استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (خبر جدید)

استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

خبر ۸ اسفند ۹۵ – تاثیرات فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات در اشتغالزایی

خبرگزاری شبستان:فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات چندین سال است در حوزه اقتصادی کشور مورد توجه قرار گرفته و با رشدی که در این بخش داشتیم در حال حاضر شاهد سهم ۱۲ درصدی ICT در اشتغال سال آینده هستیم.
ICT یافناوری‌اطلاعات‌وارتباطات( Information & Communication Technology)، بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری بگونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است. جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است. گستردگی کاربرد و تاثیرات آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.
بنابراین گزارش، براساس اطلاعات موجود تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری صورت گرفته که موجب تحقق بیش از ۷۷ درصدی هدف برنامه پنجم توسعه شده است. ایرنا در این رابطه به نقل از برات قنبری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشته بود: “میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در دوره پنج ساله برنامه پنجم توسعه ( ۹۴- ۱۳۹۰) رقم ۲۲۰ هزار میلیارد ریال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که برای دستیابی به آن فاصله ۵۰ هزار میلیارد ریالی وجود دارد. میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه توسط بخش دولتی برای حوزه آی سی تی ۷۰ هزار میلیارد ریال بود و سهم بخش غیردولتی نیز ۱۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شد. سال های نخست برنامه پنجم توسعه، سرمایه گذاری جدی برای توسعه این بخش صورت نگرفت، اما تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد ریال از کل سرمایه گذاری پیش بینی شده برای توسعه این بخش، محقق شد. تلاش شده برای توسعه بخش آی سی تی در برنامه پنجم توسعه شبکه توانا با اعتباری معادل یکهزار و ۴۲۰ میلیارد ریال ایجاد شود و سیگنال رسانی زمینی با اختصاص اعتباری برابر با چهار هزار میلیارد ریال انجام شود.
بودجه پیش بینی شده برای توسعه فناوری های فضایی یکهزار میلیارد ریال، توسعه فناوری های نوین، دو هزار میلیارد ریال، تامین زیرساخت ها یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال و سرویس های راهبردی دو هزار میلیارد ریال در برنامه پنجم در نظر گرفته شده بود. اکنون سهم بخش آی سی تی در اقتصاد ملی کشور به ۲.۶ درصد رسیده است. درآمدهای دولت در سال ۹۴ از این بخش ۴۰ هزار میلیارد ریال و میزان وصولی ها از شرکت های دولتی و غیردولتی ۹۶ هزار میلیارد ریال است. بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات قابلیت بزرگتر شدن از میزان فعلی را دارد و پیش بینی شده بود در سال ۹۴ این بخش حدود ۲۱ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده داشته باشد. پیش بینی شده رشد متوسط ارزش افزوده این بخش در برنامه ششم توسعه به رقم ۱۹.۲ درصد برسد. انتظار می رود در برنامه ششم توسعه بیش از یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری صورت گیرد که ۲۰۰ هزار میلیارد ریال آن را بخش دولت، ۴۰۰ هزار میلیارد ریال اپراتورها و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال بخش غیردولتی سرمایه گذاری خواهد کرد. بخش ارتباطات در حال رسیدن به نقطه اشباع است و باید در طول برنامه ششم توسعه سهم بخش کاربردها را از ۱۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش داد.”
این گزارش می افزاید: در حال حاضر با افزایش سهم ICT یا فناوری ‌اطلاعات ‌و ارتباطات شاهد سهم ۱۲ درصدی ICT در اشتغال سال آینده هستیم. فارس در این زمینه به نقل از علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نوشته است: ” ICT در اشتغال کشورسهم ۱۰ درصدی دارد و عملکردهای سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ این سهم را تأیید کرده است.  سال آینده نیز سهم ۱۲ درصدی برای ICT از اشتغال کل کشور را پیش‌بینی کرده‌ایم که با روند موجود، قابل تحقق به نظر می‌رسد و تا ۲۰ درصد نیز قابل افزایش است. فرصتی که آژانس‌های اینترنتی در کسب و کار فراهم کرده‌اند، جامعه را متأثر کرده است.”


خبر ۱۸ دی ۹۵ – ایجاد حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات طی سال گذشته در کشور

خبرگزاری ایرنا : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی سال گذشته، حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات و آی سی تی در کشور ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی پنجشنبه شب در برنامه تلویزیونی سیمای مرکز گیلان (شبکه باران) افزود: اقتصاد بسیاری از کشورها ، از صنعت تبدیل به اقتصاد دانش بنیان شده و ما هم کوشیده ایم در حوزه ICT از فناوری های نو ، شغل ایجاد کنیم.
وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموختگان از این امر ادامه داد: در گیلان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرحی را به عنوان تکاپو و البته با همکاری شرکت های سرمایه گذار و استانداری در نظر داریم تا از این رهگذر، کارها بومی شده و شغل ایجاد کنیم.
واعظی با بیان اینکه می توانیم با استعدادهای خوبی که در کشور داریم، از فرصت ها بهره بگیریم، افزود: بر همین اساس، طی سه سال گذشته بیش از یکصد هزار نرم افزار نوشته شده و در حال استفاده شدن در بخش های مختلف است.
وی خاطرنشان کرد: اگر در بخش فناوری اطلاعات ( IT ) سرمایه گذاری کنیم، در آینده می توانیم شغل و نیز درآمد ایجاد کنیم.
** پرداخت ۱۴۰میلیارد تومان تسهیلات به ایده پردازان حوزه ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیش بینی پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به نام وجوه اداره شده در بودجه سال ۹۶ به ایده پردازان حوزه ارتباطات خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات با بهره کم و بازپرداخت طولانی برای ایده پردازانی که طرح شان قابلیت اجرایی داشته باشد، پرداخت می شود.
وی افزود: زمانی که ایده تبدیل به محصول و بعد محصول تجاری شود، وام گیرندگان، این وام را برمی گردانند.
به گفته واعظی، در همین راستا طی دو سال گذشته حدود ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به حدود ۲۸۰ شرکت پرداخت شده است.
** باور دولت به حل مشکلات اقتصادی با راهبرد اقتصاد مقاومتی است
وی با بیان اینکه دولت معتقد است که اقتصاد مقاومتی می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، گفت: بنای دولت این نیست که با اقتصاد مقاومتی برخورد تبلیغاتی و تشریفاتی داشته باشد بلکه نگاه دولت آن است که باید برنامه ریزی انجام دهیم و برای هر موضوع، یک برنامه داشته باشیم.
واعظی ادامه داد: بر همین اساس ، برنامه ششم توسعه کشور بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین و بازنویسی شد.
** فضای مجازی بستر مناسبی برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدی وزارت ارتباطات تهدیدات فضای مجازی است، گفت: همه علاقه مند به داشتن یک خانواده سالم با وضعیت رفاهی مطلوب هستیم ولی باید توجه داشته باشیم که فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت است؛ باید از فرصت ها استفاده کنیم و تهدیدها را کاهش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: جوانان باید از بستر اینترنت نوآوری داشته باشند و به مردم خدمات دهند؛ سلامت الکترونیک در شبکه ملی ارتباطات، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، استفاده از اینترنت در روستاها در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی از جمله این اقدامات قابل انجام است.
** در مواجهه با هر پدیده نوظهور، نباید آن را حذف کنیم
واعظی ادامه داد: معتقدیم نباید هر پدیده جدیدی را حذف کرد و البته نباید تسلیم آن شد، بلکه باید آن را بومی کرد.
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، باید با توجه به اعتقادات، فرهنگ و منش کشورمان آن را بومی کرده و تغییر دهیم.
وی استفاده صحیح از فضای مجازی را نیازمند فرهنگ سازی دانست و گفت: در همین راستا، وزارت ارتباطات شبکه ملی اطلاعات را با سرمایه گذاری بسیار زیادی ایجاد کرده، بدین صورت که هر آنچه مورد نیاز مردم باشد، در این شبکه ملی وجود دارد.
** برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت در دولت یازدهم
واعظی به وضعیت ارتباطی گیلان اشاره و بیان کرد: هر آنچه در ارتباط با زیرساخت ها قول داده ایم، عملی کرده ایم و برهمین اساس پهنای باند استان، پنج و نیم برابر شده است.
وی اضافه کرد: در اکثر شهرهای گیلان، امکان استفاده از نسل سوم اینترنت وجود دارد و در تعدادی از شهرها نیز نسل چهارم اینترنت برقرار است و نیمی از روستاهای استان نیز اینترنت دارند.
وی گفت: اهتمام ما برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت تا پایان دولت یازدهم است.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز گذشته (پنجشنبه) در شورای اداری شهرستان های رودسر و شفت حضور یافت. وی امروز (جمعه) نیز در جلسه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی، جلسه صادرات غیرنفتی و نشست با مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی شرکت می کند.

 

دیدگاه ها (۳۱۱)

 1. ناشناس می‌گه:

  ( ایجاد حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات طی سال گذشته در کشور)
  از طریق کدوم آزمون نکنه پشت درهای بسته این همه نیرو گرفتین.

 2. مسعود می‌گه:

  من عاشق این وزارت اطلاعات هستم عشقمه توکل به خداوتوسل به امام رضا یاضامن اهو

 3. م می‌گه:

  کسی میدونه متعاقبا که گفته سال۹۱ را گفته یا ۹۲؟؟؟

 4. امیر می‌گه:

  شلام به همگی
  کسی میدونه حقوق یک نفر با مدرک ارشد توی ارتباطات زیر ساخت چنده؟ تو شرکت مخابرات چطور؟

 5. رضا می‌گه:

  سلام بچه ها
  پارتی مارتی رو بیخیال شید!فقط به خدا امید داشته باشید و از خودش بخوایین البته توسل و به معصومین بخصوص امام رضا و حضرت مهدی هم خیلی جواب میده
  البته اول تلاش خودشما بعد خدا و توسل!!!!!!!!!!!!!!!
  موفق باشید

 6. orkide می‌گه:

  salam
  az etela’ie hatun mamnun,ba’zan khuban,ama in avakher te’dade tarikh gozashtehatun ziyad shode.taze,etelaatiam k mizarid kafi nistan

 7. همکار می‌گه:

  این آگهی خیلی وقته هستش
  پس لینک استخدامش کجاست؟

 8. اگاه می‌گه:

  واقعآ خسته نباشید شرکت مذکوراین اگهی راشهریورماه رووب سایتش قرارداده

 9. امیر می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  خواهشمند است زمان ثبت نام آزمون را اعلام بفرمایید.
  با تشکر

 10. بهروز می‌گه:

  سلام مدیر محترم . این خبر که برا تاریخ ۲۵/۱۱/۹۱ هستش که!!! لطفا راهنمایی بفرمایید؟

 11. masi می‌گه:

  فوق لیسانس شیمی با معدل بالا به چه دردی میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. تاج می‌گه:

  سلام اقای از زحماتی که می شید واقعا ممنون

 13. پگاه می‌گه:

  che fayde ma faghat pole azmono mmidim vaghti karmandash hame moshakhasan

 14. الهه می‌گه:

  سلام منم ارشد حسابداری دارم افرین حممزه ادما باید خودشونو تغیر بدن و کسی نمی تونه اونا رو تغیر بده من که یه پارتی خیلی گنده دارم یعنی همه ی ما داریم و اونو فراموش نکنیم که خداس که خداس

  • shima می‌گه:

   قربونه خدا برم اون کارش خیلی دورسته .
   مگه می شه اون که هرگز واسه کسی پارتی باری نمی کنه.
   پس ما همون پارتی رو هم نداریم.

 15. جعفری می‌گه:

  با سلام
  از زحمات و پی گیری های شما ممنونیم.
  از تبدیل وضعیت کار معین های وزارت فرهنگ هم مطلبی بنویسید.

 16. niloofar می‌گه:

  akhe khodaya man b che zabon begam kar mikham ?!

  • محمد می‌گه:

   نیلو جان کار می خواید چیکار؟
   نمی دونم چرا دخترها همه ارزش خودشون رو در نزدیک تر شدن به سبک زندگی مردونه می دونند.
   بابا بخدا قسم پیش خود خدا هم ارزش زنی که بتونه آینده بهتری بسازه بیشتره.
   نمی دونم چرا اکثر دخترا موفق بودن رو در “کارمند موفق بودن” می دونند نه در “همسر موفق” یا “مادر موفق” بودن.
   شاید کسی از مادر نیوتون یا انیشتین یا خیلی دانشمندان دیگه یا خیلی بزرگان دیگه حرفی به میون نداره. اما همه و همه و همه می دونند که مادران اینها ارزششون کمتر از خود این آدمها نبوده. چون در واقع اگر تربیت اونها نمی بود، هرگز، هرگز چنین افرادی نمی شدند.

   • jupiter می‌گه:

    محمد جان
    کار کردن سبک زندگی مردونه نیست
    اینکه خانم ها میخوان کار کنن نتیجه رفتاری هست که از همیشه تا حالا باهاشون شده !…
    اینکه حتی مردها هم برای زنهایی که کارمند هستند بیشتر ارزش و احترام قائلند واضحه و اصلا گفتن نداره !…

 17. سيد محمد ابوطالب يوسفي ثابت قدم خوزستاني می‌گه:

  سلام خدمت همه ی همکاران عزیز
  همه بیکاریم و با هم همکاریم

 18. arezoo می‌گه:

  salam man fareghotahsile ieki az daneshgahaie dolatie bartaram khaheshan moghe sabtenam etelae resani dashte bashin k kasi ja namone.
  agar emkanesh hast mahdodeie zamanie sabtenam ra ham begid k khialemun rahat basheo ie omidi b peyda kardane kar dashte bashim .khaheshan zamane sabtenam va mohlateshu elam konin ia taghribi etelae resani konin.mamnoon

 19. یکی از سر کارها می‌گه:

  مخابرات که اونجوری شروع کرد به اینجا رسیده شما بگین این زیرساخت که هنوز شروع نکرده داره وقت تلف میکنه اعتباری بهش هست لابد شروع به کار از سال ۹۳ ه

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها