استخدام مربیان پیش دبستانی در سال ۹۸ (آخرین اخبار)

آخرین اخبار استخدام مربیان پیش دبستانی

 

 

خبر ۳ مرداد ۹۸ – نحوه استخدام معلمان و مربیان دوره پیش‌دبستانی باید تعیین تکلیف شود

عضو هیئت‌رئیسه مجلس عدم تعیین تکلیف نحوه پذیرش معلمان و مربیان دوره پیش‌دبستانی را موردانتقاد قرار داد و گفت: استخدام این معلمان و مربیان مشخص نیست و باید تعیین تکلیف شوند.

مشاهده کامل آگهی کلیک کنید


بکارگیری مربیان پیش دبستانی مدارس دولتی و حق التدریس ها در کردستان

خبرگزاری ایرنا : رئیس امور اداری آموزش و پرورش کردستان گفت: تعدادی از مربیان پیش دبستانی، نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق التدریس های سابق در استان، با رعایت ضوابط مربوطه به صورت حق التدیس جدید و در حد نیاز شهرستان ها و مناطق تابعه بکارگیری می شوند.

ایوب قادریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بکارگیری این نیروها در راستای اجرای قانون اصلاح تبصره ۱۰ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی مصوبه شهریور سال ۹۵ مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: بر این اساس بکارگیری نیروهای حق التدریس سال های ۹۴ و ۹۵ به شرط نیاز به رشته و تدریس آنان با اولویت اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاهای محروم، به صورت مجدد در سال تحصیلی جاری بلامانع است.
رئیس امور اداری آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: بکارگیری این نیروها برای تدریس در حد نیاز واقعی و به شرط سازماندهی تمامی نیروهای رسمی و پیمانی موجود و همچنین رعایت سقف میزان حق التدریس واگذار شده به مناطق آموزشی سطح استان و وجود کلاس خالی بدون معلم مجاز است.
به گفته وی استفاده از این نیروها در امور غیرتدریس همچون مشاور و مربی پرورشی و یا در صورت وجود نیروی مازاد یا کسر ساعت موظف در رشته و جنس دوره مربوطه ممنوع و غیرقانونی است.
وی با بیان اینکه افرادی مشمول این شیوه نامه هستند که قبلا مدارک آنان بررسی و تایید شده است گفت: متقاضیانی که در نواحی یک و ۲ سنندج و مناطق موچش، کرانی، سریش آباد و زیویه ثبت نام کرده اند می توانند درخواست بکارگیری خود را تا ۲۰ مهر ماه جاری به ترتیب به مناطق کلاترزان، کامیاران، بیجار، قروه و سقز و یا سایر شهرستان های نیازمند استان ارائه کنند.
قادریان تاکید کرد: بکارگیری این افراد به صورت حق التدریس و با دارا بودن حداقل مدرک دانشگاهی خواهد بود.
سال تحصیلی جدید (۹۷ – ۹۶) در استان کردستان در سه هزار و ۷۰۰ مدرسه شهری و روستایی با ۱۲ هزار کلاس درس و حضور ۲۸۵ هزار دانش آموز در سه مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم با ۲۶ هزار پرسنل آموزشی، پرورشی و خدماتی آغاز شده است.

 


۲۵ شهریور ۹۵ – استخدام ۳۰۰۰ مربی پیش دبستانی در خوزستان

خبرگزاری مهر : مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد: ۳ هزار نفر مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش خوزستان استخدام شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زاده عصر چهارشنبه در جمع فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران و دیگر مسئولان استانی در همایش بازگشایی مدارس، اظهار کرد: پیش دبستانی مهمترین اولویت برنامه توسعه آموزش و پرورش است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از امتیازهای توسعه پیش دبستانی ایجاد اشتغال در استان است، گفت: در سال تحصیلی جاری، حدود سه هزار نفر از طریق پیش دبستانی به استخدام آموزش و پرورش در آمدند. این در حالی است که استان های مجاور نتوانتسند چنین کاری برای مردم انجام دهند.
تقی زاده با اشاره به رشد ۸۰ درصدی دانش آموزان پیش دبستانی در سه سال اخیر، گفت: پیش دبستانی در استان خوزستان اجباری شده است البته هدف این نیست که نوآموز یک سال زودتر الفبا را یاد بگیرد، بلکه هدف درک معنا و مفهوم ساده ترین واژه ها از جمله غدیر، قربان، محرم، دوستی، محبت، تلاش و کوشش است.
وی اضافه کرد: واژه هایی که به طور فراوان تکرار می شود اما درک، فهم و معرفت و شناخت در مورد این واژه ها وجود ندارد اگر این واژه ها از سنین پایین درک شود، آموزش و پرورش کمتر مشکل سخت افزاری خواهد داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به وجود دو دیدگاه در خصوص آموزش و پرورش، گفت: طبق نگاه اول عده ای معتقد هستند که آموزش و پرورش باید برنامه داشته باشد، باید یک سند علمی، کارشناسی و اجرای داشته باشد باید شاخص های علمی، ملی و بین المللی را به خوبی بشناسد اما این دیدگاه طرفداران زیادی ندارد.
تقی زاده در خصوص دیدگاه سنتی و ابتدایی که فکر می کنند با تغییر چند مدیر مشکلات قابل حل خواهد بود، گفت: آموزش و پرورش خوزستان سعی کرده است از دیدگاه اول تبعیت کند در طول سه سال اخیر سعی شده فعالیت ها با  برنامه علمی، کارشناسی شده و با تعیین شاخص های علمی و اجرایی پیش برود. شاخص های ما ملی و بین المللی است.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در بخش دیگر از سخنان خود، ضمن قدردانی از نگاه ویژه استاندار به آموزش و پرورش، افزود: استاندار در مدت کوتاه نگاه ویژه به آموزش و پرورش داشته است این نگاه ویژه ناشی از این است که هیچ تغییر و تحولی در جامعه به وجود نخواهد آمد، مگر آنکه تعلیم و تربیت دچار تحول شود حال آموزش و پرورش که خوب باشد، حال جامعه خوب خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مهر، امسال جشن نمادین غنچه ها و شکوفه ها، چهارشنبه، سی و یکم شهریورماه در شهرستان شادگان و با حضور مدیرکل دفتر پیش دبستانی وزارت آموزش و  پرورش و دیگر مسئولان استانی برگزار می شود


 

۱۸ مرداد ۹۵ – مربیان پیش‌دبستانی رتبه‌بندی می‌شوند

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مربیان پیش‌دبستانی بر اساس شایستگی‌های حرفه‌ای و تخصصی تعیین سطح می‌شوند و بر اساس رتبه کسب شده در این مراکز به فعالیت می‌پردازند.
به گزارش ایسنا، دکتر رخساره فضلی شنبه ۱۶ مردادماه در همایش علمی و آموزشی مربیان پیش‌دبستانی در استان همدان، از تعیین سطح و رتبه‌بندی مربیان پیش‌دبستانی بر اساس شایستگی‌های حرفه‌ای و تخصصی خبر داد و تصریح کرد: چهارچوب و بانک اطلاعاتی برای تعیین سطح مربیان طراحی شده که همه مربیان پیش‌دبستانی در این سامانه ثبت‌نام کرده و برای تعیین سطح با دانشگاه فرهنگیان ارتباط داده می‌شوند.
وی با بیان اینکه در انجام تعیین سطح هیچ یک از مربیان از کار بیکار نمی‌شوند، افزود: این رتبه‌بندی در سه سطح طبقه‌بندی شده که مربیان سطح سه برای رسیدن به سطوح بالاتر باید شایستگی‌های حرفه‌ای و تخصصی خود را ارتقاء دهند.
فضلی با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی مربیان پیش‌دبستانی به مفهوم استخدام نیست، افزود:حضور مربیان پیش‌دبستانی با حقوق و مزایای اندک به مفهوم علاقه این افراد به کودکان است که باید مورد توجه قرار گیرند.
وی با بیان اینکه هریک از مربیان با توجه به سطحی که دارند، حقوق و مزایای متفاوتی دریافت می‌کنند، ادامه داد: در حال هماهنگی و مذاکره با وزارت رفاه برای تعیین حق بیمه تضمینی این افراد هستیم.
وی با اشاره به اینکه اهمیت دوره پیش‌دبستانی بیش از سایر دوره‌های تحصیلی است،  عنوان کرد: اهمیت این دوره به لحاظ وجود مهمترین و حساس‌ترین قشر بیش از سایر دوره‌ها احساس می‌شود بنابراین مربیان این قشر باید از صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی بالایی برخوردار باشند.
دوره پیش‌دبستانی پل گذر مربیان به دوره دبستان نیست
مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مربیان هیچ‌گاه نباید تصور کنند نوآموزان پل عبور آنها برای استخدام در آموزش و پرورش هستند، افزود: دوره پیش‌دبستانی پل گذر مربیان به دوره دبستان نیست بنابراین اگر یک مربی با این دیدگاه وارد این عرصه شده، به طور یقین مسیر را اشتباه آمده است.
فضلی از وجود ۴۲ هزار مربی پیش‌دبستانی در کشور خبر داد و تصریح کرد: ساماندهی نیروی انسانی در دوره پیش‌دبستانی از رویکردهای اصلی مدیریتی ما است.
وی ادامه داد: تخصصی شدن و هویت پیدا کردن دوره پیش‌دبستانی از دغدغه‌های مدیران آموزش و پرورش است.
وی از سنجش ۴۰ درصد از نوآموزان در دوره پیش‌دبستانی همزمان با پایه اولی‌ها خبر داد و تصریح کرد: سنجش نوآموزان در این دوره به اثبات هویت این دوره کمک شایانی کرده و با شناسایی کودکان دیرآموز و سنجش مجدد آنها در پایه اول، عملکرد و تاثیر پیش‌دبستانی برای همگان روشن خواهد شد.
مربیان پیش دبستانی نباید الفبا و اعداد را به کودکان بیاموزند
فضلی با بیان اینکه برنامه دولت برای دوره پیش‌دبستانی ارائه منعطف و سیال برنامه‌هاست، افزود: دوره پیش‌دبستانی گرچه برای فرزندان اجباری نیست اما لازم و ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: گرچه ارکان زبان‌آموزی همچون خواندن، گوش دادن، گفتن، نوشتن و تفکر باید به کودکان آموزش داده شود اما مربیان پیش‌دبستانی نباید الفبا و اعداد را به کودکان آموزش دهند.
فضلی به تربیت دینی بر اساس آموزه‌های قرآنی در مراکز پیش‌دبستانی اشاره کرد و یادآور شد: گرچه محیط تربیتی کودکان باید محیطی دینی باشد اما تاکید بر حفظ قرآن و روخوانی قرآن نیست.
مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش به ارتباط معنادار بین عملکرد مثبت دوره پیش‌دبستانی و ارتکاب جرم اشاره کرد و افزود: اگر دوره پیش‌دبستانی رسالت خود را به درستی انجام دهد بازدهی اقتصادی بسیار موثری خواهد داشت چرا که ارتکاب جرم، طلاق و آسیب‌های اجتماعی بااین عملکرد کاهش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه توان و ظرفیت نسل آینده به دستان مربیان پیش‌دبستانی رقم می‌خورد، ادامه داد: رویکرد اصلی مربیان پیش‌دبستانی شکوفایی فطرت الهی و انس با قرآن بوده که شاه کلید اصلی تحقق اهداف آن بازی بچه‌ها است.
فضلی پرورش مهارت‌های جسمی و حرکتی، پرورش روحیه و رفتار عاطفی، پرورش مهارت‌های ذهنی، انس با قرآن و علاقه به یادگیری آن و پرورش هویت ملی را از جمله اهداف پیش‌روی مربیان پیش‌دبستانی عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های این دوره با گردش علمی، سرود، بازی، قصه، شعر و … به شیوه تلفیقی انجام می‌گیرد.


 

 

 

۲۱ تیر ۹۵ – تعیین سطح توانمندی مربیان پیش دبستانی براساس نظام شایستگی حرفه ای

خبرگزاری ایرنا: انزلی – ایرنا – مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از تعیین سطح ارتقاء توانمندی مربیان پیش دبستانی براساس نظام شایستگی حرفه ای خبر داد.

رخساره فضلی عصر یکشنبه در حاشیه برگزاری اولین همایش توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی گیلان در دهکده ساحلی انزلی به خبرنگار ایرنا گفت: استان گیلان با رشد ۷۶درصدی در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در حوزه پیش دبستانی، جزو استان های پیشرو بوده است.
وی با اشاره به وجود هفت هزار و ۲۰۰ کلاس چند پایه و ۲۵هزار نوآموز در کل کشور خاطرنشان کرد: سهم گیلان از این تعداد دانش آموز ثبت نام شده، ۱۲ نفر است .
فضلی ادامه داد: دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در تلاش برای اخذ مدرک بین المللی و کارت طلایی برای مربیان پیش دبستانی سطح سه است تا با این کار جلوی ورود افراد ناکارآمد به دوره پیش دبستانی گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه مربیان پیش دبستانی عاشق کودکان و دارای هویت شغلی باید در این کار حضور داشته باشند، افزود: سرنوشت بچه های مردم، شوخی نیست و کسانی که بچه ها را عاملی برای دریافت حقوق و پلی برای رسیدن به مقاصد و اهداف خود می دانند، باید دیدگاه خویش را تغییر دهند.
فضلی تصریح کرد: مربیانی که به صورت حرفه ای و تخصصی عمل کرده و سطح سه را دریافت کنند، رسما به عنوان مربی پیش دبستانی معرفی شده و بقیه مربیان نیز برای نیل به این هدف باید خود را به این سطح برسانند.
وی با تاکید بر اینکه دوره های پیش دبستانی تربیت مدار است، خاطرنشان کرد: نقش مربی پیش دبستانی تربیت طوطی نبوده و آموزش و پرورش به مربیانی نیاز دارد که بچه های خلاق و متفکری تربیت کنند که توانایی ارتباط با خود، طبیعت و با خالق هستی را داشته باشند.
فضلی به آموزش قوانین ساده و احترام متقابل توسط مربیان به بچه ها اشاره و اظهار کرد: ۵۰درصد از دانش آموزان پیش دبستانی تا ۲۵ آبان ماه امسال مورد سنجش قرار می گیرند.

 


 

 

۸ تیر ۹۵ – نامشخص بودن وضعیت مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش

 

خبرگزاری فارس: طرح تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی طی تابستان ۹۴ در مجلس مطرح می‌شود که از مربیان فعلا به عنوان معلمان حق‌التدریس استفاده شود که این طرح در مازندران به درستی اجرا نشد و تعداد بسیار زیادی از مربیان از حق خود جا ماندند.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، طی هفته گذشته جمعی از مربیان پیش‌دبستانی استان مازندران با تجمع مقابل اداره کل آموزش و پرورش مازندران خواستار مشخص شدن وضعیت کاری خویش شدند.
تجمع مربیان پیش‌دبستانی استان مازندران به هفته گذشته ختم نشد و هر از چند گاهی این مربیان پیش دبستانی که ظاهرا تنها کاری که از دست‌شان برای رسیدن به آنچه که خودشان می‌گویند حق‌شان است بنا به قانون جلوی ساختمان اداره کل آموزش و پرورش تجمع می‌کنند و بدون پاسخ درست خسته‌تر و ناامیدتر از گذشته راهی منزل و محل کارشان می‌شوند.
اوایل مهرماه سال ۹۴ که آغاز سال تحصیلی بود و همچنین آبان و … نیز از قشر تجمع داشتند در این باره پای صحبت تنی چند از مربیان پیش‌دبستانی استان نشستیم که از نظرتان می‌گذرد.

*قانونی که فقط مصوبه‌اش برای مربیان پیش‌دبستانی ماند
یکی از مربیان پیش‌دبستانی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه ۲۶ مهرماه ۹۱ قانونی مبنی بر استخدام مربیان پیش‌دبستانی در مجلس شورای اسلامی مصوب شد، اظهار کرد: براساس این مصوبه بر استخدام مربیان پیش‌دبستانی ظرف دو سال آینده تاکید شده بود که این قانون بارقه امید را در دل ما روشن کرده بود.
مریم . م دانش آموخته کارشناسی مربی پیش‌دبستانی با اشاره به اینکه هر چه از زمان تصویب این قانون گذشت تحقق این قانون نیز دورتر و ناممکن شد، افزود: این در حالی بود که وزیر وقت آموزش و پرورش آن زمان قبل از تصویب شدن این قانون تمامی خرید خدمات‌ها، کار معین‌ها، مهر آفرین‌ها و نهضتی‌ها را استخدام کرده بودند اما در آخر کار وزیر آموزش و پرورش به فکر مربیان زبده، ماهر و با تجربه‌ای که سال‌ها با کودکان در ارتباط بودند، افتاد، ولی دیگر چه سود… و فقط مصوبه‌اش برای ما مربیان باقی ماند و دیگر هیچ.

*شرط‌هایی که کارساز نشد
وی با اعلام اینکه از زمان تصویب آن قانون ما مربیان نه دو سال بلکه دو برابرش صبر پیشه کردیم و در کلاس‌های درس با عشق حاضر شدیم، تا اینکه دولت امید و تدبیر کاری برای ما انجام دهد، ادامه داد: بالاخره وزیر آموزش و پرورش به فکر مصوبه مجلس افتاد، اما این بار با شرط‌های آن‌چنانی که یکی از کارهایش برگزاری آزمون بوده که اصلا شامل مربیان نمی‌شد.
این مربی با سابقه پیش‌دبستانی یکی از مدارس مازندران در این زمینه خاطر نشان کرد: در این آزمون هم کمتر شرایطش شامل مربیان می‌شد، این در حالی بود که به گفته وزیر آموزش و پرورش امتیاز ویژه‌ای برای مربیان در این آزمون در نظر گرفته شده بود در صورتی که آزمون شامل بیشتر مربیان نمی‌شد.
یکی دیگر از مربیان پیش‌دبستانی مدارس روستایی مازندران نیز با اشاره به اینکه با شرایط پیش‌ آمده سرانجام ماده ۱۷ تبصره ۱۰ به تصویب رسید و یک بار دیگر امید و شادابی به خیمه مربیان برگشت، تصریح کرد: براساس این تبصره مربیان استخدام را بر حق التدریس ترجیح دادند، اما این امید زیاد به درازا نکشید.

*تبصره و بندهای که شامل مربیان پیش‌دبستانی نمی‌شود
سارا . ح با بیان اینکه این بند همه را شامل می‌شد و از دل آن بندها و تبصره‌هایی بیرون آمده بود باز هم مربیان را شامل نمی‌شد مخصوصا مربیان مازندران را ادامه می‌دهد: یکی از تبصره نیاز استان بود که مسؤولان وقت آن را دست آویز کرده و بهانه‌ای برای عدم جذب مربیان قرار دادند.
این مربی پیش‌دبستانی نیز با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال با یک حقوق که نه پولی که کفاف کرایه رفت و آمدم را نمی‌دهد سر کردیم، اضافه کرد: در صورتی که آموزش ابتدایی هر یک از مناطق برای پر کردن کلاس‌ها به هر روشی دست می‌زدند و این جا بود که معلمان دوره دبیرستان روانه ابتدایی شدند و فاجعه‌ای بزرگ در آموزش ابتدایی رخ داد.
وی در ادامه با بیان اینکه بند دیگر روی رشته بحث داشتند که این مشکل با ارسال شیوه‌نامه به شماره ۹۶۴۱ به تاریخ ۲۵ فروردین ۹۵ که به ادره کل آموزش و پرورش ارسال و در آن شیوه‌نامه به اداره کل طبق بند ۲۷ اجازه می‌دهد از رشته‌های دیگر که به ابتدایی مربوط می‌شود نیز استفاده کند و این بود ماجرای پر ماجرای ما مربیان پیش دبستانی مازندران.
لازم به ذکر است بیشترین قشر مربیان پیش‌دبستانی استان مازندران را نیز بانوان تشکیل می‌دهند.
یکی دیگر از مربیان پیش‌دبستانی که دید در حال نوشتن هستم با پرس‌جو از همکارانش زمانی که دید خبرنگارم لب به سخن گشود و در این زمینه این گونه مشکلانش را توصیف کرد: دوباره چشمان مربیان پیش‌‎دبستانی این بار با امید بیشتر به دستان نمایندگان مجلس شورای اسلامی که تازه شروع به کار کرده است دوخته شد.

*آیا وضعیت مه‌‌آلود مربیان پیش‌دبستانی مازندران بهاری می‌شود
وی که خودش را نماینده مربیان پیش‌دبستانی استان مازندران معرفی می‌کند درخواستش را خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند و در این زمینه به فارس گفت: از شما نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم تا مصوبه‌ای که در سال ۹۱ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و هنوز بر زمین مانده که در آن با صراحت بدون شرط استخدام مربیان پیش‌دبستانی را بیان کرده و یا ماده ۱۷ تبصره ۱۰ را پیگیری کرده تا ما مربیان پیش‌دبستانی را که سال‌ها وضعیت ما همانند پاییز مه‌آلود بوده را به بهاری با طراوت تبدیل کند.
سمیه . ت که ظاهرا تمایل دارد درخواستش را خطاب به نمایندگان مجلس بیان کرد، گفت: مربیان پیش‌دبستانی و به ویژه مربیان استان مازندران که از همه مربیان استان‌های دیگر مظلوم‌تر واقع شدند را از این استثمار رهایی ببخشید.

*کش و قوس‌های پذیرش این فرزندان ناخوانده آموزش و پرورش
این مربی پیش‌دبستانی با بیان اینکه حدود هشت سال سابقه کاری دارم با اشاره به اینکه سال‌ها است که از حقوق و مزایای اندکی برخوردار هستیم که این از انگیزه‌های کار مهم ما می‌کاهد، ادامه داد: بیشتر کلاس‌های پیش‌دبستانی بدون میز و نیمکت و در بعد از ظهر برگزار می‌شود.
یکی دیگر از مربیان پیش‌دبستانی نیز با اعلام اینکه ما مربیان پیش‌دبستانی از سال ۸۶ در مدارس دولتی به شکل انجمنی و یا زیر نظر مدیر مدرسه و آموزش و پرورش مشغول بودیم، گفت: مدیر مدرسه از خانواده‌ها شهریه اندکی می‌گرفت و مقداری از آن را برای هزینه‌ها برمی‌داشت و بقیه را به عنوان حقوق به مربی می‌داد، بعد در سال ۸۸ در استان مربیان را ساماندهی کردند و با این شیوه ما زیر نظر شرکت‌های که زیر نظر آموزش و پرورش بودیم قرار گرفتیم.
هما نجفی با اشاره به اینکه در این طرح برای هر مربی ۱۵ روز بیمه نیز در ماه در نظر گرفته شد، اظهار کرد: در سال ۸۹ آموزش و پرورش تصمیم می‌گیرد از نیروی خرید خدمت خود آزمون بگیرد تا نیرو استخدام کند ولی هر چه ما پیگیری کردیم که ما هم به عنوان مربی شرکتی پیش‌دبستان در این آزمون شرکت کنیم این اتفاق نیفتاد.
وی در این زمینه ادامه داد: در این بخش مربیان خرید خدمت در آزمون شرکت کردند و تعدادی از این گروه استخدام آموزش و پرورش شدند و بقیه باقی ماندند.
این مربی پیش‌دبستانی اضافه کرد: ما نیز برای حل مشکل خودمان از پا ننشستیم و با تلاش‌های بسیار که به یاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مهر سال ۹۱ مجلس مصوبه‌ای را تصویب کرد که دولت رو ملزم می‌کرد در طی دو سال مربیان را با آزمون اولویت‌بندی و جذب آموزش و پرورش شویم.
نجفی با اشاره به اینکه بعد از سال ۹۱ آموزش و پرورش پیش‌دبستان را به شرکت‌های غیرانتفاعی واگذار کرد و اوضاع حقوق و مزایا و بیمه ما را بدتر از قبل شد، تصریح کرد: طی این سال‌ها بارها تجمع کردیم از وزارت آموزش و پرورش خواستیم که به مصوبه عمل کند که بی‌فایده بود و بارها تجمع جلوی مجلس شورای اسلامی صورت گرفت و خواستار احقاق حق‌مان شدیم.

*اجرا نشدن درست طرح حق‌التدریس شدن مربیان پیش‌دبستانی در مازندران
وی ادامه داد: در این طرح نیز دولت می‌گفت بودجه ندارد طرح تعیین تکلیف مربیان رای نمی‌آورد تا اینکه در تابستان ۹۴ طرحی را به عنوان حق‌التدریس مربیان توسط نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس مطرح می‌شود که از ما مربیان فعلا به عنوان معلمان حق‌التدریس استفاده شود که این طرح در کل کشور عملی شد، ولی متاسفانه در استان مازندران این طرح به درستی اجرا نشد تعداد بسیار زیادی از مربیان از حق خود جا ماندند.
اینها بخشی از مشکلات مربیان پیش‌دبستانی است که ماهانه با حقوق حدود ۲۰۰ هزار تومانی با بیمه در ماه نصفه و نیمه باید با در طول روز با حدود ۲۰ تا ۳۰ نوآموز و کودکان پیش‌دبستانی سر کنند و در کنار مشکلاتی که هر انسانی در زندگی خود دارد، برنامه شاد و  آموزنده‌ای را برای آینده‌سازان فردای کشورمان رقم بزنند در هر صورت رسانه نیز انتقال دهنده است و تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران کسان دیگری هستند که باید در این بخش ورود پیدا کنند.

 

 


 

۲۶ خرداد ۹۵ – ۱۶ هزار مربی پیش دبستانی جذب شدند که مهارت و دانش تخصصی ندارند

خبرگزاری پانا: محمد دیمه ور اظهار کرد: در دوره ابتدایی ۷۰۲ رشته تحصیلی برای جذب مربی داریم که باید دایره جذب مربیان با بیشتر شدن رشته ها افزایش یابد.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۶ هزار مربی پیش دبستانی جذب شدند که مهارت و دانش تخصصی برای تدریس ندارند برای معلمان زیر ۶ سال که ۳۲ هزار نفر ثبت نام شدند دوره ای برگزار کردیم که مرحله دوم آزمون آن خرداد برگزار می شود سپس کارگروه آموزشی و توانمندسازی مربیان برگزار تا گواهی ۸۰ ساعت ضمن خدمت به آن ها داده شود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اشاره کرد: برای دوره ابتدایی معلم ماهر و متخصص لازم است که برای این دوره تربیت شده باشند. معلم دوره ابتدایی بر اساس امتیاز به مناطق روستایی و چندپایه رفته و در برنامه دانشگاه گنجانده می شود.
دیمه ور تصریح کرد: نظام ارزشیابی ابتدایی کیفی توصیفی است و نیرو آوردن از دوره تحصیلی دیگر به دوره ابتدایی مناسب نیست.
وی در ادامه گفت: ما با تصمیم غیر منطقی و بدون رعایت حداقل استلزامات به دلیل تبعات غیرکارشناسی و شتابزده و غیرقابل دفاع، مخالف هستیم. اضافه شدن پایه ششم به ابتدایی و ایجاد ۴۸ هزار کلاس و معلم مناسب نبوده است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش افزود: به دلیل نظام ۳_۳_۶ بسیاری از نیروهای ابتدایی از طریق طرح کارآفرین وارد ابتدایی شدند آن ها کار اداری انجام داده و با وجود اینکه معلم نبوده اند پیمانی شده اند.
دیمه ور بیان کرد: امسال تعدادی از دوره متوسطه که نیروی مازاد بودند ناگزیر .ارد دوره ابتدایی شدند این موضوع مناسب نخواهد بود.

 


 

 

۲۷ اردیبهشت ۹۵ – جذب نیروهای پیش‌دبستانی در مناطق مورد نیاز گیلان

خبرگزاری فارس: مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: امسال قانون به ما اجازه می‌دهد در مناطق که نیاز داریم نیروهای پیش‌دبستانی و خرید آموزش را جذب کنیم.
مهدی حاجتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به در گیلان بالغ بر ۲۹ هزار نفر معلم فعالیت دارند، اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر ۳۰ هزار نفر معلم در گیلان بودند و امسال ورودی نداریم.
وی تعداد دانش‌آموزان گیلان را ۳۷۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش ملجأ فرهنگ اخلاق برای مخاطبان است و باید خود را پاسخگوی مردم بدانیم.
مدیر کل آموزش و پرورش گیلان به پرداخت مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و گفت: ۹۰ درصد مطالبات پاداش سال ۹۳ معلمان پرداخت شده و برای پرداخت ۱۰ درصد دیگر مطالبات قبل از هفته بزرگداشت مقام معلم در سال جاری اقدام شده است.
وی مقدار مطالبات پاداش فرهنگیان را در مجموع بیش از ۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: ما در آموزش و پرورش گیلان ماهانه ۶۵ میلیارد تومان به فرهنگیان حقوق پرداخت می‌کنیم.
حاجتی از افزایش حقوق فرهنگیان خبر داد و خاطرنشان کرد: به طور میانگین در طرح رتبه‌بندی فرهنگیان ۳۰۰ هزار تومان افزایش حقوق صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه از امسال کسانی که رسته‌های اداری داشته‌اند در طرح رتبه‌بندی قرار می‌گیرند، یادآور شد: طرح رتبه‌بندی فرهنگیان شامل کسانی که بالای ۶ سال سابقه معلمی در مدارس را دارند، می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه برای پیش‌دبستانی از نیروی تخصصی استفاده کرده‌ایم، تصریح کرد: جذب نیروها توسط دانشگاه فرهنگیان انجام می‌گیرد و بر اساس مصوبه مجلس است.
وی متذکر شد: سال گذشته ۳۷۰ نفر نیروی حق‌التدریس را جذب کردیم و امسال قانون به ما اجازه می‌دهد در مناطق که نیاز داریم نیروهای پیش‌دبستانی و خرید آموزش را جذب کنیم.

 


 

 

 

۱۵ اردیبهشت ۹۵ – تبدیل وضعیت مربیان پیش‌دبستانی منوط به برگزاری آزمون استخدامی است

 

خبرآنلاین : فانی وزیر آموزش و پرورش: مجلس سال گذشته مصوبه‌ای داشت و در آن درباره به کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی با رشته‌های مرتبط تاکید داشت و باید به استناد قانون مصوب مجلس عمل کرد.
او با بیان اینکه تبدیل وضعیت مربیان پیش‌دبستانی نیز منوط به برگزاری آزمون استخدامی است تاکید کرد: هرچند در سال‌های گذشته افرادی بدون ضابطه جذب آموزش و پرورش شده‌اند اما ما براساس قوانین موجود کشورعمل می‌کنیم.
فانی گفت: امسال به مجرد دریافت مجوز از سازمان مدیریت، آزمون استخدامی برگزار خواهیم کرد و آن دسته از نیروهای ما که سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارند در اولویت استخدام خواهند بود.

 

 

 

دیدگاه ها (۳)

 1. ناشناس می‌گه:

  وای ببین چه تیتر مسخره ای زدند:
  ” ۱۶ هزار مربی پیش دبستانی جذب شدند که مهارت و دانش تخصصی ندارند”
  مربیان پیشدبستانی اگر واقعا سابقه مربیگری داشته باشند مهارت و دانش و تخصص هم دارند .
  شایدم این افرادی که استخدام کردین مربی پیشدبستانی نیستند . که اینقد از روی کار آمدنشون نگرانید ..
  این تیتر جنجالی رو زدن که مثلا چی رو ثابت کنند.
  مثلا دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که ناشی اند و میخواهند ناشیگری شونو سر فرزندان مملکت دربیارند مهارت و دانش دارند .؟؟؟؟
  خب؟ ببینیم و تعریف کنیم .
  واقعا جالبه – اینا که تدریس کردن و معلمی رو از کتابها یاد گرفتند معلم هستند اما ما با اینهمه سابقه کار هنوز معلم محسوب نمیشیم .
  ما مربیان پیشدبستانی ۱۰ الی ۱۵ سال سابقه کار و سابقه حضور در کلاس داریم وبا دانش آموزان واقعی سروکار داشته ایم .

  این معلمان دانشگاه فرهنگیان که ازش تعریف هم میکنند زمان تحصیل ما هم بودند دیگه – که حوالی سالهای ۷۰ الی ۸۵ بود
  آنزمان هم , همین معلمان دانشگاه فرهنگیان(دانشگاه تربیت معلم ) عهده دار تدریس ماها بودند .
  والا ما که آن زمان ,ازین معلمان متخصص, راضی نبودیم که بقول خودشان , از دانشگاه تربیت معلم فا رغ التحصیل شده بودند .
  همش بلد بودند به دانش آموز توهین کنند .
  این معلمان متخصص شما, خودشون بلد نبودند به دانش آموز درس یاد بدن . اما دانش آموز رو میزدند که چرا درس نخوندی؟؟؟
  حالا دوباره همین معلمان ناشی و مغرور دوباره وارد آموزش پرورش خواهند شد .
  خدا به دادمون برسه ….

 2. محمدپاسالاری می‌گه:

  استخدام برای مربیان پیش دبستانی هرمزگان نداریم؟

 3. نیلوفر طبسی می‌گه:

  بنده کاردانی مرپیش دبستان و دبستا هستم .با تجربه کار در مدرسه پسرانه و مهد کودک.لطفا جهت استخدام بنده مساعدت بفرمایید…با تشکر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها