استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۹۸ (خبر جدید)

استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

خبر ۹ خرداد ۹۸ – چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از روز شنبه ۱۱ خردادماه سال جاری آغاز می شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۱ فروردین ۹۸  – اعلام سومین مرحله فراخوان جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات

سومین مرحله فراخوان جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات آغاز شد.

مشاهده کامل خبر


خبر ۶ اسفند ۹۶ – ایجاد ۴۰۰ شغل در قالب اجرای طرح تکاپوی ICT در کردستان

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری کردستان گفت: ۴۰۰ شغل مستقیم در قالب اجرای طرح تکاپوی ICT در کردستان ایجاد شده و با به نتیجه رسیدن برنامه ریزی های صورت گرفته این میزان در بهار ۹۷ حدود سه تا چهار برابر افزایش پیدا می کند.

پیمان خلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از ابتدای آغاز اجرای طرح تکاپو ۱۸ تفاهم نامه با شرکت های بخش خصوصی به امضا رسیده است، اظهار کرد: تا اکنون ۵۰ درصد از این تفاهم نامه ها منجر به آغاز اجرای طرح های مدون بخش خصوصی شده است.
وی افزود: استفاده از توان شرکت های ملی و نیروهای استانی برای بومی سازی توانمندی ها از دیگر اهداف طرح تکاپو در کردستان است البته در این طرح بدنبال نهادسازی در استان با استفاده از توان نیروی انسانی و دانش بومی کردستان با کمک شرکت های ملی موفق، هستیم.
به گفته وی، هم اکنون علاوه بر دانش آموختگان استان کردستان چند دستگاه اجرایی نیز از جمله دانشگاه کردستان، دانشگاه پیام نور استان، فنی و حرفه ای و پارک علم و فن آوری وارد حوزه اجرای طرح تکاپو شده اند.
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری کردستان با بیان اینکه تاکنون چندین طرح در استان کردستان به مرحله اجرا در آمده است، تاکید کرد: اجرای دورخیز نوآورانه در کردستان با تمرکز بر ارزش زنجیره صنعت گردشگری و ۲ حوزه کلیدی میراث فرهنگی و صنایع دستی از جدیدترین طرح ها در استان کردستان است.
خلیلی یادآور شد: دورخیز نوآورانه کردستان با هدف انتقال تجربه و بحث و تبادل نظر سیاستمداران، سرمایه‌گذاران و مدیران ارشد مراکز فعال در خلق اکوسیستم نوآوری گردشگری تشکیل شده تا بتواند از کسب و کار‌های ارزش‌آفرین و نوآور و همچنین شکل گیری و توسعه اکوسیستم کارآفرینی در راستای حل درست مسائل حمایت موثری داشته باشد.
وی اضافه کرد: این رویداد توسط مجموعه آموزشی برنا و شتابدهنده تک، با حمایت استانداری کردستان، اداره کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت های معتبر بخش خصوصی در استان از تاریخ ۹ تا ١١ اسفند در سنندج برگزار می شود.
وی افزود: دورخیز نوآورانه با شعار جهش به افق ۱۴۰۴ توسعه ایران، فرصتی است که در آن چالش ها و مسائل سازمان ها، کسب و کارها و صنایع مختلف، در چارچوب محورهای گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مطرح شده با هدف جهت دهی ایده های نوآورانه جوانان و دانشجوبان و کارآفرینان، به صورت جمعی به حل این چالش ها پرداخت.
خلیلی گفت: در دورخیز نوآورانه گردشگری در کردستان، با همکاری سازمان ها، شرکت ها و کارشناسان بخش دولتی و خصوصی لیستی از مسائل و چالش های اساسی این حوزه ها استخراج شده و به صورت عمومی در دسترس متفکران، صاحب نظران و کارافرینان قرار داده شده تا برای آن راه حل ارائه کنند.
وی یادآور شد: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت دورخیز نوآورانه به آدرس www.doorkhiz.com/kurdistan مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا، ایران در سال ۲۰۲۰ میلیادی (۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ شمسی) در آمد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تجارت ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) را هدف گذاری کرده و استان کردستان نیز در قالب طرح تکاپو به دنبال کسب ۲ درصدی این چشم انداز است.
دولت با طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار) در محورهای مختلف با استفاده از ظرفیت های بومی کشور و بکارگیری تجارب سازمان های بین المللی، به دنبال ارائه برنامه منسجمی برای ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
گردشگری، IT و ICT و توریسم سلامت از جمله رسته های مختلف طرح تکاپو برای توسعه سیستم کسب و کار معطوف به اشتغال پایدار بوده و استان کردستان از بهمن ۱۳۹۴ به عنوان الگوی کشوری در رسته ICT انتخاب شده است.
دولت با طرح تکاپو در کردستان بدنبال ایجاد زیرساخت ها و فراهم آوری سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد ۶ هزار شغل مستقیم و بیش از ۱۸ هزار شغل غیر مستقیم در بخش های IT و ICT است.

منبع:خبرگزاری ایرنا


خبر ۲۱ آبان ۹۶ – گذراندن خدمت سربازی۳۰۰ نخبه دانشگاهی در وزارت ارتباطات

خبرگزاری مهر : وزیر ارتباطات گفت: با موافقت کلی رهبر معظم انقلاب، ۳۰۰ نخبه دانشگاهی خدمت سربازیشان را در وزارت ارتباطات خواهند گذراند.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: با موافقت کلی رهبر معظم انقلاب، ۳۰۰ نخبه دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دوره خدمت سربازی خود را به صورت امریه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهند گذراند.
وی این تصمیم را در راستای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور به ویژه توسعه اقتصادی دیجیتالی عنوان کرد.
وزیر ارتباطات گفت: ضوابط به زودی و پس از نهایی سازی توسط ستاد کل نیروهای مسلح اعلام خواهد شد.


خبر ۱ مهر ۹۶ – ایجاد ۹۰ هزار شغل در بخش فناوری اطلاعات 

خبرگزاری ایرنا: مدیر طرح ملی توسعه اشتغال در رسته فناوری اطلاعات گفت: از ۹۷۰ هزار شغل پیش بینی شده امسال در قالب اشتغال فراگیر، ۹۰ هزار فرصت شغلی در حوزه فناوری اطلاعات در استان ها ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا، محمد ابطحی روز چهارشنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان یزد افزود: ارزش بازار دنیا در حوزه آی سی تی ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۵ بوده که بیشترین آ« مربوط به تولید نرم افزار و خدمات آی تی با تکیه بر نیروی انسانی بوده که اگر ایران از این بازار به نسبت سهم یک درصد جمعیت استفاده کرده بود می بایست ۳۸ میلیارد یورو درآمد داشته باشد و این در حالی که بازار فعلی آی تی کشور حدود ۴۰هزار میلیارد تومان برآورد می شود که با بازار قابل تحقق بسیار فاصله دارد.
وی تصریح کرد: در برنامه توسعه کشور هدف گذاری روی درآمد ۹۰ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که حدود نصف سهم ایران از بازار جهانی ای تی است به همین منظور تقویت بازار داخلی و رسیدن به سهم جهانی باید با راه اندازی کسب و کارهای جدید و حضور جدی در بازارهای جهانی، حوزه فناوری اطلاعات به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
ابطحی یادآور شد: در همین راستا در برنامه ششم توسعه بیشترین رشد نرخ اشتغال در حوزه آی سی تی دیده شده و انتظار می رود در پایان این برنامه ۹۵۰ هزار اشتغال مستقیم در این بخش در کنار ۱۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی صورت گیرد.
بر اساس آمار مرکز ملی توسعه اشتغال در رسته فناوری اطلاعات، ارزش بازار بازی های رایانه ای هم اکنون ۸۰۰ میلیارد تومان است که از این بخش تنها ۵ درصد متعلق به بازی های ایرانی و داخلی است و ۲۲ میلیون نفر از جمعیت ایران، کاربر بازی های رایانه ای هستند.
وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایران طی چهار ساله گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.
بر اساس اساس آمارهای بین المللی، شاخص توسعه دولت الکترونیکی در ایران از ۰.۴۵۰۸ در سال ۲۰۱۴ به ۰.۴۶۴۹ در سال ۲۰۱۶ رسیده است.


استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کرمانشاه

ثبت درخواست همکاری


خبر ۲۵ مرداد ۹۶ – ایجاد سالی ۱۰۰ هزار شغل در آی تی

خبرگزای مهر : وزیر پیشنهادی ارتباطات فناوری اطلاعات گفت: سالی ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری ارتباطات ایجاد می شود و مشکل اینترنت روستاها را حل می کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی امروز در جلسه اخذ رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی برای تصدی سمت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم گفت: از ۹۰۰ هزار شغل قرار است سالی ۱۰۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد شود البته رئیس جمهور فرمایش داشتند که انتظار ۳۰۰ هزار شغل در سال در این حوزه دارند.
وی تأکید کرد: بسیاری از جوانان فرهیخته ما در شرکتهای بزرگ دنیا کار می کنند ما فضا را فراهم می کنیم که آنها به کشور برگردند. کما اینکه در این حوزه شاهد مهاجرت معکوس هستیم.
جهرمی اضافه کرد: در شاخص های بخش فناوری اطلاعات برنامه توسعه داریم. ما آمار بی خود ندادیم. ما بنا بر برنامه ششم، هر ۳ ماه یکبار برنامه پیشرفت را به مجلس گزارش می دهیم.
مشکل اینترنت و تلفن را در روستاها حل می کنیم
وی افزود: به دلیل هزینه گران مودم اینترنت روستایی قابل استفاده نیست. ما تعهد کردیم مشکل اینترنت و تلفن را در روستاها را حل کنیم.
جهرمی افزود: توسعه نظام صیانت فرهنگی و اجتماعی با همکاری همه بخش های نظام، استفاده از ظرفیتهای دانشگاهی و جوانان کشور و بانوان در حوزه مسئولیتهای موجود در وزارت ارتباطات و استفاده از اهل علم برای مشورت از برنامه هایم است. دنبال آزادسازی و کاهش تصدی گری هستیم.
وی همچنین اظهار داشت: تعامل با شرکتهای بین المللی مطابق با فرمایشات رهبری نیز در اولویتهایم است همچنین نگاه فرصت محوری برای فعالیت شرکتهای داخلی در خارج از کشور داریم.
همه وجودم را برای انجام وظایف محوله وقف می کنم
وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: به عنوان یک جوان شهرستانی و گزینه پیشنهادی دولت برای این مهم، این فرصت را مدیون انقلاب و نظام هستم. بدون شک مدیون نگاه بلند و هوشمندانه امام و رهبری هستیم. همه وجودم را برای انجام وظایف محوله وقف خواهم کرد و اگر توانایی را نداشتم قطعا به این میدان پرچالش پا نمی گذاشتم.
وی افزود: پیمان می بندم با استفاده از حداکثر توان اجرایی خود و با پاکدستی حافظ حریم خصوصی مردم خواهم بود.
جهرمی گفت: سیاست جمهوری اسلامی بستن فضای مجازی نیست. البته همواره بر حفظ فرهنگ اسلامی ایرانی تاکید داریم. باید از ظرفیت راهگشای مجلس استفاده کنیم


خبر ۲۲ مرداد ۹۶ – ایجاد ۱۰۰ هزار شغل با فناوری اطلاعات

خبرگزاری فارس : وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت در برنامه‌ انتخاباتی به مردم قول داده که سالانه ۹۰۰ هزار شغل ایجاد کند و در برنامه ششم تعهد کرده که ۱۰۰ هزار شغل از این رقم در حوزه فناوری اطلاعات خواهد بود.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد آذری جهرمی امروز در نشست بررسی برنامه‌هایش به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور فعالان بخش خصوصی این عرصه در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد،‌ گفت: براساس آمار مرکز آمار ایران میزان درصد اشتغال در حوزه ICT و حوزه فناوری اطلاعات به کل اشتغال در کشورهای در حال توسعه به کل اشتغال ۱.۸۷ درصد است.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این شاخص تا سال ۱۳۹۴ در کشور ما ۰.۲ درصد بوده و مجموع شغال‌های ایجاد شده در حوزه فناوری اطلاعات ۵۰ هزار شغل بوده است که فقط در سال ۱۳۹۵ بر اثر توسعه در حوزه ICT بالغ بر صد هزار شغل د این حوزه ایجاد شده که این امر نشان می‌دهد، ما ظرفیت،‌نیروی جوان و بازار مناسب برای رشد در این حوزه را داریم و بنابراین در زمانی که یکی از بزرگترین مشکلات ما در کشور چه به لحاظ اجتماعی و فرهنگی موضوع اشتغال است باید در این حوزه سرمایه‌گذرای کنیم و مسیر حرکت را درست برویم.
آذری جهرمی بیان داشت: با این اقدامات هم ثروت ملی ما افزایش می‌یابد و هم رفاه مردم بیشتر خواهد شد که البته نیازمند مقدماتی است، اما این مقدمات در ۱۲ سال مورد غفلت قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در ابتدای دولت در زمینه توسعه دسترسی به فناوری اطلاعات با چالش‌های زیادی مواجه بودیم و حتی با چالش‌هایی فقهی مواجه شدیم، ولی دولت بر تاثیرگذاری این مساله بر کسب و کار به آن پرداخت و دکترین رهبر انقلاب در این حوزه این است که از فرصت‌های فضای مجازی استفاده کنیم و تهدیدهای آن را دفع کنیم.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت در برنامه‌های انتخاباتی به مردم قول داده که سالانه ۹۰۰ هزار شغل ایجاد کند و تعهد کرده در برنامه ششم که ۱۰۰ هزار شغل از این ۹۰۰ هزار شغل در حوزه ICT خواهد بود که این امر محقق نخواهد شد، مگر با فعالیت بخش خصوصی در حوزه تجهیزات مخابراتی و این در حوزه تجهیزات مخابراتی، تولید و صادراتی و خدمات بخشی خصوصی محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه شاهبیت برنامه اصلی ما انقلاب دیجیتال است گفت: ما می‌خواهیم با نگاه فرصت محور به آن نگاه کنیم و کشور و مردم را برای استفاده از این فرصت‌ها توانمند کنیم.
آذری جهرمی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات ما این است که بازار دسترسی مناسب نداریم، گفت: در برخی از مناطق شهری و در بسیاری از مناطق روستایی و کمتر برخوردار دسترسی‌ها مطلوب نیست که تعهد داده‌ایم، متوسط سرعت سرویس‌های خانگی را حداقل به ۲۰ مگابایت برسانیم.
وی با بیان اینکه در کپی‌رایت هم یکی از مشکلات این حوزه است گفت: قانون کپی رایت متعلق به سال ۱۳۴۸ است که در تجارت الکترونیک تطبیق داده شده است که می‌توان از آن استفاده کرد، اما وقتی به محاکم قضایی مراجعه می‌شود متوجه می‌شویم این قانون کفایت لازم را ندارد.
وی با اشاره به موضوع حریم خصوصی بیان داشت: اگر قرار است اقتصاد دیجیتال در کشور شکل گیرد باید مشکل حریم خصوصی حل شود.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ساختار مخابرات ما آنچه که در زمان آقای غرضی طراحی شده است، گفت: این در حالی است که قرار بود، ما قطب تولید محصولات الکترونیک باشیم که با این وضعیت امروز تولیدات ما در این حوزه کنار گذاشته شده است.
آذری جهرمی با بیان اینکه ما باید سیاست‌ها را تغییر دهیم گفت: پست بانک را باید تبدیل کنیم به بانک حمایت کننده از این عرصه که البته در این زمینه اتفاق خوبی در مجلس افتاد و ۱.۵ میلیون دلار از صندوق ارزی برای توسعه مناطق روستایی اختصاص یافت و پست بانک هم بانک عامل آن شد


خبر ۲۳ خرداد ۹۶ – ایجاد ۳۰هزار شغل در بخش تولید و محتوا ارتباطی در کشور

خبرگزاری مهر : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: با وجود ۹میلیون کاربر اینترنت موبایل در کشور تنها ۳۰هزار شغل در بخش تولید و محتوا ارتباطی در کشور ایجاد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، سید مسعود میررضائی بعد از ظهر دوشنبه در همایش کسب درآمد و کارآفرینی با اقتصاد محتوایی در دنیای مجازی و استفاده بالای ایرانی ها از این فضا به میزبانی دانشکده معدن، نفتوژئوفیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود با بیان اینکه سود ایران از بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۴۰الی ۶۰درصد را شامل می شود، ابراز داشت: علارغم وجود ۹میلیون کاربر اینترنت موبایل در کشور تنها ۳۰هزار شغل ایجاد شد که با توجه به ظرفیت مطلوبی که در این حوزه وجود دارد با کسب یک درصد بازار جهانی ۵۳میلیارد دلار تراکنش مالی نصیب ایران خواهد شد.
وی افزود: تاکنون ۴۵میلیون ایرانی گوشی تلفن خریداری کردند و ۱۱۹شهر کشور تحت پوشش خدمات نسل چهار قرار گرفتند که وجود این ظرفیت نشان می دهد باید به دنبال راه کاری بود تا بتوان از این تکنولوژی به نحو مطلوب بهره برداری کرد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری استان سمنان ضمن بیان اینکه با توجه به پیشرفت های علوم ارتباطی باید به دنبال کسب درآمد وتولید ثروت از این طریق بود، ابراز داشت: سهم ایران در زمینه علوم ارتباطی ۳۵هزار میلیارد تومان است که باید از طریق تولید محتوا در فضای مجازی به اشتغال پایدار دست یافت.


خبر ۲۷ فروردین ۹۶ – ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید با توسعه شبکه ملی ارتباطات در کشور

خبرگزاری فارس : معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در نتیجه گسترش شبکه ملی ارتباطات و دسترسی و فرصت‌های تولید برنامه‌های کاربردی در کشور ایجاد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، نصرالله جهانگرد ظهر امروز در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: توسعه شبکه ملی اطلاعات با هدف کیفیت و سرعت در تمام شهرهای کشور و در اختیار قرار گرفتن آحاد ملت از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارت ارتباطات بوده است.
وی گفت: فاز یک توسعه شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت سال گذشته، فاز دو در دهه فجر ۹۵ و فاز سه نیز تا دو ماه آینده کامل می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هدف این شبکه ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است، افزود: در حال حاضر تمام شهرهای استان به نسل سوم اینترنت و و تعداد دیگری از شهرها به نسل چهارم اینترنت متصل شده‌اند.
جهانگرد تصریح کرد: پیاده سازی زیرساخت‌ شبکه ملی اطلاع‌رسانی در حوزه دولت الکترونیک با هدف بسترسازی برای ارائه بهتر خدمات دولت انجام شده است.
وی ادامه داد: مشارکت در توانمندسازی و توان افزایی کارآفرینان کشور از دیگر اقدامات بوده که انجام شده است و دفتر توانمندسازی نیز در سطح ملی تأسیس شده و بزودی در استان‌ها این دفتر تأسیس می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در نتیجه گسترش شبکه ملی ارتباطات و دسترسی و فرصت‌های تولید برنامه‌های کاربردی در کشور ایجاد شد.
جهانگرد اظهار کرد: بازار فناوری و اطلاعات در پنج برنامه گذشته در کشور به طور متوسط ۱۹.۵ درصد افزایش داشته است و پیش‌بینی می‌شود در برنامه ششم توسعه نیز این پیشرفت به سه تا چهار برابر برسد.


خبر ۱۹ فروردین ۹۶ – شبکه ملی اطلاعات و پهن باند کشوردر خدمت ایجاد اشتغال قرار می گیرد

خبرگزاری ایرنا:  وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات به وجودتعداد زیادی از فارغ التحصیلان که مرتبط با بخش آی.سی.تی هستند اشاره کرد و از درخدمت قرار گرفتن شبکه ملی اطلاعات و پهن باند کشور برای ایجاد اشتغال درراستای تحقق خواسته رییس جمهور خبرداد.
محمود واعظی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی ایرنا ، با اشاره به پیام نوروزی رئیس جمهوری مبنی بر استفاده بیشتر از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه کسب و کار، افزود:پیام رییس جمهور دو بخش دسترسی آزاد به اطلاعات و توسعه کسب و کاربا استفاده از آی.سی.تی را شامل می شود.
عضوهیات دولت به راه اندازی دو فاز از شبکه ملی اطلاعات که سال گذشته انجام شد اشاره کرد و گفت:آنچه که در این شبکه فراهم شده است برای ایجاد اشتغال درخدمت جوانان قرار خواهد گرفت و آنها می توانند با استفاده از این زیرساخت کسب و کارهای جدیدی برای خود ایجاد کنند.
واعظی وجود تعداد زیادی ازفارغ التحصیلان دانشگاهی که مرتبط با بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند را یادآورشد و افزود: جوانان مذکور که دارای تخصص نیز هستند می توانند با استفاده از شبکه ملی اطلاعات هم برای خود شغل ایجاد کنند و هم زمینه اشتغال دیگران را فراهم آورند.
وزیرارتباطات عنوان داشت: شبکه پهن باند کشور که به زودی ظرفیت آن بیشتر هم خواهد شد نیز برای ایجاد اشتغال
چه در بخش اپلیکیشن نویسی و یا خدمات و تولید محتوا که زمینه خوبی است در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت.
واعظی با بیان این که اکنون درجهان نیز کار آفرینی به سمت تولید محتوا و اپلیکیشن نویسی متمایل شده است خاطرنشان ساخت: برنامه ریزی گسترده ای برای رفتن به این سمت انجام شده است که زمینه اشتغال فراوانی را فراهم خواهد کرد.
وزیرارتباطات خاطرنشان ساخت:شبکه پهن باند کشور نیز که بزودی ظرفیت آن افزایش خواهد یافت درخدمت ایجاد اشتغال قرارخواهد گرفت تا فارغ التحصیلان مرتبط با این بخش بتوانند در زمینه تولید محتوا، برنامه نویسی برای تلفن همراه و ارایه خدمات اشتغال آفرینی کنند.
واعظی با بیان این که جهان نیز به سمت ایجاد اشتغال در بخش های اپلیکیشن و تولید محتوا رفته است تاکید کرد:رویه مذکور در ایران نیز دنبال خواهد شد و برنامه ریزی گسترده ای برای آن صورت گرفته است.
عضوکابینه دولت یازدهم بخش دوم پیام نوروزی رییس جمهور که تاکید بر دسترسی آزاد به اطلاعات است را مورد اشاره قرارداد و گفت:دسترسی آزاد به اطلاعات سیاستی است که درحال پیگیری است و آیین نامه آن نیز مصوب شده است.
واعظی به شکل گرفتن شورایی برای تحقق این سیاست اشاره کرد و ادامه داد:شورای مذکور با جدیت پیگیربرنامه ها است.
وزیرارتباطات گفت:مردم باید بتوانند بر اساس حقوق شهروندی، دسترسی آزاد به اطلاعات داشته باشند ونیز اطلاعات باید به صورت عادلانه در دسترس همگان باشد و رانتی دراین زمینه وجود نداشته باشد .
عضو کابینه دولت تدبیروامید خاطرنشان ساخت: باید به گونه ای عمل شود که مردم احساس کنند آنچه از اطلاعات نیاز دارند در دسترس شان است که البته بخشی از این اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی کسب می شود و بخشی هم باید وزارت خانه ها اطلاعات خود را روشن در اختیار مردم قراردهند.
به گفته این مقام مسوول راه اندازی دولت الکترونیک کمک بسیارخوبی برای تحقق دسترسی آزاد به اطلاعات است که باید هرچه زودتر عملیاتی شود.
به گزارش ایرنا، شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین زیرساخت اطلاعاتی و ارتباطی کشور دربرگیرنده اهداف راهبردی فراگیر خدمات الکترونیک مانند دولت الکترونیک و افزایش بهره وری، کاهش وابستگی به شبکه اینترنت و توانایی اعمال مدیریت حداکثری بر دسترسی به آن، گسترش محتوای ایرانی- اسلامی و ارتقای سواد دیجیتال، افزایش کسب و کار دیجیتال و توسعه سهم آی.سی.تی در اقتصاد و استفاده از آن به عنوان موتور محرک توسعه، افزایش امنیت و قابلیت اطمینان فضای دیجیتال در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات ایران هفتم شهریورماه امسال با حضور معاون اول رییس جمهوری رونمایی شد. مرحله دوم نیزهیجدهم بهمن ماه ۱۳۹۵ به بهره برداری رسید.
حسن روحانی رییس جمهور در پیام نوروزی خود گفت که در سال جدید مردم ما باید از فضای مجازی برای کسب علم، دانش، اطلاعات و کسب و کارشان، بیشتر بتوانند استفاده کنندو این یکی از تلاش‌های نمونه دولت یازدهم بود و ما این مسیر را ادامه می‌دهیم.


خبر ۷ فروردین ۹۶ – ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT در کشور

خبرگزای تسنیم : رئیس جمهور گفت: در سال گذشته ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT در کشورمان ایجاد شد و امسال وزیر ارتباطات قول دادند که ۱۳۰ هزار شغل در این حوزه برای جوانان کشور ایجاد شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام و السملمین حسن روحانی امروز در مراسم افتتاح ۷ پروژه مخابراتی و اتصال ۳۳۹ روستای کردستان به اینترنت و توسعه تلفن ثابت در ۵۳ روستای این استان که به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد، اظهار داشت: اگر چه برخی افراد اعتقاد دارند که ارتباطات نان و آب نمی‌شود اما می‌توان گفت که اتفاقاً ارتباطات امروز آب و نان برای مردم است.
وی گفت: در سال گذشته ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT در کشورمان ایجاد شد و امسال وزیر ارتباطات قول دادند که ۱۳۰ هزار شغل در این حوزه برای جوانان کشور ایجاد شود.
روحانی تأکید کرد: در دنیای امروز باید از همه فناوری‌های روز برای توسعه کشور تلاش کنیم و مسئله اشتغال یکی از مسایل مهمی است و یکی از طرق‌های اشتغال از طریق این زیرساخت‌هاست.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از این به بعد کار سرمایه‌گذاری از طریق اینترنت انجام شود، اظهار کرد: اگر کسی می‌خواهد در کردستان سرمایه‌گذاری کند باید از طریق اینترنت حتی مجوز، تأمین زمین، روابط بانکی و همه چیز را پیگیری کند چون ما در دنیای جدید زندگی می‌کنیم و باید از فناوری‌های روز استفاده کنیم.
۳۳۹ روستای کردستان به اینترنت مجهز شدند
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناورزی ارتباطات نیز اظهار داشت: حجم ارتباطات در استان کردستان اکنون ۷.۵ برابر و پهنای باند نیز ۸ برابر شده است.
وی گفت: هم‌اکنون یک هزار و ۷۰۰ روستای استان کردستان دارای تلفن ثابت است و ۲۲۰ کیلومتر فیبر نوری در بین شهرهای استان کشیده شده اما در حال حاضر ارتباطات کردستان از طریق سه مسیر اراک، همدان و زنجان میسر است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: تا پایان دولت قرار است که ۹۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مخابراتی در استان کردستان انجام شود و به تمام ۲۹ شهر استان تلفن همراه نسل سوم و به ۱۱ شهر هم تلفن همراه نسل چهارم خواهیم داد.
وی گفت: همچنین ۵۳۳ کیلومتر فیبر نوری در استان کردستان کشیده می‌شود و امروز ۳۳۹ روستای استان کردستان به اینترنت مجهز می‌شوند.
واعظی افزود: به ۶ شهر استان کردستان تلفن همراه نسل سوم و در ۶ شهر دیگر استان تلفن همراه نسل چهارم خواهیم داد و در دو شهر استان نیز شبکه پهنای باند با هزینه ۸۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اظهار کرد: زیرساخت‌هایی که برای مسئله اشتغال در استان کردستان مد نظر است در طول ۶ ماه گذشته طبق جلسه‌ای که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان استان کردستان انجام شد ۱۶ پروژه در استان کردستان آغاز شده که برای ۶ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود و در اجرای طرح تکاپو می‌توان تحولات خوبی ایجاد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کسانی که در استان کردستان فارغ‌التحصیل شده‌اند در اجرای طرح تکاپو می‌توانند دارای شغل شوند و نرم‌افزاری که از استان کردستان به ۷۷ کشور جهان اکنون صادر می‌شود می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند.


خبر ۶ فروردین ۹۶ – ایجاد ۱۳۰ هزار شغل آی سی تی با اجرای طرح تکاپو در سال جدید

خبرگزاری ایرنا : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته در کل کشور ۱۰۰ هزار شغل با اجرای طرح تکاپو با کمک دولت و همکاری بخش خصوصی در حوزه آی سی تی ایجاد شد که امسال به۱۳۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی روز شنبه در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان قروه در گفت و گو با اصحاب رسانه افزود: استان کردستان اولین استانی بود که طرح تکاپو اجراء شد و ۱۶ شرکت بزرگ از تهران به اضافه شرکت های بخش خصوصی استان و استانداری با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهار بخش با همکاری یکدیگر کار را دنبال کنند.
وی اضافه کرد: قرار بر این است هشت هزار میلیارد ریال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کردستان سرمایه گذاری شود که در قدم اول ۶ هزار شغل مستقیم ایجاد شود در حوزه های آی سی تی در کنار یک شغل مستقیم ۲ تا سه برابر شغل غیرمستقیم نیز فراهم می کند.
این مسئول گفت:رئیس جمهوری در سفر یک روزه به استان کردستان علاقمند بودند با مردم همه شهرستان های استان دیدار داشته باشند اما به دلیل ذیق وقت و پروژه های زیاد قابل بهره برداری قرار بر این شد نمایندگانی را به شهرستان های مهم بفرستند تا با ارائه گزارش هایی از اقدامات انجام شده و از طرف دیگر مطالبات مسئولان و مردم شهرستان یادداشت و پیگیری کنند.
به گفته واعظی تفاهمی با فرماندار برای مسائل مهم شهرستان از قبیل بیمارستان، راه آهن، کشاورزی، معدن و اشتغال جوانان مطرح شد که چگونه این مسائل پیگیری شود و بخش قابل توجهی از این مسائل با توجه به شان و جایگاه مردم شهرستان در سال ۹۶ بتوان شروع و محقق کرد.
وی در راستای سالم سازی فضای مجازی افزود: در فضای مجازی حدود ۹۷ درصد آن در زمینه علمی، تجارت،مسائل سرگرمی و اقسام فعالیت های مجاز می کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات مردم بتوانند تمامی نیازمندی‌های خود را از طریق شبکه ملی اطلاعات و در داخل کشور تهیه کنند گفت: مردم برای نیازهای خود به دنبال سایت های خارجی که ممکن برخی از صفحات آن مناسب نباشد مراجعه نکنند.
وی اظهار کرد: ما به عنوان مسئول به دنبال این هستیم فضای مجازی سالم سازی و پاک شود و مانند هر پدیده دیگر باید خانواده ها به نوعی نظارت کنند و این همکاری همواره بین خانواده و ما وجود داشته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در ادامه برنامه سفر به استان کردستان در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی که در محل مجتمع پتروشیمی کردستان برگزار شد، دستور افتتاح خط انتقال آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس، طرح شبکه آبیاری و زهکشای پایاب سد زیویه، طرح فاضلاب شهر سریش‌آباد، ۴ طرح پست برق ۶۳.۲۰ کیلو ولت در شهرستان‌های استان، فاز اول شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد زیویه، ۷ طرح مخابراتی در قالب ۸۳۳ پروژه ایجادی و توسعه‌ای، اتصال ۳۳۹ روستا به اینترنت پرسرعت، فاز یک توسعه تلفن ثابت در ۵۷ روستای استان، طرح شرکت تولیدی کیمیا کاشت اطباء، طرح کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور، طرح کنستانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، ۱۱۴ ایستگاه دیجیتال روستایی و ۲ استودیو مجهز به ویدئو وال، بخشی از قطعه ۵ بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب، ۳۰ کیلومتر از راه‌های روستایی، یک هزار و ۱۷۰واحد مسکن مهر و تونل انقلاب سنندج را صادر کرد.
همچنین با حضور رئیس‌ جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس، سد قوچم و سد مخزنی چراغ ویس آبگیری شد و همزمان عملیات اجرایی لوله‌گذاری سامانه ژاوه به سورال و طرح احداث باند دوم گردنه صلوات‌آباد و احداث راه اصلی کامیاران – مریوان و باند دوم محور بیجار – زنجان، آغاز شد.

 


خبر ۸ اسفند ۹۵ – تاثیرات فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات در اشتغالزایی

خبرگزاری شبستان:فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات چندین سال است در حوزه اقتصادی کشور مورد توجه قرار گرفته و با رشدی که در این بخش داشتیم در حال حاضر شاهد سهم ۱۲ درصدی ICT در اشتغال سال آینده هستیم.
ICT یافناوری‌اطلاعات‌وارتباطات( Information & Communication Technology)، بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری بگونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است. جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است. گستردگی کاربرد و تاثیرات آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.
بنابراین گزارش، براساس اطلاعات موجود تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری صورت گرفته که موجب تحقق بیش از ۷۷ درصدی هدف برنامه پنجم توسعه شده است. ایرنا در این رابطه به نقل از برات قنبری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشته بود: “میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در دوره پنج ساله برنامه پنجم توسعه ( ۹۴- ۱۳۹۰) رقم ۲۲۰ هزار میلیارد ریال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که برای دستیابی به آن فاصله ۵۰ هزار میلیارد ریالی وجود دارد. میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه توسط بخش دولتی برای حوزه آی سی تی ۷۰ هزار میلیارد ریال بود و سهم بخش غیردولتی نیز ۱۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شد. سال های نخست برنامه پنجم توسعه، سرمایه گذاری جدی برای توسعه این بخش صورت نگرفت، اما تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد ریال از کل سرمایه گذاری پیش بینی شده برای توسعه این بخش، محقق شد. تلاش شده برای توسعه بخش آی سی تی در برنامه پنجم توسعه شبکه توانا با اعتباری معادل یکهزار و ۴۲۰ میلیارد ریال ایجاد شود و سیگنال رسانی زمینی با اختصاص اعتباری برابر با چهار هزار میلیارد ریال انجام شود.
بودجه پیش بینی شده برای توسعه فناوری های فضایی یکهزار میلیارد ریال، توسعه فناوری های نوین، دو هزار میلیارد ریال، تامین زیرساخت ها یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال و سرویس های راهبردی دو هزار میلیارد ریال در برنامه پنجم در نظر گرفته شده بود. اکنون سهم بخش آی سی تی در اقتصاد ملی کشور به ۲.۶ درصد رسیده است. درآمدهای دولت در سال ۹۴ از این بخش ۴۰ هزار میلیارد ریال و میزان وصولی ها از شرکت های دولتی و غیردولتی ۹۶ هزار میلیارد ریال است. بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات قابلیت بزرگتر شدن از میزان فعلی را دارد و پیش بینی شده بود در سال ۹۴ این بخش حدود ۲۱ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده داشته باشد. پیش بینی شده رشد متوسط ارزش افزوده این بخش در برنامه ششم توسعه به رقم ۱۹.۲ درصد برسد. انتظار می رود در برنامه ششم توسعه بیش از یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری صورت گیرد که ۲۰۰ هزار میلیارد ریال آن را بخش دولت، ۴۰۰ هزار میلیارد ریال اپراتورها و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال بخش غیردولتی سرمایه گذاری خواهد کرد. بخش ارتباطات در حال رسیدن به نقطه اشباع است و باید در طول برنامه ششم توسعه سهم بخش کاربردها را از ۱۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش داد.”
این گزارش می افزاید: در حال حاضر با افزایش سهم ICT یا فناوری ‌اطلاعات ‌و ارتباطات شاهد سهم ۱۲ درصدی ICT در اشتغال سال آینده هستیم. فارس در این زمینه به نقل از علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نوشته است: ” ICT در اشتغال کشورسهم ۱۰ درصدی دارد و عملکردهای سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ این سهم را تأیید کرده است.  سال آینده نیز سهم ۱۲ درصدی برای ICT از اشتغال کل کشور را پیش‌بینی کرده‌ایم که با روند موجود، قابل تحقق به نظر می‌رسد و تا ۲۰ درصد نیز قابل افزایش است. فرصتی که آژانس‌های اینترنتی در کسب و کار فراهم کرده‌اند، جامعه را متأثر کرده است.”


خبر ۱۸ دی ۹۵ – ایجاد حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات طی سال گذشته در کشور

خبرگزاری ایرنا : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی سال گذشته، حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات و آی سی تی در کشور ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی پنجشنبه شب در برنامه تلویزیونی سیمای مرکز گیلان (شبکه باران) افزود: اقتصاد بسیاری از کشورها ، از صنعت تبدیل به اقتصاد دانش بنیان شده و ما هم کوشیده ایم در حوزه ICT از فناوری های نو ، شغل ایجاد کنیم.
وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموختگان از این امر ادامه داد: در گیلان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرحی را به عنوان تکاپو و البته با همکاری شرکت های سرمایه گذار و استانداری در نظر داریم تا از این رهگذر، کارها بومی شده و شغل ایجاد کنیم.
واعظی با بیان اینکه می توانیم با استعدادهای خوبی که در کشور داریم، از فرصت ها بهره بگیریم، افزود: بر همین اساس، طی سه سال گذشته بیش از یکصد هزار نرم افزار نوشته شده و در حال استفاده شدن در بخش های مختلف است.
وی خاطرنشان کرد: اگر در بخش فناوری اطلاعات ( IT ) سرمایه گذاری کنیم، در آینده می توانیم شغل و نیز درآمد ایجاد کنیم.
** پرداخت ۱۴۰میلیارد تومان تسهیلات به ایده پردازان حوزه ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیش بینی پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به نام وجوه اداره شده در بودجه سال ۹۶ به ایده پردازان حوزه ارتباطات خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات با بهره کم و بازپرداخت طولانی برای ایده پردازانی که طرح شان قابلیت اجرایی داشته باشد، پرداخت می شود.
وی افزود: زمانی که ایده تبدیل به محصول و بعد محصول تجاری شود، وام گیرندگان، این وام را برمی گردانند.
به گفته واعظی، در همین راستا طی دو سال گذشته حدود ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به حدود ۲۸۰ شرکت پرداخت شده است.
** باور دولت به حل مشکلات اقتصادی با راهبرد اقتصاد مقاومتی است
وی با بیان اینکه دولت معتقد است که اقتصاد مقاومتی می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، گفت: بنای دولت این نیست که با اقتصاد مقاومتی برخورد تبلیغاتی و تشریفاتی داشته باشد بلکه نگاه دولت آن است که باید برنامه ریزی انجام دهیم و برای هر موضوع، یک برنامه داشته باشیم.
واعظی ادامه داد: بر همین اساس ، برنامه ششم توسعه کشور بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین و بازنویسی شد.
** فضای مجازی بستر مناسبی برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدی وزارت ارتباطات تهدیدات فضای مجازی است، گفت: همه علاقه مند به داشتن یک خانواده سالم با وضعیت رفاهی مطلوب هستیم ولی باید توجه داشته باشیم که فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت است؛ باید از فرصت ها استفاده کنیم و تهدیدها را کاهش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: جوانان باید از بستر اینترنت نوآوری داشته باشند و به مردم خدمات دهند؛ سلامت الکترونیک در شبکه ملی ارتباطات، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، استفاده از اینترنت در روستاها در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی از جمله این اقدامات قابل انجام است.
** در مواجهه با هر پدیده نوظهور، نباید آن را حذف کنیم
واعظی ادامه داد: معتقدیم نباید هر پدیده جدیدی را حذف کرد و البته نباید تسلیم آن شد، بلکه باید آن را بومی کرد.
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، باید با توجه به اعتقادات، فرهنگ و منش کشورمان آن را بومی کرده و تغییر دهیم.
وی استفاده صحیح از فضای مجازی را نیازمند فرهنگ سازی دانست و گفت: در همین راستا، وزارت ارتباطات شبکه ملی اطلاعات را با سرمایه گذاری بسیار زیادی ایجاد کرده، بدین صورت که هر آنچه مورد نیاز مردم باشد، در این شبکه ملی وجود دارد.
** برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت در دولت یازدهم
واعظی به وضعیت ارتباطی گیلان اشاره و بیان کرد: هر آنچه در ارتباط با زیرساخت ها قول داده ایم، عملی کرده ایم و برهمین اساس پهنای باند استان، پنج و نیم برابر شده است.
وی اضافه کرد: در اکثر شهرهای گیلان، امکان استفاده از نسل سوم اینترنت وجود دارد و در تعدادی از شهرها نیز نسل چهارم اینترنت برقرار است و نیمی از روستاهای استان نیز اینترنت دارند.
وی گفت: اهتمام ما برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت تا پایان دولت یازدهم است.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز گذشته (پنجشنبه) در شورای اداری شهرستان های رودسر و شفت حضور یافت. وی امروز (جمعه) نیز در جلسه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی، جلسه صادرات غیرنفتی و نشست با مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی شرکت می کند.

 

دیدگاه ها (۳)

 1. قهرمان می‌گه:

  بیشتر از یه ماه پیش بود که نمایشگاه کار گذاشتن تقریب به ۵۰تا از شرکت های بنام توی هشتمین نمایشگاه کار شرکت کردن برای اشتغال جوانان فارغ‌التحصیل و بدون سابقه اما هیچ پیگیری که نشد سایتشم هروقت میری تمامی فرصت های شغلیشون درحال بررسین انگار قرار آپولون هوا کنن… کلن فراموش شد رفت بعد امیگن پارسال ۱۰۰هزار شغل از هفتمیش ایجاد شده ما که چیزی ندیدیم #جهرمی_ناامیدمون_کردی

 2. علی می‌گه:

  باسلام جان خودت وقتی می گوییدکه ۱۰۰ هزار شغل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجادشده دوست دارم یقه خودم راجر بدهم بنده نزدیک به سه سال می باشد که فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات می باشم ولی متاسفانه و بدبختانه هنوز بیکار ودرجا می زنم.

 3. ناشناس می‌گه:

  ( ایجاد حدود یکصد هزار شغل در حوزه ارتباطات طی سال گذشته در کشور)
  از طریق کدوم آزمون نکنه پشت درهای بسته این همه نیرو گرفتین.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها