استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۹۶ (خبر جدید)

استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

 

خبر ۲۷ فروردین ۹۶ – ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید با توسعه شبکه ملی ارتباطات در کشور

خبرگزاری فارس : معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در نتیجه گسترش شبکه ملی ارتباطات و دسترسی و فرصت‌های تولید برنامه‌های کاربردی در کشور ایجاد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، نصرالله جهانگرد ظهر امروز در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: توسعه شبکه ملی اطلاعات با هدف کیفیت و سرعت در تمام شهرهای کشور و در اختیار قرار گرفتن آحاد ملت از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارت ارتباطات بوده است.
وی گفت: فاز یک توسعه شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت سال گذشته، فاز دو در دهه فجر ۹۵ و فاز سه نیز تا دو ماه آینده کامل می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هدف این شبکه ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است، افزود: در حال حاضر تمام شهرهای استان به نسل سوم اینترنت و و تعداد دیگری از شهرها به نسل چهارم اینترنت متصل شده‌اند.
جهانگرد تصریح کرد: پیاده سازی زیرساخت‌ شبکه ملی اطلاع‌رسانی در حوزه دولت الکترونیک با هدف بسترسازی برای ارائه بهتر خدمات دولت انجام شده است.
وی ادامه داد: مشارکت در توانمندسازی و توان افزایی کارآفرینان کشور از دیگر اقدامات بوده که انجام شده است و دفتر توانمندسازی نیز در سطح ملی تأسیس شده و بزودی در استان‌ها این دفتر تأسیس می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در نتیجه گسترش شبکه ملی ارتباطات و دسترسی و فرصت‌های تولید برنامه‌های کاربردی در کشور ایجاد شد.
جهانگرد اظهار کرد: بازار فناوری و اطلاعات در پنج برنامه گذشته در کشور به طور متوسط ۱۹.۵ درصد افزایش داشته است و پیش‌بینی می‌شود در برنامه ششم توسعه نیز این پیشرفت به سه تا چهار برابر برسد.


خبر ۱۹ فروردین ۹۶ – شبکه ملی اطلاعات و پهن باند کشوردر خدمت ایجاد اشتغال قرار می گیرد

خبرگزاری ایرنا:  وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات به وجودتعداد زیادی از فارغ التحصیلان که مرتبط با بخش آی.سی.تی هستند اشاره کرد و از درخدمت قرار گرفتن شبکه ملی اطلاعات و پهن باند کشور برای ایجاد اشتغال درراستای تحقق خواسته رییس جمهور خبرداد.
محمود واعظی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی ایرنا ، با اشاره به پیام نوروزی رئیس جمهوری مبنی بر استفاده بیشتر از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه کسب و کار، افزود:پیام رییس جمهور دو بخش دسترسی آزاد به اطلاعات و توسعه کسب و کاربا استفاده از آی.سی.تی را شامل می شود.
عضوهیات دولت به راه اندازی دو فاز از شبکه ملی اطلاعات که سال گذشته انجام شد اشاره کرد و گفت:آنچه که در این شبکه فراهم شده است برای ایجاد اشتغال درخدمت جوانان قرار خواهد گرفت و آنها می توانند با استفاده از این زیرساخت کسب و کارهای جدیدی برای خود ایجاد کنند.
واعظی وجود تعداد زیادی ازفارغ التحصیلان دانشگاهی که مرتبط با بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند را یادآورشد و افزود: جوانان مذکور که دارای تخصص نیز هستند می توانند با استفاده از شبکه ملی اطلاعات هم برای خود شغل ایجاد کنند و هم زمینه اشتغال دیگران را فراهم آورند.
وزیرارتباطات عنوان داشت: شبکه پهن باند کشور که به زودی ظرفیت آن بیشتر هم خواهد شد نیز برای ایجاد اشتغال
چه در بخش اپلیکیشن نویسی و یا خدمات و تولید محتوا که زمینه خوبی است در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت.
واعظی با بیان این که اکنون درجهان نیز کار آفرینی به سمت تولید محتوا و اپلیکیشن نویسی متمایل شده است خاطرنشان ساخت: برنامه ریزی گسترده ای برای رفتن به این سمت انجام شده است که زمینه اشتغال فراوانی را فراهم خواهد کرد.
وزیرارتباطات خاطرنشان ساخت:شبکه پهن باند کشور نیز که بزودی ظرفیت آن افزایش خواهد یافت درخدمت ایجاد اشتغال قرارخواهد گرفت تا فارغ التحصیلان مرتبط با این بخش بتوانند در زمینه تولید محتوا، برنامه نویسی برای تلفن همراه و ارایه خدمات اشتغال آفرینی کنند.
واعظی با بیان این که جهان نیز به سمت ایجاد اشتغال در بخش های اپلیکیشن و تولید محتوا رفته است تاکید کرد:رویه مذکور در ایران نیز دنبال خواهد شد و برنامه ریزی گسترده ای برای آن صورت گرفته است.
عضوکابینه دولت یازدهم بخش دوم پیام نوروزی رییس جمهور که تاکید بر دسترسی آزاد به اطلاعات است را مورد اشاره قرارداد و گفت:دسترسی آزاد به اطلاعات سیاستی است که درحال پیگیری است و آیین نامه آن نیز مصوب شده است.
واعظی به شکل گرفتن شورایی برای تحقق این سیاست اشاره کرد و ادامه داد:شورای مذکور با جدیت پیگیربرنامه ها است.
وزیرارتباطات گفت:مردم باید بتوانند بر اساس حقوق شهروندی، دسترسی آزاد به اطلاعات داشته باشند ونیز اطلاعات باید به صورت عادلانه در دسترس همگان باشد و رانتی دراین زمینه وجود نداشته باشد .
عضو کابینه دولت تدبیروامید خاطرنشان ساخت: باید به گونه ای عمل شود که مردم احساس کنند آنچه از اطلاعات نیاز دارند در دسترس شان است که البته بخشی از این اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی کسب می شود و بخشی هم باید وزارت خانه ها اطلاعات خود را روشن در اختیار مردم قراردهند.
به گفته این مقام مسوول راه اندازی دولت الکترونیک کمک بسیارخوبی برای تحقق دسترسی آزاد به اطلاعات است که باید هرچه زودتر عملیاتی شود.
به گزارش ایرنا، شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین زیرساخت اطلاعاتی و ارتباطی کشور دربرگیرنده اهداف راهبردی فراگیر خدمات الکترونیک مانند دولت الکترونیک و افزایش بهره وری، کاهش وابستگی به شبکه اینترنت و توانایی اعمال مدیریت حداکثری بر دسترسی به آن، گسترش محتوای ایرانی- اسلامی و ارتقای سواد دیجیتال، افزایش کسب و کار دیجیتال و توسعه سهم آی.سی.تی در اقتصاد و استفاده از آن به عنوان موتور محرک توسعه، افزایش امنیت و قابلیت اطمینان فضای دیجیتال در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات ایران هفتم شهریورماه امسال با حضور معاون اول رییس جمهوری رونمایی شد. مرحله دوم نیزهیجدهم بهمن ماه ۱۳۹۵ به بهره برداری رسید.
حسن روحانی رییس جمهور در پیام نوروزی خود گفت که در سال جدید مردم ما باید از فضای مجازی برای کسب علم، دانش، اطلاعات و کسب و کارشان، بیشتر بتوانند استفاده کنندو این یکی از تلاش‌های نمونه دولت یازدهم بود و ما این مسیر را ادامه می‌دهیم.


خبر ۷ فروردین ۹۶ – ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT در کشور

خبرگزای تسنیم : رئیس جمهور گفت: در سال گذشته ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT در کشورمان ایجاد شد و امسال وزیر ارتباطات قول دادند که ۱۳۰ هزار شغل در این حوزه برای جوانان کشور ایجاد شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام و السملمین حسن روحانی امروز در مراسم افتتاح ۷ پروژه مخابراتی و اتصال ۳۳۹ روستای کردستان به اینترنت و توسعه تلفن ثابت در ۵۳ روستای این استان که به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد، اظهار داشت: اگر چه برخی افراد اعتقاد دارند که ارتباطات نان و آب نمی‌شود اما می‌توان گفت که اتفاقاً ارتباطات امروز آب و نان برای مردم است.
وی گفت: در سال گذشته ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT در کشورمان ایجاد شد و امسال وزیر ارتباطات قول دادند که ۱۳۰ هزار شغل در این حوزه برای جوانان کشور ایجاد شود.
روحانی تأکید کرد: در دنیای امروز باید از همه فناوری‌های روز برای توسعه کشور تلاش کنیم و مسئله اشتغال یکی از مسایل مهمی است و یکی از طرق‌های اشتغال از طریق این زیرساخت‌هاست.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از این به بعد کار سرمایه‌گذاری از طریق اینترنت انجام شود، اظهار کرد: اگر کسی می‌خواهد در کردستان سرمایه‌گذاری کند باید از طریق اینترنت حتی مجوز، تأمین زمین، روابط بانکی و همه چیز را پیگیری کند چون ما در دنیای جدید زندگی می‌کنیم و باید از فناوری‌های روز استفاده کنیم.
۳۳۹ روستای کردستان به اینترنت مجهز شدند
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناورزی ارتباطات نیز اظهار داشت: حجم ارتباطات در استان کردستان اکنون ۷.۵ برابر و پهنای باند نیز ۸ برابر شده است.
وی گفت: هم‌اکنون یک هزار و ۷۰۰ روستای استان کردستان دارای تلفن ثابت است و ۲۲۰ کیلومتر فیبر نوری در بین شهرهای استان کشیده شده اما در حال حاضر ارتباطات کردستان از طریق سه مسیر اراک، همدان و زنجان میسر است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: تا پایان دولت قرار است که ۹۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مخابراتی در استان کردستان انجام شود و به تمام ۲۹ شهر استان تلفن همراه نسل سوم و به ۱۱ شهر هم تلفن همراه نسل چهارم خواهیم داد.
وی گفت: همچنین ۵۳۳ کیلومتر فیبر نوری در استان کردستان کشیده می‌شود و امروز ۳۳۹ روستای استان کردستان به اینترنت مجهز می‌شوند.
واعظی افزود: به ۶ شهر استان کردستان تلفن همراه نسل سوم و در ۶ شهر دیگر استان تلفن همراه نسل چهارم خواهیم داد و در دو شهر استان نیز شبکه پهنای باند با هزینه ۸۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اظهار کرد: زیرساخت‌هایی که برای مسئله اشتغال در استان کردستان مد نظر است در طول ۶ ماه گذشته طبق جلسه‌ای که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان استان کردستان انجام شد ۱۶ پروژه در استان کردستان آغاز شده که برای ۶ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود و در اجرای طرح تکاپو می‌توان تحولات خوبی ایجاد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کسانی که در استان کردستان فارغ‌التحصیل شده‌اند در اجرای طرح تکاپو می‌توانند دارای شغل شوند و نرم‌افزاری که از استان کردستان به ۷۷ کشور جهان اکنون صادر می‌شود می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند.


خبر ۶ فروردین ۹۶ – ایجاد ۱۳۰ هزار شغل آی سی تی با اجرای طرح تکاپو در سال جدید

خبرگزاری ایرنا : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته در کل کشور ۱۰۰ هزار شغل با اجرای طرح تکاپو با کمک دولت و همکاری بخش خصوصی در حوزه آی سی تی ایجاد شد که امسال به۱۳۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی روز شنبه در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان قروه در گفت و گو با اصحاب رسانه افزود: استان کردستان اولین استانی بود که طرح تکاپو اجراء شد و ۱۶ شرکت بزرگ از تهران به اضافه شرکت های بخش خصوصی استان و استانداری با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهار بخش با همکاری یکدیگر کار را دنبال کنند.
وی اضافه کرد: قرار بر این است هشت هزار میلیارد ریال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کردستان سرمایه گذاری شود که در قدم اول ۶ هزار شغل مستقیم ایجاد شود در حوزه های آی سی تی در کنار یک شغل مستقیم ۲ تا سه برابر شغل غیرمستقیم نیز فراهم می کند.
این مسئول گفت:رئیس جمهوری در سفر یک روزه به استان کردستان علاقمند بودند با مردم همه شهرستان های استان دیدار داشته باشند اما به دلیل ذیق وقت و پروژه های زیاد قابل بهره برداری قرار بر این شد نمایندگانی را به شهرستان های مهم بفرستند تا با ارائه گزارش هایی از اقدامات انجام شده و از طرف دیگر مطالبات مسئولان و مردم شهرستان یادداشت و پیگیری کنند.
به گفته واعظی تفاهمی با فرماندار برای مسائل مهم شهرستان از قبیل بیمارستان، راه آهن، کشاورزی، معدن و اشتغال جوانان مطرح شد که چگونه این مسائل پیگیری شود و بخش قابل توجهی از این مسائل با توجه به شان و جایگاه مردم شهرستان در سال ۹۶ بتوان شروع و محقق کرد.
وی در راستای سالم سازی فضای مجازی افزود: در فضای مجازی حدود ۹۷ درصد آن در زمینه علمی، تجارت،مسائل سرگرمی و اقسام فعالیت های مجاز می کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات مردم بتوانند تمامی نیازمندی‌های خود را از طریق شبکه ملی اطلاعات و در داخل کشور تهیه کنند گفت: مردم برای نیازهای خود به دنبال سایت های خارجی که ممکن برخی از صفحات آن مناسب نباشد مراجعه نکنند.
وی اظهار کرد: ما به عنوان مسئول به دنبال این هستیم فضای مجازی سالم سازی و پاک شود و مانند هر پدیده دیگر باید خانواده ها به نوعی نظارت کنند و این همکاری همواره بین خانواده و ما وجود داشته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در ادامه برنامه سفر به استان کردستان در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی که در محل مجتمع پتروشیمی کردستان برگزار شد، دستور افتتاح خط انتقال آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس، طرح شبکه آبیاری و زهکشای پایاب سد زیویه، طرح فاضلاب شهر سریش‌آباد، ۴ طرح پست برق ۶۳.۲۰ کیلو ولت در شهرستان‌های استان، فاز اول شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد زیویه، ۷ طرح مخابراتی در قالب ۸۳۳ پروژه ایجادی و توسعه‌ای، اتصال ۳۳۹ روستا به اینترنت پرسرعت، فاز یک توسعه تلفن ثابت در ۵۷ روستای استان، طرح شرکت تولیدی کیمیا کاشت اطباء، طرح کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور، طرح کنستانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، ۱۱۴ ایستگاه دیجیتال روستایی و ۲ استودیو مجهز به ویدئو وال، بخشی از قطعه ۵ بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب، ۳۰ کیلومتر از راه‌های روستایی، یک هزار و ۱۷۰واحد مسکن مهر و تونل انقلاب سنندج را صادر کرد.
همچنین با حضور رئیس‌ جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس، سد قوچم و سد مخزنی چراغ ویس آبگیری شد و همزمان عملیات اجرایی لوله‌گذاری سامانه ژاوه به سورال و طرح احداث باند دوم گردنه صلوات‌آباد و احداث راه اصلی کامیاران – مریوان و باند دوم محور بیجار – زنجان، آغاز شد.

 


خبر ۸ اسفند ۹۵ – تاثیرات فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات در اشتغالزایی

خبرگزاری شبستان:فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات چندین سال است در حوزه اقتصادی کشور مورد توجه قرار گرفته و با رشدی که در این بخش داشتیم در حال حاضر شاهد سهم ۱۲ درصدی ICT در اشتغال سال آینده هستیم.
ICT یافناوری‌اطلاعات‌وارتباطات( Information & Communication Technology)، بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری بگونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است. جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است. گستردگی کاربرد و تاثیرات آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.
بنابراین گزارش، براساس اطلاعات موجود تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری صورت گرفته که موجب تحقق بیش از ۷۷ درصدی هدف برنامه پنجم توسعه شده است. ایرنا در این رابطه به نقل از برات قنبری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشته بود: “میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در دوره پنج ساله برنامه پنجم توسعه ( ۹۴- ۱۳۹۰) رقم ۲۲۰ هزار میلیارد ریال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که برای دستیابی به آن فاصله ۵۰ هزار میلیارد ریالی وجود دارد. میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه توسط بخش دولتی برای حوزه آی سی تی ۷۰ هزار میلیارد ریال بود و سهم بخش غیردولتی نیز ۱۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شد. سال های نخست برنامه پنجم توسعه، سرمایه گذاری جدی برای توسعه این بخش صورت نگرفت، اما تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد ریال از کل سرمایه گذاری پیش بینی شده برای توسعه این بخش، محقق شد. تلاش شده برای توسعه بخش آی سی تی در برنامه پنجم توسعه شبکه توانا با اعتباری معادل یکهزار و ۴۲۰ میلیارد ریال ایجاد شود و سیگنال رسانی زمینی با اختصاص اعتباری برابر با چهار هزار میلیارد ریال انجام شود.
بودجه پیش بینی شده برای توسعه فناوری های فضایی یکهزار میلیارد ریال، توسعه فناوری های نوین، دو هزار میلیارد ریال، تامین زیرساخت ها یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال و سرویس های راهبردی دو هزار میلیارد ریال در برنامه پنجم در نظر گرفته شده بود. اکنون سهم بخش آی سی تی در اقتصاد ملی کشور به ۲.۶ درصد رسیده است. درآمدهای دولت در سال ۹۴ از این بخش ۴۰ هزار میلیارد ریال و میزان وصولی ها از شرکت های دولتی و غیردولتی ۹۶ هزار میلیارد ریال است. بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات قابلیت بزرگتر شدن از میزان فعلی را دارد و پیش بینی شده بود در سال ۹۴ این بخش حدود ۲۱ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده داشته باشد. پیش بینی شده رشد متوسط ارزش افزوده این بخش در برنامه ششم توسعه به رقم ۱۹.۲ درصد برسد. انتظار می رود در برنامه ششم توسعه بیش از یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری صورت گیرد که ۲۰۰ هزار میلیارد ریال آن را بخش دولت، ۴۰۰ هزار میلیارد ریال اپراتورها و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال بخش غیردولتی سرمایه گذاری خواهد کرد. بخش ارتباطات در حال رسیدن به نقطه اشباع است و باید در طول برنامه ششم توسعه سهم بخش کاربردها را از ۱۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش داد.”
این گزارش می افزاید: در حال حاضر با افزایش سهم ICT یا فناوری ‌اطلاعات ‌و ارتباطات شاهد سهم ۱۲ درصدی ICT در اشتغال سال آینده هستیم. فارس در این زمینه به نقل از علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نوشته است: ” ICT در اشتغال کشورسهم ۱۰ درصدی دارد و عملکردهای سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ این سهم را تأیید کرده است.  سال آینده نیز سهم ۱۲ درصدی برای ICT از اشتغال کل کشور را پیش‌بینی کرده‌ایم که با روند موجود، قابل تحقق به نظر می‌رسد و تا ۲۰ درصد نیز قابل افزایش است. فرصتی که آژانس‌های اینترنتی در کسب و کار فراهم کرده‌اند، جامعه را متأثر کرده است.”


خبر ۱۸ دی ۹۵ – ایجاد حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات طی سال گذشته در کشور

خبرگزاری ایرنا : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی سال گذشته، حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات و آی سی تی در کشور ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی پنجشنبه شب در برنامه تلویزیونی سیمای مرکز گیلان (شبکه باران) افزود: اقتصاد بسیاری از کشورها ، از صنعت تبدیل به اقتصاد دانش بنیان شده و ما هم کوشیده ایم در حوزه ICT از فناوری های نو ، شغل ایجاد کنیم.
وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموختگان از این امر ادامه داد: در گیلان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرحی را به عنوان تکاپو و البته با همکاری شرکت های سرمایه گذار و استانداری در نظر داریم تا از این رهگذر، کارها بومی شده و شغل ایجاد کنیم.
واعظی با بیان اینکه می توانیم با استعدادهای خوبی که در کشور داریم، از فرصت ها بهره بگیریم، افزود: بر همین اساس، طی سه سال گذشته بیش از یکصد هزار نرم افزار نوشته شده و در حال استفاده شدن در بخش های مختلف است.
وی خاطرنشان کرد: اگر در بخش فناوری اطلاعات ( IT ) سرمایه گذاری کنیم، در آینده می توانیم شغل و نیز درآمد ایجاد کنیم.
** پرداخت ۱۴۰میلیارد تومان تسهیلات به ایده پردازان حوزه ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیش بینی پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به نام وجوه اداره شده در بودجه سال ۹۶ به ایده پردازان حوزه ارتباطات خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات با بهره کم و بازپرداخت طولانی برای ایده پردازانی که طرح شان قابلیت اجرایی داشته باشد، پرداخت می شود.
وی افزود: زمانی که ایده تبدیل به محصول و بعد محصول تجاری شود، وام گیرندگان، این وام را برمی گردانند.
به گفته واعظی، در همین راستا طی دو سال گذشته حدود ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به حدود ۲۸۰ شرکت پرداخت شده است.
** باور دولت به حل مشکلات اقتصادی با راهبرد اقتصاد مقاومتی است
وی با بیان اینکه دولت معتقد است که اقتصاد مقاومتی می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، گفت: بنای دولت این نیست که با اقتصاد مقاومتی برخورد تبلیغاتی و تشریفاتی داشته باشد بلکه نگاه دولت آن است که باید برنامه ریزی انجام دهیم و برای هر موضوع، یک برنامه داشته باشیم.
واعظی ادامه داد: بر همین اساس ، برنامه ششم توسعه کشور بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین و بازنویسی شد.
** فضای مجازی بستر مناسبی برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدی وزارت ارتباطات تهدیدات فضای مجازی است، گفت: همه علاقه مند به داشتن یک خانواده سالم با وضعیت رفاهی مطلوب هستیم ولی باید توجه داشته باشیم که فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت است؛ باید از فرصت ها استفاده کنیم و تهدیدها را کاهش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: جوانان باید از بستر اینترنت نوآوری داشته باشند و به مردم خدمات دهند؛ سلامت الکترونیک در شبکه ملی ارتباطات، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، استفاده از اینترنت در روستاها در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی از جمله این اقدامات قابل انجام است.
** در مواجهه با هر پدیده نوظهور، نباید آن را حذف کنیم
واعظی ادامه داد: معتقدیم نباید هر پدیده جدیدی را حذف کرد و البته نباید تسلیم آن شد، بلکه باید آن را بومی کرد.
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، باید با توجه به اعتقادات، فرهنگ و منش کشورمان آن را بومی کرده و تغییر دهیم.
وی استفاده صحیح از فضای مجازی را نیازمند فرهنگ سازی دانست و گفت: در همین راستا، وزارت ارتباطات شبکه ملی اطلاعات را با سرمایه گذاری بسیار زیادی ایجاد کرده، بدین صورت که هر آنچه مورد نیاز مردم باشد، در این شبکه ملی وجود دارد.
** برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت در دولت یازدهم
واعظی به وضعیت ارتباطی گیلان اشاره و بیان کرد: هر آنچه در ارتباط با زیرساخت ها قول داده ایم، عملی کرده ایم و برهمین اساس پهنای باند استان، پنج و نیم برابر شده است.
وی اضافه کرد: در اکثر شهرهای گیلان، امکان استفاده از نسل سوم اینترنت وجود دارد و در تعدادی از شهرها نیز نسل چهارم اینترنت برقرار است و نیمی از روستاهای استان نیز اینترنت دارند.
وی گفت: اهتمام ما برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت تا پایان دولت یازدهم است.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز گذشته (پنجشنبه) در شورای اداری شهرستان های رودسر و شفت حضور یافت. وی امروز (جمعه) نیز در جلسه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی، جلسه صادرات غیرنفتی و نشست با مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی شرکت می کند.

 

دیدگاه ها (۳۱۱)

  1. ناشناس می‌گه:

    ( ایجاد حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات طی سال گذشته در کشور)
    از طریق کدوم آزمون نکنه پشت درهای بسته این همه نیرو گرفتین.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها