهره‌وری از بیمارستان داشت. این مشارکت آفرینی به عنوان رویکردی که سطح بهره‌وری را ارتقاء می‌بخشد می‌تواند رضایت دهنده خدمات و گیرنده را جلب کند.

میرزابیگی به مدیریت بیمارستان تک جنسیتی زنان در بیمارستان آیت‌الله طالقانی ایلام اشاره کرد و گفت: استفاده از مدیریت زنان رویکرد جدیدی در جهان است که عامل موفقیت در آنان به دلیل خصیصه جزیی‌نگری و ایجاد تعامل بالا است به ویژه اینکه این ویژگی‌ها می‌تواند در مدیریت بیمارستان بسیار مؤثر باشد.

وی در مورد تاریخچه طرح تحول نظام سلامت خاطرنشان کرد: بارها در سنوات مختلف این طرح در مجلس مطرح شد تا اینکه دولت تدبیر و امید وارد فاز عملیاتی آن شد و هم‌اکنون نیز یکی از اولویت‌های دولت به شمار می‌رود اما نباید طرح تحول را طرحی دانست که فقط به دنبال گرفتن اعتبار از کشور است یا اینکه سعی در ارتقاء قیمت ویزیت و افزایش تعرفه داشته باشد بلکه باید به نکات مهم‌تری نیز توجه کرد که به نمونه باید به استخدام ۱۷ هزار پرستار در سال گذشته اشاره کرد که ۹ هزار نفر آن‌ها در راستای افزایش بار مراجعه به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت به استخدام دانشگاه درآمدند و مابقی نیز به دلیل کمبود پرستار جذب بخش‌های تازه تأسیس شد.

میرزابیگی ویژگی‌های مثبت طرح تحول نظام سلامت را اعزام متخصص به مناطق محروم، توزیع دارو، تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، افزایش بستری‌ها و به صورت کلی فراهم کردن شرایط درمان با هزینه اندک برای بیماران را برشمرد و گفت: همه اذعان دارند طرح تحول نظام سلامت نقطه قوت دولت است دولتی که منتظر آماده‌سازی و تکمیل زیرساخت‌های موردنظر در حوزه درمان نبود و استارت کار از اردیبهشت ۹۳ زده شد و در حین اجرا نیز نسبت به تکمیل زیرساخت‌ها اقدام شد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: بیمه‌ها باید به تعهدات خود در راستای اجرای هر چه بهتر طرح تحول کمک کنند در این رابطه نیز دستگاه‌ها و مراکز بیمه‌ایی استان ایلام که تاکنون ۴۵ میلیارد تومان از بدهی‌های دانشگاه را پرداخت نکرده است لازم است هر چه سریع‌تر اقدام به پرداخت کنند.

وی یادآوری کرد: اگر به مراقبت‌های پرستاری از بُعد علمی آموزشی نگاه کنیم می‌بینیم ۱۸۱ مرکز آموزش پرستاری در کشور وجود دارد که البته برترین پژوهش‌های سال نیز توسط پرستاران ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال مجوز استخدام ۱۶ هزار نیروی پیمانی داده شد که ۱۱ هزار نفر آنان پرستار هستند.

میرزابیگی در مورد آموزش کمک پرستاری گفت: ۱۶ هزار نفر با عنوان کمک پرستار در حال آموزش هستند که وظایف آن‌ها شبیه به پرستاران نیست بلکه زیر نظر پرستاران و در جهت تکمیل پروسه درمان فعالیت خواهند کرد و در اواخر مردادماه امسال ۱۰ هزار نفر از این افراد آموزش‌دیده به کادر درمان تزریق خواهند شد.

 


 

۱۵ اردیبهشت ۹۵ – استخدام ۲۱۶۰ ماما تا آخر اردیبهشت

 

خبرگزاری صدا وسیما: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام ۲ هزار و ۱۶۰ ماما در دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت و بیمارستانها تابعه تا اواخر اردیبهشت خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر محمد اقاجانی در مراسم روز جهانی ماما با اعلام این خبر گفت: این اولین بار است که پس از استخدام ۲۱۶۰ ماما تا آخر اردیبهشتانقلاب با این تعداد و در قالب یک برنامه منسجم در وزارت بهداشت استخدام داریم و نیرو جذب می کنیم.
وی با اشاره به ۱۵ اردیبهشت و سالروز اغاز طرح تحول نظام سلامت در چنین روزی در سال ۹۳گفت: اهمیت وجود شما ماماها تا اندازه ایست که نخستین بسته طرح تحول (رایگان شدن زایمان طبیعی ) بود.
معاون درمان وزیر بهداشت افزود: این بسته ۹ محور را شامل می شد که رایگان شدن زایمان طبیعی بیش از همه در بین مردم ملموس بوده است.


 

۱۴ اردیبهشت ۹۵ – اخذ مجوز استخدام ۱۶ هزار نفر در حوزه بهداشت و درمان کشور

خبرگزاری مهر: الیگودرز – قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اخذ مجوز استخدام ۱۶ هزار نفر در حوزه بهداشت و درمان کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریرچی ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان ۱۴۶ تختخوابی شهید ولیان الیگودرز اظهار داشت: مشکل کمبود تختهای بستری درکل کشور وجود دارد و در مناطق محرومی همچون شهرستان الیگودرز این مشکل شدت بیشتری داشته که ما وظیفه داریم که در شعاع مناسب خدمات درمانی را برای مردم که ولی نعمتان ما هستند را فراهم کنیم.
وی گفت:خوشبختانه با افتتاح این بیمارستان قسمت عمده ای از این مشکل در شهرستان الیگودرز رفع خواهد شد.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با ساخت بیمارستانهای جدید که توسط راه وشهرسازی و وزارت بهداشت با رعایت استانداردهای لازم ایجاد می شوند کیفیت بیمارستانهای دولتی از ۶۰ تا۷۰ درصد بیمارستانهای خصوصی تهران به مراتب بهتر است.
حریرچی با بیان اینکه ازمردم کشور درخواست جدی دارم که از مراجعه به بیمارستانهای مرکز کشور که متاسفانه امروز به یک فرهنگ تبدیل شده به طور جدی پرهیز کنند گفت: وزارت بهداشت تلاش خواهد کرد که با توزیع و اعزام متخصصین بیشتری به استانها خدمات تخصصی بهتر و بیشتری درسراسر کشور  برای مردم ایجاد کند.
وی در خصوص کمبود کادر تخصصی درمانی در کشور نیز گفت: در زمینه اخذ مجوز استخدام با مشکل جدی از سوی مراجع قانونی مواجه هستیم و با وجود اینکه مجوز استخدام بیش از ۱۶هزار نفر را اخذ کرده ایم به تلاشهای خود در این زمینه نیز ادامه خواهیم داد.

 


۱۴ اردیبهشت ۹۵ – ۱۱ هزار پرستار امسال در وزارت بهداشت استخدام پیمانی می شوند

خبرگزاری ایرنا: تهران-ایرنا-معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجوز استخدام ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر نیروی بالینی را به صورت پیمانی برای وزارت بهداشت در سال ۹۵ صادر کرد و ۱۱ هزار نفر از آنان قطعا پرستار خواهد بود.
محمد میرزابیگی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا با اعلام این خبر افزود: صدور مجوز استخدام ۱۱ هزار نیروی پرستاری به صورت پیمانی یک اتفاق مهم برای بهبود وضعیت پرستاران و رفع کمبود پرستار در بیمارستانهای دولتی است.
وی اضافه کرد: این پرستاران پس از طی مقررات استخدام دولتی در بیمارستانهای وزارت بهداشت از جمله بیمارستانها و بخشهای جدید و بیمارستانهای مناطق محروم به عنوان پرستار بیمارستانی، نیروهای فوریتهای پزشکی یا کادر بخشهای مراقبتهای ویژه و … استخدام می شوند.
وی گفت: بر اساس مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آزمون استخدام این نیروها با هماهنگی وزارت بهداشت و پس از تعیین سهمیه هر یک از دانشگاههای علوم پزشکی توسط سازمان سنجش آموزش پزشکی پس از هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار می شود و زمان برگزاری آزمون پس از طی تشریفات اداری و هماهنگی های بین سازمانی اعلام خواهد شد.
معاون پرستاری وزیر بهداشت افزود: استخدام ۱۶ هزار نیروی جدید پیمانی در بیمارستانهای دولتی که حدود پنج هزار نفر آنها نیروهای بالینی دیگر مانند ماما، پزشک و نیروهای بهداشتی هستند و ۱۱ هزار نفرشان پرستار هستند، گام بزرگی برای ارتقای کیفیت خدمات مراکز بهداشتی و درمانی کشور است.
وی گفت: با توجه به اینکه بخشی از این پرستاران و نیروهای استخدامی ممکن است از بین نیروهای شرکتی و تبصره ای شاغل فعلی در بیمارستانها باشند و چون هدف کلی از این استخدام ها افزایش نیرو در مراکز بهداشتی-درمانی است، دانشگاههای علوم پزشکی و بیمارستانها این مجوز را دارند که به ازای نیروهایی که تغییر وضعیت می شوند، نیروی شرکتی و قراردادی بکارگیری کنند.
میرزابیگی اضافه کرد: پرستارانی که از طریق آزمون سازمان سنجش در بیمارستانهای وزارت بهداشت استخدام می شوند، فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی به بالای دانشکده های پرستاری هستند و نیروهای دیپلم و زیر دیپلم به صورت شرکتی و خرید خدمت در بیمارستانهای دولتی بکارگیری می شوند.
وی گفت: استخدام ۱۱هزار پرستار جدید، بخشی از طرح تحول سلامت است، سال گذشته نیز در مجموع ۱۶هزار پرستار برای تامین کادر پرستاری بیمارستانهای دولتی بکارگیری شدند که ۹ هزار نفر آنها به طور مستقیم برای طرح تحول سلامت بود و هفت هزار نفر نیز برای تامین نیروی بخشها و بیمارستانهای جدید التاسیس در این مراکز بکارگیری شدند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت اضافه کرد: جذب و استخدام حدود ۳۲ هزار کادر پرستاری بعد از اجرای طرح تحول سلامت طی سالهای ۹۴ و ۹۵ یک اقدام بی سابقه در وزارت بهداشت و از برکات طرح تحول سلامت است.
**افزایش ۲ تا ۳ برابری کارانه پرستاران
وی گفت: علاوه بر بکارگیری این تعداد پرستار، اقدام مهمی که با اجرای طرح تحول سلامت برای پرستاران انجام شد، افزایش کارانه بود و با ابلاغ وزیر بهداشت از اول مهر سال ۹۴ کارانه پرستاران بین ۲.۵ تا ۳ برابر افزایش یافت.
میرزابیگی اضافه کرد: تا قبل از این ابلاغ وزیر بهداشت، سهم کارکنان غیر پزشک از درآمد اختصاصی بیمارستانها (که به صورت کارانه پرداخت می شود) بین ۱۶ تا حداکثر ۲۲.۵ درصد بود و تعداد کمی از بیمارستانها سهم ۲۲.۵ درصدی را پرداخت می کردند اما بعد از طرح تحول سلامت سهم پرستاران و نیروهای غیر پزشک از درآمد اختصاصی بیمارستانها به ۲۷.۵ درصد و با احتساب نیروهای اورژانس به ۲۹ درصد رسید.
معاون پرستاری وزیر بهداشت پیش از این اعلام کرده بود که حدود ۱۴۰ هزار پرستار شاغل در بیمارستانهای کشور حضور دارند که با توجه به استاندارد نسبت پرستار به تخت بیمارستانی یا جمعیت به حداقل ۱۰۰ هزار پرستار دیگر در بیمارستانهای کشور نیاز هست و تعداد پرستار مورد نیاز مراکز درمانی کشور ۲۴۰ هزار نفر است.

استخدام ۱۷ هزار نفر در وزارت بهداشت، عمدتا در مناطق محروم

دکتر ایرج حریرچی درباره وضعیت استخدامی‌های وزارت بهداشت در سال ۹۵، گفت: در این زمینه قرار است که امسال ۱۷ هزار نفر در وزارت بهداشت استخدام شوند.

وی با بیان اینکه مجوز استخدام این تعداد پرسنل برای بیمارستان‌های تازه تاسیس است، افزود: نگاه ما در استخدام این ۱۷ هزار نفر بیشتر در گروه‌های پرستاری و فنی است و آنها در این گروه‌ها بکارگیری می‌شوند.

حریرچی ادامه داد: از آنجایی که بیشتر بیمارستان‌های جدید در مناطق محروم افتتاح می‌شوند، به همین دلیل توجه‌مان در استخدام و بکارگیری نیروها، مناطق محروم است.

قائم مقام وزیر بهداشت درباره زمان اعلام فراخوان جذب نیرو در وزارت بهداشت، گفت: مراحل اداری آن در حال انجام است و آگهی عمومی آن داده خواهد شد. البته ما در این زمینه عجله داریم، اما این کار کمی به تاخیر خورده است. با وجود این موضوع امیدواریم هر چه زودتر مراحل اداری فراخوان جذب این نیروها انجام شود.


خبر ۲۰ فروردین ۹۵  -استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت (خبرگزاری فارس)

خبرگزاری فارس : معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از استخدام ۱۶ هزار نفر در وزارت بهداشت و آموزش و پرورش خبر داد.
علی صفدری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت استخدام‌های دولت در برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه سال ۹۵، اظهار داشت: برای برنامه ششم رقم دقیقی وجود ندارد و با توجه به اینکه بودجه سال آینده نیز به تصویب نرسیده، نمی‌توان رقم دقیقی برای استخدام‌های دولت اعلام کرد.
معاون سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه به طور متوسط سالانه ۳۰ هزار نفر از کارمندان دولت، بازنشسته می‌شوند، تصریح کرد: نسبت استخدام‌ها طبق قانون، سه به یک است، یعنی به ازای هر سه نفر بازنشسته یک نفر استخدام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مجوز استخدام در سال جاری برای وزارت بهداشت و آموزش و پرورش صادر شده است، عنوان کرد: بقیه دستگاه‌ها نیز می‌توانند با ارائه سند دستگاه، تقاضا و نیاز استخدامی خود را مطرح کنند.
صفدری خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۵ تا ۱۶ هزار نفر را به تدریج استخدام خواهد کرد که این موضوع از امسال شروع می‌شود و بستگی به ظرفیت‌ مراکز بهداشتی و درمانی دارد.
معاون سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: آزمون‌های استخدامی مانند روال قبل به صورت ادواری و متمرکز برگزار می شود.
صفدری در مورد قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: این قانون برای سال ۹۴ تمدید شد و به علت آماده نبودن قانون پیشنهاد شده، برای سال ۹۵ نیز تمدید شود.
وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی این قانون آزمایشی به قانون دائمی تبدیل می‌شود، بیان کرد: اصلاحات مورد نیاز روی قانون مدیریت خدمات کشوری صورت گرفته و اکنون مراحل بررسی خود را در دولت طی می‌کند، چندین جلسه برگزار و کلیات آن تصویب شده است.


 

 

دیدگاه ها (۲,۲۰۸)

 1. نسترن می‌گه:

  بنظرتون مدیریت خدمات بهداشتی درمانی استخدامی داره

 2. محسن می‌گه:

  بهداشت پس چی؟ اونم از نوع حرفه ایش

 3. میثم می‌گه:

  آیا بهتر نبود وزارت بهداشت هم مثل آموزش و پرورش آزمون استخدامیشو جداگانه برگزار میکرد که مجبور نشه آزمونو به تعویق بندازه آخه در استخدامی بهداشت که تبعیض جنسیتی در کار نیست چه بسا شرایط به نفع خانوماست .حالا هم ما داوطلبها و هم خودشون سردر گم شدن .اگه امکانش هست آزمون رو به تعویق نیندازید

 4. کبری عباسی می‌گه:

  سلام
  تاریخ دقیق آزمون که وزرات بهداشت زدین کی هست؟؟
  آخه میگن آزمون لغو شده

 5. مرتضی می‌گه:

  سلام آقاسی هستم ۲۲ سالمه مجـرد،دارای مـدرک کمک بهیـاری،آشنایی وانجام کارهای پرستاری درصورت نیـاز لطفا اطلاع دهیـد.

 6. اعظم می‌گه:

  لطفآ یه فکری هم ب درباره ی بچه های کمک پرستاری بکنین دوسال مدرکشو گرفتم ولی هرجا میرم میگن باید سایت اعلام کنه جالبیش اینکه سایت هیچ وقت هیچی راجب کمک پرستارا نگفته

 7. Dariush می‌گه:

  سلام. جهـانگیـری هستم ۲۵ساله،مجـرد،دارای مـدرک کمک بهیـاری،آشنایی وانجام کارهای پرستاری درصورت نیـاز لطفا اطلاع دهیـد.

 8. خدیجه می‌گه:

  سلام من رشته مهندسی بهداشت محیط رتبه برتر دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهتی روزانه .هستم خانواده پرسنل علوم پزشکی هستم ودر حال گذراندن طرح.چرارشته ها مورنیاز علوم پزشکی اعلام نشده/

 9. فایزه می‌گه:

  سلام من دیپلم تجربی دارم بنظرتون استخدام دیپلمه احتیاج دارن

 10. يه دختر می‌گه:

  من لیسانس میکروبیولوژی دارم چهار سال الکی وقتمو تلف کردم الان هیچ دستگاه دولتی رشته منو نمیخاد .خب وقتی هیچ جا نمیگیرین برا چی این رشته ها رو تو دانشگاه میزارین ؟ متاسفم برا جایی که دارم توش زندگی میکنم .

 11. فرزانه می‌گه:

  من مدرک لیسانس مهندسی پزشکی (بیو متریال) هستم . واقعا هیچ جا برا این رشته تو ایران نیست . خب اگه این رشته هارو نمیخواین چرا تو دانشگاه میارین . تازه روز به روزم بیشتر میکنن . فقط میخوان از مردم پول بگیرن

 12. افسانه می‌گه:

  سلام کارشناس مامایی هستم ولی بعلت نداشتن شرایط سنی استخدام بیکارهستم لطفا راهنمایی کنید

 13. فاطمه می‌گه:

  سلام. من ارشد علوم تشریح دارم. تازه فارغ التحصیل شدم. در مورد این رشته چیزی تو سایت ندیدم. اگه دوستان چیزی میدونن به منم اطلاع بدن.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها